Kinek melyik manga tetszett?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, Watase-fanok ide ^_______^ ehem ehem, igen, szerény személyem is elolvasta az Alice-t és imádom! Komolyan, végre Watase kezd visszalendülni a hátborzongató stílusába, yammie! Az a manga megérdemelné hogy animét csináljanak belőle, nem is értem az AnC óta miért nem rajzolnak már végre Watase animét... :(

Zettai Kareshi? Csak képeket láttam belőle, de a borító már azonnal megfogott ^^ (hehehe... egy lány, és három pasi aki vetkőzik ^^ anoo... nos, igen, ez Watase *^___________^*)

Amúgy most voltam bevásárolni Bécsben ^^ nem volt X19-es kötete (snif... pedig úgy várom mi fog történni benne...), viszont vettem Cyborg Kuro-chant (BETEG!!!! De imádni való!), egy rakat Arinát (végig a Kyokot, meg Full Moont - Izumi waa... - , Pita Teneket és DNAngelt - Darkért mindent ^^ - továbbá még egy Iont.) Az Ionnak irtó aranyos a sztorija, és ahhoz képest hogy debute manga... hát majdnem leestem a székről! Isteni jó... ez az Arina egy nagy őstehetség... meg kell hagyni ^_^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Naja, Ion-t még anno Usagiyaból eredetiben vettem. :wink: Kyoko és Jeanne megvan.
Mé nyem mondtad, hogy mészel ki, adtam volna pénzt Full Moon-ra. :twisted:
Meg még a kanshakut mostanában fogom átvenni, németül (leszedtem franciául amúgy). És végre van Artbookom is.
Watase és Arina-fan desu!! Dai fan desu!!
Kép
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Eh, tod milyen vagyok, meg szoktam hirdetni ha megyek Bécsbe, de most kb. egy héttel ezelőtt derült ki, és nem volt közbe meet se... ^^ gomen ne. Remélem nyáron kijutok megint, akkor majd tuti szólok! Csak legyek túl az érettségin ^^"

Egyébként most megjelent vmi új Arina is az osztrákoknál, bár szerintem ez vmi régi egykötetes mangája, nem emlékszem a címére (elég hosszú volt). De vmikor az Ion után adhatta ki... A Full Moon meg tök ari, habár kicsit más mint az anime, de a hangulata ugyanolyan klassz ^_^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem ION előtt írta Arina-sensei, nekem úgy rémlik, ez egy gyűjtő kötet az első munkáinak, és nem is a Ribon Mascot Comics adta ki. Amúgy, leszedtem franciául, ha kell. Ez a kanshaku, ahogy én hívom, és már csak át kell vennem, mert a srác, aki hozta, már Pesten van. :D

Edit: FULL MOON MANGA!!! FULL MOON MANGA RULZ!!! 5. kötet végéig olvastam, nagyon-nagyon-nagyon kegyetlen!! Piszok jó, még életemben nem olvastam ilyen jót!! Annyira.... szomorú.... annyit bőgtem!!!!!!!! Teljesen más, mint a KKJ, szóval nem is hasonlítom, de AKKORA mű!! IMÁDOM!!
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Aha, nekem is a Full Moon a kedvenc Arinám, ez egyértelmű. Sztoriban, grafikában (bár ott mindegyik szép, szóval...), meg egyáltalán, hangulatban a legjobb. Az animéi közül is az a legjobb, mangában meg még nem olvastam sokáig, de amit igen, az mindenképp a topon van... (hehe, főleg mikor megláttam Izumit egy szál törülközőben, meg kell halni... ^______^). Amúgy kíváncsi vagyok a végére, itt biztos kicsit más lesz mint az animében, de ettől függetlenül szerintem az anime vége is tök jó lett, semmi bajom vele ^^ sőt... elég izgi volt ahhoz hogy végigrágcsáljam az ujjaimat alatta...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát, 5 kötet után NAGYON más lesz a vége.
Amúgy az örök kedvenc mangám Arinatól marad a KKJ. Más stílus, de mind kettő megfogott.
Talán egy mondat marasztal igazán a KKJ-hez: I want to live whit the wind...
Kicsit szentimentális vagyok, de így érzek. Akár milyen brutális legyen a Full Moon, a Jeanne-t mindig jó érzés kézbe venni. Bár én Arina minden művével hasonlóan vagyok. És, ami a legjobb, mindegyikben más karakterű a főszereplő, és mindegyik stílusa különbözik. ^-^ És imádom Fin-t.
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

GUNNM fanok vannak itt? :)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

emperor írta:GUNNM fanok vannak itt? :)
Öööö...hai...? :^_^:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

emperor írta:GUNNM fanok vannak itt? :)
Jelen.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

emperor írta:GUNNM fanok vannak itt? :)
Igenis! És Emere is az (ő mondta), csak azért beszélek a nevében, mert ő 6E23 naponként nézi meg a fórumot.
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Őrnagy: természetesen neked nem szólt a kérdés :D

Tudja már vki pontosan mi az ördög a Last Order?

Lehet, hogy Őrnagy már mondta, de most nem ugrik be... :D
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

emperor írta:Lehet, hogy Őrnagy már mondta, de most nem ugrik be... :D
Amennyire én tudom, a Last Order a Gunnm eposz egy alternatív befejezése. Ott egy év telik el, mire Nova professzor feléleszti Gallyt, miközben Tipharesben érdekes dolgok történnek...

A végkifejlet ugyanaz, mint az eredeti történetben (azt hiszem, de a LO vol.3-hoz nem volt szerencsém), csak kicsit máshogy jutnak el oda hőseink...
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Őrnagy írta:
emperor írta:Lehet, hogy Őrnagy már mondta, de most nem ugrik be... :D
Amennyire én tudom, a Last Order a Gunnm eposz egy alternatív befejezése. Ott egy év telik el, mire Nova professzor feléleszti Gallyt, miközben Tipharesben érdekes dolgok történnek...

A végkifejlet ugyanaz, mint az eredeti történetben (azt hiszem, de a LO vol.3-hoz nem volt szerencsém), csak kicsit máshogy jutnak el oda hőseink...
Hogy az is minek kellett... Az alap story hibátlan. :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Tenshinek: nagyon más a vége? Ano... ezt hogy érted?
/me kezd megijedni... ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:Tenshinek: nagyon más a vége? Ano... ezt hogy érted?
/me kezd megijedni... ^^"
Ő, még nincs vége. Legalábbis ott, ameddig nekem van, de eddig kicsit *köhh*köhhkicsitköhh* másképp alakul a story.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

OK, majd elolvasom egyszer ha gépen van meg, és elkunyizom tőled ^^" Remélem Izumi továbbra is lesz még törülközőben ^________^
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

MaKo írta:Remélem Izumi továbbra is lesz még törülközőben ^________^
He? Hogy mi? Kell-kell-kell!! ::jblush2::
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is csak szkennben láttam, de ez vmikor még az elején van, és Izumi kegyetlenül kakkoi/kawai egyben ott! Imádom azt az elegánsan bunkók és kakkoiak vagyunk stílusát... ^________^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én is imádom Izumit!! ^___^ Nagyon jó stílusa van, bár mangában jobban szeretem. És szerintem tényleg szereti Mechant... örülnék, ha boldogok lennének végre.... mindkettőjüknek tragikus múltja volt, és megérdemelnék a boldogságot!! ::jtears::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Izumi és Noin, yeah ^^ Arina bishek dobogóján ^^"""
Na jó amúgy igen, szerintem is szerette, de nekem még néha az animében is úgy tűnt... ki tudja... ^^" Amúgy meg Tenshi neked tetszett az anime vége? Nekem igen, csak azért kérdezem... mert hogy más a manga jelenlegi vége... de ha az is jó meg ez is, és még másképp is, akkor végkép duplán jó a Full Moon ^____^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem tetszett, lehetett volna jobb, de az már 2x ugyanaz lett volna. A mangának szerintem még nincs vége. Legalábbis, szerintem nem 5 kötet. De tényleg nem tudom. De a mostani állás szerint más lesz. Pláne, mert a jellemek is kidolgozottabbak, a háttér storyk is, az évszámok, a kapcsolatok, és az egymáshoz való viszonyok is. Érdekes lesz!
Kép
Avatar
mozartina
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.03.16. 11:33
Tartózkodási hely: Bp

manga

Hozzászólás Szerző: mozartina »

én nagyon kezdő vagyok...
csak szeretném kérdezni, hogy honnan szereztek mangát?
csak internetről? s valami jobb képregényt nem tudnátok ajánlani?
sajnos (még!) nincs elég időm animék után kutatni, de imádom őket! minél több rajzfilmet szeretnék megismerni, megnézni és megszerezni.
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Végre nagy nehezen nekifeküdtem a Ludwig Kakumeinek...ehhh...nos...érdekes darab...ha vki nyitott Kaori Yuki humorára,annak biztosan tetszeni fog...
Nekem bejött. :thumb:
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Re: manga

Hozzászólás Szerző: sodd »

mozartina írta:én nagyon kezdő vagyok...
csak szeretném kérdezni, hogy honnan szereztek mangát?
csak internetről? s valami jobb képregényt nem tudnátok ajánlani?
Háát, sajnos nem túl sok beszerzési forrás van.
- van a Holdfény nevű üzlet, ahol leginkább német és olasz nyelvű mangákat lehet találni, bár van néhány angol is. Elvielg lehet rendelni is náluk.
- van a Bestsellres nevű idegen nyelvű könyvesbolt, itt csak rendelni lehet, én úgy tapasztalatam, hogy nagyon drágán (drágábban, mintha a neten keresztül rendelnéd meg), de ez lehet, hogy csak arra az egy dologra vonatkozik, amit én próbáltam megrendelni
- végül van a Trollbarlang, ami régen foglalkozott manga árusításával, de ezt az üzletágat beszüntették, néhány (maradék) manga még kapható
- ezek mellet van az Usagiya nevű hely, ahol eredeti japán nyelvű manga (meg mindenféle más japán dolog) kapható

mind a 4 bolt címét megtalálod itt a fórumban visszaolvasva
én több boltot nem tudok, ha valaki tud még, az írja le

Az internetről való rendelés viszonylag drága, de mégis sokan ezt a módszert alkalmazzák, kérdezősködj, hogy honnan érdemes.

Persze a legtöbben a letöltött mangákat olvassák, ez ugye egyrészt ingyé' van, másrészt egy csomó mindent lefordítanak szimpatikus rajongók angolra, ami hivatalosan csak japánul lenne elérhető, viszont a monitoron olvasástól előbb-utóbb kifolyik a szemed :)

Ajánlani nem tudok semmit, hiszen nem tudom, milyen stílust kedvelsz.
Viszont célravezető lehet az, hogy elsőként egy olyan mangát olvasol el, aminek az animeváltozatát is ismered és szereted. Aztán, ha tetszett, akkor megnézheted ugyanennek a manga-rajzolónak más műveit is... aztán előbb vagy utóbb kialakul a függőség.... :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: manga

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sodd írta:- van a Holdfény nevű üzlet, ahol leginkább német és olasz nyelvű mangákat lehet találni, bár van néhány angol is. Elvielg lehet rendelni is náluk.
Informacioim szerint a Holdfeny nemreg beszuntette a mangakkal/animekkel valo foglalkozast, most mar a kiarusitasi stadiumban vannak. Kar erte....

Azt mar irtam valamikor vhol errefele, hogy internetrol honnan erdemes rendelni, ami most az eszembe jut: Amazon.co.jp (Japan, japan nyelvu cuccok), sasugabooks.com (USA, japan nyelvu cuccok), jpqueen.com (hasznalt, japan nyelvu mangak, Japan), aclimatesolution.com (Japan, japan nyelv, hasznalt es uj mangak), illetve Amazon.com (USA, angol nyelvu mangak). Netes rendelesre alkalmas hitelkartya termeszetesen mindenhova kell.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése