Blizzard játékok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem legyen most már egy ilyen topic, mivel:

1. Kiderült, hogy azért itt rajtam kívül még nem egy ember Blizzezik. XD

2. Bár az OW/HS/HOTS triónak mind van külön topicjuk, pont az "őshármas" Warcraft/Starcraft/Diablo csapatnak nincs, viszont mivel ezek háza táján külön-külön nincs is mindig akkora infódömbing, hogy az saját topicot érdemelne, ezért ide mehet majd minden apróság is. (Pl. a mostani Diablo-mobiljáték blama, vagy akár az Annarancs által említett Warcraft cinematicos "kabe-don". XDDD)

3. Nem utolsó sorban itt tudom folytatni Riczel a Warcraftozást (ami félig-meddig Starcraftozásba is átfolyt, szal megint csak jobbnak láttam csinálni egy ilyen "ömlesztett" topicot és akkor itt minden cím játszik, ami Blizz XD), nem később kell majd egy egész fórumoldalnyi postot átpakolnom ide. XD
Ricz írta: 2018.11.09. 08:05Az első még mindig egy in-game cutscene, amit az engine-nel hoznak létre, de igazán azon látszik, hogy a 15 évvel ezelőtti motor mennyire limitált képességű a modell- és textúrakezelésben, mert ez minden csak nem szép. A szájmozgás jobbára inkább olyan haltátogás, mint Ishimori professzor sora a Cyborg 009: Call of Justice előzetesében, ahol annyi az egész animáció, hogy nyílik a fejében egy lyuk, ami különböző sebességgel bezárul, kinyílik, bezárul. Míg a pre-renderelt cinematic viszont látszik, hogy köze nincs ehhez a belső dologhoz, lévén egy fájlból olvassa be az egészet. És itt indul igazán az egészben a parasztvakítás része.
Tény, ez már akkor is "ronda" volt, amikor megjelent, ugyanígy a WoW is. :D (Utóbbinál mondjuk tartom, hogy részben ennek technikai okai is voltak, értsd: egy Witcher 3-al opereáló MMO alatt még egy atomerőmű is elfüstölne, szóval direkt csinálták részben "rondára", hogy még krumplin is elfusson a játék. XD) De amúgy ja, ezt a "random tátogás, ami alá csak be van rakva a hangfájl" dolgot én is megfigyeltem, az más kérdés, hogy nem mintha pl. az SC 1-ben nem ugyanígy néztek ki volna ki a beszélő szereplők és amúgy azt sem javították ki a remastered változatban... XD (Ezt csak azért jegyzem így meg, mert míg a War3-at már sokan a megjelenésekor is szidták, mondván, hogy "a War 1-2 volt az igazi, ez már ilyen gagyisított változata azoknak...", addig az SC 1-ről csak szuperlatívuszokban beszélt mindenki, mintha az egy tökéletes játék lenne, holott ez a húzás pl. már ott is megvolt ugyanígy. Ott ugye a 2-t fikázzák, mint gyalázatot, ami ehhez képest látványos és lip synces átvezetőkkel operál... XD)
Ricz írta: 2018.11.09. 08:05Igazából, elcseszték a bejelentést. Mert a Bethesda is készül egy csomó mobiljáték kiadással, többek közt Elder Scrolls-ossal is, de tőlük előre megkaptuk, hogy a PC- és konzolszegmens nem lesz elhanyagolva a mobiljáték-piac előretörésével, mert belengették, hogy jön majd a TES6, ami vélhetően Hammerfellbe és a Iliac-öbölbe visz minket a fanteóriák szerint. Szóval, a Blizz elcseszte: előbb kellett volna bejelenteni az új Diablo címet nagy gépre, és aztán nem akadtak volna ki azon, hogy "a következő installáció csak mobilgáma lesz". Mert ha csinálnak is egy D4-et, vagy tervben van az elképzelt 1-2 újrahúzása (mondjuk abból az 1 totál remake kell legyen, mert az valami borzalmas, hozzá képest a második rész nemhogy a szomszéd bolygó, de a szomszéd galaxis...), akkor a fanok se hőbörögnének akkorát, mint azt teszik. Kommuni-fucking-káció.
Ez is igaz, de várj, azóta még jobban rákontráztak. Mondván, hogy a legjobb fejlesztőik jelenleg mind mobiljátékokon dolgoznak, illetve, hogy az összes franchiseukból ki akarnak hozni 1-1 mobiljátékot. (Jó, őszinte leszek: fogalmam nincs, hogy az "IP" mit jelent, de úgy jött le a szövegből, mintha a franchise címek lennének, tehát Warcraft, Starcraft, stb., de nyugodtan javíts ki, ha hülyeséget mondok. XD) Úgyhogy akik nem 10 éve (amikor az Activison-el összeolvadtak) ábrándultak ki Blizzékből, azok ezután a húzás után kezdték el fontolgatni, hogy ez-e az a pillanat, amikor úgymond "meghalt a cég lelke". Jó, nyilván az eddigi bejövős játékaikat nem fogom csak úgy dobni, de én is szkeptikusan várom, hogy mi a fene lesz ezután az az út, amerre haladnak. Amúgy meg ahogy írod, senkit nem zavarna, ha a mobilpiacra is nyitni akarnának (főleg engem nem, akit ez nem is érint, lévén olyan régi az okostelóm, hogy azon sanszosan semmi nem indulna el ezek közül... XD), a probléma azzal van, hogy szinte tüntetőleg köpik szembe közben a PC játékosokat. Kezdődött ezzel a lesajnálós/hülyegyerekes "lol, hát nincs nektek telótok?" szöveggel, most meg folytatják ezzel "a legjobb fejlesztőink mind mobilon dolgoznak", meg "nem kéne, hogy a "mobiljáték" egy szitokszó legyen a gamerek körében" mentegetéssel. Ez kb. akkora önégetés volt, mint anno, amikor sok fan kérte, hogy legyen WoW Classic, mire a Blizz nagyképű válasza az volt, hogy "azt hiszed, hogy akarod, hogy legyen, de igazából nem", ami szintén mém lett, annyira ilyen "apu majd megmondja helyetted, hogy neked mi a jó, mert te nem tudod" lesajnáló szöveg volt. (Aztán persze most már ott tartunk, hogy nyáron jön a WoW Classic, szóval itt legalább rájöttek, hogy hülyék voltak és korrigálták a hibát, csak nem értem, hogy miért kell mindig először egy-egy ilyen látványos égés, mire észbe kapnak. Ezekben a húzásokban igazából ez a legijesztőbb, hogy nem tudom eldönteni, hogy a Blizz az, akik már ennyire nem tudják, hogy mit szeretnének a fanjaik, vagy pedig valami más is van a háttérben és pl. most ezt a mobilbaromságot is mondjuk az Activison erőlteti rájuk, ők meg próbálnak jó képet vágni hozzá?)
Ricz írta: 2018.11.09. 08:052) Az SC és a BW-kiegje voltak az egyik első komolyabb történetet elmesélő játékok az átvezetőikben, ahol egy komplett politikai machinációt kaptál, jó fő karakterekkel. Lehet rá mondani, hogy a Warhammer 40K-kopi, de azért a WH asztali szerepjátékokban is inkább a lawful good-chaotic evil-total neutral trió uralkodott, amit az ezredfordulóra kezdtek el rendesen árnyékoltatni. Az SC2 ezzel szemben nem tartalmaz annyi politikai játszmát és a korábbi karakterek is eléggé kifordulva viselkednek minden magyarázat nélkül, amit utólag kezdtek el megindokolni. De erre mondják, hogy "késő bánat, damage is done." Emiatt pedig tényleg jogosan érezték úgy a rajongók, hogy meg van gyalázva a játék maga, mert ez volt az erőssége.
Tény, ebből a szempontból valóban "megcsonkították" a játékot az első részhez képest, sőt, nekem még a WoW-ot idéző hat kiló retcon sem igazán jött be (honnan is van Mengsnek huszonéves, Anduin-koppintás fia, amikor az SC 1-ben azt mondták, hogy eleve azért kezdett partizánkodni, mert a Konföderációsok hagyták meghalni a feleségét és fiát vagy mi...?), viszont mindezekkel együtt, szerintem méltó módon folytatták a sztorit, nálam kb. minden megmaradt a cuccban, amit szerettem az 1-ben, csak egy magasabb szintre lett emelve. (Jó, a politikai machinációk pont nem, vagy legalábbis nem akkora mértékben, de azok nekem annyira nem hiányoztak, engem a három faj sztorija jobban érdekelt, főleg a protoss. XD) Szal Xel'nagák behozása (az 1-ben csak utaltak rájuk kb.), Duran kiléte, Kerrigan "megjavítása" (az 1-ben miután zerg lett, kb. végig utáltam, Sylvanashoz hasonlóan röhejesnek találtam a fanboyok imádatát, a 2-re sikerült belőle egy olyan karit csinálni, aki ha a kedvencem ugyan nem is lesz soha, de legalább együtt tudtam vele érezni, meg ilyesmi), stb-stb., szóval azért ha a politikából le is vettek, cserébe szerintem jobban rámentek a nagybetűs PLOT-ra. :D Azért ha megnézzük, szinte a teljes SC 1 arról szólt, hogy ki kicsodát hogyan döf hátba, míg a tényleges történet szinte alig haladt, inkább csak utalgatták rá, meg felvezették, hogy mivé fog ez még fajulni. (Ugye eleve Duranről az 1-ben csak a "titkos pályán" derül ki, hogy nem Kerrigan kutyája, hanem valami erősebb, nagyobb, ősibb gonosz ügynöke, "kissé" eltitkolták a lényeget... XD) Plusz azért az 1 már sokszor átesett a ló túloldalára ezzel a "behozunk még egy hatodik politikai frakciót is" dologgal, lásd a Brood Warban a UED, akiktől én sokkal többet vártam volna, mint ami végül lett belőlük. A két ikonikus karit leszámít (DuGalle és Stukov, nem véletlen, hogy utóbbit a 2-ben még "fel is támasztották", plusz a HotS-ban is benne van XD) egy arctalan, semmilyen társaság voltak, akik kb. ugyanazt találták ki, amit Mengsk az alapjátékban, csak nagyobb mértékben: ők már nem ilyen pszi-disztruptorokkal (most nem találok ki ennek frappáns magyar fordítást XD) szaroztak 1-1 rajnyi zerg irányítása miatt, hanem konkrétan az Overmindot kapták el, aztán lehetett sejteni, hogy mi lesz a dolog vége... XD Szal náluk pl. pont azt éreztem, hogy bejöttek ilyen "filler szarkavaróknak", mert különben a Brood War csak Protoss és Zerg kampányból állt volna. XD Nem mondom azt, hogy ez egy hatalmas probléma, de érdekesebb lett volna, ha már ott elkezdődnek az olyan interakciók Mengskel, Kerrigannel és Jimmy fiúval, amik végül csak a Wing of Liberty-nél indultak el, mert nekem így kissé úgy jött le, hogy akikről leginkább szólnia kéne a sztorinak, azok az egész Brood War alatt csak háttérstatiszták a UED banda mellett, ők meg azért messze nem érdekeltek engem annyira, mint az "alap brancs". Szal én igazából mindkét részt egyformán bírtam, hangulatban, meg még pár egyéb dologban valóban eltérnek egymástól, de a gyalázattól szvsz akármelyik rész messze van, csak itt is az van, mint SW-nél, meg sok egyéb cuccnál, hogy "amelyik epizódját még gyerekként láttam, az a jó, amit meg már huszonévesként, az szar". Aztán persze nyilván ez a fanköpködés is benne volt abban, hogy amikor végre odajutottam, hogy végigtoljam a 2-t, én oda meg vissza voltam tőle, totál átjött a feeling, meg minden, szóval a hibák mellett is csak lestem, hogy "Mi a francról beszéltek, ez tök jó!" :D Értsd: Lehet én is kritikusabb lennék a 2-vel, ha pont a drága fandom nem azzal etet éveken át, hogy kis túlzással ez a játéktörténelem legnagyobb csalódása folytatások tekintetében, mert így nekem is csalódás lett, épp csak tök kellemes. XD Ez nem azt jelenti, hogy nem tudnék listát írni arról, hogy mi az, ami retcon, mi az, ami fura és mi az, ami meg kifejezetten zavaró húzás, de ilyenek meg majd' minden Blizz játékban megvannak, ennyi erővel mindegyik szar. XD (SPOILER: Igazából talán egyetlen húzás volt, amit még most is emésztek: hogy kitalálták, hogy Tassadar igazából sosem volt protoss, hanem Duran mintára ő is Xel'naga "ügynök" volt, csak ő a jókat szolgálta. Ez szerintem majdhogynem mindent elvett a karakterből, amiért az első részben jó volt, a hősies halálával együtt, amit ugye szintén retconoltak emiatt. Ez nagyon fájt, emiatt kissé be is rágtam rájuk, de az összes többi húzás legalábbis elnézhető volt számomra. Pl. sokan felhördültek azon, hogy a protossokkal úgy alapból hogy kibasztak már, mind fizikailag, mind spirituálisan meg lett csonkítva a kultúrájuk azzal, hogy kb. az egész Khala Amon "találmánya" volt és pont attól kellett elvágniuk magukat, mert különben agymosottak lettek volna. Tény, hogy protoss-fanként ez sem esett jól, de valahogy ezt még megértettem, ha megfigyeltétek, mindhárom fajnak fel kellett áldoznia valamit, illetve új alapokra kellett helyeznie a létezését azért, hogy Amont lenyomhassák, a protossoknak ez volt az "áldozata".)
Ricz írta: 2018.11.09. 08:053) Ettől a 90-es évekbeli hiányosságtól meg tudnák most fosztani a franchise-t azzal, ha nem arról szólna az első 2 játék, hogy voltaképp Gul'dan és a lepaktáló démonok a fő ge*ik, és Medivh bukása is bekerülne, amit eredetileg meg regényben jelentettek meg (és onnan vették át a filmbe). Szóval, volt már egy Arthas-hoz hasonló leépüléses pálfordulás már korábban tőlük. Valamint a kezdeti dark fantasy alapokból, vagyis azzal, hogy megjelennek az orkok és miegymások, majd elkezd szépen fragmentálódni a Hét Királyság, teljes Azeroth, ami majd a W3:TFT végére beálló hatalmi erőviszonyokhoz vezet, egy szép ívben fel lenne építve. Lenne retcon bőven, de a WoW miatt már így is egy retcon-fesztivál (pl. az oké, hogy a vértündék hol állnak, de azért Sylvanas undeadjei a Hordával inkább vannak egy kényszerszövetségben, nem beszélve arról, hogy Arthas alias Lidérckirály nem épp a rajongásuk tárgya, akiknek a halállovagjai meg ugyanúgy Hordások) az egész miskulancia. Ugyanezt pedig meg lehetne játszani a Diablókkal is. Legalábbis ezt kéne jelentse egy "Reforged", de minimum egy remake játék.
Háááát....nem tudom, te kb. ha jól értem, azt várnád el, hogy majdhogynem kompletten csináljanak egy teljesen új játékot (sőt, gyúrjanak egybe hármat), épp csak az első három WC nagyon alap vázát hagynák meg. Én ezt annyira nem támogatnám, nem csak azért, mert ahogy írod, egy komplett retcon-fesztivál lenne (amit ja, a WoW-ban is rühellek, épp csak nem tudok mit csinálni vele... ^^"), hanem mert azért ezek jellemzően a nosztalgiára is építenek és ez már így nagyon más lenne, mint ami anno volt. (Btw, Warcraft 1-2 hogy lenne anélkül, ha nem "Gul'dan és a lepaktáló démonok a főgecik"? :D Ez kb. olyan, mint GyU Szauron és a Gyűrű körüli kavarás nélkül, szerintem megkerülhetetlen elem, nem véletlen, hogy a film is innen indított, csak abban még a démonok nem kerültek annyira előtérbe, bár Medivhvel már őket is megszellőztették.) Egyébként ekkora volumenű játékfelújítás már készült valaha? Azért is kérdezem, mert én olyan sok "remastered" game-el nem játszottam eddig (amik beugranak, azok pl. a felújított Monkey Islandek, meg egyéb LucasArts kalandjáték címek), de a legtöbbjükről elmondható volt, hogy még ennyit sem kaptak, mint az új War3. Kaptak egy grafikai/zenei ráncfelvarrást és kb. ennyi, esetleg szinkront, ha olyan régi volt a játék, hogy akkoriban még csak felirattal beszéltek egymáshoz a karik. Ehhez képest én kissé unfairnek érzem, hogy szerinted a Blizznek meg három teljes játékot kellene újradolgoznia, retconolnia. XD (Btw, mivel én a Diablo 1-2-ből még csak gameplayeket néztem és "rendesen" csak a 3-al játszottam, ezért én ott szinte kérném is őket, hogy azért túl sokat ne újítsanak rajtuk, ugyanazt akarom átélni, mint random Pistike 10 évesen, amikor először csinálta össze magát, amikor a kazamatában menve kinyitott egy ajtót és csak annyit hallott, hogy "AAAAH, FRESH MEAT!", aztán látta, ahogy egy hentesbárdos démon rohan felé... XDDDD Amúgy Butcher rulez, a HotS-ban is az egyik kedvenc hősöm és baromi jó, ahogy ezt a rárontós-becsináltatós képességét ott is meghagyták... XDDD) Illetve pici lore kukacoskodások még:

