Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mindenképp tervezzük egy látogatott helyre feltölteni. Egyrészt az AA oldalára szeretnénk, de mellette a Mangazin is lehetséges.:)
Az első fejezetet már teljesen kipucoltam, úgyhogy már "csak" a fordítás és a magyar szövegek bevitele van hátra. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A Bobobo-Bo bo-bobo c. mangát ki ismeri?

Egy Hair Kingdom nevü helyen játszódik, ahol egy kopasz király az uralkodó, aki azt akarja, hogy mindenki úgy nézzen ki mint ő. Ezért létrehoz a saját mintájára egy kopasz sereget, akiknek az a dolga, hogy kitépkedjék az ártatlan emberek haját. De van egy hős aki szembe mer szállni velük, ő az afro hajú főhős: Bobo-bo, aki megtanulta a Nose-Hair Fist teqnikát, képes az orrszőrével verekedni és képes más emberek hajával kommunikálni. Vannak benne motorozó paradicsomok és beszélő uborkák is. Nagyjából eddig olvastam...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

:dirr:
Ilyen sztorit kitalálni!
Rögtön rá is kerestem. OM-n 70 fejezet elérhető eddig belőle. Szerintem nem fogom kibírni, hogy végezzek az InuYashával, párhuzamosan ebbe is belekezdek, aztán majd meglátjuk. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Basszus nem hittem volna, hogy valakinek felkelti az érdeklődését ez a kis ajánlásom :knife: :LOL:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Annyira elborultnak hangzik, hogy egyszerűen muszáj belenézni! :vigyor:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Annyira elborultnak hangzik, hogy egyszerűen muszáj belenézni! :vigyor:
Szerintem is. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mégegy ember :hammer:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elszegődhetnél valamelyik kiadóhoz marketingesnek. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:
anubys írta:Annyira elborultnak hangzik, hogy egyszerűen muszáj belenézni! :vigyor:
Szerintem is. :D

:wtf:

+1.
Mostanában úgyis csak a My Balls-t olvasom, ami eléggé uncsi és túlnyújtott már egy ideje, szóval ez jöhet mellé. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most vettem észre, hogy készült belőle egy 76 részes sorozat is. Már jön is lefelé. :D
Persze nem tudom, ebben vannak-e fillerek, valamint, hogy meddig dolgozza fel a mangát.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tudom, hogy van anime is, de elég közepes értékeléseket kapott, azért kezdtem bele inkább a mangába.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

2012. A mayák ezen év december 12.-ére jósolták a világvégét. A fiatalok még hülyébbek, mint korábban, egy a letűnt, dicső kor mágiát szimuláló cuccal múlatják szabadidejüket, függővé vállva, a Menny vs. Pokol konfliktus kiújulóban, és ráadásul egy hihetetlenül gazdag "kisegyház" már javában hódítja meg a világot. Ebben a helyzetben jut D3v14n7, egy zárkózott kocka fiú abba a helyzetbe, hogy az általa gyűlölt "játékszerrel" változtasson az egyre borúsabb körülményeken.

http://araki-member.uw.hu/CyberSatan.html

300. post?! This... is... SPARTA!!!
