Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Remélem a próféta szól belőled.

Edit: ennek is kicsit utánanéztem.
"The finale for Nurarihyon no Mago will run in the seasonally published Jump NEXT!"
http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire4 ... 0_full.jpg
Ezt máris lefordítom, csak egy kicsit be vagyok lassulva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2012.06.21. 19:06-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És tényleg! http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -the-works
(Nem is tudtam, hogy ennek az a hivatalos angol címe, hogy "Nura: Rise of the Yokai Clan", elsőre azt hittem, rossz hírt nézek. XD )

A Naruto meg tűnjön is el, remélem jön helyére valami kevésbé fárasztó, és kicsit igényesebb sorozat. ^^; (Nem lehet sokkal igényesebb, mert azt nem zabálják a tömegek, és ezért nem is töltené ki az űrt.)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

FFFFFFFFFFUUUUUU ebbe az egészbe. Jó, persze, most egy kissé passzívan állok a dologhoz, mert nem teljesen a lábam alól húzták ki a sorozatot, de akkor is.
És komolyan, az egészben az a legszarabb, hogy minden manga, amit olvasnék, szépen lassan eltűnik a fordítók/szkennelők süllyesztőjében. Ha belegondolok, hogy igazából ez volt az egyetlen manga, amit angol fordítással szereztem be... ugh.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Én is csak annyit láttam, hogy a Jump tartalom jegyzékének a végén a Mago mellett ott volt, hogy "END".
De most, hogy így visszagondolok, mintha már hallottam volna erről. De mostanában a híreket nem nagyon nézegetem.


To Love-ru is ment a rühellem kategóriában. És nem úgy mint a Naruto, mert az mikor nem esett jól abba hagytam, ráadásul már nagyjából látom a végét. :P Ez az a rühelem katagória, amikor nem esik jól, de mégse tudom abbahagyni. :D Na az ilyeneket szoktam lepontozni. Ami egyszerűen rossz vagy kritikán aluki, az nem érdekel, de amiről tudom, hogy lehetne jobb az szokott inkább bosszantani.

És a konkrétum, a legutóbbi fejezet: Rito Mikan bugyijává változott, nem is akarok tudomást venni arról, kinek az ötlete volt ez, és RÁADÁSUL A FEJEZET CLIFF HANGERREL ZÁRULT! -az utolsó oldal- -semmilyen korosztálynak nem ajánlott fanservice- Utálom, de nem tudom abbahagyni. :knife:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Naruto: Még most hallom először a befejezés hírét, de őszintén szólva hiszem, ha látom. A két interjúból annyi derült ki, hogy "Naruto is getting close to the climax of the series", sehol nem írja, hogy idén vége is lesz. Attól, hogy "közel jár a végéhez", még simán átnyúlhat jövőre is, főleg a Naruto, ami híres arról, hogy alig történik valami egy fejezeten belül. (Meg azért a mangakák nagyon tudják etetni a népet, emlékszem, az Inu Yasha futásakor Rumiko a 400. fejezetnél valami olyasmit mondott, hogy "még nagyon sok mindent szeretnék elmondani, úgyhogy minimum 500 fejezetet akarok írni/rajzolni", aztán amikor az is megvolt, akkor megint előjött valami olyasmi dumával, hogy "sajnos még mindig nem mondtam el mindent, így további fejezetekre lesz szükség...", a fanok meg már lerágták a körmüket, mivel az elmúlt 100 fejezetben sem láttunk abból a nagy "elmondásból" semmit, újrafelhasznált tartalmat annál inkább. Persze a poén, hogy gyakorlatilag még ha meg is szívatott minden olvasót, hazudni nem hazudott, mivel azt mondta, hogy minimum 500 fejezetet akar, nem azt, hogy maximum. XD) Arra meg senki ne építsen, hogy "de már minden baromságot ellőtt a mangaka, hová lehet ezt még fokozni?", mert ha valamit bizonyított Kishi az évek során, az az volt, hogy minőség szempontjából nála mindig van lejjebb. :D Persze mindettől eltekintve nagyon remélem, hogy igaznak bizonyul a hír, jólesne, ha még idén "kiszórnánk a szemetet". ^_^ (Ugye novemberben jön a remélhetőleg legutolsó Twilight film, és akkor már stílusos lenne, ha Narutó is idén "halna meg". XD Az általam két legjobban gyűlölt franchise, amik max ön-, illetve műfajparódiák lehetnének, ha nem vennék magukat annyira komolyan. XD) Arról nem is beszélve, amit Mordályos ír, hogy talán kapnánk helyette valami minőségibb shounen sorozatot. (Sőt, rögtön kettőt, mivel a Bleach is az utolsó arcot tapossa elvileg. Mondjuk annak a befejezése még odébb van, bár arra őszintén kíváncsi leszek, hogy Kubo hogyan magyarázza majd ki azt a korábbi kijelentését, hogy "Még legalább 10 évig szeretném rajzolni a Bleachet!", mivel szerintem addig azért nem fogja tudni elhúzni, szóval vagy ebbe a mondatába sül majd bele, vagy mégsem ez lesz az utolsó arc.)

