yaoi mangák

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

yaoi mangák

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Csevegjünk a yaoikról :D
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Naaaaaaaaaaaa! Ki szereti a yaoit? Miért szereti? Ja, amúgy van itt egy kis Zetsuai klipp! Chek it out!:)
http://193.202.89.86/tarsonis/amv/hun/link.html

:D
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Én szeretem a yaoit, azt viszont nem tudom pontosan elmondani miért :drop: nem azért mert erre izgulok rá vagy ilyesmi, tök jó sztorikat tudnak kitalálni néha, meg csakúgy jó :D tom jól kifejtettem ^^

-----

Tudsz vmi jót ajánlani? te miket olvasol/szeretsz? :D
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Azt hiszem a Midare Somenishi ebbe a kategóriába tartozik. Nem épp a legromatikusabb történet...
Innen leszedhető:
http://www.sakura-crisis.net/translations/midare/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Naono Boura rulez.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Malik-chan: Én csak ajánlani tudok :D
Van pár nagyon jó, amiket az alábbi címekről leszedhetsz:
pl: Love Mode, nagyon édes és nagyon romantikus (Saku kedvenc stílusa)
www.sakura-crisis.net
és ahogy már Mufurc-sama megjegyezte a Bohra mangák innen letölthetők:
www.shi-ran.cjb.net
Még szívesen ajánlanám a Haru wo daiteita-t, de az inkább kissé izéé ::jblush:: naturalisztikusabb...^^ magyarul mutatnak mindent többet és hosszabban, mint általában^^; Ezzel a mangával csak egy baj van, hogy jelenleg csak irc-n lehet tudtommal megtalálni, de már elkezdtem a magyar fordítását, szóval lehet, hogy hamarosan lesz egy magyar yaoi-s oldal a FR-en kívül, ahol ez is megtalálható lesz^^
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Negatív vélemény: sztem gusztustalan. És az a nácis kép Sakumo AMV-jében még jobban elrettentett a témától...
(hogy lehet vki ATTÓL férfias hogy NÁCI??? Magyarázzátok már el...)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

AMD írta:És az a nácis kép Sakumo AMV-jében még jobban elrettentett a témától...
(hogy lehet vki ATTÓL férfias hogy NÁCI??? Magyarázzátok már el...)
Ezt én sem értem.... :?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

AMD írta:(hogy lehet vki ATTÓL férfias hogy NÁCI??? Magyarázzátok már el...)
Ahem... itt vki nagyon felreertett vmit.... :drop:

Nem a nacisag vagy a ferfiassag a lenyeg, hanem az egyenruha. ^^;;;; Igen, van nehany olyan beteg ember (pl en), akiknek tetszenek a katonai egyenruhak, es tetszik nekik, ha egy bishounen/jo bor pasi/kinek mi tetszik valamilyen egyenruhaban van (sot, noknek is jol all). Ennyi az egesz, koze nincsen semmifele ideologiahoz vagy barmihez... egyszeruen egyfajta fetis. (Mint ahogy vannak, akik az iskolai egyenruhakra/office lady ruhakra/papruhakra :wink: /stb. buknak... es ez meg szerintem a jobbik eset, inkabb ez tessen valakinek, mint a csapos hentai vagy az eroszakolas, esetleg a lolita/shotakon.. >_>)

Hogy miert pont a nacik... ugy latszik, a japanoknak bejon a naci egyenruha, eleg sok helyen elofordul.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Mondjuk horogkereszt nélkül szolidabb lenne és kiemelné hogy a kinézete a lényeg, nem az hogy fasiszta...

Így, original karszalaggal eléggé félreérthető...
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

AMD írta:Mondjuk horogkereszt nélkül szolidabb lenne és kiemelné hogy a kinézete a lényeg, nem az hogy fasiszta...

Így, original karszalaggal eléggé félreérthető...
Igen, ezzel én is egyetértek.
Szerintem azért nem egészen ugyanaz, hogy valakinek bejön egy egyenruhás pasi, vagy hogy egy náci egyenruhás jön be.... jó, van akinek mindegy, csak én szomorúnak tartom azt, hogy az alkotó nem volt képes felfogni a szimbólum súlyosságát.... se a rajongók. No offens.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ahogy mar mondtam:
mufurc írta:Hogy miert pont a nacik... ugy latszik, a japanoknak bejon a naci egyenruha, eleg sok helyen elofordul.
Ez van. Nagyon sok helyen, teljesen random helyeken (ertsd: nem csak yaoiban) fordul elo a horogkereszt, sokszor teljesen artatlan kornyezetben. Vagy ha eppen vmi hudemisztikus dolog kell a rezidens fogonosznak, es a rendezo ugy gondolja, hogy a kabbalisztikus/kereszteny szimbolumok mar uncsik.

Lenyeg: a naci egyenruha/karszalag NEM a yaoira jellemzo dolog, NEM csak ilyen helyeken fordul elo. Pl... eh, most lusta vagyok elokaparni azt a bizonyos CLAMP kepet, amin szinten karszalaggal/egyenruhaban pozol a nep... *shrug* ez van, emiatt asszem nem kene anti-yaoi hadjaratot inditani. Akinek nem tetszik, az irjon levelet az illeto mangakaknak/rendezoknek.

Egyebkent is, a kereszt vagy a David-csillag is eleg gyakran elofordul animekben/mangakban, azon miert nem haborodik fel senki? Ha azokat nem kell komolyan venni, akkor sztem a naci/egyeb szimbolumokat sem, legalabbis addig, amig az illeto animeben/mangaban nem bukkan fel maga az ideologia (mert AZ mar tenyleg nem buli). A mangakak az ilyesmit sosem veszik komolyan... es lehet, hogy felelotlenul jatszadoznak nagyon veszelyes es komoly dolgokkal, de... most hivjatok torz allatnak, de ez engem nem zavar.

Amugy offtopic, de
AMD írta:Mondjuk horogkereszt nélkül szolidabb lenne és kiemelné hogy a kinézete a lényeg, nem az hogy fasiszta...
Naci... (a fasiszta szimbolum elegge mashogy nez ki, es a ket fogalom nem ugyanazt takarja)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Csak az egyenruhák védelmében: bár nem yaoi, de pl. Nakago is volt ugyanilyen egyenruhában (sőt, az ő kezében még ostor is volt ha jól emékszem^^"""), szóval Watase is tud azért ilyeneket rajzolni... és kifejezetten JÓL állt Nakagon - mintha ráöntötték volna ^_^"
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:Ez van. Nagyon sok helyen, teljesen random helyeken (ertsd: nem csak yaoiban) fordul elo a horogkereszt, sokszor teljesen artatlan kornyezetben. Vagy ha eppen vmi hudemisztikus dolog kell a rezidens fogonosznak, es a rendezo ugy gondolja, hogy a kabbalisztikus/kereszteny szimbolumok mar uncsik.
A horogkereszt naná hogy nagyon sok helyen előfordul, lévén az egy régi buddhista szimbólum, svastika néven fut, ha jól tudom, Hitler is innen "nyúlta", szóval semmi különös nincs abban, ha ez a szimbólum animékben, mangákban előfordul. (A Blade of the Immortal angol nyelvű kiadásának elején van is egy kis magyarázat erről, hogy a nyugati közönség ne értse félre a dolgot). Jó kis b katrgóriás kung-fu filmekben is megcsodálható, általában buddhista templom díszítőelemeként, gyakran a padlóra festve.
Persze karszalaggal kombinálva viszont már egyértelműen a náci németországra való utalás, ami szerintem is elég kínos...
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Az egynruha témához: nem kenyerem a yaoi, az említett művet se láttam, de néhány dolgot mégis hozzáfűznék (tapintatos srác vagyok én, na. :dirr: )

1. Talán azért pont német egyenruha, mert messze azok néznek ki a legjobban a II. VH-sok közül (nekem is van, mégsem vagyok ideológiát osztó népvezér...igaz, nem is nagyon megyek benne emberek közé :^_^:). Nem attól lesz valaki "náci", hogy felvesz egy ilyet. Az meg, hogy hitelesen ábrázolja, talán úgy magyarázható, hogy náluk nem ásta be magát annyira a köztudatba az, ami itt a II. VH alatt lezajlott. Ergo nincs akkora nyomatéka a jelképeknek.

2. A másik, hogy szerintem egy ilyen egyenruha megjelenése egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Őrnagy írta:egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
He? Szerintem inkább kifejezetten kakkoi lesz tőle vki... ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őrnagy írta:2. A másik, hogy szerintem egy ilyen egyenruha megjelenése egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
Ez kiemelendő. Ezzel egyetértek.
Mondjuk, én nem szeretem a yaoi-t, tehát az a veszély, hogy megnézzem ezt az animét, nem fenyeget.
Amúgy a klipp minőségben egész jó.
Jobban szeretem az olyan mangákat, mint amik a Maria-sama ga Miteru-höz hasonlítanak. Nem tudom, valahogy ezek a történetek jobban megfognak. Ha választanom kell, ezt választom. De mondjuk ebből se szeretek mindent....
MaKo írta:
Őrnagy írta:egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
He? Szerintem inkább kifejezetten kakkoi lesz tőle vki... ^^"
A náci egyenruhától?
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

MaKo írta:He? Szerintem inkább kifejezetten kakkoi lesz tőle vki... ^^"
Hogyne, nekem is jobban áll, mint eddig bármi, amit hordtam. :dirr: De ha hirtelen megjelenne a "pasim", és jól s***behúzna, hát nem hiszem, hogy bárki is komolyan venné... Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Őrnagy írta:1. Talán azért pont német egyenruha, mert messze azok néznek ki a legjobban a II. VH-sok közül (nekem is van, mégsem vagyok ideológiát osztó népvezér...igaz, nem is nagyon megyek benne emberek közé ). Nem attól lesz valaki "náci", hogy felvesz egy ilyet. Az meg, hogy hitelesen ábrázolja, talán úgy magyarázható, hogy náluk nem ásta be magát annyira a köztudatba az, ami itt a II. VH alatt lezajlott. Ergo nincs akkora nyomatéka a jelképeknek.
Egen, pontosan, epp ezt akartam en is irni (marmint hogy a) az egyenruha k*a jol nez ki, b) arrafele az egeszet kicsit mashogy eltek at). Amugy... neked van ilyen egyenruhad? *droooooooool* :D~~~~` (ahem)
Sister Tenshi írta:
MaKo írta:
Őrnagy írta:egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
He? Szerintem inkább kifejezetten kakkoi lesz tőle vki... ^^"
A náci egyenruhától?
1) Igen, attol (is). Masok szerint meg attol lesz kakkoii egy pasi, ha mitt'omen, seggig ero kek haja van, es lanynak nez ki, vagy ha egy ket meter magas, szoros izomhegy... satobbi. T'od... izlesek es pofonok?

2) A trukk, amit sok ember nem szokott eszrevenni az az, hogy a yaoi mint olyan, nem azert van, hogy emberek komolyan vegyek. A yaoi, az alapvetoen egy vicc, egy poen, ami arrol szol, hogy fogunk ket karaktert vmi animebol/mangabol/akarhonnan, es mindenfelet csinalunk veluk (majd agyba dugjuk oket), minden egyebre valo tekintet nelkul. Igen, persze, a temaba beleszol a kuulossag meg az angst, de a yaoi celja alapvetoen nem mas, mint (erre nincs jobb kifejezes) a FUN.

(Amit komolyan kell venni, az a shounen ai es leszarmazottai, bar persze ott is vannak annyira melodramai dolgok, amit mar nem lehet komolyan venni.... pl. Zetsuai. ^^;;; )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2004.03.25. 16:55-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:
MaKo írta:
Őrnagy írta:egy ilyen műben inkább nevetségessé teszi magát, mint komollyá...
He? Szerintem inkább kifejezetten kakkoi lesz tőle vki... ^^"
A náci egyenruhától?
1) Igen, attol (is). Masok szerint meg attol lesz kakkoii egy pasi, ha mitt'omen, seggig ero kek haja van, es lanynak nez ki, vagy ha egy ket meter magas, szoros izomhegy... satobbi. T'od... izlesek es pofonok?
[/quote]

Aha. Ha te mondod. Csak szerintem, ha megélted volna a II. VH-t nem biztos, hogy ezt így látnád. Elég sokat olvastam utána, lehet, hogy ettől lettem ilyen, de én valahogy az ilyenen nem tudok olvadozni. Főleg azok után, amiket a nagyanyámék átéltek.... arról inkább nem mesélek....
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

mufurc írta:Amugy... neked van ilyen egyenruhad? *droooooooool* :D~~~~` (ahem)
:^_^: Előferdül (mínusz felségjelzések és tányérsapka, azt majd később, ha lesz zsé...).
mufurc írta:2) A trukk, amit sok ember nem szokott eszrevenni az az, hogy a yaoi mint olyan, nem azert van, hogy emberek komolyan vegyek. A yaoi, az alapvetoen egy vicc, egy poen, ami arrol szol, hogy fogunk ket karaktert vmi animebol/mangabol/akarhonnan, es mindenfelet csinalunk veluk (majd agyba dugjuk oket), minden egyebre valo tekintet nelkul.
Jól van, akkor annyira nem trafáltam mellé. Köszönöm a figyelmet, már el is takarodtam a topicból. :^_^:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hadd ugassak belee... Szóval. Szerintem azért nem úgy kéne venni, hogy vannak a "náci egyenruhák", azt jóccakát. Azért nem mindegy, hogy a Waffen SS egyik tiszti egyenruhájában feszeng valaki, vagy egy Wehrmacht-os közlegényként. Az utóbbit lehet, hogy csak besorozták, nem?

(se animében, se mangában nem láttam még ilyesmit [bááár, ez se telkesen igaz], csak laikus okostojás vagyok [de ez igen])
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kezdem Sakumo-t sajnálni. Nem a yaoi-t szidom azzal, amit írok. Csak tudok bizonyos eseményekről, amik miatt én elég érzékenyen reagálok ilyesmire. Na mindegy. Ez csak azért van, mert még a legeldugottabb helyeken élő emberekkel is együtt érzek. És ez legyen az én bajom. Nekem ezért nem jön be egy ilyen pasi. Mert amint meglátom eszembe jutnak dolgok, és ilyenkor legszivesebben fejbe lőném szegényt. Najó, megyek a dolgomra. Inkább kiszálok a témból, amit elakartam mondani, azt megtettem. Vagy megértetek ezért, vagy sem.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sister Tenshi írta: Aha. Ha te mondod. Csak szerintem, ha megélted volna a II. VH-t nem biztos, hogy ezt így látnád. Elég sokat olvastam utána, lehet, hogy ettől lettem ilyen, de én valahogy az ilyenen nem tudok olvadozni. Főleg azok után, amiket a nagyanyámék átéltek.... arról inkább nem mesélek....
Eh!! Az en csaladom is atelte a WWII-t, a fele harcban/taborokban halt meg, a masik felet a haboru utan kitelepitettek, vagy jobb esetben elvettek a tulajdonukat. Nem szeretem, ha annyira feluletesnek es hulyenek neznek, hogy azt kepzelik, nem vagyok teljes tudataban az egesz dolog tortenelmi jelentosegenek, es annak, hogy milyen traumat okozott embereknek es nepeknek. (Arrol nem is szolva, hogy en is epp eleget olvastam utana a temanak.) A naci ideologiat, es annak kovetkezmenyeit melyen elitelem es undorodok tole.

Es igen, meg igy is. Ez van, mint megmontam, lehet beteg, perverz allatnak nezni (ha nem megy annak a megertese, hogy igenis lehetseges az ideologia/valosag es a puszta esztetika elvalasztasa).

Es szerintem epp ideje, hogy ezt a temat abbahagyjuk. (avagy atvigyuk az offtopicba...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:
Sister Tenshi írta: Aha. Ha te mondod. Csak szerintem, ha megélted volna a II. VH-t nem biztos, hogy ezt így látnád. Elég sokat olvastam utána, lehet, hogy ettől lettem ilyen, de én valahogy az ilyenen nem tudok olvadozni. Főleg azok után, amiket a nagyanyámék átéltek.... arról inkább nem mesélek....
Eh!! Az en csaladom is atelte a WWII-t, a fele harcban/taborokban halt meg, a masik felet a haboru utan kitelepitettek, vagy jobb esetben elvettek a tulajdonukat. Nem szeretem, ha annyira feluletesnek es hulyenek neznek, hogy azt kepzelik, nem vagyok teljes tudataban az egesz dolog tortenelmi jelentosegenek, es annak, hogy milyen traumat okozott embereknek es nepeknek.
Nem nézlek le vagy hülyének, nem szokásom. ^^" Bocs, ha félreértettél, ált. szoktak félreérteni. Csak kifejtettem, hogy én miért nem szeretek. Együtt érző hülye ember vagyok. Ha bevernéd az ujjadat, akkor is sajnálnálak. Ez nem vicc. Komolyan mondom. Ilyen vagyok, ez van.
Szerintem is zároljuk, mert szerintem mint két-három oldalról kifejtették az álláspontjukat az emberek, és minden oldalnak megvan a maga igaza.
Kép
Válasz küldése