Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: sallylla »

D.Gray-man 212:
Hát...a kínai raw-ból nem fogtam fel túl sokat. Ez a fejezet már megint lassabb-visszaemlékezős rész volt. Igazából nem történt semmi extra (szerintem). Kandáék ráleltek a tök kómás Allenre és bújtatták. Amit viszont nem igazán vágok (talán maga Allen sem), hogy most akkor felébredt végre a 14.? A bőre meg a szeme mindenesetre már megváltozott, de ilyen már máskor is volt. Na meg, az az árny, amit Kanda látott vajon Tryde sziluettje volt? A CharaGray karakterkönyvből elkezdtem fordítgatni a noék karaktervázlatait (majd mennek fel a blogra terveim szerint :) ), köztük Tyrydét is, és rohadtul érdekes karakternek ígérkezik. Hoshino azt írta, hogy ő a noék halálistene. Ha ezt vesszük alapul, nem kizárt, hogy ő volt az és most jött eltenni láb alól Allent.
Nah meg tényleg, majd elfelejtettem, a végén felbukkant a halott(nak hitt) Link.
Bár ami azt illeti, én valahogy sejtettem, hogy él, már csak azért is, mert ő a 10. legnépszerűbb karakter, az olyanokat pedig ugyebár nem illik meghalasztani a manga-világban. :lol: Ráadásul asszem még Hoshino is utalgatott rá a karakterkönyvben, hogy fontos szerephez fog jutni a fazon. Azon meg már csak jókat nevetek, amikor egyes szereplők visszatérésekor a külföldi fórumokon mindig elsüti valaki, hogy "óó, biztos Lulubell az, csak felvette az alakját..." (aki igaz, csak egyszer sütötte el, ezt a fajta képességét, de sebaj).

Summa summárum, nem volt egy rossz chapter, de ez csak annak köszönhető, hogy hál' Istennek valamennyire azért érdekel szegény Allen sorsa. A magam részéről mindenesetre izgalmasabb folytatást vártam volna az előző fejezet után, főleg így, hogy a következő hónapban már megint szünetel a manga. :hammer:
Kép
TumblrMAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Big Order

A Mirai Nikki mangakájának új mangája. Karakteralkotásban azóta sem lett sokkal ügyesebb, és a fősztori is olyan MN-szinten mozog, tehát a felütés ötletes, a továbbgördülés egyelőre nem rossz, de inkább semmiextra, meg gusztusdolga (jó, mondjuk még csak öt fejezet jött ki, ha jól láttam, szóval igazán még nem szabad következtetéseket levonni.)
Viszont a két főszereplő kapcsolata valami zseniális! :thumb: Bárcsak inkább vígjáték lenne, sokat elröhögcsélnék rajta! XD (BTW, hasonló témájú címeket bármilyen médiumból szívesen fogadok! :D)

Szóval sikerült megint megcsinálnia, amit a Mirai Nikkiben sem értettem: hogy lehet valami egyszerre gyenge, és nagyon jó? :LOL:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Yunótól nem tud szabadulni, az itteni csaj is kábé egy-az-egyben ő. :D

Maa, elolvastam belőle nem is olyan rég az első két ch-t, de az annyira nem jött be. Azt mondod, érdemes folytatni? Jó, mert hamar belehet hozni a lemaradást. :3
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha ez a jelenet nem mozgatta meg a fantáziád, akkor nem sok esélye van a cuccnak, de legalább egy fejezetet még mindenképp olvass el, mert a 3. a legjobb eddig, és nagyon jó lenne, ha a továbbiakban is sok hasonló rész lenne, mert a világuralmi sztori kevésbé csigáz fel. :drop: (Bár azért remélem, hogy a végére azért lesz legalább olyan epic, mint a MN)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, be is hoztam. :D