NuraMago: Bevallom, egy chaptert sem olvastam belőle, szóval passzolom, hogy mennyire durva az elkaszálása ezen a ponton, viszont ahogy így mesélitek, tényleg WTF a dolog. Most az utolsó egy (vagy 2-3...) chaptert viszik át a Jump egyik "testvérmagazinjába", hogy ott lezárják? Ha ez már úgyis a vége, nem lett volna több értelme ugyanabban befejezni, ahol előtte évekig futott? (Izé...nem néztem utána, de két éves csak megvolt már a manga, nem? ^^") Vagy nem lehet, hogy nem is lesz vége, csak kissé más címen folytatódik tovább a másikban? Ilyenre már nem egy példa volt, pl. Rosario to Vampire futott a sima Jumpban, aztán "Rosario to Vampire Season 2" néven átkerült a Jump Square-be. Ennél is a címváltás miatt a "sima" sorozat úgy van elkönyvelve, hogy 10 kötettel vége lett, pedig valóban nem. XD

To-Love-Ru Darkness: Jól írja Kdanni, nálam is ez a helyzet. Jó, talán a "rühellem" kissé erős kifejezés lenne rá az én esetemben, viszont sajnos az "OMG, alig várom az új fejezetet!" fanboyságom (ami a "sima" TLR-t jellemezte) a Darkness óta folyamatosan átalakult azzá, hogy "na, olvassuk el muszájból az új fejezetet, mégis csak a TLR "utódja" a sorozat, vagy mi..." Az a legjobb, hogy bár két szálon is futna a cselekmény (Mea és a mestere tervei + Momo Hárem Terve), valahogy mindkettő olyan szinten stagnál, hogy azt "öröm" nézni. Ezért mondtam, hogy szvsz felesleges plotot rakni a TLR-be, mert egy kiszámítható, és rétestésztaszerűen elhúzott izé lett az egészből. A fanservice meg a másik dolog: míg a korábbi sorozatban mondhatjuk, hogy még a jóízlés határain belül maradt a dolog, addig a Darknessben teljesen elszabadult Yabukiék fantáziája, és már-már hentai-ba illő jeleneteket láthatunk, miközben Yabukinak valami olyan fétise fejlődött ki, hogy "hogyan tudok minél több szeméremajkat/vaginát rejteni az adott fejezetbe úgy, hogy a cenzúrán még pont átcsússzon?" (Lásd a második kép, amit Kdanni linkelt.) Komolyan, tudjátok mit javaslok? Yabuki kezdjen TLR hentai mangákat rajztolni! XD Így a fanboyok is örülni fognak, ő pedig ha kiéli puncirajzolási vágyát, akkor a normál sorozatban talán kevesebb ilyen jelenet lenne, és koncentrálhatna a plotra, vagy arra a 10+ karakterre, akik régen főszereplők voltak, az új cuccban meg kb. csak statiszták. (Amúgy komolyan érdekelne, hogy most a felesége lelépése tett így be neki, vagy új a szerkesztőjük, vagy a sima és a Darkness közötti időben kijöttek a gyakorlatból, vagy mi van? Egyáltalán, miért kellett ez a Momo-központú váltás, meg a "nagy plot"? Senki nem szólt nekik, hogy ez így nem fog menni?) Ez a legutóbbi bugyis sztori meg tényleg egy szerencsétlen, elcseszett filler, ugyanis az egy dolog, hogy "extra chapter", de a fősztori legutolsó fejezete is egy cliffhangerrel ért véget (egy komoly cliffhangerrel, nem ilyen hülyeséggel, hogy "Úristen, Rito a húga bugyijává változott, vajon túléli-e a napot? To be continued!"), ahol nem mellesleg Rito aktív szereplőként volt jelen, szóval WTF? Most két szálon fut a cselekmény, van a normál sztori, meg az "extra fejezetek világa", és az utóbbiban történteket meg se próbáljuk beilleszteni a fősztoriba, mert úgyis csak random fillerek? Az előzőeket legalább jó időben helyezte el két fő fejezet között, de ez a mostani... Amúgy meg a sima TLR "egyenlően osztom el a karakterek sztorijait" helyett kezd olyan érzésem lenni, mintha Narutós mintára lassan itt is a fanboy-levelek írnák a sztorit. "Kissé" feltűnő lett, hogy Momóval, Yuival, Mikannal meg Yamival van tele a manga, akik "tök véletlenül" előkelő helyeken szoktak végezni a különböző fanboy karakter szavazásokon.

Amúgy technikai jellegű kérdés: A TLR Darkness most két külön magazinban fut, vagy hogy? Ugye a fősztori megy a Jump Square-ben, ami havonta jelenik meg, minden hónap elején. Amikor viszont jön egy extra fejezet, az mindig a hónap közepén/végén jelenik meg, ergo valamelyik másik újságban kell futnia, vagy nem értem... (Főleg, hogy írja, hogy "to be continued in next issue", de a Jump SQ-ban most a Meás sztorinak kéne folytatódnia...)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Még mindig Nura téma:
Ez a Jump Next a régi Akamaru Jump, ami csak sátoros ünnepeken jelenik meg, nem? Ide kizárt hogy áttegyék a sorozatot. Szóval vagy kapunk egy csúnyán összecsapott egyfejezetes befejezést vagy csak egy fejezet erejéig megy ide a sorozat és a nagy titkos projekt az lesz, hogy a Jump SQ-ben fog folytatódni Nura 2 címen.
De most komolyan, egyébként is úgy nézett ki, hogy a következő arc már az utolsó lesz, erre most kaszálnál? :roll:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Imádom, hogy megírom a post felét, és az Opera feldobja a talpát.
Titkos írta: NuraMago:
Titkos, a próféta szóljon belőled.
A manga egyébként négy éves, és amennyire én tudom, Japánban elég sikeres is. Amolyan csendes-sikeres, mint anno a Kekkaishi is volt.
Ezért döbbent meg engem ez az egész "vége" dolog.
Titkos írta: To-Love-Ru Darkness:
Ezt elég vegyes érzelmekkel fogadom. Yabuki Kentarou nekem mindig az a figura volt, aki a számomra egyik legkedvesebb mangát írta/rajzolta. Mindig jobban hajlottam afelé, hogy a két nőt (a TLR íróját és Yabuki ex-nejét) okoljam azért, hogy "elrontották" ezt a tehetséget... de kezd ebben is megremegni a hitem. Istenem, hol van már az, amikor sírva-nevetve fetrengtem a mangáján? Azóta sem volt sok ilyen.
A képeket nem láttam (anyám itt ült mellettem, nem volt kedvem magyarázkodni), de ezzel a hentai dologgal csak egyetérteni tudok. Sőt, ha már mindenképpen sztorit is akar, akkor tegye a következőt: rajzoljon valami hentai sorozatot, rajzolja a TLR-t, és írja a BC folytatását!
Apropó, BC. Ha már szidjuk ezt a jóembert, akkor elmesélném egy kicsit korábbi sérelmem. Szóval van a Black Cat, ami óóóóóóóó de messze van minden fanservice-től. Oké, van egy-két villantás, semmi kifejezetten komoly (még annyira sem "durva", mint a Futagami Double), és akkor évekkel később jön egy ilyen képpel. Oké, Rinslet sem a megtestesült ártatlanság, de hé! Ez a manga NAGYON nem erről szólt. Még amikor készült, akkor sem volt semmi hasonló promóciós kép mellé!
Mariko írta:Még mindig Nura téma:
Ez a Jump Next a régi Akamaru Jump, ami csak sátoros ünnepeken jelenik meg, nem? Ide kizárt hogy áttegyék a sorozatot. Szóval vagy kapunk egy csúnyán összecsapott egyfejezetes befejezést vagy csak egy fejezet erejéig megy ide a sorozat és a nagy titkos projekt az lesz, hogy a Jump SQ-ben fog folytatódni Nura 2 címen.
De most komolyan, egyébként is úgy nézett ki, hogy a következő arc már az utolsó lesz, erre most kaszálnál? :roll:
A Jump Next valóban ritkán jelenik meg, és abban nem futnak sorozatok. Az a feltörekvő mangakákat "relámozza". Amit én gondolok, az az lesz, hogy a mangaka ír egy kb 3 rész hosszú fejezetet, és az megy bele lezárás címen. Óóó, én sem szeretném, de már nem merek remélni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Yabuki: már nincs feleség, és nincs pénz alkalmi pótlékra, és elfoglalt mangakaként idő sincs felszedni új nőt, tehát valahol ki kell magát élnie az embernek. Gondolom a sok nyáladzó otaku fanlevele csak ráerősít a dologra. Igaz, hogy pár olvasót elveszítettek, de lett egy kemény mag. :roll:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Sőt, rögtön kettőt, mivel a Bleach is az utolsó arcot tapossa elvileg.
Őszintén? Hulljon a francba ki az is!

Ezt a hullámzó színvonalat, amit ez a sorozat produkál... cérnával bírni képtelenség. Kubo _MINDIG_ megjátssza, hogy valahányszor megy egy jobbnak tűnő arc, azt egy idő után rendre elqrja. Most is ez van... Dehogy ez van - még rosszabb a helyzet! Eddig is voltak benne fasságok, de azokon úgy ahogy túltette magát az ember egy idő után, max facepalmolt vagy röhögött rajta (vagy mémeket inspirált. Jókat.) Most viszont már azt is lazán megjátssza, hogy segghülyének nézi az olvasókat és olyan idióta húzásokkal tölti fel az éppen aktuális ch-kat, hogy csak fogom a fejem. (Komolyan, érdemes elolvasni a legutóbbi két ch-t. Renji megszerezte a "leghülyébb SF-manga karakter" achievementet.)

Mint olyan, akinek van ki tudja honnan birkatürelme persze még mindig folytatja, since lassan már 5 éve, hogy olvasom, de egyszer tényleg betelik a pohár és ott fogom végleg kivágni ezt a mangát, mint szart macskázni.

/RAGE (ejj, de jól esett ezt most kiadni magamból :D)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Más.
Van az az ószom pillanat, amikor az ember rájön, hogy az egyik futó kedvenc sorozatához ő biztosította/biztosítja a rawot. Ah, az élet szép.
Olvassatok Aphorism mangát, én szedtem a rawot PD-ről! XDDD



Vissza a témához: én sajna nem nagyon merem hinni, hogy micsoda csodálatos mangák fogják átvenni a sok szemét helyét. Oké, a mangákba vetett hitem még mindig nagyságrenddel erősebb, mint az animék esetén, de hogy hirtelen egy csomó jó manga jelenjen meg? Erősen kétlem. Abban persze szinte biztos vagyok, hogy nem kapunk moét (óhálaajóistennek), shonen sorozatok mennek, shonen sorozatok jönnek. Én attól tartok, hogy valami generikus szart kapunk. Komolyan, egyszer írok egy shonen manga generátort (a Braziliátor mintájára), és ami kijön belőle, eladom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azt én sem mondtam, hogy most akkor valami überkirály, eredeti, klisémentes szupershounent fogunk kapni, csak azt reméltem, hogy hátha a Naruto-nál lesz egy kicsit jobb. :drop:
Sárkánybaby írta:Komolyan, egyszer írok egy shonen manga generátort (a Braziliátor mintájára), és ami kijön belőle, eladom.
::japhaha:: IGEEEEEEEEEEN! Ezt meg kéne csinálni! :D Komolyan! Hogyhogy még nincs? De tényleg, lehetne egy amolyan Aoi-s project (mivel hátha több ember több féle tucatshounent olvasott már, és több jó ötletet tud összegyűjteni.)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ilyenkor mindig a (híres-hirhedt) barátnőm egyik monológja jut az eszembe, hogy egy shonen manga mit is tartalmaz. Nem emlékszem pontosan a részletekre, de volt:
- Valamikor az elején elverik a hülyegyereket, aki megfogadja, hogy erősebb lesz,
- Jön egy tanár, aki majd edzi,
- Ugye természetesen mindig van erősebb ellenfél,
- A régi ellenségek barátok lesznek (ez egyébként ellentmond a szállóigével, miszerint a barátok jönnek-mennek, az ellenség meg csak szaporodik),
A körítés: shinigami, ninja, bérgyilkos, stb.

És ennyi jutott eszembe tőle. Volt még más is, tuti.

Aztán:
- Van az, hogy hősünk erős akar lenni, hogy megvédje a barátait,
- MINDEN a barátságra fut ki (amivel nem lenne baj, ha nem dörgölnék részenként az arcunkba),

Najó, több nem jut hirtelen az eszembe, megyek mosogatni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Csináld meg SB! Nagyon lol lenne! XD

Tippek.:
- főhősünk minden nagyobb csata előtt edzeni megy
- főhősünk mestere még nála is imbább (legalábbis egy ideig biztosan), de sose vesz részt aktívan a cselekményben
- a támadásoknak és speckó eszközöknek mindig piszkosul bonyolult és hosszú nevük van, amit kötelezően elordítanak harc közben.
- ha a főhőst porig alázzák akkor általában egy flashbacket követően új erőre kap és győz
- a hősökből egy kisebb karcolástól is 10 liter vér spriccel ki, de ha kiszakítják a fél oldalukat vagy lyukat ütnek a mellkasukba azt simán túlélik.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Majd nekiállok, ha lesz hozzá elég erőm, és anyagom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Yabuki Kentarou nekem mindig az a figura volt, aki a számomra egyik legkedvesebb mangát írta/rajzolta. Mindig jobban hajlottam afelé, hogy a két nőt (a TLR íróját és Yabuki ex-nejét) okoljam azért, hogy "elrontották" ezt a tehetséget... de kezd ebben is megremegni a hitem.
Ja igen, elnézést, én mondtam itt korábban többször is, hogy Saki Hasemi egy nő, de közben Mordályossal utána néztünk, és elvileg férfi. :shock: (Ja, én sem ezt vártam egy ilyen név után... XD) Persze nem mintha attól ő nem "ronthatná el" Yabukit, sőt... ^^" XD Bár az a lol, hogy ugye a sima TLR-ben is ő írta a sztorit, és ott még kibírta az extrém túlzásai nélkül. Az exe viszont tuti hatással volt rá, már a sima TLR végén észrevehető volt, hogy Harunát (akit róla mintázott) folyamatosan háttérbe szorítja, amilyen szerepeket meg a Darknessben kap, az már tényleg no comment...
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ez már egyszerűen gyerekes.
De persze, megértem én, hogy valahogy vissza kell vágni, de ha észrevennék magamon egy ilyen hozzáállást akármihez is, sürgősen váltanék valami másra. Én RPG-zek, nekem is kötődik karakterhez szép, és nagyon csúnya IRL mese is, de miután tartottam egy hosszú szünetet (értem ezalatt, hogy X karakter meg sem fordult a fejemben), képes vagyok újra úgy gondolni az egészre, úgy nézni a fanartjaimra, mint félig kedves/közömbös képekre, karakterekre.
Titkos írta:Ja igen, elnézést, én mondtam itt korábban többször is, hogy Saki Hasemi egy nő, de közben Mordályossal utána néztünk, és elvileg férfi. :shock: (Ja, én sem ezt vártam egy ilyen név után... XD)
Nézd már, valóban! Pedig még a szótáram is egyetlen találattal is női névként hozza a Saki-t. O_o
Hallottam olyat, hogy egy mangaka nőként férfi nevet vett fölt (Arakawaaaaa!), de ilyet még nem.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Ez már egyszerűen gyerekes.
De persze, megértem én, hogy valahogy vissza kell vágni, de ha észrevennék magamon egy ilyen hozzáállást akármihez is, sürgősen váltanék valami másra. Én RPG-zek, nekem is kötődik karakterhez szép, és nagyon csúnya IRL mese is, de miután tartottam egy hosszú szünetet (értem ezalatt, hogy X karakter meg sem fordult a fejemben), képes vagyok újra úgy gondolni az egészre, úgy nézni a fanartjaimra, mint félig kedves/közömbös képekre, karakterekre.
Igen, szóval ez nem egészséges. Persze pl. Sankakun az otaku fanboyok ott éljeneztek 1-1 ilyen fejezetnél, hogy "hú, Yabuki az isten, egyszerre vágott vissza az exnejének, és csúszott át a cenzúrán!", de én nem örültem, amikor megalázza az egyik kedvenc karakteremet. Meg őszintén? Az exneje szerintem baromira nem törődik azzal, hogy miket művel Yabuki egy róla mintázott szereplővel, valószínűleg vígan él azzal a fazonnal, akiért otthagyta Y-t, esetleg már azt is lecserélte egy harmadikra... Meg Mordályos mondott valami olyasmit, hogy "Jó, de Harunát a "kezdeti" kedves feleségéről mintázta, aki időközben egy bitcché változott, így eleve felesleges most már hozzá hasonlítgatni a szereplőt". Amúgy is, lehet meséltem már, de szerintem abban az egymondatos Yabuki reakcióban minden benne volt. "Miközben abból éltem, hogy egy olyan mangát rajzolok, amiben csajok bugyijait húzgálják le, addig az én feleségem bugyiját valaki más húzgálta". XDDDDDDD Ennél humorosabb/stílusosabb vereség-elismerést ritkán hallani. XD Szerintem ezután teljesen felesleges még így évek múltán is a karakteren kiélnie a dühét, ezzel a mondattal akár le is zárhatná most már magában az egészet. (Fú, ennek most nagyon fanboy-spekuláció szaga lesz, de "röhögnék", ha kiderülne, hogy a hűtlen felesége indított el benne valamilyen olyan változást, ami miatt a Darknessben Lala és Haruna helyett most már a "kurvás" Momót tette meg főszereplőnek... XD Tudom, hogy a sztorit elsősorban nem ő írja, de ötvenszer elmondták, hogy Hasemivel folyamatosan összedolgoznak, szóval H beleszólhat a jelenetek rajzolásába, Y pedig a történet alakulásába.)

Persze a másik véglet sem jó, amikor egy mangaka "beleszeret" a saját karakterébe, és lépten-nyomon neki kedvez, akár irreális mértékben is (Kishimoto és Sasuke...khm...), de azért ez a "bosszútörténet" is túlzás, másrészt meg mintha Yabukinál is elindult volna egy ilyen "szerelmi láz", csak ő most Momóba zúgott bele... :?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na ez a másik, amit valahogy nem értek.
To Love Ru Darkness. Ennek nem Ev... Yamiról kéne szólnia?
Titkos írta:"Miközben abból éltem, hogy egy olyan mangát rajzolok, amiben csajok bugyijait húzgálják le, addig az én feleségem bugyiját valaki más húzgálta"
Lehet, hogy ez volt az utolsó Yabuki egysoros? :( Bakker, én imádtam ezt a csávót, istenítettem, mi a fene lett vele?!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nura téma: ANN szerint még három fejezetet fogunk kapni (egyet augusztusban, egyet októberben és egyet decemberben) és az első 64 oldalas lesz, szóval még kb. egy kötete lesz a mangakának a lezárásra.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

SB a minap Aylának MSNen dicshimnuszt zengett az UDDUP mangáról. Ez újra meghozta a kedvem, elővettem, olvasom megint.
Ennek a mangának nem profilja a romantika. Mamoru minden csak nem romantikus. BakaManga "romantic subplot"-ot ír rá... hát nagyon subplot, tekintve, hogy Haruka 12 a manga elején, Mamoru meg valahol 24 és 27 között lehet. (Aha, age gap, SB nagy kedvence.) De bakker, vannak részek, hogy AWWWWWWWWWWWW az egész, és pont Mamorutól, ettől az érzéketlennek tűnő harci szerkezettől.
Komolyan, de azt semmi nem veri kenterbe, ahogy gyakorlatilag megkéri Haruka kezét. XDDD
Mondjátok, ebből a cuccból miért nem készül anime? Az emberek zabálnák! (Bár lehet, örülnöm kéne, hogy nem teszik ezt is tönkre egy animével...)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hogyan lehet egy mangát tönkre tenni egy animével? Legfeljebb az anime lesz sz@r, de a manga attól még jó marad. Meg előnye is lehetne a dolognak, hogy talán felpörögne kicsit a fordítása. Sajnos túl sok kedvenc mangám kapott sz@r adaptációt, úgyhogy már a jót is látom a rosszban. ^^'
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem hála a jó égnek van akkora szerencsém, hogy a kedvenceim közül szinte egyik sem manga-adaptáció, így nem kellett tartanom attól, mit hol rontanak el az animében. (Kivéve a Kaiji és a Berserk, bár előbbit nem nehéz jól adaptálni, utóbbinál meg a manga színvonalát az anime százszorosan felülmúlta, szal... ^^)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Rosszul fogalmaztam meg. Éjjel képtelen vagyok tisztességesen fogalmazni. Az animét teszik tönkre, és az ilyet nem szép végignézni.
Az a helyzet, hogy az UDDUP fordítása csak egy kötettel van lemaradva a megjelenés mögött, de ez is azért, mert több, mint egy fél évig nem volt pár részhez SEMMILYEN raw sem. Azóta már van, de még most sem egyszerű keríteni általánosságban.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csak én nem tudom, hogy ez az "UDDUP" melyik sorozat rövidítése lenne? XD Vagy csak engem érdekel? XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Until Death Do Us Part
Válasz küldése