2D bunyósok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Nézel egy googlét vagy egy torrentz.com ot és meglesz :D

meltybread.comon találsz hozzá patchet és programot amivel online lehet tolni.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Néznék szivesen, csak éppen a karakterek nem jönnek be a Melty Blood-ból :D
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kép

Akinek van szabadideje (de főleg türelme), az szedje le Sega emulatorra ezt a remekművet.
[Nekem még igaziból is megvolt, bánom, hogy kidobtuk/eladtuk a fene se emlékszik rá mi történt vele]
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ez a legszarabb verekedős játék amúgy, undorító karakterdizájn, igen retardált lehetsz ha ezt élvezed ?D
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Engem nem érdekel, hogy hogy néz ki a játék. :weh: Az élmény a fontos... kisgyerek koromban a tesómmal mindig ezzel játszottunk a Sonic, a Chameleon Kid és a Second Samurai mellett.
Goofy írta:ezt élvezed ?
Remélem nem értetted félre, én egyáltalán nem játszok már verekedős játékokkal. Azért töltöttem le, hogy felidézzek néhány emléket.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

HellRaiseR írta:Remélem nem értetted félre, én egyáltalán nem játszok már verekedős játékokkal. Azért töltöttem le, hogy felidézzek néhány emléket.
Én úgy általában rühellem a stílust, halál primitívnek véltem, ahhoz képest valahogy tök jól szórakozom a Touhou Hisoutensokuval (Unthinkable Natural Law) - megfelelően eszelős mozzanatok vannak benne, és valahogy teljesen hiányzik belőle, ami az egységsugarú verekedős cuccokban taszít :drop:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A legtöbb verekedős játékban semmi primitív nincs... amik animéből készültek, na azok primitívek pl Dragon Ball, YYH meg ilyenek. De ott van a K.O.F., a Tekken, Soul Calibur, ezekkel nagyon összetettek.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Goofy írta:A legtöbb verekedős játékban semmi primitív nincs... amik animéből készültek, na azok primitívek pl Dragon Ball, YYH meg ilyenek. De ott van a K.O.F., a Tekken, Soul Calibur, ezekkel nagyon összetettek.
Nem arról beszélek alapvetően, hanem a dolog légköréről. Kicsiny gyermekkoromban a 80-as években amit láttam belőlük (és nem sokat, mert nem kerestem őket...), az volt, hogy játékteremben a korabeli grafikával túlhangsúlyozott, izomagyú idióták gyepálták egymást. Se a környezet, se a téma, se a látvány nem nyerte el a tetszésemet... asszem így születnek az előítéletek :drop:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Legjobb bunyós játék a Mugen, ingyenes és szabadon bővíthető, plusz Everything vs Everything. Itt megküzdhet egymással a Dragon Ball és a Naruto, vagy két klasszikus anime hős a saját/egymás nemezisével, illetve olyan extrém variációkat is ki lehet hozni, mint a Broli vs Lucy. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ettől még nem a Mugen lesz a legjobb verekedős játék. :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én valamikor próbáltam a Mugent, de akkor nem jött be. Nem tudom, foglalkoznak-e a fejlsztésével, vagy csak újabb karaktereket adnak hozzá?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mugen-ből vannak újabb verziók, de nem éri még meg feltelepíteni (még), ugyanis a régi karakterek és pályák többsége (60%) nem működik benne, és az új karakterek, pályák 98%-át is még a régi mugen-hez készítik.

A Mugen-nél a játékélmény sok mindentől függ, milyen karaktereket sikerül összeválogatnod, és azokból milyen verziót használsz (értelemszerűen majdnem mindig a legfrissebbet érdemes).

A Mugen legnagyobb hátránya, hogy baromi kiegyensúlyozatlan tud lenni, ha nem válogatod össze megfelelően a karaktereket. "Túl erős" karakterek sokszor azért készülnek, mert a készítő hanyag, és nem tűnik fel neki hogy egy támadás túl erős, mert túl gyors, nehezen védhető, vagy egyéb segédkódok boostolják. Ezeket a hibákat könnyű elkövetni, és ha nincs aki leteszteli a karaktert, jó eséllyel nem veszi észre időben (rossz esetben meg soha). A másik meg hogy arra a játékosnak kell figyelnie hogy olyan karaktereket rakjon össze amik hasonló erősségűek. Mivel teljesen különböző játékokból származnak, sőt rengeteg olyan is van ami csak mugenhez létezik, nem egyforma erősségűek.
Emellett még érdemes figyelembe venni, hogy az AI által irányított karakterek (mivel a gép azonnal tud reagálni mindenre) nagyon erősek tudnak lenni, de ez már nem a karakter hibája. A legtöbb ilyen karakternél valamelyik cns filejában be is lehet állítani az AI erősségét, ami erősen javasolt... ugyanis legtöbbször a maximum az alapértelmezés, az meg emberi irányítással nem igazán verhető, feltéve ha egyformán erős karakterekkel vagytok.

A bunyó intenzitása függ az Ai-től, gamespeed-től, na meg attól mennyire tudsz illetve mennyire lehet bánni egy karakterrel. Van aminél kifejezetten nehéz kombózni, másiknál 1-2 gombnyomás. Plusz az is hozzátartozik, hogy mivel egy karakter tulajdonképpen egy minimodnak felel meg, így ezeknek különböző verziója létezik, lehet kismillió edit. Egy kombónál egyébként 999hit lehet a max, de mivel kombókat összefűzni is, hogy egymás után aktiválódjanak, így akár 999×999 hit-et is lehet csinálni. :D
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Ha valakit behatóbban is érdekel a mugen: Mugenguild
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Shingo, egy kof-t meg kéne ejteni. Mame netplay-hez mit szólsz?
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Írj pü-t és ott megbeszéljük a részleteket, okay. Én a 99-t szeretem, de játszhatunk azzal is, amivel te szeretsz, csak egy ötlet volt.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Inkább Mugen infantry vagy esnips. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Péter inkább a sajátodat reklámozd. :D http://mmk.try.hu/
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mi fórumunk inkább fejlesztéssel foglalkozik, a legtöbb ember meg charokat, stageket keres, de persze jöhet bárki. :D
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Kinek ki a kedvenc karaktere és melyik játékból? No mugen plz, ez Péterre duplán vonatkozik. XD
Ken, Balrog, Zangief: Street fighter 2
Akuma, Sakura, Dan, Rolento, Rainbow Mika: Street Fighter alpha
Kusanagi, Athena, Clark, Kula & K', K9999 és még sokan mások: KOF
Hibiki, Moriya, Kaede, Setsuna: Last Blade
Nakoruru, Mina, Hanzo Hattori, Rasetsumaru, Genjuro: Samurai Shodown
Yumikuda Satsuki, Len & White Len, Kohaku: Melty Blood
Bridget, Zappa, Venom, Dizzy: Guilty Gear
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Miért mi a gond a Mugenel? Nem értem miért ne lenne annak is helye... :)

Street Fighter -> Akuma
KoF -> Diamond, Mai, Iori
Hattori Hanzou -> Samurai Shodown
Hattori Saizo -> Power Instinct

Melty Blood... sohasem komáltam, se a bunyó nem jött be, se a karakterek.
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Szeretem a mugent félre ne érts, csak mint játékot nem fogadom el, ez egy szabadon fejleszthető engine, amivel lehet mojolni, de a játékélmény nem olyan jó, mint egy igazi játéknál. A Melty Bloodal is ez a gond, hogy csak egy doujin játék, egyszerű button masher játék. Nem szoktam besorolni a nagy nevek, mint amilyen az SF vagy KOF.
Örülök hogy írtad a power instinctet, ki is ment a fejemből. Abból nekem az öregasszonyok a kedvencemek (Ume és Tane) meg Olof, de igazából akkora poén mindenki, a papával is szoktam alázni, azt hiszem Kanjinak hívják. Meg van valahol a ps2-s játék is.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én pont azért szeretem, mert testre szabható, és az ember olyanná alakítja, amilyenné akarja. A balanszírozás meg teljes egészében a játékos felelőssége... ha Broly ellen megy Ryu-val, hát ne csodálkozzon ha kikap. Hivatalos játék jobb e? Nos relatív... meg én speciel egy idő után megunnám, hogy csak SF, KoF, satöbbi charok bunyóznak, a változatosság gyönyörködtet. =)
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Csak tudnám hol a mugenem...mutatnék neked character selectet. ::argh:: Fórumodra be lehet nézni?
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Persze, hogy be lehet, nem privát fórum. =) Bár a blogomon gyakrabban megtalálsz.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 2D bunyósok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jön az umineko no naku koro ni bunyós december végén. Ogon Musou Kyoku epic shit lol ahahaha.wav

op:
http://www.youtube.com/watch?v=HTikLbwn ... r_embedded

gamplay vid:
http://www.youtube.com/watch?v=tWyUeEsn ... r_embedded
Kép
Válasz küldése