1. Medivh benne volt a legelső Warcraftban, az egyik pálya arról szól, hogy őt kell lenyomni. :D Az más kérdés, hogy lore ekkor még tényleg nem nagyon volt mögötte, egy random őrült mágusnak tűnt, akit csak úgy meg kell ölni "mer' gonosz". Azt már valóban később kerekítették hozzá, hogy ő a nagy Magna Aegwynn fia, akiben Sargeras lelke szunnyad és pont ettől őrült meg, ő segített kinyitni a Dark Portalt, stb-stb. Viszont pont ezért, mivel kb. csak utólag, a filmekben/regényekben/stb. volt ez az egész már rendesen (retconolva XD) előadva, ezért szerintem össze sem mérhető az Arthas-sztorival, ami kb. egy Anakin - Darth Vader-féle pálfordulásnak felelt meg (ja, ezt meg az SW-ből lopták Blizzék, van egy csomó párhuzam, Padmé szerepében Jaina Proudmoore és ugye még a klasszikus "Tanítványodként hagytalak el. s most én vagyok a mester!"-jelenetet is megkaptuk később Utherrel, aminek a végkimenetele is ugyanaz... XD), avagy a szemünk előtt játszódott le ingame közben, ahogy egy kissé forrófejű, de alapvetően jószándékú ember folyamatosan egyre inkább a "sötét oldal" felé sodródik. Medivhnél már mindenki tudta, hogy mi lesz a dolog vége, egyrészt a játékból, másrészt, mert pl. ha valaki csak a filmet látta, vagy a regényt (The Last Guardian) olvasta, ezekben is folyamatosan utalgattak rá, hogy "ezzel a fazonnal nem stimmel valami...", míg Arthasnál csak szép fokozatosan durvult el a sztori, a legvégét meg aztán szerintem senki nem sejtette... Arthashoz hasonló durva átalakulás talán csak Kerrigan "zergesítése" volt, de még az sem volt pont ugyanilyen, hiszen ott nem beszélhettünk karakterfejlődésről, ott inkább a meglepetés ütött, hogy mégsem halt meg, illetve, hogy mivé vált, de az átváltozás pár pálya alatt lezajlott és utána már a kompletten "átmosott" Kerrigant láttuk, míg Arthasnál ott volt a folyamatos romlás, az egyre durvuló karakterrel. Itt lehet, hogy most az elfogultság beszél belőlem, de legalább Blizz univerzumból nem tudok olyan kariról, akinek ilyen szép folyamatosan végig tudtuk követni a "romlását" és nem úgy, hogy "olvasd el a hatszázadik képregény ötödik kötetét, abban szépen benne van!", hanem ingame, a játék sztorijával együtt haladva. Szerintem ezért is van az, hogy sokak szemében a Lich King a mai napig az egyik legikonikusabb Blizzard gonosz, mert oké, hogy a 12-14 éves kölyök maga alá pisil, mert "annyira menő a páncélja, a hangja, meg a képességei", stb., de szerintem igazán a mögötte lévő lore tette hatalmassá.

2. Jaja, a WoW tele van retconokkal, ezeket én is rühellem benne. Főleg, amikor érződik, hogy nem feltétlenül történetileg/karakterileg találják ki ezt vagy azt, hanem mert pusztán a gameplay indokolja. Érted, baromira érdekelt volna pl., hogy a Thrall által vezette büszke és nemes orkok hogy a fenébe ülnek le egyáltalán "büdös élőhalottakkal" tárgyalni. (Akiket pár éve még Mount Hyjalnál vertek bucira a Légióval együtt. Igen, tudom, hogy a Forsakenek nem egyenlőek a Scourge-el, de ezt nem kötelesek ők is tudni, vagy ha tudják is, igen érdekes bizalmat feltételez részükről, hogy egyből a hordába fogadják őket.) A blood elfek voltak a másik ilyen lol, amit azzal magyaráztak, hogy mivel a Frozen Throne-ban ott volt az az egy darab rasszista Garithos parancsnok, ezért az egész Szövetség "elárulta őket" (mármint szerintük) és más alternatíva lévén a Hordához fordultak. Ja, aztán ezek a "rasszista Allisok" a Burning Crusade után közvetlenül jövő Lich Kinges kiegészítőben máris high elfekkel vannak tele Dalaranban, akik ugye a blood elfek "tiszta változatai", szóval hogy is van ez? :D Úgy, hogy Blizz mondta, hogy zavarja, hogy a Hordában nincs egyetlen "szép" faj sem, csak "ronda orkok, bikafejű taurenek, agyaras trollok, meg oszló élőhalottak", ezért kitaláltak nekik is egy attraktív fajt, hogy aki nem képes azon túltenni magát, hogy nem lehet a virtuális énje egy topmodell, az ne csak emiatt csatlakozzon az Allihoz. XD A kasztoknál dettó ez volt, ugye az alap WoW-ban sámán csak Hordás lehetett, paladin meg csak Allis. Igen, de aztán úgy érezték a fejlesztők, hogy ez megint csak a "szép fajokhoz" hasonló megkötés (értsd: ha mondjuk neked a sámán kaszt a mindened, akkor csak Hordás karit indíthatsz), úgyhogy először behozták a draenei sámán - blood elf paladin kombót (amiknél már alapból...."érdekesen" magyarázták meg, hogy melyikük hogyan került kapcsolatba az elemekkel, illetve a Fénnyel), de most már végképp elgurult a gyógyszerük, tauren paladinok ("Sunwalkerek") rohangálnak, sőt, most láttam/hallottam valamikor, hogy zandalari trollok lehetnek majd paladinok, vagy mi, hát lol... XD Mondjuk nekem már eleve a druida kaszt elég lol volt. A War3 alapján a druidizmus egy kizárólag night elf specifikus dolognak tűnt, de persze nem akarták a WoW-ban, hogy az is csak egy "Alli only" kaszt legyen, mint a paladin, ezért kínjukban a taureneknek is odaadták ezt a választási opciót. Na már az lol volt, ahogy próbálták megmagyarázni, hogy Cenarius őket is tanította rá, vagy mi. XD De a legjobb, amin lestem, az később jött, a Cata idején: worgen druidák. :D XDDD Egy War2 vége óta hermetikusan elzárt emberi királyságról beszélünk, akik nem hogy Kalimdorral (ami ugye a másik kontinens), de még a környékükön élő szomszédos királyságokkal sem érintkeztek a Második Háború óta. Erre fel pont ott DRUIDÁK... XD Van egy nagy "Blizztard" haverom, azért mondom, hogy ő az, mert ő tényleg mindenből képes "kimosni" őket, tipikusan mindig megmagyarázza, ha felhozom neki 1-1 ilyen "lore-butchering" példámat, hogy én vagyok túl kritikus, meg nem néztem meg a negyedik Blizzcon ötödik interjúját, ahol Metzen vagy Morheim elmondta, hogy ezt mivel magyarázzák... XD Na, szóval megkérdezem tőle, hogy mégis mivel magyarázható ezek után a worgen druida, mint olyan, mire elkezdett arról mesélni, hogy náluk van valamilyen "terméskultusz" (szal ilyen pogány bandát kell elképzelni, mint akik vesszőbábúban égették meg Nic Cage-et abban a "NOT THE BEES!" filmben... XD), ami oké, de hogy ebből hogyan következik hogy az ő pogány szektájuk magáévá tette Cenarius tanításait...? :D Jó, oké, biztosan van rá valamilyen nyakatekert, félig lore-rape magyarázat, ha felütném a Wowwikit, tuti elmondaná nekem, de ez már ilyen "kínunkban magyarázzuk a magyarázhatatlant", szimplán akartak egy coolos farkasembert, aki nem mellesleg képes a természet erőit irányítani, ennyi a valós magyarázat. XD

3. Ezt a death knightos részt nem igazán értem, mármint, hogy Arthas DK-i hogyan lettek Hordások, vagy mit mondasz. DK-ból tudtommal kétféle volt eddig: az elsők a War2 idején, azok valóban Hordások voltak és úgy keletkeztek, hogy ork warlockok a csatában ellenük elesett emberi paladinok testébe raktak bele ork lelkeket. Így kvázi egy rohadó emberi tetem ült egy csontlovon, ork hanggal, lélekkel, tudattal. :D Na, de viszont ezeknek még nem volt közük a Lich Kinghez, hiszen Lich King ekkor még nem létezett, ork sámánként futott Ner'zhul néven. XD A későbbi DK-k pedig nem Hordások voltak, hanem előbb gonoszként tevékenykedtek a Scourge szolgálatában (ezeket már Ner'zhul "gyártotta" és nem kellett lélekpakolászással szaroznia, egy az egyben feltámasztotta a delikvenst, így nála már emberből orkon át elfekig mindenkiből lehetett DK XD), később pedig miután a Wrath of the Lich King elején "megjavultak", egy külön frakció lettek "Knights of the Ebon Blade" név alatt, saját bázissal (Acherus, the Ebon Hold), akik gyakorlatilag mind az Allisokkal, mind a Hordásokkal hajlandóak együttműködni, de egyikük alá sem tartoznak. (Hasonlóan, mint pl. a dalarani Kirin Tor.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Tény, ez már akkor is "ronda" volt, amikor megjelent, ugyanígy a WoW is. :D (Utóbbinál mondjuk tartom, hogy részben ennek technikai okai is voltak, értsd: egy Witcher 3-al opereáló MMO alatt még egy atomerőmű is elfüstölne, szóval direkt csinálták részben "rondára", hogy még krumplin is elfusson a játék. XD) De amúgy ja, ezt a "random tátogás, ami alá csak be van rakva a hangfájl" dolgot én is megfigyeltem, az más kérdés, hogy nem mintha pl. az SC 1-ben nem ugyanígy néztek ki volna ki a beszélő szereplők és amúgy azt sem javították ki a remastered változatban... XD (Ezt csak azért jegyzem így meg, mert míg a War3-at már sokan a megjelenésekor is szidták, mondván, hogy "a War 1-2 volt az igazi, ez már ilyen gagyisított változata azoknak...", addig az SC 1-ről csak szuperlatívuszokban beszélt mindenki, mintha az egy tökéletes játék lenne, holott ez a húzás pl. már ott is megvolt ugyanígy. Ott ugye a 2-t fikázzák, mint gyalázatot, ami ehhez képest látványos és lip synces átvezetőkkel operál... XD)
Ha nem is egy Witcher 3 szinteket hozó MMO, de a Blade & Soul és a Black Desert Online ritka gyönyörű, és az is volt úgy 6 éve. Mindemellett úgy, hogy a B&S képes volt a régi gépemen elfutni (Athlon64 3000+, 2 GB DDR1 RAM, és egy 512 megás vidkari), különösebb kompromisszumok nélkül. Nem volt tökéletesen szép, mert a Skyrim textúrái is inkább mosottak voltak, és az eleve nem gyönyörű Fallout 3 és New Vegas játékokat is a legalacsonyabb módon futtatta a legstabilabban (noha level 30 fölött búcsút mondhattam a folyamatos crashelés miatt a játékomnak), a Fallout 4-nél az intróig képes volt eljutni, de magát a játékot már nem hajtotta meg, hanem magába omlott zokogni... Lehet, hogy 2004-ben, még a classicnál így volt megjelenéskor, hogy nincs az a gép, ami elvigye, de úgy kábé 2010-ig minden grafikai szinten előremutató címmel így volt, hogy csak a nehéz vasak tudták meghajtani (Stalker, Metro 2033, Crysis stb.), de azóta a WoW is átesett már egy ráncfelvarráson, és a gépek teljesítménye is úgy elhúzott mellette, mint vadlibák közelében az utánégetős vadászgép.

