Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lenne egy körkérdésem azokhoz, akik idén rendeltek már online valamilyen külföldi oldalról. Ugye januártól él ez a csodás "kétfaktoros tranzakció-jóváhagyás" kártyás fizetések esetében, ami azt takarja, hogy ha bárhonnan rendelünk kártyával, a bank küld egy SMS kódot, amit be kell pötyögnünk valahová (erről nem szól a fáma, hogy pontosan hová, de mindjárt rákérdezek úgyis) és miután ez "jóváhagyódott", csak utána küldi el az adott honlapon a rendelésünket. Engem főleg online játék témájában érdekelne ez a rész (tehát gondolok itt Steamre, Blizzard kliensre és hasonlókra), de igazából bármelyik külföldi oldalnál érdekes ez a dolog, szal mondhatnék akár Amazonos mangarendelést is. De most a játékoknál maradva: ugye amíg be nem jött ez a hülyeség, sima ügy volt a dolog: az accountoddal együtt regisztráltál egy bankkártyaszámot is, így rendelésnél automatikusan onnan emelték le az összeget, ha meg nem volt rajta elég, akkor szóltak, hogy "kérésed nem teljesült, mert nincs elég money". A lényeg, hogy a tranzakció végig az ő kliensükön belül futott. Most, hogy behozták ezt az "írd be egy plusz ablakba az SMS kódot!" dolgot, egyáltalán hogy néz ki ez a gyakorlatban? Nyomnék mondjuk a Blizz kliensben az "order" gombra és felugrik valami OTP-s/Erstés/egyéb popup, ahová be kell írnom a kódot és csak utána enged tovább? A Blizz meg ezt türelmesen megvárja, vagy ők csak annyit látnak odaát a lángoló Kaliforniában, hogy "hmm, késik a tranzakció, jobb lesz az egész accountot zárolnunk, amíg kivizsgáljuk az ügyet!" ? (hallottam már ilyen sztorit felőlük, senkinek nem kívánom...) Illetve januártól ezt minden bank automatikusan "adja" a fiókod mellé, vagy még előtte külön be kell menni valami adategyeztetős mókára? (Mármint a már egyébként is létező éves hülyeségen túl.)
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Titkos írta: 2021.08.07. 02:34Ugye januártól él ez a csodás "kétfaktoros tranzakció-jóváhagyás" kártyás fizetések esetében, ami azt takarja, hogy ha bárhonnan rendelünk kártyával, a bank küld egy SMS kódot, amit be kell pötyögnünk valahová (erről nem szól a fáma, hogy pontosan hová, de mindjárt rákérdezek úgyis) és miután ez "jóváhagyódott", csak utána küldi el az adott honlapon a rendelésünket. Engem főleg online játék témájában érdekelne ez a rész (tehát gondolok itt Steamre, Blizzard kliensre és hasonlókra), de igazából bármelyik külföldi oldalnál érdekes ez a dolog, szal mondhatnék akár Amazonos mangarendelést is.
A te esetedben érdemes lenne PayPal fiókot létre hozni a bankszámládhoz és azzal fizetni Steam-en, Battle.net-en stb. (Amazon kivétel mert az nem fogadja el), mert olyankor nincs ez a kétfaktoros megerősítés, illetve így nem kell külön mindenhova megadnod a bank adataidat elég csak egyszer a PayPal-hoz.

Amúgy kleinsben nem, de sima böngészőben pl mikor SimplePay-t használtam akkor úgy működött ez a 2fa-s dolog h SimplePay-en rányomtam h fizetés és onnan irányított át a bankom oldalára ahol kérte az SMS kódot amit bepötyögve visszakerültem a SimplePay-re és onnan tovább vissza az oldalra ahonnét vásároltam. Gondolom kliens esetén is így menne, a Steam esetében biztosan (bár nem próbáltam) mert az Chromium alapú, azaz egy sima böngésző jeleníti meg a felület így ott nem hinném hogy bármi gond lenne.
Titkos írta: 2021.08.07. 02:34Illetve januártól ezt minden bank automatikusan "adja" a fiókod mellé, vagy még előtte külön be kell menni valami adategyeztetős mókára?
Nálam automatikus volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a részletes választ, Zero! :) Igen, akkor valszeg az ilyen Blizzard, Steam, stb. oldalakon PayPalozni fogok, egy másik barátom is azt ajánlotta. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(Őszintén remélni tudom csak, hogy a legutóbbi postom "tavalyi évtizedét" senki nem vette észre.)
SPOILER
:D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem találtam külön figurás topicot (lehetséges, hogy nincs is vagy csak én voltam pancsi?), szóval ide is elfér.

Szóval... ez a hipszter Rei figura baromira bejön. Persze az ára extrém túlzás, legalábbis én, mezei figura-noob annak érzem, ezért sem volt soha különösebben jelentős gyűjteményem, mert valahol mindig sajnáltam pénzt költeni rájuk.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2021.09.29. 09:03Persze az ára extrém túlzás, legalábbis én, mezei figura-noob annak érzem, ezért sem volt soha különösebben jelentős gyűjteményem, mert valahol mindig sajnáltam pénzt költeni rájuk.
Ajánlom a Pop Up Parade szériát akkor, mert büdzsébarát, ahogy a GoodSmile Company is.

Ellenben az ár... Na igen, de ez nem egyedi dolog. Vettem augusztusban egy UMP9 figmát (Girls' Frontline), akkor közel 20 ezer forintért. Most hónap elején szerettem volna megvenni a nővérét is, UMP45-öt, és két dolgot kellett lássak: kifutott, alig kapható és az áruk a négyszeresükre ugrott forintban... De majd Rui ajánlhat neked valamit, én amondó vagyok, hogy a MyFigureCollection oldalt érdemes nézni, és ha más nem, second-hand szerválni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2021.09.29. 09:11 Ajánlom a Pop Up Parade szériát akkor, mert büdzsébarát, ahogy a GoodSmile Company is.
Végignéztem a teljes választékot, és gyorsan deklaráltam, hogy nem az én (elcseszett) ízlésemre szabták ezt a kollekciót (mínusz talán az egy szem Saber Alter), bár a kezdeményezés azért díjazandó.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hányadik hsz után jár az Aoi-GOD level? (Értsd: saját színezett vonal, meg V.I.P. jegy a yacht partyra, bár momentán az elsővel is beérem.)

Azért kérdezem, mert most véletlenül rápillantottam a hsz-eim számára és mintha valami 2500 rémlene.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Igen 2500 felett jár, de itt a lista:
viewtopic.php?f=28&t=1668&start=50#p156403
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2021.10.09. 21:14 Igen 2500 felett jár, de itt a lista:
viewtopic.php?f=28&t=1668&start=50#p156403
LOL, én meg most nézem: már csak 3000 post és én lehetek Vegita... :lol:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.10.10. 12:33
iskariotes írta: 2021.10.09. 21:14 Igen 2500 felett jár, de itt a lista:
viewtopic.php?f=28&t=1668&start=50#p156403
LOL, én meg most nézem: már csak 3000 post és én lehetek Vegita... :lol:
Edzeni is kell hozzá azért. :-P
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csak nézek, hogy esetenként milyen prominens személyek jelennek meg házunk (fórumunk) táján. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.11.02. 14:49 Csak nézek, hogy esetenként milyen prominens személyek jelennek meg házunk (fórumunk) táján. :D
LOL, nagyon rosszul mehet az a podcast kezdemény, ami kábé mostanra csődbe is állt, mert fontosabb volt a milliós stúdió és felszerelés, mint maga a tartalom. :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nálam még mindig Norbi az etalon! :D

(Kis Aoi-történelem, aki esetleg lemaradt volna.)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

De van aki még a nevének is ellent mondott.

Egyet kérek. Kettő lett. Maradhat?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2021.11.02. 20:37 De van aki még a nevének is ellent mondott.

Egyet kérek. Kettő lett. Maradhat?
:lol: Mondjuk nála kiderült, hogy tartani akarta magát az eredeti tervéhez, csak orvul lépre csalta phr0zen. XDDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2021.11.10. 09:34Közeleg a seggbe mászó fenyőtüskés ünnep, és hát a kollégák keresgélnek alkalomhoz illő tartalmat, mit lehetne elkészíteni.

Ez nem is kérdés, igazi weeb csakis ezt nézi Karácsonykor. :lol: (Btw, észrevettétek már, hogy MAL-on a "rajongói értékelések" nagyrészt csak arra jók, hogy az ember jót röhögjön rajtuk? XD A legjobban felpontozott vélemények jellemzően mindig vagy valami eltúlzott, szándékosan troll leírások, vagy pedig annak az ellenkezője, 1/10-et adó, az adott cuccot minden szarnak elmondó kritikák. XD Ez ennél is megmutatkozik, a 10/10-es "EZÉRT AZ ANIMÉÉRT ÉLEK, A LEGJOBB KARÁCSONYI SPECIAL EVER!" leírást követi egy 1/10-es lehúzás... XD)
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Soha többé nem akarom látni! Egyszer a Békés Megyei Anime Társaság (vagy mi a nevük... már ha léteznek még) levetítette ezt a valóra vált rémálmot és szégyellem, hogy erre vesztegettem az időmet! Kezdjük ott, hogy minden, ami Hirano Ayával kezdődik, az már bűnrossz handicap, tekintve, hogy a ő számomra a japán animetörténelem legborzalmasabb alakja. De hála istennek, valami botránynak köszönhetően eltakarodott a nyilvánosság elől, és jó ideje nem hallani róla (vagy ügyesen kerülom azokat az animéket, ahol még jelen van). Másfelől meg gyűlölöm azokat az animéket (egyáltalán azokat az alkotásokat), ahol a karaktereknek nincs személyiségük, vagy olyan hülyék, mint a föld. Én ezen az animén sehogy nem tudok nevetni (még kínomban sem), úgyhogy egyértelműen a legrosszabb animés élményeim közé tartozik.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Néha mondok olyat, hogy "vannak címek, amiket bottal sem piszkálnék". Igaz, hogy "csak" 4 pontra értékeltem, mert bőven láttam rosszabbat minden tekintetben külön-külön és összesítve is, szóval amolyan "tiszteletbeli listatag". A leginkább nem azt rónám fel neki, amit Sup, hogy jellemtelenek a karakterek, mert alapvetően látszik, hogy arra akar játszani, hogy készen kapsz üres héjakat, és "éld beléjük magad". Az, hogy ez nem sikerül, egyszerre köszönhető a rendezésnek és a szövegkönyvnek, ami mintha minden áron ezt akarja megakadályozni szánt szándékkal. Aztán hozzátesz az is, hogy maga a mű is jellemtelen, ami akkora ünnepi giccshalmaz, hogy gyakorlatilag egyetlen hatalmas giccsé áll össze.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Én erőteljesebben értékeltem le, ez nálam 2 pont. Mondhatjuk rá, hogy ez a habkönnyű karácsonyi alkotás japán módra, de valójában jól mutatja, hogy mit is gondolnak valójában a japánok a karácsonyról és hogy mennyit is ér számukra az ünnep és hogy mennyi közük van hozzá.
És nagyjából ennyi közük van azoknak a bugyuta karácsonyi daloknak is az ünnephez, amik miatt hallgathatatlanok decemberben a kereskedelmi rádiók. Elvétve lehet egy-egy tényleg jó karácsonyi dalt hallgatni, de azt se a rádiók játsszák.

Alapvetően nemhogy nem vagyok ellene, hanem kifejezetten igénylem a habkönnyű karácsonyi alkotásokat, de sokkal inkább nézem a Disney karácsonyi filmjeit, mert azok se mondanak sokkal többet, az is egy túlidealizást képet fest, meg ez a "mentsük meg a karácsonyt" dolga, de mégis legalább szerethetőek a karakterek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Alapvetően én sem vagyok ellene az ünnepi filmeknek, mert azért van néhány, ami azért csak-csak tetszik. Reszkessetek betörők 1-2 az például ilyen (ja, szeretem, de lehet, mert szadista állat vagyok miután a két betörő szenvedéseit bírom benne a leginkább), de ott a Télapu Tim Allennel vagy a Michael Keatonös 1998-as Jack Frost (Hóbarát, most nézem a magyar keresztségét... jézusom). És mondanám ide még a Snoopy/Charlie Brown animált kisfilmeket, amelyek nem tudom miért, de azért betaláltak.

A zenei felhozatallal mondjuk egyet tudok érteni. Direkt a szezon előtt kezdjük az elintézést ezeknek, hogy ne kelljen hallgatni, vagy csak minimálisan a boltokban. Most mindegy, hogy olyan slágerek, mint az Edda Művek "Ünnep" száma, vagy a Piramistól az "Ajándék" vagy a "Kívánj igazi ünepet", esetleg az A-HA szám, vagy a többi, amit máskor egyszer elhallgatna az ember. Bátyámmal konkrétan ellenkultúrázunk ilyenkor, mert ölyanokat kaparunk egymásnak, mint a "Csendes éj" az Erlösung feldolgozásában vagy az "All I Want For Kriegmas Is You" a Woods of Trees-től (ennek a szövegét ajánlom figyelni), illetve tőlem kapja az aktuális zoknibábos paródiafelvonást. Mondjuk ehhez most jött a Christmas Truce a Sabatontól, szóval azért bővülget a lista.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Most már talán pont jókor mondom: boldog, tetszőlegesen alternatív karácsonyt bármely jelenlevőnek :drop:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akartam boldog hanukát íni, már csak poénból is, de azzal is jobban megkéstem: november 28. és december 6. közt volt idén. Szóval megkésett boldog Szaturnáliát.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése