Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikeresen rákattantam a Musashi-ra és érdekelne, a Vagabond manga mennyire követi szorosan a könyv eseményeit? (Ugyanis célomban áll elkezdeni...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Valamivel el kell ütni az időt az utolsó Hellsing fejezet előtti kínzó izgalomban.

Highschool of the Dead

Csak és kizárólag Hirano miatt kezdtem bele. Ha nem szerepelne benne soha még csak felé se néztem volna. Első köteten vagyok túl, eddig nem egy nagy eresztés, bugyi-cici-bumm-bugyi-cici; ez a téma sosem érdekelt túlzottan, láthatóan nem én vagyok a célközönség.
Viszont Hirano. Még a szemüveg fétise is benne van, zseniális. :vigyor:

Megpróbálkozom még a második kötettel, ki tudja, talán lesz benne valami érdekes, nem sablon cuccos.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Bizenghast-ot kaptam kölcsön.

Valamiért sótlan a sztori így két fejezet után, de remélem majd elmúlik. Stílus terén meg új, azt a végén kritizálom.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Belekezdtem az Inuyasha-ba. Egy kötet után még nem volt semmi megragadó számomra, de nem kérdéses, hogy folytatom. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A Battle Angel Alitát olvasgatom, mert haverom vmi irtó csavaros befejezést ígért benne, ráadásul igazi cyberpunk darab, amit eleve bírok, feltéve, ha megfelelő mondanivalóval bír a történet. Emellett nemrég olvastam el a Hell's Angels-t ameddig lefordították angolra: csak ajánlani tudom. A grafika irtó egyedi, nekem néha a BeetleJuice-t juttatja eszembe, komolyan. :) A sztorit sem rontották még el eddig, szóval, tűkön ülve várom a manga folytatását, v az anime megérkezését. Jahh, és mivel annyira bírtam a Kodomo no Jikan perverz kislányait, ezért nekiláttam a mangának is. Még jobb, mint maga az anime sztem, akinek az elnyerte a tetszését, a mangát egyenesen imádná. :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Alive: tetszett a komoly és drámai történet, kissé Resident Evil hangulata is volt, ami szintén csak jó pont. Kár, hogy csak 1 kötetes és volt pár káromkodás ami zavart, de szerencsére nem sok. 9 pont
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Spiral ~ Suiri no Kizuna, 40. fejezet
Innentől kezd nálam a sztori megújulni, mivel már a manga teljesen saját vonalon halad. Szeretem a Spirált, de időnként már kicsit sok és unalmas ez a Végzet gyermekei pusztuljanak, ne pusztuljanak dolog, ha éppen nincs logikai párbaj, akkor meg csak felesleges dolgokról fecsegnek. Kiyotakát eddig sem szerettem, de most már hányingerem van tőle látatlanban is, mivel a mangában szó szerint istenítik, túlidealizálják. :knife:
Tetszik a manga, de időnként sikerül alaposan elhúzni és elvesznek a részletekben. :roll:
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Rémmetró 2 kötet

Nem csalódtam benne, jó volt és Seiyáról is több minden kiderült. Egyedüli hibája a kötetnek csak az , hogy néhol nehezen lehetett elolvasni. Várom a 3.-at is.:) 9 pont

Vízisten menyasszonya 1. kötet

Újabb manga amit biztos venni fogok. Kedvenc szereplőm még nincs benne, de a szereplők nagyon szimpatikusak, rajzok szépek. Van benne romantika, mitológia így pont nekem való.:)
9 pont
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most olvastam el a Kenshin 2,3,4 et szóval itt az idő egy kis összefoglalásra.
A Szanoszuke vs Kenshin összecsapás végeredménye nem lepett meg az meg főleg nem, hogy is kapcsolodott a kis csapathóz.
Hitokiri története annyira nem fogott meg, szóval szó se róla igényes a körítés és tetszetős volt a combat is, de hát ez olyan újabb ellenfél volt akit lekellet győzni.
Takani Megumi story ban leginkább az onivabansú megmaradt tagjainak a története kötött le leginkább. Aosira meg nagyon kíváncsi leszek, hogy láthatjuk e majd és ha igen milyen körítésben?

Ja igen a a 3. kötetbe található kis "extra" történet aranyos volt és abban jobban tetszett Megumi stilúsa

Nagyon tetszik a Kenshin világa, remélem a sorozathóz is lesz egyszer szerencsém Emellet nagyon tudom értékelni azt is, hogy mindig kapunk egy ksi történelmi infót amiket én nagyon szívesen fogadók és ha tehetem utána is nézek
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Makrancos hercegnő 5. kötet

Nagyon tetszett, fordulatos volt és megható. Szereplők is szimpatikusak, könnyű őket megkedvelni.
SPOILER
Cseli és Vu egymásra találása nagyon romantikus és szép volt . Jó, hogy mindkét fiú megtalálta végére a szerelmet, még ha a sztori nem is lett teljesen happy end. Egyedül az volt rossz, hogy nem derült ki mi lett Cseli-ék gyerekének neve és jó lett volna Tang Hujt is látni mi lett vele pár év múlva.


Death Note 2. kötet

Rosszat nem tudnák rá mondani, nem lehetett letenni.

Eddig e két manga tetszett a legjobban a megjelentek közül, mindkettő megérdemli a 10 pontot.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Bizenghast 3-kötetét befejeztem. Egész jó. Kár hogy nincs hang aláfestés.

Death Note 1,2

ez lesz a második mangasorozat amit végigvásárolok :D Nagyon tetszik. Már így két kötet után is azt mondom hogy jobb mint az anime, de azért az anime is hűen követi. eddig. = )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Angyalok menedéke 2-3. Jó volt, hú mennyi új szereplő jött be ^^ És persze a végén hogy beindulna a történet, erre most várnom kell...
Tervbe is vettem, hogy most, hogy már van fizetésünk, beszerzem a Death Note meg Hellsing 2-t. Na meg drága jó feleségemnek a Nana 2-t, Borsmenta 4-t, Makrancos hercegnő 5-t, meg Rémmetró 2-t (meg persze a Death Note neki is kell)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

marci_attila írta:Angyalok menedéke 2-3. Jó volt, hú mennyi új szereplő jött be ^^
És ez még mindig csak törtrésze a teljes szereplőgárdának. ::^_^::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Valamelyik nap benéztem az Alexandrába és teljességgel megdöbbentem, mennyire szaporodnak nálunk a mangák. Már egy teljes polcot elfoglalnak a kiadványok. És egyre több olyan van, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda. :/ Ideje lesz behoznom a lemaradásom. Az Árnybíróból még mindig csak az első kötet van meg, de az tetszett annyira, hogy apránként be fogom szerezni a többit is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én meg a Kenshin 3-4-et meg a Hellsing 2-őt fogom mostanában megvenni, meg talán a Death Note 2-őt.
Eddig valamiért Berserk keltette fel legjobban az érdeklődésemet.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akuma na Eros a.k.a Virgin Crisis

Elvileg, mivel ecchi shoujóról van szó, ezt enyhén erotikusnak kellet volna találnom, de valahogy nem volt az. Mondjuk lehet, csak a gyenge grafika vágta haza a dolgot, mert az valahol a „nem túl szép” és a „tűrető” között ingadozott. Shinjou Mayu azért már nem volt kezdő mangaka, amikor ezt rajzolta, és az ember azért elvárná, hogy tudjon rendes emberalakot rajzolni, ha már pucér jelenetekre adja a fejét.
A sztori kissé banális. Hősnőnk, hogy elnyerje az iskola szépfiújának szívét megidéz egy démont egy varázskönyvből, aki segédkezik is neki, de cserébe a lány szüzességét kéri. A kiscsaj végső elkeseredésében, mert álmai lovagja másképp nem lehet az övé, belemegy az alkuba és innentől kezdve a démon, aki maga az ördög, azon van, hogy levarázsolja a bugyit hősnőnkről (szó szerint mert rendszerint varázslattal igyekszik megfosztani a lányt a ruháitól :vigyor: ).
A férfi főszereplő dögös volt, de őt meg automatikusan Luciferhez hasonlítgattam az Angel Sanctuaryból, ő meg dögösebb és darkosabb, és nem mellékesen szebben van megrajzolva, csak épp nőket nem zaklat... ja, de! :D

Asszem, a jövőben hanyagolni fogom Shinjou Mayu alkotásait.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na elolvastam Death Note 2.t meg a Rémmetró 1-2-t, ja meg Hellsing 2-t is.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Naruto 6. kötet

Jobban tetszett mint az anime, nincsenek elhúzva a harcok, gyorsabban történnek az események. Végre volt Oro is.

Káosz kapui 2. kötet

Eleje uncsi volt, de aztán jó sok fordulat történt, így mégsem csalódtam benne. Úgy néz ki mégis több lesz mint 3 kötet.

Angyalok menedéke 3. kötet

Ez már jobban tetszett mint az előzőek , sok minden történt és most előszőr várom a köv részt.

Nana 2. kötet

Szereplőket mindig nem sikerült megkedvelnem, eddig mindegyik karakternek volt olyan tulajdonsága amit nem bírok. De mivel még lesznek új szereplők és később dráma is sok lesz így még adok neki esélyt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Legutóbb Death Note 2, illetve Nana 2. Az előző esetében kíváncsian várom az eltértéseket az animétől, a Nana esetében pedig, hogy miként alakul a folytatás. Az anime is kötelező darab lesz ezután.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ludwig Kakumei

Grimm mese paródiák Yuki Kaori stílusában. A rajzok gyönyörűek, a poénok ütősek, a főhős pedig dögös. Csak kár, hogy ilyen rövid.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ameddig lefordították elolvastam:

Hell's Angels
Nem, nem a híres-hírhedt motorosbandáról szól...
Érdemes belenézni: különleges, egyedi grafikával bír, a pokolban játszódik meglepő háttérsztorival. És ami a legfontosabb: jön, jön, jön a movie! ::^_^::
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=6109

Kodomo no Jikan
Egyre vadabb lesz a történet, asszem az író se kicsit perverz. :vigyor:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=5029

Az utsó egy pöppet hentai-os, szal kifehérítem, olvassa az, akit ez nem zavar:

*
My Balls
Igen, "a golyóim", haha. Ez egy szintén agyament, és még perverzebb történet, mint a KnJ. Egy srác heréibe zárja véletlenül egy angyal a Terror Királynőjét arra az egy hónapra, amíg legálisan elpusztíthatná a Földet egy Istennel régen megkötött szerződés alapján. A srácnak egy hónapig ki kell bírnia tehát, h ne élvezzen el, mert különben elszabadul a pokol a Földön. Persze, egy rakás démon szeretné kiszabadítani a királynőt, erre jön még pluszban a srácunk szerelme, aki egy angyal - amíg nem iszik, utána még perverzebb, mint a démonok - és egy szeretnivaló ördöglányzó, Elyse. Nagyon poénos az egész, akit nem zavar a perverzitás, az tegyen vele egy próbát sztem. Jahh, a grafikája is nagyon jól néz ki, teccős.

*
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Jelenleg, vagyis nemrég fejeztem be őket az utolsó megjelent fejezetig... a Berserk (298) és az FMA (88). Roppant izgalmas és fordulatos történetek, remek karakterekkel. Nagy kedvenc, sőt top10-es lett mindkettő. Kár hogy csak havonta egyszer adnak ki újat belőlük.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A My Balls-t én is imádom, egyik legújabb kedvencem. :D

1. Ilyen idióta történetre építeni a sztorit. XD És a legnagyobb poén, hogy működik is. XD Még akik amúgy nem különösebben hentai fanok, az alapsztori elmesélése után ők is azt mondták, hogy "OK, ezt látnom kell!" XD

2. Van benne szex, de szerencsére nem arra épül teljesen, szóval azért több, mint egy normál hentai. :) (Igazából nem néztem meg, hogy milyen magazinban futott, de erős a gyanúm, hogy nem egy szó szoros értelmében vett hentai cucc, inkább csak valami seinen, azokban meg amúgy is van szex általában.)

3. A különböző "megoldások", amik előjönnek a történet folyamán, többnyire még reálisak is, és miközben jót röhögünk rajtuk, együtt is érzünk szegény sráccal. ^^" Mindenesetre kevés mangánál "rágom a körmömet" ennyire, és várom az új fejezeteket, mint ennél. :D

4. Ha már a "főhősnél" tartunk: kezdetben a megszokott átlaglúzer, azonban érdekes látni, hogy annak ellenére, hogy a szexmegvonás miatt egyre jobban kezd kikészülni, emellett közben lelkileg egyre erősebb és határozottabb lesz. Mellesleg én nagyon szurkolok neki, hogy sikerüljön végigcsinálnia, a végén valszeg tuti csinálok róla egy avát valami olyan címmel, hogy: "mert a hősöket tisztelni kell." XD

5. Szerencsére úgy néz ki, hogy nem is fogják nagyon elhúzni a mangát, az egy hónapos "cölibátusból", már csak egy hét van hátra, és mivel 1 fejezet egy napot dolgoz fel, elég hamar vége lesz. :) (Vagyis lenne, ha nem havonta jönne csak egy fejezet, így sajnos még kb. egy fél év, mire vége. XD ^^")

Szóval mindenkinek tudom ajánlani, hogy tegyen vele egy próbát. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

:thumb:
Nagyon-nagyon jó a sztori, jóarcok a karik, jó a grafika, nem semmi poénok vannak benne, állat az alapötlet - telitalálat. Én a hajléktalan angyalt, Elyse-t és Queen of Terror-t imádom benne a leginkább. Őőő, hát ne is nagyon húzogassák (a mangát), mert nem bíííírom kivárni....

(Valszeg jön az anime is!)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Anime? :) Erről még nem hallottam, mondjuk általában az ilyen mangáknak szokott az animéje egy agyoncenzúrázott bénaság lenni, ami maximum árnyéka a mangának, de azért reménykedjünk, hogy jó lesz. :wink:

Nekem egyébként Minayo a kedvencem, de Irene sem rossz. :vigyor: (A hajléktalan angyal nagyon LOL! XDD) Kohta-nak pedig tényleg respect, hogy már eddig is bírta, és szurkolunk a továbbiakhoz. XD
Kép
Válasz küldése