PlayStation 3, X360, Wii és egyéb konzolok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Rage... : ennyi erővel már xbox360 :dirr: (rühellem az xboxot...)
nem baj xD ps3-ra fog megjelenni majd az új ff. nekem az kell :dirr:
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

K@e-chan írta:Rage... : ennyi erővel már xbox360 :dirr: (rühellem az xboxot...)
ZOMFG!
Aztán miért? Mit ártott neked az xbox? Megölte a családod valamely tagját? Lopott tőled? Reális versenyhelyztet teremtett a konzolpiacon ami által hosszú távon esetleges szinvonal és választékjavulás várható a játékpiacon? HMMM?!
Egy gépet utálni = idiotizmus
Egy céget utálni = botorság, de akár már meg is lehet érteni
DE! Nem lenne egyszerűbb csak szimplán JÁTSZANI ÉS NEM GYŰLÖLKÖDNI? ;)
Emigyen szólott a SNES VS. MegaDrive háború veterán hőse és visszatért a TV elé megkeresni a 120. napocskát is a Marion Sunshine-ban... :cool:

Amúgymeg a mostani generációnak már megvan a nyertese, a Nintendo minden egyes eladott gépen/játékon/kiegészitőn letöltött cuccon pénzt keres. Ezt a MS talán '07 végén mondhatja el magáról, a sony meg majd talán '08 végén. Addigra a Nintendo szarrá keresi magát a Wii-vel és a DS-el... :-P
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

[off]nem kéne ezt a témát átnevezni nextgen konzolok-ra, alig esik szó a PS3ról XD[/off]

Lehet, hogy én vagyok pesszimista de nekem valahogy az az érzésem támadt, hogy hosszútávú győztese a harmadik generációs konzoloknak az x360 lesz... valahogy így képzelve el a helyzetet:


2008 december, karácsony bevásárlás egy konzolüzletben.

*WiiBoy belép*

WiiBoy: Szép jó napot, szeretném megkérdezni van-e az én csodaszép, nincsakús konzolomhoz az a bizonyos RandomGame GX3 játék, amiről a neten láttam egy überlátványos trélert.

Eladó: Természetesen van, bár én nem ajánlom mert a Wii-den messze nem lesz olyan látványos... de esetleg ajánlhatom helyette a SuperSmashRandom Party 4-et, amihez még Vasaló-Mote is jár, hogy intuitív módon tudj a vasalós minigameben vasalni.

WiiBoy: Kösz nem, már 5 Party gamem van hozzá, és vagy 8 féle kontrollerem.

*PS3Nerd belép*

PS3Nerd: Üdv. Jól hallom, hogy ahhoz a gyermeteg nextgen nevet is csak viccből viselő Wii-re akarsz játékot venni. Szerezz be inkább egy PS3-at, az sokkal geek-ebb én is most veszek hozzá egy új játékot.

Boltos: Sajnálom de az nem fog menni, PS3 korábbi hardver hibái stb. miatt már fél éve nem tartják a kiadók érdemesnek arra, hogy értelmes játékokat adjanak ki hozzá.

*WiiBoy jót nevet PS3Nerd-en*

PS3Nerd: Te meg mit nevetsz, még mindig jobb mint a te gyermeteg konzolod.

WiiBoy: Mér?

PS3Nerd: Hát mert van rajta Linux.

Boltos: Van neked PC-d?

PS3Nerd: Persze, miért?

Boltos: Amilyen Nerdnek nézel ki, ráadásul még van elég pénzed PS3-ra, felteszem, izmos a gép?

PS3Nerd: Igen.

Boltos: Tettél rá Linuxot?

PS3Nerd: Még szép, nehogy már Visztafost rakjak rá.

Boltos: Akkor tudsz valami értelmes magyarázatot adni, arra, hogy miért jó, hogy neked a PS3-adon is van Linux?

PS3Nerd: Öö... Nem?

*Boltos szemeiben sátáni tűz kezd lobogni*

Boltos: Nos kedves WiiBoy, nincs kedved esetleg egy XBOX360-at vásárolni?

*PS3Nerd meglátván hogy WiiBoy eladta a lelkét Bill Gatesnek szörnyet hal, WiiBoy pedig azóta egy XBOX360 boldog tulajdonosa*
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

És ez most elvileg csípősen tanulságos kéne, hogy legyen? Érdekes. :dirr:
Miért is lett hirtelenjében remek játékellátottsága a 360-nak? Az egy szemnyi DoAX 2 ill. DoA 4 miatt? OH GOODIE, I'MMA BUYIN' IT RIGHT NOW :rozsaszintancoloelefant:
Emigyen szólott a SNES VS. MegaDrive háború veterán hőse és visszatért a TV elé megkeresni a 120. napocskát is a Marion Sunshine-ban...
Vannak emberek, akik viszont már a NES és a Master System óta itt vannak, és még mindig ki tudnak szökni a kriptájukból egy kicsit játszogatni a hetedik generációs hidegfúziós reaktorokon is. És képzeld, ennek ellenére is csak én vagyok az egyetlen, aki komolyan veszi a szakértői véleményemet, úgyhogy
a te helyzeted még csak említésre se méltó. :dirr:
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

shearer írta: ZOMFG!
Aztán miért? Mit ártott neked az xbox? Megölte a családod valamely tagját? Lopott tőled? Reális versenyhelyztet teremtett a konzolpiacon ami által hosszú távon esetleges szinvonal és választékjavulás várható a játékpiacon? HMMM?!
Egy gépet utálni = idiotizmus
Egy céget utálni = botorság, de akár már meg is lehet érteni
[off/]ne aggódj nem azért útálom az xboxot hanem mert a konzolja olyan bonyolult xD ahogy Billyék konzolja ( billy & mandy ) :dirr: csak hiányzik róla a kormánykerék :dirr: oh és igen idióta vagyok xD [/off]
Cruel Angel : jól írtad le a helyzetet de sztem ennek ellenére a ps3-at ugyanúgy fogják venni mint a cukrot xD de sztem mire ideér magyaroországra, addig lehet hogy kijavítják a hibákat, amiket a vásárlók vettek észre amerikában és japánban.
+gamekapocson írták h 2007 szept-ére várható a ps3 de máshol meg azt mondják h megcáfolták oszt mégis tavaszra lesz várható na most meik igaz ???? :dirr:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hogy egy kicsit pontosítsak: a m$ már most keres minden egyes Xbox360-on kb. 76 dollárt. A "céget utálni botorság" dologhoz most inkább nem fűznék hozzá semmit, egyelőre annyit tanácsolnék, hogy kicsit járj jobban utána a dolgoknak, és máris nem lesz annyira "botorság". Végül nem a Sony védelmében (nem túlzottan kedvelem őket), de: sokan elfelejtik azt, hogy az X360 már egy éve piacon van, és bizony, mikor megjelent, még a PS3 felhozatalánál is lényegesen pocsékabb játékokat kínáltak hozzá, rossz volt a hűtése, nem ismerte fel az eredeti lemezt, 1 óra játék után leállt, és kissé gyakori volt a "Red Light of Death" jelensége (ami után gyakorlatilag az ember dobhatta a kukába az [akkor] 500 dolláros konzolját). Jelen pillanatban is az Xbox 1, azaz EGY játékot képes felmutatni, ami valóban sikereket ért el, ez pedig a Gears of War, és jövőre is nagy valószínűséggel csupán a Halo 3 lesz képes tömegeket a konzol elé szegezni. Ráadásul a Gears of War-ral az X360 erősen megközelítette fizikai teljesítőképességének határát; nem véletlen, hogy max. 8 ember játszhat többjátékos módban (míg pl. a PS3-as Resistance-ben 64-en). És ekkor, barátaim, jönni fog az Xbox360+, Xbox 720 vagy fene tudja, mi lesz a neve, immáron beépített HD-DVD olvasóval (A HD-DVD egyébként valószínűleg bukni fog a Bluray-jel szemben), gyorsabb processzorral / videochippel, 600 dollárért. Ti megvennétek?
Másrészt világosan látszik, hogy a m$ "megsemmisítő csapást" akar mérni a Sonyra, hogy lehetőleg egyedül maradjon a piacon; megjegyzem, ezt meglehetősen szánalmas eszközökkel teszi (ha valaki kételkedne a video eredetével kapcsolatban, az on10.net-en lévő link a download.microsoft.com-ra mutat). Nem azt mondom ezzel, hogy vegyen mindenki PS3-at, de a m$-t szerintem semmilyen formában sem lenne szabad "javasolni" senkinek, mert igen, arra várnak, hogy egyedül maradjanak a "konzolpiacon", és az a "konzolosok" számára, hát, "nem túl szép" jövő.
Közérdekű közleményünket hallották.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Rage,ez teljesen igaz!!!Az Xbox360 hát...Tényleg csak az egyetlen egy nagy sikerű játékot tud felmutatni,és ha nem javítják fel,tényleg hatalmasat fog bukni...És a PS3 szerintem,ha feljavítják,egész jó kis gép lehet :)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Heini írta:Rage,ez teljesen igaz!!!Az Xbox360 hát...Tényleg csak az egyetlen egy nagy sikerű játékot tud felmutatni,és ha nem javítják fel,tényleg hatalmasat fog bukni...És a PS3 szerintem,ha feljavítják,egész jó kis gép lehet :)
Majd ha otthon leszek, idézgetek egy picit a CHIP magazinból, h miért szívja nagyon a SONY a PS3-mal. Bizony korántsem laza a helyzetük...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

