Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla írta:
JimRaynor írta:
Ezt nézzétek meg ha már ennél a szivárvány négy lábúnál tartunk beteg játék készült belőle. :D

http://2048gamers.com/game/skill/nyan-cat-lost-in-space
nagyon addictive @_@
Megvan a összes Achiv. :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

5percig poén volt, de szar az ugrás, és ha keresztül ugrok egy platformon, hol tudok róla dobbantani, hol nem. Amúgy nem értem mi a poén ebben a nyancatben... meg a trollfaceben, fuuu faceben, és a többiben.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A trollface-ekben én sem tudom. Az mondjuk még hagyján, hogy kis mennyiségben, jól használva a poént még vicces is... lenne. De már orrba-szájba használják abszolút fantáziátlan rage comic-ok gyártására, és gyakran már nem is megfelelő kontextusban. Egyesek már azt sem értik, mi az a troll. Nem állítom, hogy én tisztában vagyok vele teljes egészében, de az tuti, hogy gyakran messze nem közelíti a trollkodást az, amire berakják a fejet. (Arról nem is beszélve, hogy a "me gusta"-fej sokkal inkább néz ki csalódottnak, mint elégedettnek...)
Nem nagy kunszt összevágni pár ábrát, amibe már eleve nem öltek valami sok munkát; így a fantázia és kreativitás abszolút kiveszik ezekből az emberekből. (vagy pedig az eleve nemkreatív emberek találtak ezzel módszert az önmegvalósításra?)

A nyan-cat meg szerintem totál emberfüggő, általában az "Olyan idegesítő, hogy inkább falnak megyek", vagy az "Olyan idegesítő, hogy már jó" között van a megítélése. Én az utóbbiba tartozom, de az előbbit is teljesen meg tudom érteni. De ebben legalább annyi kreativitás van, hogy akadnak nagyon jó feldolgozásai, az egyik kedvencem a szimfonikus verzió. Nálam ezt a nyan-cat dolgot úgy lehet magyarázni, hogy "A monotonitás gyönyörködtet" :LOL:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

A problémám a legtöbb memé face-el nekem is ugyan ez, hogy teljesen olyan, mint ha már attól viccesnek kéne lennie, mert rajta van teszem azt a trollface, és "az milyen cool".

A Nyancat kábé ugyan az mint a CaramellDansen, vagy a Loituma volt anno, viszont a gond ott van vele, hogy a feldolgozások többsége kimerül annyiban, hogy kicserélik az animációt, vagy beleszerkesztenek a hangba. Persze lehet ezt is jól csinálni, mint például a Vaderes loituma.

Amit még szerettem anno, azok a Youtube poopok voltak, na nem azok a csak visszatekergetésből álló fajták, hanem amikkel tényleg munka volt.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Péter írta:Amit még szerettem anno, azok a Youtube poopok voltak, na nem azok a csak visszatekergetésből álló fajták, hanem amikkel tényleg munka volt.
Amit én láttam, az tényleg az volt, amit a neve sugallt.
A mordályos nyul írta:akadnak nagyon jó feldolgozásai, az egyik kedvencem a szimfonikus verzió.
Nekem a jazz verzió az egyik kedvenc emellett. :D A múltkor azt vettem észre, hogy ezt dudorászom. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Haha, ez is dejó! :D Mikor kijött az Amazing Horse-ból is a jazz-verzió, akkor is szakadtam! (Na az is olyan volt, hogy csak néztem, hogy hogyhogy bejött, bár egyrészt Sailor Moon-paródiaként hamarabb láttam, másrészt a Narwhals már "bizonyított" :-P )
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Petya: Ezen feküdtem egy keveset az asztalon.

Mordályos: Nyan cat ruls :D Fárasztó nagy baromság de valahogy mégis jó ...

Ha már jó példáknál tartunk ->Morrowind http://www.youtube.com/watch?v=ZYN3rnQK ... re=related
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:
A mordályos nyul írta:akadnak nagyon jó feldolgozásai, az egyik kedvencem a szimfonikus verzió.
Nekem a jazz verzió az egyik kedvenc emellett. :D A múltkor azt vettem észre, hogy ezt dudorászom. XD
Mind a két verzió tetszik, de a magyaros az igazi! XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jaja, mikor először láttam, visítottam a nevetéstől. :lol:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A magyaros nyancat a múzások nélkül.... szerintem TOP HIT lenne mindenhol vidéki pubokban XD XD XD :dirr:

Ugye nembaj, hogy én akarok Nyancat cosplayt is majd valamikor? XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hajrá! :D Majd kérünk képeket!!!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Ugye nembaj, hogy én akarok Nyancat cosplayt is majd valamikor? XD
Baaaaj? :D :D :D

Láttam már valahol a DA-n überjó NyanCat cosplayt, teljesen megoldható a dolog.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

JimRaynor írta:Petya: Ezen feküdtem egy keveset az asztalon.
Ha a Vaderesre gondolsz azon én is, van még pár hasonlóan jól sikerült feldolgozás. =)
Sárkánybaby írta:Amit én láttam, az tényleg az volt, amit a neve sugallt.
Sok köztük az erőltetett, unalmas darab, de van pár olyan, amit baromi jól megcsináltak, mint ez. Persze a poénokat csak akkor fogod érteni, ha ismered a Gears of War-t. :vigyor:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla írta:A magyaros nyancat a múzások nélkül.... szerintem TOP HIT lenne mindenhol vidéki pubokban XD XD XD :dirr:

Ugye nembaj, hogy én akarok Nyancat cosplayt is majd valamikor? XD
:D szivárvány királyság

Petya: Még van több ?!
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

JimRaynor írta:Petya: Még van több ?!
Hogyne lenne... még külön fanpage is van neki: http://www.hersenscheet.com/loituma.php :D Anno ugyan akkora dili volt ez is, mint utána a CaramellDansen, és most a NyanCat.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tud valaki ajánlani olyan könyvet (vagy egyéb forrást), ami kimerítően és hitelesen foglalkozik az ősi magyar hitvilággal? Szóval valami olyasmit, ami semmiféle ideológia hatására nincs elferdítve (se elvéve nincs belőle, se kiszínezve-hozzáadva), hanem csakis, amit források alátámasztanak.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ezt úgy, hogy van a hátunk mögött 40 év kommunizmus, és ma a "magyarság" szó szinte már pejoratív jelző? Szerintem felejtsd el.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

:( Így érdeklődjön az ember. Persze sejtettem, hogy erre számíthatok, de azért reménykedtem. Ha jól rémlik, a fórumon másnak is megfordult már a fejében, hogy felhasználja a magyar hitvilág elemeit, és gondolom egyre többen vagyunk, látva, hogy egyes népek (pl. japánok) milyen lazán veszik az ilyesmit. Szóval igény lenne, csak alapanyag nincs...
Úgy kedvet kaptam ettől a Gergő sorozathoz. (Ó, hogy menne a francba a szakdogám XD Nem hagy olvasni.)

A népi motívumokat is szívesen beépíteném az öltözködésembe, ha nem néznének tőle rögtön szittyamagyarnak.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Ha jól rémlik, a fórumon másnak is megfordult már a fejében, hogy felhasználja a magyar hitvilág elemeit
Jelen :drop:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, igen, most már emlékszem! Ha esetleg találnál valami érdekeset, szólsz? :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Ó, igen, most már emlékszem! Ha esetleg találnál valami érdekeset, szólsz? :D
Meg kell mondjam, már megint egész más irányokba csapongok, épp egy sokkal modernebb folklórt tanulmányozok (mesterséges intelligenciák témaköre) - de azért nem feledkezem meg végleg erről se. Ha lesz valami érdekes, biztos szólni fogok :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Csapongani én is szoktam, szóval megértem. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ittvagyok én is ^^ Az a helyzet, hogy most hogy így mondod a koleszom könyvtárában valószínűleg tornyokban állnak az ilyen könyvek tekintve arra, hogy minden nagymagyarországos meg rákóczi szövetség satöbbi satöbbi, de szerintem ők meg abba a kategóriába tartoznak, ahol hozzá van adva egy csomó egyéb színezet ... azért ha visszajöttem, két hét múlva, ergó con után átnézem a helyet és megérdeklődöm :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Óóóóóó, az MI! Azt én is szeretem. XD Szeretem a tündérmeséket. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Szeretném a segítségeteket kérni. Ki töltenétek nekem ezt a kérdőívet a szakdolgozatomhoz? Hálám mindenkit üldözni fog (vagy nem, tetszés szerint :))
Válasz küldése