Tanemura Arina

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Melyik a kedvenc Arina mangád?

Valamelyik short story (melyik?)
0
0 szavazat
I*O*N
0
0 szavazat
Kamikaze Kaitou Jeanne
3
75%
Time Stranger Kyoko
0
0 szavazat
Full Moon wo Sagashite
1
25%
Shinshi Doumei Cross
0
0 szavazat
Zettai Kakusei Tenshi: Mistress Fortune
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Hi!
ne is nagyon szeretem Arina-sensei-t, kedvenc mangaka-m (CLMAP-ek+Yuki Kaori mellett), de sajna csak 1-2 muvet ismerem... a KKJ iszonyat jo! Chiaki 4ever! ::jblush::
a Time Stranger Kyoko-bol olvastam meg, de sajnos nincs + vegig, pedig nagyon teccik az is. ::jeye::
amit viszont nagyon nem birok (ide lehet loni :-P ) az a Fullmoon. elkezdtem nezni az animet, de egyszeruen feladtam, mert a hideg kirazott Mitsuki-tol. le lehet fujjogni, de en nagyon nem birom az ilyen karaktereket. az meg jobban idegesitett hogy Takuro + belezugott... hat ez van.
MAS! milyen mas Arina mangak vannak meg? es honnan lehetne beszerezni? mert Arina-sensei tovabbra is daisuki (csak volt 1 kis ingadozasa... gomen ::sumima:: )
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

ööö...Hát én azt tanácsolnám Neked, hogy sürgősen szerezd be a Full Moon mangáját (fordulj Tenshi-chanhoz^^)....ha azt elolvastad, és akkor is azt mondod, hogy nem teccik, akkor feladom ::jumph:: a manga 100szor jobb...
Művei...hát ott a legujabb a Shinshi Doumei Cross ::taka:: , akkor régebbiek pl:a rövid sztori-k (nemtom fejből a címüket-.-), I*O*N, Ginyoumeika...biztos van több is, de én csak ezekről tudok, annyira még nem merültem bele Arina munkásságába..^^"" (Watase-téren viszont bármikor állok szolgálatodra^______^)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meh FM manga rules. :-P Nem olyan jó a vége, mint a KKJ-nek, de akkor is rules. :-P :-P Egyébként nem lövünk le érte, mer nem tetszett neked az anime. Legalábbis én nem. ^^
Short Stories:
Kanshaku Dama no Yuutsu/Squib feeling blue (németül)
kövezzetek meg, de most azért is az angol címeket írom: :-P
This Love is non-fiction (Kono koi wa non-fiction - ezt speciel imádom *.*)
Ame no Gogo wa Romance Heroin (áá, ennek kívételesen tudom a japán címét, erre valamiért nem emlékszem)
2nd Love (ezt is imádom)
Ezek vannak egy gyűjtő kötetben

Aztán van az
I*O*N
Kamikaze Kaitou Jeanne 7 kötet
Time Stranger Kyoko 3 kötet
Full Moon wo Sagashite 7 kötet
Shinshi Doumei Cross - The Gentlemen Alliance jelenleg asszem 2 fejezet, vagy már megvan a 3. is? :b
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A Selene_Scans kihozta a 30. fejzetet a Full Moonból, már állok sorba a mIRC-en ::jthrill::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta: Short Stories:
Kanshaku Dama no Yuutsu/Squib feeling blue (németül)
kövezzetek meg, de most azért is az angol címeket írom: :-P
This Love is non-fiction (Kono koi wa non-fiction - ezt speciel imádom *.*)
Ame no Gogo wa Romance Heroin (áá, ennek kívételesen tudom a japán címét, erre valamiért nem emlékszem)
2nd Love (ezt is imádom)
Ezek vannak egy gyűjtő kötetben
Neked ez a kötet Tenshi megvan?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ahha. Tod, ez az, amit te is vettél, az a short story-s.
Maron, kössz, megyek tölteni.
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Hmm... ha a mangában is olyan Mitsuki, mint az animében, azt hiszem inkább kihagyom... ::reliev::
honnan lehet beszerezni a tobbi mangát??? ::japsmil:: onegai, nem vagyok otthon toltési dolgokban...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

uhh, kiírom neked CD-re és elküldöm, vagy átküldöm msn-en? ^^" De ezt inkább privátban.
Aztán, hát, sztem Mitsuki jobb a mangában, a történet pedig nagyon jó, főleg a 3. kötettől, szal szerintem érdemes elolvasni.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Amy Jade írta:Hmm... ha a mangában is olyan Mitsuki, mint az animében, azt hiszem inkább kihagyom... ::reliev::
honnan lehet beszerezni a tobbi mangát???
Öö... ha már itt van ez a topic, és esetleg érdekelne valakit Arina debüt kötete, akkor szívesen tárgyalhatunk privátban, mert van egy szabad (német nyelvű) kötetem ha kell vkinek ^^"""