Am. ja, emlékszem, hogy a War3-at szidták a kinézete miatt, de azért kicsit vessük össze a War1-et és a War2-t, és mondd, hogy nem látod ugyanezt. Pl. csak az orkok által építhető Pig Farm egy mézeskalács házikó hatását kelti az eredeti házakhoz képest. Sokkal rajzfilmszerűbb a 2 megjelenése az azerothi pályákon. (Outlanden annyira emlékszem, hogy sokszor szart se láttam a sötét föld alap miatt, hogy hol a szakadék széle, hol a föld... Még mák, hogy nem lehetett rajta lezúgni.)
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 (Jó, őszinte leszek: fogalmam nincs, hogy az "IP" mit jelent, de úgy jött le a szövegből, mintha a franchise címek lennének, tehát Warcraft, Starcraft, stb., de nyugodtan javíts ki, ha hülyeséget mondok. XD)
Intellectual property, avagy szellemi termék. Ha azt mondja valamelyik csapat, hogy nála vannak XY ip-jének jogai, akkor tőlük várhatsz ahhoz a franchise-hoz folytatást. Nem a teljes franchise jogát jelenti, mert az egy kicsit bonyolultabb, de a következő 1-2 játékét biztosan.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Úgyhogy akik nem 10 éve (amikor az Activison-el összeolvadtak) ábrándultak ki Blizzékből, azok ezután a húzás után kezdték el fontolgatni, hogy ez-e az a pillanat, amikor úgymond "meghalt a cég lelke". Jó, nyilván az eddigi bejövős játékaikat nem fogom csak úgy dobni, de én is szkeptikusan várom, hogy mi a fene lesz ezután az az út, amerre haladnak.
Személy szerint a Wrath of the Lich King kiegészítő korong óta elszakadtam a Blizztől. Szimplán csak azért, mert a WoW addig már nem tudott lekötni, pedig volt 3 karakterem: egy női vértünde paladin, egy női draenei sámánféleség, meg egy halállovag a just 4 fun miatt. Az OW-t pedig nem próbáltam ki, lévén az a régi masinán nem futott volna el, és mire meg lett az új, olyan toxic community-nek sikerült rátelepednie, mint a LOL/DOTA és más moba-vackokban, ami meg finaoman szólva is taszít. A franc se akar olyasvalakivel egy csapatba kerülni, aki egyfolytában dirigál, hogy mit csinálj, szétfloodolja a chatet, megosztja a figyelmet és mire legépeli, hogy mit csinálj, nagy hányadban megdöglöttél és te vagy a hülye, mert nem hallgattál rá. (Moba-szarokban annyi extra van, hogy azért is reportolnak, ha csak simán rosszul játszol, és még csak nem is rankedről beszélünk.) Elképesztő mennyi tryhard bitch lett mostanság. Ha meg haverokkal akarok játszani, akkor inkább 100% Orange Juice, mert az úgy is működik, hogy elég ha 4-ből 1 is ráér/van kedve.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Ez kb. akkora önégetés volt, mint anno, amikor sok fan kérte, hogy legyen WoW Classic, mire a Blizz nagyképű válasza az volt, hogy "azt hiszed, hogy akarod, hogy legyen, de igazából nem", ami szintén mém lett, annyira ilyen "apu majd megmondja helyetted, hogy neked mi a jó, mert te nem tudod" lesajnáló szöveg volt. (Aztán persze most már ott tartunk, hogy nyáron jön a WoW Classic, szóval itt legalább rájöttek, hogy hülyék voltak és korrigálták a hibát, csak nem értem, hogy miért kell mindig először egy-egy ilyen látványos égés, mire észbe kapnak. Ezekben a húzásokban igazából ez a legijesztőbb, hogy nem tudom eldönteni, hogy a Blizz az, akik már ennyire nem tudják, hogy mit szeretnének a fanjaik, vagy pedig valami más is van a háttérben és pl. most ezt a mobilbaromságot is mondjuk az Activison erőlteti rájuk, ők meg próbálnak jó képet vágni hozzá?)
Ebben a dologban az volt a szép, hogy el se fogadták még a WoW Classic támogatását, hogy "jó, akkor lesz egy szerver, mert kisírtátok magatoknak", hanem az, hogy jóval előtte már a tört classic szervereket elkezdték lelövetni, méghozzá nem épp diplomatikus módon. Persze, valahol érthető mint kiadó-fejlesztői szempontból, de pont egy olyan verzióra, ami nem sokat vizet zavar, mert már egyébként nem is él? RLY?
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 szóval azért ha a politikából le is vettek, cserébe szerintem jobban rámentek a nagybetűs PLOT-ra
Attól még elég vegyesek az érzéseim, mert a plotot nem csak a politika hajtotta meg, hanem a karakterek is. Illetve a történetmesélés úgy nézett ki, hogy minél többet akarnak elmondani, minél kevesebb alapozással, hogy akkor most mi hogyan... Kellettek hozzá azok a kiegészítők, hogy kezdjen világosodni a kép, de ez valahol tökre olyan, mint a Kantai Collection animeszéria történetkezelése: az első rész elején elmondják, hogy a naszádcsajok a hajók lelkei újjászületve (ami ugye jelentheti azt is, hogy rendes emberi lények, de "a hadihajók lelkei bennük élnek", ha nem épp a Yu-Gi-Oh! kártyáké, de azt is, hogy fizikailag újjászülettek emberként ezek a lelkek, nem csak megszálltak egy gazdatestet), hogy aztán az utolsó 2 részig látványosan ne kezdjenek vele semmit, majd újra előhúzzák a kalapból, hogy "bakker, volt ilyen sztorielemünk is!", és rittyentenek valamit a végére, ami kezd egy kicsit vele a rémálmok szintjén, de semmi egyéb. Kell hozzá a mozifilm, ami kiegészíti és elmagyarázza, te meg ott ülsz, és kérdezed magadban: "Nem lehetett volna ezt a választ talán már a sorozat alatt megkapni, hogy értsük mi fán terem a f@sz?" Valahogy ilyen az SC2 történetvezetése is. Plotnak plot, mert végre van cselekmény is, de a történetmesélés nem csak cselekményből áll. Mert abból rohadt sokat akartak egyszerre összefogni, felölelni, ami aztán nem is sikerült teljes mértékben egyben kezelni.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 te kb. ha jól értem, azt várnád el, hogy majdhogynem kompletten csináljanak egy teljesen új játékot (sőt, gyúrjanak egybe hármat), épp csak az első három WC nagyon alap vázát hagynák meg. Én ezt annyira nem támogatnám, nem csak azért, mert ahogy írod, egy komplett retcon-fesztivál lenne (amit ja, a WoW-ban is rühellek, épp csak nem tudok mit csinálni vele... ^^"), hanem mert azért ezek jellemzően a nosztalgiára is építenek és ez már így nagyon más lenne, mint ami anno volt. (Btw, Warcraft 1-2 hogy lenne anélkül, ha nem "Gul'dan és a lepaktáló démonok a főgecik"? :D Ez kb. olyan, mint GyU Szauron és a Gyűrű körüli kavarás nélkül, szerintem megkerülhetetlen elem, nem véletlen, hogy a film is innen indított, csak abban még a démonok nem kerültek annyira előtérbe, bár Medivhvel már őket is megszellőztették.)
Majdnem. Csinálják meg a War3-at felújítva, de kapjuk meg legalább az előzményeket is valamilyen formában hozzá felújítva és beillesztve, gyakorlatilag single player módban. Ezt akár játékonként 1-1 DLC-vel is el lehetne intézni, vagy akár külön játékként, hozzácsomagolva a Reforgedhoz. Amúgy nem lenne retcon fesztivál (mivel már eleve az), hanem ezt a problémát orvosolnák. Bár a WoW miatt így is, úgy is az maradna, amíg azt nem mondják, hogy a War4 miatt a WoW sztorivonalát félresöprik.
Az elmesélt sztori sem változnak, de azóta megkapott toldásokat belevenném, mert ahogy játszol az első résszel, az úgy néz ki, hogy "Medivh, az utolsó Őriző kinyitotta a Sötét Kaput, és átengedte az orkokat, egy másik világ vérszomjas és harcias népét Azeroth-ba." És akkor kapásból pár kérdés:
1) Ki a balhere az a Medivh?
2) Kik azok az Őrizők?
3a) Mi ez a Sötét Kapu is pontosan?
3b) Eleve volt ilyen vagy építették?
3c) Ha előbbi, akkor volt-e már korábban is nyitva?
Vagyis, úgy van megírva, hogy kell hozzá Az utolsó Őriző regény, hogy ezeket értsd, tudd.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20Egyébként ekkora volumenű játékfelújítás már készült valaha? Azért is kérdezem, mert én olyan sok "remastered" game-el nem játszottam eddig (amik beugranak, azok pl. a felújított Monkey Islandek, meg egyéb LucasArts kalandjáték címek), de a legtöbbjükről elmondható volt, hogy még ennyit sem kaptak, mint az új War3. Kaptak egy grafikai/zenei ráncfelvarrást és kb. ennyi, esetleg szinkront, ha olyan régi volt a játék, hogy akkoriban még csak felirattal beszéltek egymáshoz a karik. Ehhez képest én kissé unfairnek érzem, hogy szerinted a Blizznek meg három teljes játékot kellene újradolgoznia, retconolnia. XD
Én se sokkal többel, de ilyen régi játékot elég ritkán is javítanak fel. A legtöbbször definitive edition címén a megjelenési rush és a patch halmazok okozta problémákat javítják. A Dark Souls kapott egy grafikai ráncfelvarrást, de ott is 1 generációnyit kellett ugrani. De van olyan, ahol félgenerációt ugranak a remasteredhez, mint a No Time To Explainnél. Ami ilyen öreg játék volt és normális feljavítást kapott, az a klasszikus Shadow Warrior, ami elképesztően rosszul öregedett Classic címen (egy az egyben átültették modernre), de a javításokat már a Classic Redux alcímmel kapta meg (remastered audio, jobb OpenGL grafika, modern PC kompatibiltás). Egy olyan jut eszembe, ami viszont etalonként él bennem, az a Wonder Boy 3: The Dragon's Trap. Elég csak megnézni az eredetit és a DotEmu által készített újat, amiben akár egy gombnyomással visszahozhatjuk az eredeti látványvilágot és hangzást.
És nem retconolnia, hanem retcon-mentesítenie, már amennyire lehetséges a WoW-tól, bár annak a sztoriját annyira kezelem kánonnak, mint a Tűz és Jég Dala a Gyűrűk Ura történéseit, :dirr:
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Medivhnél már mindenki tudta, hogy mi lesz a dolog vége, egyrészt a játékból, másrészt, mert pl. ha valaki csak a filmet látta, vagy a regényt (The Last Guardian) olvasta, ezekben is folyamatosan utalgattak rá, hogy "ezzel a fazonnal nem stimmel valami..."
Annak is voltak előzményei, mert amennyire emlékszem a könyvre, ki is mondják, hogy ő is megváltozott egy ponton, te már csak azt látod/olvasod, hogy mi az eredménye annak. Viszont azokat az előzményeket nemigen részletezték, megint máshonnan kellett összevadászni.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Jó, oké, biztosan van rá valamilyen nyakatekert, félig lore-rape magyarázat, ha felütném a Wowwikit, tuti elmondaná nekem, de ez már ilyen "kínunkban magyarázzuk a magyarázhatatlant", szimplán akartak egy coolos farkasembert, aki nem mellesleg képes a természet erőit irányítani, ennyi a valós magyarázat. XD
Igazából, az összes ilyen dolog, pont hogy lore-rape alapból. Mert tényleg annyi volt az egész, mint leírtad: kellett egy attraktív az egyik oldalnak és egy beast a másiknak. Bár akkor a draenei minek számít? Az nem beast, mint a worgen, hanem inkább egy idegen lény.
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 3. Ezt a death knightos részt nem igazán értem, mármint, hogy Arthas DK-i hogyan lettek Hordások, vagy mit mondasz. DK-ból tudtommal kétféle volt eddig: az elsők a War2 idején, azok valóban Hordások voltak és úgy keletkeztek, hogy ork warlockok a csatában ellenük elesett emberi paladinok testébe raktak bele ork lelkeket. Így kvázi egy rohadó emberi tetem ült egy csontlovon, ork hanggal, lélekkel, tudattal. :D Na, de viszont ezeknek még nem volt közük a Lich Kinghez, hiszen Lich King ekkor még nem létezett, ork sámánként futott Ner'zhul néven. XD A későbbi DK-k pedig nem Hordások voltak, hanem előbb gonoszként tevékenykedtek a Scourge szolgálatában (ezeket már Ner'zhul "gyártotta" és nem kellett lélekpakolászással szaroznia, egy az egyben feltámasztotta a delikvenst, így nála már emberből orkon át elfekig mindenkiből lehetett DK XD), később pedig miután a Wrath of the Lich King elején "megjavultak", egy külön frakció lettek "Knights of the Ebon Blade" név alatt, saját bázissal (Acherus, the Ebon Hold), akik gyakorlatilag mind az Allisokkal, mind a Hordásokkal hajlandóak együttműködni, de egyikük alá sem tartoznak. (Hasonlóan, mint pl. a dalarani Kirin Tor.)
Ha megfigyeled, igazából nagyon egysíkúvá van téve a frakciórendszer a WoW-ban, Van az Alli és a Horda, slussz és passz. A semlegesekkel nem igazán foglalkoznak, sem pedig a Scourge-dzsel. Pedig ha egy frakciónak még kell lennie, akkor az a Scourge, halállovagokkal, undeadekkel, korrumpált emberekkel (pl. nekromanták, démonizált orkokkal), nerubiánokkal... De nem, undead csak és kizárólag a Hordánál (és ráadásul nem Forsaken néven futnak, ugye), halállovag mindkét oldalon elérhető, de tekintve, hogy azok is tulajdonképpen itt már inkább élőholtak/"elfeledettek", inkább sorolja az ember a Hordához őket.
Magyarul, ahogy korábban levezetted, nemhogy a kasztrendszer vagy a fajrendszer, de még az alap felállás sincs rendesen kibalanszírozva, és csak két oldal van. És akkor még nem beszéltünk a démonokról, nagákról, Illidanról és díszes kompániájáról, meg arról, hogy wtf a pandarenek, akik kvázi-zsoldosként választhatnak egy oldalt, miközben amúgy teljesen közömbösek, de ha rájuk nézel, akkor az az egyik első gondolatod az artjaik alapján, hogy ezek fixa Allsok.
Egy ilyen rendszerben most már komolyan várom a pandaren halállovagokat, szeretném hat láb mélyre temetni az arcom a tenyeremben.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Am. ja, emlékszem, hogy a War3-at szidták a kinézete miatt, de azért kicsit vessük össze a War1-et és a War2-t, és mondd, hogy nem látod ugyanezt. Pl. csak az orkok által építhető Pig Farm egy mézeskalács házikó hatását kelti az eredeti házakhoz képest. Sokkal rajzfilmszerűbb a 2 megjelenése az azerothi pályákon. (Outlanden annyira emlékszem, hogy sokszor szart se láttam a sötét föld alap miatt, hogy hol a szakadék széle, hol a föld... Még mák, hogy nem lehetett rajta lezúgni.)
Látod, akkor hiába volt az 1 és 2 még "dark fantasy, nem pedig gyerekmatiné", ezek szerint már igen hamar disneysedni kezdtek... :D Amúgy persze, tényleg élénkebbek a színek, meg olyan rajzfilmszerűbb a 2 az 1-hez képest, de ez nézőpont kérdése, azért nyilván nem véletlen, hogy sok fan szerint ha kizárólag a külsőségeit nézzük, akkor az összes epizód közül a War 2 nézett ki a legjobban. Ott találták el azt a leginkább, hogy már olyan "mesésebb", rajzfilmesebb hatású, de azért még nem "fulldisney". :D Ez meg már nézőpont kérdése, hogy kinek mennyire jön be, speciel nekem a "mézeskalácsház" jobban tetszett, mint az 1 ork épületei, amik valami egyszínű barna gömbök, meg hurkák voltak, mint egy nádudvari köcsög. XD Btw, én azért módjával támogatom ezt a "rajzfilmes hatást", épp a múltkor gondolkoztam el azon, miközben Otherworldék videóit néztem, hogy az összes "top" játék ilyen fullrealista ábrázolásmódra törekszik, mindegy, hogy God of War, Assasssin Creed sorozat, Fallout, vagy Red Dead Redemption 2, az mindben közös, hogy minél jobban a valóságot próbálják lemodellezni, hogy az emberek, épületek, állatok, növények, fény-árnyék hatások, meg úgy minden teljesen a valóság copy + paste-je legyen. (Ja, ha már Witcher, az is ide tartozik.) Ez dicséretes, meg alapjáraton semmi gond nincs, de ha az ember ennél rajzfilmesebb, mesésebb környezetre vágyik, akkor nem árt, ha azért azoknak is teret enged a játékipar. :D Jó, értem, ez nem jelenti azt, hogy nézzen is ki szarul, legyen alacsony poligonszámú, meg ilyesmi, viszont jelenti azt, hogy igenis kell bele a "mézeskalácsház", az Allisok kékcserepes kis "bajor" házai, meg ilyesmik, mert ezek adják a feelinget. XD Azon in gondolkodtam, hogy Blizz cuccokon kívül mi volt az, ami hasonlóan "mesés" környezetet teremtett és az elmúlt évek nagyobb címeiből talán csak a League of Legends, a Wildstar, meg a Cuphead ugrottak be. (Oké, nyilván lehetnek még ennél többen is, de nekem ezek rémlettek, mint olyan címek, amik hozták ezt a feelinget és ki hosszabb, ki rövidebb ideig a felszínen tudott maradni közülük.) Viszont általában mintha az lenne a tendencia, hogy egy ilyenre jut 10 Doom-szerű cucc, vagy valami ultra realista, szörnykaszabolós izé, vagy dark sci-fi, vagy hasonló. Ja, amúgy Outlanden nekem a sötét földdel nem volt problémám (az amúgy akkor még Dreaenor :D), az már inkább viccesebb volt, hogy elsőre nem volt egyértelmű, hogy azok a pacák óriási gombák lennének, amik ebben a világban az azerothi fákat helyettesítik, szóval hogy azokat kell kitermelned, ha lumbert akarsz. XD Elsőre azt hittem, hogy tereptárgyak, amikor megláttam, hogy az ellenséges orkok vagdossák őket, onnan esett le. XD
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Személy szerint a Wrath of the Lich King kiegészítő korong óta elszakadtam a Blizztől. Szimplán csak azért, mert a WoW addig már nem tudott lekötni, pedig volt 3 karakterem: egy női vértünde paladin, egy női draenei sámánféleség, meg egy halállovag a just 4 fun miatt. Az OW-t pedig nem próbáltam ki, lévén az a régi masinán nem futott volna el, és mire meg lett az új, olyan toxic community-nek sikerült rátelepednie, mint a LOL/DOTA és más moba-vackokban, ami meg finaoman szólva is taszít. A franc se akar olyasvalakivel egy csapatba kerülni, aki egyfolytában dirigál, hogy mit csinálj, szétfloodolja a chatet, megosztja a figyelmet és mire legépeli, hogy mit csinálj, nagy hányadban megdöglöttél és te vagy a hülye, mert nem hallgattál rá. (Moba-szarokban annyi extra van, hogy azért is reportolnak, ha csak simán rosszul játszol, és még csak nem is rankedről beszélünk.) Elképesztő mennyi tryhard bitch lett mostanság. Ha meg haverokkal akarok játszani, akkor inkább 100% Orange Juice, mert az úgy is működik, hogy elég ha 4-ből 1 is ráér/van kedve.
Én épp tegnap számoltam össze, hogy kereken 10 WoW-os karim van, ebből mindegyik lvl 100 fölött, de nem sűrűn hangoztatom ezt, mert a végén elvisznek a játék-elvonóba. XD Amúgy a WoW tényleg a Lich King végéig volt az "igazi" sok más fan, meg szerintem is. Utána persze még volt hol jobb, hol rosszabb kiegészítő, de valahogy odáig éreztem én is úgy, hogy egyáltalán van értelme a dolognak, sőt, hallottam olyat is, aki szerint kvázi játékmenet szempontjából akkor volt a WoW a csúcson, mert sikerült kb. úgy belőniük a dolgokat, hogy a raidelés, napi grindolás, meg hasonlók még pont egyensúlyban legyenek. Mondjuk én ezután még simán "befizettem" a további játékaikra is. XD Amúgy nem tudom, nekem az OW-ről nem voltak ilyen folyamatosan anyázó, minden hülyeségért reportolgató emberek, bár lehet, hogy többet kéne játszanom vele, meg nem csak "fun módban" (QM, meg Arcade), hanem ranked-ezni és ott kiderülne. XD HotS-ban már inkább megy az anyázás, de azért ott sem annyira, hogy emiatt élvezhetetlen legyen a játék, meg valahol érthető is, egy max 8-10 perces OW meccset még ha el is buksz, nem zavar annyira (pont azért, mert gyors és hamar jön a következő esély XD), mint egy elhúzódó esetben akár fél óráig is tartó HOTS meccset (eddig a rekord, amit megéltem, valami 40 perces meccs volt amúgy XD), amit ha végül elbuksz, persze, hogy anyázol. XD Mondjuk a "tryhard bitchek" engem is kiakasztanak, főleg, amikor kinyírják az első két percben, mire közli, hogy "okay, gg, I'm AFK!", hát anyád... De ezek minden játékban ott vannak, a 12 éves Vérpistikével nem lehet mit csinálni, aki a valóságban hiányzó péniszét e-pénisszel próbálja pótolni.
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Ebben a dologban az volt a szép, hogy el se fogadták még a WoW Classic támogatását, hogy "jó, akkor lesz egy szerver, mert kisírtátok magatoknak", hanem az, hogy jóval előtte már a tört classic szervereket elkezdték lelövetni, méghozzá nem épp diplomatikus módon. Persze, valahol érthető mint kiadó-fejlesztői szempontból, de pont egy olyan verzióra, ami nem sokat vizet zavar, mert már egyébként nem is él? RLY?
Igen, erre emlékszem, a Nostalrius bezárása, meg hasonlók. De előtte még őket is ott szívatták amúgy, hogy "jó, hát leülünk a srácokkal tárgyalni, hátha együtt tudunk valami közös tört szervert üzemeltetni", vagy ilyesmi, aztán végül nem lett az egészből semmi, végül be is zárták. Aztán mivel erre a fanok csak még dühösebbek lettek, végül nagy kegyesen hajlandóak voltak mégis elkészíteni a WoW Classicot. Na most a Diablónál megy ugyanaz, lehet, hogy végül bedobnak majd valami "LOL, just joking, D4 is on the works!", csak addigra már úgy felidegelik a fanokat, hogy jóval nehezebb lesz bármit beadni nekik. (Az amúgy pl. mekkora szánalom, hogy a Diablo Immortal trailerjét legalább kétszer töltötték fel YT-re pusztán azért, mert az elsőnek olyan durva like-dislike arány volt, hogy nem bírták nézni és inkább letörölték... Az ilyesmivel is csak azt érik el, hogy csak azért is mindenki nyomja rá a dislike-ot.)
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Attól még elég vegyesek az érzéseim, mert a plotot nem csak a politika hajtotta meg, hanem a karakterek is. Illetve a történetmesélés úgy nézett ki, hogy minél többet akarnak elmondani, minél kevesebb alapozással, hogy akkor most mi hogyan... Kellettek hozzá azok a kiegészítők, hogy kezdjen világosodni a kép, de ez valahol tökre olyan, mint a Kantai Collection animeszéria történetkezelése: az első rész elején elmondják, hogy a naszádcsajok a hajók lelkei újjászületve (ami ugye jelentheti azt is, hogy rendes emberi lények, de "a hadihajók lelkei bennük élnek", ha nem épp a Yu-Gi-Oh! kártyáké, de azt is, hogy fizikailag újjászülettek emberként ezek a lelkek, nem csak megszálltak egy gazdatestet), hogy aztán az utolsó 2 részig látványosan ne kezdjenek vele semmit, majd újra előhúzzák a kalapból, hogy "bakker, volt ilyen sztorielemünk is!", és rittyentenek valamit a végére, ami kezd egy kicsit vele a rémálmok szintjén, de semmi egyéb. Kell hozzá a mozifilm, ami kiegészíti és elmagyarázza, te meg ott ülsz, és kérdezed magadban: "Nem lehetett volna ezt a választ talán már a sorozat alatt megkapni, hogy értsük mi fán terem a f@sz?" Valahogy ilyen az SC2 történetvezetése is. Plotnak plot, mert végre van cselekmény is, de a történetmesélés nem csak cselekményből áll. Mert abból rohadt sokat akartak egyszerre összefogni, felölelni, ami aztán nem is sikerült teljes mértékben egyben kezelni.
Ja, mondjuk én mindig elfelejtem, hogy ezt sokan "darabonként" játszották, míg én direkt megvártam, amíg egyben kijött a három kampány és úgy toltam végig. :D Úgy azért messze jobban egyben volt az egész szerintem. :) Azért Kantai Collection animéhez én egy Blizz játékot sem hasonlítanék, sőt, úgy alapjában véve bármilyen szórakoztatóipari terméknek kéményen "meg kellene dolgoznia" azért, hogy azzal a szutyokkal emlegessem egy lapon. :P (Igen Junchi, tudom, hogy ígértem annak az 1/10-es értékelésnek a megmagyarázását, nem felejtettem el, lesz! XD)
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Majdnem. Csinálják meg a War3-at felújítva, de kapjuk meg legalább az előzményeket is valamilyen formában hozzá felújítva és beillesztve, gyakorlatilag single player módban. Ezt akár játékonként 1-1 DLC-vel is el lehetne intézni, vagy akár külön játékként, hozzácsomagolva a Reforgedhoz. Amúgy nem lenne retcon fesztivál (mivel már eleve az), hanem ezt a problémát orvosolnák. Bár a WoW miatt így is, úgy is az maradna, amíg azt nem mondják, hogy a War4 miatt a WoW sztorivonalát félresöprik.
Az elmesélt sztori sem változnak, de azóta megkapott toldásokat belevenném, mert ahogy játszol az első résszel, az úgy néz ki, hogy "Medivh, az utolsó Őriző kinyitotta a Sötét Kaput, és átengedte az orkokat, egy másik világ vérszomjas és harcias népét Azeroth-ba." És akkor kapásból pár kérdés:
1) Ki a balhere az a Medivh?
2) Kik azok az Őrizők?
3a) Mi ez a Sötét Kapu is pontosan?
3b) Eleve volt ilyen vagy építették?
3c) Ha előbbi, akkor volt-e már korábban is nyitva?
Vagyis, úgy van megírva, hogy kell hozzá Az utolsó Őriző regény, hogy ezeket értsd, tudd.
Pontosítok: az 1-ben ez még benne sem volt, csak hogy "valahonnan orkok jöttek át és mindenkit kinyírnak, védekezz!" XD Azt már a 2-ben hozták be, hogy egyáltalán van egy portál és azon át jönnek, de kb. ezt is csak a manuálban leírva találtad meg, a játékban a legutolsó pályán jelent csak meg, mint egyfajta "final boss", ugye konkrétan az volt az utolsó pálya, hogy "pusztítsd el a portált", ahogy SC-ben pl. az Overmindot kellett. Aztán a 2 kiegészítőjében kezdtek el jobban rámenni a kapura, ahol már ki-be mászkáltak rajta, az emberek is átmentek, az orkokhoz, stb. Ez a "milyen legyen a Reforged" terved amúgy szó se róla, nem hangzik rosszul, csak a Blizz ezt így ebben a formában kétlem, hogy valaha is megcsinálná. :D Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy az SC 1 előtti bármelyik játékukhoz fognak még ilyen felújított verziót készíteni. (Talán a D1-hez, részben a mostani mobilos hőbörgés miatt, de ez is csak nagyon "talán" kategória. Mondjuk most kaptam egy erős mentálgyomrost, ahogy beugrott, hogy az lenne az igazi övön aluli húzás, ha ezek a "fejlesztett mobiljátékok" gyakorlatilag a War 1-2, meg Diablo 1 lennének és csak mobilra... Akkor azért ordítanék.)
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Én se sokkal többel, de ilyen régi játékot elég ritkán is javítanak fel. A legtöbbször definitive edition címén a megjelenési rush és a patch halmazok okozta problémákat javítják. A Dark Souls kapott egy grafikai ráncfelvarrást, de ott is 1 generációnyit kellett ugrani. De van olyan, ahol félgenerációt ugranak a remasteredhez, mint a No Time To Explainnél. Ami ilyen öreg játék volt és normális feljavítást kapott, az a klasszikus Shadow Warrior, ami elképesztően rosszul öregedett Classic címen (egy az egyben átültették modernre), de a javításokat már a Classic Redux alcímmel kapta meg (remastered audio, jobb OpenGL grafika, modern PC kompatibiltás). Egy olyan jut eszembe, ami viszont etalonként él bennem, az a Wonder Boy 3: The Dragon's Trap. Elég csak megnézni az eredetit és a DotEmu által készített újat, amiben akár egy gombnyomással visszahozhatjuk az eredeti látványvilágot és hangzást.
Ja, ez utóbbit én is láttam Éjjeli Vakondnál, tényleg nagyon szép munka, pedig én ezzel nem is játszottam. :D (Apró reklám: amúgy a felújított Monkey Island 1-2-ben is benne volt ez a "válthatsz a régi és új grafika között", vegyétek, mert az is jó játék! XD Steamen meg pár hete jött ki az Escape from Monkey Island, úgyhogy most már a teljes sorozat elérhető. :D Reklám vége. XD)
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21És nem retconolnia, hanem retcon-mentesítenie, már amennyire lehetséges a WoW-tól, bár annak a sztoriját annyira kezelem kánonnak, mint a Tűz és Jég Dala a Gyűrűk Ura történéseit, :dirr:
Ez mondjuk elég fura annak fényében, hogy mindkettő offical Blizzard termék és az egyik a másik közvetlen folytatása. XD Akartam is kérdezni, hogy honnan jön ez, hogy "ez szerintem nem canon", meg hogy "alig várom a War4 megjelenését, hogy végre az egész WoW kánonon kívül legyen helyezve"? Mert mindkét véleményt láttam már szerte a neten, de nem értettem, hogy miből gondolják, hogy a Blizz ezt megtenné? Jó, értem, nyilván nekik nem jött be a sztori, de ettől ez még canon. Én meg a Disney-féle SW-t rühellem, de ettől még nem állítom azt, hogy "ez az egész csak egy fanfic, Lucasnál van a valódi folytatás!", vagy mit tudom én, mert sajnos most már ez a hivatalos SW cánon, bármennyire gáz is. Btw, War 4 szerintem még hosszú ideig nem lesz, addig biztosan nem, amíg a WoW-ot bírják tejeltetni és ha lesz is, kicsi az esélye, hogy műfajilag RTS legyen. Én is sajnálom, de ez van, nem tudom már, hogy pont Blizzék, vagy valaki más nyilatkozta-e, de a kalandjátékok mellett az RTS is lassan ilyen "kihaló játékműfaj" lesz, egyszerűen ma már nem népszerű, pedig nekem is hiányzik, mert volt egy feelingje. Az SC II is csak azért lett szerintem RTS és nem mondjuk valami tök más (pl. mint az a Splinter Cell-re hajazó Nova játék, amit Blizzék egyszer már meg akartak csinálni, méghozzá konzol-only változatban, csak aztán végül cancel lett a vége), mert tudták, hogy akkor biztosan elviszi őket a népharag, de szerintem több RTS-t már nem terveznek csinálni, nem véletlen, hogy az SC univerzumot abból a szempontból ki is nyírták, hogy kvázi minden szálat elvarrtak, innen már szvsz elég nehéz lenne bármilyen irányba folytatni a sztorit.
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21
Titkos írta: 2018.11.12. 02:20 Medivhnél már mindenki tudta, hogy mi lesz a dolog vége, egyrészt a játékból, másrészt, mert pl. ha valaki csak a filmet látta, vagy a regényt (The Last Guardian) olvasta, ezekben is folyamatosan utalgattak rá, hogy "ezzel a fazonnal nem stimmel valami..."
Annak is voltak előzményei, mert amennyire emlékszem a könyvre, ki is mondják, hogy ő is megváltozott egy ponton, te már csak azt látod/olvasod, hogy mi az eredménye annak. Viszont azokat az előzményeket nemigen részletezték, megint máshonnan kellett összevadászni.
Igen, de pont ezért mondom, hogy Medivh "elgonoszosodása" nem mérhető szerintem Arthaséhoz, aki a szemed előtt, a játék során, pályáról-pályára durvul el egyre inkább. (Nem véletlen a rengeteg Arthas - Anakin párhuzamra építő mém a mai napig, nagyon hasonló a két sztori, talán még értelmesebben is írták meg Blizzék, mint Lucas.)
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Igazából, az összes ilyen dolog, pont hogy lore-rape alapból. Mert tényleg annyi volt az egész, mint leírtad: kellett egy attraktív az egyik oldalnak és egy beast a másiknak. Bár akkor a draenei minek számít? Az nem beast, mint a worgen, hanem inkább egy idegen lény.
Hivatalosan tényleg azok, elvégre egy űrhajóval érkeztek egy másik bolygóról, ez innentől szerintem is "ufó". XD Amúgy meg a night elfek mellett a másik legjobb "fetish fuel" típusú csajok a WoW-ban... XDDD Jó is, hogy te pont játszottál a HuniePop-al, megláttam Celeste-et és konkrétan elkezdtem röhögni, hogy "szerintem a Blizzard perelni fog..." XDDD (Pláne, hogy "minő véletlen", még a sztorijuk is egyezik, ő is egy ufócsaj. XD) Valszeg a HP készítői is meglátták a draeneiokban lévő potenciált, if you know what I mean... XDDDD
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Ha megfigyeled, igazából nagyon egysíkúvá van téve a frakciórendszer a WoW-ban, Van az Alli és a Horda, slussz és passz. A semlegesekkel nem igazán foglalkoznak, sem pedig a Scourge-dzsel. Pedig ha egy frakciónak még kell lennie, akkor az a Scourge, halállovagokkal, undeadekkel, korrumpált emberekkel (pl. nekromanták, démonizált orkokkal), nerubiánokkal... De nem, undead csak és kizárólag a Hordánál (és ráadásul nem Forsaken néven futnak, ugye), halállovag mindkét oldalon elérhető, de tekintve, hogy azok is tulajdonképpen itt már inkább élőholtak/"elfeledettek", inkább sorolja az ember a Hordához őket.
Itt továbbra sem nagyon értem, hogy miért Hordások a DK-k, vagy mire gondolsz, de szerintem itt hasonló játszhat be a "nekem a WoW már nem canon", szóval itt már amolyan "alvaro Madokázik" stílusban erősen belekevered a saját "fanonodat", legalábbis annyira, hogy "szerintem ennek így meg így kéne lennie, mert számomra így logikus". XD Szal amik Hordánál vannak undeadek, azok tudtommal mind Forsaken néven futnak, viszont ők nem DK-k, mert a DK-k egy külön kisebb frakció, a Knights of the Ebon Blade, akik az Allitól és Hordától függetlenül ott ülnek egész nap Acherusban és a franc tudja, hogy mit csinálnak. XD Ettől persze még valóban mindfuck, hogy akkor hogy lehet a játékosoknak kvázi pl. "Allis halállovagot csinálni", de a lore szerint a DK-k tényleg egy kisebb, semleges frakció lennének.
Ricz írta: 2018.11.12. 13:21Magyarul, ahogy korábban levezetted, nemhogy a kasztrendszer vagy a fajrendszer, de még az alap felállás sincs rendesen kibalanszírozva, és csak két oldal van. És akkor még nem beszéltünk a démonokról, nagákról, Illidanról és díszes kompániájáról, meg arról, hogy wtf a pandarenek, akik kvázi-zsoldosként választhatnak egy oldalt, miközben amúgy teljesen közömbösek, de ha rájuk nézel, akkor az az egyik első gondolatod az artjaik alapján, hogy ezek fixa Allsok.
Egy ilyen rendszerben most már komolyan várom a pandaren halállovagokat, szeretném hat láb mélyre temetni az arcom a tenyeremben.
Mondjuk ja, ez a "csak Allis vagy Hordás lehet a játszható kari" nézet eléggé rányomja a bélyegét a lore-ra és tényleg nem mindig összeegyeztethető vele sajnos. Fel is merült már ilyen igény a játékosok részéről (pl. most, amikor épp "Battle for Azeroth" van), hogy lehessen választani mondjuk egy harmadik, semleges oldalt, olyat, ahová azok mennének, akik az egész háborúból ki kívánnak maradni.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Látod, akkor hiába volt az 1 és 2 még "dark fantasy, nem pedig gyerekmatiné", ezek szerint már igen hamar disneysedni kezdtek... :D Amúgy persze, tényleg élénkebbek a színek, meg olyan rajzfilmszerűbb a 2 az 1-hez képest, de ez nézőpont kérdése, azért nyilván nem véletlen, hogy sok fan szerint ha kizárólag a külsőségeit nézzük, akkor az összes epizód közül a War 2 nézett ki a legjobban. Ott találták el azt a leginkább, hogy már olyan "mesésebb", rajzfilmesebb hatású, de azért még nem "fulldisney". :D Ez meg már nézőpont kérdése, hogy kinek mennyire jön be, speciel nekem a "mézeskalácsház" jobban tetszett, mint az 1 ork épületei, amik valami egyszínű barna gömbök, meg hurkák voltak, mint egy nádudvari köcsög. XD Btw, én azért módjával támogatom ezt a "rajzfilmes hatást", épp a múltkor gondolkoztam el azon, miközben Otherworldék videóit néztem, hogy az összes "top" játék ilyen fullrealista ábrázolásmódra törekszik, mindegy, hogy God of War, Assasssin Creed sorozat, Fallout, vagy Red Dead Redemption 2, az mindben közös, hogy minél jobban a valóságot próbálják lemodellezni, hogy az emberek, épületek, állatok, növények, fény-árnyék hatások, meg úgy minden teljesen a valóság copy + paste-je legyen. (Ja, ha már Witcher, az is ide tartozik.) Ez dicséretes, meg alapjáraton semmi gond nincs, de ha az ember ennél rajzfilmesebb, mesésebb környezetre vágyik, akkor nem árt, ha azért azoknak is teret enged a játékipar. :D Jó, értem, ez nem jelenti azt, hogy nézzen is ki szarul, legyen alacsony poligonszámú, meg ilyesmi, viszont jelenti azt, hogy igenis kell bele a "mézeskalácsház", az Allisok kékcserepes kis "bajor" házai, meg ilyesmik, mert ezek adják a feelinget. XD Azon in gondolkodtam, hogy Blizz cuccokon kívül mi volt az, ami hasonlóan "mesés" környezetet teremtett és az elmúlt évek nagyobb címeiből talán csak a League of Legends, a Wildstar, meg a Cuphead ugrottak be. (Oké, nyilván lehetnek még ennél többen is, de nekem ezek rémlettek, mint olyan címek, amik hozták ezt a feelinget és ki hosszabb, ki rövidebb ideig a felszínen tudott maradni közülük.) Viszont általában mintha az lenne a tendencia, hogy egy ilyenre jut 10 Doom-szerű cucc, vagy valami ultra realista, szörnykaszabolós izé, vagy dark sci-fi, vagy hasonló.
Hát, attól függ mit értünk dark fantasy alatt, mert ha belegondolsz, a Berserk is az, és ha megnézed csak a Golden Age Arc házait, várrészleteit, azok is kissé meseszerűen néznek ki (ha épp nem úgy, mintha a töri könyvről másztak volna le), közben meg olyan gyilok és ármánykodás megy, hogy öröm olvasni. Szemben mondjuk a Claymore-ral, ahol meg szürke és barna szinte minden a tájban, környezetben, és a városok is a bajor építészetet idézik közben. És akkor még egy dark fantasy, ahol viszont örülsz, ha egyáltalán fény van: Dark Souls vagy Bloodbourne. Szóval, egy kis minimális meseszerű küllem mellett is lehet valami kellően dark fantasy, ha a sztori olyan, de a WC3 inkább egy high fantasy ebből a szempontból már. (Mivel nem csak küllemre változott gyökeresen, de a történetbe is rengeteg új elemet szőttek, azonban megmaradt a "mentsük meg magunkat és a világot" vonalon. Mindegy, hogy az Thrall, Arthas emberi, vagy az éjelfek kampánya alatt nézed. Az undeadek ebből a szempont kilépnek, ott már tényleg darkosabb már, de az is azért, mert ők viszont terjeszkednek.)

De ja, az Otherworldnél, ha valami rajzfilmesebb valami, akkor az már kampóvég. :D A múltkor pont a Fallout 76 videót néztem, és facepalmoztam serényen Zoly szavain. Eleve az, hogy Falloutot a grafikája miatt leszól (sose voltak szépek azok a játékok, még a saját korukban sem), aztán benyögi, hogy az NV óta nem játszott Fallouttal (nem is csodálom, a 4 bemutatóját is eleinte húzta, miután benyögte, hogy erről nem lesz a csatornán videó), és emellett látszik, hogy egy rakás dolgot nem vág a Bethesda iránnyal kapcsolatban. Az előző Falloutokban sok durva dolog a szemed előtt jelent meg és kevésnek túrtál utána, a Bethesdánál meg a világ épül fel a nukleáris szarból, gyógyulgat, közben ott bővíti azt, ahol sem a Black Isle, sem az Obsidian: a lore-ban. Erről bővebben egy másik topikban, mivel kipróbáltam én is, és játszottam vele.

A Take Two-nak volt egy próbálkozása rajzfilmes grafikával ellátott shooter MOBA-val, ami nem aratott nagy sikert: a Battleborn. De rajzfilmes például a We Happy Few is, miközben a grafika valami elképesztően sötét. De még eszembe jutnak olyanok, mint a Superhot, a This is Police, Orwell, The Turing Test (bár az is akkor olyan, amikor a tesztkamrákban vagy feladatot megoldani, a steril futurisztikus környezetben). Ami igazából érdekes, az nem is az arányban van, hanem az, hogy ennek ellenére nem ismerik fel, hogy a cukormáz mögött is lehet egy játék mély, depresszív és nyugtalanító. (Pont, mint Junchi mostani avatarjának allegóriája.) A Doki Doki Literature Club volt az egyetlen, ami elég komoly visszhangot váltott ki ezen a téren, és ott van mit összeszedni azon kívül is, amit a játék az arcodba tol egy ponton túl.
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 (Az amúgy pl. mekkora szánalom, hogy a Diablo Immortal trailerjét legalább kétszer töltötték fel YT-re pusztán azért, mert az elsőnek olyan durva like-dislike arány volt, hogy nem bírták nézni és inkább letörölték... Az ilyesmivel is csak azt érik el, hogy csak azért is mindenki nyomja rá a dislike-ot.)
És akkor emlékezzünk meg az Activision nagy üdvöskéjéről, a Call of Duty Infinite Warfare traileréről ami hasonló kezelést kapott a rajongói oldalról, de annak a videóját nem távolították el a statisztikák lenullázásáért. Annak jelenleg ~694 ezer/3,7 milliós arányban áll a like/dislike zászló.
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Ja, mondjuk én mindig elfelejtem, hogy ezt sokan "darabonként" játszották, míg én direkt megvártam, amíg egyben kijött a három kampány és úgy toltam végig. :D Úgy azért messze jobban egyben volt az egész szerintem. :) Azért Kantai Collection animéhez én egy Blizz játékot sem hasonlítanék, sőt, úgy alapjában véve bármilyen szórakoztatóipari terméknek kéményen "meg kellene dolgoznia" azért, hogy azzal a szutyokkal emlegessem egy lapon. :P (Igen Junchi, tudom, hogy ígértem annak az 1/10-es értékelésnek a megmagyarázását, nem felejtettem el, lesz! XD)
Én hasonlítanám, mert ugyanilyen darabosan van előadva mindkettő, mintha menet közben találták volna ki ezeket, nem egy előre felépített vonal mentén. Ha legalább A-ból B-be képes eljutni az alapjáték úgy, hogy tud azért saját magára is válaszolni, akkor nem lett volna gond, de az inkább lezárta kismillió kérdéssel, amit aztán kezdtek el megválaszolni kiegészítőnkként. Mert ez így tudod mire hasonlít? A DLC-politikára, különösen a Paradoxéra, hogy megcsinálnak dolgokat, amiket aztán félkészen kiadnak az alapjátékkal és vedd meg a DLC-ket, ha szeretnéd, hogy rendesen működjön a nyomoronc játékod. Na, a Blizz ugyanezt csinálta a történettel, hogy felszeletelte, az alapjáték elmesélte a feléig, és vedd meg a kiegészítőket, ha tudni akarod a végét, akarsz választ a kérdéseidre...
Nagyon olyan, mint a filmes ipar trilógia- vagy univerzumkészítési ingere. Előbbinél számos példa van, hogy egyetlen filmben se tudnak rendes történetet elmesélni, rögtön három kell. Vagy az univerzumosra lásd a Tom Cruise-os Múmia rettenetet, ami annyira világot akart építeni, hogy egy dolgot felejtett el: film lenni.
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy az SC 1 előtti bármelyik játékukhoz fognak még ilyen felújított verziót készíteni. (Talán a D1-hez, részben a mostani mobilos hőbörgés miatt, de ez is csak nagyon "talán" kategória. Mondjuk most kaptam egy erős mentálgyomrost, ahogy beugrott, hogy az lenne az igazi övön aluli húzás, ha ezek a "fejlesztett mobiljátékok" gyakorlatilag a War 1-2, meg Diablo 1 lennének és csak mobilra... Akkor azért ordítanék.)
D1-hez láttam egyik volt osztálytársamnál egy modot hozzá, ami HD-grafikává alakítja, 1280x1024 felbontásban egyelőre, widescreen támogatással. Ja, és a retail verziót teljesebbé is tették (Helffire kieg nélkül): visszakerült a kivágott anyagokból Andarial, az Arcane Sanctuary (Horazon Sanctum), The Summoner boss-szal a végén, és Hephisto Anvil-ja is, meg lehetne sorolni. Boldog Mikulást előre is!
A mentálgyomrosodat pedig a sajátomban is érzem, csak én akkor nem ordítanék... Attól nem fájna kevésbé. :P
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Ja, ez utóbbit én is láttam Éjjeli Vakondnál, tényleg nagyon szép munka, pedig én ezzel nem is játszottam. :D
A fejlesztő csinál most egy másik hasonló felújítást is, a Streets of Rage 4-et, ami hasonlóan igényes felújítás lesz. És akkor újabb példa a rajzfilmes grafikára... Mert erre aztán tényleg elmondható. :dirr: (Meg a Wonder Boy 3 remake-re és a Skullgirls-re is pl.)
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Ez mondjuk elég fura annak fényében, hogy mindkettő offical Blizzard termék és az egyik a másik közvetlen folytatása. XD Akartam is kérdezni, hogy honnan jön ez, hogy "ez szerintem nem canon", meg hogy "alig várom a War4 megjelenését, hogy végre az egész WoW kánonon kívül legyen helyezve"? Mert mindkét véleményt láttam már szerte a neten, de nem értettem, hogy miből gondolják, hogy a Blizz ezt megtenné?
A WC4-hez igazából annyi hír sincs, hogy izgasson, pedig talán a legégetőbb kérdésem az lenne, hogy akkor ez most a 3 folytatása lenne ténylegesen, amolyan egységesítendően a WoW eseményeit? Mert párhuzamosan nem futhat a WoW és jelenhet meg a WC4, ha ez egy láncot akar alkotni. De legalábbis ahhoz a WoW-nak a ténylegesen utolsó kiegjének kéne kijönnie legközelebb, amivel lezárják az MMO-t, és akkor jöhet a WC4.
Ha meg hosszabb távra terveznek még mindig a WoW-val, akkor viszont annak az eseményeit dekanonizálniuk kell, hogy kiadhassanak egy WC4-et. Kivétel, ha mobilos RTS és újragondolás lesz, de ez már a mentálgyomrosoddal egyenértékű húzás lenne.

