Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
toymaker
Újonc
Újonc
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: toymaker » 2018.01.24. 13:09

Mostanában a Dragon Ball FighterZ és a Street Fighter V. De játszok a régebbi játékokkal is újra, mint pl a Budokai 2. :)

Foma
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Foma » 2018.01.26. 21:14

toymaker írta:
2018.01.24. 13:09
Mostanában a Dragon Ball FighterZ és a Street Fighter V. De játszok a régebbi játékokkal is újra, mint pl a Budokai 2. :)
A DB FighterZ-ről tudnál mesélni? Érdekelne milyen. Sajnos konzolom nincs, a pc-m meg elég elavult, így élménybeszámolókra vagyok hagyatkozva. :)
Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.02.13. 04:04

Na, tettem egy kis kört a cuccaim közt:

Cursed Forest

Egy indie fejlesztésű horrorjáték, ami elviekben túlélő horror némi krimi vonallal, de nincs igazán mit túlélni. Abba halhatsz bele, ha nem reagálsz elég gyorsan egy-egy jelenségre (szerencsére nincs QTE, szóval ettől meg vagyunk kímélve, ahogy a Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth-ben), vagy ha a pálya egy pontján óvatlan vagy (pl. magas sziklákon lejövetkor vagy a mocsárban beletrappolva a vízbe).
A hangulat eleinte kissé kellemes, őszies erdővel erdővel nyit, hogy aztán elég hamar sötétté és félelmetessé váljon. Nem igazán vannak jumpscare-ek, és azok is inkább átvezetők a folytatáshoz, vagy egy másik területre. És ami a legfontosabb: az erdőnek van atmoszférája, a grafika gyönyörű, amit még a hangmérnöki munka is megtámogat. Arra elég komolyan ráfeküdtek. Maga a háttértörténet még igazából kibontakozóban van (early access a cím), de akármilyen érdekes is, elég elnyűttnek érzem. A feladványok nem túl bonyolultak, könnyedén rájuk jössz.
Egyelőre 4 fejezet érhető el benne, ami úgy etwa 4-5 laza órát jelent (és akkor felkutatod az összes nyomot, klotyót mi egyebet).

KHOLAT

A Cursed Foresten felbuzdulva belevágtam ebbe is, és hát... izé... A Djatlov-hágó incidense köré építkezik az egész, ahogy egyedül kimegyünk a Halálhegyre, majd kábé az első alkalommal sikerül transzcendentális hellyé változtatni számunkra a környéket. Itt kell túlélnünk, a CF-hez hasonló módon, annyi kiegészítéssel, hogy táborokat is kell keresnünk, ahol pihenhetünk. Itt viszont nagyon is meg tudnak ölni az NPC-k, amik valami sötét átokszerű árnyak, amelyek az éjszaka beálltával bújnak elő, illetve pár leszkriptelt helyen. Őket nagyon komolyan el kell kerülni.
A grafika nem egy nagy bumm, többnyire a környezet miatt (nincs olyan látványos a hófödte világ, mint egy sötét elátkozott mocsaras erdő - és ennél több magyarázatra nem szorul). Viszont emiatt a hangmérnöki munka is olcsó, mert a szél süvöltését hallod a leginkább, néha az árnyak nyöszörgését, és a távoli templom tornyában a harangot, ami a veszélyre figyelmeztet.
Mélyebben nem játszottam vele, mert elakadtam: becsámpáztam egy olyan helyre, ahol vagy osonok, bujkálok és megdöglök az árnyak mennyiségétől, vagy leugrok a szakadékba a biztos halálba.

Foma
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Foma » 2018.02.19. 21:43

The Wardrobe

Most kezdtem el, de már a tutorial alatt szétröhögtem magam. Mindenkinek ajánlani tudom. :) Point and click játék, rajzolt grafikával, és már-már Deadpool-i kaliberű beszólásokkal és kiszólásokkal.