/me Zekkaréra gyűjt meg úgy mellékesen Japánra *.*
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Shinshi Doumei Cross-eddig 2 fejezet jött ki angolul, és nagyon tetszik ::japsmil::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Naaaah... és IGEN!!! Végre végigolvastam az FM mangát... viszont van néhány kérdésem... mielőtt levonnám a végleges következtetéseket ^^;

Szóval vigyázat, spoiler...

Először is...
1. nem értettem az utolsó képsorban Eichi reakcióját... Eichi ugye szellem, és lélekként védelmezte Mitsukit. De akkor miért volt olyan csalódott/ill. szomorú és picit talán dühös arca mikor meglátta Mitsukit? Annyira nem oda illett az ending fílingjébe... nekem nem tetszett annyira...

2. Addig felfogtam hogy Izumit verte az anyja, és hogy Izumi öngyilkos lett...De miért érdekelte hogy az anyja mosolyog-e? És miért tért az anyja mégis jó útra, és miért bánta meg a dolgokat? Most akkor mégis jó, és azt várja Arina hogy bocsássak meg neki? (úgyse fogok >_<)

3. Mi volt az a kavar azzal kapcs-ban hogy Eichi megátkozta Takutot mikor el akarta vinni a lelkét? Takuto e miatt szenvedett el valamit vagy nem? Csak úgy mondták hogy megátkozta...?

4. Jonathan tul.képpen valójában nem létezett...? Mármint ha létezett akkor is a Death Master irányította?

5. Kövezzetek meg, de nekem még mindig nem elég tiszta az hogy miért is szakítottak Meroék először... ^^;


Nah úgy kb. ezek a kérdéseim, most több nem jut eszembe... ^_^
Ami nagyon tetszett:

- Madokáék szála nagyon jól jött ki... a hangulata a párnak nagyon aranyos volt, sokkal jobb száljuk lett, mint az animében
- Eichi sokkal fontosabb szerepet kapott, a végén sikerült ha nem is megszeretnem, de megértenem a karakterét, és ezáltal egészen elfogadtam ^_^ az animés Eichit sajnos továbbra sem szeretem...
- ami talán a legjobban tetszett az Izumi és Meroko párosa. Talán a kedvenc mellékszereplő-párjaim lesznek ^_^ Tényleg fantasztikusak voltak, nagyon látszott rajtuk hogy szeretik egymást, egyszóval tök jól kijött az érzelmük a mangában...


Ami kevésbé tetszett:
- lehet hogy kegyetlen vagyok meg minden, de továbbra is úgy gondolom hogy nem volt annyira igazságos Takutot feléleszteni. Ezzel az erővel Eichit is feléleszthették volna... nekem picit jobban tetszett volna az a megoldás, hogy ő is és Eichi is szellemként élnek tovább Mitsuki körül... Úgy igazságosabb lett volna.


És talán a legjobb az volt, hogy valahogy jobban átjött a hangulata, a drámaisága a fekete-fehér lapokon... Az animét nem szídom, mert nagyon jó, az anime vége is nagyon tetszett, egy másik alternatíva, de így se volt rossz, viszont tény hogy nekem a mangás vég jobban bejött... És a hangulat is remek volt. Úgyhogy Arina, forevaaa ^_^

Jah, és én nem tudtam hogy már kijött a Shinshi Doumei Cross-ból az angol is... ezért már elkezdtem fordítani hirtelen felindulásban a japánból... de akkor ezek szerint napoljam el a munkát... hát jó T_T"

Ushio az új sztoriból rulz... és nekem tetszik ez a shounen-ai fíling bevallom őszintén, sztem illik a környezetébe a sztorinak. Viszont nem tudom ki hogy van vele, de remélem hogy ugye NEM lesz az hogy a főhősnő elcsábítja a pasit és az meg szakít a pasijával... mert az olyan jáj lenne... XDDD
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

1. Szerintem sajnálta, hogy Mitsuki talált magának mást, Takuto személyében. De aztán elfogadta, hogy most már más védelmezi és mással boldog. szerintem. ^^"

2. Izumi szerette az anyját, még akkor is, ha verte. Végülis kisgyerek volt még, sztem nem értette, miért ilyen az anyja, de szerette volna, ha boldog, és ha a halálával boldogabb lesz, ám legyen.

3. Ezt én sem értem.

4. Ja, valahogy úgy sztem. Azért is mondta, hogy "I'll go Jonathan on you." vagy valami ilyesmi.

5. Meroko nagyon szerette Izumi-t, és miután összejöttek, Izumi mégis otthagyta, és partnert cserélt. Sztem nem akarta bevallani magának a saját érzelmeit. Tudod, "a szerelmet igazán akkor értékeled, ha elveszted".



Mako: Ami kevésbé tetszett:
- lehet hogy kegyetlen vagyok meg minden, de továbbra is úgy gondolom hogy nem volt annyira igazságos Takutot feléleszteni. Ezzel az erővel Eichit is feléleszthették volna... nekem picit jobban tetszett volna az a megoldás, hogy ő is és Eichi is szellemként élnek tovább Mitsuki körül... Úgy igazságosabb lett volna.


*hevesen bólogat* *mélyen egyetért* Ez így van.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Tenshi: köszi, akkor az Izumi/Meroko szálat tökéletesen értem már, és szerintem továbbra is a legjobb páros a mangában ^_^ meg úgy átlagban, mellékszereplő párként!

Viszont nekem akkor is gyors volt az a reakcióegyenlete ott Eichinek a végén... három képkockában lerendezte Arina... picit többet érdemelt volna. És örülök hogy egyetértesz a Takuto/Eichi/szellem v. nem-e kérdésben... szerintem is tökre igazságtalan volt, de hát ha happy endet akart mindenképp... akkor most megkaptuk ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Jaja, meg azért így is szép ending volt mindenkinek, de talán pont ezért, mer nagyon gyors volt, nem tudta nálam überelni a KKJ végét. ^^" De nagyon tetszett akkor is. ^^
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na elkezdtem olvasni a Shinshi-t. ^^ Tetszik. ^^ Viszont 1-5-ig van angolul, de már kinn van a 6-7. japánul. >.<
Lenne egy kérdésem annak, aki olvasta japánul, ami spoileres:
Maora most akkor tényleg pasi? Mer akkor innentől ő a kedvenc pasim a Shinshi-ben. XD
Amúgy sztem Shizumasa az eddigi legrondább pasi, aki Arina rajzolt. ^^" Személyes vélemény. ^^"
Örülnék, ha csinálnának belőle animét. ^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta: Amúgy sztem Shizumasa az eddigi legrondább pasi, aki Arina rajzolt. ^^" Személyes vélemény. ^^"
Örülnék, ha csinálnának belőle animét. ^^
Sztem is ronda --> ide lehet lőni... :P De egyszerűen teljesen Arina-sablon pasi, csak még csontosabb, és hát :P Szóval nem szálltam el tőle. Akkor már ehhez képest Eichi egy isten... (Pedig Eichit se szeretem^^).

Animének én is örülnék, bár sztem hangulatilag megint nem jönne át az Arina-fíling. Persze esélyt adok neki ^^ Már ha lesz.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Akit érdekel, töltse le a Shinshi Doumei Cross Drama CD-t a http://www.shinshidoumeicross.tk -ról. Az első fejezetet játszák el, és nagyon jó lett. Haina-chan hangja Kuwashima Houko, aki Maron volt a Jeanne-ból. Énekhangja nincs, de itt nem is énekel szerencsére. Sztem nagyon jó Haine! Maora hangját pedig Arina kölcsönzi, és iszonyú jóó! ^-^ Sztem tök jó lett volna Fin-nek! ^^
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ide is íróm, hogy Maron-al megalapítottunk egy Tanemura Arina fanclub-ot. A honlap már fenn van, csak még nincs fenn a tartalom nagy része, a fórum kész. cím: http://arinafanclub.uw.hu
Infók lesznek fenn a mangákról, a belőlük készült animékről, szereplőkről stb. Akit bővebben érdekelnek Arina cuccai, azok nézzenek körül.

*Hogy ne legyen teljesen pofátlan önreklám meg stb. editeltem inkább.*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2005.10.21. 12:00-kor.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Mitsukit lehagytátok a Kedvenc Hősnő listáról, ezért nem szavazok :P

Tenshi, tetszik a site! ;)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen, sikerült az egyik főszereplőt lehagynom, már más is mondta. ^^" Ezért elnézést megint. ^^"
Ja, amúgy olvasgattam a német Fullmoon mangáimat. A fordítás cseppett félelmetes (baromi rossz), de voltak érdekességek. Többek között két mangafejezet, amit a scannelők lespóroltak. Az Ooshige-s nem érdekelt, de a Takuto-s nagyon meglepett. Továbbra se szeretem, de ez és még Arina néhány irománya elég volt ahhoz, hogy jobban értsek pár dolgot. Úgyhogy aki teheti, szerezze be vagy németül vagy (inkább) angolul a köteteket eredetiben, Arina freetalkjai nagyon sok mindenre rávilágítanak.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

*hatalmas Ta-kun fan* :sobsob:

Azért lespórolni 2 fejezetet... O__o
de mivel nem tudok németül, ez annyira nem zavar :) ahq-s változat is jó :D és sajnos a freetalk kínaiul van ugyebár, de a rajzok nagyon cukik ^^ (egy kérdés az ahq-ssal kapcsolatban: néhol eléggé összefüggéstelen a történet... le lett hagyva vmi oldal, vagy ilyen az eredeti is? *még ha ilyen is, akkor is elnézi Arina-nak, olyan jól rajzol* :P)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Fogalmam nincs, melyik van az AHQ-n, én még annó Starry Heaven-eset szedtem, szal passz. ^^"
Viszont ez két special fejezet, kb 4 oldalasak és a Takuto Meroko-s érdekes. Azon néztem picit, meg Arina is írt hozzá érdekeset.
Spoiler
Annyi volt, hogy Takuto megérkezik Shinigaminak, Meroko meg szerelmet vall neki. És Takuto nem tudja, mit válaszoljon. Úgyhogy szed egy virágot és Meroko-nak akarja adni. De meglája, amikor Izumi a falhoz szorítja és azt mondja neki, hogy ő tudja, hogy még mindig őt szereti és megcsókolja. Takuto ezen nagyot néz. És mikor később Meroko megin szerelmet vall neki csak mosolyogva annyit mond, ne beszélj hülyeségeket. Ezek szerint, a képek és arc kifejezések alapján meg pláne, Takuto-nak tetszett Meroko. Arina pedig, hacsak nem fordították félre, azt írta, hogyha nem találkoznak Mitsuki-vel, most együtt lennének. O.o Lehet, csak én vagyok így vele, de ez engem meglepett. ^^"Nincs meg japánul, mer marha drága TT_TT szal nemtok utánanézni, mennyire pontos a fordítás. A másik egy Ooshige special, hogy hogyan kéri meg Wakaouji a kezét, de mivel Ooshige baromira nem tud érdekelni, ezért ez a special se nagyon izgat. ^^" Amúgy sincs benne semmi extra...
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Tenshi: ezek hanyadik kötetbe vannak? ._.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

7. vége. Van egy elég hosszú FM "szótár" ahova Arina kommentel mindenfélét, és van egy Ooshige és egy TakutoxMero mini-manga, de nem igazán kidolgozottak, olyan sketch szerűek. Közbe megnéztem, az Ooshige az rendes manga, megtippelem, hogy ezt valamikor a Ribon Originalban adta ki, közvetlenül az utolsó fejezet után van. Utána jön pár 4-Steps-Comics, aztán Arina beszámolója a taiwani dedikálásról. Azután jön egy oldal komment mindenféle szavakra. Utána jön a "szótár", ami jó hosszú, itt mondja a fent említett TxM dolgot a T betűnél. Ott jön a Penchi de Shakin Special, aztán Airi rajzával kezdődik megintcsak több oldal az asszisztensek rajzaival gratulációival és utána jön a TakutoxMero special a végére. Ezt lehet, hogy külön a kötethez rajzolta, mert eléggé sketch a rajz és nem hiszem, hogy ilyet kiadnak a Ribon Originalban.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Tenshi: oké, megnéztem, tényleg xD néha hajlamos vagyok nem észrevenni ezeket xDDD
Válasz küldése