Amiért szerintem a Blizz megtenné, az kábé ugyanaz lehet, ahogy a WoW időutazós kiegje... vagy az állandó kisebb-nagyobb változtatások. Deathwing története is változott, amikor kiadták a Cataclysmot, ha jól emlékszem. (Mármint arra, hogy akkor változott a karakter előtörténete, nem maga a változás, mert az ténylegesen módosult.) Ez a folyamatos "itt javítok, ott alakítok" mentalitás nagyon magában hordozza ezt az ad hoc jellegű döntést.
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 (Nem véletlen a rengeteg Arthas - Anakin párhuzamra építő mém a mai napig, nagyon hasonló a két sztori, talán még értelmesebben is írták meg Blizzék, mint Lucas.)
Azért máig igazából azt mondom, hogy Lucas inkább minden második részét forgatta le egy 6 részes filmcsomagnak előzménytrilógia címén. Peter Jacksonnak szét kellett húznia A hobbitot 3 filmbe, Lucas-nak meg megvágnia 3-ba a sajátját. És most a Disney-n lehetne a sor, hogy rendet tegyen, de azontúl, hogy ez már megint egy másik topik, ebben rohadtul nincs érdeke a herélt hangú egérnek...
Titkos írta: 2018.11.26. 05:15 Itt továbbra sem nagyon értem, hogy miért Hordások a DK-k, vagy mire gondolsz, de szerintem itt hasonló játszhat be a "nekem a WoW már nem canon", szóval itt már amolyan "alvaro Madokázik" stílusban erősen belekevered a saját "fanonodat", legalábbis annyira, hogy "szerintem ennek így meg így kéne lennie, mert számomra így logikus". XD Szal amik Hordánál vannak undeadek, azok tudtommal mind Forsaken néven futnak, viszont ők nem DK-k, mert a DK-k egy külön kisebb frakció, a Knights of the Ebon Blade, akik az Allitól és Hordától függetlenül ott ülnek egész nap Acherusban és a franc tudja, hogy mit csinálnak. XD Ettől persze még valóban mindfuck, hogy akkor hogy lehet a játékosoknak kvázi pl. "Allis halállovagot csinálni", de a lore szerint a DK-k tényleg egy kisebb, semleges frakció lennének.
*sóhajt* Inkább pontokba szedem.

1) Karakterválasztás -> Karaktergenerálás. Fajok listája Hordánál fentről lefelé: Orc, Undead, Tauren, Troll, Blood Elf, Goblin. Szóval nem, a játék egyetlen játszható élőhalott faja, a Forsakenek undead néven futnak. Közben van egy olyan undead részlegünk is, hogy Scourge.

2a) A DK-s játékosok addig semlegesek, ameddig a pandarenek is: vagyis el nem hagyják a kezdőterületüket.
WoW Wiki írta:It should be noted that the Knights of the Ebon Blade are not a separate player faction such as the Alliance and Horde. For the purposes of gameplay, player-created death knights still belong to either the Alliance or Horde depending on their race/faction.
A pandarenek a 10. szinttel kapnak egy küldetést (New Fate), amivel eldönthetik, hogy a Tushui [Alli] vagy a Huojin [Horda] útját járják.

2b) Asszem van valami statisztika, ami kimutatja, hogy melyik osztályt melyik oldalon használják a leginkább. Mert van egy olyan erősen sanda sejtésem, hogy a Hordában több DK játszik. Sebtében csak olyat találtam, ami az osztályok globális eloszlását mutatja.

3) A Blizzt annyira érdekli a lore-wise döntéshozatal és játéktervezés, hogy nagyobb az esély arra, hogy behozzák a démonok faját is játszhatóba, és a pandarenekhez hasonlóan majd dönthetnek, hogy Hordásak vagy Allisok lesznek-e a kedves játékosok. Démonként, akik lore-wise végig Azeroth elpusztítását akarták, a Hordát becsicskították maguk alá (*khm* Mannoroth vére), majd a Scourge-öt támogatták. És akkor gondolj el egy allis démont rohangálni.

4) Számomra az lenne a logikus, ha - végre valahára egyszer az életben - behoznának egy harmadik, teljesen semleges frakciót a játékba, vagy még egy negyediket, a Scourge-öt és vele együtt a Lich King teljes pereputtyát. És akkor vázolom: lenne 3 főbb frakció, akik folyamatosan egymással harcolnak, középen meg lenne semleges szekció, aki vagy kimarad vagy választhat küldetéssorozatot, ahol zsoldoskodhat valamelyiknek. De azért röhejes, hogy ennyi kiegészítő után se futotta a Blizznek arra, hogy ezt elkezdjék apránként rendesen implementálni. Pláne úgy, hogy a Cataclysmmel a teljes világot átszabták egyszer.

5) Ha mindenképpen frakciósítani akarnak a jelenlegi rendszerben, akkor meg lore szempontjából is több eséllyel veszik fel a DK-sokat a Hordába, mint az Alliba, ahol eleve ódzkodnak a fajtájuktól. { --> CORE GONDOLAT AZ EGÉSZ MÖGÖTT]

Szóval nem, távolról sem fanonkodtam. Hanem arról beszéltem, hogy a Blizz azt se tudja, hogy vulvában jár vagy ánuszban. A mellényúlásaikat és a döntéseiket látva pedig az előbbit hiszik, de az utóbbiban fúrnak.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én megértem, ha nincs mindenkinek ideje/kedve egy másfél órás videóhoz, azonban ezt mégis csak ajánlani tudom, már ha valakit érdekel a téma. Angol videósok már sok "The fall of Blizzard Entertainment" jellegű sztorit megénekeltek, viszont magyar nyelven ilyen jó összefoglaló még nem született a témában. És sajnos teljesen pontos "látleletet" ad a cég helyzetéről. Persze én azért ennyire "anti-Blizzardosba" nem mennék át, amit ő a videó vége felé letol, kb. ilyen "ENGEDD EL A BLIZZARDOT, TAGADD MEG!" ("TAGADD MEG A SÁTÁNT! ŰZD KI MAGADBÓL!" XDDD) stílusban, viszont sajnos nem is kell, mivel ahogy mondja, innentől valszeg már csak lefelé fog vezetni az útjuk, egyszerűen az összes valamit is érő név elhúzott a cégtől az utóbbi 5-6 évben és persze újak között is lehetnének játékfejlesztő zsenik, csak éppen Bobby gondoskodni fog róla, hogy ne legyenek, mert neki a "művészkedés" nem hoz annyi pénzt, mint a gamer-bálnák levadászása, úgyhogy maradnak a skinek és a mikrotranzakciók, mint "új feature-ök", amiket majd hozzácsapnak az épp aktuális középszerű, avagy kifejezetten szar játékaikhoz.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Egy pár napja küldtem neked fészen, de ezek szerint anélkül is megtaláltad. :D

Shirin azért jócskán és erősen csalódott, ha Blizz dolgok kapcsán kell mérlegelnem (game lore-ok, cégtörténet, meg úgy minden, ami Blizz, akkor veled tenném egy kategóriába, de tekintve, hogy Warcraft asztali társasjátéka is van, meg ami merch van hozzá (kivéve a "Gul'Dan nyelve" háromrétegű vécépapírt), az tuti befigyel nála, szóval még lehet feljebb is. A vége felé tényleg kicsit átmegy antiba, de az inkább szól a Kotick-srácnak és az Activisionnek, mert azért mond egy-két pozitívabb kicsengésűt is. De még így is, magasabbról hullott alá a csalódásban, mint te vagy én.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.11.09. 18:11 Egy pár napja küldtem neked fészen, de ezek szerint anélkül is megtaláltad. :D
Köszi. :D Az a nagy helyzet, hogy sajnos Face-en hetek óta nem voltam, mert (és most figyeljetek, mennyire ontopic leszek! XD) WoW Classicoznom kell ezerrel. (De majd szerintem pont ma felmegyek már, mert tuti mások is keresnek és azért úgy heti/havi egyszer tényleg illene életjelet adnom magamról. XD.) Mielőtt "FÜGGŐ!"-t kiáltanátok, hozzá kell tennem, hogy nem jókedvemből tolom 24 órában, hanem ahogy arról a fenti videó is szól, a Blizz sajnos nem először köpi szembe a fanjait és ígérget, mint egy "jó" politikus, hogy aztán kb. csak annyira váltsa be ezen ígéreteit, mint azok szokták. Történt ugyanis, hogy ez a Classic WoW eredetileg arról szólt volna, hogy kvázi "örökké konzerválja a vanilla élményt", azok számára, akik mondjuk már a Burning Crusade óta köpködnek a játékra. Na most én ugyan nem ilyen vagyok, de az tény, hogy szerintem a WoW legszórakoztatóbb formája messze a legelső változat volt. Ezért pl. az első Classicos karimat szép nyugodt tempóba szinteztem, mondván, hogy "végre egy olyan WoW inkarnáció, ahol nem kell sietni, hogy az ember up to date legyen az összes patch-el, meg mit tudom én mivel, hogy a következő kiegészítőt is egyből aránylag jó gearrrel kezdje a karija, hiszen itt NEM LESZ következő kiegészítő, vanilla world forever!"...Aha, meg ahogy azt Móricka elképzeli... Már egyre többen (mármint a fanok, hivatalos bejelentés még nincs, de 99%, hogy csak idő kérdése) rebesgetik, hogy jön a "Burning Crusade Classic", vagy akármi is lesz a neve, szóval "vanilla élményről" átmentünk egyfajta "újrázzuk a fél WoW-ot" élménybe, hiszen BC után meg tuti "Wrath Classicért" fognak sírni sokan. Szóval amint ezt meghallottam, őrültként kezdtem csinálni a még hátralévő questeket és bármi hasonlót, amit vanillában még meg akarok tapasztalni, mivel egyrészt ha beüt a Burning Crusade, a játékosok egy jelentős része egyből áthúz oda (és hát gondolom nem kell ecsetelnem, hogy egy MMO-ban tök egyedül igen bajosan tud haladni az ember, legalábbis a classic még messze nem az a "single player MMO köntösben" mint a retail WoW), másrészt jelenleg még senki nem tudja, hogy ha megjelenik, milyen formában lesz hozzácsatolva a jelenlegi WoW-hoz. Én személy szerint annak örülnék, ha az eddigi szervereket érintetlenül hagynák és külön BC-seket indítanának, de nem hinném, hogy sok játékos szeretné újra a nulláról felszintezni a karijait (sokan már most vanillában is inkább boostolják őket, még fizetnek is érte, ez is érdekes egyébként, egy angol srác csinált róla videót, hogy kvázi ezzel "pay to win"-né változtatják a játékot saját maguktól, Kotick baromságai sem kellenek hozzá...), ergo sajnos megvan annak az esélye, hogy a BC lesz hozzácsapva a vanilla szerverekhez, aztán "ha te továbbra is vanilla élményt akarsz, kezdd újra egy friss szerveren!" és valószínű, hogy nekem ott lesz elegem az egészből, elvégre semmi kedvem a nulláról újrakezdeni, mielőtt három kariba is szó szerint hónapokat öltem, amíg pre-raid BiS gear-jük lett, meg maxra húztam a professonjeiket, meg tudom is én... Arról nem is beszélve, hogy a BC nem csak arról szól, hogy "hát max nem mégy át a Dark Portalon, ha nem akarsz BC-zni", hanem arról, hogy borul minden, a gear rendszer, az aukciós ház jelenlegi gazdasága, stb. Talán az egyetlen jó megoldás az lenne, ha a BC megjelenésével kvázi minden játékost választás elé állítanának, hogy át akarja-e a portolni a kariját egy BC szerverre, vagy köszöni, ő elvan vanillában. Így talán mindenki boldog lehetne, aztán a fene tudja. Na, de long story short: mivel erről semmilyen hivatalos bejelentés nem született még, ezért csak annyi a biztos, hogy most még van vanilla WoW (mondjuk érdekes, hogy amennyit sírtak utána sokan, ahhoz képest egyre kisebb lelkesedéssel, már most fele annyian játszanak, mint mondjuk egy éve...), aztán úgy tavaszra/őszre sejtik a fanok, hogy lesz BC, amikor vagy borul minden, vagy nem, de mivel a fenti videó is remekül szemlélteti, hogy sajnos a Blizzben mostanra nem lehet bízni, ezért tolni kell, amíg úgymond "kész nem vagyok" a karijaimmal, az anime és bármi más hobbi remélhetőleg még utána is létezni fog, ez a játék viszont nem biztos. Most olyan 80-90%-on állok egyébként, nyilván a haladást az is befolyásolja, hogy épp hányan vannak fent, van, amit pl. kvázi csak hétvégén tudok elintézni, mert csak péntek-szombat körül van fenn annyi ember.
Ricz írta: 2020.11.09. 18:11 Shirin azért jócskán és erősen csalódott, ha Blizz dolgok kapcsán kell mérlegelnem (game lore-ok, cégtörténet, meg úgy minden, ami Blizz, akkor veled tenném egy kategóriába, de tekintve, hogy Warcraft asztali társasjátéka is van, meg ami merch van hozzá (kivéve a "Gul'Dan nyelve" háromrétegű vécépapírt), az tuti befigyel nála, szóval még lehet feljebb is. A vége felé tényleg kicsit átmegy antiba, de az inkább szól a Kotick-srácnak és az Activisionnek, mert azért mond egy-két pozitívabb kicsengésűt is. De még így is, magasabbról hullott alá a csalódásban, mint te vagy én.
Gondolom pont azért, mert ahogy írod, ő még nálunk is messze jobban benne volt az egész Blizz mániában, nem szimplán az összes Blizz játék van meg neki díszdobozban a polcon, meg mit tudom én, de még a "Gul'dan nyelve" WC papír is. (LOL XDDD) Aztán ilyenkor mindig fájdalmasabb a csalódás, mintha valaki csak "casual fan". Inkább azt furcsállottam nála így a videóit nézegetve, hogy sokszor a "minden jó, minden szép!" mentalitásból csapott át egyből a "szar az egész!"-be. Lásd HotS: amikor még megjelent a játék, akkor még Shirin az Otherworld berkein belül pont ő tesztelte és nem győzött róla ódákat zengeni. Ehhez képest ebben a videóban valami "gyenge, izzadtságszagú LOL próbálkozásnak" vagy mi a francnak aposztrofálja. Ami azért érdekes, mert ha van Blizz játék, ami kb. a megjelenése óta csakis előnyére változott (ellentétben az ilyen címekkel, mint a WoW vagy a HS), az szerintem a HotS, szóval nem tudom, hogy ha az elején tetszett neki, szerinte mitől "szaródott el" a későbbiekben. A HotS-nak annyi "bűne" van, hogy későn lépett be a MOBA piacra, addigra a LOL, DOTA, meg hasonlók már kvázi elszipkázták az eziránt érdeklődő játékosokat, HotS-ozni max az ilyen "blizztardok" maradtak, mint én, akik nem is annyira magáért a MOBA élményért játszanak, hanem azért, hogy "HOLY SHIT GUYS, I'M UTHER THE PALADIN!! OMG!!! HOLY LIIIIGHT!!!!! HAMMER OF JUSTICE!!!!! AAAAA!!!!" (részlet Titkos első HotS élményeiből... XDDDD) Így viszont messze nem produkált akkora számokat a játék, mint Kotick várta volna, úgyhogy pár év után szépen "lélegeztetőgépre rakták", a korábbi havonta/kéthavonta érkező hősöket lecsökkentették félévi/évi egyre és hasonlók. Az más kérdés persze, hogy én amolyan vanilla WoW stílusban ettől még a HotS-ot is tudnám tolni a végtelenségig, elvégre "if it ain't broken, don't fix it", de sokan nem így gondolják, aztán ők elhúznak másfelé játszani, ha nem kapnak heti/havi új kontentet, ez van. Ennek ellenére paradox módon pont a HotS maradt az a játék, amiben talán a mai napig a leginkább érezhetően ott van az az "igazi Blizz feeling", valószínűleg pont azért, mert Kotick elég hamar félresöpörte a sarokba (és inkább az OW-re fókuszált, mint "nagy Blizzes PvP játék", lásd megint csak a fenti videót), aztán mivel Kotick olyan a Blizznek, mint teszem azt Kathleen Kennedy a Star Warsnak, ezért minél kevésbé szól bele egy adott játékba, az valószínűleg annál jobb lesz. XD (Legalábbis KK-nál volt egy ilyen poén SW-s fankörökben, hogy az ilyen "mellékfilmek", mint a Zsivány Egyes, vagy a Solo, azért lettek jobbak, vagy legalábbis átlagos SW filmek, míg az új trilógia masszívan gagyi, mivel KK főleg az utóbbiba nyúlt bele keményen, a "side projectekkel" kevésbé foglalkozott és azoknak kb. ez volt a szerencséjük. XD)

Na, de Shirinre visszatérve: vagy ilyen volt pl. a Diablo 3 sztori, ahol hőbörögve megemlítette ugyan, hogy a Blizz bevezetett a játékba egy aukciós házat, valódi pénzes, meg játékbeli currency-s formában is, azt viszont már nem tette hozzá, ha jól emlékszem, hogy ez igen hamar el is halt és kikerült a játékból, pont a fanok jogos hőbörgésének hatására. Szóval pl. a D3 aukciós ház pont egy pozitív példa egy olyan esetre, amikor a Blizz feje még nem volt fent ennyire a saját seggében és meg tudtak lépni ilyen dolgokat, hogy "bocsi, belátjuk, hogy ez egy hülye ötlet volt részünkről, visszaszívjuk". Szóval ezzel hasonlóan jártak, mint azzal a fórumos real ID dologgal, hogy bepróbálkoztak vele, de a népharag láttán nem győztek visszakozni. Ekkoriban legalább még tényleg odafigyeltek a fanokra, nem pedig pökhendin azt vágták a fejükhöz, hogy "Nincs nektek telótok???" -___- Jajj, de ha már real ID téma, álljon itt egy kis "fanfic", spoilerbe rakom, lehet nem mindenki akar angol Blizz paródiát olvasni, de a fanok szerintem értékelni fogják. XD Ezt még 2010-ben írták, láthatóan már akkor kezdődtek az Acti-bajok, csak mostanra vált közel tarthatatlanná a helyzet.
SPOILER

"Activision: Glad you could make it, Blizzard.

Blizzard: Watch your tone with me, Bob. You may be the boss, but I’m lining your pockets with money.

Activison: As if I could forget. Listen, Blizzard, there’s something about the forums you should know. Oh no. It’s too late. These people have all been trolled. They may look fine now, but it’s a matter of time before they nerd rage.

Blizzard: What?

Activison: Your entire forums must be purged.

Blizzard: How can you even consider that? There’s got to be some other way

Activison: Damn it, Blizzard. As your master, I order you to RealID these forums!

Blizzard: You are not my master, bob. Nor would I obey that command if you were!

Activison: Then I must consider forcing this.

Blizzard: Forcing it? Have you lost your mind, Activison?

Activison: Have I? Lord Blizzard, by my endless resources and sovereignty of my company, I hereby program your forums with RealID.

WoWplayers: Activison, you can’t just…

Activison: It’s done! Those of you who have the will to make more money, follow me! The rest of you… get out of my sight.

Blizzard: You’ve just crossed a terrible threshold, Activison.

Activison: Subscribers?

WoWplayers: I’m sorry, Activison. We can’t watch you do this."
Szóval igen, ezen fenti krónika azt regéli el, mi volt az az első olyan nagy fordulópont, amikor Bob herceg először durvult be és felégette Kaliforniát (értitek -> Arthas, Stratholme, kaliforniai erdőtüzek, a Blizz főhadiszállása is pont ott van, stb... XD), de persze csak később vette fel a fejére a "Money of Domination" nevű sisakot, viszont a "Fanmourne" nevű kardot már elég hamar a kezei között forgatta... :dirr: XDDD (Chris Metzen, ha olvasod ezt és tudsz magyarul, remélem értékeled... XDDDD)

De mondom, én azért erre a Shirin-szintre sosem jutottam el, aki kb. már visszamenőleg is fikázza az összes játékukat lassan. Nekem még az SC 2 és HotS is bőven kellemes élmények voltak, a D3-al is elvoltam (oké, ott nem játszottam az első két résszel, állítólag azokhoz képest üt durván a kontraszt) és még az OW-t sem tartottam volna valami ördögtől való izének, ha a Championship, meg hasonló pénzcsináló izék erőltetése helyett először megpróbáltak volna univerzumot építeni aköré is, ahogy tették ezt a többi játékukkal, szóval valami single player mód, vagy akármi, ami a karikról/sztoriról szólt volna, mert így kb. egy random lövölde volt, ami csak lógott a levegőben és amire pár hónap után ráuntam, pedig ezt nem is toltam WoW-mintára 0/24-ben.

Ebben a Kotick-sztoriban meg azt nem értem (és ezt YT-n is írtam, csak nem valószínű, hogy az ottani "100 komment / nap" tempóban egyáltalán elolvassák majd, pláne nem reagálnak rá...), hogy amikor volt az a "a Blizz a világ királya" éra (Starcraft: Ghost környékén, ahogy Shirin ecsetelte, hogy annyira jól ment nekik, hogy még ők szervezték ki külsősöknek a játékaikat, meg ilyesmi), akkor amikor megkörnyékezte őket egy ilyen Bobby-féle fazon, mi a francért nem mutattak neki szimplán ajtót? Ha épp a világ királya vagyok már így is, semmi szükségem egy fazonra, aki meg akarja nekem mondani, hogy hogyan vezessem a cégemet, plusz még a pénzemből is lefölöz. Jellemzően inkább csőd szélén lévő cégek szoktak ilyen helyzetbe kerülni, akik választhatnak mondjuk a teljes megszűnés, illetve a Bobby-félék általi bekebelezés között és ott még meg is értem, ha kínjukban mondjuk az utóbbi mellett döntenek, ilyen "legalább megmarad a cég" alapon (az most más kérdés, hogy ezután már milyen lesz...), de ha Bobby nélkül is remekül megy a szekér? Bár úgy értelmeztem, hogy a Blizz sajnos sosem volt teljesen független, csak a Vivendis érában ők még viszonylag nagy alkotói szabadságot engedélyeztek nekik, de utána jött Acti-Kotick, aki a Vivendivel együtt vásárolta fel a Blizzt is és utána kezdődtek a komoly gondok.

Edit: Jajj, majd' elfelejtettem: mivel az itteniek közül csak Annarancs rémlik, aki játszott vele, ezért tőle kérdezném pusztán kíváncsiságból, ha olvassa ezt, hogy amúgy nála megy még a Classicozás, vagy ráuntál úgy az első pár hónap után? XD Már csak azért, mert eleinte gyorsabban és keményebben toltad, mint én, szal ha jól emlékszem, már akkor Molten Core körül jártál, amikor én még a hatos szintű orkomat fejlesztgettem Durotarban (ja, ezúton is köszi a táskákat, hamar rájöttem, hogy a játék két legfontosabb eleme a bag space, illetve a mountok, mivel ezek gyorsítják meg a játékot érdemben, nem az epicek... XDDD), de aztán valahogy teljesen leálltál vele. Na nem mintha kötelező lenne bárkinek örökké WoW-ozni, csak egyrészt kíváncsi vagyok, hogy igaz lesz-e itt a más fandomokban megfigyelt "Titkos ugyan lassabban halad a cuccal, de cserébe viszont jóval tovább élvezi" elmélet, illetve úgy általában véve azt tapasztaltam a Classic játékosokon, hogy ahhoz képest, hogy sokan évekig azért sírtak a Blizznél, hogy "VANILLÁT A NÉPNEK!", baromi hamar ráuntak. Én ha mondjuk a Lich King vége után kb. 10 évig azon keseregtem volna, hogy "a Blizz szétcseszte az egész játékot, kérem vissza az igazi WoW-élményt!" és végül 2019-ben megkapom azt, kétlem, hogy 3-6 hónap után dobom a francba, hogy "kész, ennyi, meguntam". Mégis ezt látom sok fannál, nyilván azzal együtt, hogy azért szerencsére még bőven maradtak aktív játékosok is. (Btw, amúgy tervezek majd természetesen egy külön postot írni ilyen "Titkos saját WoW Classic élményei" témában is, de azt majd csak a játék "végénél", legyen az a vég a Burning Crusade eljövetele, vagy az "úgy érzem, hogy kimaxoltam a karimat"-érzés. XD Szóval ez a post még mindenképp odébb van, majd valamikor jövőre. XD Elvégre még decemberben jön Naxxramas, Scourge invasion event és hasonló finomságok, utána derül majd ki, hogy a Blizz milyen sorsot szán a Classicnak a továbbiakban, stb. Ezért is lett amúgy "gyöngyök a disznóknak" érzésem, amikor még Naxx sem jött ki, de sokan már a TBC-t várják, mintha a vanillának vége lenne. Vagy ha ez talán túl erős példa, akkor ugye ismeritek az olyan típusú embert, aki előtt még ott van a kéttenyérnyi méretű rántott hús, de azt már csak úgy "muszájból" eszi meg, mert a szemeivel már a desszertnek járó dobostortát fixírozza? Csak mert ez a hozzáállás szerintem ugyanaz. XD)

Edit 2: És ha már itt tartunk...XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2020.11.10. 02:57-kor.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Sziasztok, jelentem, még élek, és WoW-ozok is, csak máshol. :D Egyre kevésbé jöttünk ki a klánnal, akikkel raideltünk, így majdnem egy év Classic után most éppen taurizunk az új LK-s realmen a kis baráti társaságunkkal. A Mirage Raceway szerver AQ kapujának kinyitásában még segédkeztem, de a bogaras raidekre már nem voltam kíváncsi [azzal a klánnal]. Örülök, hogy hasznodra váltak a táskák, Titkos. :D Shadowlands érdekel, de egyelőre biztosan nem veszem meg, viszont most a veteránokat visszacsalogató hétvégén azért az új kezdőhelyet végigvittem. A ráncfelvarrott karakterkészítő egészen kellemes. :D
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Blizzard játékok

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.11.09. 23:08 Lásd HotS: amikor még megjelent a játék, akkor még Shirin az Otherworld berkein belül pont ő tesztelte és nem győzött róla ódákat zengeni. Ehhez képest ebben a videóban valami "gyenge, izzadtságszagú LOL próbálkozásnak" vagy mi a francnak aposztrofálja. Ami azért érdekes, mert ha van Blizz játék, ami kb. a megjelenése óta csakis előnyére változott (ellentétben az ilyen címekkel, mint a WoW vagy a HS), az szerintem a HotS, szóval nem tudom, hogy ha az elején tetszett neki, szerinte mitől "szaródott el" a későbbiekben.
Ehhez szerintem hozzájárul az, hogy akkor még újdonság varázsa, visszamenőleg meg - hogy Éjjeli Vakondot idézzem - "az összes tökömet ebbe a rohadt játékba!" Legalábbis abból a szempontból, hogy nem a vereségek okozta frusztráció szól belőle a végén, hanem elszállt a rózsaszín köd és most már csak azt lát, amit te is írtál: egy későn érkezett MOBA-t, ami megpróbál az alapanyagainak farvizén elevickélni.
(No offense: én is ennyit vagy még annál is kevesebbet látok benne... mint minden MOBA-ban.)
Titkos írta: 2020.11.09. 23:08 Na, de Shirinre visszatérve: vagy ilyen volt pl. a Diablo 3 sztori, ahol hőbörögve megemlítette ugyan, hogy a Blizz bevezetett a játékba egy aukciós házat, valódi pénzes, meg játékbeli currency-s formában is, azt viszont már nem tette hozzá, ha jól emlékszem, hogy ez igen hamar el is halt és kikerült a játékból, pont a fanok jogos hőbörgésének hatására.
Volt, de ugye elég erős botlás volt az is, hasonló mint a Bethesda ötlete a fizetős modokkal. Ami megvalósult ugyanúgy, vehetsz pontokat is levásárolhatod a contentes menüpontban. (Csak ott hozzájárul az is, hogy amennyire nézem az ehhez kapcsolódó bemutatókat, hogy igazából nincs tartalom, az ingyenes mod meg mindig többet és szebben tud.)
Ellenben mivel elég komoly botlás és a harácsmentalitás kezdetének is tekinthetjük a részükről, IMHO meg kellett említeni, hogy ja, ilyen si volt, és ez adott alapot egyébként olyanoknak, mint a már általam említett Bethesda, de most nem róluk van szó, mert ez Blizz topik és Blizz videó...
Titkos írta: 2020.11.09. 23:08 De mondom, én azért erre a Shirin-szintre sosem jutottam el, aki kb. már visszamenőleg is fikázza az összes játékukat lassan. Nekem még az SC 2 és HotS is bőven kellemes élmények voltak, a D3-al is elvoltam (oké, ott nem játszottam az első két résszel, állítólag azokhoz képest üt durván a kontraszt) és még az OW-t sem tartottam volna valami ördögtől való izének, ha a Championship, meg hasonló pénzcsináló izék erőltetése helyett először megpróbáltak volna univerzumot építeni aköré is, ahogy tették ezt a többi játékukkal, szóval valami single player mód, vagy akármi, ami a karikról/sztoriról szólt volna, mert így kb. egy random lövölde volt, ami csak lógott a levegőben és amire pár hónap után ráuntam, pedig ezt nem is toltam WoW-mintára 0/24-ben.
Öm, Shirin már az SC2-t is úgy mond "fikázta" az OtherWorld keretin belül. Kifejezetten emlékszem, hogy keveselte az alapjátékot, és a legutolsó SC2 kiegnél mondta azt, hogy "na végre, most lett az SC2 az, aminek eleve az alapjátéknak lennie kellett volna". Ez minden csak nem pozitív.
A D3 kapcsán meg úgy rémlik, hogy az alapjáték igen csak MEH-tasztikus érzéseket váltott ki belőle, illetve az is olyan volt, hogy a sokadikra lett az, ami és ahogy annak lennie kéne. És még valami: nem lehetett elmondani, hogy kipörgetted. Mivel technikailag vége sem volt, csak eljutottál valameddig, megírtad abból a kritikát, összevágtad a videót aztán csók a családnak... Ezért nem olyan jó ezt a fajta játékstílust és üzleti modell szerint felépített játékot kritikával illetni (és most hazabeszélhetnék, hogy mennyire elavult a F/GO mobiljáték cikkem az Animagazinból... hát lenne egy lista, hogy mi változott mechanikailag, tartalmilag).
Az OW-t meg kifejezetten azzal a címmel töltötte fel anno, hogy Shórwatch, és keveselte a kezdeti állapotokat ahhoz képest, mennyi volt az állítólagos fejlesztési idő. Na most, lehet az van, hogy ismert korábban a sztorit mögötte, de csak most lettek összekapcsolva a pontok. Megint visszakanyarodva példa gyanánt a Bethesda GS-hez: náluk a Daggerfall óta a körömvégről van a játékok kiadása, hogy éppen hogy el tud futni, éppen hogy csak nem omlik össze, és majdhogynem stabilan elfut, kivéve amikor nem. A Daggert még kiadták rendesen, de a következő címük, a Morrowind már nem jött össze, és aztán Fallout 3, Oblivion... Mind a Gamebryo engine-re Havok fizikai motorral, amit amúgy máig nem tudnak rendesen használni és beállítani, mert idejük sem volt elsajátítani... tizen-f***om-kilenc év alatt. Erre csak egy kérdésem van: HOGYAN? Aztán csodálkozunk, ha összeomlik a játék, mert volt egy csontváz, ami beragadt a budiajtóba és olyan bugit kezdett el járni, hogy összeomlott tőle a memóriakezelés. (True story on AMD64)

Az OW volt, hogy érdekelt, volt hogy nem, de onnantól végképp elvesztett, amikor igazából rohadt sokan ráfüggtek és egy lehetetlenül toxikus közeg alakult ki a meccsekre, akik vérpistike mód azon vannak, hogy win, win, win és letojják a másikat. (Avagy az általános ok, hogy miért játszom magányos farkasként MMO-t, ha játszom... és tudnék mutogatni, hogy a Killing Floor 1-2-nek mondjuk mennyivel jobb közege volt és van, mert hell, felvettek anno a csehek valamelyik klánjukba, mert úgy kezeltem a sörétest, mintha azzal születtem volna...)
Starcraft: Ghost környékén, ahogy Shirin ecsetelte, hogy annyira jól ment nekik, hogy még ők szervezték ki külsősöknek a játékaikat, meg ilyesmi), akkor amikor megkörnyékezte őket egy ilyen Bobby-féle fazon, mi a francért nem mutattak neki szimplán ajtót?
Szerintem ugyanazért, mint amiért God Todd Howard a Bethesda Game Studios-hoz került a 90-es évek közepén: ígéretesnek látszott, voltak ötletei. Todd első játékai két Terminátor lövölde volt pont, a Future Shock és annak definitívebb verziója, a Skynet.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése