Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

alvaro írta:Láncfűrésszel :drop:
Au. Jobbulást.
Rui-chan írta:Mondhatni arra ment ki a játék, hogy befejezzem, olyan minden mindegy alapon. Szomorú, de ez van.
De legalább túl vagy rajta. Gratu. (Btw hármas az egy jó jegy, és kb. amúgy is senki nem fogja szerintem megnézni, hogy hányas van a papirodon.)
Kép
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Gratula, Rui-chan! ::jsmile:: Ez se rossz, főleg úgy, hogy szigorú tanárt fogtál ki.

Erről a tavalyi érettségim szóbeli része jut az eszembe. Magyarral kezdtem. Első körben az Iliászról és az Odüsszeiáról kellett beszélnem, azt sikeresen abszolváltam. De ami utána jött... Után a jöttek a nyelvi normák(?). Ebben a témában egy pár dolgot kevertem, ami miatt igen csak megingott az ötösöm. Mikor megtudtam, hogy meglett, nagy kő esett le a szívemről. Pedig ennél rosszabbra számítottam.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, Alvaro, örülök, hogy már jobban vagy! :(

Rui, gratulálok, hogy túl vagy rajta! A jegyet általában tényleg nem nézik, csak ha tovább akarsz tanulni, meg nagyonesetlegesen pályakezdőként bizonyos munkakörökben, de nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kicsit megkésve, de alvarónak jobbulást, Ruinak pedig gratula! :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Köszönöm mindenkinek, javul! Tegnap már fölmásztunk a Csóka-hegyre (ami Vértes nyugati magaslata), még a lezárt geotorony tetejére is :-P

Egyébként remek kilátás esik onnan! De lentről a csókakői várból se rossz.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kína szerint Japán támadásra készül ellenük... többek között egy Gundammal. https://www.youtube.com/watch?v=vJ_OJOjzDQk
Kép
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Cruel Angel írta:Kína szerint Japán támadásra készül ellenük... többek között egy Gundammal. https://www.youtube.com/watch?v=vJ_OJOjzDQk
Kínai közszolgálati média... :D Azt is elképzelném, hogy azért félbeszakítanák az adást, hogy bejelentsék, Japán WC-kben kifejlesztett fegyverekkel próbálja leigázni őket...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kérdés azokhoz, akik látták a Harcosok klubját és hardcore fanként betéve tudják az egész szövegkönyvet: ez valóban elhangzik a filmben? :lol:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Kérdés azokhoz, akik látták a Harcosok klubját és hardcore fanként betéve tudják az egész szövegkönyvet: ez valóban elhangzik a filmben? :lol:
Én nem vagyok hardcore Harcosok Klubja van, a filmet egyszer láttam 2 éve, de a pandás rész nagyon haloványan rémlett. Mindenesetre rákérdeztem googlenél, és úgy tűnik tényleg benne van:
Narrator: [while brutally beating Angel Face] I felt like putting a bullet between the eyes of every Panda that wouldn't screw to save its species. I wanted to open the dump valves on oil tankers and smother all the French beaches I'd never see. I wanted to breathe smoke.
http://www.imdb.com/title/tt0137523/quotes
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi Cruel! :D (Istenem, ez a film... XDDDD)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos, remélem azóta megnézted ... :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

duplaposzt: vissza kellett keressem, hogy a Milyen mangát olvasol mostanában topikban, utoljára miről írtam, pontosabban mikor írtam a Bleachről, mert azt csiripelik a madarak, hogy Grimmjow visszatért nemrég, tehát folytatom az olvasását. :dirr: Olvassa még a Bleachet valaki?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Valahogy olyan viccesnek tartom fórumunkat ezzel az óriási regisztrált, de halott felhasználó bázissal. Szinte minden napra jut egy-két szülinapos, így az oldal láblécében mindig lehet új emberek neveivel ismerkedni. Boldog születésnapot tehát Szasza-chan-nak és Arisa-channak, akik ma ünneplik 23. születésnapjukat, amely szám több mint kétszer több mint az összes posztjuk összesen. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Valahogy olyan viccesnek tartom fórumunkat ezzel az óriási regisztrált, de halott felhasználó bázissal. Szinte minden napra jut egy-két szülinapos, így az oldal láblécében mindig lehet új emberek neveivel ismerkedni. Boldog születésnapot tehát Szasza-chan-nak és Arisa-channak, akik ma ünneplik 23. születésnapjukat, amely szám több mint kétszer több mint az összes posztjuk összesen. :dirr:
::japhaha::
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ne legyél gonosz, Cruel... mi van ha majd egy napon felbukkannak?

