Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Sheev Palpatine
Haladó
Haladó
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2021.02.17. 18:26

Rui-chan írta:
2020.12.31. 23:36
Érdekes volt megtudni, hogy VN az alapja. Gyakorlatilag ettől csak még jobban megszerettem, hiszen sikerült a lányok-fiúk útját nem csupán beleerőltetni, hanem az anime szerves részévé tenni.
Nem kötekedni akarok, meg kisebbíteni az anime érdemeit, de a Steins;Gate adaptálása ebből a szempontból egy elég hálás feladat volt, nincsen semmilyen bonyolultabb route struktúrája, mint más VN-eknek (mint mondjuk a S;G0-nak pl, ami már egy sokkal hálátlanabb feladat, vagy mondjuk a Chaos;Child-nak - bele is tört a bicska, szvsz bármilyen írónak beletört volna ezekbe) szóval nem kellett semmit sem beleerőltetni. Csak a true route lett adaptálva, az alternatív endingekből nem lett átvéve semmi (és nem is baj amúgy). Ha a VN-ben a megfelelő döntéseket hozzuk, akkor (szinte) egy az egyben azt a történetet kapjuk, amit az animében is.

VN spoiler:
SPOILER
A VN-ben lehetőségünk van úgy dönteni, hogy nem küldjük el a visszacsináló D-Mail-eket, és ennek megfelelően kaphatunk Suzuha, Lukako és Faris endinget. A végső endingünk (Mayuri v. Kurisu/True) meg az alapján dől el, hogy a játék során megfelelően válaszolunk-e Kurisu emailjeire.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.02.17. 19:41

Sheev Palpatine írta:
2021.02.17. 18:26
VN spoiler:
SPOILER
A VN-ben lehetőségünk van úgy dönteni, hogy nem küldjük el a visszacsináló D-Mail-eket, és ennek megfelelően kaphatunk Suzuha, Lukako és Faris endinget. A végső endingünk (Mayuri v. Kurisu/True) meg az alapján dől el, hogy a játék során megfelelően válaszolunk-e Kurisu emailjeire.
Olyan nagyon mondjuk ezek közül egyikért sem kár (főleg, hogy ugye lehetetlen lett volna beleépíteni őket az eredeti anime-sorozat folyamába). Ruka és Faris endingje szerintem tökéletesen kimeríti a generic VN closure-t, mint olyat, max Farisé egy kicsit érdekes a negatív divergence miatt. Suzuhaé viszont egészen komoly, főleg Okabe torzulása okán, meg úgy egyáltalán, szal csak az összefoglalókat olvasgattam ugyan (még száz+egy éve), de arra azért emlékszem, hogy ennek még úgy is megvolt a hatása.

Btw ezeket az endingeket mintha benyomták volna abba a pachinkóba animáltan, nem? Legalábbis dereng valami "camrip" pont a Suzuhásról.

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2021.02.17. 20:10

Aham, meg ugye az Elite kiadásban azokat is meganimálta a Fehér Róka, bár a végeredmény hagyott maga után kívánnivalót.

A true mellett amúgy nekem is a Suzuha ending a kedvencem, Okabe leépülése azért elég komoly, főleg hogy olyanok járnak már a fejében a végén, hogy
SPOILER
simán megerőszakolhatná Suzuhát is, aztán időugrana és úgyse emlékezne rá senki
Mayuri ending még ami elmegy, de azon meg eléggé érződik, hogy nem az igazi :D

ZeroProcess
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess » 2021.02.17. 21:03

Catrin írta:
2021.02.17. 11:13
(még a visual novellel is próbálkoztam... de szumma nem jön be nekem ez a fajta olvasós-játék)
Nos a Steins;Gate vn talán nem jó első vn-nek, mert az első pár órájában képes igencsak vontatott lenni. Viszont szerintem lehet érdemes lenne megpróbálnod az Elite verziót bekapcsolt auto móddal, mert úgy szinte olyan mintha animét néznél felirattal.
Catrin írta:
2021.02.17. 11:13
így a 0-nak is megvoltak a maga tetszetős pillanatai, de meglettem volna nélküle is. A fent leírt hangulatot és kivitelezést pedig szerintem csak nyomokban sikerült átültetnie... fakó, sötét színek és zene ide vagy oda...
Pont, hogy ez az egyik baj a 0 anime esetében, hogy az előző anime széria hangulatát próbálja majmolni, miközben az egyáltalán nem illik hozzá, ahogy a fakó színek sem.
Sheev Palpatine írta:
2021.02.17. 18:26
mint mondjuk a S;G0-nak pl, ami már egy sokkal hálátlanabb feladat, vagy mondjuk a Chaos;Child-nak - bele is tört a bicska, szvsz bármilyen írónak beletört volna ezekbe
Azért szerintem léteznek olyan írók akik megtudták volna oldani jól, vagy legalábbis jobban mint amilyen végül lett.
Kép

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2021.02.17. 22:14

^Hát a 0-val max azt lehetett volna kezdeni, hogy két külön évadként adaptálják a két common route-ot, meg esetleg OVA-ban a maradék endingeket. Vagy azt amit kaptunk, hogy összekotyvasztják a kettőt. Sok VN egész egyszerűen nem arra termett, hogy animét csináljanak belőle, a 0 is ide tartozik. Ahol minden ending kánon és nem csak "mi lett volna ha" befejezések, ott elég nehéz az egészből kihozni valamit, ami működik sorozatként. Mellesleg a 0 animét ugyanaz a csávó írta, aki az eredetit is, szóval azt se lehet mondani, hogy ne értene a világhoz. Szerintem nagyjából ki is hozta a hálátlan feladatból a maximumot, max az arányokon lehetett volna jobban variálni, hogy melyik route-ból mennyit vesz át (meg persze néhol jobb párbeszédeket írni). Ráadásul így azt is lehet mondani, hogy az animében az utolsó "0 Okabét" láttuk (amire amúgy is rengeteg minden utal), szóval még hozzá is tesz a VN-hez valamennyit, kicsit teljesebbé teszi azt.

ZeroProcess
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess » 2021.02.17. 23:07

Sheev Palpatine írta:
2021.02.17. 22:14
Sok VN egész egyszerűen nem arra termett, hogy animét csináljanak belőle, a 0 is ide tartozik.
Való igaz, hogy nem minden vn-ből lehet animét csinálni, de szerintem a 0 nem ilyen. Azért a 0 end-jei nem zárják ki egymás, nem alternatívái egymásnak, hiszen mindegyik end lehet egy másiknak az eleje. Nem egybe mixelve hanem egymást követve működhetne a dolog. Persze nem 1-1-be lehetne adaptálni, szóval biztos kellene pár dolgon variálni, de ettől még lehetne hűbb, jobb a vn-hez. Amúgy nem feltétlen kellene két évad, csak kicsivel hosszabb mondjuk egy 26 részes évad elég lehetne.

Mellesleg az anime elejével és végével nincs gond, de a középső felén lehetett volna még mit csiszolni a sztori tekintetében.
Kép

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2021.02.18. 11:00

^Igazat adok. Ez eddig nem jutott eszembe, de amit írtál, az marha jól hangzik, és hogy őszinte legyek, az endingek (mint a különböző iterációk) szorosabb összefűzése a VN-ből is hiányzik. A Chaos;Child-nak, mindennemű spoiler nélkül, nagyon hasonló felépítése van, mégis sokkal jobban megoldotta ezt.

Válasz küldése