Igazság szerint úgy vagyok vele, mint Te: Gyak jobban érdekel minden egyéb, mint maga a fősztori. Rin = fun, aztán ott van még rajta kívül a 10 súlyosan weirdo fickó/fickina + az itteni Yukki meglehetősen tökös, szal... nem rossz. :3
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Franken Fran: Aranyos és egyben igen brutális sorozat. A főszereplő Fran -t még a mostanáig se tudtam se jó se rossz oldalra besorolni mert rengeteg ember halt meg a "kísérleti nyulaként" de ugyanakkor 2X annyi embert meg is ment vagy feltámaszt mikor hogy alakul. :D Ami felhúzott néha az páciensei mérhetetlenül mélységes gödörből felbugyogó hülyeségek halmazának teljes körű abszolválása. A sorozatban vagy totál idióták vagy megátalkodott gonosztevők és néha be be esik egy két ártatlan áldozat is akik éppen rosszkor és rossz helyen voltak vagy örültek meg.... A sorozatban majd lesz két húga is Fran-nak mind2 bírtam a saját hülyeségeikkel egyetemben. :) Akit nem zavar hogy rendszeresen kibelezik az epizód szereplőket azoknak mindenképp ajánlom mert jó ! Kicsit Dr House kicsit Franken Stein kicsit Dexter kicsit tucat horror de pont igy szép. :cool:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Saki Hasemi forduljon föl.

Egyébként hogy, hogy nem, Hikawa Kyouko mangákat olvasok. Én, aki megszállott shounen/seinen fan, és aki oly annyira imádja az "újhullámos" karidesignokat, 1970-80-as shoujo mangát olvas. Meg áll az ész.
De a Kanata Kara tényleg epic.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Saki Hasemi forduljon föl.
Ezt most mire fel?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az, hogy megint Yabuki Kentarou mangát akarok olvasni. Tőle. Sajátot. Azt, amin fetrengve röhögök (igen, BC2-t). De amíg más talál ki helyette történetet, addig nem is álmodhatok ilyesmiről. :(
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ugyan olyan blog bejegyzést sikerült összedobnom manga változatban is mint, amit az animés topicba linkeltem, be linkelem azt is: http://kdanni.wordpress.com/2012/02/18/ ... -cimnek-5/.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Tessék. Ao no Exorcist 32-es rész: 44 oldal. És most egész érdekes is. Nem tudom, miért nem lehetett ezt korábban. És: Nietzsche reference - PURE WIN. Az más kérdés, hogy arról mindig ez jut az eszembe. XD


Edit: Kevés olyan manga van nálam, amit csak emlegetni kell, és újraolvasom. A fentebb szóbahozott Black Cat ilyen. Szóval most újra Yabuki Kentarou legjobb mangáját olvasom. :D Éppen megyünk kiszabadítani Eve-et.
És ha már BC. Titkos, rájöttem, hogy a TLR-ban miért nem fog sohasem szerepelni Sven is. Yami gondolkodás nélkül otthagyná Rito háremét. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Újabb Jump echi sorozat indult!
Pajama na Kanojo

És mind történetileg és rajzolásilag is rendben van, így egy fejezet alapján. A háremre utaló jelek természetesek. De a lényeg a mangaka kedvenc mangája a Gintama! Volt is benne egy kevés a komoly fejezetek keserédes hangulatából.
A történet mögött van egy kis szimbolizmus, így nagyon remélem, hogy a összeüközés után a mellek a főhős kezében landolnak jelenetek mellett, ami már volt most is, lesz némi érdemi tartalom is.
Ami legjobban tetszett, hogy némi intellektuális jelet is mutat.

Most elég nagy vigyor ül az arcomon, mert már ideje ilyen sorozatra vágyom.
És pont jó a időzítés, mert a Mahou Sensei Negima véget ér 3 fejezet múlva, a To Love-rut meg egyre kevesebb kedvem van olvasni, (inkább csak nézegetem. :)).
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Egész jó volt, de ennek ellenére nem tervezek vele hosszútávú kapcsolatot.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Újabb Jump echi sorozat indult!
Pajama na Kanojo
Nem rossz, mondjuk pont az ecchi része az, ami igen átlagos lett benne véleményem szerint (a szokásos "bugyit még merünk mutatni, de mellet már csak félig"), viszont maga a sztori eddig egész érdekes. :) Hogy "intellektuális" mennyire lesz, az nálam majd hosszútávon derül ki, de tény, hogy máris értelmesebben indított, mint a hasonló sorozatok. A rajzolás mondjuk engem annyira nem vágott a földhöz, persze csúnyának sem mondanám, csak nekem kissé még elnagyolt, meg végig volt egy olyan érzésem, mintha az egész stílusát az Ichigo 100%-ot rajzoló Kawashita Mizukitól vette volna kölcsön a mangaka. ^^" (Meg is néztem gyorsan, hogy véletlenül nem ő rajzolja -e, mert speciel az ő visszatérésének örülnek, valahogy már a sokadik mangáját vágja el a Jump, pedig semennyivel nem gagyibbak a cuccai, mint egy átlag ecchi, sőt...) Szóval ez a pizsamás cucc valszeg a ploton fog nálam múlni, a második chaptert mindenesetre még biztos elolvasom majd, érdekel, hogy innen hogyan tovább. :)

Viszont ha már SJ ecchi manga: Mi a fene lett a Kagami no Kuni no Harisugawa-val? :( Nekem az szimpi volt! OK, nem olvastam rendszeresen, de a plot bejött, a rajzolás szebb volt, és a főhős srác is egész üde színfoltként tűnt fel a szokásos "háremhősök" tengerében. Erre nemrég hallom, hogy 29 fejezet múlva cancel lett. :/ OJ vagy Kdanni, ha valamelyikőtök folyamatosan olvasta, légyszi mondja el, hogy legalább a befejezés rendben volt? Mert ahogy hallottam, kb. úgy lett vége, mint anno a sima To-Love-Ru-nak, szóval nem igazán zárták le, inkább csak elvágták egy ponton. :? És sajnos úgy néz ki, hogy nem is igen lesz folytatva.

Amúgy lehet írtam már, de ezt a tükrös mangát ugyanaz vitte, aki az Mx0-t is kitalálta, ami sokak szerint a "legjobb manga, amit valaha canceleltek" volt. Szomorú és undorító, ahogyan a Jump egy csomó tehetséges mangakát teljesen "betör" egyféle irányba. Lassan az lesz, hogy ha nem borderline hentai ecchit, vagy agyatlan Dragonball-klón shounen fightot rajzol valaki, akkor nem is kérnek belőle Jumpék. Persze kit izgatna a dolog, ha valami hatvanadik seinen rétegmagazin, vagy hasonló lenne, de ez eladásokat vezető lap, és valahol szomorú, hogy pont ők erőltetik ezt az irányt. :?
Kdanni írta:a Mahou Sensei Negima véget ér 3 fejezet múlva
Nofene, ezt is megértük. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Mi a fene lett a Kagami no Kuni no Harisugawa-val?
Egész biztató volt, jól meg lett alapozva egy kesze-kusza love comedy kidolgozott karakterekkel, de mielőtt bármi tényleg elkezdődött volna, egy gyenge alternatív befejezést kaptunk, ami a szokásos semmilyen szerelmet vallás és elpirulás komboval ért véget a 28. fejezetben. A 29. meg csak egy fanservice parádé ráads volt, igaz még annak is több értelme volt mint egy átlag echinek.

Pajama na Kanojo-hoz:
A színes oldalt és utolsó jelenetet látva, van egy ötletem mi is lesz a fő sztori. Csipkerózsika szál elég egyértelmű, a Hófehérke még annál is, gondolom van egy mostohája, aki a nyomában van stb..
Na, és adott egy főhős, aki valószínűleg, ha meg lát egy bajba jutott lányt egyből felül a fehér lovára, és addig meg nem áll míg meg menti azokat.
A természetfeletti feletti adalékkal kész is egy a Bakemonogatari vagy KamiNomi szerű sorozat. //És ezek most pont elég felkapottak. :) Bár lehet pont emitt lesz lehúzva, hogy mennyire nem eredeti.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Most egy viszonylag rövid, mindössze 5 kötetes mangát olvasok (kár, hogy a fordítás befejezetlen): Gakuen Sousei Nekoten! Két dolog: Iwahara Yuji macskái. Komolyan, ezután a karakterfelhozatal után vagy egy hétig sírtam, hogy adják vissza nekem ezeket a lényeket. Hát megkaptam végre. :D Komolyan sajnálom, hogy ennek a fószernak nincs több ilyen mangája, az ilyen humanoid lényekben, és szörnyekben a legjobb.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta:Most egy viszonylag rövid, mindössze 5 kötetes mangát olvasok (kár, hogy a fordítás befejezetlen): Gakuen Sousei Nekoten!
Ööö, izé.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Fordítás=fanfordítás. Szerinted kinek van arra pénze, hogy még mangát is vegyen? Főleg külföldről...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Fordítás=fanfordítás. Szerinted kinek van arra pénze, hogy még mangát is vegyen? Főleg külföldről...
Itt speciel elég sok embernek. :dirr: XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Csak hasra ne essek ettől a két oldaltól. :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Jelenleg nem állok olyan jól anyagilag.Egyetemi pályafutásom legjobb átlaga után nem kapok ösztöndíjat, mert az msc első félévében nem az előző félév átlaga számít, hanem a felvételi pontszámot számítják át, és az alapján osztják a pénzt.

És, hogy ne legyen OFF a Negima utolsó fejezetét olvastam. Nagy csalódás volt, bővebben a blogomon.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Bakuman új fejezet

ugye nem csak én gondolom úgy, hogy ennyi jóság és repülés után mostmár tényleg megszívják a főszereplőink? XD

Ki mire tippel? Én spec tűkön ülök.... szerintem nem kapja meg Miho a szerepet. Szerintetek?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Area D - Inou Ryouiki

Véletlenül kerültem az adat lapjára, aztán mikor másodszorra szembe találkoztam vele felfigyeltem rá, hogy Yang Kyung-II az Árnybíró egyik mangakája rajzolja, és ennyi elég is volt, hogy legalább bele nézzek. A rajzolással nincs is probléma nagyon látványos meg minden. A történet viszont annyira generikus, hogy szinte egy egyben az X-menes néhányan mutánssá válnak természetfeletti erővel meg mindennel, ami kell, és a náci társadalom meg üldözi őket. Ráadásul itt anyira náci a társadalom, hogy az a kezdő jelenet, hogy szállítják a "Altered"-eket egy koncentrációs táborral ekvivalens börtön szigetre.
Ezen kívül is csak a szokásos, hiper-szupererő fitogtatás fért bele az első fejezetbe, így többet nem tudok írni. Kíváncsi vagyok a börtön sztorival tudnak-e kezdeni valamit, és lesz-e egy kis mélysége, mert a látvány miatt úgy simán megérné folytatni, vagy talán még anélkül is.

Kuroshitsuji

LOL, Ciel a szájából kilógó teasüteménnyel, éppen csak megérkezik az iskola kapuinak bezárása előtt. És mikor szégyenlősen összenézett a bishi sempaijal. És a shojo klisék mögötti Harry Potter után érzet, ez az arc is jól indult. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

LIFE: Most tartok a 17. kötet felénél. És még három és fél kötet van hátra. Imádom! *.*

Avatar: Ez egy koreai mahwa, aminek köze nincs az általunk ismert animéhez, vagy ahhoz a gagyi CGI-filmhez. Mondjuk, a történet még nem indult be, és csak négy fejezet van lefordítva angolra, nem is rossz. Földönkívüliek, akik köztünk élnek, és olyan játékot játszanak, hogy beilleszkednek az emberek közé. A grafika egész szép, a történet is érdekesnek tűnik.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Kuroshitsuji
LOL, Ciel a szájából kilógó teasüteménnyel, éppen csak megérkezik az iskola kapuinak bezárása előtt. És mikor szégyenlősen összenézett a bishi sempaijal. És a shojo klisék mögötti Harry Potter után érzet, ez az arc is jól indult. XD
Igeeen, jó kis arc lesz ez! Ráadásul még tutor Sebby is visszatért! XD
Kép
Válasz küldése