A története nem túl komplikált: Skinny egy allergiás baleset miatt élő csontvázként él legjobb barátja szekrényében, csakhogy a család egyszer csak elköltözik, neki meg rá kell jönnie, merre tovább, de leginkább feljutni a költöztető kocsira.
Kép

Flame
Újonc
Újonc
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Flame » 2018.02.26. 09:59

Vessetek rám követ:
Blizzard párti vagyok, "My life for the Queen and for the Horde!" :D
Wowozom és minecraftozom, ha ne adj isten unom valamelyiket, akkor jönnek a zombis játékok kitölteni a rést - ha van rá időm... Néha jó dolog csak úgy nyálat csorgatva csak úgy a gép előtt létezni.... :D

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.02.26. 12:18

Flame írta:
2018.02.26. 09:59
Vessetek rám követ:
Blizzard párti vagyok, "My life for the Queen and for the Horde!" :D
Wowozom és minecraftozom, ha ne adj isten unom valamelyiket, akkor jönnek a zombis játékok kitölteni a rést - ha van rá időm... Néha jó dolog csak úgy nyálat csorgatva csak úgy a gép előtt létezni.... :D
Biztos csak romlik a hallásom, de mintha Titkos koma billentyűjének pattogását és sercegését hallanám a távolban. :D
WoW-val régen toltam, ráuntam idővel, mivel már nem tudott annyira magába invesztálni a Lich King kieget követően. De abban az időben én is Hordás voltam (blood elf, egész pontosan).

Saját reszort: kellett már valami ténylegesen magával ragadó cucc az utóbbi időben, mert a horror-survivalok nem igazán tudtak beolvasztani, meg valami összetettebb is kellett ezeken a sétaszimulátorokon kívül. Így lett belőle Far Cry Primal, ami annyiban betalált, hogy őskoros terep, történelem előtti idő, túl is kell élned... na meg játszani a rudabányai bunkós Ungabunga Rambót. Viszont FC játékhoz képest eléggé bevonzott, már amennyire ezt elmondhatom az első 2 játék után, amelyek közül egyik sem az a finoman szólva hosszú távon lekötő fajta. Na meg, lehet itt baromkodni. Eddigi kedvenc pillanatom igazából nem egy fél neandervölgyi törzs kiirtása volt, hanem az, amikor vadásznék a vadkanra, nehogy én legyek a vacsora a hegyi oroszlánom számára. Meglövöm, menekül a bitang, már épp kivérzik, erre jött egy sas, és felkapta. Én meg nézek, hogy ez WTF...

alvaro
Nagymester
Nagymester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro » 2018.02.26. 19:34

Már megint fogtam valamit, amit kifejezetten a zenéje miatt kezdtem el játszani: Turrican II. Igazi klasszikus még Amigáról (ami nekem sose volt), szerencsére PC-re is megcsinálták még '95-ben, és a zenéje egy az egyben ugyanaz, mint az Amiga változaté.

Legalább egy 386DX33-at kell hozzá összerakni, viszont a setup része nem bírja a túl gyors gépeket, tehát pl. egy BX alapú rendszeren cache-tiltással vagy hasonlókkal kell operálni, ha módosítani akarsz a beállításokon.

És a zenéje segít az írásban is.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.02.28. 09:16

Ricz írta:
2018.02.26. 12:18
Biztos csak romlik a hallásom, de mintha Titkos koma billentyűjének pattogását és sercegését hallanám a távolban. :D
Nem romlik, szerintem azt hallottad, amikor épp a PM-re gépeltem Flame-nek a válaszom, mert már ott elkezdtük kitárgyalni ezt a Blizz-témát. :lol:
Ricz írta:
2018.02.26. 12:18
WoW-val régen toltam, ráuntam idővel, mivel már nem tudott annyira magába invesztálni a Lich King kieget követően. De abban az időben én is Hordás voltam (blood elf, egész pontosan).
Jaja, valahogy az első három (vanilla, Burning Crusade, Lich King) volt a WoW "aranykora", nem azt mondom, hogy utána automatikusan gagyi lett, mert azért nem, de valahogy odáig éreztem azt, hogy "igazi" a játék. (Hogy ebbe belejátszott-e az, hogy az Activision akkoriban társult/vásárolta fel a Blizz-t, azt passzolom. Apropó, tudja valaki, hogy itt konkrétan mi is történt? Mert marhára nem ugyanaz a viszony, ha X felvásárolja Y-t, mintha "szövetséget kötnek".) A Horda vs Alliance örök témához (ami a WoW-osok körében kb. olyan, mint képregényeseknél a Marvel vs DC, vagy játékosoknál a PC vs konzol... XD): ha választanom kéne, én is inkább a Hordát mondanám, főleg az orkok miatt, meg valahogy az egész hangulata/háttértörténete érdekesebb volt mindig, mint a Szövetségé, akik általában mindig megkapják a "sztereotipikus jófiú" szerepet az adott "arcban" és kb. ennyi a szerepük. (Mondjuk ez utóbbi abból is adódik, hogy Blizzék szíve is erősen a Horda felé húz, ezért azt az oldalt mindig jobban kidolgozták, volt is olyan fan, aki azzal vádolta őket emiatt, hogy a Szövetség-fanokat kb. ilyen "másodrangú fanokként", meg "bokszzsákként" kezelik, akiken lehet gúnyolódni Blizzconok alkalmával, mondjuk szerintem ez már túlzás és csak fanrage-elt a gyerek. XD) Ennek ellenére igazából azt tudom mondani, hogy ha valakinek kedve van WoW-ozni, legalább 1-1 karit mindkét oldalon csináljon magának, mert ha valakinek csak Hordás, vagy csak Allis karijai vannak, az egyrészt kvázi kimarad a történet feléből, másrészt a sztoritól függetlenül is vannak olyan élmények, amiket csak az adott oldalon lehet megtapasztalni. (Pl. speciel akármennyire Hordás vagyok, az Allisoknak sokkal jobb fővárosaik vannak szvsz, Stormwind kapuin először bemenni azzal a zenével és látvánnyal együtt felér egy orgazmussal, vagy pl. ott van Ironforge, ami kb. a Tolkienes Mória fénykorában, de a night elfek nyitottabb, fás-bokros-csillagos városa is gyönyörű. Utóbbi lesz állítólag porrá égetve a következő kiegészítőben, hát öhm..."yay"? :dirr:)
Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.04.06. 12:06

Sword Art Online: Fatal Bullet

Noha "a SAO objektíven egy szar anime", a 2. évadban a GGO rész volt az, ami tetszett, mert alapjaiban a MMOFPS-ek/MMOTPS-ek mechanikái ott voltak, és maga a játék is fel volt aránylag rendesen építve (de mivel egy japán MMO-ról van szó, még így is egy csöppet vérszegény volt). És lett ez a játék, ami ezt a részt idézte be. Majdnem instant vétel volt, mert a GGO játékvilága alapból kicsit közel áll a kedvenc vonulatomhoz.
Szóval van egy poszt-apokaliptikus világ, hol kies a táj; romos házak és városrészletek; sötét és rozsdavörösben tündöklő ég; mint amit most borított lángba az atomszél; lövöldözés; modern fegyverek, amiken minimális a fantasztikus kiegészítő; egy lézerkard... és a játszható női karaktered csípő- és mellméretét is szabadon beállíthatod. :dirr: Ja, és lehet Harlockos/Emeraldasos heged is. :dirr: Szóval, 10/10 kapásból. :dirr:
Amúgy maga a játék nem rossz, de jellemzően a japán cuccokhoz, keményen kell grindolni és farmolni a tapasztalati pontokat, pénzt, nyersanyagokat a fejlesztésekhez és új cuccokhoz, a sztori pedig a SAO retardsőnenhez képest ugyanolyan banális, klisés és érdektelen. A fedezékrendszer meg éppenhogy mutatóban működik (kihajolni pl. nem lehet a fedezék mögül, csak meglapulni).

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.05.16. 18:22

Nioh

Dark Souls (igaz, egyik epizódjával sem játszottam még, de ez most mellékes) + Onimusha = Nioh. Atomisztikus kompót, erősen addiktív gáma, hiába haltam már vagy 300-szor meg benne. A szöszke szamuráj MC meg fizimiskára enyhén Geralt of Rívia, szóval nem panaszkodom. :D

Most vagyok a negyedik régióban, markáns 8/10 eddig.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.05.29. 02:49

The Forest

Eredetileg akartam streamsorozatot csinálni abból, ahogy normál fokozaton vágunk neki egy barátommal a vadonnak, de az első rész valamiért úgy laggolt, hogy "EH", így törölve is lett 5 órányi gameplay felvétel, amiben kiverekedjük magunkat a dzsumbujból a partra, levánszorgunk délre és egy kiszögellésen emelünk magunknak otthont. Meg persze egy csomó nem polkorrekt megjegyzés, rémes vicc, ökörködés a túlélés kellős közepén. Hát ennek a tervnek úgy bukó. Mondjuk nehéz beszélni egy alapvetően sandbox survival játékról, aminek a története úgy áll csak össze, ha mindenhol jársz és mindent felkutatsz.

Válasz küldése