Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Anime? :) Erről még nem hallottam, mondjuk általában az ilyen mangáknak szokott az animéje egy agyoncenzúrázott bénaság lenni, ami maximum árnyéka a mangának, de azért reménykedjünk, hogy jó lesz. :wink:
Hát egen, ez igaz. A Kodomo no Jikanban is mi ment már... Még a szűz szót is kicenzúrázták. :wwall: Jó, h csak haverom mesélt róla, én csak az uncensored verziót láttam, ő szenvedett ezzel is.
Titkos írta:Nekem egyébként Minayo a kedvencem, de Irene sem rossz. :vigyor: (A hajléktalan angyal nagyon LOL! XDD) Kohta-nak pedig tényleg respect, hogy már eddig is bírta, és szurkolunk a továbbiakhoz. XD
Áhh, Minayoban azt bírom, h egy angyal, de mikor iszik, rosszabb (jobb? Nézőpont és helyzet kérdése. ;) ), mint a démonok. :vigyor:
Irene meg mekkora arc volt, mikor megmondta, miért
SPOILER
állt át Elyse-ék oldalára
. Azon dőltem. :D
Jahh, Kohta problémáját én nem nagyon tudom átérezni lány mivoltom lévén, de azért szorítok neki. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Annyira emlegetitek ezt a mangát, hogy én is leszedtem, bár még az olvasásra nem került sor. Az első vol van meg (Ch1-9). Ezen kívül még mennyi van belőle?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

3 vol van egyelőre, össz 23 chap. Jó szórakozást hozzá (sztem az lesz)!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

http://strays.vnmanga.com/

Én innen szedem mindig, fent van eddig végig. :) (OK, a 23-as még nincs, de gondolom zebra a rawra gondolt, ha mégsem, akkor én is kérek egy linket az angol chapter 23-hoz. :D)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Én regeltem a mangatraders.com-ra, ott találtam Hell's Angels 3. vol-t is (ill. voll3/1. chap), ha érdekel. Jó kis oldal, megéri egy reg. :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is szeretem, átlatában onnan szoktam szedni az angol mangákat.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Láttad a kiírást, miszerint, ha nem adakozunk nekik, nemsokára új hobbit kell találnia a működtetőjének? (Pedig ezt tartottam a legjobb ilyen oldalnak, ne szűnjön már meg... :wwall: )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ahogy elnézem hatásos volt a kiírás, mert elégé megugrott a támogatottságuk, 144%! :D Amúgy én is szinte mindent innen szedek és engem is érzékenyen érintett volna, ha lehúzzák a rolót.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Akkor csináltatok egy pólót Adakozz, vagy éhen halok, mert nincs diákmeló, az ösztöndíj meg kevés! felirattal, hátha én is szerencsével járok! :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megjegyezném, hogy Mangatraders-en már nem kevés hónapot láttam, amikor 100% fölött zártak, csak gondolom nem táraztak be belőle... (érthető módon)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Amúgy, ha arra a krumplis reklámra rákattintanék az oldalukon, abból is lenne bevételük? Mert úgy tudom, hogy az ilyen hirdetések is hoznak vmit a konyhára...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Wáá, MangaTraders, ez az! :dirr: Emlékeztem, hogy regeltem valami hasonló jellegű oldalra, de totálisan megfeledkeztem a címéről. De tutira ez az. Azt se tudom már, hogy mi a felhasználónevem, úgyhogy megyek és visszaszerzem. :dirr:

Egyébként most olvastam el a Makrancos hercegnőt. Első kötetet magyarul, a többit angolul, mert még nem szereztem be, de szokás szerint győzött rajtam a kíváncsiság. :D
Ahhoz képest, hogy kicsit gyengén nyitott, és féltem a továbbiaktól, a végére kellemes csalódásként ért. A grafika sokat javult a végéig, bár még mindig nem érte el "az igazi" szintet, valamint az érzelmek kifejezését se találom a legjobbnak. A történet meg aranyos volt, és megtetszett (habár simán lehetett számítani arra, hogy ez lesz a vége). Az meg külön nyom nálam a latba, hogy nagyon kedvelem az ókori Kína világát.
8/10
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Narumi 2008.12.07. 20:22-kor.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Narumi írta:...valamint az érzelmek kifejezését se találom a legjobbnak.
Na nálam pont ez vágta haza az egészet, hogy a leányzók még akkor is óriási, ártatlan bociszemekkel néztek, amikor kést mártottak egymás hátába.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mariko írta:Na nálam pont ez vágta haza az egészet, hogy a leányzók még akkor is óriási, ártatlan bociszemekkel néztek, amikor kést mártottak egymás hátába.
Engem Csung Lu "akasztott ki", mert minden jelenetben ugyanazt a komor arcot vágja, még akkor is, amikor épp a kedvesével van stb. Igyekeztem nem ezekre a hibákra koncentrálni, de tény, hogy I-Huannak ezen a téren van még mit tanulnia.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nem tudjátok a Kenshin 5 mikor jelenik meg a boltokban?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mangafan oldalán tegnapi dátum van a kiadásra, úgyhogy szerintem napokon belül elérhető lesz az ország minden részén. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Általában úgy másfél hétbe szokott telni, mire a Mangafan kiadványok elérnek a vidéki könyvesboltokba, de ha budapesti vagy, akkor talán kicsit hamarabb hozzájuthatsz.

Szerk.: Mangafanék azt írták az oldalukon, hogy a Kenshint már nem fogadta el a nagyker, vagyis idén már csak a webboltjukon keresztül lesz beszerezhető.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Igen ettől tartottam, furcsáltam is, hogy miért az van kiirva, hogy "csak a webboltban". De akkor jövőre meg lehet venni legalább a boltokban? :P
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Persze, Januárban már biztos lesz a könyvesboltokban is.

Én a webboltjukból rendelek, most "hármat fizetsz, négyet vihetsz" akció van náluk! :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, sajnos így Karácsony közeledtével nem nagyon vesznek már be könyveket a nagykerek. A raktárak tömve, a vásárlást meg sokan az utolsó pillanatra hagyják...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

5 hónapos keresés után végre vége! Elvileg már rendeltem volna, de a postaköltség miatt meggátlódtam, szóval egyelőre marad scan, de végre végre!
::^_^:: Versailles no Bara japánul ^__________^ :mosoly:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Anno, még amikor írtad, megpróbálkoztam vele néhány helyen, de sehol nem találtam.
Esetleg fellelhetőséget tudnál adni, hátha mást is érdekel... :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kenshin már kapható a Booklineon is, így mégis megtudtam rendelni.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

anubys írta:Anno, még amikor írtad, megpróbálkoztam vele néhány helyen, de sehol nem találtam.
Esetleg fellelhetőséget tudnál adni, hátha mást is érdekel... :D
Oh, na igen, ne is mondd, 5 hónap gyümölcse:
(meg is akarom venni majd, de inkább hozatom, mint rendelem ::^_^:: )

http://jcafe.vnmanga.com/
Segítőkészebbnél segítőkészebbek az emberek :P... a lényeg hogy regelni kell fórumra és írni legalább 1 olyan hozzászólást ami normál topicba illik (nem bemutatkozás etc.)... és akkor elvileg az adott manga témájához kapcsolódóan egy spoiler felirat is megjelenik az első postoknál, ott vannak a linkek.
Ha valakit esetleg érdekel a Versailles no Bara, a kétkötetes új kiadás japánul (2*900 oldal), annak akkor itten van:
Kép
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Biblia Manga

Nagy élmény volt, mivel...
1. ez az első manga, amit vettem
2. ez az első magyar manga, amit olvastam
3. nem ismerem a Bibliát, de kulturális szempontból mindig is érdekelt

Egyedi a rajzstílus, kellemesen elnagyolt, modern és energikus. Igaz, akad benne jó pár pozőr kép - gondolok itt arra az általános jelenségre, h mindenkinek fújja a haját a szél, és mindenki nagyon elszánt, terpeszben álló alakként van megörökítve. A történetek nincsenek túlságosan kidolgozva, mivel sokat akartak nekünk elmesélni. Bár, nem tudom, magában a Bibliában, mennyire kerülnek kidolgozásra az egyes sztorik... A példabeszédeket külön bírtam benne, mert teljesen más rajzstílust használt az alkotó, mikor ezeket vetette papírra. A nyelvezet is kellően modern, néhol vicces. Rengeteg eredeti, a Bibliából átvett idézetet használtak fel a meséléshez, és minden elbeszélésnél feltüntették, h hol található bővebben a Bibliában, ha esetleg vki utána szeretne nézni.
A Jelenések Könyve sajnos nem kapott nagy hangsúlyt, de annyi baj legyen, majd elolvasom a Bibliában.

Érdemes ezzel a mangával tenni egy próbát!
Ha érdekel, olvass bele!
http://www.mangattack.hu/filebase/olvas ... _netre.pdf

Boys Next Door

Nagyon rövidke (3 chap), de annál jobb mangáról van szó - ezt is csak ajánlani tudom.
Egy skizó, homi tanárbácsi öldös fiú prostikat, míg az egyikükbe bele nem szeret. A történetet külön érdekessé tette számomra a tanárbácsi hallucinálása, és a két főszereplő háttérsztorija. A mangát áthatja a végtelen szomorúság, az őrület, amelybe beférkőzik ugyan a remény egy kis időre, de sajnos ezek a szereplők nem a hollywood-i értelemben vett boldogságra születtek. Gyönyörű darab.
Válasz küldése