imádunk Rage *____* főleg a közérdekű közleményeidet ^^ amúgy az xbox szeretők és a ps szeretők között mindig ellentét volt xDD
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

K@e-chan írta:imádunk Rage *____* főleg a közérdekű közleményeidet ^^ amúgy az xbox szeretők és a ps szeretők között mindig ellentét volt xDD
Na,ez igaz :D
És ak,nem azt mondtam,hogy nagy nyeresége lehet a Sony-nak,ha feljavítják a PS3-mat,hanem egy egész jó kis gép lehet belőle.És hát mivel most csak a PS2 hoz nekik nyereséget,tényleg nem a legjobb helyzetben vannak ::reliev::
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Heini írta:És ak,nem azt mondtam,hogy nagy nyeresége lehet a Sony-nak,ha feljavítják a PS3-mat,hanem egy egész jó kis gép lehet belőle.És hát mivel most csak a PS2 hoz nekik nyereséget,tényleg nem a legjobb helyzetben vannak ::reliev::
És ebben nem is akarlak megcáfolni!!

De ahogy én kivettem a dolgokat, egyre szorultabb a helyzetük és már elhamarkodják a döntéseiket, ami bizony azt jeleni, h egyre szorosabb a piaci helyzet... Bár sztem esélytelen lenne a SONY-val elbánni konzol téren, de ebből még akármi kisülhet és bizony, ha az MS-nek jobban megy...

Csak pár dolog amire emlékszek:
-200 dollárt buknak darabonként az eddig eladott konzolokon
-botrány kering azzal kapcsolatban, h ellopták a Wii-s joy ötletét, amire azt mondják, h már a 90-es évektől dolgoznak az ötleten, csak még 2007-re is egy "beta-s" rendszernek minősül
-sok media fájlt nem játszik le, holott elvileg egy "szórakoztató media center" ként reklámozzák
-szélessávú nettel is 20mp-1p mire behoz egy oldalt
-2007ben várhatóak az első játékok rá, ami annak is köszönhető, h nagyon nehéz rá programozni
-amcsiknál tömegverekedések alakultak ki a kevés db szám miatt
-nem kicsit megszivatják az európai embereket azzal, h itt euro-ban váltják az 600 dollárt

Ezeket csak afféle érdekességnek szántam, senkit nem akarok támadni ezzel!

