yaoi mangák

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Risa »

^Pl. Nekota Yonezou-tól a Hidoku Shinaide. A BL mangák nagy százalékához hasonlóan elég problematikusan kezdődik, de sokat fejlődtek a karakterei, jó irányba. Nem tudom eldönteni, hogy az eredeti célja is ez volt-e a szerzőnek, vagy útközben kapott észbe, hogy nem kezdte jól a történetet, és ennél valami egészségesebbet akar kihozni belőle, de lényeg, hogy mostanra már tök normális a főhős pár kapcsolata.

Aztán nagyon édes Scarlet Berikótól a Joou to Shitateya, és ennek is szép a rajzolása. Nekem a Yondaime Ooyamato Tatsuyuki és annak spin-offja, a Jealousy is nagyon tetszik tőle, de ez a kettő már szerintem megosztóbb.

Illetve Ogeretsu Tanakának vannak gyönyörű rajzolású mangái. A történetei viszonylag egyszerűek, de valamiért mégis megragadják az olvasót, talán pont a rajzai részletessége és kifejezőereje miatt.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nah sose gondoltam volna hogy ebbe a topicba valaha is postolni fogok, de ha már ilyen érdeklődő itt valaki, akkor megragadom az alkalmat hogy promózzak már ezen a téren is valamit. Szíves figyelmedbe ajánlanám a CLAMP-tól az RG Veda, a Tokyo Babylon és az X/1999 c. alkotásokat. Amik ugyan nem yaoi mangák abban az értelemben, hogy a lényeg nem a szokott uke-seme felállásra és az ilyen-olyan love-vonalra fut ki a sztoriban, hanem meglehetősen hangsúlyos BL-vonalak IS vannak benne egyes szereplők között. A sztori az X-ben és az RGV-ben grandiózus és kisezer szereplőt mozgat, a Tokyo Babylon pedig az egyik legprofibban összerakott CLAMP-manga ever. Az artról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, az több mint gyönyörű.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Jelenleg az Okane ga Nai-t olvasom, már amikor van rá időm. Anno elkezdtem, de a második kötetnél sosem jutottam tovább, akkor is időhiány miatt. Talán most végre tovább jutok rajta, mert nagyon bejön a történet. Bár Kanou-sant néha fejbe csapkodnám.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Elolvastam a Doukyuusei folytatásait is. Örülök, hogy Kusakabe és Sajou kapcsolata a továbbiakban is ilyen aranyosan alakult, bár egy-két jelenetük nekem már kissé kényelmetlen volt (a shoujo smut műveket sem kedvelem túlzottan). A film nem foglalkozott még annyira sem Hara-senseijel, mint az első manga, szerencsére a folytatás kibontotta a karakterét, ugyanakkor itt már az a drámai vonal is felerősödött, aminek a hiánya annyira frissítővé tette a fő páros történetét. A korkülönbségek és a tanár-diák kapcsolatok zavartak. Ennek megfelelően a Sotsugyousei 8-ast, a többi mű viszont már csak 6-ost kapott tőlem. Az O.B. jó lett volna, de az az egy durvább fejezet miatt nem tudok magasabb pontszámot adni rá.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Catrin »

::^_^:: Jó, hogy végigolvastad a többit is, még ha kicsit szexuális is volt.^^ Nagyon hasonló a pontozásokat tekintve a véleményem. A Sotsugyousei mondjuk nálam 9-es, ez tetszett a legjobban, mert itt minden téren tovább mélyültek, hangulatos volt, fokozatos volt. A többi a tanár sztorival és az OB one shotjaival jóval gyengébb és érdektelenebb (nálam tanárbácsi csak 5/10-et ért :/), részben a kolligátum mivolta miatt, részben mert itt már Kusakabe és Sajou is többnyire csak slice of life-kodtak (szexeltek^^) és további előre lépés nem igazán volt.XD Viszont lazán ajándék fejezetek ezek, nagyon örültem nekik, tudjuk, hogy jól éldegélnek. :D Csak tényleg kár, hogy nem jelentek meg külön, további fejezetekkel egy teljes kötetben. Mondjuk a végét szerettem a szokásos japánkodással: a Rihito-Hikaru konklúzióval.

Risa: a HTC olvasásunk után már erről sem kéne megfeledkezned. :lol:
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.01.12. 20:37Risa: a HTC olvasásunk után már erről sem kéne megfeledkezned. :lol:
Nagyon gáz vagyok, nem tudom, miért hagytam félbe ott, ahol. :drop: Sőt már nem is tudom, hogy hol hagytam félbe -- vszeg elölről kell majd kezdenem az egészet. XD
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Tudom, hogy mangákról szól a topic, de kínai BL-manhuát ki szokott olvasni?
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szerintem aoisok közül jelenleg még annarancs és én 😅 legtöbbet a bilibili angol verzióján. De ki tudja, ki bujkál még erre hasonló szokással. XD
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én már több manhuát és manhwát olvasok BL-ben is lassan, mint mangát. Egyszerűen áttértem rájuk a donghuák hatására. Most jelenleg pl. a Black Lotus-t olvasom Mangakakalot-on. Kemény történet, főleg az első harmada, de már kezdenek rendeződni a viszonyok. Mondjuk, még tuti sok van hátra, mert az angol fordítás most tart a 167. fejezetnél. És még nincs vége.
Ami még nagyon bejött eddig, az a To Be or Not To Be, valamint a sokak által is ismert Here U Are. Ebből mondjuk megnéznék egy adaptációt, nem mintha a többiből nem. :hee: ::japhaha::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ahogy nézem, akkor nagyon jól haladnak vele, rawban is még csak a 168. fejezetet látom, a regény pedig 250+ hosszú. Nem ismertem egyébként, csak címről. Többnyire azokat követem, amiknek láttam a donghuáját vagy olvastam a szerzőtől már... vagy aminek random nagyon megtetszik a rajzolása és épp belefér az időmbe. xddd Így indult pl. pont a To be or not to be is, imádom, hogy mennyi ruhát rajzolt nekik Wang Yi, de a regénye is nagyon mókás volt.^^

Anilisten egész jól fent vannak már a manhuák/webtoonok is, így én ott jelölöm, amiket követek (persze ott sem mindent). (Sajnos a malon alig van vmi, a nyomtatásban megjelentek is csak részlegesen.)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Anilistes vagyok magam is. Üdv a klubban! ::hehe::
Én random is olvasok, nemcsak adaptációkat. GentleRain néven be is követtelek.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Jelenleg az I Hear the Sunspot c. rövid kis BL-t olvasom. Nagyon jó, az élőszereplős adaptációját már láttam, így a manga sem nagy meglepetés. Viszont szerintem sokkal jobban ki vannak fejtve a karakterek, bár nekem a film is tetszett. Én mindenkinek ajánlom, aki egy kedves, ugyanakkor komoly mondanivalóval és emberi problémákkal foglalkozó történetet keres.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

GentleRain írta: 2023.11.11. 09:49 Jelenleg az I Hear the Sunspot c. rövid kis BL-t olvasom. Nagyon jó, az élőszereplős adaptációját már láttam, így a manga sem nagy meglepetés. Viszont szerintem sokkal jobban ki vannak fejtve a karakterek, bár nekem a film is tetszett. Én mindenkinek ajánlom, aki egy kedves, ugyanakkor komoly mondanivalóval és emberi problémákkal foglalkozó történetet keres.
A movie csak a manga első kötetén szalad végig. De nagyon szerettem, ennek a movie-nak köszönhetően oldottam fel a BL-tilalmat. A mangát is elvileg végig olvastam, de mintha lennének megint új történetek. A Limit volt az utolsó, amit olvastam.
Válasz küldése