Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Semmilyet. Ilyen árak mellett inkább letöltök vagy online olvasok.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Gondolom másból sem nagyon veszel minőségit. ::hoo::
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A mordályos nyul írta:Gondolom másból sem nagyon veszel minőségit. ::hoo::

A nálunk kiadott magyar nyelvű mangákat nem nevezném éppen minőségnek. Egyébként másból veszek minőségit, de olyanból, amit simán le tudok tölteni jobb fordításban, nem költök pénzt.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Már azt hittem, hogy ezer forint felett minden felejtős.
Szeretnék többet tudni a minőséggel kapcsolatos aggályaidról, mert amiket én gyűjtök, azzal még semmi bajom nem volt. Jó, hát egy-két nyomdahiba becsúszik néha, de ez semmi Tótisz András leleményeihez képest, az mégis bestseller.
Amellett meg nem is nagyon lehetne olcsóbb, ilyen sajnos manapság a könyvkiadás. Néha már az antikvár könyvek is verdesik a 2000 forintos korlátot (sőt, elvileg Pesten simán át is ugorják), aztán csodálkoznak, hogy nem fogy az új könyv.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Takahashi Tsutomutól az Élnit venném meg, de nem magamnak.

Amúgy olvassátok el tőle a Sky Hight, mert fantasztikusan jó.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

iskariotes írta: 2021.10.25. 18:58 Erről jutt az eszembe a MangaFan azt kommunikálta, hogy céljuk újból kiadni a Death Note, a Lovely Complex és pár egyéb mangát. De a Kenshin nem lesz köztük.
Csak az eddigi 14-et (LoveCom) vagy akkor már a maradék 3-at is?


ui: a másikban nagyon off lett volna, talán itt jobb...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én úgy értettem Csaba magyarázatát, hogy igen szándék van rá.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az a "és pár egyéb mangát" rész vajon új címeket is magába foglal, vagy most csak a már korábban licenszelt legnépszerűbb cuccaik kapnak egy újrakiadást? (A Kenshinért meg kár, de valahogy sejtettem... :()

Illetve én ott vagyok lemaradva, hogy amikor legutóbb beszéltünk itt a Mangafanról, akkor Surci valami olyasmit mondott, hogy megnézte Céginfón (ha jól emlékszem) és az ottani adatok alapján már csődközeli állapotban van az egész cég, stb. (Ezt majd újra elmagyarázza legfeljebb, ő ért hozzá, én csak halvány emlékeimből próbálok most idézni. XD) Akkor most úgy döntöttek, hogy "feltámadnak", vagy hol tart a sztori? :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2021.10.28. 05:05 amikor legutóbb beszéltünk itt a Mangafanról, akkor Surci valami olyasmit mondott, hogy megnézte Céginfón (ha jól emlékszem) és az ottani adatok alapján már csődközeli állapotban van az egész cég
NAV-tartozás miatt végelszámolást indítottak ellenük. Azóta ezek szerint rendezték, mert már nem látom a hátralékosok listáján és a cégjegyzékben is aktív státuszú. Hogy mi a tervük az passz, nem látom hogy akkora reneszánsza lenne újabban a mangáknak itthon hogy nagyobb projectekbe belekezdjenek (bár a Love*com-ot befejezhetnék becsületből is, 3 kötet, na). Lehet rájöttek hogy azért a conokon kopik a mangákból, és ha a jogok meg a fordítás megvannak, miért ne csináljanak még egy kis pénzt, elvégre már csak nyomdára kell költeni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Őszintén szólva, ha ebből tényleg lesz is valami, az még a távolabbi jövő zenéje, mert nem hiszem, hogy pont a mostani papírhiány idején érné meg nekik kihozni újra a sorozatokat, nem hogy még teljesen új köteteket. Így is sok könyvkiadó csúszik olyan kiadványokkal, amiken már régóta dolgoznak (elég elolvasni pl. a Fumax Facebookos bejegyzését, ők voltak az elsők, akik írtak erről a helyzetről).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Surci írta: 2021.10.28. 08:42 nem látom hogy akkora reneszánsza lenne újabban a mangáknak itthon hogy nagyobb projectekbe belekezdjenek
Viszont a nyugati képregény kiadás mintha menne, lásd többek között Fumax, még akkor is ha épp fennáll a Leara által említett papírhiány. Az előbbiből következik, hogy lehetne akár igény keleti képregényre is, ennek felmérésére az újranyomás és pl. a LoveCom befejezése egy kis kockázatú projekt.

Gondolj bele, hogy hány embernek van a polcán 14-ig... :wink: azok már keresőképesek lettek mióta megvették. Én (sajnos) 3-4 ezerért is megvenném kötetenként a maradékot csak azért, hogy teljes legyen.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Illetve van igény az újranyomásra is, mert pl. a Rurouni Kenshin kötetek közül az elsőt rengetegen keresik, és mivel out of print, alig találni meg. Sokaknak pedig hiányzik az a kötet. Így egy másik kis rést tudnak tömni, amiből valami kis kockázatú bevételt tudnak termelni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én mióta el kellett adnom egy fél zsák mangám annó, hogy cosplayem lehessen az árából - az elmúlt két évben (hála a bezártságnak) aktívan elkezdtem használt mangákat visszavásárolni a polcomra.

Nekem még a Death Note is befejezetlen, sőt szívesen megvenném papírnyomásban az új one shotot is.

Majd írjátok, ha van üzlet : )

Amúgy meg van egy pár új cím ami szerintem menne mint a cukor...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ayla írta: 2022.03.03. 22:05
Nekem még a Death Note is befejezetlen, sőt szívesen megvenném papírnyomásban az új one shotot is.

Majd írjátok, ha van üzlet : )
A Death Note-ot most adják ki újból magyarul.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése