Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
iskariotes
Nagymester
Nagymester
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.01.30. 16:28

Kínait. De most komolyan. Mivel Európában és Amerikában az előfizetők inkább vesznek két telefont (vagy a cégük add egy másikat) ezért erre fele nem terjedt el a gyártása. Ezzel szemben Indiában, Kínában és Sziámi-félszigeten ahol kevesebb az egyfőre jutó GDP a felhasználok ezt megtudják maguknak engedni. A kínai cégek ezt felismerve elkezdtek ilyen telokat gyártani, ezért nekik van ebből a legnagyobb tudásuk. Asszem az Apple-nek nincs is ilyen készüléke, de talán még a Sony-nak sem.

Azért írtam le a háttértörténetet mert így logikusan megtudtam indokolni, hogy miért választanék én inkább kínai-t. De ha nem komálod kínai termékekekt akkor már az Alcatel is gyárt ilyet, ahogyan a Samsung is (bár anyámnak ilyen volt, és isszonyatossan rossz volt). Szóval én Hülyevejet vennék arról a márkáról van pozítiv tapasztalatom.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.01.30. 17:51

Nem igazán értek a telefonokhoz, így nem tudom, mennyire hasznos infó, de nekem dual SIM-es 2016-os Samsung Galaxy J5-öm van, bő egy éve használom. Egyszer szorult javításra, az Android frissítés nem akart rá felmenni, ezen kívül semmi más problémát nem észleltem. A testvérem ugyanezt a modellt használja, néhány hónappal később vette, az ő telefonjának tudtommal eddig semmi baja. Első dupla kártyás készülékem, nem tudom, mennyire állja meg a helyét más márkákkal összehasonlítva.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.01.30. 18:14

iskariotes írta:
2018.01.30. 16:28
Kínait. De most komolyan.
Surci írta:
2018.01.30. 09:21
Segítséget kérnék olyanoktól, akinek van tapasztalata dual-SIM okostelefonokkal: melyik márkát érdemes venni?
Személyes tapasztalatok nyomán bátran ajánlom a Xiaomit. Noha maga a telefon nem kelt prémiumérzetet, hogy egy flagship gépet tartasz a kezedben, a tudása van olyan, és ami talán fontosabb, az ára fele annyi.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.08.02. 01:32

Ha az egyik ventilátor érezhetően magasabb hangon zúg pár napja, mint azelőtt (amikor szinte "hangtalan" volt, persze lehetett hallni, hogy forog, de nem "vonyított" XDDD)), akkor miután lokalizáltam, hogy vajon a gépben lévő 3-4 közül melyik az, van valami mód a megoldásra (portalanítás, "beolajozás", akármi), vagy csak a csere marad, ha pedig pl. a videokártya vagy a proci ventilátor az, akkor azokat is cserélni kell emiatt, függetlenül attól, hogy magának a hardvernek nincs egyéb baja?
Kép

alvaro
Nagymester
Nagymester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro » 2018.08.02. 03:45

Titkos írta:
2018.08.02. 01:32
Ha az egyik ventilátor érezhetően magasabb hangon zúg pár napja, mint azelőtt (amikor szinte "hangtalan" volt, persze lehetett hallni, hogy forog, de nem "vonyított" XDDD)), akkor miután lokalizáltam, hogy vajon a gépben lévő 3-4 közül melyik az, van valami mód a megoldásra (portalanítás, "beolajozás", akármi), vagy csak a csere marad, ha pedig pl. a videokártya vagy a proci ventilátor az, akkor azokat is cserélni kell emiatt, függetlenül attól, hogy magának a hardvernek nincs egyéb baja?
Portalanítás, de nem a ventinek, hanem a bordának, amit fúj. Vagy megvárni a lehűlést, mert lehet, hogy a néhány fok plusz sarkallja a vezérlést plusz fordulatszám növelésére.

