Shingeki no Kyojin

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mi? Dehogy halt meg, nyugizz. :)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

121. fejezet:
SPOILER
Jézusom, mi ez az időutazós hülyeség? :D Halad tovább a lejtőn a sorozat... Isayama nagyon meg akarja mutatni, hogy itt minden mindennel összefügg, csak közben ellentmondások tömkelegét hozza be a sztoriba
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

^Igazából a legtöbb rajongó pont ezt a fajta végkifejletet jósolta...(lásd Bagoly jövőbelátás, stb.) A következő fejezet az lesz, amikor
SPOILER
Eren visszamegy az időben, hogy ő legyen az “ördög”, aki Ymir Fritznek adja a titán erőt. Ymir Fritz meg Historia lánya, az idő ciklikus természete miatt vagy nemtudom
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mindenféle spoilerek nélkül csak annyit kérdeznék, hogy a mangának már vége van, vagy legalábbis fixen megmondták, hogy mit tudom én "még 5 chapter és X hónap Y napján jön ki az utolsó fejezet!" ? Mert a hitegetések nem érdekelnek (Rumiko anno legalább vagy kétszer játszotta be az IY futása során, hogy "X chapternél vége lesz", majd amint odaért: "hát...én még nagyon sok pénzt történetet szeretnék, úgyhogy +100 fejezetet hozzácsapunk Yasháék kalandjaihoz" :dirr:), viszont szembejött velem pár órája egy olyan hír, hogy "Shingeki anime final season promo trailer out!", na most "final season" csak akkor lehetne, ha vagy annyira veszteséges a cucc, hogy nem folytatják tovább az animét (amit kétlek XD), vagy a mangának már látni a végét (esetleg azóta véget is ért), így a stúdió ki tudta kalkulálni, hogy a következő szezonban ők is le fogják tudni zárni a sztorit.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Április elején jött ki a 31. kötet, de a mangaka már megcsinálta vázlatosan a végét. Mondjuk ez pont egybevág azzal, hogy tavaly áprilisban azt mondta,"1 vagy 2 éven belül véget fog érni". Viszont ahogy nézem, a sorozat nagyon talpalni fog, mert tavaly júliusban volt 29 fejezettel előnyben a kifestő.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mondjuk sokat elmond erről a fórumról, hogy 1 éve volt utoljára fejezet komment a témában és az is egy nyavalygó csak...
De mindegy, ott vannak a subredditek :D (/titanfolk és /ShingekiNoKyojin)

Én mindenesetre élveztem az elmúlt fejezeteket (130nál tartunk), Ishiyama szerintem hagyta, hogy mindenki megvezesse magát azzal, hogy hozzá vannak szokva, hogy a point-of-view karakter mindig hősies, így mindenki arra spekulált, hogy Erennek van valami titkos terve és csak tetteti magát. De ha megnézed, Eren megjelenítése végig a mangában teljesen konzisztens. Ahogy egyesek megjegyezték, egy aggresszív kis ge... görcs, akinek az az elve, hogy "ha te elveszed a szabadságomat, én is elveszem a tiédet (értsd: kinyírlak), és a gyenge pillanatai között, amikor jobban hajlik rá, hogy mások döntései irányítsák, igazából ehhez hű és ehhez tér vissza. Tehát a végkifejlet igazából abszolút nem meglepő, csak hozzá vagyunk szokva, hogy valami pozitív fordulatra számítsunk.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Vree írta: 2020.07.07. 20:43 Mondjuk sokat elmond erről a fórumról, hogy 1 éve volt utoljára fejezet komment a témában és az is egy nyavalygó csak...
Szerintem többen vagyunk, akik a "megnézem, oszt' annyi" hozzáállással viseltetnek a cucc irányába.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

SaiyaGin írta: 2020.07.09. 11:45
Vree írta: 2020.07.07. 20:43 Mondjuk sokat elmond erről a fórumról, hogy 1 éve volt utoljára fejezet komment a témában és az is egy nyavalygó csak...
Szerintem többen vagyunk, akik a "megnézem, oszt' annyi" hozzáállással viseltetnek a cucc irányába.
Vagy jobb: nem hiszem, hogy feltétlen muszáj telesírni a fórumot havi szinten, hogy megint mennyivel szúrta ki az ember szemét a "drága" alkotó. Egyrészről azért, mert az új értelmet adna a havibaj kifejezésnek.
Mindenkinek más a haladás, és nem egy alkalmat lehet említeni, hogy egy éve vagy két éve konkrétan nem látható be, merre tart az egész, a felvett retardációs irányról meg éppannyira nincs értelme sírni, mint havi szinten.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Jó-jó, azért az ennyire vércinikus irányba se mennék el. Én változatlanul nagyra becsülöm a sztorit, és nem csak azért blogolok róla, hogy együtt sírjunk vagy hogy büntessek. :)
Amúgy érdekelne, hogy ki merre vitte volna el a sztorit. :D Tapasztalat az, hogy a fórumózóom alnternatíva javaslatai még borzalmasabb fanficek szoktak lenn, legalábbis anno a Madoka topikban így volt...De jó írói ötletekre mindig vevő vagyok. :D

Ehhez képest most megint egy cikizős kritikával készültem xD nevesen a 126-os fejezetről.
SPOILER
Teljesen érthető, hogy hogyan születhetett a fejezet ötlete. Connie anyja volt a kevés fennmaradó érdekes pont a karakterével kapcsolatban, ami egyébként teljesen érdektelenné/feleslegessé vált. Ismétlődő téma volt a sztoriban a család mások fölé helyezése vagy fordítva és logikusnak tűnhetett a gondolat, írni róla egy újabb üzenetet, miközben nagyon is ráférő karakterfejlődést adunk Connie-nak. De az eredmény minden, csak az nem.

Kezdésnek a fejezet teljesen rosszul időzített. A legfontosabb esemény, a Dörgés, ami elpusztítja a világot, elkezdődött. Armin épp most szólt ki az olvasók felé. hogy túl sok dolog történik egyszerre, és minden perc számít - hogy aztám elmenjenek erre az értelmetlen sidequestre egy távoli faluba. A Paradicsomi polgárháború és az abban a pillanatban éppen szétlapuló országok meg várhatnak.

Connie, miután elárulta barátainak bizalmát, arra kényszerítette őket, hogy megöljék Pixist (azoknak a cserkészeknek a szemében, akik Falco-t által akarták megmenteni), és fontos órákat pazarolt el egy kritikus pillanatban, és kis híján meggyilkolt egy gyereket, mindezt azért, hogy megmentse az anyját - azonnal feladja ezt, MIUTÁN ezt az egészet már megtette. És mindenki azonnal megbocsájt neki, beleértve a fiút is, akit majdnem meggyilkolt.

Tudom, hogy a Falcót próbáljuk elfogadónak, megértőnek írni Gabi ellentmondásaként, de basszus. Eddig a Paradicsomból megismert első felnőtt, aki úgy tett, mintha támogatná őt, a világ legnagyobb terroristája lett, aki a bizalmát a hazája elpusztítására használta fel. A bátyja meghalt, miközben őt védte (bár lehetséges, hogy erre nem emlékszik). Egy másik katona most elrabolt és majdnem meggyilkolta. Azt gondolhatnánk, hogy ez a fiú egy kicsit tramutizáltabb és bizalmatlanabb lehetne ezen a ponton. xD

Armin (aki még soha nem mutatott ilyen tendenciákat, ellentétben Reinerrel, és talán a legfontosabb karakter, akinek Kolosszusa az egyetlen, aki esetleg képes valamit tenni a Dörgéssel szemben) úgy dönt, hogy az öngyilkosság a legjobb megoldás a barátjának egy leckét megtanítani. Aztán valamennyien teát szürcsölnek és jól nevetnek az egészen. (feltehetőleg)

Szóval nem működik, na. A szándék és az ötlet jó volt, de Ishiyama tévesen ítélte meg az időzítést, az ilyen radikális döntésekhez szükséges előkészítést, hogy milyen súlyos következményekkel jár még maga a kísérlet is, és hogy a szereplők miként festenek majd az olvasók szemében. Ahelyett, hogy Connie forrófejű, de aranyszívű, Armin hősies és önfeláldozó, Falco pedig megbocsájtó és öntudatos lenne, sokkal inkább lelkileg instabilnak és következetlenül írottnak tűnnek.

Nem olvashatatlan ez a fejezet, de fájdalmasan erőltetett és átlagos. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vree írta: 2020.07.18. 21:33 fórumózóom
Ez mi ez a kifejezés? Nem hallottam még.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én maradtam volna annál, hogy egy félrecseszett katonai kísérlet miatt vannak titánok a világban, amit még fejlett technológiával oldottak meg. Csak kezelhetetlenné volt, elszabadult és mi több: fertőzött. Az elfogyasztott emberek titánként térhetnek vissza, kvázi Alien chestburster módjára miniatűr titánként kirobbannak az "anyatestből", ami aztán regenerálja magát. Aztán a kicsit titán az idő haladtával erősödik, lesz nagyobb, ami végül eljut addig, hogy felér a falak fölé.

Ezt látva az akkori nemzetek összetömörültek és egy szigetre vonultak, ahol megcsinálták ezt a 3 falas felosztást, ehhez pedig minden létező nyersanyagot és technológiát bevetettek. Majd a dolguk végeztével felosztották a falakon belüli területeket és technológiai tilalmat, izolációt hirdettek, hogy még egyszer ne ismételhessék meg akár ezt a kísérletet, akár egy rosszabbat.

És itt jön képbe Eren apja és a pince. Eren apja megszegte a tilalmat, random embereket oltott be azzal a szerrel, amit ő maga stabilizált, és elkezdte figyelni őket. Ez viszont oda vezetett, hogy olyanok is a szórásban voltak, akik a jelenlegi rendszert akarták megbuktatni, mint a Kolosszus és a Páncélos, ehhez pedig a titánokat akarták felhasználni. Így meg aztán ment volna minden a maga rendjében azzal, hogy Erent megvezetik, hogy nekik dolgozzon (vagy tudtán kívül végezzen olyat, ami nekik jó), a többieket egymás ellen hangolják, és játsszák a Criminal Mastermind sztereotípiát amolyan Dr. Moriarty-stílusban.

IMHO messze érdekesebb lenne, mint az elcsépelt mitológiához kötés, meseköltés.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ricz írta: 2020.07.19. 13:51 Én maradtam volna annál, hogy egy félrecseszett katonai kísérlet miatt vannak titánok a világban, amit még fejlett technológiával oldottak meg. Csak kezelhetetlenné volt, elszabadult és mi több: fertőzött.
Ricz írta: 2020.07.19. 13:51elcsépelt
Namost ez amit leírtál a legalibibb klisé, szóval komolyan nem értem, hogy neked miért ez a nem "elcsépelt"

Még egy kapzsi korrupt megakorporációt nem akarsz hozzáírni, mert már hiányérzetem van :D
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vree írta: 2020.07.28. 13:50 Namost ez amit leírtál a legalibibb klisé, szóval komolyan nem értem, hogy neked miért ez a nem "elcsépelt"

Még egy kapzsi korrupt megakorporációt nem akarsz hozzáírni, mert már hiányérzetem van :D
Már az alapsztori+felállás is elcsépelt volt, mi ezen a meglepő? Az, hogy logikusan és önazonosan hozza ki az ember a sztorit és ne legyen belőle még egy retardsőnen egy Elfen Lied-szerű lezárással, mint az lett? A felálláshoz ugyanis nem csaptam hozzá, hogy mikből merítenék bővebben (mert amit írtam, az a nagyon nagy vonalak), mind tematikát a(z egyéni) sztorikhoz, mind hangulatot. Holtak napja és a Holtak földje (szig. a George A. Romero-változat), Soylent Green, Alien, Csatorna, A végső igazság (Philip K. Dick könyv), az eredeti A tüzek síksága, Az őrület határán... Merthogy amit írtam, az igen csak nagy vonalakban volt vázolva. A megakorporáció ellenben tájidegen, akkor már inkább jöjjenek a végjátékban a Függetlenség napja idegen lényei, akik a hármas fal alatti pokoldémon portált akarják megkaparintani, és a végén hatalmas, harci pöröllyel arcon zúzó metálkoncert kíséretében megjelenik a Doom Slayer, miközben Thanos a farpofáival elcsettinti a világ felét ismét...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2020.07.28. 16:02 Már az alapsztori+felállás is elcsépelt volt, mi ezen a meglepő?
A magam részéről azért szólok most csak hozzá, mert jó, hogy ez a része előjött, ugyanis a mostani szezonból ennek a szerencsétlen Deca-Dence-nek szépen nekimentek az SnK-fanboykák, mert hát hogy merészeli azt ilyen módon kopizni, szégyellje össze magát a stáb, meg hasonlók, csak mikor érdekes módon szembesíti valaki őket, hogy azért az SnK sem éppen az a "most mondjátok le az Anime klisé-kalauz magazin előfizetéseteket, mert a Shingeki egyetlen pontját sem találjátok meg benne" eset, akkor rendszerint csak lapítanak.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mé' nem írtok a manga végéről?

Mármint nah, olyan shitstormot generált, hogy ha felmentem volna az Everest tetejére, még ott is hallottam volna felőle. Kíváncsiságból végigfutottam az utolsó fejezetet, meg kifaggattam Learát, szóval elég meglepő, hogy senki nem írt semmiféle konklúziót.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én még nem szántam rá magam, hogy elolvassam, de úgy hallom, ez a fanart elég jól szemlélteti a problémát. XD (forrás). Vagyis ha jól értem, Isayama lényegében egy laza mozdulattal áthúzta azt, ami eddig a mű mondanivalójának tűnt. Welp...
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Igazából Isayama lekoppintotta a Code Geass végét, csak unalmasabban, meg felrúgva azt a kevés "szabályt" is ami létezett a világban. Történnek full random dolgok, mert csak, és ettől vége lesz az egész sztorinak.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nos, én az eruri fanságom óta hűségesen követtem a mangát, ofc az utolsó ch-t is szokásosan már az angol verzió előtt kukkoltam X'D, de sem kedvem, sem energiám nincs nyilatkozni róla. Nálam totálisan "evvan" kategória a cucc.XD Ez a zárás pedig szvsz illett az utsó arc "csodáihoz".XD (=tovább rontotta.XD Bár még annál is jobban összecsapta, mint gondoltam...)
Válasz küldése