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko, köszi, h ajánlottad a Honey & Honey-t! Nagyon aranyos kis manga a témában, sőt, még hiteles is. Tetszik. :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nincs mit, örülök hogy végül sikerült olyat találnod, amit kerestél. ^^

Hogy ON is legyek:
Most Dogs mangát olvasok, az első köteten már túl vagyok, az egész jó alapozás volt, de így önmagában nem igazán tudom értékelni, úgyhogy most jön a Bullets & Carnage. Régóta rajta volt az elolvasandóim listáján a manga, de az után, amit Anubys írt a másik topicba, egy kicsit elbizonytalanodtam, persze ettől függetlenül most már biztos elolvasom azt a 4-5 kötetet, ami van belőle, aztán majd meglátjuk...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko:
Én már nem is tudom, hol hagytam abba, de lehet, hogy valamikor a közeljövőben ismét felé nézek. Az eleje nekem határozottan tetszett, csak aztán valahogy hirtelen ellaposodott. (Legalábbis így emlékszem. :D )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Gyorsan behoztam a lemaradásom a Driftersben és a Kyoukai no Rinne-ben. Bár nem volt nagy teljesítmény, mivel Kouta mangája össze-vissza jelenik meg, Rumikoé pedig elvileg hetente, de gyakorlatilag már több, mint két hónapja nem került fel újabb fejezet a OneMangára. :/
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én meg közben befejeztem a Dogs mangát, vagyis pontosabban elolvastam azt, ami eddig kijött belőle. Azt hiszem tudom, mi volt a bajod vele Anubys, az első kötet alapján én valami sokkal komolyabbra számítottam, mint ami végül lett belőle, így se volt rossz, remekül szórakoztam rajta, de nem több egy akciómangánál, annak viszont nagyon jó.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Közben utána néztem, és valahol a 27.fejezet magasságában döntöttem úgy, hogy jegelem inkább a dolgot. OneManga-n 46-ig van most fenn, úgyhogy ha befejeztem az Árnybírót (még 20 ch van belőle hátra), ismét felveszem a történet fonalát.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Remélem, a My Balls Koutájától érzékeny búcsút vehetünk végre! Hogy milyen irritáló az a fazon, te jó ég.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most miért? A legtöbb mangában van olyan jelenet, amikor a főhös átmenetileg beemózik, és csinál valami baromságot. Nála most volt ez a rész. :) Azon meg már a múltkori fejezetnél is anyáztam, hogy Minayót dobta ezért az idegesítő loliért, de sajnos már az elején sejtettem, hogy ők fognak összejönni, rendszerint az ilyen helyzetekben mindig a loli nyer. :? Minayo-chan...T__T De legalább most megint beindult a plot, szerintem úgyis kiderül majd, hogy mivel az embereket nem bánthatják, mert letelt a határidő, ezért Elysse-t próbálják majd kinyírni. (Ami sajnos megint nem fog nekik összejönni, pedig ha szereplőhalálról beszélünk, akkor én inkább ezért szurkolnék. XD)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:A legtöbb mangában van olyan jelenet, amikor a főhös átmenetileg beemózik, és csinál valami baromságot. Nála most volt ez a rész.
Szerintem végig ilyen rész volt nála: mindkét lányt álltatta, nem is akart választani, állandóan olyan helyzetekbe került, amik biztosan ahhoz vezettek, h vki a farkát akarja kiverni, stb, stb.
Ez egy seggfej.

Minayo meg álszent ribi, aki egyből sz*pódémonná válik, ha iszik. (Nekem is sok ismim takargatja az ilyen természetét azzal a szöveggel, h "Sokat ittam..." No comment.)
Elyse messze a legjobb arc közöttük. Bár összeszedhetné magát, unom, hogy ennyire csökött agyú, és nem látja meg a megoldást: [SPOILER:]Ha szeret, ember maradhat, és élhet. Ha nem szeret, démon marad, és meghal.[/SPOILER]

re spoiler: * Örültem neki, h dobta. Végre! *

Az meg, h rendszerint a loli nyer... Hát, sajnos, azt látom, h iszonyú módon hype-olják az animu iparban a lolikat. Ami nem is lenne akkora baj, ha megtartanák a kislányok ártatlan természetét, vagy annak látszatát, de nem! Ezek a lolik általában több tapasztalattal rendelkeznek, mint Michelle Wild, mindegyikük tanárokba meg gyámokba, idősebb diáktársakba szerelmes, stb.
Hát erről megvan a véleményem, de ezt most hagyjuk.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Szerintem végig ilyen rész volt nála: mindkét lányt álltatta, nem is akart választani, állandóan olyan helyzetekbe került, amik biztosan ahhoz vezettek, h vki a farkát akarja kiverni, stb, stb.
Ez egy seggfej.