Más kérdés, ha "tegyük föl", h a Sony, tényleg elveszíti a "vezető" szerepét, nem lehet, h esetleg jobban nyitni fognak a PC irányába? Még mindig több embernek van itthon PC-je, mint konzolja...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Az 1:1 dollár - euró konverzió nem a Sony hibája, újabban teljesen megszokottá vált piaci jelenség (sajnos).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

HINNYEEEEE~!!! xDDD a japánok harvereladások statisztikája dec18-24 között xDDD

1. Nintendo DS Lite - 485584 db
2. Nintendo Wii - 279277 db
3. Sony Playstation Portable - 138588 db
4. Sony Playstation 3 - 76882 db
5. Sony Playstation 2 - 46209 db
6. Microsoft Xbox 360 - 17213 db
7. Nintendo GameBoy Advence SP - 2394 db
8. Nintendo GameBoy Micro - 1858 db
9. Nintendo Gamecube - 1250 db
10. Nintendo DS - 380 db
11. Nintendo GameBoy Advence - 57 db
12. Microsoft Xbox - 11 db

kemény mi?! :dirr:
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Szerintem teljesen felesleges arról veszekedni hogy melyik nyer melyik nem stb. Ezt már a ps2-xbox-gamecube felállásnál is hülyeségnek tartottam.. most jelen pillanatban már vagyok olyan szerencsés, hogy rendelkezem mind3 konzollal, szóval ha valaki én aztán nem lehetek elfogult. Ami a 360-at illeti, kicsit merész állitás h a gears of war lenne az 1 jó cucc rá.. a Halo 3 az várható h sikeres lesz, de ott van még a Blue Dragon is pl, vagy Project Gotham Racing 3-Test Drive Unlimited. Attól meg még inkább ki vagyok akadva hogy sokan csak a technikai paraméterekkel jönnek. Ok. Csak épp már aki játszik konzolokkal ~15 éve mint én, az már talán rájött hogy a grafika nem minden. Most itt van Ps2-re a Gran Turismo 4 meg Xbox-ra a Project Gotham Racing 2. Ezek közül grafikára a Gran 4 a gyöztes, de irányitás /vagy kezelhetőség/ a sebesség érzet, vagy ami nagyon fontos a hangulat terén a PGR 2 viszi a pálmát. A kocsik nem olyan kidolgozottak de a helyszinek szerintem sokkal szebbek. És ezt nem azért mondom mert "olvastam az ujságban" ez tapasztalat. De azt is hozzáteszem ha valaki lerakná elém PS1-re a Gran Turismo-t azzal sokkal jobban ellenék, mint a másik két fent emlitettel. Szóval a grafika volt idő amikor sokat nyomott a latba de mára sokan kezdenek ráébredni hogy az nem minden. Erre tökéletes példa a Wii. Egyáltalán nem arra törekedtek, hogy verjék a 360/PS3-at, nem. (mármint grafikára) Most csak a hangulatra és játékélményre mennek. És most lehet vitatkozni meg minden de az eladási mutatok is ezt igazolják. PSP vs DS. Psp minden téren veri ds-t többet tud, vagy hogy gyökér martin-t idézzem: a ds a psp melett egy kvarcjáték. Jó. Ennek ellenére a Nintendo most ujra hihetetlen szinten keres a Ds-el a sony meg csak szív a Psp-vel. Elösször persze sokan lecsaptak rá, de a ds mégis sikeresebb. És miért? mert hangulatosabb, jobb a játékélmény. Az elmult idöszakban eléggé rááltam a ps2-xbox-gamecube-dreamcast eredeti játékok és régebbi ritka cuccok beszerzésére, és egyre több az olyan hirdetés hogy psp eladó vagy wii-re cserélném ráfizetéssel stb. a meghirdetett Ds-ek napok alatt elmennek, a psp-k meg hetek /vagy hónapok/ ota ott állnak, érdeklödés alig.
A mostani 3 konzol kötül engem a ps3-nál szomoritott el az a tény hogy csak HD-tv-vel megy.. márpedig a a ps3 se olcsó mulatság de a HD tv még inkább nem az :(
Mindenesetre enge sohasem az motivált hogy hogy melyik konzolból mennyit adtak el.. ennyi.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Doom,én is hát...inkáb PS1-en vagyok nagyon konzolos,és arra egész jó játékokat adtak ki(De nem erről szól ez a témaXD).De a többire is egész jók jöttek,és tényleg nagyban a játékélmény a befolyásoló tényező.Meg mostanában inkább a kezelhetőségre és a játékélményre mennek.Ezért is bukik akkorát a Sony a PS3-mal--->Mert csak Grafikailag csinálták jobbra,meg HD tv-n megy csak.Meg a Gamekapcson volt egy videó,hogy a Linux-os rendszerrel menő PS3-mon Windows XP-t futtatak.Kérem már,ez már nagyon poénos!Linux-szal futó PS3-mon Windows XP-t futtatni!Ez szerintem lehetetlen!Röviden ennyi.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Heini: hömm... emuláció esetleg? az én PSP-men is elfut egy win95 kicsit lassan bootol be, de aztán megy... most vessük össze egy ps3 és egy psp hardverét... tényleg tök lehetetlen... kizárt dolog (2001-ben is középkategóriás pc-men is tudok egy oprendszer alól emulálva vinni egy másikat)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Rage írta:Hát ez csakis "FAKE" lehet, ugyanis mindenki tudja, hogy hatalmas feladat feltenni egy PPC-s Fedora-t a PS3-ra, majd azon QEMU segítségével bebootolni egy Windowst. Ez teljességgel lehetetlen, sosem láttunk még ilyet! :?
Csak magamat tudom idézni ezzel kapcsolatban. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Először is, hogy a /b/-tard énem érvényesüljön kicsit:

