Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Play portal like a dos! XDDDDDDDD (A legmagasabbra értékelt komment XD )
::japhaha::
A mordályos nyul írta:Gondoltam, ha a scanner nem bírja a tempót, akkor lassabbra vehetnék neki a dalt. :)
De tudod, ez az ötlet is csak egy nőnek jut az eszébe.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Meg az Intel 8080-ast is: http://www.youtube.com/watch?v=yLS35kyYlOU (személyes kedvenc, vajon miért. XD)
Állj! Nem a 8080 adta a hangot, hallod-e? Az csak dirigálta a terminálokat, meg persze a SID chipet (MOS 6581 ill. 8580). Így ez kakukktojás, mert - a floppyval és szkennerrel ellentétben - SID-et tényleg arra találták ki, hogy hangot adjon. A maga idején roppant népszerű Commodore 64-ben teljesített szolgálat. Máig van neki rajongótábora, és SID zenék hatalmas gyűjteménye érhető el a neten:

http://hvsc.c64.org/

A zenéket fel is dolgozzák, bár kevesebben, mint a Touhou zenéit, a SIDrip Alliance pl. rendszeresen koncertezik is Magyarországon (mert idevalósiak, azért) :D Akit érdekel, nézzen be (valószínűleg) júliusban Ajkarendekre, főleg ott szoktak előfordulni, az Árok Party keretében.

Szerk. elfelejtettem dícsérni a szértszerelt vinyós ütős szekciót, fantasztikus :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2012.10.03. 20:29-kor.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem tudom a honnan vették vagy mikor jártak itt nálunk de a háttér az egyszerűen EPIC :vigyor:
Accel World 24 részében:

https://lh5.googleusercontent.com/-_NN6 ... +world.jpg
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

OMG LOL. XDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

:wtf: Te vetted észre? Nekem fel se tűnt, ennyire kötött le a fight. Mellesleg legkevésb sem offtopic. :cool:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Animét amit, rossznak tartok topikot olvasgatva: Gyerekek rájöttem valamire, a School Days történelmi jelentőséggel bír. Már hány éve, hogy lefutott, hány béna anime ment le azóta, és még mindig ezt elemezgetjük. Ha így megy tovább a végén még az anime kultúrtörténet része lesz.

(És tisztelettel jelentem szerintem ez volt az első megszólalásom ebben a témában :dirr: )
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Azt azért nem akarom megvárni, hogy tananyag legyen. :LOL:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

scineram írta::wtf: Te vetted észre? Nekem fel se tűnt, ennyire kötött le a fight. Mellesleg legkevésb sem offtopic. :cool:
Igen én ::^_^::

És azért tettem ide mert a országház jelenléte különösebb mint a sorozat maga. Azért építészeti szempontból kiemelkedő ha ennyi helyen jelen van... (mármint nem csak a szokásos magyaros melldöngetés terén)

Ezt School Days most már megnézem ha már ennyien szidják valami különleges csak lehet benne...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A játékvárós topicban már nagyon off volt, de a mostani Kína vs. Japán helyzet tényleg elég durva.
Kínában egy pacákot összevertek, mert japán márkájú kocsija volt. Meg a kedvencem: felgyújtottak egy Samsung gyárat, és utána jutott eszükbe, hogy az koreai. :knife:

És mindet miért? Ezért?
Kép

Pár kopár szikláért, ami épphogycsak kilóg a vízből. Amelyiken van is növényzet, az se alkalmas semmire. (Bár ezután a felhajtás után lehet hogy megnő a turisztikai érdeklődés, de amúgy...) Ráadásul volt olyan figyelmes kínai, aki képes volt azt üzenni az Amerikaiaknak, hogy "Mit szólnátok, ha Japán Hawaii-t akarná megkapni?"; mintha egy lakott, saját állammal rendelkező túristaparadicsom egyenértékű lenne ezzel.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem egészen a jelenlegi tudomásom szerint jelentős metán,földgáz és kőolaj mezők fekszenek a sziget csoport vonzás határain belül. Ergo aki bukja a szigeteket az jelentős fosszilis nyersanyag mennyiséget is bukik. Japánnak bőven belefér az kis herce hurca mert zöldhasúban kifejezve szépen fog rajta kaszálni ha fegyveres konfliktus nélkül ér véget a dolog...

A poén pedig az hogy maga a szigetek rohadtul nem érnek semmit. :thumb:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ahogy Jim is írta a szigetek közelében a tenger értékes ásványkincseket rejt, de valójában már jóval régebb óta vizáznak azon néhány földdarabon, minthogy erről tudtak volna, úgyhogy sztem sokkal nagyobb szerepet játszik a dologban a két ország régre nyúló ellenségeskedéséből eredő "csakazértis". ^^
Kép
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Sziasztok :D
Egyrészt ásványkincsek, ahogy a felettem lévők, már leírták, meg azért én a Japónokat, úgy ismerem, ,mint erős nemzetségtudattal rendelkező nemzet.
Tehát ami nem kedvez a népnek, vagy csorbítja a fényüket, azért, hogy ne így legyen, képes megadni bármit.

BTW mi a nagy helyzet? :D Most írtam analízis alapokból ZHT... hm sztm. nyertem magamnak + egy fél évet. >.<
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Animét amit, rossznak tartok topikot olvasgatva: Gyerekek rájöttem valamire, a School Days történelmi jelentőséggel bír. Már hány éve, hogy lefutott, hány béna anime ment le azóta, és még mindig ezt elemezgetjük. Ha így megy tovább a végén még az anime kultúrtörténet része lesz.

(És tisztelettel jelentem szerintem ez volt az első megszólalásom ebben a témában :dirr: )
Simán, U-betűs FTP fórumán már évekkel korábban volt egy olyan post, hogy:
A School Days a mi animés generációnk Woodstockja. Ha lemaradtál róla, nem tudod pótolni. Hétről hétre figyelni, ahogy a sorozat alkotói lassan megbolondulnak, a nagy finálé helyett pedig Nice Boat... pótolhatatlan élmény.
:lol: (Bár mint a legtöbb animét, én ezt is utólag néztem meg "ömlesztve", de így jobban jártam szerintem, nagyon fájt, de rövidebb ideig tartott, mintha heteken át húzódó szenvedés lett volna. :dirr:)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, értem!
Én csak azt tudtam, hogy az északi, orosz vitában levő szigeteknél van valamiféle olaj is a képben, nem tudtam, hogy itt is.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Szeretnék szót váltani egy admin- nal de nem tudom még ki szokott feljárni közülük.

Tudtok segíteni?

Ja igen

utópikus dísztópia vagyis = PLURALITY

Kép

http://www.youtube.com/watch?v=IzryBRPw ... r_embedded#!
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Marha jó dolog, két dolgot fűznék hozzá.
Három hete, rossz előadásra ültem be, véletlenül egy mérnökinfós valséget hallgattam végig. Az előadó egy körben megemlítette a régi személyi számot, hogy az azt kitaláló faszi kitüntetést kapott érte, és a debreceni infókar egyik alapítója... és azt is, hogy azt a személyi számot Sólyom László vonta ki a forgalomból, mert túl sok mindent meg lehetett belőle tudni. Ki mikor született, hol született, mi a neme, tán a lakcímre is voltak adatok... lényeg: túl sok mindent.

Másik: Nna, ez a Grid mit kezdene az egypetéjű ikrekkel? Azok lényegében egymás klónjai. Ha jól tudom, az ujjlenyomatuk között is csak csekély különbség van.

Apropó ikrek. Ezt a múltkor olvastam.
Ha van egy női ikerpár, akik egy férfi ikerpárhoz mennek feleségül, a gyerekeik genetikailag testvérek.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tudtad, hogy lehetséges egypetéjű, különnemű ikerpár? Bár nagyon ritka, és a nemi kromoszómák körüli kavarodás okozza.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na az a durva, erről még nem hallottam. Arról igen (bár szerintem ezt mindenki tanulja középsuliban), hogy a női X kromoszómából ha letörik egy darab, akkor férfi Y kromoszóma lesz, és éli tovább kicsi világát, de azt nem tudom, hogy ez mennyire gyakori eset. Az ikerszüléssel együtt meg...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szenkaku-Tiaojü szigetek problematikájához:
A kínai nevükön Tiaojü-szigetek a Kelet Kínai-tengeren találhatóak. A Ming-dinasztia (1368-1644) óta szerepelnek kínai térképeken, s első említésük kínai dokumentumokban az 1400-as évek elejére tehető, de – történészek szerint – nem tartotta nyilván saját részeként illetve ha mégis az is csak a XVI. századra tehető. A kínaiaknak ez az első érvük az mellet, hogy szigetek az övéké.

Japán ezzel szemben azt állítja, hogy amikor 1879-ben elfoglalták Okinawat akkor azok a szigetek még "terra nullius" azaz a senki földje volt és mivel nem birtokolta egyetlen állam sem így a császárság magának tulajdonította. Ez az első japán érv.

Az I. Japán-Kínai háborút (1894-1895) lezáró Simonoszeki békeszerződés/békediktátum rendelkezik arról, hogy Tajvan Japánhoz kerül illetve, hogy a Szenkaku szigeteket Okinawa prefektúrához csatolják. (Mint látható közel 16 éven át nem sikerült a japán közigazgatásnak megoldania a terület besorolását.)

Ezt követően a következő lényeges esemény a Potsdami konferencia (1945. július 17-től augusztus 2-ig) volt, ahol bár több határ módosítás is történt (pl.: rögzítették Lengyelország kelet-nyugati határait), Japán esetében ilyen nem történt.

Történetünkből a következő állomás az 1951-es San Francisco-i békeszerződés ami hivatalosan is lezárta USA és Japán közti háborút. Fontos megemlíteni, hogy az 1951-es béketárgyalásokon, Kína nem vett részt – ahogyan a Szovjetunió sem – ez azért történhetett, mert Londonnak és Washingtonnak megoszlott a véleménye, hogy kit is hívjon meg a tárgyalásokra. A nagyobb területtel és lakosság felett uralkodó kommunista Mao Ce-tung Kínáját vagy a nyugatbarát Csang Kaj-sek Kínáját, így végül senki sem képviselte Kínát. De hozzá kell tenni, hogy a Kínai Kommunista Párt napilapja a Zsenim Zsipao (People's Daily) egy 1953-as száma kijelentette, hogy a Szenkaku-szigetek Japán tulajdona(!).

Valamint a San Franciscoi békeszerződés ellen sem a Tajvani kormány sem pedig KNK kormányzata nem támadta meg, így amikor 1972-ben USA-tól visszakapta Japán a szigeteket úgy vélte, hogy „hallgatás beleegyezés” elvén Szenkaku az ő tulajdona. 1972-ben Pekinggel mind Washington mind pedig Tokió felvette a kapcsolatokat, de ezek a kérdések nem kerültek napirendre illetve megállapodtak abban, hogy majd a jövőben fogják ezt a kérdést megvitatni. A kínai–japán vitában ugyanakkor Washington azóta is semleges pozíciót képvisel. Mindezek mellett érdekes aspektusa a kérdésnek, hogy a két Kína között egyetértés van a tekintetben, hogy a szigetek Tajvanhoz tartoznak, ugyanakkor miután Peking szerint Tajvan is a Népköztársaság része, e területet is sajátjuknak tartják.

Az 1978-as Kínai Nép Köztársaság és Japán Császárság között létre jött Béke és Barátság szerződés sem tért ki a szigetek sorsáról. Mivel Teng Hsziao-ping (Deng Xiaoping) nem akarta, hogy ez akadályt gördítsen az aláírási ceremónia elé. A szigetekkel kapcsolatban Tengnek az volt az álláspontja, hogyha a kérdésben nincs megegyezés, akkor félre kell rakni, és majd a jövőben kell rá találni mindkét két fél számára egyaránt elfogadható megoldást. Ha ez sem működik, akkor ez a feladat következő generációra hárul. Mint látható azóta már Csiang Cö-min és Hu Jin-tao generációja is lement és a kérdésre még mindig nincs megnyugtató válasz.

Hogy miért is lett ilyen fontos ez a pár sziget? Az egy 1968-as ENSZ jelentésen alapul amely akkor így fogalmazott: „talán a világ legnagyobb kőolaj- és földgáztartaléka rejlik”, azóta kiderült, hogy 20 millió hordó kőolajat és 17,5 trillió köbméter földgázt lehetne kitermelni a területről, ami gázból Kína jelenleg ismert tartalékainak mintegy 20 százalékát jelenti. Illetve halászat szempontjából is fontos. A szigetek környéke gazdag halban is, ami elsősorban Tajvan számára fontos, amely a szomszédos vizekből évi 40 ezer tonnányi, 65 millió dollár értékű halat fog ki.

Remélem tudtam segíteni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sokat, évek után csak úgy beugorva.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Furcsák voltak a számok, így én is kerestem adatokat. 130 milliárd hordó kőolaj és 9,3 billió köbméter földgáz, amit én találtam. Meg 12,4 milliárd hordó kőolajat is. Szóval fene tudja, mennyi, ilyen ez az internet :D De biztos nem 20 millió, mert azon aligha lenne ekkora haddelhad (annyit a Földön kb. 6 óra alatt égetünk el mostanában, a "platón"). Esetleg a gázon (évi 2.4 billió köbméter globális felhasználás 2000 körül).

Valószínűleg szép készletek ezek. Lehet beléjük még egy darabig kapaszkodni, meg rontani velük a levegőt.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Meg mindenki az utolsó akar lenni, akinél elfogy. :(
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Meg mindenki az utolsó akar lenni, akinél elfogy. :(
Nem fogy el. Sose fog elfogyni. Egyre nehezebb és drágább lesz kitermelni - hiszen értelemszerűen a könnyen kitermelhetőkkel kezdtük, eleinte csak le kellett nyomni egy csövet a földbe, és jött rajta az olaj-, így egyre kevesebb és drágább lesz maga az olaj, meg egyre többet visz el belőle magának a kitermelésnek, feldolgozásnak és elosztásnak az energiaigénye. Ha ez eléri a kitermelt olajét (EROEI=1), onnantól semmi értelme az egésznek. Mondjuk már kicsivel előtte sincs. Az egyre pénz- és energiaigényesebb kitermelési módok pedig egyre mocskosabbak is, nagyon ronda katasztrófákkal fog ez még járni a végjátékban, ha nem sikerül addig leszokni az olajról...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk én is így értettem. :P
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, ezt nektek is elmesélem.
Olvasom a Half Prince cö regényt, amiben Feng Lan/Prince ha teheti, eszik. Lábjegyzetben mindig odaírják, hogy éppen milyen "különlegességet", én meg csak röhögök, amikor a disznó belsőséget, a szotyit meg a csirke lábat magyarázzák meg. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése