Vampire Knight

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Anime!

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

:D :D Láttátok az animét, vagy a 39 fejezetett, az anime szuper, bár szerintem kicsit elnyújtották, de gyönyőrűek a rajzok. :D :D
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Valóban gyönyörűen szép, és már csak a mangafejezet végkifejletére is érdemes várni. Most megint egy hónapnak kell eltelnie, hogy megtudjam, mi lesz Zeroval O.o
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

És persze a manga vége se nagyon látszik még a rajongók örömére, az enyémre is. :D Tőlem húzhatja a kedves Matsimuri, főleg ha minden jó ha jó a vége lesz.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Te milyen véget találnál ki legszívesebben? Én ilyet....

SPOILER: Na már most, nagyon úgy tűnik, hogy Zero, mivel két tisztavérű vámpír vérét fogyasztotta, különleges erőre tett szert. Ha nem is arra, de mindenképpen nagy hatalmű vámpírvadász válhat belőle, nem is véletlenül, hogy miért. Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de el tudnám képzelni Kuran család védelmezőjének, így Kaname is jól járna, és biztonságba tudná Yuukit... Nos, viszont Zerora nézve elég megalázó lehet...

De most nagyon kivi vagyok, hogy mi lesz XD
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Hát, feladtad a leckét, de valami hasonlót. Te Yuukit kivel raknád össze? Én mondjuk mindigis Kaname fan voltam és vagyok. Bár a Zerot is szeretem, de Yuuki valahogy Kanaméhez húz, nem? És ebben a legerősebb Vadász dolog is bejöhett, mert Kaname is pedzegetett valami hasonlót. Mindenesetre lesz min izgulni. Az anime, hogy tetszik? Szerintem nagyon jó, csak kicsit húzzák, de isten Aidou elképesztő benne :D :D
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szeretem feladni a leckét ;) De kérdésedre egy kis "szösszenetnyi" választ írok:

Mivel én eleinte Kaname fan voltam, nem törne darabokra a szívem, ha Yuuki Kaname mellett állapodna meg, de mivel nagyot csalódtam benne - bár kitűnő tervének része volt Shizuka halálának elkövetése -, nem tudok teljes mértékben örülni annak, hogy Yuuki, aki már a vámpír Yuuki, csak mellé húz. Még inkább a konok, erkölcseiben töretlennek tűnő Zerot nem értem, és már azt várom, hogy mikor tesz indokolatlanul romantikus lépést Yuuki irányába. De nagyon örülök, hogy Yuuki érzelmei legalább annyira erősek ember társai iránt, mint régebben ;)

Anime:
Készítettem a Mangazinon egy topicot, bővebb információkat ott találsz ;) De ha már nagyon muszáj. Szerintem közepesre sikeredett. Nem is azért, mert a grafikai megoldásokban még hiányok lépnek fel, hanem azért, mert a tudatosan nyújtott epizódok nem sok élvezetet okoznak. Elmarad a katarzis. Egyes karaktereket nagyon jól, másokat kevésbé szimpatikusabbra készítettek el, de mindent überelő seiyuu hangok is botladoznak a távolban igen csak csúnyának tűnő karakterek hangjaként.
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Hát az igaz, hogy egy manipulatív pasi, aki lesz ami lesz eléri azt amit akar, de azért ha belegondolsz neki sem lehett könnyű, ott volt a tesója közelébe és nem mondhatott neki semmit. De azis lehet, hogy vagyok vele túl elnéző? :? :cry:
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ne aggódj a maga módján hihetetlen elnéző vagyok Zeroval szemben, de mint "nem tudom mely oldalra tehető karaktert," Kanamét nehéz megszeretnem. Eleinte el voltam ámulva kedvességétől, de rá kellett jönnöm, hogy az általad használt szókincsnél maradjak, igen csak manipulatív. Azonban tetszett benne a tekintélye, a megfoghatatlansága, és Yuuki iránti szeretete, így nem lennék haragos, ha Yuuki kiszemeltje mindvégig ő maradna...
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Na jó kiegyezhetünk, akár Zero, akár Kaname Yuuki csak jól járhat velük, nekem egyébént az animében jönn ki Kanama szomorúsága, gondolom a grafika miatt, de engem is a Yuuki iránt érzet érzelmeivel fogott meg, mert a szeretette mindig őszínte volt, szerintem. :cry:
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én egyre jobban szeretem Shikit. Olyan aranyos! ^^
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Valóban, a karakter, Kaname, őszintesége gyakorlatilag Yuuki felé redukálódott, ugyanis ha belegondolsz, bármennyire is barátok, meg szövetségesek a többi vámpírjai, még sem mondja el nekik az összes technikai fogásait, amit elkövet. Talán Ichijounak, bár benne is látom a Vének Tanácsából fakadó befolyást, így nem tudom, hogy Kanaménak egyáltalán jó -e a többiekkel bármilyen erős kapcsolatot kialakítani. Persze, elhiszem, hogy Aidou mindent megtenne érte, oké, vagy Seiren. Bár voltak olyan manga részek, amelyek egyértleműen utaltak lojalitásukra, mégis, most fog kiderülni, hogy ki áll mellette vagy ki az ellenlábasa.