THIS IS IT! THE PS3 IS FINISHED!!!

http://www.gamespot.com/pages/forums/sh ... d=25247543

http://nexgenwars.com/

A fentebbi linken elég csak a címszavakat elolvasni, már az alapján rá lehet jönni, hogy a Sony hol rontotta el az egészet.

A nextgenwars oldal pedig hihetetlenül tanulságos számokat vonultat fel, miszerint X360-ból már több, mint 9 millió példányt adtak el, ez a másik két konzolhoz képest kétségtelenül nagy előny. Még ha jó x360-as játékokból enyhén szólva is "kevés" van - perpill engem csak 3 x360-as játék izgat - ez a hatalmas szám már elég nagy hatással tud lenni a fejlesztőkre is. Ki nem fejlesztene a picacon legerőteljesebben jelen levő konzolra? Ha nem is pártolnak át a PS-es fejlesztők teljesen X360-ra, jóval kevesebb PS3 exkluzívot fognak bejelenteni.

A Wii hihetetlenül jól sikerült starttal robbant be a nextgen háborúba, még ha sokan nem is tartják igazi nextgen konzolnak. Mégis a tömeg preferenciája érvényesül, ami pedig a játékélmény, és nem a nyálcsorgató grafika, ami azt bizonyítja, hogy az innováció a grafikával egyenértékű tényező - ha nem jelentősebb.
(Ha már innovációról írok, ilyen téren talán a ps3-nak van a legkevesebb, hacsak "sixaxis" nem nevezhető annak - bár én inkább rosszul álcázott, elbaszott koppintásnak nevezném, ami eddig semmi jót nem tudott felmutatni használhatóságáról. No de nem írok többet erről, mert már eléggé lerágott csont a téma.)

Zárszóként csak annyit, hogy szerintem a Sony tettein már most tükröződik az , hogy mindenre elszántak. Ha a PS3 megbukik, akkor nem csak a konzolpiacot bukják el, de a Bluray is oda lesz. Ez azt is jelenti, hogy sok milliárd fejlesztésbe ölt dollárt bukik be a cég, amibe bele is roggyanhat. A Sonynak sokkal nagyobb a tét ebben a nextgen háborúban, mint a két riválisának együtt.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Én speciel nem örülnék neki ha a sony kiesne ebből a mezönyből. Mondjuk mindig is kissé erőszakos volt az üzletpolitikája, szóval nem hinném hogy belebuknának, biztos elkövetnének mindent hogy ne történjen meg.
Mondjuk kiváncsi lennék rá, hogy vajon akkor a csak ps1-2-3 exkluzív játékok vajon mire jelennének meg ha- megjelennének. /tehát gran turismo, tekken, stb/
Anno amikor szegény sega becsödölt és bejelentették, hogy a Dreamcast-el vége a konzol gyártós korszakuknak /sirógörcs, szomoruság stb :( / utánna gyártottak játékokat minden konzolra. Pl én soha se hittem volna hogy lesz Sonic mondjuk Nintendo-n :D

Na de vissza a ps3-hoz. Magyar oldalakon is igen sokat lehet olvasni arról hogy a sony mekkorát bakizott. Mint a ps2-nél, most is túl sokat igértek, de ez általában csak a gép képességeire vonatkozott, most azonban ami nagyobb baj volt hogy képtelen voltak elegendő mennyiségű gépet legyártani. Szóval el lehet képzelni szegény japánokat, akik napokig-akár hetekig képesek egy bolt elött sátorozni, várakozni, hogy amikor jön a nagy premier, és akkor a többségnek benyögik hogy-hát bocs de elfogyott. De ami még roszabb, hogy az ilyen konzol elötti megjelenésnél általában jófejek az emberek, mindenki tök jól elvan mindenkivel, de most a nagy bizonytalanság miatt ez nem volt jelen, sokan inkább csak agresszivak voltak a tudattól, hogy lehet hiába rostokol itt napok óta, neki nem jut.

Na hát majd kiderül. Mindenesetre jó lenne ha a csak ps tábor nem utálná a csak xbox vagy nintendo tábort és ez oda vissza. A konzolokat nem azért tervezték hogy utálkozásba torkoljanak a beszélgetések, hanem azért hogy szórakoztassák a felhasználokat, vagy inkább hogy még inkább összehozzák az embereket. Az egyik nézet pl hogy inkább videójátékban bánj el valakivel, mint az életben :P :D
Néha fórumokon kifejezett meglepödök hogy milyen anyázások-kötöszködések vannak pedig csak 2 különböző gépről van szó. Én csak azért nem értem ezeket mert egyik haveromnak csak ps és ps2 gépe van. A másiknak gamecube meg xbox. És nagy spanok, nem esküdt ellenségek vagy ilyesmi. Tisztában vannak vele ők is hogy a másik gépén is vannak nagyon jó játékok meg az övékén is, és rendre átjárnak egymáshoz játszani.
Mondjuk én csak egy fajta embert nem szeretek, akinek egy konzolja van /már nem azért mert nem 2 vagy 3 :D / és soha nem is próbált másikat, de mégis ugy beszél más konzol játékokról, mintha lett volna neki de annyira csalodott benne hogy mindenütt azt hirdeti hogy mekkora gáz az a másik gép+játékai.

A nagy és örök kedvencem a Martin pl ilyeneket nyilatkozott az Xbox-ról: Hát ö kint volt és nincs elragadtatva tölle, tök pc-s grafikája van meg hogy ezt a xbox-ot senki se fogja megvenni mert a ps-esek ps2-t vesznek a N64-esek gamecube-ot a pc-sek meg 1000% nem ruháznak be ilyenre. Ja meghogy annyi ideig se fog futni mint a dreamcast.. ja.
Ehhez képest egész szépen kifutotta az idejét, a gamecube-ot is megelözte eladási listákon, és már rég köztünk az utódja a 360.
Engem a kis cikkében az bosszantot fel kegyetlenül, hogy utánna minden kis "olvasó" ezt szajkozta hogy az xbox egy sz@r pc, pc-s grafikával és annyi ideig se fog futni mint a dreamcast.. hát igen nem is tudom ki hülyitette be a népet anno itt magyarországon. /amugy nem árt vigyázni ezzel az emberrel kissé paradox egyén, néha még önmagának is hihetetlenül ellent tud mondani :D/
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:D
Nagy PS-es haver, - aki alapból utálta az Xbox-ot -, is elismerete a Halo-t! :D:D
Na ennyit a poénról, már fentebb említettem, pontosabban kérdeztem, h mi történne, ha a Sony bukna? Nem lehet, h esetleg a Japán játék ipar jobban odafigyelne a PC-re?? Mert EZ AZ ami a fontosabbik lenne (számomra :D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2007.01.01. 11:17-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

De minek..? :D kit érdekel a pc? Elméletileg az enyém se számit olyan hu de rosznak 2,6ghz, 2x 512 ram stb de soha nem éreztem rá késztetést h pc-n játszak.. meg ahogy én néztem a pc-seket nem igen érdeklik a konzol játékok.. jó vannak kivételek pl medal of honor de az annyira tetszik nekik hogy azt állitják h pc-n volt elösször :D de komolyan nem jön be nekik annyira. Mint ahogy a konzolosoknak se annyira a pc-cuccok /szintén pár kivétellel/ de azt amugy még mindig nem értem hogy lehet utálni egy konzolt :D pláne alapból.. -_-"
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én se, de ez legyen az ő baja! :D

Én úgy vagyok vele, h aki szereti a pc-t az szereti a boxot is, de ez saját vélemény. (én elöbb vennék boxot mint ps-t pedig az sem rossz! :D)

De ne feledjük, pc--hez is lehet venni joy-t és rá is lehet kötni TV-re :-P


BÚÉK MINDENKINEK!!! :D:D

--
jah a játék típusokra gondolok.... (box-pc)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hát öszintén megmondom a pc 1év alatt többször bosszantott fel mint a konzolok összesen a ~15 év alatt :D azt imádom amikor msn egyszercsak hu.. beáll minden.. és akkor: a program nem válaszol. Pffffff de persze számtalan más dolog is...


na de ez nagyon off :) Boldog Uj Évet..

Ja most ahogy volt a földrengés lehulott jópár ps2 és xbox dvd-m /sirógörcs, térdre rogyás ég felé orditás stb :D /
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ak írta:...Én úgy vagyok vele, h aki szereti a pc-t az szereti a boxot is, de ez saját vélemény. ...
én, mint született és világéletében pc-s, azt mondom, h előbb vennék ps2-t, mint bármi mást, de az is igaz, h kb. az első évben nem is lenne más gémem, mint a Gran Turismo meg a Tekken pár része (persze azért kipróbálnék másokat is...Sonic-hoz meg összeszednék vmi emut)
Doom írta:Hát öszintén megmondom a pc 1év alatt többször bosszantott fel mint a konzolok összesen a ~15 év alatt ...
most öszintén. mennyi minden bosszanthat fel egy konzolban, amit egyszerre 3-4 dologra használsz, és egy pcben, amit egyszerre ~16 dologra (főleg, ha még aktívan netezel is vele). ez megint konzol-pc összehasolítás, aminek az ég világon semmi értelme, mert szvsz összehasonlíthatatlan a kettő.. :roll:
Doom írta:Na megyek vissza bambulni valamelyik konzol elé.. nagy bulizós vagyok ám.. /utálom/ de azárt BUÉK
én pl. animézek (még ilyenkor is^^"), de most tartok egy kis szünetet..

B.U.É.K. ::jcheers::
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A topikot átneveztem, az offolást viszont kéretik abbahagyni, földrengésre / szilveszterre való tekintet nélkül. Témába illő hozzászólást szívesen látunk, mást viszont nem.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése