Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Re: heheeee

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Yaten írta:
Meroko írta: Lucifer-kun jobb fej? -.-
Hát ez jó kérdés. Én is kíváncsi lennék erre, mert az igazság az, hogy eddig csak annyit tudok róla, hogy nagyon darkosan tud nézni. A belső tulajdonságok nem tom' hogy változnak... Egyébként nem érdekes ez a fellázadt angyal és Lucifer páros? Engem emlékeztet valamire... :)
Ez hülye kérdés lesz, de mire?^^
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: heheeee

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Meroko írta:
Yaten írta:
Meroko írta: Lucifer-kun jobb fej? -.-
Hát ez jó kérdés. Én is kíváncsi lennék erre, mert az igazság az, hogy eddig csak annyit tudok róla, hogy nagyon darkosan tud nézni. A belső tulajdonságok nem tom' hogy változnak... Egyébként nem érdekes ez a fellázadt angyal és Lucifer páros? Engem emlékeztet valamire... :)
Ez hülye kérdés lesz, de mire?^^
Áááá semmi-semmi. ^-^"
Kicsit bibliai is meg ez az angyal-démon háború is... ^-^ Szóval többször felvetett témák és...
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: sodd »

Yaten írta:Tudom kire gondolsz. A neve Kato. (milyen mulatságos név, ha ezt egy magyar hallja. :) )
Nem így hívták véletlenül Bruce Lee-t is a sikerét megalapozó tv-sorozatban? :)
Kasumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.11.21. 15:59
Tartózkodási hely: "Underworld" ^_~

Hozzászólás Szerző: Kasumi »

Imáááádom Angel Sanctuaryt :taps: a kedvenc rajzfilmem közé tartozik ::daisuki::
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Yaten »

sodd írta:
Yaten írta:Tudom kire gondolsz. A neve Kato. (milyen mulatságos név, ha ezt egy magyar hallja. :) )
Nem így hívták véletlenül Bruce Lee-t is a sikerét megalapozó tv-sorozatban? :)
:shock: Tényleg? Ezt nem tudtam...
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Angel Sanctuary ^,^ sajnos az Animet csak félig meddig láttam, de a mangákat olvastam (1 - 13, de még van több is). Olyan király X3 Setsuna a legjobb ^_^ az elején egy picit hülye, de utána..
Sara nem normális, pedig ô is cuki lehet.. hm..
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Nemtudom, az animét láttam csak énis...de valahogy a rajzolata nem igazán jön be sok helyen, manga fentvan ftp-n?
Sky
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.10.17. 14:38
Tartózkodási hely: Szolnok(Szeged)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sky »

Karubunseru írta:Angel Sanctuary ^,^ sajnos az Animet csak félig meddig láttam, de a mangákat olvastam (1 - 13, de még van több is). Olyan király X3 Setsuna a legjobb ^_^ az elején egy picit hülye, de utána..
Sara nem normális, pedig ô is cuki lehet.. hm..
Egészen pontosan 20 volume van...
canta per me ne addio
quel dolce suono
de' passati giorni
mi sempre rammenta
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Sky írta:
Karubunseru írta:Angel Sanctuary ^,^ sajnos az Animet csak félig meddig láttam, de a mangákat olvastam (1 - 13, de még van több is). Olyan király X3 Setsuna a legjobb ^_^ az elején egy picit hülye, de utána..
Sara nem normális, pedig ô is cuki lehet.. hm..
Egészen pontosan 20 volume van...
Komolyan? De jóóóóóóó ^______^ egyébként csak a 12.-ig olvastam, gomen X.X
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Barátnőmnek megvan németül 15-ig.
15. kötetben jelenik meg !!!Lucifer!!!^^(asszem)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

16-ban, asszem. De ezt is csak véretlenül tudom. Az AS-t kössz, de én kihagyom.
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Az AS számomra a tökéletes manga, bár nem sokat olvastam még rajta kívül ,de nem igen vagyok képes nála jobbat elképzelni. Sosaknak sűrűnak tűnhet, de én épp ezt szeretem benne 8) . Minden van benne, ami szemem szájam ingere :lol: ! Nagyszerű karakterek, szinte mindegyiket kivétel nélkül imádom, és hát Sara is azért elmegy, de nem annyira begyere. Az 5 kiemelkedően kedvencem azért megvan: az első számú ott virít az avatarban ::daisuki:: , de még Belial/Mad Hatter, Kurai-chan, Tiara és Katou.
A mangat már kétszer végigolvastam, és csak ajállani tudom az érdeklődőknek, nem fogják megbánni...
És persze nem én lennék, ha nem említeném meg Yuki Kaori-sensei istennő csodálatos rajzolását és történetvezetését, sajátos stílusát. Tőle mindent szeretek lévén a nagy példaképem! ::hehe:: Talán olyan különösebben a Ludwig Revolutiont tudom tőle ajállani a Grimm mesék nagy kedvelőinek :twisted: . Jókat lehet rajta dőlni mindenképp.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

mayu írta: Talán olyan különösebben a Ludwig Revolutiont tudom tőle ajállani a Grimm mesék nagy kedvelőinek :twisted: . Jókat lehet rajta dőlni mindenképp.
Az teny. XD Es mint kiderult, most, hogy a Caint befejezte, a Ludwigot fogja folytatni (vagyis mar folytatja, a januari sztori Feketeszakall-feldolgozas, es NAGYON borult ^^;; )

De azert ne feledkezzunk el az Earl (Count/Hakushaku/whatever) Cainrol se... ami szereny velemenyem szerint Yuki Kaori legeslegjobb mangaja... egyszeruen CSODALATOS. *_* (az elso par fejezet mar magyaru' is letoltheto Meglivorn oldalarol... [/pofatlan onreklam] ^^;; )
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Count Cain! No comment! Minden szép el lett mondva róla már szerintem :D . Jó a fordításod! :wink: Nekem is nagyon bejön. Olyan hangulatos!!!! Kár, hogy a sakura crisis most mintha stagnélna kissé vele. Csak annyi van meg, amennyi ott megjelent, de már égek a vágytól, hogy mi a vége. Állítólag elég nagy csavarokat raktak még bele. Legejebb majd lefordulok párszor a székről, csak hagy olvashassam már :eyes: !
Mertem remélni, hogy a Ludwiggal folytatja :D ! Ismét nagyokat kerekedhetnek majd a szemeim, hogy meeee vaaaa.... Utánna meg :gurul: . Eddig legalább is ilyen tünetei voltak az olvasásának ::^_^:: . Plusz még Ludwig figurája..... *droolez* ::daisuki:: !
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Kono írta:Nemtudom, az animét láttam csak énis...de valahogy a rajzolata nem igazán jön be sok helyen, manga fentvan ftp-n?
A #mangaproject-en (irc.mircx.com) be lehet gyűjteni. Én is onnan szedtem le. Az Angel Sanctuary-n kívül, megvan az Earl Cain néhány része (köszi mufurc a remek fordításért :) ), a Kaine, a Boys Next Door, a Blood Hound... Meg még töltögetek párat (Gravel Kingdom, Ludwig Kakumei - sakura-crisis.net 8) ). Nekem tetszik Kaori Yuki stílusa.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kono írta:Nemtudom, az animét láttam csak énis...de valahogy a rajzolata nem igazán jön be sok helyen, manga fentvan ftp-n?
Az anime rajza nekem se jott be... Probaltak nagyon ragaszkodni a manga rajzstilusahoz, csak elfelejtettek, hogy ami papiron, fekete-feheren eszeveszettul jol nez ki, az animacioban, szinesen mar nem feltetlenul... -__-; Tanulsag: ha legkozelebb egy YK-mubol anime keszul (es remeljuk, hogy a Cain lesz az o,O gyonyoru 52 reszes sorozat lenne belole), nyugodtan egyszerusithetik kicsit a kepeket o.O;; (ld. X sorozat, ott nagyon szep lett a grafika is es az animacio is).
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Hmm...Angel Sanctuary! ::jhuh::
Nagyon jó kis anime,és manga lett belőle,habár nem lett a kedvencem!
Egyedül Kira-sama fogott meg igazán! ::daisuki::
Ha megszeretek,vagy elkezdek érdeklődni egy anime iránt mindig belemegyek a hátterébe is egy kicsit,hogy tudjam,mennyi valós alapot vettek bele! ::japtoun::
Nos,az Angel Sanctuary-nak rengeteg mitológiai alapja van!
Pl.:Adamkadamon valós személy volt a Bibliában!
Vagy tudjátok miért van az arkangyaloknak 3-szárnya? ::japsmil::
Bár ezt ki is lehet következtetni! ::japtoun::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Csak mikor egyik kutató ismerősömnek fentieket említettem, röhögő görcsöt kapott..... :^_^: Dehát, ízlések and pofonok.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Setike: 8) hogyis mondjam nekem mást mondtál...hogy imádod az AS-t; bár azt tudom, hogy Kira-sanért meg egyenesen megveszel :D --- meg tudlak érteni.
De most akkor kell az a manga, vagy nem?????? :osdumb:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem Setinek gépen már megvan az AS. Ha jól rémlik.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

De megrendelte tőlem még a nyáron... 8) . Az első kötet van meg. Ha jól emlékszek, jobban tetszett mint az OVA. részletesebb :D
És Kira-sama rulzzzzzzz nálam is.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Ayanami írta:Setike: 8) hogyis mondjam nekem mást mondtál...hogy imádod az AS-t; bár azt tudom, hogy Kira-sanért meg egyenesen megveszel :D --- meg tudlak érteni.
De most akkor kell az a manga, vagy nem?????? :osdumb:
Nos igen,tényleg nagyon szeretem,még mindig,de Kira-sama a kiváltó ok! ::jblush2::
Hi-hi-hi!!! :hee:
Tényleg,meg is feledkeztem a mangáról,jó névnapi ajándék lesz belőle! ::japtoun::
Cseken feladom a lét Hétfőn az Angel Sanctuary mangára!OK? ::uhoh::
És Aya-chan,naaaagyon szeretlek,ezt olyan rég mondtam! ::jbow::

::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: Kira-samaaaa ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Setike írta:Egyedül Kira-sama fogott meg igazán! ::daisuki::
Vagy tudjátok miért van az arkangyaloknak 3-szárnya? ::japsmil::
Bár ezt ki is lehet következtetni! ::japtoun::
^^" Hát én Kirat nem igen szeressem, elég közömbös kis figura. Az elején még csinál valamit, meg a tényleges Kira Sakuya háttértörténete igen aranyos. (Imádtam Sakuya-apukát is!!!!!) A fickó meg igen coolos meg minden, dehát ennyi :P . Azt hiszem ez az én ízlésficamom, mert az elég szélsőséges karaktereket kedvelem. :hee: (Csak egyszer csináljak saját sorozatot! Hogy fog az kinézni tiszta szélsőséges alakokkal? ::jcrazy:: )

És az Angel Sanctuaryben csak Rosielnek és Alexielnek van 3 szárnya, mert ők Adam Kadamon kettéválását jelképezik. Egyébként a bibliában is meg vagyon írva, hogy milyen fajta angyalnak hány szárnya/hágy végtagja/hágy feje/stb. van. Még jó, hogy ezt a sok badarságot nem vették át! :twisted: Meghát az Angel Sanctuary egy jó kis anti-biblia sok bibliai alappal (hisz épp ez teszi jó anti-bibliává 8) ).
Kép
Avatar
Raziel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.10.08. 03:54
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Raziel »

Szerintem egyáltalán nem mondható anti-bibliának, csupán egy másik oldalról közelíti meg a témát (ez elmondható mondjuk Az ember tragédiájáról is). Arról pedig, hogy Kaori Yuki mélyebben beleásta volna magát a keresztény mitológia szimbolikarendszerébe igen erős kétségeim vannak. Egyszerűen belerakta a mangába ami megtetszett neki (keresztény, görög, germán, japán mitológia... :crazy: szóval érdekes keverék). Ami persze egyáltalán nem baj, ettől különleges és szerintem nagyon egyedi.
„Tündérmesék szülik a rémálmokat.”
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Raziel írta:Szerintem egyáltalán nem mondható anti-bibliának, csupán egy másik oldalról közelíti meg a témát (ez elmondható mondjuk Az ember tragédiájáról is). Arról pedig, hogy Kaori Yuki mélyebben beleásta volna magát a keresztény mitológia szimbolikarendszerébe igen erős kétségeim vannak. Egyszerűen belerakta a mangába ami megtetszett neki (keresztény, görög, germán, japán mitológia... :crazy: szóval érdekes keverék). Ami persze egyáltalán nem baj, ettől különleges és szerintem nagyon egyedi.
*khm* Hát attól függ, hogy ezt is milyen oldalról nézzük. Mert persze, hogy más oldalról közelíti meg a témát, de a legtöbb oldalról holt ellentétes dolgokat mond ki, mint az eredeti biblia. De nem minden oldalról. Nézőpont kérdése. ::^_^::
Ami meg a keresztény mitológiát illeti, Kaori Yuki egyátalán nem mászott bele. A munkatársai voltak, de ők se nagyon :^_^: . A többi mitológiából átvett elemek pedig nagyon jók, mert tökéletes az egyensúly. Mondjuk nekem az a manga tökéletes. Na jó, lelövöm magam, mielőtt átmennének szívecske alakúba a szemeim, és elkezdenék vég nélkül áradozni (szoktam!!!!!) :dirr: ......
Kép
Válasz küldése