Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Aiko írta: hanem valamelyik barátjától kell megválnunk.
annak aki ezen mondatot olvasta, de a könyvet vagy egy normálisabb szpojlert nem. Ne tessék megijedni!
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Előző éjszaka kénytelen voltam 10-ig olvasni (mármint reggel 10-ig), hogy befejezzem.
Tetszett.
Nekem az tett be mikor Pitont körbeveszik, és nem marad más választása, minthogy BATMAAAN!!! kiáltással alávesse magát.
Amikor Kreacher kihozza a levest, a 12. fejezetben akkor azonnal az ugrott be, hogy "Leves! Én főztem! Heheee-heheeee-heee.
Az sem volt annyira rossz, amikor az ő vezetésével a végén megérkeznek a házimanók hatalmas konyhakésekkel :D

Meg nem erősített infók szerint Rowling eladta a jogot egy TV sorozatra ami Albus és a többiek - humoros - kalandjait meséli el Hogwartsban és ugyanaz a stáb fogja írni a történetet mint a jóbarátokét.

A hatodik és hetedik filmhez fölkérték, Frank Oz-t Kreacher mocapjékez.
Ezen egy jót nevettem (nem spoiler)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Háromszoros sirás tört ki belőlem, miután befejeztem...

1.: bár azon a véleményen vagyok, hogy Rowling elszúrta a történetet; mégis, az első két könyv a kedvenc könyveim közé tartozik, és hát 6 éve a szivemben örzöm ezt az egész világot, igy ezért egy sokk volt hogy ma véget ért
2.: kicsit elegem volt már a végén abból, hogy Rowling már megint kavar, szóval a második sirás a szenvedéseimet jelzi
3.: a halottak... akit a legjobban sajnáltam, az természetesen kedvenc szereplőm, Snape. Persze tudtam, hogy ez lesz a sorsa, de akkor is mélyen érintett. Plána utána, amikor betekintést nyerhetünk az emlékeibe. Annyira szivszoritó, hogy milyen jó barátok voltak Lilyvel, és hogy milyen reménytelen lett végül az iránta érzett szerelme... de erről később... Viszont nem értem miért kellett megölni Remust és Tonkst... csak azért hogy a végén a gyerekük olyan apátlan-anyátlan legyen, mint Sirius? Ez nagyon nem tetszett! Ők voltak azok, akik tényleg még akkor és ott képviselhették volna a jövőt a gyerekükkel együtt...

Amúgy ebben az utolsó kötetben kellemesen csalódtam. Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyi kavarás, ellentmondás után Rowling képes volt egy normális történetet összehozni. És ahhoz képest még élvezhető is volt, hogy nem volt benne iskolai jelenet, pedig az órákat, meg iskolai csinytevéseket szerettem a legjobban. Az eleje a könyvnek szerintem izgalmas, majd hirtelen belassul, az ember azt várja, hogy annak a Gyűrűk Ura filinges vadkempingnek legyen már vége. Utána hirtelen felélénkül a nyomozás, tök érdekes, izgalmas, és addig nem is volt semmi problémám, amig ugye nem kezdődtek meg a gyilkolások.. Na itt voltak a könnyezős részek. S örültem volna, ha Rowling kevésbé melodrámásra csinálja Snape életét. Mármint hogy mindennek Lily volt az oka? Hogy végül Dumbledore mellé állt? Ez már kicsit sok szerintem. Harry meg mint egy Hurcrox... na jó, itt mondtam, hogy leteszem a könyvet, mert ez már fáj. Már éreztem, hogy lesz egy kis kavarás, erőltetés. Lett is. Dumbledore meg amennyire szimpatikus volt nekem, annyira lett elegem belőle ennek a könyvnek a hatására. Tetszett Snape beszólása is neki: "What about MY soul?" Szerintem ez mindent magában foglalt. És tényleg úgy érzem, csak kihasználta Severust.
Fanfictionok hatása??? Bár én nem olvastam egy HP fanfictiont sem, de rajzokat láttam, meg fórumokon hallottam már véleményeket, magyarázatokat, és hihetetlen, de ezek köszöntek vissza a könyvben Snape-Lily; Harry, mint Hurcrox; kapcsolatok; stb.... szóval ez egy kicsit zavart. Mármint lehet, hogy a fanfictionoktól függetlenül jöttek ezek a dolgok, de akkor is...

19 évvel később... LOOOOOOL, na ezt de nem kellett volna! Ok, szép és jó a drága kis Albus Severus, szóval itt még könnyeztem is, visszagondolva Snapere, na de ez az egész fejezet... abszolut nem Harry Potteres és Rowlingos befejezés! Mintha egy fanfictiont olvastam volna! Erre már tényleg csak azt tudom mondani! Nyálas!

Összességében amúgy tetszett, szerintem méltó befejezése a a sorozatnak, mármint annak, amit az irónő a végén alkotott, mert az elején még abszolut nem egy ilyen végkifejlettel számoltam volna. De véleményem továbbra is az marad, hogy 400 oldalas könyvekkel inkább belopta volna magát a szivembe... meg kevesebb gyilkolással... kevesebb melodrámával... vagyis ha annak maradtak volna meg a könyvek, amiknek indultak: gyerekkönyvnek. Mert hogy az első két kötet a kedvenc könyveim közé tartozik, az biztos. A többivel meg elvagyok. Nagy kár Harry Potterért. Nagyobbat is alkothatott volna Rowling, a tehetsége meg lett volna hozzá...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mivel én is a könyv végére jutottam, nekem nagyjából pont az ellenkező a véleményem mint az elöttem írónak. Engem az ötödik kötet ragadott leginkább magával. Így mondhatni a késöbbi kötetek stílusa fogott meg, tehát az utolsó kötetet tényleg jó befejezésnek éreztem. Jó... melodráma plusz halottakkal már fölös volt. Ron kiborulása és visszatérése pl. szerintem meg jó volt. Igazából még csak az zavart, hogy ahhoz képest hogy mennyire jól volt védve a barlangban a horcrux, ahogy azt láthattuk az előző könyv végén, annyira bénán voltak védve a többiek. Voldi megunta z inferrik idézgetését, or what? XD Meg... hát...hogy a fenébe került a kard Nevillehez. Előhúzta a Sorting hatből? ^-^'
Ennél én sokkal rosszab befejezésre számítottam. Végső párbaj meg rulz.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A legvégével már nekem sem volt bajom, csupán azzal, ahogy addig eljutottunk: Harry-Albi beszélgetés,a vére miatt igy, a vére miatt úgy.... ötletes volt ez a párbaj szerintem is, arra számitottam, hogy valami extrán húzott dolog lesz kettejük között, és nem!^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Kicsit utána jártam és valóban nem ez lesz, amit én írtam :) hogy meghal valamelyik barátja Harry-nek, sőt... XD
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Cruel Angel írta:íme meg egy kis teljes HP kielemzés tavaly februárjából, az én összeszedetlen, helytelenül író stílusomban:
Bocsáss meg, de te valamit félreértelmezel szerintem. Merthogy nem az a lényeg, hogy egy akárki legyőzhet nála (elvben) sokkal erősebbeket, meg megoldhat elvileg lehetetlennek tűnő feladatokat, és hogy ez mennyire nem reális. Pláne nem kéne a realitással jönni, mivel eredetileg a HP gyereknek íródó amolyan modern meseként indult (más kérdés, hogy mi lett belőle). Szerintem az a lényeg, hogy egy akárkinek látszó személyben is lehetnek olyan rejtett lehetőségek, tehetségek, vagy éppen lehet a szerencse kegyeltje, hogy látszólag végrehajthatatlan dolgokat végrehajt. Vagyis: bármilyen közönséges embernek érzed is magad, attól még lehetsz különleges (még ha nem is tudsz róla).

Ami a kliséket illeti: mondj már nekem egyetlen olyan művet, ami mentes a kliséktől !?
meg kevesebb gyilkolással... kevesebb melodrámával... vagyis ha annak maradtak volna meg a könyvek, amiknek indultak: gyerekkönyvnek. Mert hogy az első két kötet a kedvenc könyveim közé tartozik, az biztos. A többivel meg elvagyok. Nagy kár Harry Potterért. Nagyobbat is alkothatott volna Rowling, a tehetsége meg lett volna hozzá...
Én ugyan még nem olvastam a hetest, de maximálisan egyetértek.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Aqualuna: ha egy átlag gyerekkönyvről lett volna szó, amiből több tucat található a könyvesboltok polcain nem kerestem volna kliséket. De ezen sorozatot felkapta a világ. Olvasta kisiskolás, középiskolás, ovis másodunokatesóimnak olvasta fel nagynéném, és több felnőtt embert is ismerek aki elolvasta és oda meg vissza volt érte. Én meg nem értettem. Ezért hiába tudom hogy ez egy gyerekkönyv, próbáltam megkeresni benne az eredetiséget. Nem találtam. Legalábbis az első pár kötetben. Nem mintha a vége nem lett volna kliséktől mentes, de hangulatosabbak voltak. Szerintem.

Mindamellett örülök, hogy vetted a fáradtságot és elolvastad amit írtam, még ha az nyelvtani és helyesírási hibákkal teli volt. Köszönöm.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Érdekes, hogy pont az első kötetekben kerested hiába az eredetiséget, amelyek még inkább voltak valóban gyerekkönyvek.
Mellesleg az eredetiség egy dolog...a másik a hangulat, amit az olvasóban kelt. Lehet valami nagyon eredeti, ha nem fog meg az író stílusa, akkor nem fog tetszeni, én legalábbis így vagyok ezzel. Az meg ugye teljesen egyéni, hogy kit mi fog meg.

Az hogy mennyire kapta fel a világ a HP-t, egy öngeneráló folyamat volt. Én pl. a harmadik kötet kiadása után kezdtem el olvasni (addig is nyilván hallottam róla, csak nem figyeltem oda :) ). Úgyhogy nemigazán emlékszem, hogy is kezdődött, amikor én belecsöppentem, már tényleg mindenki olvasta. És valami ezek szerint igenis van benne...

Egyébként érdekelne - bár nem igazán ezen topik témája - hogy milyen gyerekkönyveket tartasz eredetinek? Esetleg pü-ben megírhatnád.
Avatar
rencu15
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2007.07.03. 14:15

Hozzászólás Szerző: rencu15 »

hali Cruel Angel valamilyen szinten egyetértek veled... csak én totál rajongó voltam azt az ötödik kötetet meg se vettem. :roll: Már elegem van h mindenki ezt majmolja pedig vannak sokall eredetibb könyvek plusz filmek..
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

rencu15 írta:hali Cruel Angel valamilyen szinten egyetértek veled... csak én totál rajongó voltam azt az ötödik kötetet meg se vettem. :roll: Már elegem van h mindenki ezt majmolja pedig vannak sokall eredetibb könyvek plusz filmek..
szivemből beszéltél csajszi (remélem lány vagy :P) én is azért nem vettem meg az 5ik kötetet... sőt a 6ikat már el sem olvastam... valahogy már teljesen elment a kedvem az egésztől a sok idegbeteg rajongo láttán...

nem akarok senkit megsérteni :) ugyh ne vegyétek fel. csak elmondtam a véleményem
Kép

life is pain, get over it
Avatar
rencu15
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2007.07.03. 14:15

Hozzászólás Szerző: rencu15 »

Ha lehet javítanám magam... most néztem meg és észrevettem h meg van az ötödik kötet .:oops: De a 6. már nincs... Hozzáteszem azt is ajándékba kaptam!Ja és igen csajszi vagyok! :D
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

matsuo-chan írta:
rencu15 írta:Már elegem van h mindenki ezt majmolja pedig vannak sokall eredetibb könyvek plusz filmek..
szivemből beszéltél csajszi (remélem lány vagy :P) én is azért nem vettem meg az 5ik kötetet... sőt a 6ikat már el sem olvastam... valahogy már teljesen elment a kedvem az egésztől a sok idegbeteg rajongo láttán...
Ha tetszik egy könyv első x része, elolvasom az x+1-t is, ha nem, nem. Kit érdekel, hogy rajonganak vagy nem mások érte. Leaglábbis én így érzem.

Én se akarok senkit megsérteni :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én is így vagyok vele. Nekem az első négy tetszett, az ötödikkel se volt semmi bajom, de a hatodikat már nem szerettem. Ettől függetlenül el fogom olvasni a hetediket, mert kíváncsi vagyok rá.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Végére értem a könyvnek, és... egyszerűen imádom. A befejezésnek örültem, az epilógus szerintem ISTENI, és kész. Természetesen meg kell adni, hogy a könyveknek elég sok hibái vannak, de szerintem nincs jó regény(sorozat) hibák nélkül. Másrészt meg haragszok jónéhány szereplő haláláért, mert teljesen értelmetlennek látom őket... De nekem összességében tetszett, és nem ez lesz az utolsó alkalom, hogy elolvastam a könyveket, szerintem még 60 éves koromban is ugyanúgy fogom szeretni, mint ma.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Cruel Angel írta:Btw... I was right about Snape. :-P
És én vagyok a legboldogabb, hogy igazad lett.
Amúgy főleg a végén az volt az érzésem, hogy Rowling önmagának, sokszor meg már a szereplők véleményének mondott ellent interjúkban. Legalább 5x elmondta előzőleg, hogy nem minden Mardekáros rossz, blablabla, aztán mind megfutamodtak, a házvezető tanáruk is csak épp, hogy visszajött, neki is be kellett olvasni előtte, Piton-nál meg muszáj volt neki elsütnie a "We Sort to early" vagymi mondatot... what the hell?
A legutóbbi élő beszélgetésébe meg csak belepillantottam és úgy döntöttem, hogy a jövőben mellőzni fogom a kommentárjait és inkább csak a könyveit figyelem.


Maga a könyv szép volt, jó volt, messze nem volt tökéletes, volt pár eléggé wtf dolog benne és tényleg fanfiction feelingje volt, őszintén remélem, hogy nem a rajongók nyomására tett bele bizonyos dolgokat, és vége. Tényleg vége. Még egy picit emésztenem kell, meg párszor fel fogok lapozni néhány oldalt. Nem úgy lett lezárva, hogy a falhoz akarjam vágni a könyvet és soha többé ne akarjak HP közelébe menni, és ez jó, mert ettől is féltem.

Kedvenc kötetnek változatlanul megmarad az első kettő, a 3-ast utáltam, 4-es tetszett, 5-6 jó volt, 7 meg befejezés és annak jó, jobb, mint sok más lehetőség.

Filmben nem szeretném látni, mert néhány jelenetet szeretnék megtartani magamnak úgy, ahogy én elképzeltem azokat.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Filmben nekem tulajdonképpen csak az első tetszett.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem meg ha úgy nézzük, talán úgy egyik sem... Na jó, túlzás, de abszolút könyv-párti vagyok.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Nekem a topicot olvasva az tűnt fel, hogy a hetedik könyvben a "meglepő fordulatok" mind előre láthatóak voltak. A sok tippelés közül az a ritkább, ami nem jött be. Aki a hetedik könyvet elolvasta, előre tudhatta mit fog kapni. Persze én fan vagyok, nekem bejött a dolog, de kívülről nézve ez nem sejtet remekművet.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem azért voltak meglepő fordulatok, valószínűleg azért, mert nem agyaltam a dolgokon 24/7-ben. Kikapcsoltam az agyamat, és élveztem a könyvet. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Narumi írta:Nekem meg ha úgy nézzük, talán úgy egyik sem... Na jó, túlzás, de abszolút könyv-párti vagyok.
Ugye, hogy ami könyvben jó, azt úgyse tudják ugyanolyan jól átadni filmben?
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A könyvek magasan jobbak... na most szerintetek, mégis mi a "jó gyerekkönyv"?? Nem tudom, ti mostanában miket olvastok "gyerekkönyv" címén (én, noha alaposan kinőttem a felsős kategóriából, ez az egyik mániám), de a HP-láznak az egyik legsajnálatosabb mellékzöngéje volt, hogy rengeteg olyan sorozat jött létre a semmiből, ami varázsvilágot erőltet a gyerekekre. Ráadásul közel sem olyan stílusban, humorral, következetesen, mint Rowling. A legtöbbje egyszerű horror, gyerekborítóval. Agyam eldobom ezektől. Szerintem olyan, hogy "jó gyerekkönyv", nincs is, mert amit a gyerek szeret, és amit a kezébe adok/adnék, azt én is szeretem, mert értékes. Ilyen szerzők Michael Ende, J. C. Lewis pl. Meg Rowling. Mondjuk, én csak olyan korú gyerekenek adnám a könyveit, amilyen idős Harry... ja, és én hatalmas fan vagyok, de addig rágom a körmöm, míg ki nem jön magyarul a 7. kötet... szóval óvatosan spoilerezzetek... :lol:
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát, elolvastam ezt is, mert az első néhány kötetet meg a világot szerettem. De többször nem fogom, az is igen valószínű. :dirr:

100%-osan sikerült megjósolni a főbb vonalakat, mint kb. mindenkinek: Piton jó, Harry nyer, elveszi Ginnyt és gyerekek, meg Ronéknak is gyerekek. A vége olyan volt, mint vmi romantikus ponyva. És persze egyik szereplőről sem volt szó, akit szeretnék, csak a főszereplőkről, amitől még nehezebb volt elviselni. :dirr: Szegény Pitonból meg ilyen végtelenül romantikus lélek lett. :shock: Azért ez nekem túlzás volt.

Egyébként Rowling felkerült nálam Jókai mellé: népszerű, olvasott írók, annak ellenére, hogy a lélekábrázolásuk kb. 0, és sablonos minden szereplőjük. Node mindegy, gyerekkönyvnek jó is volt, gyerekként is kezdtem olvasni, csak aztán kicsit besötétedett a világ. Kár volt.

Off: Baoko: jó gyerekkönyv? Varró Dani: Túl a Maszat-hegyen! :D Amúgy azért imho Ende (csak a Végtelen történetet olvastam) és Rowling azért elég más színvonal. Úgyértem, Ende sokkal magasabb. :D
Egyébként én úgy vagyok vele, hogy az igazán jó gyerekkönyv az, amit felnőtt szemmel is érdemes olvasni (és az ember meglepődik, hogy nahát, ezt gyerekek is olvassák?). Mint pl. A kis herceg.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kaen írta: A kis herceg.
azt én 18 évesen olvastam és bőgtem rajta mint a zálogos tehén :oops: - nagyon szép kis könyv ;)
ON: és most rohatul erőt kell magamon vennem hogy bele ne olvassak a spoilerekbe mert nem akarom elvenni magamtól az ahhá élményt- *sóhaj* de messze van még a német kiadás- angolból sajnos nem vagyok annyira penge és jó lenne érteni teljesen, hogy mi van ^^"
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Én nem értek egyet azzal, hogy egyeseknek azért nem tetszett a könyv, mert olyan volt mint egy fanfic. Persze h olyan volt, mert Jo olyan jeleket hagyott hátra a könyvekben, ami az utolsó könyvben történtekre kell h utaljon. Ezt 8562000 teóriában és 10765300 fanficben megírják, persze h ezután úgy érzi az ember, h ez pont olyan mint abban a fanficben volt. Azé mégse vághat elénk Jo egy teljesen új befejezést, amit egyáltalán nem lehetett volna kikövetkeztetni. Azé így is volt sok meglepetés a könyvben, pl a Deathly Hallowsokat nem lehetett kikövetkeztetni, én mégse éreztem úgy h lóg a levegőben, mert nagyon szépen rásimult a történetre és Jo jól beleépítette a Dumbledore élete-szálba, ami nekem nagyon tetszett h megírta.

Szóval, nekem tetszett a könyv, a hangulata teljesen eltért az edigiektől, mivel ugye nem a Roxfortban játszódott, mégis talán ezért is tetszett jobban. Vki írta h unalmasnak tartotta a vadkempinezős részt, na nekem azok a részek voltak a kedvenceim. Ilyenkor szinte érezni lehetett a könyvön keresztül a szereplők feszültségét. Az ilyen helyzeteket pedig nagyon jól kihasználta Jo és mindent kihozott a szereplőkből, a lelkük mélyéig ásott.

Ami pedig nagyon tetszett, ami miatt azt mondom, hogy ez valóban egy nagyon jó befejezés, az Piton és a Piton/Lily-szál. Persze, számítani erre is lehetett, és én is számítottam rá, legrejtettebb álmaimban szerettem volna h így legyen, és mikor így lett, az olyan érzés volt, h kitörölt minden kétséget belőlem. Mert akkor jött ez a dolog, akkor derült ki minden, amikor már szinte az összes reményem elveszett h Piton jó, pedig annyira akartam. Ugyanez volt, mikor Voldi leAKázta Harry-t, akkor is már teljesen azt hittem h meg fog halni, és akkor jött az a fordulat, ami kicsit erőltetett volt ugyan, de annyira azért nem logikátlan. Bár a halottakat sajnáltam, főleg Pitont, de akkor is azt mondom h tökéletes lezárása a könyveknek. :)
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Válasz küldése