Nurarihyon no Mago

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:BTW: lehet nyitni kéne egy NuraMago topicot. ^^
Ötlet díjazva. :D
Már nagyon kellett egy ilyen is. Majndem az animékhez nyitottam...
Mariko írta:de nekem már túl sok a harc, és túl kevés a történet.
Nálam az a Blícsnél kezdődik. Én nem bánom a harcot, hogyha okos és/vagy pörgős.
Sőt kifejezetten nem is bánom, hogyha egy ideig több, lazítós fight megy még Seimei előtt. Ennél a szemétnél rendesen besűrűsödik majd a szósz, amibe Rikuoék nyakig belemásznak. Én attól vagyok egy kicsit ki, mert hót klisé tud lenni.

Más, ezt már egy ideje akarom mondani, mondjuk lehet, meglincseltek érte... Hagoromo Gitsune nem tetszett. Sem mint főgonosz (bár tetszett, hogy tudtam utálni), sem az, hogy a "gazdatestét" próbálták kimosni a sz@rból. Az előbbi szerepben hozzá túl sok hasonlatost láttam már, az ilyentől rosszul vagyok, az utóbbi, igaz, hogy egészen eredeti volt, de maga a kimosdatás nem tetszett. Persze, értem én, a világ nem fekete és fehér, de azért nem kéne túlzásba vinni a "csak a körülmények áldozata" dolgot. Ez az egész Abe no Seimei kavarás viszont tetszik, és a kevésbé elborult Róka is.

Ja, edit: Wakana háttérsztori a részemről még nem volt. Kb olyan volt, amit láttunk belőle, mint amikor valahol az első kötetek egyikében Rihant emlegették. Határozottan nem kapunk ekkor elég infót, de érezhető volt, hogy találkozunk még vele. Remélem Wakana is hamarosan ki lesz fejtve, bírom azt a csajt. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Nálam az a Blícsnél kezdődik.
Az a baj, hogy ez a jelenlegi arc engem túlságosan, a Bleachre emlékeztet. Na nem erre a mostani szutyokra, hanem a FKT arcra. Ott is ugyanez volt a bajom, hogy túlságosan elnyújtották a csatát.

Hagoromo Gitsune-ét meg szerintem teljesen külön személyiségként kell kezelni. A gazdatest tényleg teljesen ártatlan volt, őt csak felhasználták, hogy Rihan közelébe férkőzzenek, a Róka volt a gonosz, bár talán az őrült megszállott jelző jobban illene rá. A végén kicsit meg is sajnáltam, amikor a fia, akiért mindent megtett, ellökte magától, de ettől persze még nem lett persze kevésbé gonosz. ^^
Én a magam részéről szeretem, ha a negatív szereplők jól megalapozott indokokkal rendelkeznek, vagy ne adj' Isten még "emberi" oldaluk is van.

A Wakana háttérsztori meg tényleg nem volt nagy szám, de előtte kb. úgy voltam vele, hogy "ja, ő Rikuo anyja", azóta viszont szimpatikus szereplővé lépett elő. ::^_^::
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem tudom, én már a 26. fejezettől hetente olvasom a sorozatot, és szerintem ez nagyon pörgős rész volt. Igaz, hogy régóta csatáznak, de Rikuo már hány ellenfélen vágta keresztül át magát. A legutóbbi 183-as fejezet mennyit mozdította előre a dolgokat, szinte már túl gyorsnak is tűnt.
Persze azért szerintem se a legjobb arc. A Kyoto arc végével szinte minden szál leállt egy kicsit, a mostaninak meg nem nagyon volt alapja, az alapokat is le kellett fektetni azért tűnhet hosszúnak.

Ha még valaki nem tudná nekem Haguromo a kedvenc karakterem, és hát hozhatnék fel tengernyi indokot egyik se lenne igaz. Első látásra bele szerettem, mikor még semmit nem lehetett tudni a jelleméről vagy motivációiról. De már maga a karakter dizájnja, hogy teljesen fekete-fehér azzal a sailor fukuval epic win! Az csak tovább dobott rajta, hogy könyörtelenül legyilkolta a turistákat, vagy hogy szűz lányok szívét eszegette. :D

Kép

Tényleg azért eddig se volt teljesen izolálva a történet a világtól, hullottak ártatlan nézelődők is. Bár azért mégis sokkal jelentősebb a mostani lelepleződés. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, mert egy harmonikus ember youkai világban, ahol az emberek nem félnek a youkaioktól, ott a youkaiok elvesztik az erejüket. Ezért is érdekes melyik felet is lenne nehezebb rávenni a dologra. Bár igazából nem szeretnék egy ilyen happy endet.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hát, nálam ott kezdődött, hogy a csajból először csak fanartot láttam. Egyszerűen nem értettem, hogy mi az alapja a Tasogare Otome x Amnesia és a Nurarihyon no Mago crossovernek. XD
Yuuko totál úgy néz ki (meg itt is), mint Yamabuki no Otome.
Eh, a Tasogare Otome is animét kap. Bakker, alig van abból is valami 28 rész, az is negyedéves. DO NOT WANT.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na, véget is ért ez az arc, viszont ahogy elnézem még nem Nue jön, hanem most ez az új onmyoji klán fog kavarni.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

De elvileg ők Abe no Seimei leszármazottai, így ahol ők vannak ott lehet a Nue is és fordítva.

Viszont hiába van a Jump végén a Mago, azért a kötet eladások vannak olyan jók, hogy a szerkesztők biztosan tanácsolnak pár filler arcot.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ok, tényleg Abe no Seimei leszármazottai, de én kétlem, hogy közvetlenül Nue emberei lennének, szerintem inkább csak szeretnék tolni a szekerét. Aztán mondjuk persze ki tudja, hogy mit tervez a mangaka. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én úgy vagyok vele, hogy amíg a karaktereket nem zúzza szét, és fejlődnek, addig kábé nem bánom, mit csinál. Mondjuk nem baj, ha dinamikus a cucc. Szokott eszembe jutni a Kekkaishi (nemmmmtudom miért akarom a kettőt folyton összehasonlítani), 345 rész, de nem volt olyan, amin unatkoztam volna. Azért ott is halogatott a mangaka egy csomó mindent, de zseniális lett, még az ilyen filler szerű részekkel is.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mostanában vagy 3 különböző scanaltion is jelenik meg fejezetenként. Tudjátok valamelyiket ajánlani, vagy legalább valamelyik lehetőséget kizárni. :D

És akkor, ha már így eszembe jutott kérdezősködni: Tudtok valamit a Mago light novel-ekről?
Sose találkoztam a témával, az egyetlen amit láttam a borítóik. Annyira veszettül nem keresgélem, mert nem tartom esélyesnek, hogy le van fordítva.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én igazából nem vettem észre olyan drasztikus különbséget a három csapat munkája között, de ha ki kellene zárni valakit, akkor a Pinoymanga Scans-t mondanám, mert ők vízjeleznek. Ja, egyébként az MC Reborn a korábbi Mangacurse csak álnéven, legalábbis a fordító ugyanaz. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A light novelről én csak annyit tudok, hogy based on the manga, semmi mást. Utánanézhetek rawnak, ha érdekel.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:A light novelről én csak annyit tudok, hogy based on the manga, semmi mást. Utánanézhetek rawnak, ha érdekel.
Köszi, de csak miattam nem kell. Viszont ha beleütközöl valamibe, akkor leírhatnád.
Mariko írta:Én igazából nem vettem észre olyan drasztikus különbséget a három csapat munkája között, de ha ki kellene zárni valakit, akkor a Pinoymanga Scans-t mondanám, mert ők vízjeleznek. Ja, egyébként az MC Reborn a korábbi Mangacurse csak álnéven, legalábbis a fordító ugyanaz. ^^
Most megnéztem a fordító mind háromnál ugyanaz. Leginkább ez érdekelt volna, melyik a hitelesebb, de így nincs vészes különbség. És így maradok a Vortexnél, ez a leglassabb, de cserében jobban is néz ki.

Amúgy nincs bajom a vízjellel se. Ha esetleg valamiből blogolok pár panelt, és van mellette vízjel, azt se vágom le, hanem benne hagyom. :D (És mikor láttam big 3 valamelyikének egy fejezetén amin 3 különböző vízjel volt azonnal le is mentettem. LOL)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem akarlak elkeseríteni, de a Vortex épp most dobta a sorozatot. :(
Egyébként utánanéztem a fordítónak, és kiderült, hogy az illető egyik csapatnak se tagja, hanem a Mangahelpersen teszi közkinccsé a fordítását, és mindenki onnan szerzi be. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A 26. fejezet óta mióta követem már sok mindent megéltem, volt ~20 fejezetnyi lemaradás is. Szóval most az, hogy 2-3 scan között kell választanom annyira nem kavar fel. :D
De akkor nem várok a 288. fejezetre, már csak azért sem mert elég izgalmas résznél ért véget a előző.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta:De akkor nem várok a 288. fejezetre, már csak azért sem mert elég izgalmas résznél ért véget a előző.
Illetve a 188-asra. (Mert a legújabb a 189-es volt.)

Infó a light novellekről:
Van négy. Egy 2009-es decemberi, egy 2010-es októberi, egy 2010-es decemberi, és a legutóbbi egy 2011-es októberi.
Az elsőnek épp egy fanfordítás találtam, a többivel még nem találkoztam.
A harmadikból olvastam spoilert:
Setsura forcing Nurarihyon to go buy groceries, Nurarihyon accidentally stealign a human baby, Setsura becoming the nanny of that baby, Setsura later rejecting to give the baby back because she got attached to it, Nurarihyon approving of Setsura stealing the baby, Setsura pretending to be a concubine, Youhime being kind of “Grrrr” because of it, Baby Rihan being all “WTF is this?!”, Nurarihyon being oblivious and Gyuki doing an epic facepalm XD

Egyelőre ennyi.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Köszi!

A spoiler, ... and Gyuki doing an epic facepalm XD, LOL!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nincs mit! Ha találok még, feltétlenül postolom. Az arc, aki a fanfordítást csinálja, állítólag akarja tovább folytatni, és állítólag kínairól fordít.
Kdanni írta: A spoiler, ... and Gyuki doing an epic facepalm XD, LOL!
AZ! XD És annyira el is tudom ezt képzelni. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:A spoiler, ... and Gyuki doing an epic facepalm XD, LOL!
Ja, erre én is kíváncsi vagyok. XD

Én is köszönöm a linket Sárkánybaby! Csak ne utálnák ennyire monitoron olvasni. ^^'
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nincs mit. :)
JCafe-n a modi most akarja szétválasztani a light novel szekciót a mangáktól, remélhetőleg akkor a többit is megtalálom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Kijött a 208. fejezet JUMP NEXT-ben, vagy hogy hívják most azt a magazint, ami akkor jelenik meg mikor nincs rendes JUMP. Fordítás még persze nincsen, de nem bírtam meg belenéztem. :D
És ez még nem az utolsó fejezet még mindig folytatódik a következő Jump Nextben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Azt persze nem tetted hozzá, hogy hogyan lesz vége a sorozatnak.
ROHADT NAGY PARÁDÉVAL, azzal! 60 színes oldal? OMG! Ha a következő két rész is ilyen lesz, sírva fakadok.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Nurarihyon no Mago

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

210 résszel ennek is vége. Van rendes lezárása, de azért sajnálom, hogy így elkapálták ezt a sorozatot is. :(
Azt meg különösen, hogy semmi "érdemleges" fejlemény nem volt a manga végére... a kevésbé csatázós szempontból. Megkockáztatom, hogy a fanok túlnyomó többsége szurkolt Tsurarának, hogy ugyan hálózza már be az "úrfit"... amiből semmi nem lett. Csajra bezzeg hirtelen ketten is tapadtak az utolsó két részben, így ezek után nem tudom eldönteni, hogy Tsurara a hülye, hogy nem áll Rikuo elé, vagy Rikuo, hogy éppen csak a szemét nem szúrja ki a csaj imádata.
Komolyan, ez így elég szar. :? Főleg úgy, hogy kb subplot méretűre hozták.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése