Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:Listára felvéve. :3
Azért a GF után lehet, h az art-ot kicsit szokni kell majd. :vigyor: Bár, sztem ez az egyedi graf is az előnyére válik a mangának, csak hozzátesz az értékéhez.

Hm, sokat hallottam a Deadman-ről, majd lehet, h belekukkantok én is.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

börtönverekedős horror! :twisted: nekem már ez az egy mondat elegendő löketet adott.ahogy így elnéztem az eleje slice of life szóval lehet hogy beletekerek.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

tivább olvastam és egyész jó egy két epic ábrázolást leszámítva. shiro tök cuki!!!!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Két nap kivégeztem az Onani Master Kurosawát. Nagyon komoly a sztori, még ha a rajzolás nem is egetverő. A befejezés is tetszett. De miért nincsen róla bejegyzés az ANNen?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2528
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kijött a Girlfriends manga utolsó fejezete lefordítva, valamint írtam is róla egy blogbejegyzést, hátha sikerül még több ember kedvét meghoznom hozzá: http://junchidono.wordpress.com/2010/08 ... ngo-evarr/ :3
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kösz, h szólsz, Junchi! ::^_^::

Elolvastam az írásod, és maximálisan egyetértek. :wink: Zseniális manga!!!
Junchi írta:Itt maguk a karakterek és az érzelmeik kapják a legfőbb kihangsúlyozást, tehát nyugodtan felfogható egy vérbeli uniszex mangaként is a dolog, férfi és női olvasók egyaránt megtalálhatják benne a számításukat.
Örülök, h így látod, így legalább kevésbé érzem magam marslakónak, amiért nő létemre ilyesmit olvasok. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem akarok hülyeséget mondani, majd egy okosabb legfeljebb kijavít, de mintha a yuri mangákat alapból a nőknek találták volna ki, szóval ne érezd magad hülyén zebra. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta:Kijött a Girlfriends manga utolsó fejezete lefordítva, valamint írtam is róla egy blogbejegyzést, hátha sikerül még több ember kedvét meghoznom hozzá: http://junchidono.wordpress.com/2010/08 ... ngo-evarr/ :3
OK, akkor ez is felvéve az elolvasandók közé. Még úgy sem volt yurival dolgom. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Nem akarok hülyeséget mondani, majd egy okosabb legfeljebb kijavít, de mintha a yuri mangákat alapból a nőknek találták volna ki, szóval ne érezd magad hülyén zebra.
Igaz-igaz, utána olvastam egy kicsit. ::^_^::
Mariko írta:OK, akkor ez is felvéve az elolvasandók közé. Még úgy sem volt yurival dolgom. ^^
Majd írd meg, h tetszett! :)

Btw: Ezt itt alant olvassa vki? Elég zakkant egy darabnak tűnik, szóval, muszáj belenéznem. :vigyor:
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=29162
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Btw: Ezt itt alant olvassa vki? Elég zakkant egy darabnak tűnik, szóval, muszáj belenéznem. :vigyor:
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=29162
Nem ismertem, de köszi, hogy linkelted, kellően elmebeteg alapsztori, és remek alapanyag valami ecchi/yuri/fanservice mangához. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2528
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:Kösz, h szólsz, Junchi! ::^_^::
Nincs mit. For the horde. :D

Btw Titkosnak igaza van, a yuri mint "műfaj" (itt most kell az idézőjel) tulképp a shoujo mangák egy alternatívája, legalábbis így született meg anno, aztán persze később felbukkant a HC-yuri "műfaja" is, meg etc.

>Mariko

Örülök, hogy sikerült meghoznom hozzá a kedved. ^.^
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

yuriból nincs sok ismeretségem(mangák terén, animét viszont már láttam) yaoiból annál több. tudom hogy nonszensz az eddigi képemhez képest, de nekem mindkét típus bejön és barmira nem érdekel hogy ki mit gondol róla és rólam emiatt.
a saját nemhez való vonzódás nem természetes, de elfogadható!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hakuma Riyuichi írta:a saját nemhez való vonzódás nem természetes, de elfogadható!
Szerintem természetes, de nem kezdek el offolni inkább.
Hakuma Riyuichi írta:yuriból nincs sok ismeretségem(mangák terén, animét viszont már láttam) yaoiból annál több. tudom hogy nonszensz az eddigi képemhez képest, de nekem mindkét típus bejön és barmira nem érdekel hogy ki mit gondol róla és rólam emiatt.
Nem hiszem, h nonszensz lenne, hogy érdekelnek ezek a műfajok. A yaoi-knak eleve a nők a célközönsége. ::^_^:: Eddig akárhány meleget kérdeztem erről a műfajról, mindegyikük negatívan nyilatkozott róla. :vigyor:
A yuri-t meg picit fentebb veséztük ki: eredetileg az is női közönség számára készült. :wink:

Btw: Engem is érdekel mindkettő, csak a yaoi-k rajzolását még szoknom kell. :drop:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nekem vannak meleg haverjaim (én hoztam össze őket még régebben) és nekik mindkét műfaj tetszett.
a yuri célközönsége a lesbikus csajokra értendő? mondjuk én is nézem de ők a tényleges cél?
a yaoi manga ábrázolás szerintem teljesen más mint az animés.

tovább néztem a DW-t egyre őrültebb és őrültebb!!!!! :twisted: több benne a vér és a horror, imádom!!!
Shiro brutális gyilkos, de még egy fél emberfejjel és rideg tekintettel is cuki :D :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hakuma Riyuichi írta:a yuri célközönsége a lesbikus csajokra értendő?
Heterókra, de a leszbikus animenézők közül is igen sokan nézik, szeretik a yuri-t.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

akkor már tudom kinek ajánlani :vigyor:

van valami feltörekvő yayoi vagy egyébb manga a színen ami érdemes lenne olvasásra?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mivel még nem tudtam fel venni a fórum ritmusát, csak leírom manga téren is éppen, hogy állok:

Kicsit hosszú lenne fel sorolni ezért ki ragadok néhányat a teljes listámból:

Én is most fejeztem be a Girl Friendset, lehet el is felejtettem megköszönni Junchinak a linket amit a MALon küldött. Tehát akkor most: Köszi!
Lehet, hogy klisés de jó hangulattal el lehet azt fedni, és itt meg volt a hangulat. :)

Az aktuális kedvenceim a kedvenceim közül: Mahou Sensei Negima! most láttam a 300. fejezet spoilereit. A legjobb jubileumi fejezet valaha, nosztalgikus volt de teljesen jól időzítve természetesen és még Love Hina special is volt mellé!

Kekkaishi a legutóbb ki derült titkokkal teljesen kikerekedett a történet, és Yoshimori belső drámája is tetszett az arcok amiket vágott: http://img3.imageshack.us/g/kek2.png/

Nurarihyon no Maga az animet látva még jobban érezni Shiibashi Hiroshi mekkora egy zseni, szóval amit ő megrajzol annak még a töredéke se fér bele egy anime költség vetésébe. :P

Vabagond A legjobb manga amit valaha is olvastam/olvasok/olvasni fogok, de mégse tudok 10 pontot adni neki, túl jó nekem. Nem tudom félek ha 10 pontot adok neki végén meg előzi a kedvenceimet. Majd ezt rendezem a ha beértem az aktuális fejezeteket.

Azok a shonen-fightok amik éppen "jó pillanatban" vannak, most pont elég sok ilyen van:
Code:Breaker: Most leginkább ezt várom legjobban a shonen-fightok közül, az valahogy mindig érdekes ha jó barátok akarják megölni egymást és ráadásul nem is tűnik erőltetettnek. :)

Toriko teljesen izgalmas és lebilincselő ahogy a fő hősök 4-5 fejezete semmi mást nem csinaltak, csak meg küzdöttek a természet erőivel és zöldséget zabáltak, ráadásul a égig érő paszuly megvalósítása az arc: http://a.imageshack.us/img42/5323/toriko2.png

Félve merem ide írni, de Naruto már látni lehet a fényt az alagút végén, egész jól össze van szedve minden egy biztató lezáráshoz. Csak legyen már lezárva. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kdanni írta:Vabagond
Pont ma gondolkoztam, h belevágjak-e. Azt hiszem, teszek majd vele egy próbát, ha több időm lesz.
Kdanni írta:Toriko
Erről meg most hallok először: elég beteg cuccnak tűnik. :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Nurarihyon no Maga az animet látva még jobban érezni Shiibashi Hiroshi mekkora egy zseni, szóval amit ő megrajzol annak még a töredéke se fér bele egy anime költség vetésébe. :P
Ezt én is olvasom, és egyet kell értsek, a mangaka tusrajz szerű stílusát nehéz visszaadni animében, bár néha próbálkoznak vele. Az animével mondjuk szerintem az lesz a legnagyobb baj, hogy pont ott fog véget érni, ahol beindulna a sztori. Kár, mert Ryuujit és Hidemotót szívesen megnéztem volna animálva. :(
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

zebra írta:"Toriko"

Erről meg most hallok először: elég beteg cuccnak tűnik. :vigyor:
Van belőle egy OVA ami az első fejezetet dolgozza fel. Kedvcsinálónak azt ajánlom, egész jó lett.
http://myanimelist.net/anime/6941/Toriko

@Mariko
A Mago animét inkább abba is hagytam mikor Rikuo-n rajta volt a szemüvege miközben Gyuukival beszélt.
Innentől inkább nem is akarom látni mit csinálnak belőle. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Saturn Apartments
A manga a távoli jövőben játszódik, ahol a Földet természetvédelmi területté nyilvánították, az emberek pedig felköltöztek egy, a sztratoszférában épült, Föld körüli gyűrűre. A gyűrű belsejébe ablakokon keresztül jut be a természetes fény, de ezek az ablakok könnyen koszolódnak, így szükség van valakire, aki tisztítja őket. Az ablakpucolók nagyon veszélyes munkát végeznek, nagyon kevés pénzért, épp ezért a társadalom legalsóbb rétegéből kerülnek ki. A történet főhőse, Mitsu az iskola elvégzése után ablakpucolónak áll, hogy kövesse édesapja nyomdokait, aki valamikor maga is ezt a munkát végezte, de egy nap, máig tisztázatlan körülmények között, lezuhant a gyűrűről.
Nagyon aranyos kis manga, lazán kapcsolódó slice-of-life jellegű történetekkel, amik főleg Mitsu és munkatársai, valamint a megbízóik körül bonyolódnak.
8/10
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Virgin na kankei

Uhh... Ide mintha még nem is írtam volna olyan mangáról, ami kikészített, mivel az olyanokat nagyon ritkán folytatom, és még időben abbahagyom. Sajnos ez egy alattomos cucc, és a kezdetben érdekesnek induló sztori átvált totálisan szemét forgatókönyvbe, de akkor már 20+ fejezeten túl vagy, és már csak azért sem hagyod abba. Seinen ecchiről van szó (ez a szinonimakifejezés arra, hogy "úgy szexelnek benne, mint bármelyik hentai doujinban" XD), igazából az volt a gond, hogy a mangaka egy "reális" történetbe ágyazva próbálta azt megoldani, hogy hősünk chapterenként másik nővel feküdjön le. (Na jó, ez persze erős túlzás, de eddig négyet számoltam össze.) Hogy agyam mennyire igyekszik kitörölni ezt a borzalmat, azt jól mutatja, hogy már alig emlékszem rá, hogyan is kezdődött az egész agymenés, pedig 50 fejezet sincs az egész. Valami olyasmi volt, hogy egy gyönyörű nő kikezd a sráccal, aki persze naná, hogy hagyja magát (angol fórumokon megelőlegezték neki a "HIV endinget", ha értitek...:dirr:), viszont a "fun" másnap kezdődik, amikor az állásinterjún kiderül, hogy ez a nő lesz a főnöke, aki persze azonnal felveszi. Az elején még tényleg érdekesek a fejezetek, mivel a nőről nem sokat tudni, és a srác is azon filózik, hogy vajon szereti, vagy csak szexpartnernek tartja. Talán az egyik érdekes eleme pont az volt az egésznek, hogy amíg az ember nem ismerte a két főszereplőt, benne volt a pakliban, hogy bármelyikükről kiderülhet valami mocsokság. (Amúgy is kuriózum lenne már egy olyan seinen, ahol nem az lesz végül a főszereplő felesége, akit legelőször meglát, vagy esetleg a nőnek is van némi vaj a füle mögött. Bocs, spoiler, nem mintha ebben a cuccban ez számítana. XD)

Sajnos a srác érdekes módon gyógyítja lelki sebeit, mivel az "üljünk le, és beszéljük meg, hogy akkor most mi is van köztünk" helyett azt választja, hogy random nőkkel kezd dugni, hol egy "szexbárba" (van ezeknek valami hivatalos japán neve, de most passzolnám...) hívják el a haverok, amire gondolkodás nélkül igent mond, hol ismerőse egyik "kanos leszek, ha becsípek" barátnőjével "végez", de persze az ártatlan exosztálytársnőt is minimum megcsókolja, még ha az ágyig nem is jutnak. Persze mondhatjuk, hogy "jogában áll", mivel ekkor még hivatalosan egyik csajjal sincs együtt. A gond az, hogy később viszont együtt lesz, összeköltöznek, de a gyerek utána sem bír leállni ezzel az életvitellel. Ráadásul a kezdetben remélt "mocskos titkok a múltból" jelenetekből egy sem válik valóra. A szereplők beállnak a kétdimenziós szerepköreikbe ("cuki exosztálytárs, aki már 4 éve értem rajong", "yamato nadeshiko, és imádom, csak kár, hogy a főnököm" "könnyűvérű csaj, aki már csalódott a férfiakban, de mellettem újra megismerte a szerelmet" stb.), és miközben mindenki a lelkét kiteszi a "főhősért", ő jobbra-balra dug, de közben persze örök kétely, és szenvedés az élete, mivel szegényben súlyos lelki sebeket okoz az, hogy nem tudja, hogy X vagy Y hogyan érez, és mit kellene csinálnia. (Mielőtt valaki azzal a School Days-ben is népszerű indokkal jönne, hogy "de fiatalok még, ez természetes", fontos megemlítenem, hogy 24-25 éves a srác is, a nők ennél kapásból idősebbnek néznek ki, a főnökasszony speciel már kétszeresen elvált. Kivéve ugye az exosztálytársat, de lássunk csodát, még ő az egyik legnormálisabb szereplő.) Hogy még jobban beleélje magát az egyszeri olvasó a nagy drámába, feltűnik a színen egy másik férfi, aki teljesen hősünk ellentéte: gazdag, stílusos, határozott, stb. Az ember akkor sejti, hogy valami félrement ebben a mangában, amikor azon kapja magát, hogy ennek a pasasnak kezd szurkolni a főszereplő ellenében. Ugyan említik, hogy a fickó nagy csajozós, de mi ebből a mangában semmit nem észlelünk, sőt, pont úgy látjuk, hogy mióta hősnőnkre hajt, másra rá sem néz, elleben tényleges főszereplőnk minden este ágybavisz valakit. A vége kiszámíthatóbb nem is lehetne, más nők szívének összetörése árán természetesen feleségül veszi az imádott nőt, de ami a "legjobb": ő mit sem sejt abból, hogy a srácnak hány szeretője volt mellette, sőt, még oda is szól, hogy "Megcsalhatsz, csak meg ne tudjam.", ezzel zöld lámpát adva az újabb kalandoknak....amik amúgy nem is váratnak sokáig magukra, hiszen létezik egy Virgin na Kankei R, ami ennek a folytatása, csak ott már a feleségét csalja újra és újra, és naná, hogy a mai napig még egyszer sem bukott le előtte. Ugye milyen drámai, és romantikus történet? :dirr:

Na jó, abbahagyom, de ez a cucc kikészített. Pont azért, mert olvastam már nagyon jó seinen mangákat, amiben vagy megoldották, hogy hűséges maradjon a srác (Futari Ecchi, nagyon aranyos, ajánlom mindenkinek), vagy eleve annyira elborult, és elmebeteg a történet, hogy még képesek voltak azt is beépíteni a plotba, hogy miért dug végig a srác egy tucatnyi nőt (My Balls, akkora ez a manga... XD), viszont ezt a fenti borzalmat senkinek nem ajánlom. A legszomorúbb, hogy lehetett volna egy újabb érdekes történet, esetleg olyan tálalásban, hogy ezúttal a srác "ártatlan" és a nő a "bűnös", és a szereplőkben is lett volna potenciál, de amit az első 10-15 fejezetben a mangaka felépít, azzal nem nagyon tudott a továbbiakban mit kezdeni, lett belőle egy klisés, dugós, drámázós manga. Szomorú, mert nem mondanám, hogy bárki ellenszenves volt, még a srác sem az az "izomból vagyok szemét" fajta, mivel pontosan tudta, hogy a tűzzel játszik, de sajnos nem sikerült együttéreznem vele, mivel az akaratereje akkora, mint 5 éves gyereknek Willy Wonka csokigyárában, nemet mondani képtelen, és minden helyzetben kapásból a rosszabb döntést hozza.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Sajnos ez egy alattomos cucc, és a kezdetben érdekesnek induló sztori átvált totálisan szemét forgatókönyvbe, de akkor már 20+ fejezeten túl vagy, és már csak azért sem hagyod abba.
Ismerős nóta, és akkor még mázlid van, ha befejezik záros határidőn belüla cuccot, és nem kell végigszenvedned 20+ kötetet. :drop:

Amúgy a leírásod alapján ez a remekmű megérdemelné a "félrekefélős manga" jelzőt. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

The Music of Marie
Nagyon jó steampunk manga volt, érdekes gondolatokat fejtegetett a vallásról és a technológiáról. Kicsit lassú ugyan, az első kötet többé-kevésbé a világ és a szereplők bemutatására megy el, de a második kötetben felpörögnek az események, az utolsó fejezet pedig mellbevágó. Volt egy sejtésem még az elején, hogy ilyen vége lesz a történetnek, de a mangaka olyan ügyesen elaltatta a gyanúmat, hogy a végén mégis sikerült meglepnie. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Ismerős nóta, és akkor még mázlid van, ha befejezik záros határidőn belüla cuccot, és nem kell végigszenvedned 20+ kötetet. :drop:
Na igen, bár az is biztos, hogy akkor vagy átpörgetném olvasás nélkül, vagy rögtön a végére lapoznék, már ha egyszer vége lesz. XD (Általában úgyis csak annyi változik a "történetben", hogy épp másik csajjal van, nem lenne olyan követhetetlen. :dirr:)
Mariko írta:Amúgy a leírásod alapján ez a remekmű megérdemelné a "félrekefélős manga" jelzőt. XD
Kb., komolyan, már tényleg csak azzal tudták volna cifrázni a helyzetet, ha "kölcsönkenyér visszajár" alapon a nők is elkezdenek félrekúrogatni. :dirr: Amúgy az R ajánlója is jó: "Will he go undiscovered again this time? And just how many women are going to be involved this time around?" Na igen, a sorozat "izgalmai" ebben merülnek ki, de legalább a második szezonnál már nem fogom elkövetni azt a hibát, hogy egy kicsit is komolyan vegyem. :dirr: (Meg amúgy sem fordítja jelenleg senki. XD)
Kép
Válasz küldése