Ha pedig tényleg a venti kehes, a cserét javaslom. Egyébként elvileg lehet olajozni, sőt talán segít is, de lövésem sincs, hogyan.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.08.02. 10:41

Megkérdeztem az öcsémet, aki aránylag ért a hardveres dolgokhoz, szerinte először is le kell ellenőrizni a ventilátor csapágyát (hogy hogyan, abban a Google segíthet). Ha úgy néz ki, a csapággyal van baj, akkor meg lehet próbálni az olajozást (injekciós tűvel, szilikonolajjal, valószínűleg lehet videót találni a neten a pontos munkamenetről), de ekkor szerencse kérdése, mennyivel hosszabbítja meg a ventilátor élettartamát, így ha nem volt túl drága, érdemes inkább újat venni. Eleve érdemes azt is leellenőrizni, hogy a ventilátor mennyire mozog ki oldalra (ha mozog, rossz a csapágy). A nem megfelelően működő processzorhűtőt is célszerű lecserélni. Ha a videokártya ventilátorával van probléma, az elég kellemetlen, mert csak néhány típushoz (Xfx, Sapphire kártyák -> AMD) gyártanak tartalékot.

pintergreg
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.08.02. 20:13

Titkos írta:
2018.08.02. 01:32
ha pedig pl. a videokártya vagy a proci ventilátor az, akkor azokat is cserélni kell emiatt, függetlenül attól, hogy magának a hardvernek nincs egyéb baja?
Alapból nem, procinál jellemzően könnyen cserélhető a ventilátor.
alvaro írta:
2018.08.02. 03:45
Portalanítás, de nem a ventinek, hanem a bordának, amit fúj. Vagy megvárni a lehűlést, mert lehet, hogy a néhány fok plusz sarkallja a vezérlést plusz fordulatszám növelésére
Jaja.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago."

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.08.03. 02:49

Köszi itt is! :) Igen, elsőre szerintem maradok annál, hogy takarítás + megvárom, amíg elmúlik a dögmeleg (most úgy augusztus végéig amúgy sem nagyon érek rá szétszedegetni a gépet, meg új ventilátort/alkatrészt venni, ha szükséges), aztán hátha ettől is megoldódik. Ha pedig mégsem, akkor reménykedem, hogy a kérdéses ventilátor az az "extra" lesz, amit ismerős rakott bele pluszba, hogy még jobban hűljön a gép, mert azt tényleg csak annyi lesz cserélni, hogy lecsavarozom a gépház belső részéről és a helyére rakok egy másikat. :) Ha pedig mégis az Annarancs-verzió állna fenn, abból úgyis szerviz lesz, szórakozzon az a szilikonolajjal, meg hasonlókkal, aki ért is hozzá, bár lehet akkor már tényleg olcsóbb egy új ventilátor... XD
Kép

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.08.09. 20:23

Az a én nagy problémám, hogy a Foxom sehogy sem akar magyar lenni. Hiába állítom át a nyelvet magyarra semmi sem változik marad ugyan úgy angolul. Tipp hogy mit tegyek?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

pintergreg
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.08.09. 21:19

iskariotes írta:
2018.08.09. 20:23
Az a én nagy problémám, hogy a Foxom sehogy sem akar magyar lenni. Hiába állítom át a nyelvet magyarra semmi sem változik marad ugyan úgy angolul. Tipp hogy mit tegyek?
Vagy megpróbálod újratelepíteni a magyar telepítővel: https://www.mozilla.org/hu/firefox/all/ ... ,%20magyar
vagy hozzáadod a magyar nyelvi csomagot innen (mellette ott a szótár is a helyesírás-ellenőrzőhöz): https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... age-tools/

Előbbi elvileg az utóbbi( kettő)t is tartalmazza, ugyanakkor mivel maga a Róka elvileg jó, a beállításokon kéne változtatni. A kiegészítők (add-ons) / nyelvek menüpontban lehet, hogy ott van a magyar, csak inaktív. Ekkor az aktiválás értelemszerűen megoldhatja, ha nincs ott akkor a nyelvi csomag telepítésével odakerül. Mindenképpen ezzel kezdenék, mert az újratelepítés lehet, hogy megtartja a jelenlegi beállításokat, mivel maga a profil is változatlan kellene, hogy maradjon.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago."

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » Tegnap, 12:00

Ez most kivételesen problémának nem probléma (vagyis de, csak ezt szerencsére meg tudom oldani XD), inkább csak érdeklődnék, hogy másnál is van-e ilyen: videókártya driverfrissítésnél már nem először tapasztalom, hogy önkényesen "belenyúlkál" a játékok beállításaiba. (Nvidiás GeForce 10-es kártya driverjéről van szó, ha ez számít.) Tegnap frissítettem, majd utána nézem, hogy "jé, olyan fura a HS...", hát persze, hogy fura volt, mert a driver gondolt egyet és önkényesen maxra húzta a felbontást a játékban. :dirr: De eleve az is vicces, hogy egyáltalán a frissítés hogy kezdődött: felrakom az új WoW kiegészítőt, szól, hogy "régi a drivered". Hmm, mondom, ez fura, mert kb. havonta szokta magát automatikusan frissíteni. Aztán kiderült, hogy valamiért ezt 1-2 hónapja önkényesen abbahagyta. A program ugyan még fent volt a gépemen, de valamiért az első pár hónap után nem szólt már, ha új verzió jelent meg belőle, pedig semmit nem állítgattam rajta. Úgyhogy a honlapjukról leszedtem a legújabb verziót, most elvileg jó. Ja, az installról meg annyit, hogy ilyet még nem láttam, hogy ez mindig csak úgy tud frissíteni, hogy előzőleg leszedi a TELJES korábbi verziót... Emiatt kb. kétszer hosszabb az install, mint bármi másnál, mert nem csak "ráfrissít", hanem először lekapja a régit, majd utána a nulláról rakja újra a legújabbat. Persze nem egy 30 gigás programról beszélünk, így ez belefér, de fura, másra nem emlékszem, ami ezt csinálná. Amúgy nem mintha ezekkel a dolgokkal nem tudnék együtt élni, meg ha akarom, ha nem, ilyen a videókártyám, ilyen hozzá a hivatalos driver, szóval ezzel sok mindent nem tudok kezdeni, csak érdekelne, hogy másnál is így "hülyéskedik", meg "önállósítja magát", vagy ez a program is csak engem szeret ennyire? :dirr:
Kép

Foma
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Foma » Tegnap, 13:10

Titkos írta:
Tegnap, 12:00
Ez most kivételesen problémának nem probléma (vagyis de, csak ezt szerencsére meg tudom oldani XD), inkább csak érdeklődnék, hogy másnál is van-e ilyen: videókártya driverfrissítésnél már nem először tapasztalom, hogy önkényesen "belenyúlkál" a játékok beállításaiba. (Nvidiás GeForce 10-es kártya driverjéről van szó, ha ez számít.) Tegnap frissítettem, majd utána nézem, hogy "jé, olyan fura a HS...", hát persze, hogy fura volt, mert a driver gondolt egyet és önkényesen maxra húzta a felbontást a játékban. :dirr: De eleve az is vicces, hogy egyáltalán a frissítés hogy kezdődött: felrakom az új WoW kiegészítőt, szól, hogy "régi a drivered". Hmm, mondom, ez fura, mert kb. havonta szokta magát automatikusan frissíteni. Aztán kiderült, hogy valamiért ezt 1-2 hónapja önkényesen abbahagyta. A program ugyan még fent volt a gépemen, de valamiért az első pár hónap után nem szólt már, ha új verzió jelent meg belőle, pedig semmit nem állítgattam rajta. Úgyhogy a honlapjukról leszedtem a legújabb verziót, most elvileg jó. Ja, az installról meg annyit, hogy ilyet még nem láttam, hogy ez mindig csak úgy tud frissíteni, hogy előzőleg leszedi a TELJES korábbi verziót... Emiatt kb. kétszer hosszabb az install, mint bármi másnál, mert nem csak "ráfrissít", hanem először lekapja a régit, majd utána a nulláról rakja újra a legújabbat. Persze nem egy 30 gigás programról beszélünk, így ez belefér, de fura, másra nem emlékszem, ami ezt csinálná. Amúgy nem mintha ezekkel a dolgokkal nem tudnék együtt élni, meg ha akarom, ha nem, ilyen a videókártyám, ilyen hozzá a hivatalos driver, szóval ezzel sok mindent nem tudok kezdeni, csak érdekelne, hogy másnál is így "hülyéskedik", meg "önállósítja magát", vagy ez a program is csak engem szeret ennyire? :dirr:
Nvidia. Ez mindent elárul. ATI-val nincsenek ilyen problémák. Azzal más jellegű huncutságok történnek. Enyém pl. kapta fogta magát, és lecserélte a driver-ét egy másik vidikártyáéra, amilyen meg nincs a gépemen.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » Tegnap, 18:06

Foma írta:
Tegnap, 13:10
Nvidia. Ez mindent elárul. ATI-val nincsenek ilyen problémák. Azzal más jellegű huncutságok történnek. Enyém pl. kapta fogta magát, és lecserélte a driver-ét egy másik vidikártyáéra, amilyen meg nincs a gépemen.
Mindig is tudtam, hogy mindegy, hogy Windows vs Linux, Nvidia vs ATI (stb-stb.), mert a gépben élő démon mindben ott bujkál... :lol:
Kép

Válasz küldése