RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

A Grandia 2 nálam is a kedvencek között van. Most a Sacredet nyúzom. Vannak bosszantó dolgai, de egész jól el lehet vele szórakozni.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Grandia2 jó játék, csak harmadjára már elég könnyű :^_^:
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Akumaryuuki írta:Grandia2 jó játék, csak harmadjára már elég könnyű :^_^:
Elsőre is könnyű az ;Đ

Nálam jelenleg a Dokapon Monster Hunter a nyerő GBA-n, bár nem köt le túlságosan... (azé' 2-3 megállóra jó nálam =))
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Az összes consol-os RPG-t imádom :thumb: ! A PC-sek közzül nemsokat szerettem meg talán a Neverwinter-t...igen az nagyon jó!
Peace 4 ever!
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Nekem 2 konzolos RPG-m van :) . Tegnap nézegettem a PC Gurut. Készülődik pár ígéretes játék (Dungeon Siege 2, Dungeon Lords, Ghotic 3, Vampire the Masquerade Bloodlines...). Hm... Lehet, hogy előszedem a Vampire The Masquerade Redemption-t.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én most egyébként már egy jó ideje megint az FFIX-et nyúzom..most az egyszer megpróbálom belőle előhozni a legtöbb titkos küldetést meg egyebeket.
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

LeWish írta:Én most egyébként már egy jó ideje megint az FFIX-et nyúzom..most az egyszer megpróbálom belőle előhozni a legtöbb titkos küldetést meg egyebeket.
Mitnem adnék az Excalibur II-ért ::jtears:: de lehetetlen megcsinálni.Az az egyetlen titkos item amit nem tudok megszerezni.Mondjuk elég hülye aki kitalálta ezt a 12 órás marhaságot... :roll:
Peace 4 ever!
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Kagero írta:
LeWish írta:Én most egyébként már egy jó ideje megint az FFIX-et nyúzom..most az egyszer megpróbálom belőle előhozni a legtöbb titkos küldetést meg egyebeket.
Mitnem adnék az Excalibur II-ért ::jtears:: de lehetetlen megcsinálni.Az az egyetlen titkos item amit nem tudok megszerezni.Mondjuk elég hülye aki kitalálta ezt a 12 órás marhaságot... :roll:
Nem hülye,csak rá kell jönni a nyitjára a dolognak.Annyit segitek hogy 12 ra alatt fizikai képtelenség végigvinni a játékot,mégis volt Excalibur II-m. :wink:
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

StabWest írta:... Vampire the Masquerade Bloodlines...). Hm... Lehet, hogy előszedem a Vampire The Masquerade Redemption-t.
Na igen, a Bloodlines-t én is nagyon várom, amikor elöször olvastam róla, egyből telepítettem a Redemtion-t, és X-edszerre végigvittem... Az egy nagy gáma lett, de sajna rossz előérzetem van a folytatással kapcsolatban... Itten kevés lesz az RPG, és sokkal több a hackandslash
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Mammooth írta:Itten kevés lesz az RPG, és sokkal több a hackandslash
Nyugi, az első résznél biztos nem lesz több hack n slash ;Đ
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

"phr0zen:Nem hülye,csak rá kell jönni a nyitjára a dolognak.Annyit segitek hogy 12 ra alatt fizikai képtelenség végigvinni a játékot,mégis volt Excalibur II-m."

Azt tudom hogy nem végig kell vinni csak egy bizonyos pontig 12 óra alatt de akkor ha így rohansz lecsúszol a többi extráról (Az EXP-ről nem is beszélve)
Peace 4 ever!
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Kagero írta:"phr0zen:Nem hülye,csak rá kell jönni a nyitjára a dolognak.Annyit segitek hogy 12 ra alatt fizikai képtelenség végigvinni a játékot,mégis volt Excalibur II-m."

Azt tudom hogy nem végig kell vinni csak egy bizonyos pontig 12 óra alatt de akkor ha így rohansz lecsúszol a többi extráról (Az EXP-ről nem is beszélve)
Nyilván nem elsőre kell, kéne ezt a kalandot megcsinálni, hanem amikor már tapasztaltabb vagy a játékban.
Akkor az extrákkal nem kell törődni, esetleg miután megvan a Excalibur II-őd, utána körülnézel egy kicsit.
A fejlettség kérdése érdekes, az biztos, nem könnyű úgy a game. :)

Jah, egyébként nem csináltam meg, felesleges egy kardért (ami ráadásúl semmi extrával nincs felszerelve!) 12 óra alatt végigvinni mind a 4 CD-t... szerintem nem is lehet!


Bár biztos vannak fanatikusok, akiknek ez is sikerűlt, én nem fogok abba a táborba tartozni, meg se próbálom a lehetetlent. :)
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Fanatikus,pff. :D Annyi az egész,hogy X idő letelte után a játék időmérője újraindul.Így már nem nagy kihívás 12 óra alatt lenyomni.
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

A FFIX-nek 3x mentem neki de nem azért mert béna voltam hanem mert nagyon tetszett a játék.Addig a VII-volt a favorite de a IX magasan lefőzi a VII-sztoriban is Gameplay-ben is. Szerintem a legrosszabb FF a VIII volt egészen a X megjelenéséig. Square-ék kicsit elengedték magukat :( .Az egy dolog hogy gyönyörű a grafikája de a történet...Brrr de rossz :eyes: . Az bónusz küldetésekről nem is beszélve. Nemtom mi a francnak így szétbonyolítani. Na a Blitzball game ről nem is mondok semmit. A Grind-es fejlesztésről először azt gondoltam hogy dejóóó aztán úgy 12 órás game után már arra gondoltam hogy kitépem a lemezt a gépből.A Dark Aeon-ok még jó ötlet is lett volna...Valefor még ki is kapott de már Ifrit is olyan tápos hogy az ember idegeire megy. Na hosszas fejlesztgetés után kikapott ő is Shiva meg utána de a többiek :shock: Részemről Yojimbo----->1.000.000-gil aztán meg reméljük hogy hajlandó megcsinálni a Zanmato-t. De jó legyen maga a játék ilyen...de ha valaki azt mondja nekem hogy a játék vége jó volt akkor...na jó elképzelhető hogy tetszett valakinek de akkor megkérdezem hol van az az ending az V, VII, XI hez képest. Az igaz hogy a XI is X is könnyeket csalt a szemembe de a XI ben a meghatottság a X- ben meg az hogy ez meg mi a franc volt???!!! Na mindegy nem is tudom ezt most miért írtam le...nem is szeretek osztani olyasmit ami másnak tetszhet de ez most így ki jött. Akinek bejön a X attól elnézést kérek. Sumimasen ::gome:: de nekem ez a véleményem mert többet vártam a X-től mint hogy egy középkategóriás RPG legyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kagero 2004.06.20. 10:28-kor.
Peace 4 ever!
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

ez itt véletlen volt :-)
Peace 4 ever!
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Ismeritek az Arx Fatalisot? Vagy a Gothic sorozatot? Netán a Dungeon Siegét? Nekem ezek nagyon bejöttek, a DS-el mostanában sokszor nyomulok neten, a másik kettővel csak azért nem, mert nincs bennük multi :(.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Nekem a Ghotic nem jött be az irányítás miatt, viszont a Ghotic 2 nagyon tetszett. Jobbnak találtam, mint a Morrowind-et. Ott túl kopárnak tűnt a táj és hosszú távon unalmassá vált a sétálgatás. Pár héttel ezelőtt végeztem ki megint a Dungeon Siege-et. Az Arx Fatalis is jó.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

A Gothic 1-el meg a Gothic 2-vel már régebben végeztem, most várom a folytatást. A Gamestarban a híréknél írták, hogy biztos lesz 3. rész :)! Éljen :D!
A Dungeon Siege-t meg a küldetéslemezét is végigtoltam (Legends of Arana). Mostanába csak multin játszok vele. Van egy 52-es szintű vegytiszta harcosom :D (vagyis csak melee skillje van).
Az Arx Fatalisba meg elakadtam. Nemtod véletlenül, mit kell annak a magányos trollnak adni szülinapjára? Meghogy hogy lehetne eljutni Poghoz, a trollok királyához?
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Arx Fatalis: A goblin bányában (3. szint) vannak a troll haverjai. Előbb beszélni kell Lunshire királlyal a kastélyban. Meg kell mutatni a tőle kapott levelet a bányánál örködő trollnak. Aztán be lehet menni. Burwaka-nak hívjak Grue barátját. Kiderül, hogy Grue egy képet szeretne a külvilágról, mivel még soha nem látta. A kastélyban lévő könytárban lehet megtalálni a képet. Beszélni kell Chinkashh-sal és ő odaadja könyvet.
Pog: A goblin város környékén van egy troll tábor (előző helyszín - 3. szint). Valahol az alagútban van Pog.
(Remélem, nem zagyváltam... Régen volt :wink: ...)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Na, tegnap végigvittem az FFIX-et...és végre sikerült megvernem Ozma-t.^^ Meg összeszedtem az összes csillagképet is, de azért a két perces jelenetért igazán kár volt.-_-

De szerintem ez a legjobb rész a sorozatban( persze csak a Tactics után), hiába húzzák le annyian.
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

StabWest írta:Arx Fatalis: A goblin bányában (3. szint) vannak a troll haverjai. Előbb beszélni kell Lunshire királlyal a kastélyban. Meg kell mutatni a tőle kapott levelet a bányánál örködő trollnak. Aztán be lehet menni. Burwaka-nak hívjak Grue barátját. Kiderül, hogy Grue egy képet szeretne a külvilágról, mivel még soha nem látta. A kastélyban lévő könytárban lehet megtalálni a képet. Beszélni kell Chinkashh-sal és ő odaadja könyvet.
Pog: A goblin város környékén van egy troll tábor (előző helyszín - 3. szint). Valahol az alagútban van Pog.
(Remélem, nem zagyváltam... Régen volt :wink: ...)
O_O ajaj, asszem azt a levelet elhagytam valahol. De sejtem, hol dobtam ki. Nem volt hely az invertoryban :D. Azért köszi, sokat segítettél :)!
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Eh, már megint elakadtam az Arxban. A kriptában vagyok és az ősi pajzsot keresem, és csak 4 rúnát találtam meg, pedig elvileg 6-ot kéne és már végigkutattam az egész kriptát :?!
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én amilyen RPG-vel el szeretek szórakozni, az az Amnézia :P, nameg a MU.

Tegnap kaptam Crono Cross-t, szóval majd azzal is fogok jó sokat játszani. Azt hallottam hogy nagyon jó a játék.
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Zero00:
Hm... Már nem tudom pontosan mit, hogyan kellett... Viszont ez a lap sokat segített:
http://www.uhs-hints.com/uhsweb/arxfatal.php
A kriptás résznél is hasznos volt :) .
Itt van még egy kis leírás a kriptás küldetésről:
http://arx.rpgdot.com/index.php?hsactio ... infoID=132
Én azoknál a ylside-oknál akadtam el. Akármit csináltam, a végén mindig kinyírtak. Aztán, egyszerűen meguntam :) . (Majd valamikor megint elkezdem...)
Húúúúúú... A Chrono Cross-t én is kipróbálnám egyszer...
Válasz küldése