Heroes of the Storm

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2016.12.15. 11:13 HotS akarna szerény társoságommal a (ViharTancos 2410) azonositon zargathat nyugodtan.
Na, akkor utóbbi miatt küldtem is egy friend requestet, ha nem gond. :) A HotS-ra ugyanis rákattantam, mint narkós az olcsó heroinra, de brutális lassúsággal lehet benne lépni a szinteket az egyes karakterekkel és hát jól jönne az a +50% XP boost, amit akkor kap az ember, ha baráttal együtt bandázik a játékban... :D
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: annarancs »

HotS
Ha valaki botok ellen napizna/húzná a hősöket: Lilica #2543.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én quickplayezni szoktam amúgy, egyrészt sokkal élvezetesebb élő emberek által irányított ellenfeleket legyőzni, másrészt meg az AI meccsekért végképp olyan kevés XP-t ad a játék, hogy szerintem az emberek ellen elvesztett meccsért is többet kapsz, mint AI ellen a megnyertért. XD
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Igazából a quick match-ekben is benne vagyok, de nem játszok túl jól, ezért ajánlottam inkább a Versus AI játékmódot. Amúgy nem a Mivel játszol mostanában? topicban kellene ezt megbeszélni?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2017.01.25. 01:48 Igazából a quick match-ekben is benne vagyok, de nem játszok túl jól, ezért ajánlottam inkább a Versus AI játékmódot. Amúgy nem a Mivel játszol mostanában? topicban kellene ezt megbeszélni?
De, igazad van, át is hoztam ide. :) Amúgy engem ez nem zavar, mert ahogy írtam, még egy elvesztett meccs is több XP-t ad quickben, mint egy megnyert AI-ban, másrészt én elsősorban a játékélményért játszom, a győzelem másodlagos. :) Amúgy én sem vagyok valami verseny-kategóriás bajnok gamer, de igazából ebben a játékban eléggé hullámzó a jó-rossz meccsek aránya, nem csak azért, mert ahány hős, annyiféle játékstílus, hanem a csapattársak is sokat nyomnak a latban. Komolyan, jártam már úgy, hogy ugyanazzal a hőssel megkaptam a "n00b, learn to play!", meg hasonló dumákat az egyik meccsben, majd pár meccsel később meg MVP voltam ugyanazzal a karakterrel és a többiek még fel is pontoztak többen, hogy milyen jól játszottam. Na most nem hinném, hogy pár óra, vagy akár nap alatt ennyit fejlődtem volna ugyanazzal a hőssel, hanem szimplán vagy béna volt az ellenfél, vagy a csapattársaim is rásegítettek. :D AI ellen csak akkor játszom szinte, ha az a napi quest, hogy "nyerj meg három meccset", mert ugye PvP-ben azért nincs garantálva a győzelem és volt már, hogy 3-4 órám ráment, mire összejött a három, míg AI-ban ugyanez kb. egy óra alatt abszolválható. XD Szóval én csak bátorítani tudlak, hogy azért a quickplaynek is adj esélyt, idővel bele lehet jönni, pláne, ha megtalálod azt a hőst, akit kedvelsz, vagy akivel jobban tudsz játszani. :) Persze a "stressz" így picit valóban nagyobb, de az élmény is, meg ugye emberfüggő is a dolog, én még azt is próbáltam poénként kezelni, ha valamelyik csapattársunk épp szénné ragelte magát és nyomatta a "n00b team!", meg hasonló dumákat. XD (De amúgy Viharral is megdumáltuk közben Facebookon, ő is inkább botok ellen nyomja, szóval max vedd fel te is és akkor vele majd AI-ztok. :D) Én meg akkor felveszlek, aztán nem erőszak ez sem, meg nincs kötelező "minden este héttől tízig non-stop game!!!444", egyszerűen csak annyi, hogy ha épp egyszerre vagyunk fent, lehetünk egy csapatban a bónusz XP miatt. :)

Edit: HotS-ról meg ide lehet írok majd egy összefoglalót lassan, ilyen "tapasztalataim a játékról két hónap után" stílusban, de az még eléggé messze van. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szóval amikor Zul'jin beugrott a csapatom közé a fight közepén és elnyomott egy ilyet (felújított, visszhangos változat!), úgy beütött, mint friss rockernek az első Metallica koncert. :D (Elnézést, ezt ki kellett írnom magamból. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.02.07. 22:54 Szóval amikor Zul'jin beugrott a csapatom közé a fight közepén és elnyomott egy ilyet (felújított, visszhangos változat!), úgy beütött, mint friss rockernek az első Metallica koncert. :D (Elnézést, ezt ki kellett írnom magamból. XD)
Jó kis erős kari bár én Tank/Supp main vagyok szóval ülök itt és malmozok amig nem jön Lucio. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Heroes of the Storm

