Koncert élmények

Zenék, együttesek
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: anubys »

Áprilisban ismét Yamato.
Mondjuk most valószínű, hogy kihagyom, inkább a Japán útra igyekszem összespórolni a pénzt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Sun Ra Arkestra - Marshall Allen vezénylésével. Eszméletlen volt. Az 1993-ban elhunyt ( vagy hazautazott??? :) ) Sun Ra (szül.: Herman Poole Blount) zenekara és a fenn említett M. Allen adott ápr. 11-én felejthetetlen 3 órás jazz koncertet . (Talán fenn lesz az Ind*x-en.)
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ma fejeződött be a 2010-es UH fesztivál. Évek óta nem volt. Mind az öt nap mentem, és állíthatom, hogy cirka 25-30 kísérleti elektronika / folk / pszichedelikus koncert BŐVEN megért 9000 Ft-ot.
ITT lehet még élménybeszámolókról olvasni.

Feszt rate: 10/7,5 :cool:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Cö-cö-cö, nem sok beszámoló jön mostanában... Lényeg a lényeg, most jöttem vissza Rising Sound-ról. Acid Mothers Temple lépett fel, 3 taggal, mindenféle kombinációban (1 basszus, 1 dob, 1 elektromos gitár). Nem volt rossz a főattrakció. A többi viccnek/show-nak nagyon jó volt (,,Velkámö tú dzsápáníz nyú mjuzikö fesztivál", meg ,,very very famous song" és eljátszották a smoke on the watert acid verzióban, vagy Miles Davis-t parodizáltak.) Jól esett utána a sör, na.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Tegnap élőben láthattam a Cirque du Soleil Saltimbanco című előadását. Egy álom volt.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

November 10-én életem legjobb élménye nem csak koncertélménye volt a Rammstein.

Tapasztalhattam az első sort, a tüzet, a vizet a konfettit, a habot ééés a látványt és a hangot pont előttem volt egy mélynyomó vagymi.

Isteni volt, amikor már azt hinnéd HOGY NEM KÉSZ LEHETETLEN még valami újat mutassanak, vagy felvigyenek a színpadra, akkor kigyullad egy új ledsor vagy felloban valami láng.... Mindenkinek csak ajánlani tudom, egy életben egyszer legalább el kell menni egy Rammstein kocertre, ha kicsit is szereted.

Videók youtube-on: egy híd a közönség fölött, magyar zászló, tűz, és jó zene.

Komolyan mondom a legjobban annak örültem, hogy nem ilyen: kik vagyunk mi hozzátok képest hangulatban adtak elő, hanem a közönségért mindent nevű hangulatban. Ja és a zene. Hát óriási pozitív élmény volt, hogy élőben még talán jobbak mint egy album verzión : )

És kommunikáltak! Vagy a közönséggel vagy egymás között ja és pluszpont, hogy inkább angolul, mert szégyen gyalázat de nem beszélem pont a németet.

Összeségében eldöntöttem, hogy abszolút megérte rákölteni kéthavi ösztöndíjam és eldöntöttem, hogy még majd megyek Rammstein koncertre, de akkor egy berlinire. Mert ha Pesten ilyenek, akkor milyenek lehetnek odahaza?

:'D 4x sírtam el magam örömömben.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Florence and The Machine

Még mindig alulértékeltek. Koncert elején a színpad előtti térnek kb kétharmada volt tele, koncert végére, nem lehetett a téren átjutni... :')
Végtelenül egyedi zene, csodálatos kisugárzás és az előadónő magasról áthág minden koncert/fesztivál szabályt :D Isteni! Belerohan a tömegbe, satöbbi :D
A hangja túlvilági, tökéletes!! Mikor kap már koronát vagy díjat?! Mérhetetlenül pozitív volt az élmény. Alig várom, hogy ismét láthassam őket idén a Szigeten! JÉJ. :D Ja és hippibb volt, mint képzeltem :D Mondanék én többet róluk, de csak bazsalyogni tudok, meg nagyon elfogult lennék. :D

Muse
Na már most nem tudom, feljebb írtam-e vagy sem, de én nem nézek youtubeon liveokat, mert szerintem az élőben kell nézni. Így sok esetben a koncertek nekem ÓRIÁSI meglepetéssel járnak.
A Muse ütött most ki.
Ilyen audio-vizuális élményben már NAGYON RÉGEN volt részem. Olyan szinten inspiráló volt az előadásuk, erőteljes, kiegyensúlyozott, hogy voltak percek amikor lefagytam és csak ömleszteni akartam minden egyes századmásodpercnyi információt a képről és hangról az agyamba. Beleégetni.
Nagyon pöppet, de tényleg csak egy tűhegynyit emlékeztettek a Nine Inch Nails-re, de gondolom a stílus miatt. Meg nem baj, azt gyanítom, hogy az ember aki a vizuális dolgok mögött van az NIN fanatikus :D
Élő videóvágást lehetett látni. Csodálatos volt. Reméltem, hogy a koncert végén megjelenika képernyőn, hogy kinek a műve volt ez, de nem. PEDIG HŰ DE MEGÉRDEMELNÉ AZ UGYANAKKORA CREDITET MINT A ZENEKAR!

Chelsea Wolfe
Sajnos a sátor akkusztikája pocsék volt, a hangosítás is lehetett volna jobb, de mindezek ellenére is azt kell, hogy mondjam, hogy JÓ VOLT. Sokkal erősebbek a számaik élőben.
És a basszeros viszi a bandát.

Halkan elmondanám még, hogy átsétáltam egy Nicky Minaj koncerten, ami full playback volt illetve megnéztem a Paul McCartney koncert elejét, ami gyászos volt. Roskilde helyett, Koppenhágaként köszöntötte a népet (EPIC FAIL) és nagyon gyengus volt az öreg. Kiábrándító. Nem kéne ezt már erőltetni.

Megnéztem még egy Enslaved, Lamb of God és Decapitatedet: elsőn és utolsón a mosh piten szó szerint nevettem, majd beálltam, mert az úgy nézett ki, hogy egymáshoz verődtek, majd átkarolták a másikat :dirr: A Lamb of God szótárának minden második, szó szerint második szava a b*meg és társai angolul, de ők nagyon jó hangulatot és előadást biztosítottak amúgy ::beer::

-Roskilde Fesztivál 2015.-
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát eddig valahogyan sikeresen elkerültem a Szigetet, de ha jön a Florence and the Machine, akkor úgy gondolom ki kell mennem. Amióta felfedeztem őket nagyon megszerettem a számaikat és hát igen Welch hangja túl jó, ahhoz hogy legalább egyszer ne halljam élőben.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Florence + Machine augusztus 11-én, kedden a Szigeten :wink: Ha tényleg odakerülsz, majd írj privátban, egyeztessünk ha van kedved. És igen, azt a hangot élőben hallani minden pénzt megér.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Surci »

Sose hittem volna hogy ilyen valaha előfordulhat, de egyiklegnagyobbkedvenc metál bandám, a Kalmah koncertet ad (nem szoktak turnézni), és ami még ennél is hihetetlenebb: Budapesten. Ide mindenképp el akarok menni, gondoltam kipostolom hátha vannak még itt elvetemült metálfanok, nehogy lemaradjanak róla.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jorvik Takeover

A februárban látogatott viking fesztivállal párhuzamosan, nagyon okosan szerveztek folk-pogány-metál koncertsorozatot is, így minden estére jutott pár előadó.
Fellépők listája (végleges lista, mert sajnos a viharok és árvíz miatt voltak cserék (elmaradt a SKÁLD :( ) :
Týr - nagyon jó koncerthangulatot tudtak zenélni! (apropó, volt Dalriada tagok vannak benne)
Saor - új zenekar a toplistámban! mentem volna a londoni kiskoncertjükre, ami természetesen így március végén le lett fújva.. :( )
Winterfylleth - nagyon sötéten mötál - emlékszel a weirdora a suliból aki körül a fény is elpárolgott annyira szótlan és mötál volt? Ő az.
Wyrdstæf - focidrukker apukák előadásában nagyon mötál, isteniek voltak :D
NYTT LAND - annyira pogányvilág, hogy folyton azt kívántam miért nem egy erődben vagyunk és egyáltalán, HOGYAN értenek az elektronikus eszközök használatához, szóval jó hangulat
Seidrblot - Vikings háttérzene
GaahlsWyrd - jóféle
Joanna Quaill - ő is bekerült a playlistbe!!
és persze:

Heilung

Nem mondom, nagyon rá voltam készülve, rengeteget hallottam már a koncertjeikről, míg egészen pontosan semmit. Mindenki azzal jött, hogy a Heilung koncert nem egy zenei előadás vagy akármilyen hasonló dolog, hanem egy ÉLMÉNY. Okkééé...
Így a képzeletemben elkezdtem erősen Rammstein-szintű élőzenei bemutatót és koncertélményeket elvárni.
HÁT NEM CSALÓDTAM :D
Nincsenek túlértékelve cseppet sem, és külön jó jel az, hogy bár sok embert kérdeztem korábban, de a fesztivál alatt is, hogy mire számítsak, senki nem akarta leszpojlerezni az élményt, aki már korábban volt Heilungon.
Így én sem fogom. :) Ha érdekel az ilyen nagyon alternatív zene (lásd fenti lista) élőben is akkor, ajánlom, hogy NE keress rájuk YouTubeon és ne lődd le az élményt, de mindenképpen menj el a koncertjükre ha arra lehetőséged akad.

Annyit mondanék, hogy az emberi szerv minden érzékszervére játszanak c:
Így sokszorosan megjegyzendő és élvezhető élménnyé válik egy Heilung előadás/koncert.
Nagyon profik és a crew mögöttük még profibb. Le a kalappal!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: Leara »

Na szóval: RAMMSTEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN!

Bár eleget írt már róla a sajtó is + ismerősöknek napok óta másról se tudok beszélni, de gondoltam, itt is megörökítem ezt az élményemet :D. Legjobban egy random Facebook felhasználó hozzászólása írja le az érzéseimet, szóval loptam: azt hittem, rengeteg koncerten voltam már, de kiderült, hogy ez volt az első.

Közel 20 évet vártam arra, hogy végre eljussak egy koncertjükre (meg úgy, hogy alapból jöjjenek ide... amikor középiskolás voltam, valamiért nem engedtek el, a 2011-es koncertjük meg fogalmam sincs, hogyan maradt ki nekem... nem is emlékeztem, hogy jöttek volna, mert ha jöttek, akkor én miért nem mentem??????). Először tavaly jött a hír, hogy jönnek, aztán arról másnapra kiderült, hogy a kamu, aztán meg az derült ki, hogy tényleg jönnek ide is, szóval jó kis hullámvasút volt :D. Nagyon ismerősökkel se egyeztettem, hogy jönne-e valaki, nem érdekelt, gyorsan be akartam jutni az rendszerbe jegyet venni. Elég hamar sikerült is, de már akkor azt írta, hogy elfogyott az állóhely, szóval kénytelen voltam ülőt venni... ezt így utólag nem bánom, leginkább a nagy meleg miatt, és bár jó lett volna ott tombolni a tömeggel, sajnos elég alacsony vagyok, szóval ki tudja, mennyit láttam volna.

Na de totálisan megérte, életem koncertje volt! Olyannyira, hogy szerda reggel fogtam magam és vettem az aznapira is jegyet, mert hogy ezt muszáj még egyszer látnom (van bennem egy kis félsz, hogy ez az utolsó turnéjuk, de ne legyen igazam). Igazából annyi cikk született erről, hogy nem nagyon mennék bele részletekbe arról, hogy mennyire klassz volt a hangzás meg a látvány is, inkább csak itt hagyom az egyik kedvenc részemet (sajnos jobb videót még nem találtam róla... nagyon reménykedem abban, hogy valahol hivatalosan is felveszik a koncertet és felrakják :D).

Még egy pár szó a Puskás Arénáról, hisz most voltam ott először: a beengedés flottul ment, azt hittem, baromi sokat kell majd sorban állni, de mindkét nap kevesebb mint 10 perc alatt bejutottam. Sokan a büfét szidják, hogy baromi sokat kellett sorban állni, nekem úgy tűnik, ezzel mázlim volt. Kedden 2x mentem ki vizet venni, mindkét alkalommal kb. 2-3 ember volt előttem. Szerdán jobb helyen ültem, ott nagyobb is volt a tumultus, de szerintem itt is max. 15 percet álltam sorban... +annyi előnyöm volt, hogy csak vizet akartam inni, így csak egyszer kellett beállnom a sorba, utána újratöltöttem a poharamat a mosdóban (ja, igen, lett két Rammsteines poharam, bár pont abból nem sikerült szereznem, amelyik a legjobban tetszett). Egyébként nem is igazán értettem azokat, akik a koncert közben kijárkáltak még piáért, sajnáltam volna akár csak egy percről is lemaradni.

Szóval: úgy érzem, hogy nem sok értelme van már koncertekre járnom, mert túl magasra lett téve az a bizonyos léc :D.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Tegnapi nappal letudtam az idei évre tervezett koncerteket. Igazából kettőn voltam idén a Hans Zimmer és most a Two Steps From Hell koncerten. Mindkettő a Papp Lászlóban volt megtartva, előbbi telt házas míg utóbbinál a 2/3-ig volt tele. Meglepett, hogy közel egy árban volt mindkettőre a jegy, nem gondoltam volna, hogy Two Steps From Hell is ilyen híres/nagy volumenű zenekarnak tartják számon. Igaz lehet mára már nagyon befutottak, csak mostanság én nem annyira hallgattam őket. De kiperkáltam a drága jegyek árát és nem bántam meg ezt, mert megérte elmenni rájuk, mindkettő nagyon jó volt.
A Two Steps vizuálisan (már ami a fényjátékot illeti) visszafogott volt, illetve a show szerkezete olyan volt, hogy a végén nem érezted azt, hogy az adott szám a csúcs, a zárása az egésznek és vszínű ezért mutatta az egyik énekes, hogy álljanak fel az emberek és úgy tapsoljanak. Hans Zimmer-nél ilyen gond nem volt, az hibátlan volt.
Kép
Válasz küldése