Emlékszem annak idején én voltam a loli, meg a HPFH LOL kit érdekel a véleményed, úgysem veszünk komolyan még két hónap és eltűnsz.... neveket nem mondanék, de mIRCen erős volt a bagázs. Abból a bandából, akik hű de regóta együtt voltak, kb. 3-4 ember maradt itt. Ők is olyan fórumtársaink akik egy évszakban egyvalamit, ha bejegyeznek, de hát ez már ilyen világ. Én nem csodálkozom.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:HPFH
Kész szótár kell hozzátok sokszor... XD Junchitól is épp már sokadjára akartam a múltkor megkérdezni, hogy ez a "karmolnám" egyáltalán honnan jön nála? XD Azt összeraktam, hogy kb. a "bírnám"-nak az igen sajátos "Junchis" verziója, de a legtöbb szlengjével ellentétben ennek még angol megfelelője sincs, szal nem onnan vette át, ez valami saját "találmánya" lesz. XD (Legalábbis nem láttam ilyet angol fórumokon, hogy "I scratch/claw it!", vagy nem is tudom, ez hogy lenne. :dirr: XD) Tényleg, Junchi, ha ezt esetleg látod, meséld már el ennek a sztoriját. XD

A másik meg most ez a "HPFH". A szövegkörnyezetből odáig összeraktam, hogy valami "Hisztis Picsa valami valami...", de eddig terjedt a tudományom. XD (Vagy pedig rohadtul "félrefordítottam", ez esetben bocs. XD) Szóval légyszi, ezt is meséljétek már el. XD Meg érdekelne, hogy rajtam kívül amúgy mindenki más csípőből vágja ezeket a szlengeket, rövidítéseket, ilyesmiket, vagy épp ellenkezőleg és nem is bonyolódik bele, hogy "megfejtse" őket? XD
Ayla írta:neveket nem mondanék, de mIRCen erős volt a bagázs.
Na igen, talán az volt az egyetlen ilyen "ős-animés felület", aminél kicsit sajnálom, hogy anno kimaradtam belőle. Az ilyen "kilopott" screencapek, meg hallott sztorik alapján ugyanis erősen úgy tapasztaltam, hogy kb. az volt az akkori Aoi fórum "rendezői változata". XD Értsd: ami itt már "szalonképtelen", vagy legalábbis "illetlen", esetleg "moderátorhoz nem méltó" lett volna, azt mIRC-en írták ki magukból. XD Szal rémlenek nekem ilyenek, hogy pl. amikor valami sokadik "vérfan" jelent meg mondjuk az Elfen topicban, akkor mIRC-en Rage és társai ott "beszélték ki", hogy "Jajj, már megint itt van egy újabb gyökér, valamit majd kezdek vele, ha lesz hozzá türelmem.", meg ilyenek. XDDDD (Jó, talán nem ilyen erősen, de értitek... XD) Szóval ezt már csak kíváncsiságból is szerettem volna átélni, legalább pár napig, de hát így jártam. :dirr: Esetleg te, meg a többiek, akik anno jártak oda, azok elmesélhetik, hogy mik mentek ott. XD (Igen Surci, rád nézek, te lazán be is mered írni a legdurvább példákat is szerintem. XDDD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:A másik meg most ez a "HPFH". A szövegkörnyezetből odáig összeraktam, hogy valami "Hisztis Picsa valami valami...", de eddig terjedt a tudományom. XD (Vagy pedig rohadtul "félrefordítottam", ez esetben bocs. XD) Szóval légyszi, ezt is meséljétek már el. XD Meg érdekelne, hogy rajtam kívül amúgy mindenki más csípőből vágja ezeket a szlengeket, rövidítéseket, ilyesmiket, vagy épp ellenkezőleg és nem is bonyolódik bele, hogy "megfejtse" őket? XD
Half pint full heart? (vagy csak a hmpf-t írta el :P)? Ez most engem is megfogott, pedig alapvetően én a kvázi "legtöbbet elsőre értem" kategóriába esem, mely a túl sok tumblr, twitter, 4chan, deviantart és stb bújás hozadéka már sok-sok éve. :hammer: De tudom ajánlani az urbandictionary.com-ot, ami fokozhatja a wtf-edet. :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Kész szótár kell hozzátok sokszor... XD Junchitól is épp már sokadjára akartam a múltkor megkérdezni, hogy ez a "karmolnám" egyáltalán honnan jön nála? XD Azt összeraktam, hogy kb. a "bírnám"-nak az igen sajátos "Junchis" verziója, de a legtöbb szlengjével ellentétben ennek még angol megfelelője sincs, szal nem onnan vette át, ez valami saját "találmánya" lesz. XD (Legalábbis nem láttam ilyet angol fórumokon, hogy "I scratch/claw it!", vagy nem is tudom, ez hogy lenne. :dirr: XD) Tényleg, Junchi, ha ezt esetleg látod, meséld már el ennek a sztoriját. XD
Ööö, fogalmam sincs, hogy honnan is jött, már csak azért is, mert a bronzkorban is használtam már ezt a kifejezést (néha-néha), viszont a jelentését jól dekódoltad. :D

Egyébként ez a Cruel által említett "jelenség" a fórumok nagyjára igaz; emlékszem, volt is anno A+ fórumon egy-két olyan időszak, mikor az összegyűlt 0 hsz-es accokat mind törölték. AA meg aztán egyenesen tobzódik belőlük.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mondjuk én kifejezetten bírom ezeket a sajátos szövegeket és az esetek döntő többségében dekódolni is tudom. :D Azokon meg főleg röhögök, amikor animéket neveznek át páran. XD

Szerintem főleg a facebook-os animés csoportok terjedésével kezdett el csökkenni a fórumok látogatottsága. Akinek van felhasználói fiókja, egyetlen kattintással beléphet, esetleg jóváhagyás szükséges, de lényegesen egyszerűbb bejutni egy olyan csoportba. Engem speciel hidegen hagynak az ilyen animés csoportok és ahogy magamat ismerem 2-3 nap után úgyis kilépnék onnan.
Régen egyébként mindenki mindenhova regisztrált (igen, ebben benne vagyok én is, mielőtt még félreértenétek XD), vagy próbából, vagy egyéb okból. Aztán lehet megunták a 4-5 fórumra való írogatást és megmaradtak kevesebb helyen. Ismerek jó pár olyan embert, akik meg már egyáltalán nem fórumoznak, pedig régebben aktívak voltak több oldalon is. Sajnos az Aoi fénykorából kimaradtam, pedig kíváncsi lettem volna milyen az, amikor naponta több 10 hozzászólás keletkezik. Későn kezdtem bele az itteni aktivitásba, viszont egyáltalán nem bántam meg, hogy ennél a fórumnál maradtam. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Half pint full heart?
Most hallom először ezt életemben, szóval még akár ez is lehet... XD
Catrin írta:mely a túl sok tumblr, twitter, 4chan, deviantart és stb bújás hozadéka már sok-sok éve. :hammer:
Na, akkor legalább megnyugodtam, hogy nem én vagyok a "túl öreg ehhez", épp csak véletlenül, vagy tudatosan kerülöm azokat a helyeket, ahol ezeket a szlengeket gyakran használják. XD Tumblr poén tud lenni, de nem túlzottan fogott meg, amennyit egyik barátom másolgatni szokott nekem belőle, annyi pont elég. XD A Twitter szinte teljesen kimaradt az életemből. 4chant kerülöm, mint a pestist, pár évente felvetődök rá 5 percekre, de mindig konstatálom, hogy "igen, ez még mindig egy pöcegödör" és húzok is el gyorsan. :dirr: Még talán a Deviantart áll ezek közül a legközelebb a szívemhez, de azt meg úgy nézegetem, hogy 90% feltöltött anyag, 10% postolvasás a képek alatt, így nem csoda, ha ott is "elkerülnek" ezek a dumák. XD
Catrin írta:De tudom ajánlani az urbandictionary.com-ot, ami fokozhatja a wtf-edet. :vigyor:
Köszi! XD Már ismertem amúgy, de az amennyire fokozta a WTF-emet, annyiszor segített is rajtam. :D Sajnos, vagy nem sajnos, de tényleg egyre többször kell "forgatnom" ezt a szótárat, ha érteni akarom, hogy egyesek miket írnak/kommentelnek. XD (Most nem csak erre a fórumra értem ezt, hanem úgy általában szerte az interneten. XD)
Rui-chan írta:Mondjuk én kifejezetten bírom ezeket a sajátos szövegeket és az esetek döntő többségében dekódolni is tudom. :D Azokon meg főleg röhögök, amikor animéket neveznek át páran. XD
Ha érti őket az ember, akkor természetesen szerintem is viccesek. XD Csak ezt is el lehet túlozni, pl. SB (Sárkánybaby, ide sajnos már régóta nem jár) volt képes úgy történeteket mesélni akár élőben is, hogy biztos volt benne, hogy az illető pontosan ismeri a sztori szereplőit, háttereit, stb., aztán meglepődött, amikor az ember mondta, hogy "Ööö...figyi, mi ezekről eddig nem is hallottunk... ^^"" XD Ezek a "netszlengek" is ilyesmik. XD Az animés címátiratokat már én is jobban csípem, de azok is csak addig viccesek, amíg viszonylag könnyű visszavezetni, hogy mi volt az eredetijük. :) Szal az ilyen "Rainbow - Painbow", "Steins;Gate - Kőkapu" dolgok még okék, de pl. ezt meg egyszer scineram vitte túlzásba, aztán amikor már "A szellemlány kalandjai"-ból, meg még extrémebb magyar címekből kellett "visszafejtenünk", hogy ez utóbbi pl. a "Tasogare otome x amnesia" akarna lenni, akkor már azért többen mondták neki, hogy oké, hogy ezt ő élvezi, de ennyire ne vigye azért túlzásba, mert úgy már kevésbé poén, ha arra sem bírunk rájönni, hogy konkrétan épp melyik sorozatról ír. ^^"
Rui-chan írta:Szerintem főleg a facebook-os animés csoportok terjedésével kezdett el csökkenni a fórumok látogatottsága. Akinek van felhasználói fiókja, egyetlen kattintással beléphet, esetleg jóváhagyás szükséges, de lényegesen egyszerűbb bejutni egy olyan csoportba. Engem speciel hidegen hagynak az ilyen animés csoportok és ahogy magamat ismerem 2-3 nap után úgyis kilépnék onnan.
Mondjuk ha már ez feljött, erről meg az jut eszembe, hogy azért mindig meglepődök azon, hogy egyesek milyen lazán vállalják a "legelfajzottabb" rajongásaikat is a Face-en saját név alatt. :dirr: Szal azért a fórumnak még mindig ott van az a nagy előnye, hogy nicknévvel nyomul rajta az ember, ezért sokan bátrabban is mernek rajta fanboykodni/fangirlködni. XD Vagy csak nekem fura, amikor valaki egy ilyen "sokemberes" Facebook csoportba lazán beírja igazi névvel, hogy pl. ő melyik SAO-s csajra verte már ki? :dirr:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:...Még talán a Deviantart áll ezek közül a legközelebb a szívemhez, de azt meg úgy nézegetem, hogy 90% feltöltött anyag, 10% postolvasás a képek alatt, így nem csoda, ha ott is "elkerülnek" ezek a dumák. XD
Chotto matte! Hol vagy te DA-n?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos csak elirtam a hmpf-öt, azaz felvágós hümmögést, amit all capsszel írtam mert ilyen hangosan gondoltam :dirr:

Nem tudom mit meséljek mIRCről. Nme sokat jártam oda, mert az IQ szintük, már bocsánat de nem tudta magukat túltenni azon, hogy én loli vagyok. Így folyton csak a trollkodás ment, vagy egyenesen a szivatás esetleg a végefelé már keresztül is néztek rajtam. Úgyhogy meg is volt a véleményem ^^
Én alapból azért állok szóba nálam idősebbekkel, mert tőlük tudok tanulni. Ha a nálam idősebbek meg így reagálnak rám, akkor az (...)

Én személy szerint rengeteg animés csoportban vagyok benne favcebookon. Mindegyikben fúj a szél. A legelején amikor még mindenki gyűjtötte az ismerősöket fbre és mindenki aktív volt, még a csoportok is. Mostanra egy-egy elszórt poszt valami viccről vagy íhrről hetente egy embertől egy olyan csoportban ahol, minimum 120+ ember van.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

2005-ben csatlakoztam be az internet világába, szóval az IRC, Kazaa, eMule éra nekem már kimaradt. Illetve ezzel együtt, sok ős fórum aranykora. Én már inkább az MSN-es, FTP-s érában kezdtem, majd jött a torrent, és a többi.

Ahogy én tapasztaltam, a fórumok kihalása, már anno se volt egy ritka jelenség. Ritka volt az, amelyik 5 évnél tovább aktív tudott maradni. Nagyon sok már akkoriban is kihalt, megszűnt, általában kevesebb mint 3-5 év leforgása alatt. Szóval a fórumok megszűnésében, szerintem nincs túl nagy szerepe a Facebooknak. Lévén ha csak anime viszonylatban gondolkodunk, a legtöbb animés fórum már a facebook térhódítása előtt megszűnt, vagy kihalt.

Más téma, hogy facebbokon a közösségépítés, tizedannyira se működik, mint anno a jellemzően phpBB alapú fórumok hőskorában. Még akkor az volt a gond, hogy kevés embernek volt internet hozzáférése, és még kevesebben voltak a kellő tudás birtokában. Addig ma épp ennek az ellenkezője igaz. Animés csoportokból kisezer van, akár globálisan, akár egy-egy címre koncentrálva, köszönhetően annak, hogy bármelyik kis tacskó, pár perc alatt nyithat egyet. Ez pedig alaposan dekoncentrálja a közösséget.

A magam részéről, én szerettem, szeretek fórumozni, más téma, hogy kevés hely akadt, ahol tartósan meg tudtam volna maradni. Legutoljára az Otaku Fórumra regisztráltam, de aztán azt is otthagytam, viszonylag rövid idő lefogása alatt. Egyrészt mert az ottani mod, admin, nos fogalmazzunk úgy, hogy sokszor elég "érdekes" logika mentén járt el. Másrészt mert az ottani chat színvonala (loli hentai képek linkelése, és hasonló finomságok), gyakran a US időket idézte, ami idővel, szépen kezdett átszivárogni a fórum témákba is. Harmadrészt meg azért (és ez volt a legfőbb ok), hogy egyszerűen az ottani tagok többsége, az életkorából, és a látott animéi számából adódóan, tipikusan az a mainstream ízlésű emberke volt, akikkel az aktuális hypeok nagyszerűségén kívül, másról nem nagyon lehetett elbeszélgetni. (Tisztelet a kevés kivételnek.) Szóval hiába próbálkoztam én ott Jinruival, vagy Abenobashival, amikre még csak azt se lehet mondani, hogy annyira ismeretlen, underground címek lennének, azok rendre halálra voltak ítélve. Nem is beszélve arról, hogy ha az épp aktuális "világ legjobb animéjéről" merted azt leírni, hogy egy elcsépelt, jobb esetben is közepes cucc, amit legkésőbb 2 hét múlva, garantáltan elfelejtenek, akkor te voltál az, aki "tönkreteszi mások rajongását".

