Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugyan csak az animét nézem (egyelőre), de azért közbekotyogok. :vigyor:

Nekem Yukio túlságosan karót nyelt jófiú, szóval Rin a befutó nálam, olyan aranyos pofákat tud vágni, ha harcol akkor pedig nagyon badass, ráadásul kardja van, ami +100 pont nálam egy shounen fight hős megítélésénél. ^^
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Találtam ezt a TriPeace nevű sorozatot, igazából a szokásos fantasy/shonen maszlag, de az nagyon bejön az alapötlete. Hősünk aki az unalomig ismert amnéziában szenvedő ifjú hős, egyfajta wannabe Vash the Stampede aki miután szörnyű tragédia éri életcéljának tűzi ki hogy véget vessen minden háborúskodásnak. Lévén ez a klasszikus japán fantasy univerzum, mechákkal meg mágiával ellenségeskedő országokkal, ez elég nagy feladatnak ígérkezik, ha nem botlana bele a hősünk véletlenül egy TriPeace nevű félig törvényenkívüli, félig hivatalos békefenntartó szervezetbe, akiknek ugyanez a céljuk. Mindegyik tag a "Béke, Szeretet és...még valami" filozófiáját vallja, amiből a harmadik a saját személyes módszerük, amivel véget akarnak vetni a háborúnak. Pl. itt van az Alucardra hajazó Belial, aki a "Béke, Szeretet és Erőszak" háromságát vallja, azaz akinél az erő, annál a hatalom (ehhez mérten ő is a csapatban a legbrutálisabb harcos).

Ami még poénos: a főhős egyik fegyvere a folyamatos lánynak öltözés (ezt nem igazán lehet megmagyarázni, valahogy mindig úgy alakulnak a dolgok, hogy női ruhát kell öltenie).

Nem egy világrengető darab, de nagyon szerethető.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ki jött az Ao no Exorcist 25. fejezete. :D
Érdekes volt: A főnix váratlan volt, de az öregnek egész szép kis ereje lett tőle, miután felzabálta.
És akkor a következő fejezet már főhős központú lesz, vagy talán előbb még Bon is bejön a képbe?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

miéééért kell 5 perc alatt elolvassak egy fejezetet?!!

És szerintem is bejön Bon a képbe még... a főhőzünknek még vajúdnia kell egy kicsit XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

To-Love-Ru: Darkness chapter 8

Köszönjük a havi finom yuri adagot, Hasemi & Yabuki! :D (És yeah, Run! :D Remélem tényleg tőle folytatják majd jövő hónapban a sztorit.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Shingeki no Kyojin
Végül nem bírtam magammal és nekikezdtem. Eddig ugyan nem nagyon értem a hype-ot. A rajzolás pl kifejezetten gyenge szerintem. Igaz még csak a harmadik fejezetnél tartok, szóval messzemenő következtetéseket még nem vonhatok le...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mangaka-san to Assistant-san to

:LOL: Ez nagyon nagy, egy ecchi manga szerzőjéről és az asszisztenséről szóló sorozat. Elgondolkodtató milyen emberek is készíthetik az ecchi, ne adj Isten "komolyabb" műveket. A főhősünk nagyon elkötelezett a munkája iránt, mint ahogy rajongóinak ez el is árulta. Azért vannak megható jelenetek is benne, igaz azok is a bugyik körül forognak leginkább.

Kuroshitsuji
Seb tényleg féltékeny lett egy kicsit, és el tette az útból Lizyt. XD
Ironikus volt, hogy pont most említették meg madame Red-et mikor Grell is vissza tér.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk ez a "hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni" tipikus esete volt, bár gondolom ők teljesen komolyan kérdezték, sőt, a választ is annak szánta a srác. XD
Kdanni írta:Azért vannak megható jelenetek is benne, igaz azok is a bugyik körül forognak leginkább.
Ez akkor lett volna a legjobb, ha olyasmit szól neki vissza a srác, hogy "más szavakkal a kismillió otakuzsáner egyike vagy!" XDD

Amúgy funnak tűnik. :D
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

"The BIG 3"
És szinte egymás után után jönnek ki minden héten. :D

A One Pieceszel nincs is semmi gond, Oda teljesen konzisztensen mindennel és elég racionálisan hozza legnagyobb shonen kliséket, de mégis a legnagyobb shounen klisék.
És kiderültek Robin és Brook új képességei is, bár múlt héten le lettek spoilerezve a színes oldalon, de attól még jó volt főleg Robinné. :D

Bleach: most tényleg kíváncsi lettem mit fog kihozni belőle Kubo, de viszont ha azt vesszük mióta megy mer az arc és csak úgy most kezdett el izgatni az nem a legjobb.

Naruto: Megint az jelenti a problémát, hogy eldöntsem mi volt a fejezet legalja:
Rei-kage: az ultimate killer technikámmal csak teszteltem, hogy készen állsz-e. My bad. Át mentélíííííííííí4
Shikakku: A sorozat főhőse csak baszta a rezet az elmúlt pár hónapban, ezért más nem tudja meg oldani a krízist.
Madara: ..a csapatom kész, hogy használja az új szemét!!

Kikai Banashi Hanasaka Ikkyuu

Bele szoktam kezdeni, ígéretesnek tűnő (-> fogják scannelni) frissen induló SJ sorozatokba, mert ha több kötetet kéne behoznom belőle, akkor nem biztos rááldoznám a időt és fáradtságot, de hétről hétre akár meg is érheti olvasgatni.
A fent említett sorozat is ilyen.

És azért említem meg, mert van benne egy alak aki minden áron kívánságokat akar teljesíteni, bár igaz az ára nem a mahou shoujová válás, hanem egy kérdésre való megfelelés, de szerintem ő se szív jóságból teljesíti a kívánságokat.
Ezen túl akkor lesz a kívánságok ereje egyre erősebb ha fényes gömböket összegyűjtenek egy utazás során. (dezsavű)

Nem lenne olyan rossz mint amilyennek tűnik, egy szerzetesről szól aki arról híres, hogy nagyon furfangos. Úgy tűnik ilyen többet ésszel mint erővel csatákat fog vívni mindenféle szellemekkel. Amitől azért félek mert hiába furfangosak a karakterek ha a szerző nem eléggé az. Ezekből szoktak születni a fejet falba vagdalós történetek, hogy a legegyszerűbb megoldás pont senkinek nem jut az eszébe.

Azért 3 fejezet alapján nem akarom meg ítélni sikerül tényleg valami intellektuális shounen-fightot össze hozni belőlle vagy sem, de pár fejezetet még megnézek majd.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Random Kenshin fanboyism

Emberek, valami hihetetlen, hogy ez a cucc milyen aprólékosan ki van dolgozva történetileg. Épp a kilencedik kötetnél járok, még csak másfél fejezetet olvastam belőle, de így is azonnal elkapja az embert a jellegzetes hangulat és a karakterek. Teljesen más egy olyan mangát olvasni, ahol érződik, hogy a mangaka dolgozott rajta, és többé-kevésbé azért tudta, hogy épp mit csinál. Emellett egy Naruto-Bleach páros tényleg max gyerekes bohóckodásnak tűnik.

Saito: "Ha belső zavargások miatt újra felállítjuk a hadsereget, a kormány megbízhatatlanságára hivatkozva előbb-utóbb idegen nyugati hatalom veszi át az irányítást."

Titkos: Az a gond öregem, hogy az ilyen jelenetek miatt lesz cancellelve ez a sorozat Mangafanéknál, mert sajnos az átlagfanboynak nem ez kell, hanem "Screw the logic, I'll still kick his ass, dattebayo!"

(Mondjuk viccen kívül, tényleg érdekelne, hogy mennyire igazak a "pletykák", amik arról szólnak, hogy egyrészt nem veszik elegen a Kenshint nálunk, másrészt, hogy lehetséges-e, hogy emiatt a Mangafan végül jegeli a projectet.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én is hallottam már olyat, hogy a Kenshin nem muzsikál olyan jól, persze ez attól is függ mihez viszonyítják, a Death Note mellett nem nehéz gyengén teljesíteni. Elég sűrűn jönnek ki az új kötetek, legalábbis nem ritkábban, mint a többi sorozatuk, szóval annyira azért nem fogyhat rosszul. De még ha rosszul is teljesít, félbehagyni szerintem még akkor sem merik, mert azzal örökre elkalapálják magukat a japán kiadó előtt. Mondjuk azt még megjátszhatják, amit Deltáék, hogy nem hagyják félbe, csak az örökkévalóságig halogatják a következő kötetet.

Szvsz jót tenne a sorozatnak, ha az Animax leadná az animét, az szerintem kicsit megdobná az eladásokat, még bele is férne a csatorna profiljába.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Kenshin manga (nem az anime; az nálam az "elqrt adaptációk" táborát erősíti Kenshin botrányos seiyuu-ja miatt) máig az egyik legjobb shounen-fight, amit valaha olvastam, szal.. jah... egyetértek. :3

Azt mondjuk nem tudom, hogy a magyar kiadás hányadán áll, szal már elég régóta nem követem nyomon a hazai manga-bizniszt, de azért azt én sem hiszem, hogy Mangafanék meglépnék a sorozat teljes elkaszálását. Legalábbis addig, amíg van még valamekkora hasznuk rajta, tuti nem következik be.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Mondjuk azt még megjátszhatják, amit Deltáék, hogy nem hagyják félbe, csak az örökkévalóságig halogatják a következő kötetet.
Nem tudom, amiből két éve jelent meg az utolsó kötet (most a Berserket néztem meg, mert azt veszem tőlük, és az ötös kötet 2009-es, azóta meg nem jött új) az nálam eléggé bekerül a "döglött mangák" kategóriába. ^^" Jó, oké, nem jelentették be, hogy abbahagyják, de egyáltalán ezt be szokták? Én valahogy elkönyveltem, hogy a Delta szimplán úgy ítélte meg, hogy nem éri meg nekik ez a mangázás, mert nem hoznak annyit a konyhára, mint mondjuk a hatszor népszerűbb különböző fantasy regények, amikből egyébként élnek, és szépen csendben leálltak az egésszel. Vagy egyáltalán jelent meg tőlük valami az elmúlt 1-2 évben, ami manga? (Más kiadóknál ugye azért feltűnő a dolog, mert eleve csak a mangákra álltak rá, és azért ha az egész cég becsődöl, arról minimum hallunk valamit, viszont a Delta vígan megél ezek nélkül is a többi könyvéből, és ha úgy érzik, hogy a mangakiadás nekik csak pénzszórás az ablakon szívességből pár fannak, akkor szerintem nem lesznek majd restek abbahagyni a dolgot, ha még nem tették.) Egyébként arra lennék még kíváncsi, hogy vajon egy tönkrement, vagy az adott sorozatot abbahagyó kiadó címeit átveheti-e egy másik? Most konkrétan pl. az jutott eszembe, hogy a Fumaxos Vladi említette anno, hogy neki pl. "fájt", hogy végül a Delta csapott le a Berserkre, mert régi álma volt, hogy övé lesz a magyar kiadás joga, mivel egyébként is fanja. Szóval ha pl. a Delta abbahagyja, akkor átvehetnék vajon? Vagy mondhatnám ezt az olyan Mangattack cuccokra, amik teljesen leálltak mostanra, pl. Gravitation. Persze most lehet furcsán néztek, hogy "ki az a hülye, aki egy veszteséges mangát felkarol, ha a másik kiadó is belebukott?", de lehet, hogy ami az egyik cégnek "bukás", az a másik kiadónál még bőven belefér. Vagy azért, mert esetleg a "csak fele annyira sikeres" cím mellett még három másik "kasszasikert" visz (pl. ahogy a Mangafannak is belefér, hogy egykötetes cuccokat adjon ki a Naruto/DN mellett), vagy esetleg pont a tökölés/rossz reklám/stb. miatt untak rá a fanok az előző kiadónál, és egy másik akár sikerre is vihetné a dolgot.
Junchi írta:A Kenshin manga (nem az anime; az nálam az "elqrt adaptációk" táborát erősíti Kenshin botrányos seiyuu-ja miatt) máig az egyik legjobb shounen-fight, amit valaha olvastam, szal.. jah... egyetértek. :3
Most direkt leszedtem tudjukhonnan a Kenshin-t, csak azért, hogy belehallgathassak, és igazad van, ez tényleg elég gáz. ^^" Jó, a DB-s japán Goku hangot azért nem veri, mert az a mélypont nálam a "shounen-főszereplők-női-hanggal" csapatban, de azért ő is ott lenne a képzeletbeli "első három" között. (Talán Luffy lenne a harmadik, eléggé nyekereg ő is, bár nála legalább passzol a karakterhez a hang.) Egyébként nem tudom miért szokták ezt erőltetni Japánban, hogy shounen cuccokban kb. mindenkinek eltalálják a hangát, csak a főhősnek muszáj mindig egy nőt hívni szinkronizálni, mert eléggé felemás eredmények születnek belőle. (Mázli, hogy pont két kedvencemben, az FMA-ban és a D.Gray-ben szvsz perfektül teljesít mindkét hölgy. :) Na nem mintha Kenshin seiyuu-jának teljesítményével bármi bajom lenne, de hogy nem illik a karakterhez ez a hang, az is biztos. Valami lágyabb férfihangot tudnék hozzá elképzelni, aki azért be tud durvulni ha kell, pl. Ishida Akira. Elsőre Sanosuke hangját hallottam, és már kezdtem örülni, hogy az Kenshiné, mert vele pl. semmi baj nem volt, sőt, amennyit hallottam belőle, a többi karakterrel sem, szokás szerint "csak" a főszereplőt tolták el. XD Ez most az a ritka helyzet, amikor még az angol hang is veri a japánt, legalábbis azt is meghallgattam, és szerintem ott Kenshin jobb lett.)

Mondjuk az animéről annyit, hogy ha csak Kenshin seiyuu-ja miatt lenne elcseszett adaptáció... XD Sajnos több gond is van vele. Magamat idézve egy másik fórumról:
...a Kenshin manga bejön eddig, viszont az animéről olyanokat hallottam, hogy létezik belőle egy emós OVA Kenshin múltjáról, egy szétfillerezett TV sorozat a mangából, meg egy "csesszük el a végét is, és legyen kerek!" mozifilm, ami ilyen "anime original" befejezés, annak minden létező negatívumával együtt. ^^" Ezek után gondolom érthető, hogy valszeg akkor sem merném elkezdeni az animét, ha fizetnének érte. XD
Ráadásul ezt egy nagy Kenshin-fan meg is erősítette, hogy kb. ez a helyzet, szóval érted... XD Viszont ha már ennyit beszélünk az animéről, hallottátok, hogy ebből is készül egy második sorozat? Remélem manga-remake lesz és ezúttal normálisan végigviszik a sztorit. :)
Junchi írta:Azt mondjuk nem tudom, hogy a magyar kiadás hányadán áll, szal már elég régóta nem követem nyomon a hazai manga-bizniszt, de azért azt én sem hiszem, hogy Mangafanék meglépnék a sorozat teljes elkaszálását. Legalábbis addig, amíg van még valamekkora hasznuk rajta, tuti nem következik be.
Konkrétan a 10. kötet most jelent meg a tavaszi conon, szóval ha így nézzük, tényleg nem haldoklik a cucc, és nem is mondanám, hogy lassabban jelenik meg, mint mondjuk a DN (vagy csak én sem tartom ennyire számon XD), viszont mégis rákérdeztem azért, mert ahogy írtam, egyre inkább kezd megfogni ez a manga, rosszul érintene, ha most hagynák abba. ^^"
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Nem tudom, amiből két éve jelent meg az utolsó kötet (most a Berserket néztem meg, mert azt veszem tőlük, és az ötös kötet 2009-es, azóta meg nem jött új) az nálam eléggé bekerül a "döglött mangák" kategóriába. ^^" Jó, oké, nem jelentették be, hogy abbahagyják, de egyáltalán ezt be szokták?
Idehaza nem tudom mi a módi, de külföldön be szokták jelenteni a kiadók, ha félbehagynak egy mangát. Egyébként a Delta fórumán gyakran kérdezik tőlük, hogy mikor várható folytatás a mangasorozataikból, amire általában a Berserkkel kapcsolatban azt szokták válaszolni, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben nem éri meg nekik, az AS-el kapcsolatban meg azt, hogy nem tudnak megegyezni a japánokkal, viszont mindkét estben bizonygatják, hogy ők nagyon-nagyon szeretnék kiadni a folytatást, és hogy várjunk csak türelmesen. Mondjuk azt nem tudom, hogy ennek van-e bármi valóságtartalma vagy csak parasztvakítás az egész. ^^
Titkos írta:Egyébként arra lennék még kíváncsi, hogy vajon egy tönkrement, vagy az adott sorozatot abbahagyó kiadó címeit átveheti-e egy másik?
Külföldön nem ritka jelenség, hogy úgymond "megmentenek" egy félbehagyott mangasorozatot, szóval nem elképzelhetetlen a dolog, viszont ezt általában csak olyan esetben merik megjátszani, ha maga a kiadó ment csődbe, de a sorozat egyébként ettől függetlenül még népszerű volt. Arra elég kicsi esélyt látok, hogy az idehaza félbehagyott címeket bármelyik másik kiadó átvegye, túl nagy kockázattal járna, főleg olyan hosszabb sorozatok esetében, mint az AS vagy a Berserk. Meg persze ehhez az is szükséges lenne, hogy a magyar kiadó hivatalosan is droppolja a mangát, és visszaadja a licence-jogot a japánoknak.
Titkos írta:...a Kenshin manga bejön eddig, viszont az animéről olyanokat hallottam, hogy létezik belőle egy emós OVA Kenshin múltjáról, egy szétfillerezett TV sorozat a mangából, meg egy "csesszük el a végét is, és legyen kerek!" mozifilm, ami ilyen "anime original" befejezés, annak minden létező negatívumával együtt. ^^" Ezek után gondolom érthető, hogy valszeg akkor sem merném elkezdeni az animét, ha fizetnének érte. XD
Igazából a mozifilm az csak ilyen filler shounen mozi, mint amiket a Bleachez és a Narutóhoz is szoktak készíteni, a "csesszük el a végét is, és legyen kerek!" egy második OVA sorozat volt. ^^
Kenshin hangjával nekem nem volt bajom, egész hamar megszoktam, a Pierrot szintem mozgó grafika sokkal jobban zavart, de attőé függetlenül szerintem a Kenshin TV sorozat első kétharmada, ahol még nem nagyon voltak fillerek, simán élvezhető volt.
Titkos írta:Viszont ha már ennyit beszélünk az animéről, hallottátok, hogy ebből is készül egy második sorozat? Remélem manga-remake lesz és ezúttal normálisan végigviszik a sztorit. :)
Nagyon bízom benne, hogy egy Kenshin Brotherhoodot fogunk kapni szép grafikával, fillerek nélkül, vagy legalább feldolgozzák mangahűen a Jinchuu-arcot, és kapunk egy rendes befejezést az animéhez.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én ugyan beszereztem a Delta Vision Trigunját, de világossá tették, a Maximumra nem kerül sor, úgyhogy abból már 4 kötet meglett két hete a Dark Horsetól. Ezentúl a második kivételével az összes Welcome to the NHK is megjött, így arra még várok, hogy folytathassam. Addig is a Spiralból megérkezett első hat kötettel haladok éppen. Aztán a két High School of the Deadre is sort kerítek.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tegnap vagy tegnapelőtt (a hétvége nálam egybefolyik...) elolvastam két random mangát...

Az egyik a FIVE volt, pontosabban vagy 10 fejezet belőle aztán otthagytam.... nagyon bleh.

A másik még gusztustalanabb volt, az Asa Made Motto. Azt nemtudom, hogy végigolvastam-e, mert 5 fejezetet leltem, és nem úgy nézett ki mint ami be van fejezve....

Lényeg, hogy mindkettő sz*r.

Szerintem rövidtávon, most megyek és folytatom a felfüggesztett DOLLSot, mert az láv :D ::jsmile::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Egyébként arra lennék még kíváncsi, hogy vajon egy tönkrement, vagy az adott sorozatot abbahagyó kiadó címeit átveheti-e egy másik?
Szerintem ez csak a jogtulajdonoson múlik. Mi is vettünk már át több olyan könyvet, amit más adott ki korábban, de nem állt szándékukban utánnyomni. Mi átvettük a jogokat és simán megtettük. Kétlem, hogy egy folytatsáos mangánál nagyobb probléma lenn ez. Annyi, hogy lehet, hogy az új licenszelővel is szívóznak egy sort, legalábbis úgy hallottam, hogy nagyon szigorú előírásaik vannak.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

To-Love-Ru: Darkness, chapter 9

Na ezért szoktam mondani, hogy ecchibe nem kell történet. Mert ha mégis megpróbálják beleerőltetni, annak 99%-ban orbitális baromság a vége. Ez a fejezet kb. tele volt olyan dolgokkal, amiket szerintem az elmúlt egy hónapban talált ki ketten Yabuki és Hasemi, és az egésznek annyi volt a lényege, hogy többé ne kelljen a fanboyoknak amiatt parázni, hogy Run esetleg nemet vált egy borderline hentai jelenet kellős közepén. De komolyan, inkább sorolom:

"Memorzorians being born with both male and female within the same body is an evolutionary trait for the sake of thriving in such environment." -> OK, ez legalább még nem plothole, "csak" szimplán baromság volt, a tipikus "megpróbálom tudományosnak beállítani a semmit" jelenet. Nem tudom, milyen evolúciós előnnyel jár nekik, hogy folyton nemet váltanak, az ember azt hinné, hogy még inkább kellemetlen, ahogy Run/Ren is folyton csak szívott a dologgal. Eleve ez az egész nemváltás csak egy poénos képesség volt az elején, annak is kellett volna hagyni, nem mindenféleképpen magyarázgatni.

"Original, the exchange period has it's "cycle". It's around one month on average, but for Ren and I, our condition changed due to Earth's environment." -> LOL, mi van? OK, régen olvastam már az elejét, de mintha pont ott magyarázták volna, hogy ők random váltanak nemet, mindegyiküknél van valami kiváltó stimulus (ha már annyira tudományosak akarunk lenni... :-P )talán annyit tettek hozzá, hogy a kiváltó ok nem mindenkinél a tüsszentés, de szó sem volt ilyen "ciklusról".

"It's also because Ren and I have a set of rules in deciding when to exchange." -> Érdekelnének ezek a "szabályok", mert eddig kb. az volt, hogy a domináns fél mindig igyekezte elnyomni a másikat, és addig maradni a "saját bőrében" ameddig csak tud. (Kivéve az olyan jeleneteket, amikor mondjuk az igazgató meg akarta rapelni Runt, és önvédelemből borsot szórt az orrára, vagy mint Ren a mostani fejezetben... XD)

"Also, our consciousness is asleep when we exchange, so we won't invade the other person's privacy." -> Ha ez igaz lenne, nem láttunk volna olyan jeleneteket nem is egyszer, hogy Run valami szemétségre készül Lala ellen, és Ren elkezd "ordibálni" a fejében, hogy "ne bántsd Lala-chant, blablabla...", Run meg még "válaszol" is neki, hogy "Kuss Ren, húzz vissza "aludni"!" Bizonyos szintig biztos el tudják nyomni a belső énjüket, meg nem is jön elő mindig a másik énjük minden kottyfittyre, de azért ez így elég erős kamu volt, kb. mintha a mangakák nem olvasták volna, hogy mit rajzoltak korábban...

Ez az egész "amikor felnőtté válnak, különválik a két énjük" meg szintén valami olyan lehet, amit tegnap éjjel álmodott meg a mangaka, elvégre az egész "jajj, de rossz már nekem, hogy kettős személyiségem van" emózás nem jött volna elő, ha Run tud róla, hogy később úgyis megoldódik a dolog magától. (Fura, amíg a saját bolygóján volt, nem tűnt fel neki, hogy a felnőttek már nem küszködnek ezzel a problémával? Persze, hogy nem, mert eddig ez nem is így volt, Yabukiék most találták ki.)


Kb. ezek a gondolataim a mostani chapterről, persze még így is örülnöm kell, mert ha plot szempontjából egy hatalmas baromság is volt az egész fejezet, legalább úgy overall hangulatilag nem volt annyira béna. Legalább nem kellett tizedjére is végignéznem, hogy Momo szexuálisan zaklatja Ritót, mert eddig kemény két kötet kijött már a Darknessből, de kb. a plot 99%-a ebben merült ki. Komolyan, minden fanboy ajnározza, hogy mekkora rulzság ez a Darkness az eredeti TLR-hez képest, de én meg valahogy pont az ellenkezőjét látom: erőltetett plot (jobb volt, amikor csak úgy marhultak bele a vakvilágba), character rape-ek (a prűd Yui rögtön felajánlkozik Ritónak, amint kettesben maradnak), és valahogy egyszerre akar spin-off, meg folytatás lenni. Az eredeti manga arról szólt, hogy Rito Lala és Haruna között vacillál, a többi csaj meg ott volt comic relief-nek, meg hogy az ő fanboyaik is kapjanak valamit. Ellenben a Darknessben pont a két legfontosabb csajt tették parkolópályára (Haruna már csak arra jó a mangaka szerint, hogy 1-1 kósza polip betámadja, Lala meg szintén jól el lett felejtve, pedig addig bevallottan ő volt a "main female protagonist"), és helyette előkapták az ikertesókat, akik addig kb. harmadrangú szereplőnek számítottak. Még a cím is átcseszés, mert Yami kb. alig szerepel többet, mint mondjuk Lala. Ez nem TLR Darkness, hanem "Horny Momo's Harem Plan"... Amúgy ez a változás már az első fejezettől érezhető volt, de úgy voltam vele, hogy hátha visszahozza majd a régi sorozat hangulatát, de most ott tartunk, hogy a régi TLR bármelyik kötetében több érzelmi megmozdulás volt, mint a Darkness eddigi 9 fejezete alatt, pedig elvileg ez már majdnem seinen, szóval a mellek/seggek tengere mellett azért komplexebb érzelmi megnyilvánulások is elférnének. Azt meg végképp nem értem, hogy ha úgyis maradt ugyanaz a "karakterstáb", miért nem onnan folytatták Yabukiék, ahol a sima sorozat félbemaradt, miért kell minden második oldalon Momóéknak ugrálnia. Lehet kövezni, de ezt már ki kellett írnom magamból.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Még a cím is átcseszés
Nem átcseszés, cak rosszul értelmezed. Igazából azt jelenti, hogy "The Dark Side of To Love Ru"! De még az is lehet, hogy az író fejében időközben jelentkezett sötétségre utal... :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Nem átcseszés, cak rosszul értelmezed. Igazából azt jelenti, hogy "The Dark Side of To Love Ru"! De még az is lehet, hogy az író fejében időközben jelentkezett sötétségre utal... :P
XDDDD Mondjuk az a szomorú, hogy kb. :dirr: Jó, persze még jó irányt is vehet a cucc, de amíg nem lehet tudni, hogy ezt a Hárem Tervet mennyire gondolja komolyan a mangaka, addig még akármi lehet, jó is, rossz is. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy vajon most az egész Darkness ekörül a (szerintem) erőltetett hülyeség körül fog forogni, vagy ez úgymond csak az első "arc", és utána lesz valami normálisabb szál? Meg azért többeket érzékenyen érintett, hogy a korábbi főszereplők közül párat szinte "nyugdíjba küldték", szóval az egy dolog, hogy Haruna csak engem érdekel, de a Lala fanboyok fejezetről fejezetre egyre hangosabban anyáznak, én meg Yabukiék helyében nem húznám az agyukat. :vigyor:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kuroshitsuji ch59
Kész! Ez az arc egyre agyamentebb lesz! Csoportos Főnix póz! XD Undertaker pedig nagyon badass! Gyakorlatilag pownolta Grellt! :vigyor:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Undertaker *nyálcsorgat* én mindig is tudtammmm....

jelenleg újraolvasom a hetalia 3 kötetét, követem a bakumant és a kuroshitsujit és az ao no exorcistet de felfüggetsztettem a Bleachet meg a Rebornt! hmpf.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

To-Love-Ru: Darkness, chapter 10

Lehet a japánok agya is eldurrant a múltkori után, mint az enyém, és mangakapárosunk sok nemtetszős fanlevelet kapott az elmúlt hónapban, mert talán az egész Darkness eddigi legjobb fejezetét hozták össze. :) Lala a főszerepben, olyan régóta hanyagolt karakterek is újra feltűntek, mint Oshizu, Mikado, Ren, foreshadowing a plotban (Dr Tearju), nem csak ecchire kihegyezett poénok (Lala és a birodalmi flotta, lol... XD), és még a flashbackek is tetszettek, főleg, hogy így Zastint is újra láthattuk. :) (A Harem Plan mondjuk továbbra sem a szívem csücske, és most már Rito hallucinál threesome-okat, de lassan úgy vagyok vele, hogy ha Yabukiék képesek lesznek értelmesen felvezetni és kivitelezni, akkor áldásom rá. Ami mondjuk rohadt nehéz lesz, de ők tudják...remélhetőleg.) A pettanko-Momo az elején meg mindent vitt, ha eddig nem kavart volna folyamatosan, lehet még sajnáltam is volna, így viszont végigröhögtem azokat az oldalakat. XD Meg ez a "boobie-boobie up-kun", Lala idióta nevű találmányai is hiányoztak már. XD Szóval ez az egész most olyan volt feelingre, mint a régi klasszikus fejezetek, semmi erőltetett történet, meg komolykodás, csak a lightos baromság, amik mellett azért persze az érzelmes jelenetekre is volt idő, úgyhogy talán még van remény a sorozat számára. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Utóbbi pár napban a Franken Franra kaptam rá.

Talán meglepő lehet a jelző (nekem is nagyon beharangozták), de szerintem aranyos :lol: Simán lehetne gyomorforgató, de mégis valahogy olyan kellemesen enyhe, időnként kissé (nagyon) ironikus, szinte játékos.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Franken Franról mostanában én is láttam érdekes spoilereket amik tetszettek, de így még inkább kíváncsibb vagyok.

Bele kezdtem a Mysterious Girlfriend X-be.
Nagyon poén a főhősnő, ráadásul minden apró utalás azt akarja elhinteni, hogy földönkívüli. :D Pedig csak azért hord ollót a bugyijában, és képes nagy pusztítás okozni vele mert ő olyan lány. XD
Amúgy egy teljesen normális hétköznapi szerelmi történet lenne, a hősnő abszurd képességei nélkül, de ez pont annyit dob rajta, hogy ne legyen unalmas és klisés. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése