Gantz

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kei és Tae 15 évesek.
Határeset... Tehát inkább Reika a pedo.
Mert akkor megint lesz Kishimoto, Kato, Tae, meg mindenki.
Szerintem nekik már végkép sanyi. Kishimoto meg soha nem is bírta Kuronot.
Piracy is charity.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

de bírta Kisimito Kurono-t, nagyra tartotta, de Kato volt számára az egyetlen. Kismito pedig a tipikus "csak egy ember van a világon" szeméyl. van a szerelme, és akkor rajta kívül szinte nincs senki. + bla bla bla
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Tudom, hogy ez itt a _manga_ topic a ganztból, de mivel nincs anime topic, és eme egyetlen postért nem szeretnék egy üres topicot létrehozni az anime részlegben, ide jegyezném meg, hogy megjelent a GANTZ anime utolsó és egyben befejező része.

http://randomnothings.com/torrents/%5BW ... vi.torrent

Lehet itt beszélni róla?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Teron írta:Tudom, hogy ez itt a _manga_ topic a ganztból, de mivel nincs anime topic, és eme egyetlen postért nem szeretnék egy üres topicot létrehozni az anime részlegben, ide jegyezném meg, hogy megjelent a GANTZ anime utolsó és egyben befejező része.

http://randomnothings.com/torrents/%5BW ... vi.torrent

Lehet itt beszélni róla?
Szerintem lehet. :)

Amúgy szvsz a Gantz anime a manga megszégyenítése.
az utolsó csata, egyszerűen szar volt. olyan befejezést csináltak a gantznak, ami teljesen nem illik bele a világba. az a kék hajú rinyálós gyilokgép pedig úgy ahpgy van 1 nagy marhaság.
pechemre azért kiírtam, de azt is csak úgy, h azt hittem jó hosszú lesz az anime, így összes eddigi manga, + 25 rész.
kiírtam a DVD-t, és jött a befejező 26... :mad:
na mind1.
aki rám halgat, elkerüli az animét. az egyetlen pozitívum benne, a kir opening song.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Valahogy az anime nagyon szar lett.
Álíltálag van valami mondanivalója azért ilyen szar. De ez jó fogás, hoyg a szar dolgokra ráfogják, hoyg valójában művészeti alkotások azért nem értjük. Argh. Aki látta az animét végig az sejti, hogy miért mondom, hogy ekkora szar....
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én csak egy részt láttam, az elsőt. Már az is trágya volt. A többire nem is voltam kíváncsi. Lehet, hogy a többi rajongónak sem tetszett, ezért fejezték be olyan sietősen.
Piracy is charity.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

nekem csak az nem tetszett az animében, h nem hozta vissza a beteg Gantz hangulatot.
az anime csak brutális és perverz lett. a manga teljesen más.
ja, meg szerintem az anime már csak azért sem lett sikeres, mert mindenki azt várta, h valami hosszú anime lesz, mint a manga, és valami különleges mondanivalója lesz a végén.
és nem. az anime vége,
<b>SPOLIER</b>:
a társadalom érétkelése volt, Kei szemszögéből. s ezzel Gantz teljesen elvesztette értelmét. mert Gantz csak azér nem létezhet, h az embereket megváltoztassa (mint pl. a SAW főgonosza).
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Gantz anime :-P :-P :-P rossz tréfa IMHO, jobban jársz, ha gyorsan nyomogatod a space-t a mangára ACD-ben :dirr:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Letölthető az új rész.
Szerintem sokkoló, és NAGYON durva új részeket vetít előre. :)
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Tryst írta:Letölthető az új rész.
Szerintem sokkoló, és NAGYON durva új részeket vetít előre. :)
Jah énis gondoltam hogy felírom, hogy talán az egyik legmegrázóbb rész volt ami most kijött... huuhh... azért van még erö a történetben
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Öh elolvastam. Most ugyanarról a részről beszélünk? 189? Tény, hogy durva volt, de a történethez kb semmi köze nem volt... De a Reika az elején tetszett :) Unalmas volt, hogy midnig Kishimoto, meg egyéb csajokat tesznek az elejére :).
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Teron írta:Öh elolvastam. Most ugyanarról a részről beszélünk? 189? Tény, hogy durva volt, de a történethez kb semmi köze nem volt... De a Reika az elején tetszett :) Unalmas volt, hogy midnig Kishimoto, meg egyéb csajokat tesznek az elejére :).
Reika, Reika, Reika...
Látom tetszik... :)

Ez az új rész pedig annyi, hogy 1 új történetszál elkezdődött 1 brutális kezdéssel.
Tény, ez a Muscle Rider nagyon nagy 5let volt. :)
Már csak erra vagyok kiváncsi, h a kissrác honnan tud az egészről.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Félek, hogy a az agyoncsépelt: "a gyerekek még átlátnak az illúzión" dolog lesz benne.
Illetve ne felejtsük, hogy a Muscle Rider az halála előtt elég sokat verekedett IRL.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem érdekes részeket vetít előre. Legalább nem a vámpírok szálán megy tovább a történet. Remélem nem is jönnek vissza.
Félek, hogy a az agyoncsépelt: "a gyerekek még átlátnak az illúzión" dolog lesz benne.
Szerintem inkább a "keménycsávó elutasító a szegény kisgyerekkel, de végül feláldozza az életét hogy megmentse" nevű klisé jön.
Piracy is charity.
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

kukurbuki írta:Szerintem inkább a "keménycsávó elutasító a szegény kisgyerekkel, de végül feláldozza az életét hogy megmentse" nevű klisé jön.
Azért én nem féltem attól a Gantzot hogy klisé hegyekkel kell szembenéznünk... volt mát pár érdekes fordulat eddig is (aztán fene tudja... remélem nem csak eddig tartott)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Hát ha történetírás miatt nem kaptuk meg a heti GANTZ adagunkat, akkor ajánlom nekik, hogy ilyen klisét ne süssenek el...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

ha olvastátok volna a manga végén, akkor a köv. rész címe az lesz, h a gyerek, aki megtagadja a ruha hordását. így a kissrácon nem lesz "lifesuit" :) ebből még SOK bonyodalom lesz.
szvsz én még azt is eltudom képzelni, h a kissrác apjának akarja az izomkolosszust. a harc alatt pedig véletlenül még a szülők is oda keverednek, akiket Muscle Rider nagyon 1szerűen megöl.
megérdemelnék... :twisted:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem egy ilyen kis vakarékon nem segít sokat a gumiruci. Ígyis-úgyis meg kell védeniük. Megmondom mi lesz. Hátulhagyják reikával, míg a többiek elmennek aprítani, de aztán valahogy mégis a bunyó közelébe keveredik bajba kerül, de a kigyúrt faszi megmenti, Kurono meg kinyírja a szörnyet/szörnyeket. :D
Na jó, lehet hogy kicsit merész volt ezt így leírni. Majd kiderül minden, gondolom jó hosszan elnyújtva. Addig lehet fogadni. :)
Piracy is charity.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Most egy kicsit kötekedő leszek (ne értsetek félre, én is szeretem a Gantz-ot :D˝˝˝), de valahogy nem tetszik ez nekem... nagyon húzza a sztorit amangaka, szerintem az van, hogy nem tudja, hogyan kéne befejezni a sztorit... ezért még töb cuccost kitalál...

Valami angol nyelvű fórumon olvastam ennek a kivesézését(nem vagyok benne biztos/nem emlékszem tisztán).. Lásd pl. a vámpírokat... totál nem illettek bele a sztoriba, azóta sem volt róluk szó (szerintem nem is lesz többet). És hát elég gáz, hogy még csak most írják a forgatókönyvet... szorítja őket a határidő, és ezért sok hülyeséget belekevernek a sztoriba, ezért is halad olyan lassan. Mondjuk ebben a kiskölykös dologban látok valami fantáziát.

Egy srác felvázolta, hogy Kei miért nem fogja kinyírni egy darabig Izumit: ugye 100 pont kell ahoz, hogy kijuss, felélessz valakit, vagy egy kúlos fegyvert kapj. Nomármost Kei nem fogja addig kinyírni Izumit, mert lássuk be, ő sem superman, kell a segítség.. de ha megszerzi azt a fasza fegyvert, elvileg nem lesz többé szüksége Izumira.
Ez szerintem elég reális meglátá s, és nagyot nevetnék, ha tényleg így történne. :)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Budzoli: Logika, történet, miértek.... és ezeket a kifejezéseket a GANTZ-ra alkalmazni? Uhh, ne vedd kötekedésnek, de szerintem te nem fogtad, hogy a GANTZ-ban nem ez a lényeg....

Miért baj, ha most írják a forgatókönyvet? Ha sok jó beteg epizód születik belőle, akkor az jó! Nincs vége? Miért baj? Így legalább minden héten megkapjuk az adagunkat! Ennyi elszállt betegségre szükségem van hetente, nehogy már vége legyen!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Nekem pont az tetszett a Gantzban, hogy volt történet. Volt...
De mostanság, hogy elkezdték ennyire húzni a "sztorit" (ami mostanság valahogy nem akaródzik jól kidolgozott alakot ölteni) eléggé unalmas.
És az az "elszállt betegség" is egyre ritkábban jelentkezik. Szerintem az elmúlt 2-3 hónapban nagyon lecsökkent a Gantz színvonala.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Tény, hogy lehetne egy kicsit jobb.. na majd most :)
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

szerintem a gantz beteg hangulata még mindig megvan (főleg mikor Tae volt az "alien").
most a kisgyerek meghalt, és még epilepsziás is volt, meg minden.
most nagyon durva részek jönnek! :)
legalábbis nagyon remélem... :)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Már szerda van és még nem kaptam emg a heti adagomat. Mi lesz így? Tudtok valamit a késésről, vagy csak egyszerűen lusta a scanlator csoport?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Teron írta:Már szerda van és még nem kaptam emg a heti adagomat. Mi lesz így? Tudtok valamit a késésről, vagy csak egyszerűen lusta a scanlator csoport?
szvsz estefelé jön, vagy holnap reggel.
Válasz küldése