Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Bakuman chp. 149

!!! már megint sikerült felperzselniük a hangulatot! Áh, bárcsak kiadnák ezt itthon is... úúúgy levenném a polcról! A legrosszabb ebben az új ,,fight''ban az, hogy kb egy hónap ha nem kettő, mire vége lesz....

Nemtudom ti hogy vagytok vele de én nagyon hiányolom a csajokat a mangából.... és remélem a téli szünetnél (a mangában) majd megint felvetődik a kérdés arról, hogy mennyire nincs életük, csak mangájuk. Az nagyon elgondolkodtató volt.

Jézusom... most jut eszembe... ugye nem akarják ezt úgy megcsinálni, hogy a mangabeli téli szünet egybeessen az igazival? :( Ugye nem újévkor lesz vége ennek az arcnak? Ugye? Addig nem lehet egy ilyesmit elnyúzni, ugye?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Heart no Kuni no Alice

Érdekes, de nekem ez már kissé túlságosan is kifordított történet. Ennek ellenére van benne valami sajátságos báj, ami arra csábít, hogy olvassam.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kuroshitsuji ch. 62
OK, ez a fejezet kissé összezavart. Az eddigi flashbackekben úgy mutatták, hogy amikor Seby először megjelent Cielnek, akkor a szektás őrültek épp feláldozták a fiút egy oltáron, ebben a visszaemlékezésben viszont Seb egy ketrecből szabadította ki. Most akkor mégse Cielt áldozták fel, de az a fiú úgy nézett ki mint ő, ráadásul Seb valamilyen nagy áldozatról beszélt. Esetleg Ciel nem egyedül volt, hanem volt egy ikertestvére? :weh:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mirai Nikki

Ez a történet olyan, mint egy szép csipketerítő. LYUKAS! Ezzel ki is merült minden hasonlóság.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Olvas valaki rajtam kívül UDDUP-t, vagy ne is álmodjak arról, hogy meg tudom valakivel tárgyalni?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nálam egyelőre még csak a tervezettek között szerepel, de fél év szabi se lenne elég ahhoz, hogy annak a listának a végére érjek. ^^'
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Óóó ez ismerős. Én is akarok annyi mindent olvasni/nézni, és mindig azt olvasom/nézem, amihez éppen kedvem van.
Mondjuk a mangák terén ez annyiban módosul, hogy nagyon sok futó mangám havi/negyedéves/mikor hogy, így nem sok olvasnivalóm akad, de nem akarom megfejelni még egy x-edik sorozattal is.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

(Én pont ezért keresek mostanában olyanokat, amik be vannak fejezve :D )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Mondjuk a mangák terén ez annyiban módosul, hogy nagyon sok futó mangám havi/negyedéves/mikor hogy, így nem sok olvasnivalóm akad, de nem akarom megfejelni még egy x-edik sorozattal is.
Dettó, szal a harmincadikat azért már nem akarom elkezdeni, ezért próbálok befejezetteket olvasni, de néha azért elcsábulok. Meg valamiért mindig a futó mangák csigázzák fel leginkább a kíváncsiságomat. :vigyor:
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Hosszas keresgélés után végre megtaláltam Sakai Mayu vadonatúj mangájának, a Sugar Soldier-nek az első fejezetét angolul. Nos, átlagos shoujo mangának tűnik (még most), de kíváncsi voltam, milyen újdonságok vannak most Japánban. Ráadásul még infó is olyan kevés van az interneten róla, hogy semmit sem tudtam meg. De a fedőlap már elsőre nagyon megtetszett, a rajzolás gyönyörűre sikerült, és ez bizony a belső oldalkon sincs másképp. Azért még várok az értékeléssel, mindesetre a külcsíny nagyon igényes, de úgy gondolom, hogy a főszereplőket is meg fogom kedvelni és szurkolni fogok nekik.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:(Én pont ezért keresek mostanában olyanokat, amik be vannak fejezve :D )
Mariko írta:ezért próbálok befejezetteket olvasni
Ekkor csak az a legszebb (ez a kedvenc esetem), amikor kinézek magamnak egy mangát, a mangaka be is pár hónappal később...de fordítás csak fél évente van 1 azaz egy rész. (Alapjáraton undorodok a shoujo cuccoktól, de a Tenkuu Seiryuu valami iszonyat jó, imádom a mangakát) És miért találnám meg az utolsó két kötet rawját akárhol is? Miééért is. Az 5-7 kötetekhez is Perfect Dark kellett, mert a neten kínai raw volt csak!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mirai Nikki kivégezve.
Nem tudom másképp jellemezni, csak így: majdnem epic. De mellélőtt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2011.11.03. 17:23-kor.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Shiki
Már régota pihen nálam, de végre jutott is időm belekezdeni. Fura, nekem így mangában sokkal természetesebb a fura karakterdesign. Az viszon biztossá vált a számomra, hogy azok a cuccok a legjobbak, amik nagyjából minden formában követik az eredeti cselekményt, és nem ugrálnak össze-vissza a történetben és nem is hagynak ki belőle részeket.

FMP Sigma!
Rejtély, hogy ebből miért nem készítenek még egy lezáró animét. Komolyan elvonási tüneteim vannak, annyira tetszik ez a manga, de angolul is iszonyat lassan haladnak vele. Elég legyen annyi, hogy az alapsorozat és a TSR eddig elkészült részei piskóták a további fejezetekhez képest. Az külön öröm, hogy az agyatlan fight cuccoktól eltérően itt a legalább a főbb szereplők jellemváltozására is szántak időt.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jajjj, azt eddig is tudtam, az FMP nem agyatlan fight cucc. XD Azt mondod, a manga már tovább haladt a meganimált könyvek történetén? Azokra lettem volna igazán kíváncsi, de akkor erre is odafigyelek majd.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából a regényekhez is van már végig angol fordítás. Mondjuk egyelőre én is csak a begyűjtésig jutottak velük. ^^'
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

scineram írta: Azt mondod, a manga már tovább haladt a meganimált könyvek történetén?
A TSR-en már jóval túlhaladt, hogy az eredeti regényekhez képest hol tart, azt nem tudom, mert odáig még nem jutottam.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Brave 10
Gondoltam belekukkantok a mangába még mielőtt elindulna az anime, csak hogy felmérjem a terepet. Hát őőő… mit mondjak, nem egy mélyenszántó alkotás. Nagyjából egy mondatban összefoglalható az egész: ninja fiúk és lányok harcolnak, miközben leszakad róluk a ruha, meg néha próbálnak kicsit humorizálni is több-kevesebb sikerrel. A sztori nem nagyon akar alakulni (pedig elolvastam három és fél kötetet), a karakterek se rendelkeznek túl sok egyéniséggel, úgyhogy marad az akció meg fanszerviz, bár az utóbbit legalább ügyesen szolgáltatja mindkét nem irányába.
Ha az animét valami normális stúdió fogja csinálni, akik nem a grafikán akarnak spórolni, és rendesen meganimálják az akciójelenteket, akkor lehet belőle egy egyszernézős limonádé. Az ecchi részét meg úgyis sz@rrá fogják cenzúrázni, mert nem hiszem, hogy a topless csajokat be merik majd vállalni.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most rákattantam a Jigoku Shoujo mangára. Az ötödik kötetnél járok és szerintem majdhogynem jobb, mint az anime. Egyedül a túl gyerekes karakterek zavarnak néha, de már kezdem megszokni.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

SB, miért tanulsz japánul?
1) Hogy Ono Fuyumi regényeit eredetiben élvezhessem.
2) Hogy elkerüljem azt, hogy MÁR MEGINT nem tudok elolvasni egy (jelen esetben három) mangát azért, mert nem volt elég fanservice és panty shot benne ahoz, hogy valaki fanfordítást készítsen hozzá.

Jelenleg erről a háromról van szó:
Mitsurugi
Karasu (nem összetévesztendő a Karas animével)
Yuzuko Peppermint

Komolyan tököm kivan már azzal, hogy mindig azt a mangát szúrom ki, aminek tutira nincs fordítása. :mad: :mad: :mad: :mad:
[/rant]
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Á, én vagy húsz ilyet tudnék linkelni. Mangaupdates-en külön listát tartok fenn a számukra. ^^'
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Óóó, nekem is van még, mint mondtam, folyton ilyenekbe botlok. Ez csak az aktuális három.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jelenleg a Jin c. mangát olvasom. Egy Minakata Hitoshi nevű neurológusról szól, aki egy baleset során átkerül az Edo-kori Japánba, pontosabban 1862-be, ami ugye a shogunátus utolsó pár éve. Itt megment egy fiatal szamurájt, aki hálából befogadja őt. Közben Hitoshi próbál visszatérni a saját idejébe, 2000-be, és mindeközben persze segít az embereken. A mangában bepillanthatunk az akkori Japánba, politikai harcokba, orvostudományba, a nyugati és keleti gyógymódok háborújába is. Meg persze a hétköznapi emberek életébe. Természetesen rengeteg történelmi személyiség is felbukkan a történet során, akik közül sokan vagy a doktor barátai lesznek, vagy az ellenségei, de szinte mindegyikük hatással lesz rá. Vagy a doktor rájuk.

2010-ben és 2011-ben készült egy két szezonos live-action is, ami egész jól követi a mangát, bár pár apróbb eltérés van. Pl. a live-ban a doktor neve nem Hitoshi, hanem Jin, és nem 2000-ben kezdődik a történet, hanem 2010-ben. De ezek csak apróságok. ^^
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ó igen, ez is a fent említett listán van, mivel soha egy árva fejezetet se fordított le belőle senki. :( Asszem nekem csak a jdrama marad belőle, ahhoz legalább van felirat.

BTW: Mangaupdates-en azt írják, hogy a mangában is Jinnek hívják a főszereplőt. :weh:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mangafoxon meg Hitoshinak. Akkor most melyik az igaz? XD ::hehe::

Mellesleg, Mangafoxon is még csak hat fejezet van angolra fordítva. A doramat idén láttam, imádtam, és mikor rátaláltam tegnap a mangára, dobtam egy hátast, hogy ez valójában manga. ::hehe::
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hohó, szóval van hozzá fordítás? Ezek szerint csak Mangaupdates nem látja. ^^

A pasas nevének meg utánanéztem. Elvileg így írják: 仁 Google barátunk pedig ezt mondja róla. Szóval úgy néz ki, hogy a fordító nem látta a TV sorozatot, és benézte. :vigyor:
Kép
Válasz küldése