Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én is, bár én sajnos még csak nagyon kevés kötethez jutottam hozzá( 6 és a 7. fele)
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Yeah!!AS rulez!!
megumi-chan szokás szerint mindenhol késik.... :oops:
Chou Mayu-hoz én is csak csatlakozni tudok, a mangát olvassa el mindenki, az animét meg, ha kedves az élete inkább meg se nézze.

Én még várom hogy áldott Jo-chan megvegye németül a többit, szal még csak 14-nél tartok és lenne egy spoileres kérdésem:mi történik Belial-sama-val???
Ha valamelyikőtök felvilágosítana azt megköszönném :eyes:
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

megumi írta:mi történik Belial-sama-val???
Ha valamelyikőtök felvilágosítana azt megköszönném :eyes:
Nos, aki nem szereti a spoilert, ne nézzen ide ^^".
Valójában semmi különös nem történik vele, elvezeti a Pokol csapatait a Mennybe, visszaviszi Kurait Setsunaékhoz, és háborút vezet. A legvégén, amikor elhangzik Adam Kadamon üzenete és Lucifer búcsút vesz Kira Sakuya apjától, ott megjelenik egy pillangó, és mivel pont úgy néz ki, mint a tetoválás Belial combján, így gondolhatjuk, hogy ő az. Megkérdezi Lucifert, hogy "És velem mi lesz?". És ennyi. Nem igatán lehet tudni, hogy mi történt vele, ez az utolsó jelenet, amiben szerepel. Luciferrel se értem igazán, hogy mi történt, de valahogy, nem is bánom annyira, hogy nem értem. Tipikusan mindenki-befejezheti-saját.szájíze-szerint dolog lehet, szóval erről lehetne tanakodni, hogy ki szerint mi lett velük, de vélemény dolga, el kell olvasni, és ki kell alakítani saját véleményed.
(És üdv a fórumon, nagyon örülök, hogy mejelentél Te is erősíteni a visual frontot 8) .)
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Kösz az infót, Chou!! ::jsmile::

Szegény Belial.... ::hoo::
Már alig várom hogy a kezemben legyen a manga ::hehe::
(Jo-chan, siess!!)

Gyerekek, AS artbookokkal ki hogy áll? :eyes:
Rendelkezik valaki mással is mint az Angel Cage?
Kép
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Angel S. Imádom! ::daisuki::
A kedvenc mangám! :D

És a karakterek szerintem (a legtöbb) egyedien kidolgozva, habár ez a Setsuna nekem egyáltalán nem jött be... DE, viszont Katan, Rochiel és Kirie a kedvenceim! Érdekes mindegyiknek fehér haja van! 8)
Nos még azért bejött nekem Kira alakja is, nem semmi... 8)
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

megumi írta:Gyerekek, AS artbookokkal ki hogy áll? :eyes:
Nekem megvan mindkét artbook. Ha gondolod, amikor legközelebb Pesten leszek, felviszem mindkettőt. Bár a Lost Angel már egy kicsit siralmas állapotban van, de megpróbálom egészben tartani. Túl sokaknak fordult már meg a kezében, és ez megviselte ^^".
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Chou mayu, IMÁDLAK!!!!!
::daisuki::

spidqueen hozzászólásáról jutott eszembe, hogy elég sokan nem szeretik Setsunát.De miért?? ::jhuh::
Szerintem nem rossz karakter...
Kép
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

megumi írta: spidqueen hozzászólásáról jutott eszembe, hogy elég sokan nem szeretik Setsunát.De miért?? ::jhuh::
Szerintem nem rossz karakter...
Pl. Mikor szegény Ruri-val szemétkedik... a másik, hogy a veszélyes helyzetekben inkább káronkodik mint gondolkodna, de persze még csak kamasz, ezért nem hibáztattom, meg aztán szerintem túlságosan nyomták a karaktert, hogy minden próblémának a kulcs legyen... :?