A Facebookra visszatérve, igazából számomra is az a legfurcsább, hogy sokan tényleg olyan dolgokat mernek maguknak névvel, képpel, elérhetőséggel együtt megengedni, amit anno még a fórumok anonimitása mellett se volt szokás, max privátban. Gondolok itt a Titkos által is említett "Asunára verem" kaliberű büszkélkedésekre, ami még az illető idővonalán is megjelent. Szóval oké, tudom, hogy változnak az idők, de nekem még a letöltött ecchi artok is, a mai napig a megfelelő helyre vannak téve a gépemen, pedig már régóta csak én nyúlok a saját gépemhez. =)

Egyébként ugyanezt látom manapság, a YT-n is elterjedni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Chotto matte! Hol vagy te DA-n?
Itt. :D Bár remélem, nem okoztam túl nagy csalódást azzal, hogy a DA-s feltöltéseimnek köze nincs az animéhez/mangához, ugyanis a saját rovaros fotóimat gyűjtöm ide. :) (Pontosabban az összes eddigi fotó kb. 10%-át, amiket úgymond eléggé "artistic"-nek ítéltem ahhoz, hogy fel merjek rakni a DeviantArt-ra. :lol: ) Ez a másik nagy hobbim az anime mellett és ha már a rajzoláshoz fakezem van, írni meg lusta vagyok (pláne angolul, pedig ugye Devin úgy lenne igazán értelme XD), akkor maradt nekem a fotózás, főleg, hogy ha amúgy is kijárok erdőre-mezőre "bogarászni", akkor nem kerül sokkal több plusz energiába lekapni közben ezt azt. :) Persze ha így is érdekel titeket a dolog, nyugodtan nézzetek szét, kommentáljatok, vegyetek fel "devi-havernak" (ha van ott ilyen, mert túl sokat még nem használtam XD), meg minden ilyesmi. :D (És a képek témája miatt ide ki kell írnom, hogy: "Ayla nyugalmának megzavarására alkalmas képsorok következnek", bár talán 1-2 színes bogár, vagy szép lepke még neki is be fog jönni, meg amúgy sincs még fenn túl sok kép. XD Ja igen, az előző postom félreérthető volt, azt a "90% feltöltést" én arra értettem, hogy leginkább mások feltöltéseit nézegetem, mert én azért még nem árasztottam el több tucat képpel a Devit. XD)
Ayla írta:Titkos csak elirtam a hmpf-öt, azaz felvágós hümmögést, amit all capsszel írtam mert ilyen hangosan gondoltam :dirr:
Jaaa, vagy úgy! XD Azért jó kis sztorit kerekítettünk köré, így születnek az összeesküvés-elméletek... XDDDD
Ayla írta:Nem tudom mit meséljek mIRCről. Nme sokat jártam oda, mert az IQ szintük, már bocsánat de nem tudta magukat túltenni azon, hogy én loli vagyok. Így folyton csak a trollkodás ment, vagy egyenesen a szivatás esetleg a végefelé már keresztül is néztek rajtam. Úgyhogy meg is volt a véleményem ^^
Én alapból azért állok szóba nálam idősebbekkel, mert tőlük tudok tanulni. Ha a nálam idősebbek meg így reagálnak rám, akkor az (...)
Ja igen, így már tiszta sor. ^^" (Valahogy az előző postodból még az jött le, hogy összességében kellemes élményeid voltak ott, de akkor úgy látom, annyira azért nem.) Mondjuk ha tényleg ennyire "Usteam v2" volt ott a hangulat (trollkodás + "Így neveld a lolidat" :dirr: ), akkor lehet nekem is baromi hamar elegem lett volna belőle.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: Na igen, talán az volt az egyetlen ilyen "ős-animés felület", aminél kicsit sajnálom, hogy anno kimaradtam belőle. Az ilyen "kilopott" screencapek, meg hallott sztorik alapján ugyanis erősen úgy tapasztaltam, hogy kb. az volt az akkori Aoi fórum "rendezői változata". XD Értsd: ami itt már "szalonképtelen", vagy legalábbis "illetlen", esetleg "moderátorhoz nem méltó" lett volna, azt mIRC-en írták ki magukból. XD Szal rémlenek nekem ilyenek, hogy pl. amikor valami sokadik "vérfan" jelent meg mondjuk az Elfen topicban, akkor mIRC-en Rage és társai ott "beszélték ki", hogy "Jajj, már megint itt van egy újabb gyökér, valamit majd kezdek vele, ha lesz hozzá türelmem.", meg ilyenek. XDDDD (Jó, talán nem ilyen erősen, de értitek... XD) Szóval ezt már csak kíváncsiságból is szerettem volna átélni, legalább pár napig, de hát így jártam. Esetleg te, meg a többiek, akik anno jártak oda, azok elmesélhetik, hogy mik mentek ott. XD (Igen Surci, rád nézek, te lazán be is mered írni a legdurvább példákat is szerintem. XDDD)
Na ezt meg tudom erősíteni, bár a hangnem az messze nem az az Usteamos 4channel-lolifan-/b/tard-színvonal volt. Alapból volt egy 15-20 fős keménymag, akik a fórumon is jelen voltak (néha cserélődtek az emberek, ahogy a fórumon is), meg ezen felül kb ugyanennyi "újonc", akiknek jó része nem húzta túl sokáig. A mIrc-csatorna 2003-4 környékén indult, én 2005-7 között voltam fenn alkalmanként (lévén nem volt akkoriban otthoni netem), meg 20007-8 között rendszeresen. Különben ha visszanézed a 2003-6 között született fórumkommenteket, akkor kb. érezni fogod, milyen volt ott a hangulat, csak kicsit több trollkodással, meg hát azért az ember egy ilyen helyen hajlamosabb jobban elengedni magát :D Egyébként ja, jellemző volt a retardált userek kitárgyalása is, főleg Rage mod-korszakában, és csak egyetérteni tudtunk már akkor is. Elfen Lied topicban Macha megjelenése volt az egyik ilyen emlékezetes alkalom, dehát oda hetente jöttek az OMG EL IS THE GOD-féle emóstinik, ezzel is hozzájárulva a nevetésünkhöz (a mIrc-es bagázs nem igazán szerette a "világ legeslegjobb animéjét" :dirr: ), meg persze volt egyéb is, ha valamelyik user valami irgalmatlan nagy baromságot talált írni egyes helyekre . nekem emlékezetes egy Bulbasaur nevezetű felhasználóval történt "vitám" a Japán elmebajok topicban, Irc-en a harmadik nap után többen kérdezték hogy hogy bírom ezt a szintű retardáltságot :D Szal ja, voltak vicces dolgok, amúgy meg egy összeszokott chates társaság volt, csak mellette sokszor téma volt az anime is - meg persze a kockulás, néha napokon át ment az infós téma, aki nem érett hozzá meg csak nézett, hogy mivanitt, nem véletlenül a BME INFO karjának csatornájra jelentkeztem-e be...