Shiki mindig is aranyos volt ;) Az animében az tetszett eddig, hogy olyan kis élettelen, még a hangja is, de olyan borzangatóan az... Szóval extra-bishi adagot belőle még :wink:
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Az biztos, hogy most sok minden kiderül, letudtuk a visszaemlékezést, bár az is kellett. Shiki olyan kis álomszuszék, főleg az animében, mint Aidou ő meg totál lökött, de annyira jól áll neki :D :D :lol: :lol:
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

Aidou 4ever :-P ő a legaranyosabb az egészben :D
és tényleg jól áll neki ... :roll:
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Engem kissé zavar, hogy az anime nem követi pontosan a manga szálait. Pl a 11.-es részben engem zavart ez az összetűzés Ichiruval. Néha keverik összevissza a dogokat.
Akivel még próblémám van, az Kurenai Maria. A haja. Nem lett valami jól kidolgozva az a hajcsomónak titulált "búb" a feje jobb oldalán. De nem csak a hajával van gondom. Az ő személyiségének varázsa van, ezért szerintem több időt kellett volna szakítani a karakter külsejének kidolgozásával. Ezzel szemben nekem űgy tűnik, mintha csak összedobták volna gyorsan. Persze ezt természetesen az animére értem, nem pedig a mangára. Hino Matsuri Maria san-jával meg vagyok elégedve.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Láttátok az első évad utsó részét, hát ott aztán meg lettek kutyulva a dolgok, ::jcrazy:: istenem, kicsit elrohantak előre, de legalább lesz második évad ::japtoun:: ::hehe:: , bár az szörnyű, hogy oktoberig várni kell rá ::jtears::
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Rii »

én akkorát csalódtam az utolsó részben, hogy amikor szerencsétlen Zero láncra volt kötve, és Kaname belenyomta a fejét a saját nyakába, akkor úgy éreztem, ki kell kapcsolnom a tvt. :hammer: :(
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Elysa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.07.28. 11:53
Nem:

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Elysa »

Nagyon jó kis anime...kár hogy itthon nem igazán lehet hozzájutni.
Érdekes történet, mozgalmas, szerelemmel minden egyéb aprósággal fűszerezve ::jsmile::
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Elysa írta:Nagyon jó kis anime...kár hogy itthon nem igazán lehet hozzájutni.
Érdekes történet, mozgalmas, szerelemmel minden egyéb aprósággal fűszerezve ::jsmile::
Azt nem mondanám, hogy nem lehet hozzájutni. Vannak lehetőségek rendelés szempontjából, én például már találkoztam vele ;)
Az animét meg valahol a 7 rész tájékán függőbe hagytam. Valahogy nem kötött le, igaz, ehhez párosult a továbbra sem javuló feldolgozás és grafika, amelyben talán én reménykedtem a legtovább, hogy a bluros szemek fejlődnek. Bár ki tudja, lehet, hogy 8- felfele levő részek már dagadnak a szépségséges képkockáktól
::hehe::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: miyume »

az animén felbuzdulva (ami nagyon tetszett- sztem nem volt baj a tempójával, a grafika nagyon szép lett, az endingekért meg oda vagyok, főleg a guilty ed-ért ^^, bár elég rendesen megkavartak néhány dolgot, főleg időrendben) elkezdtem a mangát, és végére is értem, egészen a 43. fejezetig: hol is kezdjem? egyszer régebben már belekezdtem a mangába, de pár fejezet után abbahagytam. ami egyrészt hiba volt, másrészt meg jól tettem, mert így most egyben tudtam elolvasni idáig és: *________* nem hittem volna, hogy ez ennyire csavaros történet lesz, sokkal lightosabbra számítottam, azért is hagytam abba anno.. egyetlen gyilok dolog van benne, hogy havonta jelenik meg az új ch. persze az pozitív, hogy hosszúak a fejezetek, de kivárni a következőt.....
egyébként szvsz már túl sok nem lehet hátra a mangából. a történet most ért a tetőpontjára. a főszarházi megvan, a legnagyobb dolgokat tudjuk, most már csak a finish jöhet, nem hinném, hogy túl sokáig húzódna.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Aiko »

miyume:

Szerintem ez majdnem minden mangánál így van, én is alig várom, hogy újabb és újabb fejezetek jöjjenek ki. ;) Azonban én úgy hallottam, hogy a Vampire Knight folytatódni fog, csak a történet más szereplők által lesz felfrissítve. Kíváncsi vagyok, hogy a történetből még milyen csavarokat lehet kihozni... Mindenesetre Hino nehezen válik meg a megszeretett karakterektől, ez tény....
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: miyume »

persze, mindennel így van, viszont nem mindegy, hogy egy hetet, vagy egy hónapot kell várni a folytatásra.
az meg hogy folytatódik e, sztem az lenne az ideális, ha lezárná nemsoká, hiszen idáig fejlődött a történet egésszé. viszont ha tudja úgy továbbszőni és fenntartani a mostani színvonalat és fordulatosságot akkor szívesen várom a folytatást (bár nem tudom, ez nem szokott annyira menni, akkor inkább kezdjen bele egy új sorozatba)
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Kevés mangát olvasok már, de a Vampire Knight köztük van... Hino M.-is egy fantasztikus mangaka. Úgy tudja keverni a dolgokat, hogy húúú... :D
Nem tudom, hogy Yuukinak ki lenne a legjobb Kaname vagy Zero, de szerintem úgy is Kaname lesz az, mert ha már 10 éve szereti nem hiszem, hogy pont most jutna eszébe az, hogy inkább Zerot választaná.
Shikit én is nagyon birom, nagyon aranyos. :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem tudom ki hogy van vele, de nekem nagyon tetszett a legújabb fejezet- sok minden nem történt benne, de helyenként az a minimál programos grafika nagyon szép lett *__*... és de messze van még január 24....
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Egy újabb SHIKI fan jelentkezik. :wink:
Én is imádom ezt a mangát, szerintem az anime feldolgozása nem lett jó. Egyrészt nem követték a manga folyását, a másik meg a grafikai megoldás. Lehet, hogy Matsuri-sensei gyönyörű rajzait nem lehet teljesen ugyanúgy visszaadni, de akkor is elég felületesnek néz ki az egész.
Ezzel ellentétben egyre jobban kezdek bízni abban a feltevésemben, hogy Hino Matsuri képes gyilkolni a rajzaival. xD De most komolyan, volt már rá példa, hogy kihagyott egy ütemet a ketyegőm egy-egy oldalnál. (főleg ha Zero van rajta :thumb: )
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Válasz küldése