Á, nézd meg a School Days-t, na az egy seggfej! :D (És a rohadék ott még élvezi is, maximálisan kihasználja a helyzetet.) Koutánál szerintem tök jól megfigyelhető, hogy eleinte Minayóba volt totál belezúgva, aztán a fejezetek alatt szépen "átpártolt" Elyse-re, nem volt azért túl sok olyan chapter, amíg abban az állapotban volt, hogy "mindkettőt áltatta". (Eleve úgy a manga negyedéig/feléig Elyse az ellenfele volt, még szivatta is mindig, és akkor még nem úgy... XD Csak sajnos pont ebből gondoltam, hogy "ezek tuti össze fognak jönni", meg ugye a loli-effekt miatt, és lám, igaz lett.) Azt meg ő is csak nem olyan régen ismerte fel, hogy Elyse-t szereti, és mihelyt erre rájött, nem is kellett sokat várni, hogy dobja Minayót. (Bár nem volt azért olyan sok ideje ezen filózni, tekintve, hogy szinte majd' minden fejezetben rátámadt egy random démon, hogy kinyerje belőle az "anyagot". :dirr:) Az meg, hogy "állandóan olyan helyzetekbe került...", főként a mangaka "hibája", elvégre tulajdonképpen ez egy soft-hentai/ecchi, és ahogy az akciófilmben elvárják a minimum egy golyózápor jelenetet, meg sz*rrálövést, itt meg ezeket a bizonyos részeket. XD Kouta még a lehetőségekhez képest többnyire egész jól bírta, főleg, hogy a legtöbb ellenfele démon volt, szóval nem is volt olyan sok lehetősége ellenállni.
zebra írta:Minayo meg álszent ribi, aki egyből sz*pódémonná válik, ha iszik. (Nekem is sok ismim takargatja az ilyen természetét azzal a szöveggel, h "Sokat ittam..." No comment.)
A többi stimmel, de a "ribi" max akkor lenne igaz, ha Kouta mellett még végigdugná a fél várost, közben más férfival nem is láttuk. :) Vele meg miért baj, ha "jól érzi magát", elvégre szereti... :D (Persze amilyen hatással van rá az ital, lehet más férfival is csinálna "érdekes dolgokat", de valljuk be, eleve ez a "becsípve vadul meg" csak egy baromi nagy fanservice, ami szerintem rohadt jól állt neki. XDDD) Ha ebben a mangában kurvát kell keresnünk, az bizony Irene, aki be is vallja, hogy "ma a KAT-TUN, holnap az Arashi együttes", dehát mi mást várnánk egy succubus-tól? XDDD (Na ő egy olyan szereplő, akit az életben én is elítélnék, de így a mangában nagyon bírtam. XDDD) Egyébként Minayo becsípve támadja le hősünket, Elyse pedig a démoni szerződést felhasználva gyakorlatilag az öntudatlan Koutát kényszeríti arra...:dirr: Most melyik a jobb? XD
zebra írta:Elyse messze a legjobb arc közöttük. Bár összeszedhetné magát, unom, hogy ennyire csökött agyú, és nem látja meg a megoldást: [SPOILER:]Ha szeret, ember maradhat, és élhet. Ha nem szeret, démon marad, és meghal.[/SPOILER]
Én őt csak most kezdtem bírni, hogy végre normálosodik, az elején még vicces volt ellenfélként, aki folyton felsül ("Rakéta Csapat" :D), de miután beállt Kouta mellé tundere-lolinak, csak idegesített, haszna mindössze annyi volt, hogy párszor tényleg csak rajta múlt, hogy Kohta nem b*szta el a dolgot (szó szerint), mivel ugye démonként neki volt ereje valamilyen szinten leállítani a "barátnőit". Mondjuk azt "bírtam", hogy a sztori második felében állandóan Minayót és Kohtát csesztette (félig féltékenységből), miközben ő még most is képtelen szerelmet vallani. (Bár tudom, a tsundere-fanservice része, hogy az imádottjával úgy beszéljen, mintha egy csótány lenne, nem véletlenül nem bírom ezt a típust. :dirr:) Bár ha te Koutát és Minayót is rühellted, nem csodálom, hogy Elyse bejött. XD
zebra írta:Az meg, h rendszerint a loli nyer... Hát, sajnos, azt látom, h iszonyú módon hype-olják az animu iparban a lolikat. Ami nem is lenne akkora baj, ha megtartanák a kislányok ártatlan természetét, vagy annak látszatát, de nem! Ezek a lolik általában több tapasztalattal rendelkeznek, mint Michelle Wild, mindegyikük tanárokba meg gyámokba, idősebb diáktársakba szerelmes, stb.
Hát erről megvan a véleményem, de ezt most hagyjuk.
Jaja, én sem kezdenék most bele (már két fórumon is vitáztam emberekkel az erősen "anti-lolista" nézeteim miatt XD), legfeljebb csak annyit, hogy a jelenséggel nekem is a tököm tele már (és akkor még finom voltam), de szerintem sajnos az sem segítene sokat, ha tényleg szellemileg is úgy viselkednének, mint amilyen a testük, mivel loli cuccok tuti lennének akkor is, csak valszeg nem a csaj próbálna kikezdeni az idősebb pasassal, hanem fordítva, ami még durvább. ^^"
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta: School Days
Erre gondolsz? :vigyor:
http://www.indavideo.hu/video/Animecritics_School_Days
Ezt inkább kihagyom.
Titkos írta:loli-effekt
Amúgy... Lehet, h én vagyok inkompetens a témában, de Elyse lolinak számít? Igaz, h a flat-chest adott, de amúgy elég magas, emberi ruhákban simán 14-15-nek nézhető. Bár, a masnik a hajában... Tudja fene. Kíváncsi vagyok, honnan számít egy lány lolinak. Mondjuk, a KnJ-ben egyértelmű, de itt nekem nem az.
Titkos írta:"ezek tuti össze fognak jönni", meg ugye a loli-effekt miatt, és lám, igaz lett.
Nem akarom itt védeni a lolikat, de nem azért jöttek össze, mert Elyse segítsége nélkül Kouta meg az egész emberiség kinyiffant volna? Inkább a közös harc és hála mindkét részről hozhatta össze őket. Végülis, Koutának nem volt különösen loli fétise eddig a manga alatt, mondhatni, csak úgy lobogtak a csöcsök végig.
Titkos írta:Azt meg ő is csak nem olyan régen ismerte fel, hogy Elyse-t szereti, és mihelyt erre rájött, nem is kellett sokat várni, hogy dobja Minayót.
Igaz-igaz, de előbb is dobhatta volna. Nahh, meg, ha szeretek valakit, akkor ne dugjak már fűvel-fával. (Jó, tudom, h ez műfaji sajátosság, de akkor is. :-P )
Titkos írta:Kouta még a lehetőségekhez képest többnyire egész jól bírta, főleg, hogy a legtöbb ellenfele démon volt, szóval nem is volt olyan sok lehetősége ellenállni.
Azért kíváncsi lennék, Ti fiúk, h bírnátok a strapát. :vigyor:
Titkos írta:"becsípve vadul meg" csak egy baromi nagy fanservice, ami szerintem rohadt jól állt neki
Engem idegesített, vhogy az életben sem szeretem az ilyen nőket.
Titkos írta:Irene, aki be is vallja, hogy "ma a KAT-TUN, holnap az Arashi együttes", dehát mi mást várnánk egy succubus-tól?
+1. Mondjuk, ő jópofa volt, mert legalább nyíltan felvállalta. Jókat nevettem a hülyeségein.
Titkos írta:Egyébként Minayo becsípve támadja le hősünket, Elyse pedig a démoni szerződést felhasználva gyakorlatilag az öntudatlan Koutát kényszeríti arra... Most melyik a jobb?
Hahahaha! És tényleg! Amúgy... Kouta nem vette észre, h punciszagú a keze? :oops:
Titkos írta:haszna mindössze annyi volt, hogy párszor tényleg csak rajta múlt, hogy Kohta nem b*szta el a dolgot
Ez azért elég haszon, nem?!
Titkos írta:Minayót és Kohtát csesztette (félig féltékenységből), miközben ő még most is képtelen szerelmet vallani.
Pont ez idegesít benne most. A csökönyösségnek és büszkeségnek is van határa... Szóval, az ilyen típus a tsundere loli? (Nem tudtam.) Bizonyos fokig vicces, ha egy pár egymást cseszteti, de azért ne beszéljen úgy a másikról egyik sem, mint egy csótányról...
Titkos írta:Bár ha te Koutát és Minayót is rühellted, nem csodálom, hogy Elyse bejött.
Az elején, meg mikor Minayo-ékat fikázta, jó arc volt. Azért látszik, h a mangaka is őt bírja a legjobban.
Titkos írta:már két fórumon is vitáztam emberekkel az erősen "anti-lolista" nézeteim miatt
Hehe, akkor ők felélesztik a benned szunnyadó aktivistát?
Titkos írta:valszeg nem a csaj próbálna kikezdeni az idősebb pasassal, hanem fordítva, ami még durvább
Blöárghhh.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Erre gondolsz? :vigyor:
http://www.indavideo.hu/video/Animecritics_School_Days
Ezt inkább kihagyom.
Bizony. XD Mondjuk Member eléggé túlzába viszi a videóiban a fikázásokat, de a School Days kb. tényleg ilyen. XD A sorozatról mindenesetre sokat elmond, hogy az első 5 részt bírtam végignézni, illetve kíváncsiságból a legvégét, de azóta arra is képtelen voltam rászánni magam, hogy normálisan végignézzem az elejétől a végéig, és ennek már legalább egy éve. Itt csak azért hoztam fel, mert ebben tényleg olyan volt a főszereplő srác, hogy maximálisan kihasználta a helyzetet, és lelkiismeretfurdalás nélkül vitte sorban ágyba a csajokat. Na, ő nálam bekerült a No. 1 ellenszenves animeszereplők közé, megelőzve ilyen neveket, mint Naraku vagy Yagami Light.
zebra írta:Amúgy... Lehet, h én vagyok inkompetens a témában, de Elyse lolinak számít? Igaz, h a flat-chest adott, de amúgy elég magas, emberi ruhákban simán 14-15-nek nézhető. Bár, a masnik a hajában... Tudja fene. Kíváncsi vagyok, honnan számít egy lány lolinak. Mondjuk, a KnJ-ben egyértelmű, de itt nekem nem az.
Na igen, nem mindig egyértelmű, Elyse-t én azért gondolom lolinak, mert ha mondjuk az ő testfelépítését összeveted akár Minayóval, akár bármelyik démonnal, valahogy alacsonyabbnak tűnik, nem olyan hosszúak a végtagjai stb. (Meg szintén hasonló okokból gondolkodtam még Irene-en is, végülis ha a melleit nem számítjuk, alkatra kb. egy "Elyse 2".)
zebra írta:Nem akarom itt védeni a lolikat, de nem azért jöttek össze, mert Elyse segítsége nélkül Kouta meg az egész emberiség kinyiffant volna? Inkább a közös harc és hála mindkét részről hozhatta össze őket. Végülis, Koutának nem volt különösen loli fétise eddig a manga alatt, mondhatni, csak úgy lobogtak a csöcsök végig.
Persze, Koutának inkább mazó-fétise van, ahogy az kiderült. XD Amúgy történetileg tényleg azért jöttek össze, de én úgy értettem, hogy mihelyt előjött az a dolog, hogy Elyse árulónak lett nyilvánítva, és kényszerből szövetségre lépett Koutával, rögtön olyan érzésem lett, hogy "OK, már tudom, hogy a manga végén kik lesznek az "álompáros"." Már előtte is volt egy halvány gyanúm, de valahogy a "gonosz démon loli" Elyse még túl valószínűtlennek tűnt, mint Kouta szerelmi partnere, viszont a hozzáköltözés után már úgy 90%-ra saccoltam a dolgot. Valahogy a tsundere + loli kombóból sejtettem a dolgot, a sok fanboy ki is nyírná a mangakát, ha nem ezt tette volna. (Meg feltűnt, hogy már úgy a történet közepétől kezdve a fórumpostok alapján is a legtöbb fanboy Elyse-be volt belezúgva.)
zebra írta:Igaz-igaz, de előbb is dobhatta volna. Nahh, meg, ha szeretek valakit, akkor ne dugjak már fűvel-fával. (Jó, tudom, h ez műfaji sajátosság, de akkor is. :-P )
Ez igaz, de ez esetben "zárójelben az igazság". ^^" Mondjuk a My Balls esetében azért furcsállom a dolgot, mert kis túlzással már az elejétől kezdve minden fejezetben megdug valakit Kouta, erre 1-2 embernek így az utolsó 6-8 fejezetben jött elő a "morális lelkiismerete". XD Korábban még nem zavarta őket a dolog? XD
zebra írta:Azért kíváncsi lennék, Ti fiúk, h bírnátok a strapát. :vigyor:
Én speciel egy hónapig tuti nem bírnám, szóval Kouta már csak ezért is bekerült nálam a legnagyobb animehősök panteonjába. XDD Bár az még most sem tiszta, hogy amikor a pár másodperces visszaszámlálás volt Lucifernél, akkor végülis elment-e, vagy sem. :dirr: Mondjuk ez a legutóbbi fejezet jól jött, már kezdett irreális lenni, hogy július utolsó hetének az elején már minden baja volt, viszont utána ez valahogy megszűnt, noha közben elvileg nem történt semmi... (Mondjuk ha már realitás: érdekes, hogy a nedves álmot csak egyszer, még a manga elején hozták elő, pedig ekkora "nyomás" mellett szerintem úgy a harmadik-negyedik héten már szinte naponta lennének hasonló álmai, és azokat ugye irányítani sem tudja...XD)
zebra írta:Hahahaha! És tényleg! Amúgy... Kouta nem vette észre, h punciszagú a keze? :oops:
Az a gond, hogy nem emlékszem, hogy ilyen szempontból Minayóhoz, vagy Elyse-hez került-e közelebb hamarabb. Ha Elyse-hez, akkor lehet azért nem ismerte fel, mivel akkor érzett először olyat. XD
zebra írta:Pont ez idegesít benne most. A csökönyösségnek és büszkeségnek is van határa... Szóval, az ilyen típus a tsundere loli? (Nem tudtam.) Bizonyos fokig vicces, ha egy pár egymást cseszteti, de azért ne beszéljen úgy a másikról egyik sem, mint egy csótányról...
Igen, ezért nem bírom a tsunderéket. ^^" Ennek a karaktertípusnak az lenne a lényege, hogy már úgy a történet elején/közepén beleszeret a srácba, de előtte is cseszegeti, a felismerés után pedig általában csak még jobban rájátszik erre, mivel ezzel próbálja leplezni az igazi érzéseit, egészen a történet végéig, amikor "megtörik", és onnantól meg kb. pont az ellentéte lesz, tök aranyos viselkedés, stb. Én elhiszem, hogy egyesek imádják ezt a típust, de én úgy vagyok vele, hogy semmi kedvem akár csak egy 26 részes sorozatnál is ezt nézni mondjuk 20-22 epizódig, hogy aztán a végén kapjak pár részt, ahol normális lesz a csaj. Persze nem arról van szó, hogy nem nézek meg olyan sorozatot, amiben van tsundere szereplő, csak éppen az esetek 90%-kában valszeg nem vele fogok szimpatizálni. (Sőt, egyszer megnéznék egy olyat a poén kedvéért, amikor a srácnak pár epizód után elege lesz a csaj tajparaszt stílusából, és jól otthagyja a francba. :D) Amúgy most a legutóbbi fejezetben Elyse-nél is pont ezzel poénkodtak, a vállán megjelenő kisangyal és kisördög volt a "tsun" és a "dere". XDDD De amúgy itt elég jól megfogalmazzák. :)
zebra írta:Az elején, meg mikor Minayo-ékat fikázta, jó arc volt. Azért látszik, h a mangaka is őt bírja a legjobban.
Aha, ez volt a harmadik ok, amiből sejtettem, a "végső páros" kilétét. ^^"
zabra írta:Hehe, akkor ők felélesztik a benned szunnyadó aktivistát?