Valahol megvan egy teljes mentett archívum a 2004-2008 közötti logokról, asszem kiírva valami ezeréves DVD-n, de pont most jöttem vissza Ausztriába, így nem tudom előtúrni, de van 1-2 töredék a gépen, pl. ez, átlagos anyimutéma csatin:

Surci: hát én a slayers revolutiont, a school rumble ovát, someday’s dreamers 2-t meg esetleg ezt a detroit metal cityt nézném a nyáriakból
Surci: utóbbit csak akkor ha DURVA
_Tenshi: én azt se tudom, mi megy most nyáron
_Tenshi: ja, Ikkitousen ˇ_ˇ
Surci: na abba is belenéztem
Surci: 1 részt
Surci: fail
_Tenshi: ja, de még mekkora
_Tenshi: vmelyik nap fórumon írták hogy micsoda jó folytatás, hát nehezen álltam meg hogy be ne szóljak
Rage`: ööööö, mi is ez a detroit metal city?
qaTKany: egy kibaszott jo manga
dragon2: ovobacsibol lesz metal enekes XD
Rage`: okay, akkor belenezek
nls^: lol.
Surci: na akkor én is
nls^: gto-nál fordítva volt
Surci: remélem hozni fog egy cromartie-színvonalat
Rage`: esetleg van valami korrelacio kozte es a cromartie kozott?
qaTKany: a foszereplo csavo alapban egy total luzer akit mindig semmibe vesznek
qaTKany: de amikor atvalt Krauserbe akkor iszonyat modon porba alaz mindenkit
Rage`: lel
qaTKany: a nokkel meg kulonosen kegyetlen
Rage`: oh lawl
Rage`: back to the kitchen, bitchez?
qaTKany: meg azt a not is siman lebudoskurvazza akire hajtani szeretne
dragon2: XD
Surci: rofl MUST SEE

Meg voltak még más viccesek is, és ha otthon leszek és el nem felejtem, előkeresem a régi archív logokat, mert tudtak azért alkotni a tisztelt kollégák :D

A fórumok hanyatlása pedig már nemegyszer téma volt itt, és akkor is arra jutottunk, hogy az idegennyelvtudás szükségessége és az akkoriban jóval ritkább netelérhetőség alaposan megrostálta azokat, akiknek nem volt egy minimális intelligenciájuk ahhoz hogy az akkori (2000-2006) animefandomba becsatlakozzanak. Az Addictsos-Animaxos-Mondos "újhullámosok" már egy más generáció, az akkorra már szinte korlátlanná vált netelérhetőség és a magyar szinkronok-feliratok robbanásszerű terjedésével mainstream lett a dolog, és lehetőséget adott az akkori tizenéves undarázs korosztálynak magvas gondolataik kifejtésére, elég megnézni a fentiekből ma is létező AA fórumot, de pl. itt is megváltozott a helyzet 2007 után. Tudom hogy már megint a szokott oldfag duma, de az első időkben mi nem voltunk olyan szinten idióták. Vissza lehet nézni az akkori Aoi-s postokat, persze érződik a tinis hangnem és a fankodás, de nem voltak ilyen Ricsi-szenszely féle postmágusok, és a LOLIKKSZUDÉÉ-féle kommenteket is kerültük. Face-n meg hasonló a helyzet, csak még inkább szétaprózva kismillió animés csoportra, tele egysoros idióta kommentekkel, úgyhogy kerülöm is őket, kinőttem már én ebből. Ja és ha bármelyik téma alá kommentelsz, MINDEN EGYES ALKALOMMAL jelez az FB, ha valami észlény egy "Ja, szerintem is kirájj anmme! LOLIKSZDÉÉÉÉÉ!!!44 XDD :D:D"-t postol ugyanoda. Ez a valóságban úgy néz ki hogy van egy nem túl értelmes nyitópost, alatta meg 50 komment, amiből 3nak van értelme és nem egysoros, a többi pedig a LOLIKSZDÉÉ, aztán ha fellépek Fészre csak azt látom hogy van 63 darab értesítésem -___-. 2 hétig bírtam egy ilyen csoportban, meg 1 hónapig a haverjaim DB-s csoportjában, aztán leiratkoztam mindről, és azóta hallani se akarok róluk.

Ps. remélem maradhat itt ez a téma, vagy ha nem akkor a MOD most jelezze legyen szíves hogy melyik topicban folytathatjuk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése