Berserk manga

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
=hate=
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.02.27. 19:27

Hozzászólás Szerző: =hate= »

Van valakinek valami ötlete, honann lehetne beszerezni a Vol. 29-t? Megjelent már amúgy?
"Loyalty never dies!"
Kép
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

sodd írta:Hát, azért megnézném azt az embert, aki a Berserk (anime) utolsó részének bármelyik jelenetét, vagy a mangában levő megfelelőjét "erotikusan stimulálónak" találja... :?
Miért ne? :?:
Szerintem a manga nagyon jó, az anime teljesen vacak (unalmas, béna a megrajzoltsága, a hangulata teljesen lapos).
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
endberg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.09.11. 01:11
Tartózkodási hely: hol is vagyok?

Hozzászólás Szerző: endberg »

Miért ne?
Szerintem a manga nagyon jó, az anime teljesen vacak (unalmas, béna a megrajzoltsága, a hangulata teljesen lapos).
najo, pontositsunk, megneznem azt a Normalis embert aki stimulalonak talalja. De most komolyan, valakit felizgat az, hogy egy nonek (aki mellesleg a korabbi tortenet egyik legszimpatikusabb szereploje) eroszakolas kozben leharapjak a fejet? magyarazza mar el, hogy ebben mi is a jo! (de ne is nekem, inkabb vmi pszihologusnak)

komolyan nem ertem, mi van amogott, ha valaki az ultrabrutal vereroszakhentaiorgia nok semmibevetele/meggyalazasa dolgokra droolol. ha divatbol teszi, akkor "csak" szanalmas, viszont ha komolyan "szepnek", jonak, izgatonak, kovetendonek tartja, akkor szamomra total erthetetlen.

Nem mondom, hogy az eroszaknak nincs helye egy tortenetben, de ami a berserkben megy, az mar erosen oncelu, es szanalmas.
az eclipse brutalitasa pl egy nagyon jo, utos, foldbetipros megoldas, de tortenet szempontjbol tenyleg jo (foleg az animeben, ahol azert nem azon tobzodik, hogy mennyire orvosi reszletesseggel folynak a belek)... viszont pl a trollok eroszakorgiaja szanalmas, beteg fanservice, baromira frusztralt embereknek.

persze amit irok, az mind imho!

udv:
endberg
--- champuruuuu! ---
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

a trollok nem azért nyomták a nőket mert olyan jó, hanem mert így szaporodtak. :P
meg, ha olyan rossz a manga, akkor miért olvastad el ilyen sokáig?
érdekes...
plusz. a berserkben pontosan a kemény és extravagáns erőszakon van a hangsúly, és a szereplők külön kis történetein.
de szerintem senki a már majdnem nekrofil szex miatt szereti a mangát. ugyanis minden kis történetrészben van valami érdekes és tanulságos dolog. sőt, a történet érdekes, mert kiváncis vagy gatts sorsára, akárcsak caska és griffith-éra is. hogy ez az egész saját országom-bosszúm hercehurca, hogy is fog végződni.
szóval aki csak a vért és a szexet látja a berserkben, azt sajnálom, mert egy remek mangáról marad le...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

a trollok nem azért nyomták a nőket mert olyan jó, hanem mert így szaporodtak. :P
meg, ha olyan rossz a manga, akkor miért olvastad el ilyen sokáig?
Minek troll a berserkbe? Egyáltalán nem illik bele, ráadásul itt hülyén is néztek ki.
Én azért olvastam el sokáig, mert azt hittem, csak átmenetileg ennyire gáz, és majd visszatér a normál kerékvágásba. Kár hogy nem így lett, és mikor megjelent valami teljesen nyomi, fogyatékos kis varázslólány, aki mintha a pokémonból, vagy nemis tudom honnan jött volna elő, végleg lemondtam róla. Nem akartam megvárni, míg óriási nagyf@szú démonná változik, megerőszakol, majd felfal 20-30 csajt, hogy aztán guts levágja, persze sok sebet szerezve, amiket aztán a debil puck begyógyít neki.

Engem nem zavar sem a szex, sem a gore, csak az, hogy most már egszerűen semmi nincs ezek mögött, önmagukban meg ezek nem adnak súlyt.

És említettem már Puckot? Most komolyan, minek az bele? Mi a fos az? Amíg ki nem radírozzák az összes kötetből, nem olvasok több berserk mangát.
Piracy is charity.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

szerintem ezek a szörnyek teljesen beleillenek a berserk világába.
sőt! ha már vannak démonok és egyéb szörnyek, pont az lenne a fura, ha nem lennének ilyesfajta rémségek.

A történet pedig most épp elég lapos mert A-ból akarnak B-be jutni, de mikor az megtörténik ismét fontos dolgokra fog fény derülni, illetve újjabb csavar következik majd be a történetbe.

Ez olyan, mint aki imádja olvasni Tsutomu Nihei (Blame, Noise, stb...) műveit, ha jó ha nem, én ugyan így vagyok a Berserkkel. Egyetlen problémám az, hogy kib*szott lassan jönnek a fejezetek... :S

Puck meg szerintem teljesen szórakoztató Ishidoroval együtt. iszonyú jókat derültem a hülyeségeiken.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Puck meg szerintem teljesen szórakoztató Ishidoroval együtt. iszonyú jókat derültem a hülyeségeiken.
Épp ez az! Ha derülni akarok, fellapozok egy Dragon Ballt, vagy egy Full Metal Panicot, vagy ilyesmit.
Piracy is charity.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

ha nem tetszik puck, akkor nem tetszik a berserk manga. ezen nincs mit ragozni. puck szerves része a mangának, mert már az első fejezetben jelen van.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ja, aztán 12 kötetre elfelejtik, és számomra ez a 12 kötet A Berserk manga.
Piracy is charity.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tryst írta:ha nem tetszik puck, akkor nem tetszik a berserk manga. ezen nincs mit ragozni. puck szerves része a mangának, mert már az első fejezetben jelen van.
Hát ezt én nem jelenteném így ki, hogy szerves része a mangának... Nekem imho nincs vele nagy bajom, csak nagyon nem illik az egészbe -_- A Berserk manga már tényleg kezd nagyon ellaposodi, és rétestésztásodni, én is csak azért olvasom, hogy kiderüljön már végre, mi lesz a főszereplőkkel... Csak nagyon nincs új ötlet benne -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kezd? Nem tudom, ahányszor belenézek, mindig éppen valami nyújtás/filler/random mészárlás vagy orgia megy éppen, a szereplők meg karakterfejlődés/egyéb terén kb. ugyanott vannak, ahol fél éve voltak. :3

Maa, persze az én véleményem az, hogy a Berserk azon ritka esetek közé tartozik, amikor a manga messze elmarad a belőle készült anime mögött, sz'al... :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem a mangának az a része, amiből az anime készült magasan felülmúlja az animét, főleg mert sokkal brutálisabb, és nagyon szépek a rajzok, míg az anime sokszor gagyi, van pl hogy Grifithnek egyszerűen nincs árnyéka, meg ilyenek. De azért az se rossz. Szerintem igazán kár hogy folytatták a mangát, ráadásul ilyen gyenge színvonalon.
Piracy is charity.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Adhatok pár ötletet....

1. A végén Griffith beismeri hogy rossz volt és megjavul. Griff Gatts és Caska egymásnba karolva menetelnek a naplementébe. Vége... :D

2. Gatts felébred és kiderül hogy valójában egy parasztlegény a földesúr (Griffit) falujában, és a kocsmában részeg álmában vizionálta az egészet. Felébredve a felesége (Casca) jól lehordja, majd bratyizik egy kicsit az álmában szereplők való világi megfelelőivel.

3. Gattsak elege lessz az egészből. Hagyja Griffet a fenébe. Letelepedik és virágkertész lessz. A terápiás virágkertészet hatására Casca magához tér és egy csomó kardmániás hülye gyerekük lessz akik felnőve agyongyakják Griffitet.

4. Gattsnakl elege lessz a még mindig hülye Cascából. Beadja egy elmeothonba, majd elveszi az első szemebjövő jó nőt és kész. (A gyerekek itt is legyakhatják Griffet ha nagyon akarjátok. :) )

5. Gatts épp a köv felyezet elején megy amikor egy bokorból elélép Griffith. Gatts egy félkörös csapással azonall kicsontolja. The End.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Letelepedik és virágkertész lessz.
Most képzeld el, ahogy Gats a kardjával szántja a veteményeskertet. Nekem tetszene.

1. A végén Griffith beismeri hogy rossz volt és megjavul. Griff Gatts és Caska egymásnba karolva menetelnek a naplementébe. Vége...
Akármilyen hülyén hangzik, szerintem ez lesz a vége.
Piracy is charity.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Berserk manga? Én nagyon szeretem, de a tündért kihagyhatták volna belőle.
És Griffith a legjobb karakter ::jsmile::
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem nem. Inkább caska, meg corcus meg Guts.
Piracy is charity.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Szerintem meg igen, én valahogy mindig a negatív szereplőket bírom jobban. De Corcus tényleg jó, meg Judeau is.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Tulajdonképpen ha úgy nézzük, tényleg jó karakter, bár nekem nem szimpatikus.
Amúgy nem is negatív szerintem, az anime végéig legalábbis.
Piracy is charity.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Gatts felébred és kiderül hogy valójában egy parasztlegény a földesúr (Griffit) falujában, és a kocsmában részeg álmában vizionálta az egészet. Felébredve a felesége (Casca) jól lehordja, majd bratyizik egy kicsit az álmában szereplők való világi megfelelőivel.

Ez nagyon kiábrándító lett volna a végére ::jhihi:: Habár a kocsmatöltelék szerep illene Gatts-hoz :wink:
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Olvassa még valaki a mangát? Most szedtem le a 271-es chaptert éppen. Nekem is úgy tűnik, hogy mostanában nem sok előrehaladás van az eseményekben, most valami keleti varázslóval küzdenek.

Egyébként el tudok képzelni még egy befejezést is: Guts-ból lesz a következő isten Griffith után (a fekete páncélzatával már ki se lógna a sorból).
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én nem nagyon olvasom a mangát, inkább anime párti vagyok :lol:

Gatts lenne az új Godhand? Hááát nem nagyon tudom elképzelni...Szerintem a végén inkább ki fog nyiffani...Griffel együtt...Talán Caska megmarad de lehet hogy ő sem.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Yeah!Ma megjött az első eredeti Berserk mangám. :)
Kép
Kép
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Gratula! Melyik kötet? Nekem is van egy, a 6 ha jól emlékszem...
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Ez az első.De többet is fogok venni majd.Csak pénz... :S
Kép
Kép
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Hát igen, ráadásul a Berserkből van egy pár..... :S
Válasz küldése