Shingeki no Kyojin

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.06.08. 09:54

106. ch.

Tartalmasabb fejezet jött, mint gondoltam, mondjuk reméltem, hogy lesz végre a kívánt flashback magyarázat. Armin narrálása még mindig jól áll ennek a cuccnak (bár az animében pont ezért nem tudom néha elengedni a tényt: miért nő seiyuut kapott?!).
Majdnem mindegyik jelenetről most nemcsak, hogy pozitívan, hanem egyenesen lelkesen tudok nyilatkozni.
- nőci tárgyalás: Yelena szimpatikus, Hanji szokásos, Levi-jal a gondolatolvasós jelenetük külön LOL volt (meg szumma az összes reakció és egyezkedés a helyén volt)
- Aztán Hanji mindezt tálalja... naná, hogy jöttek a Zeke ellen hördülések, nagyon szükségesen. A kedvencem mégis az volt, hogy láthattuk Erent, amikor végre előállt a titkolt elméletével/ezzel Zeke igazolásával, amivel mindenkit meglepett.XD
- Sashából is kaptunk még pár mókás villanást (bealvás, tengeri kaja és Onyankopon bőrszínére vonatkozó kérdés^^) - erről jut eszembe, jöhetne majd még Erwin villanás is, már hiányzik... (bár érződik a többi karakterben a jelenléte)
- aztán a hármas szokásosan agyalt lőgyakorlat közben, de engem a jelen képsorai a fejezet végén sokkal inkább érdekeltek az előzetes (szar minőségű) spoiler képek alapján...
- ...vagyis az Armin (kinek lassan a frizurája is totál Erwint fogja idézni) Annie-nél jelenet... (lesz folytatása? vagy csak szimpla agyalós time volt?... egyelőre utóbbi)
- és a Levi-Zeke kocsikázás (Ami végül csak önismétlő lett, persze nem bánom, hogy Isayama nem felejt el emlékeztetni erre a konfliktusra... de kételkedem az ígért, szeletelős konklúzióban. Amúgy is eltelt 3 év, Zeke lassan magától is meghal elvileg - persze biztos hatásosan fog. Amit viszont rühellek, azok a Levi-Zeke shipperek, akikbe a legújabb fejezetek körüli spoiler várakozás közepette kivédhetetlenül belefutok a sok másik shipper mellettXD)
- A végén a Mikasa-Eren idézte shingeki szállóige hatásvadászata (temető kép x fanservice azért LOL, de mégis) megfelelő hangulatban zárta a fejezetet.

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.06.09. 18:13

Most, hogy Eren végre megborotválkozott és a haját is rendbe szedte, egészen pofás ikemen kerekedett belőle. :D

Yelena 1 fejezet alapján is tök szimpi nekem, remélem innentől többször fogjuk látni. Főleg a Hanjival közös jelenetek tetszettek.

Armin és Annie beszélgetését vihetnék tovább, kicsit reménykedem benne, hogy utóbbi végre kiszabadul a kristály börtönből. Vajon a megváltozott felállás miatt már nem tekintetének rá úgy, mint korábban? Ha Reiner szálát sikerült szépen tovább ívelni, kár lenne Annie-t hagyni elsikkadni.

Kabát Zeke szerepe egyre jobban kezd megkavarni, vele kapcsolatban még tisztázhatnának pár dolgot. Talán majd a következő fejezetekben.
Kép

Risa
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.06.10. 21:09

Catrin: másodkézből hallottam, hogy egyes emberek elkezdték shippelni Zekét és Levit, de azt hittem, hogy ez csak valami funny crackship, nem gondoltam volna, hogy komolyan gondolják. XDDD LMAO.

Amúgy ez most tényleg egész tartalmas fejezet volt, sok mindenre fény derült. Bár őszintén szólva nem tudom, hogy Isayama miért szereti annyira ezt a sémát, hogy in medias res belecsap valamibe, az ember csak kapkodja a fejét, hogy miafaszvan, aztán pár fejezet múlva jön egy flashback, amiből majdnem minden kiderül. Lehet, hogy nem olyan artsy, de én néha örülnék egy kis linearitásnak. :"D

Armin és Inoue Marina: kíváncsi vagyok, hogy az időugrás után is marad-e a női hang, bár valószínűbbnek tartom, hogy igen. :/ És végre Annie! Kicsit már aggódtam, hogy Isayama megfeledkezett arról, hogy ezt a szálat még nem varrta el. XD
Rui-chan írta:Most, hogy Eren végre megborotválkozott és a haját is rendbe szedte, egészen pofás ikemen kerekedett belőle. :D
Franxxba már, ezt kénytelen vagyok beismerni. XD A fejezetzáró oldal igen csinos volt. :oops:
Kép

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.06.12. 10:31

Áhh Armin hangja szerintem is marad. A linearitás pedig tényleg jó lenne, csak úgy feleződne a fejezetek utáni türelmetlenül kíváncsi agyfasz állapot. Nekem amúgy mindegy, csak haladjon, mert még bőven van mit betömni/tálalni.
Risa írta:
2018.06.10. 21:09
Catrin: másodkézből hallottam, hogy egyes emberek elkezdték shippelni Zekét és Levit, de azt hittem, hogy ez csak valami funny crackship, nem gondoltam volna, hogy komolyan gondolják. XDDD LMAO.
Áhh, a többség szerintem is csak poénból tolja, de eleve ez fáraszt, mert NEMVICCES!!44!44 Akiknél pedig még komoly is... hát... :knife:
Risa írta:
2018.06.10. 21:09
Rui-chan írta:Most, hogy Eren végre megborotválkozott és a haját is rendbe szedte, egészen pofás ikemen kerekedett belőle. :D
Franxxba már, ezt kénytelen vagyok beismerni. XD A fejezetzáró oldal igen csinos volt. :oops:
Hehe. Nem mondom, a haja és a háta tényleg szeksíí, de a szemeivel/arcával, meg úgy AZZALXD a tekintettel, most sem vonzott (inkább mókás arcnak találom még mindig).
Ellenben ez a fej MINDENT elmond, és valami félelmetesen nyáladzásra késztet (Isayama a 60-70. fejezetek körültől egyre szebb arcokat rajzol neki...)

Amúgy az erenfanservice-ről az jutott eszembe, hogy eddig talán 1-2 ilyen jelenet volt, de csak a hímek rémlenek. A csajokról rajzolt már fanservice képet és csak nekem nem rémlik... vagy?

Válasz küldése