Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
iskariotes
Veterán
Veterán
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.04.07. 19:42

Gyere-gyere lesznek még kint bőven AOI-s pl: Catrin vagy Akosss, de szerintem én is ott fogok ténferegni.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.04.08. 19:03

Remek con volt, örülök, hogy a tali is ilyen jól összejött. :D Ma is összefutottunk még páran. A kerekasztalt szintén élveztem, kicsit sok volt ennyi emberre a három főtéma, mert bőven tudtuk volna még ragozni mindet, de örülök, hogy megint részt vehettem. Köszi Junchi a szervezkedést, btw kár, hogy délután páran lemaradtunk az elviharzásodról, így meg te maradtál le egy közös fórumképről, Scineram kapcsolt, hogy kéne... (Annarancs fotóját várjuk, az enyéim rémesen homályosak, így nem vállalom a közzétételt. :oops: )

Anna és Ákos! 3. helyezést értetek el ma a zenekvíz extra kategóriájában!!! :D Kövi conon át tudjátok venni a díjat. Az első helyet nem hallottuk jól, mert a saját nyereményeinkkel voltunk elfoglalva, de mintha szokás szerint scineramék kapták volna (btw hol voltatok? gondolom utólag ti át tudtátok venni). Grat mindenkinek!

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.04.08. 20:57

Nagyon jól éreztem magam én is, igyekszek majd eljutni legközelebb is. :mosoly: A képet hová tegyem fel (jöhet ide, ebbe a topicba)?
Ezek szerint jól szerepelt a fórum a zenekvízen, gratulálok mindenkinek. :D Ti hanyadikak lettetek, Catrin? Számomra elég hihetetlen a 3. hely, sokszor még tippem sem volt, szóval ez Ákos érdeme. ::jsmile::

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.04.08. 21:14

Szerintem jöhet ide a kép, de várjunk még pár véleményt.
Barátnőmék lettek extrában másodikok. Mi pedig elsők a szokásos tipmixen.^^

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2018.04.08. 22:09

Én is nagyon jól éreztem magam. :D Eddig azért nem mentem conra, mert nem volt kivel, de örülök, hogy most már a csapat tagjaként van társaságom. ^^ Tuti megyek a nyárira is, Annának már megígértem, hogy karaokézni is fogok legközelebb. XD Szerintem is jöhet ebbe a topicba a kép, bár mondjuk Anna fotóján pont egy olyan hülye pózt vettem fel, hogy nagyon hülyén nézek ki, úgyhogy annyira nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet. XD
Catrin írta:
2018.04.08. 19:03
Anna és Ákos! 3. helyezést értetek el ma a zenekvíz extra kategóriájában!!! :D Kövi conon át tudjátok venni a díjat.
Omg. Az extra kategóriában? :shock: :vigyor: Hát ezt nem gondoltam volna, tök nehéz volt, a sorszámozósnál például nagyot buktunk, de a rapid meg a remix akkor úgy látszik elég jól sikerült a dobogóra kerüléshez.
Gratula nektek is. ^^
annarancs írta:
2018.04.08. 20:57
sokszor még tippem sem volt, szóval ez Ákos érdeme.
Jaj ne már, mi lett volna velem nélküled, nem tudtam volna például se a JoJo, se a Gintama, se a Fairy Tail zenéit, de még említhetnék sok mást is. XD

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.04.09. 17:45

Catrin írta:
2018.04.08. 19:03
Köszi Junchi a szervezkedést, btw kár, hogy délután páran lemaradtunk az elviharzásodról, így meg te maradtál le egy közös fórumképről, Scineram kapcsolt, hogy kéne...
Ó, azt valóban sajnálattal hallom, bár a fentebbi posztomban taglaltak miatt biztos, hogy ennél tovább nem tudtam volna maradni. :/ (Na, majd legközelebb, ha szervezünk egy ilyet, és tudom, hogy megint leszünk rajta legalább ennyien, megpróbálom elintézni a két naposat.)

Egyébként meg remekül szórakoztam a talinkon is, a kerekasztalon is, úgyhogy én spec jól éreztem magam. :D

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.04.09. 18:55

Én is jól éreztem magam, már évek óta nem voltam conon, de most kicsit visszajött a régi érzés :D.
Amúgy ha valaki tudja/kideríti, hogy az énekverseny nyertese melyik koreai számot énekelte, az légyszi, tájékoztasson majd, mert tetszett :D.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.04.09. 19:22

Azt hiszem, erről a számról van szó (maga a dal olyan 2:35 környékén kezdődik). Közben továbbra is várom még a véleményeket, hogy hova tegyem fel a csoportképet. :)

supermario4ever
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: supermario4ever » 2018.04.15. 21:45

A zenei tippmix részletes eredményét ma tették ki. https://drive.google.com/drive/folders/ ... TS4_FQOjfn Jó volt, én is nagyon élveztem a MondoCon-t. Legtöbbször én is a karaoke részlegnél szoktam lenni. Ha megoszthatom a linket, ide írtam részletes élménybeszámolót: https://supermario4ever.blogspot.hu/201 ... docon.html

Amúgy furcsa nekem, hogy Scineram a neve itt meg a MyAnimeList-en, karaokén mindenki Johnnak hívja.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.04.16. 07:35

supermario4ever írta:
2018.04.15. 21:45
Amúgy furcsa nekem, hogy Scineram a neve itt meg a MyAnimeList-en, karaokén mindenki Johnnak hívja.
Az a saját kérése volt, de nekem is fura, egyik (ex-Mangazinos) animés haverral épp azt beszéltük a múltkor, hogy én már anno sem tudtam követni a baráti körünkben, hogy ki kicsoda, mert volt, aki 2-3 különböző nickkel is nyomult valamiért. XD (Mondjuk annyit megsúgok, hogy Scineram esetében mindkét nick a valódi nevéből jön, az egyik a vezeték-, másik a keresztnevének átalakított formája. XD)
Kép

supermario4ever
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: supermario4ever » 2018.04.16. 10:01

A John az világos, a Scineram meg... igen, megvan. :) Ismerősöm Facebookon, úgyhogy megvan, leesett. :)

iskariotes
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.04.16. 18:53

Pár év után én is részt vettem a rendezvényen. Miért is volt jó?
1, Lehetett talizni az AOI-s kollégákkal.
2, A vasárnapi CP-met többen felismerték.
3, A szinkronos vetélkedő tetszett.
4, Fizettem 3 mangát, mégis öttel térhettem haza.

Ami meglepett/nem tetszett:
1, Mi ez a sok punk? Kik ezek? Miért vannak itt?
2, Most az első alaklommal éreztem azt, hogy az árusok portékája nem talált el.

Illetve a következő fórum talira a következő irányelveket teszem:
1, Catrin nem ülhet Ricz mellé.
2, Catrin nem ülhet Junchi mellé.
3, Catrin nem ülhet Surci mellé.
4, Junchi nem ülhet Ricz mellé.
5, Junchi nem ülhet Surci mellé.
6, Ricz nem ülhet Junchi mellé.
7, Ricz nem ülhet Surci mellé.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Ricz
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.04.16. 19:31

iskariotes írta:
2018.04.16. 18:53
Illetve a következő fórum talira a következő irányelveket teszem:
Hrm, ha én nem ülhetek Junchi mellé és Junchi se ülhet mellém, az voltaképp nem ugyanaz a kitétel? :drop: Felőlem rendben, lehet róla szó, bár most ugye nem esett nehezemre leragadozni egy valakivel, mint a legutóbb a Trapézban Surcival, mert végül ki se mentem conra. Felkeltem 10-kor, és egy hnagos, "Á, f@szom!" felkiáltással vissza is fordultam a fal felé, folytatni az alvás nemes művészetét.

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2018.04.16. 21:34

Na gyerekek, azóta eltelt több mint 1 hét, és MOST sikerült eljutnom odáig hogy postoljak. -_-

Én nagyon jól éreztem magam, már azt leszámítva hogy az AMVkről megint sikerült lemaradnom, sőt a Kerekasztalról is nem sok kellett hogy elkéssek, hogy aztán a meet végén megint el kelljen rohannom munkaügyben, úgyhogy a parapara-bemutatót se tudtam megvárni... Szal a program-részét sajna kevéssé tudtam élvezni, a közösségit annál inkább. Majd meglátjuk milyen visszajelzéseket kapok színpados alakításommal kapcsolatban, én mindenesetre nagyon élveztem, bár néha sikerült szokás szerint jól elcsaponganom a témától, ahogy fórumpostokban is teszem... Whatever. Annyira mondjuk nem bántam hogy a szezonosokra nem jutott idő, Timi sajnálkozott is, mondtam neki utána hogy legközelebb vágja el hatalmi szóval a témát ha túlfutunk az időkereten, elvégre azért van a moderátor - bár a Dragon Ball Szuperszart szívesen lesavaztam volna, kár hogy csak szinkronilag került elő, és nem úgy en-bloc. Örülök hogy a tali is ilyen jól összejött és találkozhattam új karakterekkel+láthattam a régieket (Scineram jöhetnél gyakrabban fórumra).

Jó lenne már egyszer véégre mind a két nap kimenni, reggeltől estig, na majd legközelebb hátha összejön, úgyis itthon vagyok már. Azért az AMV verseny uccsó 3-4 indulóját elcsíptem, ezek most eléggé bejöttek (különösen az az EPIKKK szám aminek a linkje pont döglött a Maundó honlapján, meg a múltkor linkelt Terézanyás :D ).
iskariotes írta:
Ültetési rend
ROFL

Ps.: Kaller-észlelés is történt, Junccsal detektáltuk a nevezett komát az elmaradhatatlan ellenőr-sapkában és öltözékben :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2018.04.17. 00:43

Nekem nagyon tetszett a Kerekasztal, hosszú idő óta a legjobb volt. Jó volt látni, hogy végre nem próbál az egész nagyon showműsor-szerű lenni, hanem visszavettek belőle, nem voltak ott a kötelező showelemek, nem töltöttünk hosszú perceket ilyen-olyan játékkal, hanem tényleg egy KEREKASZTALT láthattunk, azt, hogy különböző témákról beszélgettek, felesleges szurkálódás, egymást marás, önmagunkat produkálás és nézőközönségnek való megfelelési kényszer nélkül. Volt az egésznek egy színvonala és nahát, így is baromi szórakoztató volt, így is nevettek sokan a nézőtéren, körülöttem például elég gyakran kuncogtak, úgyhogy én azt mondanám, hogy mindenki jól járt, azok is, akik csak a poénokért mentek, meg azok is, akiket a tartalom érdekelt. Nem mondom, hogy tökéletes volt, szerintem például túl sok téma volt erre betervezve, bár az elején Takahata Isao-nak nagyon örültem és tudom, hogy az ilyen last minute téma volt, de ettől nem is sajnálom a műsoridőt, de utána a fanservice is nagy téma, az isekai is nagy téma és akkor még a szinkronos animékről is szót "kell" ejteni a Dragon Ball Super miatt, hát persze, hogy a szezonosokra nem jut idő. Korábbi kerekasztalokon mintha nem lett volna ennyi minden egybesűrítve. De a 2017-es kerekasztalokhoz képest mindenképpen jelentős volt a minőségbeli ugrás és tök jó lenne, ha ez ilyen javuló tendencia lenne a jövőre nézve. A Catrin-Junchi-Surci trió pedig maradhatna a jövőben is, de jó lenne például Risát is látni a színpadon, ha meg esetleg Ricz is visszakerülne a színpadra, akkor teljes lenne az Aoi-uralom, bár nem tudom, hogy Timi ehhez mit szólna. :vigyor:

supermario4ever: Köszi a linket a zenés tippmixhez, kíváncsian vártam már és az élménybeszámolódat is érdekes volt olvasni. :D

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.04.17. 07:46

iskariotes írta:
Oh my. :D
Surci írta:
2018.04.16. 21:34
Annyira mondjuk nem bántam hogy a szezonosokra nem jutott idő
Én azt annyiban sajnálom, hogy minden gondolatomat direkte oda tartogattam a Violet Evergarden enyhe megtépésére irányulóan, ezért sem írtam róla semmit ide. Végül pont nem jutott rá idő. Not as planned.

Egyébként meg tényleg az volt a mostani kerekasztal egyetlen gikszere, amit Ákos is írt, hogy három ilyen relatíve nagy témát, mint az isekai stuffok, magyar szinkronok animékben és fanservice, sikerült egy műsor alá vennünk. Mondjuk a körülményekhez képest azért így is szépen kijöttünk imo belőle, mindenki felszólalt a témá(k)ban, nagyjából egyenlő arányban szerepeltünk és a fontosabb pontok azért érintve lettek (persze azért majd kíváncsi leszek, milyen lesz külső szemmel visszanézni, remélhetőleg hamarosan fel is kerül a videó).

iskariotes
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.04.17. 20:27

Nem azzal van bajom, hogy egyesek beszélgetnek kettesben mert oks ilyen is van. De az nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, hogy egyesek végig édes kettesben dumálnak és a beszélgetésben meg korlátozottan vesznek részt. Ha ez ilyen sértőnek/gyerekesnek vagy akárminek érzitek akkor nem szóltam semmit és bocsika.

Válasz küldése