Kinek melyik manga tetszett?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Kinek melyik manga tetszett?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Melyik manga tetszett a legjobban azok közül, amiket olvastál, és miért?
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Ayashi no Ceres!!! Fantasztikusan jó manga! Persze ez vonatkozik a Fushigi Yuugira is ^^
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Ayashi no Ceres tényleg jó (Tooya forever)
Mindenkinek ajánlom a Hana Kimi-t. Nagyon, nagyon, nagyon jóóóó :D
Kép
Pikari

Hozzászólás Szerző: Pikari »

A Clover is fantasztikusan jó, na nem mintha a többi CLAMP nem lenne az... új stílus, és összetéveszthetetlen másik mangával!
Avatar
YumeRuby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2003.05.02. 14:52
Tartózkodási hely: -->

Hozzászólás Szerző: YumeRuby »

Hmm, mostanában túl sok mangát olvastam, úgyhogy nehéz dönteni, de...
Full Moon wo Sagashite (és Arinacchin művek úgy általában; ld. Ginyoumeika, Time Stranger Kyoko, KKJ, ION, stb.) ~ Arinacchin kezdi túlzásba vinni... A májusi Ribonban olyan fejlemények történtek a sztoriban, öt percig a fejemet vertem a falba... :D
Aki esetleg nem hiszi, hogy jó, meggyőzésül némi info: a smucig zsugori SeeraSun háromhavi ösztöndíját költötte arra, hogy megrendelje az összes megjelent kötetet Japánból plusz a Ribon specialt... :shock: (Ezt még anno a CCS sem volt képes kiváltani, pedig az is elég súlyos eset volt... :D )
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Azumanga Daioh. Most feltöltés közben kezdtem el olvasni! nagyon jó, mindenki olvassa el, ha tudja,fenn van az animehq-n Hikari fordította. Nagyon Yó!
Nagyon aranyos!
Battery
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2003.05.01. 00:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Battery »

Én a manga.hu-n található összes mangák letöltöttem (legalább egy-egy részt belőlük), és azok közül messze az Azumanga tetszett legjobban. Hogy miért azt nehéz lenne megfogalmazni... Nagyon szeretem a karaktereket (főleg Sakaki-sant), és jókat nevetek a pojénokon. Minden részt többször elolvastam, és rendszeresen nézem, hogy mikor lehet már letölteni a következőt :) Szóval engem nagyon megfogott az egész, pedig első ránézésre nincsen semmi pláne pár iskoláslány mindennapjaiban, de valahogy mégis olyan ól ki van találva a dolog, hogy egyből megszerettem, és mai napig ez a kedvenc mangám.
kk-krisi

the unknown ones

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

hát, kedvenc manga... egy újabb nagy :?: melyik is a kedvencem?!
talán a Noise :!: - Tsutomu Nihei-től bár ez csak egy bevezető egy darabos manga de akkor is nagyon jó. ez a Blame! elődje és az utolsó chapter már maga a debut munka. ez különben letölthető a http://www.omanga.net/-ről
Battery
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2003.05.01. 00:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Battery »

Még mindíg az Azumanga a kedvencem, de felkúszott a második helyre a Battle angel Alita :) Most, hogy a manga.hu-ról letölthető 9 teljes kötete éjjel-nappal azt olvasgatom. Nagyon tetszik a világa, és a szereplői. Rengetek jó ötlet van benne, és tényleg nagyon szépen meg van rajzolva benne egy-két kép. Percekik is képes vagyok elnézegetni egy-egy kockát, hátha felfedezek rajta egy érdekes részeltet, vagy csak mert egyszerűen tetszik :D
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Hmm, az Alita tényleg nagyon jó. Mind a 9 kötetet lefordította valaki? Szép nagy munka lehett...
Nekem az Alita mellett nagyon bejött még a Berserk manga (bár mostanában mintha kezdene a rétestészta-effektus életbelépni), meg a Nausicaa, amit épp most olvasok (annyira tetszik, hogy valószínűleg papírkiadásban is beszerzem). Erősen más téma a Love Hina, de az is tetszett. És az Azumanga is, habár még csak kevés részét olvastam.
A Blade of the Immortal-t olvasta valaki? Milyen? Én még nem álltam neki, csak begyűjtöttem az elérhető köteteket, de mindenesetre nagyon szépnek tűnik.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Hát, igazából én nem vagyok különösebben nagy manga-rajongó, inkább hajlok az anime-nézés felé. Egyetlen ami tényleg nagyon megfogott az a Video Girl Ai volt. Talán azért is mert azt ugye nyomtatva is lehetett olvasni egy kis ideig (nagyon nem szeretek monitoron olvasgatni mangát)
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Én most vettem egy mangát. A címe: Tou Shu-zu! Vagyis Balettcipők!!! És beleszerettem Iwasaki Tomoya-ba!!! Olyan kakkoiiiiiiii!!! Meg tetszik nagyon Morino Kurumi (Az erdő diója...) és a két hugicája: Tanpopo és Tsukushi!!! ::japhaha::
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Szerintem a legjobb mangák:
-Naruto: nagyon-nagyon szeretem, ez a kedvenc, kár hogy csak hetente olvashatok belőle új fejezetet
-Midori no Hibi: ez is jó csak sajnos, még csak az első 5 fejezetét láttam
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én még sajnos kezdő vagyok e téren, így csak pár mangát olvastam. De ami tetszett, az az Inuyasha, Video Girl Ai, Magic Knights és Ayashi no Ceres. Sajnos japánul nem tudok, ezért ezeket többnyire németül, vagy angolul olvastam. Az Ai-t mondjuk magyarul, addig amíg kiadták nálunk.
Ja és a DragonBall is jó. :P
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

*Szipp*
Azért szomorú, hogy nagy kedvenceimet eddig senki nem említette meg:
Tenchi Muyo! és Oh My Goddess...
Nekem mindig Fujishima marad a Mester, csodálatos amit alkot, hónapról-hónapra.
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Meglivorn-ról jut eszembe.Nagyon jó a Slayers manga. ::jeye::
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Meglivorn ne legyél szomorú, mert nekem nagy kedvencem a Tenchi Muyo (az anime és a manga is). Kedvenc mangáim még a Fruits Basket, Hana Yori Dango, és az Utena, meg amiket már említettem, tehát az Ayashi no Ceres és a Fushigi Yuugi... :lol:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az Utena tényleg jó. Sajnos, nem olvastam, csak láttam belőle egy rakat részt. De a végét nem. Mi lett az Utena vége? Nem tudja véletlenül valaki?
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én maradok Arina műveinél (Fullmoon forever!) :))))
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most van egy új kedvencem, a Blade of the Immortal. Egy tipikus szamuráj-sztori. A grafika nem túl szép, de a történet nagyon ki van találva. Most angolul lehet megvenni. a Dark Horse adja ki nyugati stílusban, de fekete-fehérben. Nyugati stílus alatt azt kell érteni, hogy nem 200 oldalas, hanem rendes "képregény" formájú (mint a nálunk régen kiadott SailorMoon). Nekem tetszik, bár összesen 7 számom van belőle, de az is össze-vissza. A héten szereztem őket, de még nem olvastam végig.
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Az én kedvencem a Gundam Wing Manga, meg a folytatásai. A legjobb bennük Relena. Tudom, hogy sokan utálják a szenvelgései miatt, de szerintem pont ez a jó, mert jókat lehet rajta nevetni.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Kagome írta:Nyugati stílus alatt azt kell érteni, hogy nem 200 oldalas, hanem rendes "képregény" formájú (mint a nálunk régen kiadott SailorMoon).
Ööö... ez alatt a 24-48 oldalas füzeteket érted? Mert ha igen, akkor kissé el vagy tévedve, az összes angol kiadású manga úgy jelenik meg. A TPB-k, azaz a kötetek csak a füzet után.
A japánoknál a füzetek helyett a nagy manga-gyüjtemények (mint a Shounen-Jump vagy a Monthly Dragon) járnak, amiben sok manga van egyben, mindből egy-egy fejezet, amiket az amcsik külön füzetben adnak ki (hiszen ők csak egy-egy sorozatot vesznek meg, nem az összeset).
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Annyiban viszont igaz a nyugati stílus a Darkhorsera, hogy tükrözik a mangákat, míg a Tokyopop például nem.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

paTKany írta:Annyiban viszont igaz a nyugati stílus a Darkhorsera, hogy tükrözik a mangákat, míg a Tokyopop például nem.
Megkérdezték Torren Smith-t (a Dark Horse-nak is szállító Proteus vezetőjét) hogy miért tükrözi a mangákat. Egyszerű, az eredeti sorrend szerinti képregények nem fogynak olyan jól. Akkoriban még csak a VIZ próbálkozott vele a DBnél.
Lehet hogy mára fordult a helyzet.
Egyébként a Proteus nem primitíven tükröz, hanem a kockákat másolja, és ahol csak lehet, tartja az eredeti képet.
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

A kedvenc mangám a Berserk.
Szerintem kevés olyan manga van ami ilyen szépen ki van dolgozva.
A háttérek és a karakterek is.
Touji
Válasz küldése