Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

matsuo-chan írta:egen... sajna még csak 49ig van meg :/
Nézz körül a neten, mert van még több is. Nem csak a Maximum7 csinálja, hanem mások is lefordítottak néhány későbbi fejezetet. Sajnos eléggé hiányosan van meg, de a Gintama eléggé epizódikus úgyhogy nem olyan zavaró.
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Gintama az valóban nagyon jó...bár én eredetiben olvasom. :D
Valamint még Samurai Deeper Kyo, Street Fighter Alpha, Saiyuki van terítéken... szintén eredetiben. A gépen viszont a szokásos Naruto mellett most egy új kedvenc a Devilman került sorra. :cool:
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

én minden mangát elolvasok ami a kezem ügyébe akad ... még azt is kiderítettem ahogy a bátyám is szereti a mangákat :weh: ... ( akira , battle angel alita , stb. )
állítólag lehet megkapom a bizenghast, föld fény meg a testvérkönyvek némelyikének harmadik részét mielőtt még a polcokra kerülnének :D
oh je ... a források ,a források ... :roll:
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

köszi mariko :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hehh...pár napja ráleltem manga.hu-n at Inumimi nevezetű mangára,és azt olvasgatom...nagyon tetszik!!!Nagyon rai!!!^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

HiHi

Hát én a TRC mangát kezdtem el olvasni, meg a Chobits-ot. (merthogy én lenni CLAMP fan :lol: )
Most Nana és Paradaise Kiss-t szerettem volna olvasni magyarul, dehát asszem marad az angol.... :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Hellsing 90. fejezet.
*egyik szeme sír, másik nevet* Hát erre nem gondoltam volna. De komolyan, ez a perverz dagadék 4 fejezet alatt akarja lezárni ezt az épp kialakult helyzetet? Normális az ilyen? @_@
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Natuto-ot olvasgatok mostanában itt ---> http://www.naruto-kun.hu ::jsmile::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Fuu.... hát perpillanat... és hozzáteszem, hogy csakis eredetiben...

Gintama 4 (állati vicces és szórakoztató, mint mindig)
Akira 1 (izgalmas, segít megérteni ami a movieban nem ment)
Árnybíró 9 (akció mindenek előtt)

:cool:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tonya írta:Manga 2008 - beszámoló:

http://www.japanimania.hu/index.php?file=news2&nid=800
Hoppá! Ki gondolta volna, hogy a Delta Vision lesz a következő, akiknek sikerül megállapodniuk a japánokkal. Én a Mangattakra vagy a Fumaxra tettem volna a voksomat. Ráadásul kapásból ilyen ismert címeket hoznak, mint a Berserk meg az Angel Sanctuary. A fanok most biztos kiugranak a bőrükből.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Genshiken

nagyon megnyugtat néha..... ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Bleach- amíg az animét töltöm (animaxon nem tudom kivárni azt a heti 2 epizódot- pedíg a szöveg poén lett xD, és a fightok mégiscsak izgibbek mozgókép verzióban)- belekezdtem a mangába- nagyon jó, és nagyon haladós, csak tegnap eljutottam a 121. fejezetig pedíg a nap nagy részében nem a gép elött ültem
további előnye hogy nem lesz filler :3
ez már a sokadik próbálkozás a bleachre- valami mindíg "közbejött", de mostmár tuti eljutok az eddíg meglévő fejezetek végéig, mert eléggé rákattantam xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume: Ha már olvasod: Jól vettem észre, hogy a manga itt is sokkal jobb az animénél?
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

jobb abból a szempontból, mint a legtöbb hasonló műfajú cucc, hogy pörgősebb az esemény, nincs telerakva szükségtelen, csak időhúzásra szolgáló eseményekkel és szereplőkkel
bár az animéből csak olyan 30 részt láttam, így teljességében nem tudom összehasonlítani. viszont az is igaz, hogy vannak poénok amik animében jobban kijönnek és persze a harcjelenetek is látványosabbak és érthetőbbek (már amelyik egyáltalán szerepel a mangában ^^")
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszi. :) Azért voltam rá kíváncsi, mert egyrészt ismerek olyat, aki az animét pár rész után feladta, a mangát pedig végigolvasta (ameddig jelenleg kijött), illetve eddig én is úgy voltam vele, hogy akárhol hasonlítottam össze a két verziót, a manga mindig pwnolta az animét. (Pl. az elején idegesített, hogy Orihime Ichigós képzelgései egy az egyben kimaradtak az animéből, vagy amikor Kon elképzeli meztelenül, az animében csak vérzik az orra, a mangában viszont még a nyála is ömlik. XDDDD) Az ilyen apróságok miatt valahogy sokkal poénabb a manga. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

314. ch végére értem sajnos... hát nem rossz a cucc azt kell mondjam
visszatérve az elöbbiekre, erre a történetre is igaz, hogy a manga többet engedhet meg magának mint az anime- így nem spórol a mangaka a "fantáziálással", míg az anime verziónál jobban meggondolják hogy mennyi fér bele- hogy szélesebb körben eladható legyen ^^"
(és mostantól fogok megőrülni a jóesetben heti 1 fejezettel)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Dramacon 3.

Nagyonjóvolt mind a 3 könyv. És megdöbbentő is egyben XD

Jólesett ez a kis shoujo manga, nembántam meg hogy megvettem őket. Amikor pedig cshibiket rajzol a mangaka akkor abszolút felfordulok a röhögéstől XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én "sajnos" kitartok a heti Naruto meg Bleach chapterek mellett... könnyed agypihentetésnek elmennek továbbra is :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Dogs

Az első kötet elképesztő szépen ki volt dolgozva, jó volt a stílus is, de azóta elég érdektelen az egész. Lövöldözés, kardozás, oszt jólvan...

Blade of the Immortal

Épphogy belekezdtem és látom, hogy ennek is jön az anime változata. Véleményt kérnék, hogy érdemes-e folytatni, vagy inkább várni a sorozatra?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Majin Tantei Nougami Neuro
Egy démon, Neuro feljön az emberi világba rejtélyeket zabálni. A mangaka nem normális és rajzolni sem tud :dirr: Mindazonáltal Neuro remekül kitalált karakter. Imádom azokat a jeleneteket, amikor arckifejezés nélküli fejjel szétkínozza a főszereplő csajt, Yako-t (akit mellesleg egyes számú rabszolgának hív) =D Ajánlom mindenkinek, aki valami szokatlan shounen-re vágyik.

Fairy Tail
Rögtön feltűni, hogy wtf, ennek a rajzolata kb. ugyanolyan, mint a One Piece-nek. És igen, a mangaka onnan szedte. A főszereplő olyan, mint Luffy. A sztori is hasonlít, csak varázslós, de ugyanúgy dívik a nakama-kultusz. Szal aki szereti a One Piece-t, az vsz ezt is fogja :dirr: Jó lenne már belőle anime, mert mangában nem olyan izgik a harcjelenetek...

Nodame Cantabile
Klasszikus darab. Legjobban az eredeti poénok tetszettek, ritka kincs ^^ Egyébként nagyon aranyos és szerethető.

Karakurizoushi Ayatsuri Sakon
A Con-on nézett rám az első kötet könyörgő szemekkel, hogy vegyem meg és vigyem haza az Obata Takeshi-gyűjteményembe ^^ Japánul volt, de a furigana a barátod :dirr:, szal kb. a kétharmadát így is sikerült megértenem. Nyomozósdis-véres-creepy.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Árnybíró 9- Újra...hát valahogy ez a legjobb, szerintem.

Rémmetró- Érdekes volt. Egyszeri elolvasásra eddig nekem pont elég. A rajz stílusa tetszik.

Hellsing- Már angolul olvastam az eddig megjelent köteteket, de azért ha már a kezembe akadt akkor elolvastam magyarul is.
Gazerock is not dead!
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Double Arts - Aranyos fantasy kaland. :) Egy Troy nevű járvány pusztít a világban amiket a "nővér" nevű gyógyítók próbálnak enyhíteni és Elraine a hősnő is ilyen. Sajnos a kór őt is megfertőzi de mielőtt összeesne az utcán, egy ismeretlen fiú a segítségére siet. Csodák csodája a srác teljesen immunis a kórra és valami még a nővéreknél is erősebb gyógyító erő van benne, úgyhogy indulhat a világmegmentés. :)
A csavar az hogy a két hősünknek innentől örökre fognia kell egymás kezét nehogy El-t elvigye a kór (a WCre menéstől a harcolásig - innen a cím).

Franken Fran - Talán még a Hell Girl-nél és a Pet Shop of Horror-nál is durvább mese-horror. Nagyon bizarr és szinte szadista módon lövi le a happy end-eket, úgyhogy korhatáros.

Deadman Wonderland - Tizenéves fiú ártatlanul kerül a bizarr börtönbe ahol a rabok küzdelme a turistalátványosság. Sci-fi történet, szép rajzokkal.

Say Hello to Black Jack - Nem összekeverendő a "Black Jack"-kal, ami szintén orvosokról szól. De a SHtBJ realista történet a fiatal orvosról aki a gázos egészségügyi rendszerben keresi a helyét. Magyaroknak sem ismeretlen a helyzet. :)

Blue Dragon Ral Grado - A démonokkal csak a démon/ember szimbiózis veheti fel a harcot. Dark-os fantasy, de nem különösebben durva, amíg az Árnybíróra vártok simán elfogyhat a 29 rész (ugyanis ennyi az egész történet).
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Makrancos hercegnő 4

4. kötet nagyon tetszett. Fordulatos volt, szomorú és megható. Szereplők is nagyon szimpatikusak . Várom az 5. kötetet, ami kár, hogy már az utolsó lesz.

10 pont

Angel sanctuary

1. kötet eléggé zavaros volt, jobbra számítottam és a grafika sem volt olyan szép. Meglepett előszőr, hogy 18as jelzés van a mangán, de olvasás után már érthető volt, hogy miért. Alaptörténet viszont tetszik, folytatást így biztos megveszem. Setsuna viszont egyáltalán nem szimpatikus, már a beszéde sem.

7 pont
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elhaym: az AS első 3 kötete szerintem nem épp a legjobb, majd csak később indulnak be dolgok, miután elmennek Hádészbe. A 18-as jelzés meg egy csöppet azért túlzás volt, a 16-os bőven elég lett volna.
Kép
Válasz küldése