RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

10.ei szombati meetre 100% megyek, szal megpróbálom megkeresni, de előbb venni kéne cdt is ^^" Majd ide írok mi a helyzet
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Kipróbálta már valaki az Arx Fatalis-t? A Ylside-okkal nem bírok... Hiába abrakadabrázok... A láthatatlanító löttyöm meg kevés... Hátha, még pl. a kastélyban tudok kotyvasztani párat...
Fury
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.01.07. 05:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Fury »

Csak álmélkodni tudok azon a mindenfélékről amit irogattok, tudniillik nekem nincs konzolom, csak egy havernál játszottam egyszer vmi játékot, és pcm is csak néhány éve van.
A FF7-et próbáltam ki pcn, de a grafika elég sz*r volt, persze lehet hogy nálam kicsit magas a léc (én UT-vel kezdtem, ez talán kicsit rossz volt), de amikor abbahagytam az az első csatánál volt, mert az asztán tényleg gagyi. Ha jól emlékszem olyan mint az Amnéziában, ütök, varázsolok, vagy védek - semmi mozgás, semmi taktika, kész. Persze lehet, hogy most keverem vmi mással, mert ált nekem is minden ismerősön él hal a FF sorozatért, úgyhogy csak nem olyan rossz. Ezek a haverok ált a 7-et szeretik és a 8-at anyázzák.
Spec a Diablo 2-t vagy 30 karakterrel pörgettem át, de lehet hogy ez az én igényteleségem volt :( .
Ha már itt tartunk, ha jól tudom a Heroes III-at is RPG-nek szokás hívni, nem? Ha igen, akkor nálam 1. A 2. pedig Mystic Quest (Game Boy).
A Dungeon Siege-ben a grafikán kívül tényleg nincs semmi jó.

Ne röhögjetek (tudom úgyis), de mi az a SNES?
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Super Nintendo :) Már ha jóltudom, úgy nevezik röviden ^^
Fury
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.01.07. 05:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Fury »

Kösz, így már ismerős :) . Egyszer egy ilyet is áthozott az egyik haverom még kiskoromban, aztán valami Mariora kényszerített, ha jól emlékszem, de nem ejtett rabul.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Fury írta:Kösz, így már ismerős :) . Egyszer egy ilyet is áthozott az egyik haverom még kiskoromban, aztán valami Mariora kényszerített, ha jól emlékszem, de nem ejtett rabul.
Sok jó picit gyengébb grafikájú, de igényes RPG készült rá :) Emulátorral jáccható ugye ^^
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Fury írta:A FF7-et próbáltam ki pcn, de a grafika elég sz*r volt, persze lehet hogy nálam kicsit magas a léc (én UT-vel kezdtem, ez talán kicsit rossz volt), de amikor abbahagytam az az első csatánál volt, mert az asztán tényleg gagyi. Ha jól emlékszem olyan mint az Amnéziában, ütök, varázsolok, vagy védek - semmi mozgás, semmi taktika, kész. Persze lehet, hogy most keverem vmi mással, mert ált nekem is minden ismerősön él hal a FF sorozatért, úgyhogy csak nem olyan rossz. Ezek a haverok ált a 7-et szeretik és a 8-at anyázzák.
Ne röhögjetek (tudom úgyis), de mi az a SNES?
Talán figyelembe kellene venni, hogy hány év van a 2 játék megjelenése között, valamint azt, hogy a FF7 (meg a 8 is) egy-az-egyben PS1 átirat, meg azt, hogy (ha jól tudom) a FF7 volt az első konzolos RPG, ami bevállalta a "3d-sítést", szóval érthető, ha nem olyan szép, mint az UT.
Egy RPG-nél egyébként nem igazán a grafika a lényeg, hanem a történet, és a karakterek fejlődésének érdekes megvalósítása.
A haverjaidnak teljesen igaza van, bár a FF6 szerintem még jobb, pedig SNES-en jelent meg, és ennélfogva enyhénszólvak "korlátozottak" a grafikai lehetőségei.

SNES = Super Nintendo Entertainment System (japánban Super FamiKom)
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

sodd írta:Talán figyelembe kellene venni, hogy hány év van a 2 játék megjelenése között, valamint azt, hogy a FF7 (meg a 8 is) egy-az-egyben PS1 átirat, meg azt, hogy (ha jól tudom) a FF7 volt az első konzolos RPG, ami bevállalta a "3d-sítést", szóval érthető, ha nem olyan szép, mint az UT.
Egy RPG-nél egyébként nem igazán a grafika a lényeg, hanem a történet, és a karakterek fejlődésének érdekes megvalósítása.
A haverjaidnak teljesen igaza van, bár a FF6 szerintem még jobb, pedig SNES-en jelent meg, és ennélfogva enyhénszólvak "korlátozottak" a grafikai lehetőségei.

SNES = Super Nintendo Entertainment System (japánban Super FamiKom)
Igen, az volt az első 3D de szerintme nagyon jólett, én 6ot nem vittem végig, de annak is a hangulata volt a kiváló! Bár énis 7es párti vagyok, az először bevezetett új félig real harcrendszer miatt :)
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Kono írta:énis 7es párti vagyok, az először bevezetett új félig real harcrendszer miatt :)
Izé...?!? szerintem nem igazán van különbség a 6 és a 7 (vagy az összes többi rész) harcrendszere között, időzítés szempontjából (bár már régen játszottam ilyesmivel)
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

sodd írta:
Kono írta:énis 7es párti vagyok, az először bevezetett új félig real harcrendszer miatt :)
Izé...?!? szerintem nem igazán van különbség a 6 és a 7 (vagy az összes többi rész) harcrendszere között, időzítés szempontjából (bár már régen játszottam ilyesmivel)
De először 7ben volt ^^ Nagyon szeressem ^^
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Először énis néztem nagyot mikor az ff8 grafikáját megláttam, de adtam neki egy esélyt és amint az elsö gf-et megidéztem máris rabul ejtett :)
Most is van egy nagyon jó rpg, a SW: Knights of the old republic, ez a 2. komolyabb rpg amivel játszok (elsö a Morrowind volt) de nagyon jó.
Egyik karakterem amelyikkel a Dark side-re gyurok, eléggé szemét dolgokra kényszerit, dehát rossznak lenni néha jó :D
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Én a bátyámtól most karácsonyra megkaptam a Morrowind GOTY editiont, azóta mást sem tok csinálni, mint azt nyomni...
Lehet, hogy mire végigjátszom, már nem a Fallout lesz a legjobb RPG cím abszolút győztese...
És a feljebb szólóknak: a grafika az utolsó dolog egy játék (főleg RPG) megítélésében.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Emlékszik valaki a Dungeon Hack-re? Jó régivágású RPG 1993-ból. Tipikus labirintusos. Még a 386-os időkben, nagyon sok estét töltöttem el vele. Nincs nagy sztorija, de valahogy nem untam a mászkálást még "századjára" sem a kacskaringós járatokban.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Mammooth írta:És a feljebb szólóknak: a grafika az utolsó dolog egy játék (főleg RPG) megítélésében.
:thumb: Csatlakozok az előttem szólóhoz!!! (Sőt, hozzáteszem, hogy a túl szép grafika elterel(het)i a figyelmet a fontosabb dolgokról, de legalábbis a programozókét.)
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

andris írta:Fizikailag pont jó lesz, szóval akkor le tudnád nekem másolni? Szombati meeten még nem voltam, de elmegyek, ha ott jó. Előre is kösz!
A game cdk megvannak, már csak üreset kell venni ^^
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Na az én véleményem is:
A grafika fontos dolog de nem kulcsfontosságú. Egy közepes játékból csinálhat jót vagy egy jóból közepeset. De sz@rból kivállót soha...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Egyetértek a többséggel, nem a grafika az elsődleges egy RPG-ben. Bár igaz, én főleg a Final Fantasykra korlátozódom, mert egyszerűen imádom őket, de pl ott a VII. A grafikája nem egy mai vágású, de a hangulat ezt el is feledteti az emberrel. Ezenkivül fontosnak tartom, hogy jó legyen egy RPG zenéje, mert az nálam nagyon feldobja a hangulatot. A Finalokat mind szeretem (ami idáig a kezembe került). Én a VII, VIII, IX-el tudtam játszani, mert csak ezek vannak meg. Az utóbbi psx, de emulátorral megy tökéletesen. Ezenkivül megvan a III, most ha mégegyszer végigvittem a IX-et, azzal akarok játszani. Megvan az V-is, de full japán nyelvezetű. :( Így nem nagyon tudok vele játszani. Esetleg valaki nem tudja nekem a VI-ot megszerezni?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na az én véleményem is:
A grafika fontos dolog de nem kulcsfontosságú. Egy közepes játékból csinálhat jót vagy egy jóból közepeset. De sz@rból kivállót soha...
Egyet értek
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Pala írta:Most is van egy nagyon jó rpg, a SW: Knights of the old republic, ez a 2. komolyabb rpg amivel játszok (elsö a Morrowind volt) de nagyon jó.
Egyik karakterem amelyikkel a Dark side-re gyurok, eléggé szemét dolgokra kényszerit, dehát rossznak lenni néha jó :D
Na én is épp azzal játszok, már közel a végéhez és egy light jedivel nyomulok, de naaagyon vonz a sötét oldal, így meg viszonylag nehéz a játék, de ha végigvittem újrakezdem egy teljesen dark karival...
A játékról meg az a véleményem, hogy eléggé rpg, de kellőképpen taktikai játék is.. bejön a hangulata

A grafikai dologróm meg az a véleményem, hogy tényleg nem a legfontosabb dolog, de egy baromi csúnya játékkal nem állok le játszani, hacsak nem valaminek az előzménye, vagy valami ilyesmi hasonlóan erős késztetés miatt.. Persze az relatív, hogy mi a csúnya ((Dune 2 már kifelyezetten szép nálam))
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meg kinek mi a csúnya és mi a szép. Nekem már volt, hogy mindenki mondta, milyen szép, és nekem nem tetszett :D
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Stoker írta:Na én is épp azzal játszok, már közel a végéhez és egy light jedivel nyomulok, de naaagyon vonz a sötét oldal, így meg viszonylag nehéz a játék, de ha végigvittem újrakezdem egy teljesen dark karival...
A játékról meg az a véleményem, hogy eléggé rpg, de kellőképpen taktikai játék is.. bejön a hangulata
Én elmentettem a "kritikus pontnál" s első végigjátszás után visszatöltöttem (innen kábé 2 óra van a végéig), majd a "másik utat" választottam. Szvsz ez az egy döntés határozza meg a light or dark végkifejletet, meg persze az, hogy férfi vagy nő karit indítasz-e... Jó játék, jó játék, de ebben a rohanó világban (hehe) 2x33 órát nem ér meg...

Morrowind: alap játék megvolt, nagyon élveztem, rengeteg mellékküldetést megcsináltam (ebben a játékban nem is a főszál a lényeg), az első kieg. lemezzel másfél órát töltöttem el, a másodikat csak megvettem, de még bele se néztem... Annyira tápos már a karim, h nem okoz(ot) élvezetet a játék... meg a gyakorlatból is kijöttem. :) (több mint egy éve volt ez már)
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

danig írta:Jó játék, jó játék, de ebben a rohanó világban (hehe) 2x33 órát nem ér meg...
Igaz, igaz.. de majd ha van egy pár óra szabadidőm és nincs kedvem máshoz, akkor előveszem, idő elütéssre tökéletes, mással amúgy se játszok nagyon...
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

danig írta:Morrowind: alap játék megvolt, nagyon élveztem, rengeteg mellékküldetést megcsináltam (ebben a játékban nem is a főszál a lényeg), az első kieg. lemezzel másfél órát töltöttem el, a másodikat csak megvettem, de még bele se néztem... Annyira tápos már a karim, h nem okoz(ot) élvezetet a játék... meg a gyakorlatból is kijöttem. :) (több mint egy éve volt ez már)
Énis folytatnám, csak az első kieg főküldetésébe elakadtam valszeg egy bug miatt :(. Mournholdba (aszem így írják) a dwemmer romokba van egy kőfal amit a robbanoszerrel nem tudok kirobbantani. Ha ott maradok a fal mellet akkor meghalok, ha félre megyek akkor mire lejár a visszaszámlálás semi nem történik :cry:
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

andris írta:Fizikailag pont jó lesz, szóval akkor le tudnád nekem másolni? Szombati meeten még nem voltam, de elmegyek, ha ott jó. Előre is kösz!
Na ez gáz....nem tudja beolvasni 2 cdjét se....így sajna nemtom megírni szerintem, lehet ost felesbe jönnél el :( Ne haragudj.... Csak ma tudtam üres cdt venni, nem számoltam azzal hogy ez történik.... Na majd szerzek másikat, addig kis türelem és sorry még 1x!
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hali All!

Látom jól megy a téma, jól elbeszélgettek, ennek örülök. Igaz már rég szóltam hozzá a témához, de ahogy tudom nyomon követem... Sajnos az idő úr... És így is napi 4-5 órákat lógok a neten, de ez az idő alatt sem jut időm mindenre...

Mindegy, csak így tovább, további jó csevegést! :)

Bye!
Kép
Válasz küldése