NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Vennél Nintendo Wii-t?

Igen! Amint megjelenik azonnal beruházok egyre!
16
46%
Majd vesz a haverom és hozzá járok át játszani
6
17%
Nem veszem meg...
13
37%
 
Szavazatok száma: 35

Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Idén ősszel jelenik meg a Nintendo "NEW-Generation" konzolja, mely a rendkívűl hülyén hangzó Wii nevet, és a még inkább "OMG" fejeket gerjesztő controller-t kapta.

Én bevallom az őszintét: Nintendo Fanboy vagyok. Egészen kicsi koromban kaptam NES-t, és órákig a képernyő elé szegezett (ma meg szemüveget viselek, thank you nintendo :D) A haveromékhoz jártam h SNES-t is tolhassak, aztán jött egy Nintendo64 melyel mind a mai napig nagyon jól elszórakozom.

Fogok venni Wii-t, eldöntöttem! Kell nekem ez a masina. AZ idei E3as videók, és trailerek meggyőztek.

De TI hogy vélekedtek erről a masináról? :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem marad a "szurkedoboz" Nintendom az 1 dimenzios Mario Bros(!!)-sal.. :-P ..meg is zavarodnek attol a sok mindentol ami ezeken a masinakon tortenik :shock: (de mondjuk en nem is vagyok szempont ilyen teren..)
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Hát 6-7 évesen én is nagyon örültem amikor kaptam egy NES-t és hozzá Mario-t :) Duble Dragont, stb...,
pár évvel később pedig SNES-t (Mario All stars gyüjteménnyel) amivel vagy 5 évig elvoltam. Szal a gyerekkoromat a nintendo megszépítette :) . De SNES után Playstation-re váltottam és azóta is PS-es vagyok(jelenleg PS-2ös).
Ugyhogy a 3 nextgenes konzolból inkább a PS3-at veszem majd (Tekken 6, FFVII stb...)

(Amúgy 1-2 NES játék talán még megvan valahol)
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

A trailer nagyon tetszett, eleinte azt hittem, hogy valami vicces reklám, aztán mikor mondták, hogy nem, akkor kishijján leesett az állam. Én még azt mondom, hogy viszonylag nem is olyan drága. Szeptermber/Oktober körül jön ki, én tuti hogy beszerzek egyet. :)

Én igazándiból úgy vagyok, hogy Nintendot én is nagyon szeretem. N64-em, meg GBA-m van (az utóbbihoz viszont még nem ártana szerezni 1-2 játékot ^^).
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Mayer, kihagytad a szavazásból a Mindenképp beszerzek egyet, de várok vele még egy kicsit opciót. :-P Haverhoz átmenni játszani nem olyan jó, csak ha fighting game-ről van szó vagy segíteni kell neki boss legyűrésben. :D
A next gen konzolok közül szerintem is a Wii lesz a legnagyobb újítás és a többihez viszonyítva még a legolcsóbb. Az a kontroller valami hihetetlen...
Még 6-7 éves korom körül kaptam Game Boy-t, később SNES-t, majd nyertem(!) egy GBC-t, végül beszereztem egy GBA-t is. (N64 sose tetszett és az irányítása is olyan ügyetlen volt :neutral: ) Ennek ellenére nem mondanám, hogy hardcore Nintendo fangirl lennék, mert PS2-m is van :D (mégis arra jönnek ki a komolyabb RPG-k).
Mayer írta:órákig a képernyő elé szegezett (ma meg szemüveget viselek, thank you nintendo :D )
Heh, same here. :dirr:
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nekem a mai napig van NES és velem egy idős /1985/ és müködik. Ugyanezt nem hiszem hogy elmondhatom majd 20év mulva az XBox-ról.. Volt Snes is, N64..és most egy fekete GameCube. Ez a Wii engem is izgalomba hozott, Nintendo-ra azért még ott vannak az igazi hangulatos játékok. (Ja nektek megvolt NES-re a Bucky O'Hare és a Zen Intergalactic Ninja? azok mekkora játékok voltak!- pedig nem ismertek annyira) Mondjuk azért sajnálom hogy eladtam a PlayStation-t /pedig 7502-es széria volt- a legjobb!!!/ és a DreamCast-et.. az is jó gép volt.. hát igen.. Ez a XBox is jó csak.. nemtom.. gondolom majd az XBox-ra is egy olyan 5év múlva fogok visszaemlékezni, hogy hú de jó is volt az :) CastleVania Simphony of the Night- PlayStation.. überkirály játék, hosszú, remek zenék... ááá retro attack
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://media.wii.ign.com/media/748/748588/vids_1.html

Mario Galaxy E3 Demo Walkthrough

Ez valami hihetetlen jó játék lesz! Bár szokni kell majd a pointernek az utánhúzását, de azt hiszem Miyamoto-san ismét kitesz magáért! Mario továbbra is, a legkawaii-bb vízvezetékszerelő a galaxysban! :D

Komolyan mondom, nem kell Shader, HDMI, 200millió Ram, meg tudomisén mi, a Paksierőmű grafikával együtt. EZ elég, és jó! Nagyon nagyon hangulatos, és ovábbra is csak azt mondom:

KELL!

Other News: Nem hivatalos információk szerint (Iwata-san mondta állítólag) a konzol Októberben érkezik, Hozzánk azaz európába karácsonyra várható.
Amik ekkor érkeznek:

The Legend of Zelda: Twilight Princess (Mennyire Várom Ráta: ***)

Metroid Prime 3: Corruption (MVR: ****)

Wii Sports (MVR: *****)

Red Steel (MVR: *****)

Tony Hawk's Downhill Jam (MVR: **)

Madden NFL 2007 (MVR: *)

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (MVR: *)

Super Monkey Ball: Banana Blitz (MVR: *)

Metal Slug Anthology (MVR: *)

Trauma Center: Second Opinion (MVR: *)

Elebits (MVR: **)

Marvel: Ultimate Alliance (MVR: *****)

Blitz: The League (MVR: *)

Rayman Raving Rabbids (MVR: ******************)

SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab (MVR: *)

Disney/Pixar's Cars (MVR: *)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Lesz Rayman ? =o
Megy a listámra :D
Amit én most meg akarok szerezni, az :
- Zelda
- Mario
- Rayman
- Naruto
- Bleach
- Wii sports
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Rayman videók:

http://media.wii.ign.com/media/821/821585/vids_1.html

http://media.wii.ign.com/media/821/821585/vids_2.html

Meet Michel Ancel videót ajánlom. Ubiék kitesznek magukért! :D

SZERK a Bunnies Can't Play Soccer-ről nem is beszélve :D
Kép
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

A japánok milyen nevet adtak először a Wii (LOL:-P )-nek? valami Revolution, nem?
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Azaz, revolution. De mondjuk várható volt hogy nem ez lesz a neve. a Gamecube is egy csomó ideig nintendo 64dd néven /csak vmi kiegészítő lettt volna/ aztán Dolphin, és egyszercsak megjelent az egyik ects-en egy kocka alakú gép, ami stilusosan a "játékkocka" nevet kapta.

Mielött még revolution lett volna, emlegették Gamecube-2ként is..

Mindegy. Én első látásra beleestem / ebbe az új joyrendzer lehetőségekbe meg egyenlőre bele se merek gondolni.. :D húú verekedős game-k vagy fps-ek.. itt fogok kalimpálni a szobámban :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Kitehimuro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.06.23. 13:31
Tartózkodási hely: Esztergom/Györ/Sosaria
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kitehimuro »

Valóban csapatja a Wii, föleg, ha igaz a hír, hogy "számozott" Dragonquest részek Wii exkluzivok lesznek.
Xbox-ról csak annyit, hogy a mostani generációs konzolok közül annak van a legtöbb esélye, hogy 5 év mulva még lesz belöle müködö példány. Az a gép egy TANK. De komolyan. Még az irányítójával is el lehet menni mamutra vadászni, az egész gép meg 100% sörálló, ez (véletlenül ugyan) de tesztelve lett.
- Osu! -
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nemtudom hallottál e arról a jó Xboxos (és főleg most a 360 esetében) szokásról, hogy bizony ezek a gépek meghalnak :) IGN-en Matt Casamassima XBox360-a egy időre kiérdemelte az IGN-Not-Yet-Broke díját :D

A Wii név egyébként tényleg baromságnak hangzik... elsőre... amúgy sztem iszonyat jó kis név :D éppen annyira jó mint a Yahoo vagy a Google, vagy az iPod.
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Ilyen szempontból márpedig tényleg messze az Xbox a legjobb gép. Mayer, az írásodból arra következtetek, hogy neked még nem volt dolgod komolyabban PS2-vel. A PS2-ben sok az újrahasznosított alkatrész, és rengeteg a géphalál, de még annál is gyakoribb az olvasófej vagy a motor meghibásodása. Az előbbi a kedvencem, ugyanis egy 4x-es sebességű hulladék van benne, magyarán jóindulattal ér annyit az egész készülék, mint egy bölcsödés uzsipénze. Ennek ellenére régebben bárhova mehettél, laza 30 000 Ft körüli összegekért cserélték ki a fejét annak a jó kis olvasónak garancián kívül.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

ps2ről nem csak halottam hanem ismerőseim gépei is tönkrementek, és only olvasófejcsere, majd én is szeretnék venni de így nem akarok /mellesleg egyikük gépe sincs még 2éves...meggyöző/ az a gond hogy megbízható széria sincsen, és ha ez a nagy dög már ennyire nem okés, akkor mit akarhatnak azzal a kis izével (pstwo) az XBox-ban sem bízom. Szerintem az se fogja sokáig húzni. A nintendo viszont a messze legmegbízhatóbb. Oké hoigy csak kazettás meg minden de az 1985ös NES-em olyan hogy csatlakoztatod a tv-re azt hali megy minden gond nélkül. Jó oké, tudom ezekbe ott az olvasó meg egy csomó mozgó alkatrész, de viszont nem is 4ezer ft-ért adják őket.
A Gamecube nekem elég meggyözőnek tünik, /akárcsak a felmenői/eddig még semmi gondom nem volt vele. /az Xbox-om azért már eljátszott egy-két önhatalmú restart-ot/
A wii gondolom viszi tovább ezt a megbízhatóságot. Hogy őszinte legyek Nintendo párti vagyok, attól föüggetlenül hogy volt már egy csomó konzolom. A nintendo-nál még mindig arra mennek, hogy a konzollal JÁTSZ. Ezt nemakarta megérteni a sok okostojás amikor beindult ez a DS versus PSP. mondták hogy a ds a psp-hez képest egy kvarcjáték meg minden, meg jönnek is psp-re a szebbnél szebb cuccok csak épp tartalom zéro /tisztelet a kivételnek/ a ds-el meg hihetetlen szinten elvannak a gamerek. Persze a nintendo is hajlik az extra funkciók beépítéséhez, de nem erőltetik annyira. / mert ugye minél több az extra cucc annál több pénz maga a gép- és nem garantált h ezeket az extra dolgokat valaha is használni fogod../

És most szerintem hatalmasat fognak dobni ezzel az újfajta írányítási rendszerrel (hahaha: Sony-Nem utánozzuk a nintendo-t! -ja persze hogy nem. Majmoljátok.)

Wiiiii
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

megláttam most egy képet a PS3ról... (valahol hírek közt, mivel beindult a sorozatgyártása...) és bár eddig is láttam, de most evvel a fekete design-al, és az "új" controllerrel, szinte egy az egyben PS2, csak picit felturbózva...

A DualShock controller tényleg jó kis controller, elismerem, mert nekem is van egy a számítógéphez, de az az igazi bajom hogy tulajdonképpen megálltak az evolócióban... nem hoznak be újat. Játékok lehetnek újak, és tényleg nagyon élvezetesek (Prince of Persiák, God of War, Shadow of the Colossus stb.) de lassan már ezekből az ötletekből is kifognyak, kevés az igazán jó, és élvezetes játék. Kell az új Controller! kell az hogy az emebr valami új megvalósítást próbálhasson ki, egy új irányítási módszer ami FUN, és újstzerű, amit megint be kell tanulni...

A Wii ilyen lesz. Ott az Eyetoy. Mozogni kell, és iszonyatosan móka. Lehet hogy lefáradsz 3 óra gém után, de utána nem mondod azt hogy: hát de én többet nem játszom ilyennel. Vagy ott a Mario Party Franchise... iszonyatosan primitív játékok, ahol kb két gombot kell szisztematikusan nyomogatni, vagy őrülten tekergetni a Joy-t... mégis ha ott a sok ember iszonyatosan móka...

Nem Kell a bonyolult irányítás, a hárommillió gomb és a háromezer combo... Azt akarom, hogy ha megütök valakit a képernyőn... a Valóságban is érezze... Ez a Wii-mote-al sikerülhet :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mayer írta:Ott az Eyetoy. Mozogni kell, és iszonyatosan móka. Lehet hogy lefáradsz 3 óra gém után, de utána nem mondod azt hogy: hát de én többet nem játszom ilyennel.
spec... de... nálam még mindig EyeToy eladó...
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Már le van fixálva, ide jönnek át a haverok wii-zni mert én tuti megveszzem ők meg elöbb kipróbálnák ( csak gondolom nem akarnak valamelyik media markt közepén kalimpálni :D)
majd megpróbálok pár képet dobni az eseményől :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Media Marktban nem is nagyon tudom hogy lesz ez majd kiállítva... Ahhoz le kéne kötni a kontrollert nehogy elvigyék... valakik :)

Ennek a stuffnak szabadság kell... Ya Know, Playing is Believing :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

phr0zen írta:Ilyen szempontból márpedig tényleg messze az Xbox a legjobb gép. Mayer, az írásodból arra következtetek, hogy neked még nem volt dolgod komolyabban PS2-vel. A PS2-ben sok az újrahasznosított alkatrész, és rengeteg a géphalál, de még annál is gyakoribb az olvasófej vagy a motor meghibásodása. Az előbbi a kedvencem, ugyanis egy 4x-es sebességű hulladék van benne, magyarán jóindulattal ér annyit az egész készülék, mint egy bölcsödés uzsipénze. Ennek ellenére régebben bárhova mehettél, laza 30 000 Ft körüli összegekért cserélték ki a fejét annak a jó kis olvasónak garancián kívül.
Én is hallottam tönkrement gépekről, viszont ismerősök közül egyedül unokatesómnak van ps2-je. Kb 4 éves gép, napi átlag két órát azóta stabilan játszik vele és még semmi nem romlott el benne. Vannak még csodák :)

Wii kontrollere elsőre érdekesen hangzik, kicsit furcsa elképzelni egy MK szerű játékot, hogy mi lesz a játékossal pár óra múlva :D
Lehet, hogy kellene tervezni egy hagyományos kontrollert is hozzá, mert így elég hamar ki fog dögleni mindenki. Inkább lesz munka, mint szórakozás; viszont visszajön a játékosok életébe is a testmozgás :D
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Én mondjuk spec támogatom az ötletet, már én is kegyetlen mód eltunyultam a gépek elött, legalább ha most majd játszani akarok, akkor mozgok is /amúgy úgy tudom, hogy a játékok fel lesznek ruházva "classic" írányítással, magyarul az eddig megszokott fotelben ágyban döglünk azt onnan váltjuk meg a világot.

Más: napi 2óra játéééék..? Pfff nekem amikor új egy gép van hogy több mint 24 órát fut /egészen addig amíg az én akksim le nem merül :D/
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://iam.colum.edu/gameculturewatch/u ... 797039.jpg

Kiegészítőként már létezik a Classic Controller. Ez pl a Virtual Console feature-höz lesz igazán hasznos, de a hagyományos irányítást igénylő játékok is használjatják... viszont ha jól tudom nem tartozik hozzá az alap Wii Bundle-höz, azaz nincs benne a dobozban ha megveszed a Wii-t.

Mellesleg:

http://www.gamesarefun.com/consoles/wii/zapper1.jpg

igen, ez is hivatalos kiegészítés. The Zapper... DUCK HUNT!!!!!!!!!!!!!!
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ez a classic joypad nagyon jóóó vannak gamecubeos vonások, pl a sokszög a thumbstick-ek körül.. asszem fps-ekkel elleszek :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kép

Szerintem instant csomagolt rosszabbfajta japán baromság a nintendo uj kontrollere. Az elnevezés pedig enyhén szólva röhejes. Ennyire kellett volna nekik az ingyenreklám? :P
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

szűk látókörűség. ennyi. Biztos rossz lehet ha már a sony is lekoppintotta..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Válasz küldése