Mikor hogy, de általában a dolog úgy indul, hogy valamilyen témában kijelentem, hogy "húdejó, megint egy lolis anime, úgy örülök...", erre rögtön jönnek, de hogy dehát mi azzal a gond, meg hogy attól ők nem pedók, stb. Az ő dolgok amúgy, csak néha már tényleg sok a rengeteg pedo bear poén, meg hogy sokan úgy kívánnak szexuálisan egy Lucky Star/K-ON/hasonló kislányt, mintha minimum egy 30 éves bombanő lenne.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Mondjuk Member eléggé túlzába viszi a videóiban a fikázásokat
Szerintem általában fején találja a szöget, bár időnként tényleg sok belőle - főleg élőben, haha.
Titkos írta:Na, ő nálam bekerült a No. 1 ellenszenves animeszereplők közé, megelőzve ilyen neveket, mint Naraku vagy Yagami Light.
+1. Light-ot végig úúúúgy rühelltem, de úúúgy...
Titkos írta:Elyse-t én azért gondolom lolinak, mert ha mondjuk az ő testfelépítését összeveted akár Minayóval, akár bármelyik démonnal, valahogy alacsonyabbnak tűnik, nem olyan hosszúak a végtagjai stb.
A démonok között nincs loli, mert mindegyik örökké él. :wink: Egyébként sztem elég magas, ha Koutához viszonyítassz. Simán laposak a mellei, de attól még nem kislány. Ilyen ruhákban ne is legyen az, te jó ég...
Titkos írta:Meg szintén hasonló okokból gondolkodtam még Irene-en is, végülis ha a melleit nem számítjuk, alkatra kb. egy "Elyse 2".
Irene, mint loli?! Dehogyis. Semmi lolis nincs benne a hajában levő szalagokat leszámítva, hé. :vigyor:
Titkos írta:Valahogy a tsundere + loli kombóból sejtettem a dolgot, a sok fanboy ki is nyírná a mangakát, ha nem ezt tette volna.
A mangában egyértelműen a démonok a legjobb, legkarakteresebb, legkitaláltabb nők, naná, h mindenkinek ők jönnek be. Deviáns vagy. ::^_^::
Titkos írta:Mondjuk a My Balls esetében azért furcsállom a dolgot, mert kis túlzással már az elejétől kezdve minden fejezetben megdug valakit Kouta, erre 1-2 embernek így az utolsó 6-8 fejezetben jött elő a "morális lelkiismerete". XD Korábban még nem zavarta őket a dolog? XD
Azért a nagy szerelem előtt végig a Terrorkirálynő kiszabadítása körül forgott minden, szóba sem került a lamour, hála, meg ilyenek. Ahogy haladt előre a sztori, úgy került előtérbe Elyse és az ő érzései, dilemmája, stb. A moralizálásnak most érkezett el az ideje. Abban viszont igazad van, h egy korábban így viselkedő szereplőtől, aki fűvel-fával elment (ill. nem ment el a szó szoros értelmében :) ), mit is várunk?!
Titkos írta:Én speciel egy hónapig tuti nem bírnám, szóval Kouta már csak ezért is bekerült nálam a legnagyobb animehősök panteonjába.
:LOL:
Titkos írta:Mondjuk ha már realitás: érdekes, hogy a nedves álmot csak egyszer, még a manga elején hozták elő, pedig ekkora "nyomás" mellett szerintem úgy a harmadik-negyedik héten már szinte naponta lennének hasonló álmai, és azokat ugye irányítani sem tudja.
Nahh igen. Meg azt sem értettem, h ha egyszer megjátszotta, h rázúdította a spermáit a Terrorkirálynőre (ez még az elején volt), miért nem könnyített így magán többször is...
Titkos írta:a történet végéig, amikor "megtörik", és onnantól meg kb. pont az ellentéte lesz, tök aranyos viselkedés, stb
Érdekes, mert, ha vki pont a tsuntsun szakaszban kedvelte meg, akkor a deredere szakasz kiválthatja belőle a frászt, érted... Én sem tudnám hova tenni, ha egyszercsak a párom átmenne lovey-dovey stílusba, ez vhogy nem passzol hozzá. :vigyor:
Titkos írta:csak néha már tényleg sok a rengeteg pedo bear poén, meg hogy sokan úgy kívánnak szexuálisan egy Lucky Star/K-ON/hasonló kislányt, mintha minimum egy 30 éves bombanő lenne.
Freaks.
Válasz küldése