Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Raziel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.10.08. 03:54
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Raziel »

Nem is azért mondtam, hogy leszóljam. Nekem is az egyik kedvenc mangám az AS (ezért is kezdtem el lefordítani 8) ).
„Tündérmesék szülik a rémálmokat.”
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Raziel írta:Nem is azért mondtam, hogy leszóljam. Nekem is az egyik kedvenc mangám az AS (ezért is kezdtem el lefordítani 8) ).
Nem is gondoltam ilyesmit :wink: ! Láttam a honlapod. Nagyon szép! Gratulálok hozzá! :thumb: Angolból fordítod, vagy Te is tudsz japánul?
Kép
Avatar
Raziel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.10.08. 03:54
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Raziel »

Köszi a dicsérő szavakat! Japánul kb. 2-3 szót tudok úgyhogy angolról vagyok kénytelen átküzdeni magyarra. Szerencsére az AS-t már egy jó páran lefordították angolra és össze tudom vetni a különböző verziókat. Talán így egy kicsit több köze van az eredetihez.
„Tündérmesék szülik a rémálmokat.”
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Raziel írta:Köszi a dicsérő szavakat! Japánul kb. 2-3 szót tudok úgyhogy angolról vagyok kénytelen átküzdeni magyarra. Szerencsére az AS-t már egy jó páran lefordították angolra és össze tudom vetni a különböző verziókat. Talán így egy kicsit több köze van az eredetihez.
Hajrá, hajrá a fordításhoz akkor!!!!!!!!! ::taka:: Én németül olvasom, de szívesen elolvasnám magyarul is, angolul meg már olvastam kétszer ^^".
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én még csak a 3OAV-t láttam, a mangát meg töltögetem a Könnyek taváról, csak majd el is kéne olvasni..ehh, utálok képernyőről, de hát a nyomtatóban pont most fogyott ki a patronX(

Nekem mondjuk az OAV tetszett, csak kissé ködös, mivel a usteamről leszedett verzió felirata enyhén szólva furcsa^^"" ezért is gondoltam, hogy elolvasom a mangát, ráadásul az animba ugye még a történet sincs lezárva :)
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

WishM: A manga imho sokkal jobb minden téren, de az OVA is egész jó volt, csak lehetett volna jobb is. Szólva tessék csal elolvasni, mert melegen ajállom ^^". Abból meg is lehet érteni, bár sokmindent nem annyira, de szívesen elmagyarázom :D , ha felmerülnek kérdések. És a történet összesen 5 fejezetből áll, amik nagyon hosszúak, és abbol az OVA csak az elsőt mutatta be igen nagy kihagyásokkal. Nem csoda hát, hogy befejezéstelen, mert csak jön az első fejezetben a bonyodalom a nyakunkba, de maga a történek csak ezután kezdődne.
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Itt egy kis lapocska, ahol kiderül, melyik jrockerről mintáz(hat)ta Yuki Kaori az AS egyes szereplőit.
http://asml.lunadust.com/proj/kyjrock/asjrock.htm
Itt meg egy kis Kaine:
http://asml.lunadust.com/proj/kyjrock/kainejrock.htm
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Hát sokban van valami, de Raphaelről lehet tudni, hogy Kouichi, a Laputa gitárosa volt az alap nyílvánvalóan. Michael Kiyoharu :D ! Ez nagyon ott van, csak Mikka-chan jobban hasonlít Kiyoharu egyik nagy rajongójára, aki történetesen maga is énekes. Gondolom lehet tudni, hogy kiről van szó..... 8)
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

http://setsunasheart.free.fr/miroir.htm
Hát itt is veszekednék sokmindennel, de érdekes elgondolások ^^".
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Chou Mayu írta:http://setsunasheart.free.fr/miroir.htm
Hát itt is veszekednék sokmindennel, de érdekes elgondolások ^^".
PFFFF, meghogy Rociel Yoshiki! -____- Yoshiki-fanek.... >_____>

Kép Kép

Kerdes? Nincs. Oke. >____> (persze, maj' Kaine is Yoshikirol lett modellezve, mi? >__>)

(ez arra emlekeztet, mikor vki vadallat azt irta, hogy "dehat Cain Gacktra hasonlit, olyan nyilvanvalo" >__> WTF.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Egyetértünk! Méghogy Rosiel Yoshiki...... :? A frizura és annyi. Jujj! És valaki komolyan azt gondolja, hogy Cain Gacktra hasonlít? Szemüveget neki! Jézusom! :roll: Itt meg szegény Mikka-chan lett Gackthoz hasonlítva. Majd rosszul lettem. Semmi hasonlóság! Tudom, hogy ízlések és ficamok, dehát akkoris ^^".
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Chou Mayu írta:Egyetértünk! Méghogy Rosiel Yoshiki...... :? A frizura és annyi. Jujj! És valaki komolyan azt gondolja, hogy Cain Gacktra hasonlít? Szemüveget neki! Jézusom! :roll: Itt meg szegény Mikka-chan lett Gackthoz hasonlítva. Majd rosszul lettem. Semmi hasonlóság! Tudom, hogy ízlések és ficamok, dehát akkoris ^^".
Jah, az a masik @___@ Sz'al, addig oke, hogy vki nagy Yoshiki/Gackt/whatever fan, de eee'ted. ^^;; Ami nyilvanvalo az nyilvanvalo o_O Rociel (Kaine, es talan God Child-Cain is) egesz egyertelmuen Haidorol lettek mintazva, csak ra kell nezni a szemukre meg a hajukra... >,>;; Arrol nem is beszelve, hogy amikor Yuki Kaori megrajzolta Mikat, akkor Gackt meg vidaman a MM-nel volt, es baromira nem ugy nezett ki, ahogy a kepeken, sz'al elegge kizart, hogy belole meritette volna az inspiraciot... ^^;;

Meg egyebkent is - a spekulalas jo dolog meg minden, de az nem lehet, hogy van nehany karakter, akiket YK nem mintazott vkirol, hanem (ne adj' isten o_o) maga talalt ki? ^_^;;;

Nna, vissza Sigurdhoz meg Beowulfhoz... >__> (eljenek az esszek! telleg, a Volsunga sagabol nem rajzolt senki mangat? Sinfjotli olyan kuul *__* Sigurd meg eeedes!)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Szerintem az égvilágon senkit nem érdekel, de én is belekezdtem már a mangába egy jó ideje^^' Most fejeztem be a 4. kötetet( ezzel végeztem a leggyorsabban, annak ellenére, hogy az Assiah-ban játszódó történet jobban tetszett), és a véleményem, mint sokan másoknak, igencsak pozitív.^^ a Történet kellően összetett és izgalmas, de engem a szereplők fogtak meg elsősorban. Első számú kedvencem Kurai, akit már szinte a kezdettől fogva nagyon bírtam, bár az elején még azt hittem, hogy fiú=) És Arakune-t is bírom, bár Setsunával ellentétben én nem "éreztem" meg hogy valójában férfi^^' Persze Kira is ütős szereplő( hova is lenne a világ, ha egy történetben ne lenne egy sötét, hosszú hajú coolos szereplő=) bár szerencsére csak külsőleg sztereotípia) Akit még nagyon szerettem, bár sajnos igen rövid ideig volt jelen, az Kirie volt. Bár nem vagyok oda ezért a "reménytelenülszerelmesvagyokafőnökbeésamikorerrerájövökmeghalok" helyzetre, de őt nagyon szerettem...Esküszöm, az ő halála jobban elszomorított mint Sara-é^^' És persze még sorolhatnám Rocielt, Katant, Zephikielt( én is szeretek teázni=), meg Metatront, aki nagyon cute. Akit nem igazán bírok, az Katou. Kicsit unalmasnak találom, másrészt a jelleme nagyon emlékeztet egy másik szőkeségre...Mufurc gondolom tudja, kiről van szó=) És persze itt van a mi főhösünk, Setsuna, aki néha kicsit angsty, de annyi kell, és eléggé kidolgozott a jelleme, űgy, ahyog egy főhőshöz illik^__^ Meg persze a tragikus hősnő, Sara...És hogy ne hazudtoljam meg magam, a She Is My Sin c. Nightwish szám szvsz teljesen, egy az egybem ráillik Setsuna és Sara kapcsolatára....
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Mufurc: Nah igen, a vak is látja a nahy hasonlóságot Haidoval! Dehát...... emberek...... -_-"

LeWish: Hajrá, tessék olvasni tovább, most jön még a java! Kurai rulez, teljesen olyan, mint én voltam egykoron, így teljesen tudok vele azonosulni, elfogult vagyok vele szemben! ^_^ Kiriet valamiért imádtam, azt az elkeseredettséget, ahogy bemutatta a szerelem pusztító erejét, hogy egy nő, aki volt olyan büszke, hogy a férfiak világában őket megszégyenítve nagy sikereket ért el, hogy el tudja dobni büszkeségét a szerelem miatt és hogy elvakította az érzelem. Jól bemutatta, amit meg kellett jelenítenie. Katpu meg majd még megisered jobban, még nem igen lehet róla tudni semmit ilyenkor. Én szeretem, így igyekszem védeni ugye ^^". Sara..... sajnos egyetlen, akit nem szeretek ^^". A She is my sin nekem meg Belialhoz passzol, dehát dalszöveg interpretáció kérdése ^^". De vele még nem találkoztál! Áh, Belial...... ::daisuki:: ...... A bohócsminkes bűnök papja! *megy droolezolni AS képeire* ::japtoun::
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Közben olvastam tovább, és rájöttem hogy Kirie nem halt meg=) Vagyis nem egészen...

Gondolom neked eredeti formájában van meg a sorozat, de nem tudsz esetleg egy helyet, ahol a 6. utáni köteteket föllelhetném?
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

LeWish írta:Közben olvastam tovább, és rájöttem hogy Kirie nem halt meg=) Vagyis nem egészen...

Gondolom neked eredeti formájában van meg a sorozat, de nem tudsz esetleg egy helyet, ahol a 6. utáni köteteket föllelhetném?
Az első 10 megvan eredetiben, a többi gépen még egyenlőre (de nem sokáig remélhetőleg ^^"). A többit a http://www.omanga.net/ oldalról töltöttem le, de onnan már nem letölthető sajna, de azt hiszem elérhető valahol mirc-en. Remélem a többiek majd tudnak segíteni! :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

LeWish írta:Gondolom neked eredeti formájában van meg a sorozat, de nem tudsz esetleg egy helyet, ahol a 6. utáni köteteket föllelhetném?
Licenszeltek az USA-ban, sz'al elvileg mar sehonnan nem letoltheto. Gyakorlatilag.... hat, utana kell nezni ircen meg ftpken, hatha.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

mufurc írta:Licenszeltek az USA-ban, sz'al elvileg mar sehonnan nem letoltheto. Gyakorlatilag.... hat, utana kell nezni ircen meg ftpken, hatha.
AHQ-n fennan a 20. kötetig.
Kép Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Oh..értem:'( Nah, akkor ebből se fogok többet olvasni, mivel nekem a mirc meg egyebek az már magas^^'' Mindegy, azért köszi az infoért mindkettőtöknek.

@..öö, Csokit Kérek(^^'): Köszi, máris próbálkozom.
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nos, mivel én és szeretett PC-m nem jövünk ki túlzottan jól egymással, ezért nem tudok fölcsatlakozni animehq-ra. Ezért lenne egy olyan kérésem, hogy akinek esetleg megvan PC-n az AS 6. kötettől fölfelé, az ki tudná-e írni nekem egy darab cédére, amit természetesen visszafizetnék,=) és mondjuk egy meeten( vagy esetleg most majd a con-on,) odaadná-e nekem. Az esetleges részleteket meg majd PŰ-ben.^^
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Sajna szegedi vagyok és tiszakécskei, meg nincs is meg mind ^^".
Kép
saturn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.06.03. 09:31
Tartózkodási hely: Japan :D

Hozzászólás Szerző: saturn »

Ez az egyik legviccesebb anime amit valaha láttam :D főleg az introja teccik!!!
Az élet harc. Mindenki harca mindenki ellen. A gyenge veszít, meghal. A erős győz, jutalma, hogy újra harcolhat.A világon mindenki ellenség vagy bármikor azzá válhat. Tehát ne bízz senkiben!!!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kár hogy ez a manga topicja, nem az animé-é.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

nah egy kis "half-off" vagy "semi-off"??? :)
szal, a manga vagy a anime a jobb? vagy egyáltalán érdemes nézni/olvasni?
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Galb írta:nah egy kis "half-off" vagy "semi-off"??? :)
szal, a manga vagy a anime a jobb? vagy egyáltalán érdemes nézni/olvasni?
Az animet esetleg kedvcsinálónak tudom ajállani, de semmi másnak ^^". Nem is lett valami jól megcsinálva és befejezéstelen. Vagy inkább: a sztori maga ott még el se kezdődik igazán, hanem az olyan felvezetése Setsuna utazásának. A manga a legjobb, azt érdemes elolvasni. Nagyon ajállom ^_~!
Kép
Válasz küldése