De én inkább a gonosz szereplőket támogatom, úgy látdzik ez a bajom... :drop:
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

megumi írta:Chou mayu, IMÁDLAK!!!!!
::daisuki::
::jblush:: ::uhoh::

Setsunat igen, sokan nem szeretik, de én nem tartozok közéjük. Ő volt az első főhős, akit szerettem és már az első pillanatban megszerettem. Ehhez csak meg kellett szólalnia, és aki tudja, mi volt az első mondata a mangában amikor összeverték és Kira megkérdezte, él e még; nos igen, ezért szerettem meg. Aki ilyen mondattal nyit, azt én csak imádni tudom. ^^" Elég egyszerű jellem, csak egy egyszerű 16éves srác, semmi több, akinek nem túl rendezett családi élete és erős szerelmi gondjai vannak ^^". Szóval nekem nem a kedvencem, de szeretem, mert egy jó fej emberkének tartom, akivel nagyon jól le tudnék haverkodni ^^". És mindemellett nagyon jó kis jellemfejlődést produkál a manga folyamán, ami még ledvesebbé tette számomra. És úgy vagyok vele, hogy ha találkozik egy problémával, inkább káromkodjon, mint összehúzza magát, és győzködje magát, hogy már nem bírja tovább, ez neki nem megy, stb. Bár önfejű és elhamarkodott (tényleg nem erőssége a gondolkodás), de ha tökéletes lenne már az elején, elmaradna a jellemfejlődése, amin átmegy a sok rossz dolog folyamán, amit átél és tapasztal. Egy szó mint száz, Setsu jó fej 8) !
spidqueen írta:De én inkább a gonosz szereplőket támogatom, úgy látdzik ez a bajom...
Oh, ez nagyon helyes :D ! Én meg a duplajellemeket. aki se jók, se rosszak. És a gonoszok közül is igen sok kedvencem van, ha coolosak, és valahol érthető érveik vannak cselekedeteikre. De azért szereted Te a jó szereplőket is, hisz Katannál jóságosabb tisztább lélek nem igen van az egész történetben. Olyan aranyos! Én is nagyon szeretem, főleg a Katan-Tiara párost. No meg a Katan-Kiri páros is jó lett volna, csak kevés idő jutott nekik sajnos. És rengeteget sírtam, amikor Kiri meghalt, még jó, hogy utánna visszatért és egy jobb férfi lett szerelme tárgya. No mondjuk azért Rosiel se rossz egyátalán *droolez*, de Uriel azért mégis jobb szerelem szempontjából ^^", mert Rosielnél senkinek nincs esélye.
Kép
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Chou Mayu írta:
spidqueen írta:De én inkább a gonosz szereplőket támogatom, úgy látdzik ez a bajom...
Oh, ez nagyon helyes :D ! Én meg a duplajellemeket. aki se jók, se rosszak. És a gonoszok közül is igen sok kedvencem van, ha coolosak, és valahol érthető érveik vannak cselekedeteikre. De azért szereted Te a jó szereplőket is, hisz Katannál jóságosabb tisztább lélek nem igen van az egész történetben. Olyan aranyos! Én is nagyon szeretem, főleg a Katan-Tiara párost. No meg a Katan-Kiri páros is jó lett volna, csak kevés idő jutott nekik sajnos. És rengeteget sírtam, amikor Kiri meghalt, még jó, hogy utánna visszatért és egy jobb férfi lett szerelme tárgya. No mondjuk azért Rosiel se rossz egyátalán *droolez*, de Uriel azért mégis jobb szerelem szempontjából ^^", mert Rosielnél senkinek nincs esélye.
Azok a semlegesek nem? Vagy te azokra célzol kik gonoszoknak állítanak be és mégis segítenek? 8)
Na igen Katan kivétel, és tény hogy Kiri-t nagyon sajnáltam, mert szerintem jó kari volt. És Katan-Kiri, az még jobb! :D Rosielnél csak az a gondom, hogy néhányszor nem tudok kiigazodni rajta... nem tudom miért, de egyszerűen néha összekeverem a szálakat...
Uriel! Öt is bírom! ::jthrill::
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Hát nem semmlegesek, az igen rossz szó, mert akkor az As karakterei közül majdnem mindenki semmleges lenne. ^^" Amire gondoltam, arra talán igen jó példa Belial. Ő követi az érdekeit, és ha azok épp a jó vagy a gonosz oldalra sodorják, akkor épp azon az oldalon harcol, tehát nem lehet azt mondani, hogy ő jó vagy rossz, ő egyszerűen egy saját maga ^^". Nem egyszerű ezt megfogalmazni. A másik jó példa még Zaphikiel, aki egy jó ügyért küzd, tehát igen jó karakter, de a jó ügy elérésében alantas mód képes irányítgatni, manipulálni másokat, ami viszont nem éppen a jó karakterek érdeme. (Oh Zaphikiel, én szerelmem! ::daisuki:: ) És valahol mindenkiben majdnem ott a jó és a rossz is, még Setsunában is, akiben az elején a hősiesség szikrája sincs meg, hanem önző mód csak azért harcol, hogy Sarat visszaszerezze, más nem érdekli.
Rosielen nem lehet kiigazodni, hisz elmebeteg ^^". Én meg se próbáltam kiigazodni rajta xD.
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Chou Mayuval egyetértek.Valóban azok a karakterek állnak legközelebb a valós jellemekhez, akik a "se jó-se rossz" kategóriába sorolhatók, merthát általában az emberek nagytöbbsége is ilyen.Mikor hogy jönnek össze a dolgok...
Amúgy Setsuna valóban nagy jellemfejlődésen megy át, a legbüszkébb akkor voltam rá, amikor a 13. kötetben visszament a Mennybe Zaphikel után(szegény Zaphikel ::bawl:: ).
Akkor mondjuk Sara is pozitív hatást gyakorolt rám a viselkedésével, pedig őt aztán ki nem állhatom... ::reliev::

Rosiel-sama meg valóban elmebeteg, de nekem ő a No.2, Belial után ::daisuki:: Egy manipulatív bastard, de pont ezért szeressük...
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Megumi-chan, kezet foghatunk ^^". Sara talán az egyetlen szereplő, akit egyértelműen utálok ^^"""""""""".
(És akkor holnap viszem a buliba az artbookokat, ha még mindig úgy van, hogy jössz. Legalábbis remélem, mert meetre nem tudok menni. ^^")
Kép
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Chou Mayu írta:Megumi-chan, kezet foghatunk ^^". Sara talán az egyetlen szereplő, akit egyértelműen utálok ^^""""""""""
na igen, Sara..... ::jcrazy:: --> véleményem, az a tipikus szereplő akit direkt hajtottak, hogy olyan kedves és tiszta legyen.... blöööö... (na mindegy ez csak az én fejemben... :^_^: )
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

brühühü....ne bántsátok szerercsent!!! (=Sara-chan) :evil:
Jól van na, kicsit furára sikreült szegény, de valakinek kompenzálni kell azt a sok shounenai hintet ami Setzunát körbelengi... ::jblush2:: Elvégre Kaori Yuki eddig nem alkotott sok yaoit (én csak a Boys next door-ral találkoztam), mindig csak húzza az agyunkat :sobsob:
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Jo-chan írta:én csak a Boys next door-ral találkoztam
Én is csak eddig ezt láttam, :? habár egy kicsit néhány mondat benne eléggé durva volt számomra... :shock:


Sara-chan az a tipikus jó szereplő akiről mindenki azt mondja hogy a "légynek sem ártana".... ááááá kirázzz a meleg (azért nem mondom hogy 'a hideg' mert akkor nem mondanék igazat! :wink: )
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Jo-chan írta:brühühü....ne bántsátok szerercsent!!! (=Sara-chan)
nem bántjuk, dehát ha eccer nem lehet semmi jót mondani rá... o_O (kéne hányós emotikon... :vigyor: ) na jó talán amikor visszament önként Sevotharte-hoz, akkor egy picit azt gondoltam"ügyes kislány, csak kinövi egyszer ezt a gyerekesen önző viselkedését", de ettől függetlenül az ártatlan jókislány pofijától non-stop a hányinger kerülget... ::jumph::

nézzük a pozitív oldalát, van kit utálni az AS-ben ::smug::
Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

spidqueen írta:ááááá kirázzz a meleg (azért nem mondom hogy 'a hideg' mert akkor nem mondanék igazat! :wink: )


heh? :osmad2: nem értem... :osnani:

megumi: de hát a húgodról van szó, az Istenért!!! ::are::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jo-chan írta:Elvégre Kaori Yuki eddig nem alkotott sok yaoit (én csak a Boys next door-ral találkoztam), mindig csak húzza az agyunkat
Ahem. Yuki Kaori EGYALTALAN nem alkot yaoit. O lenne (sot, volt) a legjobban megsertodve, ha ezt hallana. Yuki Kaori shoujo mangat ir - es bar rengeteg shoujo mangaban van m/m felhang, de ettol az meg sehol nem lesz se yaoi, se "shounen ai", se semmi. Azok mas mufaj, teljesen mas. (Arrol nem is beszelve, hogy profi mangat nem hivunk yaoinak, de ez persze megin' a kulonbseg az elterjedt es a valodi ertelmezes kozott.)

(A Shounen zanzou egyebkent egy gyonyoru manga, IMHO a Cain mellett Yuki Kaori eletmuvenek eddigi csucsa.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Szerintem itt mindenkinek ::beer:: ::jcheers::

De ha nem az most szóljon, mert nem szeretem magam illóziókba ringatni!!! :sniper: :knife:

Már amennyiben mer... ::box::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jo-chan írta:De ha nem az most szóljon, mert nem szeretem magam illóziókba ringatni!!!
Szolok. :P Nem mondom, hogy rossz manga, vagy hogy utalom vagy barmi, de nem rajongok erte. ^^ Istenem, ilyen is van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Jo-chan írta:brühühü....ne bántsátok szerercsent!!! (=Sara-chan) :evil:
Jól van na, kicsit furára sikreült szegény, de valakinek kompenzálni kell azt a sok shounenai hintet ami Setzunát körbelengi... ::jblush2:: Elvégre Kaori Yuki eddig nem alkotott sok yaoit (én csak a Boys next door-ral találkoztam), mindig csak húzza az agyunkat :sobsob:
:shock:
Sara egy kicsit se lett furcsa, igen egyszerű karakter, én meg a színes karaktereket kedvelem és az egész mangában nekem ő a legszíntelenebb, semmi fúrcsa nincs rajta, egy egyszerű random anime kiscsaj. És ahogy Megumi is mondta, egy helyen csinált valami karakteresebbet, egyébként meg semmi. Mit evett rajta Raphael? Pillanatnyi elmezavar lehetett csak, remélem ^^", és még jó, hogy észhez tért.
Sok shounen-ai Setsuna körül? Hol? Nem kell mindenben fanservicet látni azért. Fiú és fiú közt van csupán barátság is xD. Szóval egyszerűen arról van szó, ha Setsu körül annyi fanservice lett volna, akkor szegény amokkfutásba kezdett volna, annyira homofób. Rosiel csinál csak igazán fanservicet ott (főleg szegény Katannal ^^"), meg persze Arakuné Kiraval, de másoknál én nem tapasztaltam olyat. ^^" Nem kell félreérteni a dolgokat. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen naív, de mondjuk nézőpont kérdése, én Setsuna fiúkkal való kapcsolatában a barátság egy igen tiszta és személyenként sokféle ábrázolását láttam, semmi mást pedig nem ellenzem a jó fanservicet egyátalán ^^".
És igen, Yuki Kaori-sama sensei istennő (xD) sose csinálna yaoit. A Boy's next door egyszerűen egy szép történet, de a yaoitól mérföldek választják el.
Kép
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Chou Mayu írta:Mit evett rajta Raphael? Pillanatnyi elmezavar lehetett csak, remélem ^^", és még jó, hogy észhez tért.
Mindenki ezt remélte...
Chou Mayu írta:Rosiel csinál csak igazán fanservicet ott (főleg szegény Katannal ^^"), meg persze Arakuné Kiraval, de másoknál én nem tapasztaltam olyat. ^^" Nem kell félreérteni a dolgokat. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen naív, de mondjuk nézőpont kérdése, én Setsuna fiúkkal való kapcsolatában a barátság egy igen tiszta és személyenként sokféle ábrázolását láttam, semmi mást pedig nem ellenzem a jó fanservicet egyátalán ^^".
Mi az hogy szegény ?? Fanservice terén ők a kedvenc "párocskám"... ::jsmile::
És valóban, Setsuna szeme előtt szerintem csak egyetlen egy személy lebegett ez a mi kis útált Sara-chanunk,különben a rózsaszín homályban mást meg se látott volna...pasit meg pláne nem, távol álljon Set-chantól. ::jcrazy::
Setsuna-Kira barátsága meg 1A!!!!
Kép
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Jo-chan írta:
spidqueen írta:ááááá kirázzz a meleg (azért nem mondom hogy 'a hideg' mert akkor nem mondanék igazat! :wink: )


heh? :osmad2: nem értem... :osnani:
Egy másik fórumon, eléggé népszerűen a Jégnek a párt fogója vagyok és a hideggé, nem szeretem a meleget ezért mondtam ezt... ::reliev::
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

megumi írta:Mi az hogy szegény ?? Fanservice terén ők a kedvenc "párocskám"... ::jsmile::
Nos igen, számomra is a Rosiel/Katan párosítás a legjobb fanservice terén mert igen érdekes kapcsolat fűzi össze őket. Katant meg ebben a helyzetben gúnyosan szoktam szegénynek nevezni :twisted: Rosiel egy beszólása után, ami számomra nagyon rányomta a bélyegét e két karakter kapcsolatára: Olyan ártatlan vagy, úgy megrontanálak. Ennél a résznél mindig hangos sikoltozásba török ki és mindig megállapítom: Rosiel-sama rulez! :D "Szegény", "szegény" Katan! :P :twisted: :D
Kép
Válasz küldése