Két hónapnyi játék után azt hiszem, végre eljött az idő, hogy erről is írjak egy kis ismertetős/véleményezős postot. Kezdjük rögtön azzal, hogy maga a MOBA műfaja engem soha nem vonzott (most abba ne menjünk bele, hogy egyesek a mai napig vitatkoznak azon, hogy akkor ez most MOBA-e, vagy sem, illetve a Blizz is inkább "hero brawler" néven definiálta), eleve nem igazán csíptem az ilyen "nulla történet/single player mód, egy végtelen, egymást öldöső aréna az egész játék" típusú gameket, ezért pl. én a League of Legends-lázból is totálisan kimaradtam. (Még azzal sem sikerült berántania a cuccnak, hogy PlayIT-ken a fél társaság erre volt ráfüggve, többek között ilyen jellegű női karik rohangálnak benne, valamint teljesen ingyenes.) Sőt, bevallom, még a HotS-ot is csak azért kezdtem el eleinte, mivel a Blizz úgy csinálta meg, hogy ha az accountodat lvl 20-ig felviszed benne, akkor a WoW-ban kapsz egy ajándék petet. XD Eleinte valahogy nem is igazán fogott meg, oké, poén volt, meg minden, de tényleg csak arra hajtottam, hogy a lvl 20-at elérjem, aztán húzhassak vissza WoW-ozni. XD Aztán később, amikor már nem éreztem "kötelező szintezésnek" ezt az egészet (ugye itt is áll az, amit az animés kihívásos játéknál írtam, hogy nekem minden hobbi onnantól lesz nyűg, mihelyt elkezd munkának érződni...), azon kaptam magam, hogy naponta benézek úgy minimum 2-3 meccsre a játékba, illetve ahogy lett elég aranyam és végre olyan hősöket vehettem és játszhattam, akiket tényleg bírtam, határozottan berántott az egész. :D (Plusz kellett úgy két hét minimum, mire tényleg megértettem, hogy mindegyik pályán mi a cél, hogyan működik az egész játék, stb., mert eleinte csak a karik minél gyorsabb szintezése volt a lényeg.)

Ami miatt viszont hosszútávon is szórakoztató lett számomra a játék, az az, hogy gyakorlatilag az egész egy baromi nagy crossover és szerelmeslevél azoknak, akik a 90-es évek óta Blizzard játékokkal játszanak és ezeken nőttek fel. Szal az egy dolog, hogy eleve az összes válaszható karakter valamilyen Blizzard franchise egyik szereplője, de Blizzék masszívan rámentek arra, hogy olyan képességekkel/stílussal és személyiséggel rendelkezzenek, amilyennek a korábbi játékokban megismertük őket. Az egyik legjobb példa többek között a "protoss hármas" az SC-ből, vagyis Artanis, Tassadar és Zeratul. Lehetne mondani, hogy "mi a francért kellett HÁROM protoss hőst is berakni?", csakhogy nem szimplán berakták őket a fanjaik kedvéért, hanem gyakorlatilag mintha átemelték volna őket a Starcraft 1-2-ből. :D Zeratul ugyanúgy folyamatosan "cloaking mode"-ban van, mint az SC 1-ben anno, lesből támad és csak közelharc során válik láthatóvá, Tassadar mivel a játékban is inkább háttérből irányítgató, pszi-képességekkel dobálózó szereplő volt, nem pedig közelharcos, ezért itt is support kari lett, Artanis pedig az SC 2-es "kétpofára vágom magam előtt a zergeket" harcstílusa után ebben a játékban is warrior "tank" lett. És ez három karakter és csak a felszín megkapargatása, de kb. az összes eddigi szereplőt hasonlóan értelmesen és logikusan pakolták bele a játékba, pedig megtehették volna, hogy csak úgy tessék-lássék módon odab*sszák őket a játékos elé, mondván, hogy "ingyenes játék, örülj paraszt!".

Apropó, az egy újabb hihetetlen dolog volt számomra, hogy ez az egész teljesen ingyenes, mert szvsz beleöltek annyi munkaórát, hogy simán kérhetnének érte ha nem is havidíjat, de minimum egyszeri vásárlási pénzt. (Összehasonlításképpen: az Overwatch jelenleg messze szegényesebb szvsz, azért mégis volt pofájuk tizenx ezret elkérni...) Persze ha rosszmájú akarok lenni, akkor azt mondom, hogy ennek a fő oka az volt, hogy a LoL-al akartak konkurálni és mivel az is ingyenes volt, így ők eleve nem tehették meg, hogy pénzt kérjenek érte, különben automatikusan mindenki tőlük pártolt volna el. XD De mindegy, a lényeg, hogy nem semmi, hogy egy jól kidolgozott, baromi jó látványvilággal operáló, daily questeket és heti eventeket (plusz még külön szezonálisakat, pl. most volt egy kínai újéves :D) felvonultató játék teljesen ingyen van, ez a mai világban azért ritka.

Na, de visszatérve az utalásokra: azok nem merülnek ám ki annyiban, hogy a karakterek harcstílusa hasonló a korábbi játékból ismertekhez, hanem itt tényleg minden egy crossover utalás, vagy kikacsintás a nagy Blizz univerzumra. Pl. minden meccs elején a karakterek dumálnak egymással, ami hol vicces, hol meg szintén egy baromi jó easter egg. XD Pl. emlékszem, amikor Jim Raynorral voltam, valaki meg kiválasztotta Zeratult, aztán lejátszódott egy ilyen beszélgetés: Z: "Old friend, I haven't seen you since the Great War!", mire R: "Damn, I miss that vulture!" XDDDD És ezt csak akkor érted, ha emlékszel, hogy Raynor a teljes SC 1-et egy "vulture" nevű gépben ülve nyomta végig (ami kvázi ilyen "űrmotor" az SC világában). XDDD És tényleg millió ilyennel van tele a játék. XD Vagy ott van a fentebb már itt általam emlegetett Zul'jin, aki respawnkor elnyomott egy "I'm an all new troll here!" dumát, amihez meg arra kell emlékezni, hogy a Warcraft 2-ben ha legyártottál egy troll axethrower egységet, akkor az azzal a szöveggel jelent meg, hogy "New troll here!" XD Tisztára mint valami AMV Hell, csak éppen itt nem a szubkultúrális tudásod, hanem a Blizzard-fanboyságod van "tesztelve". És persze, ezek nélkül is egy teljesen élvezhető MOBA-ról beszélünk, de akkor ennyi erővel akár LoL-ozhatnék is. XD Viszont így, hogy ez a crossover-poénkodás benne van és a 90%-át értem (mindet azért én sem, pl. a Diablo univerzum totál kimaradt, bár azért abból sem vagyok teljesen hülye, pl. mekkora poén, hogy Soulstone-okat gyűjtögetsz vele, aztán ha 100 megvan belőlük, akkor gyorsabban respawnol, mivel eredetiben is Soulstone-ból születik újjá... XDDD), hatalmas bónuszt ad az egész a játékélményhez és szerintem igazán ez az a pontja, ami magasan a többi MOBA fölé emeli.

A másik, ami bejött, hogy egyáltalán nem csak fullkomoly, badass karik kerültek a játékba, hanem tényleg van mindenféle hős, egy csomó olyan is, akik igazából közelharcban nem a legjobbak, de a poénfaktoruk miatt mégis hatalmas élmény velük játszani. :D Csak pár ilyen:

-Ott van a Lost Vikings nevű vikingtrió, akik az azonos című, 1992-es Blizzard platformjátékból kerültek ide. Ők lettek a HotS Deadpooljai, gyakorlatilag tudják magukról, hogy egy videójáték szereplői és ez a szövegükben is megmutatkozik, pl. ha kattintgatsz rájuk, lenyomnak egy ilyet, hogy "Olaf: Nincs valami kajád?", mire a másik viking rászól, hogy "Erik: Olaf, megmondtam már, hogy nem beszélhetsz a játékoshoz, állandóan áttöröd a negyedik falat!". XDDDD Vagy szintén tőle nagy volt a "17 év után elővesznek és beraknak egy MOBA-ba. Jellemző..." XDDD Persze nem csak nekik van ilyen dumájuk (Thrall pl. megjegyzi, hogy hiányzanak neki az RTS játékok... XDDD), de messze ők a legelszálltabb karik ebből a szempontból. XD

-Aztán van egy Brightwing nevű faerie dragon, ami úgy önmagában még semmi nem lenne... ha nem Andrea Libman (Pinkie Pie és Fluttershy szinkronhangja XD) szinkronizálná és nem adtak volna neki szándékosan egy ilyen "yandere bitch" jellemet, aki egyik pillanatban még a szivárványos "legyünk barátok, mindenki boldog! ^_^" szövegét nyomatja, majd harc közben hirtelen "bedarkul" és elkezd ilyen "mmmm, fincsi belsőségek!", meg "ez könnyű volt, téged könnyű kinyírni ^_^" dumákat mondogatni. :dirr: Zseniális, bróniknak meg ugye plusz egy pont az élményfaktoron. XD

-Murky, a bébi murloc, aki valami iszonyú dedós, a képességei közül az egyik az, hogy szó szerint odafosik a pálya közepére (csak "slime" néven fut, de eléggé egyértelmű... XD) és azzal lassítja az ellenfeleit, illetve kb. 2-3 ütésből ki tudják nyírni, de cserébe tojást tud rakni, amiből 5 másodpercben belül respawnol és igazából az egész karinak annyi a lényege, hogy halálra idegesítse az ellenfelet, amíg az hibázik és a csapattársaid ki tudják nyírni. XD

-E.T.C., azaz "Elite Tauren Chieftain" (ez nincs ám így külön kiírva, ehhez meg a WoW-ot kell ismerned, hogy értsd XD), aki egy rocker tauren (már ez is... XDDD) és kb. úgy kell elképzelni, mintha a Metalocalypse rajzfilm mémes "Man, that's brutal!" szereplőjét belerakták volna a játékba. XD Ilyen szövegeket nyomat 1-1 killnél, mint "That's death...METAL!", vagy "Ooooh, check it out, a dead body!" XDDD A talentjeinél meg már a képességek nevein szétröhögtem az agyam: "mosh pit, bus trip, stage dive" stb. XDDDD

Oké, persze van egy csomó "komoly" kari is ezek mellé, de nem azok a legnagyobb kedvenceim, hiszen olyanok máshol is vannak... XDDD Igazából a 6-8 ismétlődő pálya és a folyamatos gyepálás is pont ezek miatt nem válik unalmassá, mivel a karid "hülyeségei" szórakoztatnak közben. XD Magam is meglepődtem, hogy mennyire számít, hogy épp olyan karakterrel játszol-e, amelyiket bírod, vagy pedig csak muszájból szintezed. Utóbbi esetben egy perc alatt szenvedés lehet a játék, ha viszont neked fekvő stílusú karakterrel vagy, egy perc alatt fun lesz. XD

És akkor ennyi pozitívum után azért jöjjön pár negatívum is:

-Az összes hős elsőre nem elérhető. Nem tudom, ez a többi MOBA-ban hogy van, de itt igazából úgy indulsz, hogy kapsz egy, az az egy ingyenesen választott hőst (ott sem választhatod ám akármelyiket, hanem a tutorial során megismert tank/DPS/healer trióból kell egyet kiválasztanod), majd ezek után a meccsek, a questek és egyéb eventek során nyert arannyal vehetsz új hősöket. Persze ennyire azért nem durva a helyzet, egyrészt egy drágább hős árát is össze lehet gyűjteni úgy két hét játék után, másrészt van, amikor valamilyen különleges event során egyiket-másikat ingyen hozzádvágják, illetve ha megveszed a bolti Starter Pack-et, akkor már alapból kapsz úgy 6 hőst ajándékba. Meg eleinte gyorsabban pörög az arany, mert ahogy az accountodat szintezed, úgy ott is bizonyos szintek után hozzád vágnak úgy 2000-2000 aranyat. XD Igazából ez a része engem nem annyira zavart, mivel starter packkel kezdtem, plusz nem egy hőst megkaptam más Blizzard játékok miatt (SC II Legacy of the Void-ért megkapod Artanist, Overwatch: Origins Edition-ért megkapod Tracert, stb.), csak gondoltam szólok, hogy aki azt hiszi, hogy felrakja a játékot és egyből akárkivel nyomulhat, azt azért ne érje csalódás. Ja, illetve minden héten van egy "Free Hero Rotation", vagyis mindig más-más 10 hőst választ ki a program, akikkel azon a héten ingyenesen játszhatsz. Ilyenkor érdemes mindegyiket legalább lvl 5-ig felvinni, mert ott kapsz 500-500 aranyat fejenként utánuk.

-Nem vagyok epilepsziás, vagy ilyesmi, de szerintem a címben szereplő "storm" részt kissé túlzásba vitték Blizzék. Van egy kurva nagy villanás a meccs elején, aztán még további villámcsapások, amikor beléptek a pályára a karaktereddel és végezetül a meccs végén is jön egy kis villámlós teleport, mert miért ne. :dirr: Fura, hogy senki nem találta ezt még zavarónak, szerencsére legalább meccs közben nincs ilyen, de komolyan mondom, hogy pl. amikor a meccs elején számol visszafelé, én úgy 2-1 környékén komolyan el szoktam takarni a szememet, mert az az egész képernyőt beterítő, fehér, a szememen át az agyamig hatoló villanás egyszerűen fáj. Érdekes, hogy a WoW-ban anno ilyen apróságokon problémáztak, hogy XY zónában állítottak a hó színén, mert a bétateszt alapján sok játékosnak egy idő után megfájdult a feje a vakító fehérségtől, viszont itt tök oké, hogy lestroboszkópozzák az embert. :dirr:

-Alapból jó adag türelem kell a cucchoz, mert egyrészt magasabb szinteknél már nem kevés meccset kell játszanod ahhoz, hogy a karid szintet lépjen (a 9-ről 10-re való lépés meg aztán tényleg embert próbáló tortúra..), másrészt a daily questek is teljesen randomok. Egy csomószor ilyen napi 200-300 aranyas questeket kapsz, máskor meg kétnaponta hozzádvágják a 800 aranyas daily-t, amihez viszont 8 meccset kell lejátszanod, tehát 1-2 órát tutira eltöltesz miatta a gép előtt. XD Erre jön még rá, amikor azért nem nyertek, mert tökhülye a csapat és öten ötfelé menve próbáltok érvényesülni... Úgyhogy mindenki úgy készüljön, hogy ez egy hosszabb menet lesz, ha nem is WoW-szintű "elhivatottság" kell hozzá, de azért hosszú hónapokig le tudja kötni az embert és ne akarjatok pár nap alatt egyből max szintre húzni egy karaktert, mert beledöglötök. XD

Na, ezt a fanboykodást le akartam már írni egy ideje, mert ahogy anno a WoW-nál az MMO-kba tudott a Blizz sikeresen berántani pusztán azzal, hogy a Warcraft világában játszódott a játék, most a MOBA műfaját sikerült megszerettetniük velem ezzel az all-star crossover izével. XD Mivel Vihar és annarancs is játsszák, esetleg ha már a fél topic HotS-al lesz tele, akár nyithatunk is neki egy saját témát majd, már ha van rá igény. :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nosztalgiából kiolvastam csak annyit pár apróságot tennék hozzá.

Vikingek nagy arcok Olaf ugye kaját tarhál folyton míg Erik álladóan a csodás grafikát dicséri könnyes szemmel addig Baleog azért nyekereg hogy nincsenek körülötte a csapat társai. :)

Abathur a genetikus náci neki mindenki szutyok tré adottságokkal rendelkezik pár különleges karit leszámítva amiket persze fel akar boncolni.

Jim állandóan nosztalgiázik ha meglát egy másik SC karit. (nagyapó a karosszékben típus)

Leoric csipős szarkazmusa remekbe szabott ha egy egy másik kari elkezdi csesztetni (ilyen Valeera is )

Vidámabb karik még Tracer meg most jövö Lucio

Sonya elkezdtem csuklani amikor ellőtte a DEATH by SNU SNU beszolást (mikor ledarál egy rakás ellent)

De tényleg mindenk karinál akad egy egy kis elszórt humor morzsa még a leg karót nyeltebbnél is.

Annyi még most jön majd egy nagyobb Wow event ahol szintén ingyen hátas adnak az embernek ha letol pár kört.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.02.13. 20:50 Vidámabb karik még Tracer meg most jövö Lucio
Ó, Tracer rulez (mondjuk ő mindig, OW-ben is... :3), csak azt már tényleg nem akartam beleírni, hogy kvázi a WoW pet mellett a másik ok, ami miatt egyáltalán belekezdtem a HotS-ba, az ő volt. XD (Ugye OW Origins Edition-höz ingyen megkaptad, aztán úgy voltam vele, hogy "oké, ha már úgyis el kell kezdenem ezt a játékot a pet miatt, akkor naná, hogy "Tracy"-vel...:3" XD)
ViharTáncos írta: 2017.02.13. 20:50Sonya elkezdtem csuklani amikor ellőtte a DEATH by SNU SNU beszolást (mikor ledarál egy rakás ellent)
LOOOL! :lol: Nálam ezt eddig még nem nyomta el, igaz, csak addig játszottam vele, amíg a "kötelező" lvl 5-ig fel nem vittem a pénz miatt. XD Meg ugye Diablós karikkal alapból keveset játszom, meg keveset is vettem meg, igazából talán ő (mert a starter pack része volt XD), meg Diablo (mert azért a címszereplőt mégis vegyük már meg, főleg, hogy olcsó is... XD) van meg az egész franchise-ból, a többiek mind War/Star hősök, kivéve a Vikingeket, meg Tracert. :) Amúgy mint karakter, Sonyát határozottan bírtam, iszonyú durva a túlélési képessége healer nélkül is, Variannal vetekszik ebből a szempontból, ha nem jobb nála.
ViharTáncos írta: 2017.02.13. 20:50De tényleg mindenk karinál akad egy egy kis elszórt humor morzsa még a leg karót nyeltebbnél is.
Igen, illetve amit még akartam írni, hogy ez magukban az összecsapásokban is megmutatkozik, szóval egyrészt megalol pl., amikor Murky egy darab hallal pofáncsapja Diablót, vagy amikor három "gagyi viking" kicsinálja Arthast, stb., meg ugye ott vannak az ilyen "fightok, amiket mindig látni szerettél volna, de a canon sztoriban valamiért nem jöhettek létre", pl. az Uther vs Arthas (nem a normál death knight, hanem már a "Lich King edition" :D), az olyan crossover fightokról nem is szólva, mint amikor pl. a két franchise "megabitche" (Kerrigan vs. Slyvanas) verekednek, aztán előjön az "én már csak egy kávét kérek"-érzés. :D (Jó, tudom, ezzel egyedül vagyok, de mindkettőjüket rühelltem, akárhányszor volt valami harc a canonban is, mindig annak szurkoltam, aki épp ellenük ment és persze mivel mégis mindig ők nyertek, csak még inkább utáltam őket. XD "Szilvit" talán kicsit kevésbé utálom kettőjük közül, de ő sem a szívem csücske, a kettőjük körül kialakult fanboytábor meg a "hab a tortán" ebből a szempontból. Jó, az OW-s Tracer óta most már én sem szólhatok semmit ebből a szempontból, mert ő is ilyen "mindenki waifuja" lett, de ő személyiségre ennek a kettőnek szerencsére a szöges ellentéte. :))
ViharTáncos írta: 2017.02.13. 20:50 Annyi még most jön majd egy nagyobb Wow event ahol szintén ingyen hátas adnak az embernek ha letol pár kört.
Ja igen, szerencsére Wowheaden írták még a múlt héten, mivel ugye WoW-hoz is kapsz egy mountot, ha teljesíted a "kihívást". :) Amúgy valami "For Azeroth!" néven fut az event elvileg és egészen pontosan 15 meccset kell lejátszanod egy B.net baráttal úgy, hogy Warcraft "típusú" karaktert válassz mind a 15 meccsre. :) És akkor kapsz egy mountot a WoW-ban, egy másikat a HotS-ban, plusz (és számomra leginkább itt jön a lényeg XD) egy 10 napos stimpacket, ami azt jelenti, hogy utána másfél hétig megint szintezheted/veheted a karikat ezerrel, mert a stimpack ugye + 100% XP, illetve + 150% arany. :D (Nem vagyok függő, áááá, dehogy... XDDDD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kijött a Lucio mix is a Hots hoz! ^^

https://www.youtube.com/watch?v=juwHwhrT4jw

Ja igen legendás hősöknek remekbe szabott át dolgozott reakció vannak nem bírtam ki csak vettem egyet a Marauder Muradint és nem bántam meg pedig igen borsos áron lehet csak kapni. (steamen egy teljes játék kerül ennyibe ^^)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.02.14. 20:34 Kijött a Lucio mix is a Hots hoz! ^^

https://www.youtube.com/watch?v=juwHwhrT4jw
:thumb:
ViharTáncos írta: 2017.02.14. 20:34Ja igen legendás hősöknek remekbe szabott át dolgozott reakció vannak nem bírtam ki csak vettem egyet a Marauder Muradint és nem bántam meg pedig igen borsos áron lehet csak kapni. (steamen egy teljes játék kerül ennyibe ^^)
Ilyeneket elvből nem veszek, egyrészt, mert ha egyet vennék, utána nem lenne megállás, másrészt ha már ingyenes a játék, akkor végül ne az legyen, hogy így is egy teljes játék árát verem el benne kozmetikai cuccokra. XD (Kicsit meg is ijedtem, amikor az egyik gamerboltos fazon érdeklődésemre úgy adta elő, mintha az egész HotS-ot csak úgy lehetne élvezni, ha pluszba még ráfizetgetsz, szerencsére kipróbálás után kiderült, hogy ez egy nagy kamu és simán lehet fejlődni/vásárolni benne, ha az ember türelmes és nem úgy játszik, hogy "az összes cuccot akarom, mégpedig azonnal!") Persze tény, hogy vannak nagyon jó, kizárólag pénzért vehető mountok, skinek, stb., de én eddig egyedül a maga után szivárványt húzó unikornis hátasnál voltam úgy, hogy "OMG, ez kell!!!444", de amikor megláttam az árát, annál is egyből észhez tértem... :dirr: Viszont ha már Lúcio: folytatták nála is a játék LOL-faktorát, két skinje van eddig, a master skinje egy Daft Punk szerelés, a pénzért vehető meg egy Crazy Frog/Deadmau5 béka edition cucc. :lol: (Btw, a Steam már más, ott én is rendeztem szép kis ámokfutást a nyáron, amikor ilyen 80%-os leárazásos akciójuk volt úgy kb. két hétig. XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, az új hős megint egy ilyen "nekem találták ki"-fajta lett. :D Elvileg jövő héten már debütál, lehet megint gyűjtenem rá a 10.000 aranyat, mert ez bizony kell. XD Ja és zseniális retcon a Blizz részéről: "He may be small, but he made a big difference by warping in a critical pylon during the retaking of Aiur." És tényleg! :D XDDD

Illetve totál más, csak tegnap kipróbáltam végre Tychust is, Sgt. Hammerrel egy csapatba kerültünk, aztán a meccs elején odaszól neki a tankos csaj, hogy "Nice gun! Are you compensatin' for somethin'?" :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nektek sem frissült még az eheti free hero rotation? Kedd reggel szokott, de nekem még mindig a múltheti hősöket mutatja. Fura...
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

15. jön a patch elvileg
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.03.14. 20:37 15. jön a patch elvileg
Ja, oké. :) Csak eddig patchtől függetlenül frissültek a heti hősök, sokszor még maintenance restart sem volt az adott héten és még úgy is, ezért volt fura. :)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.03.14. 21:35
ViharTáncos írta: 2017.03.14. 20:37 15. jön a patch elvileg
Ja, oké. :) Csak eddig patchtől függetlenül frissültek a heti hősök, sokszor még maintenance restart sem volt az adott héten és még úgy is, ezért volt fura. :)
Egen szokatlan de nem rendkivüli volt már ilyen régebben amikor levoltak terhelve a Dev teamesek. Remélem Probius jön mostmár mert Orisa még várnom kell egy egész hetet a OW-ben. :/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.03.14. 21:50 Egen szokatlan de nem rendkivüli volt már ilyen régebben amikor levoltak terhelve a Dev teamesek. Remélem Probius jön mostmár mert Orisa még várnom kell egy egész hetet a OW-ben. :/
Na, az új patchel Probi meg is érkezett. :D (Már csak a szokásos két hetet kell megvárnom, miután majd leárazzák 15k-ról 10k-ra. :dirr:) Orisa is érdekes lesz amúgy (btw, szóljatok, ha van igény OW topicra, aztán annak is nyithatok egyet... :D), viszont én igazából abban reménykedem, hogy a következő bejelentett OW hős Doomfist lesz. Már a legelső cinematic óta emlegetik (sőt, nem csak emlegették, hanem ugye a kesztyűje körül ment a balhé), a játékban aztán a kesztyű átkerült a Numbaniban lévő payload tetejére, viszont most pont úgy áll a sztori, hogy Doomfist ellopta onnan, szétverte vele a rendfenntartó robotokat és Orisát azok alkatrészeiből rakta össze a kislány, kvázi mintha némileg direkt DF ellen építette volna. Szóval plot szempontjából is itt lenne az idő, hogy végre behozzák azt a karit, akiről a játékosok már a játék indulása óta suttognak. XD

Na, de hogy visszakanyarodjunk HotS ontopicba: nem csak Probius jelent meg a legújabb patchben, hanem egy érdekes event is. (Ami megint csak nekem új, de mindegy. XD) Úgyhogy ha nem gond, itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy ha neked, Annarancsnak, vagy bárki más idejáró HotS-ozónak van esetleg Cho'gall-ja és két rövid AI meccs erejéig társulna velem, azt nagyon megköszönném! :) (Tényleg Balus, te is elég sok Blizz-játékot tolsz, OW, HS, WoW, a HotS-al véletlenül nem szoktál játszani? :lol: ) Persze nem erőszak, vagy ha nincs is meg nektek ez a hős, akkor eleve tárgytalan a dolog, csak azt sem szeretném, hogy kizárólag emiatt random embereket "zaklassak" a játékban. ^^" XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.03.15. 05:48
ViharTáncos írta: 2017.03.14. 21:50 Egen szokatlan de nem rendkivüli volt már ilyen régebben amikor levoltak terhelve a Dev teamesek. Remélem Probius jön mostmár mert Orisa még várnom kell egy egész hetet a OW-ben. :/
Na, az új patchel Probi meg is érkezett. :D (Már csak a szokásos két hetet kell megvárnom, miután majd leárazzák 15k-ról 10k-ra. :dirr:) Orisa is érdekes lesz amúgy (btw, szóljatok, ha van igény OW topicra, aztán annak is nyithatok egyet... :D), viszont én igazából abban reménykedem, hogy a következő bejelentett OW hős Doomfist lesz. Már a legelső cinematic óta emlegetik (sőt, nem csak emlegették, hanem ugye a kesztyűje körül ment a balhé), a játékban aztán a kesztyű átkerült a Numbaniban lévő payload tetejére, viszont most pont úgy áll a sztori, hogy Doomfist ellopta onnan, szétverte vele a rendfenntartó robotokat és Orisát azok alkatrészeiből rakta össze a kislány, kvázi mintha némileg direkt DF ellen építette volna. Szóval plot szempontjából is itt lenne az idő, hogy végre behozzák azt a karit, akiről a játékosok már a játék indulása óta suttognak. XD

Na, de hogy visszakanyarodjunk HotS ontopicba: nem csak Probius jelent meg a legújabb patchben, hanem egy érdekes event is. (Ami megint csak nekem új, de mindegy. XD) Úgyhogy ha nem gond, itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy ha neked, Annarancsnak, vagy bárki más idejáró HotS-ozónak van esetleg Cho'gall-ja és két rövid AI meccs erejéig társulna velem, azt nagyon megköszönném! :) (Tényleg Balus, te is elég sok Blizz-játékot tolsz, OW, HS, WoW, a HotS-al véletlenül nem szoktál játszani? :lol: ) Persze nem erőszak, vagy ha nincs is meg nektek ez a hős, akkor eleve tárgytalan a dolog, csak azt sem szeretném, hogy kizárólag emiatt random embereket "zaklassak" a játékban. ^^" XD
Sztm nyugodtan csinálhatunk egy OW topicot ( AA létrehoztam mind2 de lusta népség csak akkor ír ha panaszkodni akar éppen)
DoomFist : Egy igaz Bigshot az OW világában trailerek poszeterek utalásos egész sora kötödik hozzá ahogy ismerem Jeff csapatát szépen fogják még húzni az idegeinket vele mert tudják hogy magasak az elvárások vele kapcsolatban. Doomfistnek nem simán jónak kell lennie ha nem über királynak ha élni akarnak az eddigi köré felhuzott légkörrel.

Hots : Ma gép közelben leszek írj rám nyugodtan.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.03.15. 09:18 Hots : Ma gép közelben leszek írj rám nyugodtan.
Ez közben akkor meg is oldódott, nagyon szépen köszönöm még egyszer! :)

Az OW-nek meg mindjárt nyitom a topicot és oda reagálok.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, nézzük akkor: lesz egy új hős a Diablo univerzumából, de ez eltörpül amellett, hogy az egész játékot "2.0 szintre" fejlesztik. Ami ez utóbbiból leginkább érdekes, az az, hogy a szintezés is átalakul. Nekem ugyan eddig sem volt túl sok problémám a játékkal, viszont úgy látom, még így is azon dolgoznak, hogy azt a kevés negatívumot is játékosbarátabbá változtassák. :)

1. Végre jóval kevesebb XP kell majd 1-1 új szint eléréséhez! Persze remélem, ez nem fog azzal együtt járni, hogy lassan WoW 2 lesz a HotS-ból és behoznak majd ilyen több száz szintes rendszert (esetleg az account levelnek még oké, amolyan Overwatch-stílusban, de a kariknak már az eddigi 20 szint is bőven elég szvsz, azért nem akarnék hónapokat beleölni 1-1 karakterbe, amíg minden extráját unlockolom), viszont ha tényleg csak arra mennek rá, hogy kevesebbet kelljen játszani 1-1 szintlépés eléréséért, illetve még azt is megoldják, hogy minden szinten kapjunk valami extrát a karinkhoz, akkor azt nagyon fogom tudni díjazni, mert eddig talán a leveling volt az egyetlen nyögvenyelős része a játéknak.

2. Átalakul a fizetési rendszer is: aranyat már csak a hősök megvásárlásához kell majd gyűjteni, az összes többi cosmetic cuccot gemekkel fogjuk tudni vásárolni. Ez még annyira nem hozott lázba, lévén az ilyen cosmetic izék másodlagosak a játék szempontjából, viszont aminél átmentem Csillagszemű Juhászba, az az a pillanat volt, amikor megláttam, hogy úgy néz ki, lehet majd gemekből stimpacket venni! Istenem, VÉGRE! Oké, valami 1000 gemes árat láttam ott kezdésnek, ami nyilván nem két nap alatt jön majd össze, de eddig ugye semmilyen más módja nem volt a stimpack-vásárlásnak, mint az, hogy valódi pénzt utalsz át a Blizznek. (Még arannyal sem vehettél.) Most legalább ez is változik, ha valakinek a szintezés fontosabb, mint az utolsó skin, banner és spray begyűjtése, akkor az összespórolhatja 1-1 stimpack árát. :D

3. Illetve azt néztem, hogy áthoztak más játékaikban már jól működő módszereket: az Overwatchból bejön a "loot box" (csak itt más a neve XD), amit minden szintlépés után kapsz és OW-hez hasonló finomságokkal van tele (azon néztem, hogy akár még egy komplett hős is "kieshet", ha mákod van... :D), a Hearthstone-ból pedig átjön a crafting rendszer, ahogy ott arcane dusttal lehet kártyalapokat készíteni, úgy itt meg "shardok" jelennek meg, amikkel ha jól értem, kozmetika cuccokat készíthetünk a karink számára. (Persze az a része még nem világos számomra, hogy akkor a gem és a shard miben fog eltérni egymástól, de gondolom ez majd kiderül még.)

Úgyhogy na, ugyan sok problémám eddig sem volt a játékkal, de ezek határozottan üdvözlendő újítások lesznek. :D (Btw, még annyit csinálnék a helyükben, hogy a match-keresőt Cho'gallnál annyiban átalakítanám, hogy egyedül is lehessen vele keresni és ha mondjuk kiválasztom az egyik felét, akkor a játék automatikusan egy olyan játékossal rak egy csapatba, aki meg a másik felét választotta ki. Így nem kéne azzal tökölődni, hogy előtte hívjunk meg valakit partyba, aztán egyezzünk meg azon, hogy ki melyik felével fog lenni a karinak, majd utána azon is, hogy akkor most AI ellen, quick matchben, vagy milyen leosztásban játszunk. Mert ez így "picit" lassítja a játékidőt, pedig amúgy a játék egyik legfunabb karakteréről beszélünk és nagyon poén ez a kétemberes irányítás is. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ja néztem én is egész érdekes.

Majd meglátjuk mennyire jó is gyakorlatban.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Teremtőm ez kell meg Brightwing és Probius tökéletes kollekció. ^^

https://www.youtube.com/watch?v=CO-d8TXK7BA
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.04.18. 14:38 Teremtőm ez kell meg Brightwing és Probius tökéletes kollekció. ^^

https://www.youtube.com/watch?v=CO-d8TXK7BA
Kb. :lol: (Apropó, amögött van valami logika, hogy Murky szövegét értik a protossok? Ez azért van, mert ők kvázi nem beszélnek, hanem telepatikus úton kommunikálnak és kb. Murkynél is nem a nyelvet, hanem a fejében közben formálódó gondolatokat "hallják"? XD Más magyarázatom nincs rá, csak kérdezem, mert baromi poén, hogy kb. senki nem tud reagálni meccsek elején a szövegeire, kivéve a protossokat, akik láthatóan tökéletesen megértik. XDDD) Egyébként én dilemmában leszek. XD Egyrészt nyilván full vikinges cuccokkal fogom felpakolni az accountomat, mert ők rulzanak (vikinges emojik, hangok, stb. XD), ugyanakkor Brightwing hangfájljain még erősen fílózok, mert hát mégis csak "even MORE Andrea Libman!" :3 XDDD

És hogy keresztbe is promózzak: azt láttátok, hogy a következő hős és térkép OW-s lesz? :D Genji lesz a hős, a pálya pedig egy Hanamurás payload-tolás. :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heroes of the Storm

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.04.18. 22:08
Kb. :lol: (Apropó, amögött van valami logika, hogy Murky szövegét értik a protossok? Ez azért van, mert ők kvázi nem beszélnek, hanem telepatikus úton kommunikálnak és kb. Murkynél is nem a nyelvet, hanem a fejében közben formálódó gondolatokat "hallják"? XD Más magyarázatom nincs rá, csak kérdezem, mert baromi poén, hogy kb. senki nem tud reagálni meccsek elején a szövegeire, kivéve a protossokat, akik láthatóan tökéletesen megértik. XDDD) Egyébként én dilemmában leszek. XD Egyrészt nyilván full vikinges cuccokkal fogom felpakolni az accountomat, mert ők rulzanak (vikinges emojik, hangok, stb. XD), ugyanakkor Brightwing hangfájljain még erősen fílózok, mert hát mégis csak "even MORE Andrea Libman!" :3 XDDD

És hogy keresztbe is promózzak: azt láttátok, hogy a következő hős és térkép OW-s lesz? :D Genji lesz a hős, a pálya pedig egy Hanamurás payload-tolás. :D
Igen a Protoss faj ha megvan gerinc kitüremkedésük ( hajszerűség) akkor Khala-n keresztül (amolyan biometrikus internet hálozat) ha nincs anélkül rövid hatótálságban telepatikusan tudnak egymással kommunikálni. A Zergek jó rész is ahogy Abathur Zagara és Kerrigan és érti őket tökéletesen. Gyakorlatilag a Terranokon kivül Murky-t mindenki megérti a StarCraft univerzumból.

Láttam a pályát full pofátlan Red Alert 3 Empire of The Rising Sun theme pack koppintás, ettől függetlenül marha jól nézki. Genji érdekes de engem még egy DPS már nem dob fel. (irgalmatlan nagy túlsúlyban vannak) Szeretnék több tankot és supportot látni.
Válasz küldése