Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Mer akkor csak ilyen divatanimés vagy, nemtuttad? Magadtól sose találod meg ha nem beszélnek róla annyian. Mindenki tudja hogy az igazi animések csak MINŐSÉGI animét néznek, azok meg nem valók ám ilyen kis nooboknak, mert mindegyik SERIOUS BUSINESS. És mivel nem való akárkinek, ezért hájpolva sincs, mer aki nem IGAZI ANIMÉS, annak nem fog tecceni, mer nemértik és nem is elég érettek hozzá, és így nem fogják hájpolni se, emiatt nem is hallhattak róla a tudatlan tömegek, csak az IGAZI ANIMEPROFESSZOROK. Szal ha hájpolt szemetet nézel, akkor azzal magadról állítottad ki a bizonyítványt, hogy MÉLY ÉS ELGONDOLKODTATÓ KONTENT helyett ilyen könnyen fogyasztható populáris szemetet lesel a többi birkával együtt. :D
:lol:

De, hogy ne csak ilyen tartalmas legyen a válaszom, kicsit elkanyarodok más témára. Mivel a "Hamarosan a mozikban" topic már nem fedi a valóságot, illetve még nem láttam a filmet, ezért ide írom. Nagyon büszke vagyok a Star Wars fandomra, különösen a tumblr használó csapatra, mert egy deka spoilerbe nem futottam bele az elmúlt két napban. Amúgy hétfőre van jegyem a moziba és már eléggé esz a kíváncsiság, hogy milyen lett az új cucc. (Tudjátok, a Disney miatt azért van egy alap félelem az emberben, de ne legyen igazam.) Kritikákat direkt kerülök, egyrészt a már csontig rágott téma miatt (90%-ban kritikus véleménye =/= az én véleményem), másrészt elképzelhető, hogy pont így lőnék le magamnak valami fontosat.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui: remélem nem spoiler de én több irányból is (kétségtelen "kritikusok" szájából, billentyűzetéből) azt hallom, hogy rendben van. Talán nem kiemelkedő, de nem rossz, hozza a hangulatot a film nagy részében. Szóval nem kell aggódnod szerintem.

Én magam részéről nem vagyok SW rajongó, és az egész hypeot ami körülötte van szívből gyűlölöm. (Ami természetesen ironikus a Marvel-fanboyságom mellett :v ... omg Civil War *-*) Viszont a fent emlegetett ajánlások (nevezzük őket nevén: a nostalgia critic "magánban" (szóval nem a critic szerepét játszva), io9 bloggerei, meg a magyar geekz blogről Rusznyák) mellett úgy tűnik, hogy még én is pénzt fogok kiadni a filmért valamikor az ünnepek körül.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Indokolatlan hype: Ezzel úgy komolyabban csak most kezdtem találkozni az OPM-mel kapcsolatban. Azt gyorsan leszögezem, hogy nekem a cucc nem jön be, de ahogy látom a hiba bennem van mert sokan szeretik a harcokat, a grafikát (néha tényleg jó) és poénokat (amiket értem, hogy mik csak nem nevetek rajtuk, ha poén akkor inkább Archer). De azt kell tapasztalnom - legalábbis a latino fandomban - hogy valami eszméletlen arány és érték tévesztésen esnek át egyesek. Azon már fel se húzom a szemöldökömet, hogy Saitama egy maga képes lenne elverni a komplett DB+Naruto+Bleach univerzumot. De egyesek már ott tartanak, hogy ez a cucc alapjaiban fogja megváltoztatni a shonen műfaját. Én az ilyen szintű hypeot/rajongást már indokolatlanak/túlzónak érzem.

SW univerzum: Komolyabb problémám soha nem volt a cuccal. Bár van két dolog amiket nagyon nehezen tudok elfogadni. Szóval az még okés, hogy minden történetnek van előzménye, de hogy a hivatalos SW történelem az a mozi filmek előtt 40.000 (negyvenezer) évvel ezelőtt kezdődjön kicsit erősnek érzem és baromira feleslegesnek is. A másik komoly problémám az, hogy senkinek nincs képe azt mondani, hogy: "Igen ez csupán egy egyrészes filmnek képzeltük el, a fene se gondolt bele a '70-es évek elején abban, hogy ebből 3x3-as trilógiák fognak születni húszévente." Pedig, hát csak egy dolog motiválta őket a pénz és nem az erő. (Jó lehet gonosz vagyok és az eredeti készítőket maga a történet is inspirálta, de szerintem az valahol az Endor erdejében eltűnt.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A magam részéről a Madoka Magica hype-mozzanataival is óvatos vagyok, pedig azt fanolom rendesen. De ott is jó alaposan át kell gondolni, mibe ugrok bele, mert van túlpörgés, trollkodás, mindenféle :D

A SW viszont sose fogott meg, ez valahogy így alakult. Egyszerűen nem találom semennyire se kiemelkedőnek a filmek történetét, főként pedig nem szól hozzám személy szerint. Elintéztem egy vállrándítással körülbelül. Ennyi :drop:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Rui: remélem nem spoiler de én több irányból is (kétségtelen "kritikusok" szájából, billentyűzetéből) azt hallom, hogy rendben van. Talán nem kiemelkedő, de nem rossz, hozza a hangulatot a film nagy részében. Szóval nem kell aggódnod szerintem.
Ha csak általánosságban beszélnek a filmről, akkor az nem spoiler. Olyanokra gondoltam, hogy xy ezt meg azt csinálta, aminek jelentős szerepe van a filmben, vagy valaki esetleg meghal. Hétfőn úgyis megtudok mindent.
Talán jövőre többet fogok moziba menni, mert kaptam év végi jutalmat a főnökömtől és az utalványt még moziban is elfogják, tehát tudok majd azzal fizetni. Ez nem jelenti azt, hogy minden harmadik filmre be fogok ülni, de a Civil War felkerült a listámra és talán még Az ötödik hullám is belefér, mint guilty pleasure.
iskariotes írta:Indokolatlan hype: Ezzel úgy komolyabban csak most kezdtem találkozni az OPM-mel kapcsolatban. Azt gyorsan leszögezem, hogy nekem a cucc nem jön be, de ahogy látom a hiba bennem van mert sokan szeretik a harcokat, a grafikát (néha tényleg jó) és poénokat (amiket értem, hogy mik csak nem nevetek rajtuk, ha poén akkor inkább Archer). De azt kell tapasztalnom - legalábbis a latino fandomban - hogy valami eszméletlen arány és érték tévesztésen esnek át egyesek. Azon már fel se húzom a szemöldökömet, hogy Saitama egy maga képes lenne elverni a komplett DB+Naruto+Bleach univerzumot. De egyesek már ott tartanak, hogy ez a cucc alapjaiban fogja megváltoztatni a shonen műfaját. Én az ilyen szintű hypeot/rajongást már indokolatlanak/túlzónak érzem.
Mindenkinek más az ízlése, szóval nem hiszem, hogy pont egyedül benned van a hiba. Számos hype cucc van, ami nekem se jön be. Egyébként, ha az Archer alatt az amcsi ügynökös cuccra gondolsz, akkor az meg nálam ilyen kategória, hogy biztos viccesnek szánják, de nevetni nem tudok rajta. A grafikája viszont szép, olyan képregényes stílusú.
Az "alapjaiban változtatja meg xy műfajt" nem új keletű, szinte mindig találnak valamit, amire ezt ráhúzhatják. A Kill la Kill is ilyen volt, egyből kikiáltották az anime ipar megmentőjének. A One Punch Man szerintem nem reformál meg semmit, inkább kifordítja a megszokott a shounen kliséket, amik nekem bejönnek.
iskariotes írta:SW univerzum: Komolyabb problémám soha nem volt a cuccal. Bár van két dolog amiket nagyon nehezen tudok elfogadni. Szóval az még okés, hogy minden történetnek van előzménye, de hogy a hivatalos SW történelem az a mozi filmek előtt 40.000 (negyvenezer) évvel ezelőtt kezdődjön kicsit erősnek érzem és baromira feleslegesnek is. A másik komoly problémám az, hogy senkinek nincs képe azt mondani, hogy: "Igen ez csupán egy egyrészes filmnek képzeltük el, a fene se gondolt bele a '70-es évek elején abban, hogy ebből 3x3-as trilógiák fognak születni húszévente." Pedig, hát csak egy dolog motiválta őket a pénz és nem az erő. (Jó lehet gonosz vagyok és az eredeti készítőket maga a történet is inspirálta, de szerintem az valahol az Endor erdejében eltűnt.)
Érdekes, mostanában találkoztam pár olyan irománnyal, ami többek között azt is taglalta, hogy anno a Star Wars egy filmnek készült, nem terveztek folytatást. Bár abban igazad van, hogy a készítők erről nagyokat hallgatnak. A régi trilógiával nincs bajom, egyik nagy kedvencem, az újat viszont totál felesleges volt összedobni. Vagy akkor már úgy kellett volna elkészíteni, hogy jobban süljön el. Még normálisan összeegyeztetni se tudták a két trilógiát, voltak benne eltérések, amikre illett volna figyelni. Na mindegy, ez van.
A játékok univerzumát totál nem ismerem, a könyvek közül is csak párhoz volt szerencsém.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Mer akkor csak ilyen divatanimés vagy, nemtuttad? Magadtól sose találod meg ha nem beszélnek róla annyian. Mindenki tudja hogy az igazi animések csak MINŐSÉGI animét néznek, azok meg nem valók ám ilyen kis nooboknak, mert mindegyik SERIOUS BUSINESS. És mivel nem való akárkinek, ezért hájpolva sincs, mer aki nem IGAZI ANIMÉS, annak nem fog tecceni, mer nemértik és nem is elég érettek hozzá, és így nem fogják hájpolni se, emiatt nem is hallhattak róla a tudatlan tömegek, csak az IGAZI ANIMEPROFESSZOROK. Szal ha hájpolt szemetet nézel, akkor azzal magadról állítottad ki a bizonyítványt, hogy MÉLY ÉS ELGONDOLKODTATÓ KONTENT helyett ilyen könnyen fogyasztható populáris szemetet lesel a többi birkával együtt. :D Na de komolyra fordítva a szót: azt vettem észre hogy a hype szó elé mintha már automatikusan oda kellene képzelni, hogy "Indokolatlan" - ami viszont korántsem igaz minden hype-ra.
10/10 XDDD
Surci írta:Mondjuk pont a Shingekiről ugrott be, hogy elég sokan ezt is túlhype-oltnak mondják, és bár azzal egyet kell értenem, hogy nem a világ legeslegeredetibb szereplőgárdáját vonultatja fel, és sokszor nagyon pózer és hatásvadász (bár ez nekem pont bejön, mindig vevő vagyok rá ha JÓL van előadva), a pacinggel is vannak gondok, de bőven kapunk karakterfejlődéseket, látványos akciókat, normális sztorit és egy olyan eredeti világot, ami mindezt kompenzálja. Nem akarok nagyon belemenni ebbe itt, mert ott van rá a túlértékelt animék-topic, de egy SAO, egy Haruhi vagy egy Guilty Crown esetében messze indokolatlanabbnak érzem a hájpot, mint a Shingekinél, aztán mégis mindenki ezt baszogatja -_-" Najó, most a fan szól belőlem, befejeztem :D
Igen, az nekem is feltűnt, hogy mostanában egyre többen köpködik ezt a sorozatot (úgy értem, még jobban/többen, mint futásakor tették, számomra igazából ez utóbbi tény teszi furcsává az egész jelenséget), de igazából megértem én őket is, mert erősen hangulatcuccról beszélünk egyrészt, másrészt meg a története (ami szerintem a cucc erőssége szvsz) is olyan, mintha emberfüggő lenne: egyesek (állításuk szerint) kb. az összes fordulatot előre "megjósolták", míg mások az állukat szedik felfelé a földről, amikor ez vagy az kiderül a sztoriban. Mondjuk itt szeretném hozzátenni, hogy azért lehetőleg kezeljünk már minden sorozatot korának megfelelően. Múltkor is egy blogon mikor kezdett eléggé "köpködjük a Shingekit!" irányt venni a beszélgetés, azért úgy belekérdeztem már, hogy: "Tudtok nekem olyan shounent mondani, amiben így hullanak a jófiúk, mint a legyek?", aztán kaptam ugyan pár címet, de ezek nagy része ilyen 80-as évek, illetve 90-es évek eleje cuccok voltak. Na most ez olyan, hogy bár én nagy rajongója vagyok a "régen (majdnem) minden jobb volt" mentalitásnak (nem csak animékre értve XD), de azért illene mindent a saját korában vizsgálni. Ma már nem látok olyat, hogy egy shounen Shingekihez hasonlóan fordulatos sztorival és felépített világgal operálna (tisztelet a kivételnek), ma már nem látok olyat, hogy a jófiúkat így mernék darálni (lévén X vagy Y fanbázis akkor elpártolna a cucctól ugye...), így mai színvonalon a Shingeki szerintem igenis ott van az élmezőnyben, nyilván shounen kategórián belül értelemszerűen. Az meg, hogy régen mi volt, szép és jó, de annyira azért nem lehet "standardnak" venni, mert akkor ennyi erővel pl. az összes "magical girlfriend/harem" típusú animét felesleges volt megcsinálni, hiszen az Urusei Yatsura szerintem már a 80-as években kihozta ebből a témából a maximumot. :-P XDDD A Shingekire visszatérve: természetesen vannak hibái, pl. szerintem pont a karakterei olyanok, hogy némileg több érzelemmel/jellemmel megtölthette volna őket Isayama (ebből a szempontból pl. "nyúlhatott" volna a többi gagyibb shounentől, mert azoknál meg sokszor csak a karik viszik el a vállukon az amúgy ementálisan lyukas plotot. XD), illetve valamivel több humor is elfért volna szerintem a sztoriban két óriás-darálós jelenet között, de ezek a teljes képet vizsgálva nálam is csak apróságok, mivel itt tényleg gúny nélkül egy epikus PLOT-ról beszéltünk, amiből lehet, hogy az ilyen "mellékszálak" csak elvonták volna az időt/energiát. A köpködők egyik felének tehát valahol igaza van, csak azért jó lenne, ha ők is legalább objektíven fikáznák a cuccot, a másik felük pedig szimplán a "divat fikás" banda, akik mindig épp a leghypoltabb cuccra mennek rá és csak azért is lehúzzák. Jelenleg pedig a Shingeki még mindig eléggé benne van a köztudatban ehhez, hiába ment már le pár éve. (Pedig szerintem pl. Kirito-kun ellenszenves pofázmánya még mindig nem kapott elég bitchslapet, szóval javaslom, hogy ez utóbbi réteg inkább menjen vissza őt ütlegelni... XDDD)
Rui-chan írta:De, hogy ne csak ilyen tartalmas legyen a válaszom, kicsit elkanyarodok más témára. Mivel a "Hamarosan a mozikban" topic már nem fedi a valóságot, illetve még nem láttam a filmet, ezért ide írom. Nagyon büszke vagyok a Star Wars fandomra, különösen a tumblr használó csapatra, mert egy deka spoilerbe nem futottam bele az elmúlt két napban. Amúgy hétfőre van jegyem a moziba és már eléggé esz a kíváncsiság, hogy milyen lett az új cucc. (Tudjátok, a Disney miatt azért van egy alap félelem az emberben, de ne legyen igazam.) Kritikákat direkt kerülök, egyrészt a már csontig rágott téma miatt (90%-ban kritikus véleménye =/= az én véleményem), másrészt elképzelhető, hogy pont így lőnék le magamnak valami fontosat.
Igen, ezt én is tapasztaltam, hogy nagyon udvariasan kiírják mindenhová, ha mégis spoileres dolgot fognak közölni, de még inkább nem is közlik. :) Az más kérdés, hogy a Star Warsosok a Tolkienistákkal együtt a "maffiózó szinten kemény fandomok" kategóriájába tartoznak, szóval nem sokan mernék szándékosan szívatni őket. (Lásd ezt a hírt, ami nem tudom, hogy igaz-e, de az tény, hogy simán kinézném a fandomból, SW is serious business. XDDD) Szóval aki nem akarja magát félholtra veretni, az jobban teszi, ha nem spoilerezik... XDDD Btw, én majd úgy január második felében nézem meg a filmet, addigra talán lesz olyan moziterem, ami nem egy szardíniakonzervre emlékeztet. XD Persze jó kérdés, hogy hogy bírom majd idáig, nos, én azon szerencsés nézők közé tartozom, akik szeretik ugyan az SW-t, de nem hardcore fanjai, így simán ki bírom várni, amíg levonul a nagy tömeg. XD (Amúgy is meglesz majd a telt házas élmény a Warcraft filmnél, amire már most foglalnám a jegyet, ha tehetném. XD) Amúgy én a Disney-től nem féltettem a franchise-t, a Marvelnek is szvsz csak jót tett, hogy ők vették a szárnyaik alá. :D
Cruel Angel írta:Rui: remélem nem spoiler de én több irányból is (kétségtelen "kritikusok" szájából, billentyűzetéből) azt hallom, hogy rendben van. Talán nem kiemelkedő, de nem rossz, hozza a hangulatot a film nagy részében. Szóval nem kell aggódnod szerintem.

Én magam részéről nem vagyok SW rajongó, és az egész hypeot ami körülötte van szívből gyűlölöm. (Ami természetesen ironikus a Marvel-fanboyságom mellett :v ... omg Civil War *-*) Viszont a fent emlegetett ajánlások (nevezzük őket nevén: a nostalgia critic "magánban" (szóval nem a critic szerepét játszva), io9 bloggerei, meg a magyar geekz blogről Rusznyák) mellett úgy tűnik, hogy még én is pénzt fogok kiadni a filmért valamikor az ünnepek körül.
Én amúgy simán olyan híreket is hallottam, hogy nem csak rendben van, hanem konkrétan baromi jó. :D A körülötte lévő hype mondjuk szerintem is nevetséges, szal én szeretem az SW-t, de amekkora "kultuszként" kezelik, mintha minden más fandom fölött állna, nos, annyira szerintem azért nem jó. ^^"
iskariotes írta:SW univerzum: Komolyabb problémám soha nem volt a cuccal. Bár van két dolog amiket nagyon nehezen tudok elfogadni. Szóval az még okés, hogy minden történetnek van előzménye, de hogy a hivatalos SW történelem az a mozi filmek előtt 40.000 (negyvenezer) évvel ezelőtt kezdődjön kicsit erősnek érzem és baromira feleslegesnek is.
Ezen én is néztem anno, amikor először hallottam, de szerintem ezt direkt azért rakták ennyire régi időpontra, hogy akármit kitalálhassanak benne. Tudod, nem kell azzal bajlódni, amivel pl. Lucas sem tudott megbirkózni a prequelek kapcsán, hogy konzisztens legyen az "alap filmekkel", hanem simán rámondhatják, hogy "ó, abban az időben ez még máshogy volt", vagy ha megkérdezed, hogy XY-al mi lett: "Mi lett volna, már rég halott, senki nem él 40.000 évig!" stb. :D
iskariotes írta:A másik komoly problémám az, hogy senkinek nincs képe azt mondani, hogy: "Igen ez csupán egy egyrészes filmnek képzeltük el, a fene se gondolt bele a '70-es évek elején abban, hogy ebből 3x3-as trilógiák fognak születni húszévente." Pedig, hát csak egy dolog motiválta őket a pénz és nem az erő. (Jó lehet gonosz vagyok és az eredeti készítőket maga a történet is inspirálta, de szerintem az valahol az Endor erdejében eltűnt.)
Igazából szerintem itt mindkét oldal túloz. Persze, annak sincs igaza, aki azt állítja, hogy Lucas fejében előre készen volt egy komplett trilógia teljes története, viszont azt simán el tudom képzelni, hogy úgy kb. voltak kész tervei a fejében arról, hogy ha az első film sikeres lenne, milyen irányba vigye majd a sztorit tovább. Ez szerintem egyáltalán nem lenne lehetetlen és némileg számomra fura is lett volna, ha egy olyan gazdag világot, amilyen már az első SW is volt, csak úgy "parlagon" ott hagyott volna. Ez egyébként azon is látszik, hogy létezik egy egykor nálunk is kiadott "Erőpróba" néven futó SW regény, ami eredetileg Lucas "B-terve" lett volna arra az esetre, ha a New Hope megbukik a pénztáraknál. Ergo az öreg annyira akarta folytatni, hogy még egy "low budget" sztorit is írt, ha az eredeti tervekre nem kapott volna elég pénzt. XD Viszont mivel a filmje baromi nagy siker lett, ezért vitte tovább a sztorit, ezt pedig kiadták regényben, mint "alternatív szálat", vagy valami ilyesmit. Így tehát nehezen hiszem el, hogy ő ezt az egészet tényleg egy filmen belül le akarta zárni. Az utolsó zárójeles mondatodról meg az jutott eszembe, hogy mintha egyre többen szidnák nem csak az előzménytrilógiát (mert azt még úgy-ahogy megértem XD), hanem a Jedi visszatért is. Pedig nekem igazából az összes közül az a kedvenc SW filmem, Endorostól, Ewokostól, Jabbástól, Palpistól, Második Halálcsillagostól. XD
alvaro írta:A magam részéről a Madoka Magica hype-mozzanataival is óvatos vagyok, pedig azt fanolom rendesen. De ott is jó alaposan át kell gondolni, mibe ugrok bele, mert van túlpörgés, trollkodás, mindenféle :D
Tényleg, ha már úgyis Madokás és fanfices is vagy, találkoztál már a Magical Molly-val? :lol: Ez egyfajta "alternatív univerzum" Madoka témában, ami azt mutatja be, hogy milyen lenne a fanok szerint, ha a 4Kids tette volna rá mocskos kezét a sorozat jogaira. XD Mami pl. hazamegy a Torta Bolygóra és hasonlók... XDDDD
Rui-chan írta:A régi trilógiával nincs bajom, egyik nagy kedvencem, az újat viszont totál felesleges volt összedobni. Vagy akkor már úgy kellett volna elkészíteni, hogy jobban süljön el. Még normálisan összeegyeztetni se tudták a két trilógiát, voltak benne eltérések, amikre illett volna figyelni. Na mindegy, ez van.
Amúgy én utálni ezeket sem utálom, de tény, hogy finoman szólva Lucas nem adta bele mindenét, vagy inkább pont az volt a gond, hogy beleadta és senki más nem szólt neki, hogy néha a kevesebb több. ^^"
Rui-chan írta:A játékok univerzumát totál nem ismerem, a könyvek közül is csak párhoz volt szerencsém.
Én könyvekből egyet sem olvastam, játékok terén viszont nagy Jedi Knight széria fan vagyok, szóval azért valamelyik későbbi filmben pl. egy Kyle Katarn cameót el bírnék viselni, vagy ilyesmi... XD (A fazont kb. úgy képzeljétek el, mintha a prequel trilogy-s Obi-Wan-t összegyúrnánk a classic trilogy-s Han Solo-val. :D Nekem talán kedvencebb SW karim, mint akárki a hat filmből... XD Na jó, Yodát talán nem veri... XD) Más kérdés, hogy valszeg erre nem fog sor kerülni, mert mintha valami olyasmit nyilatkozott volna a Disney már jóelőre, hogy az ő filmjeiknek semmi köze nem lesz az eddigi Expanded Universe cuccokhoz, hanem csak az eddigi hat filmben látható karikat és eseményeket viszik tovább ilyen-olyan irányba, illetve találnak ki melléjük új, saját dolgokat/szereplőket.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Tényleg, ha már úgyis Madokás és fanfices is vagy, találkoztál már a Magical Molly-val? :lol: Ez egyfajta "alternatív univerzum" Madoka témában, ami azt mutatja be, hogy milyen lenne a fanok szerint, ha a 4Kids tette volna rá mocskos kezét a sorozat jogaira. XD Mami pl. hazamegy a Torta Bolygóra és hasonlók... XDDDD
Személyesen éppen csak a Cake Planet Arc került elém, ami állítólag bele se került a végleges változatba. Ha ennek tényleg van kidolgozott szövegkönyve, remélem azért belefutok egyszer. Igazán perverz ötlet.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Rui-chan írta:Egyébként, ha az Archer alatt az amcsi ügynökös cuccra gondolsz, akkor az meg nálam ilyen kategória, hogy biztos viccesnek szánják, de nevetni nem tudok rajta.
Igen arra, az amcsis ügynökös istenkirályos cuccra.
Titkos írta:Igen, az nekem is feltűnt, hogy mostanában egyre többen köpködik ezt a sorozatot (úgy értem, még jobban/többen, mint futásakor tették, számomra igazából ez utóbbi tény teszi furcsává az egész jelenséget)
Bár jegyzem meg én még nem láttam a Titános cuccot (és úgy látom egy darabig nem is lesz terítéken), de ami ide kapcsolódik azaz, hogy szerintem ez egy természetes folyamat. Van egy cucc ami népszerű sokan elkezdik nézni/olvasni talán egy idő után már indokolatlanul is túl hypeolják a cuccot, a hibáira pedig nagy lelkűen csak legyintenek mondván az nem is akkora baj. Egy-két év elteltével amikor esetleg mások is megnézik, akik a hypeból anno kimaradtak kicsit nyugodtabb légkörben már egy reálisabb képpel tudnak előállni nem pedig úgy hogy "OMG ez az univerzum legtökéletesebb alkotása." Szóval ők felhívják az adott sorozat hibáira is figyelmet, sokan ekkor csapnak a fejükre, hogy ja tényleg így van, mert hát különben is a mostani agyon rajongott cucc sokkalta jobb mint az volt. Szóval igen van idő amikor divat egy-egy cuccot nézni és imádni, hogy aztán idővel elkezdjék ugyanazok ugyanazt ócsárolni, hogy végül egy reális kép alakuljon ki belőle.
Én ezt magamban úgy fogalmaztam meg, hogy pár éve még mindenki oda volt a Barcas tiki-takaért és az egész világ ámulattal figyelte a katalánok labdatartását. A 2012-es EB-re a spanyolok tökélyre fejlesztették ugyan azt a játékstílust erre mindenki azon fortyogott, hogy milyen unalmas ez a foci. Sic transit gloria mundi.
Titkos írta:Amúgy én a Disney-től nem féltettem a franchise-t, a Marvelnek is szvsz csak jót tett, hogy ők vették a szárnyaik alá. :D
Magam részéről mindig is tartok attól, hogy bármihez is köze legyen a Disney-nek. Természetesen az egy erősen jó dolog, hogy egy univerzum mögé a teljes Miki egér birodalom oda teszi magát így anyagi és más földi jósággal alaposan ellesz látva az adott cucc. Én mástól félek. Úgy látom, hogy akár Marvel akár az SW esetében, a franchise-t olyan mértékig kiszélesítik, hogy az már árt a szériának. Szóval most komolyan 4-6 éves kisgyerekek mászkálnak Darth Vader-es pulcsiban? Kislányok rózsaszínes roham osztagos kis tatyókkal? Emlékszem, hogy amikor a III. részt néztem a moziba telis tele volt kis gyerekekkel akik minden egyes nagy robbanáson kurjongattak, végig pofázták az egészet és még a drámai jelenteket is tönkre tették. Mindezt csak azért volt lehetséges, mert a korhatárt annyira levitték, hogy ők bejöhettek. Bevallom ettől félek most is, a mozikat elözönlik a kisgyerekes szülök, mert Bercikének nem lehet (vagy nem is akarják elmagyarázni), hogy a Disney Channelen futó rajzfilm széria és ez között van egy -két különbség és bizony így ez nem való neki.
Titkos írta:A körülötte lévő hype mondjuk szerintem is nevetséges, szal én szeretem az SW-t, de amekkora "kultuszként" kezelik, mintha minden más fandom fölött állna, nos, annyira szerintem azért nem jó. ^^"
Hát erre csak azt tudom mondani, hogy így kapásból nincs még egy olyan film amiből egyház nőtte volna ki magát. A 2001-es UK népszámlálás alapján pl. többen vallották magukat Jedi hívőnek mint zsidónak, szikhnek vagy buddhistának. Gondolom ez miatt is áll az SW a többi fandom fölött (bár azért itthon még mindig a MondoConra járnak és nem mi az ő conjukra).
Titkos írta:Így tehát nehezen hiszem el, hogy ő ezt az egészet tényleg egy filmen belül le akarta zárni.
Nem is, mert eredetileg öt órásra tervezte az első filmet amit ketté vágott volna (ha jól értem akkor ilyen Kill Bill szerűen), de végül is a TC erre nyomot egy nemet, Lucasék erre kivágták a feleslegesnek ítélt részeket és így lett végül is az ami. Persze miután a film irdatlan összegeket termelt a Twenty Century rögtön kérdezte a fiúkat, hogy van-e még mert ha igen akkor lehet forgatni. Erre mondták azt Györgyék, hogy persze hogy van és elkezdték felhasználni a megmaradt ötleteket plusz újakkal felturbózva.
Titkos írta:Az utolsó zárójeles mondatodról meg az jutott eszembe, hogy mintha egyre többen szidnák nem csak az előzménytrilógiát (mert azt még úgy-ahogy megértem XD), hanem a Jedi visszatért is. Pedig nekem igazából az összes közül az a kedvenc SW filmem, Endorostól, Ewokostól, Jabbástól, Palpistól, Második Halálcsillagostól. XD
Én személy szerint először a VI. részt láttam VHS-en amit még apum hozott be New Yorkból, szóval kis koromban nagyon hatott rám a cucc, még sírtam is a kis ewok halálán (konkrétan arra gondolok akit a társa próbál szólítgatni, de ő már nem felel :( Ettől függetlenül ma már a cucc nem jön be annyira. Számomra több kérdést csinál mint amennyit meg válaszol. A Birodalom, eleve 2 HCS-t épített csak ezt később kezdték építeni mint az elsőt? Vagy ezt mindössze pár év alatt dobták össze? De akkor az elsőt miért építették olyan sokáig?
Ahhoz, hozzá vagyok szokva hogy az amcsi filmekben a rossz hadsereg annyira béna, hogy az a nagy kérdés, hogy a fenében tudtak eddig bármit is elérni? De ebben a filmben valami új szintre lépett a "rossz katonák bénázása" rész. Szóval tényleg egy professzionális hadsereg ami a galaxist tartja egyben olyan gyenge, hogy kőszerszámokkal gyilkolják le őket? :roll:
Szóval nem akarok mindenbe belekötni, de nálam a VI. rész a leggyengébb az eredeti trilógiából.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Boldog karácsonyt mindenkinek! ::^_^::
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Boldog Karácsonyt! :D
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

...és még mindig boldog karácsonyt! :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi, kellemes ünnepeket mindenkinek! Ha már karácsony, akkor rokonság és a "hát eljött ennek is az ideje"xD: unokahugom tök átlagos 14 éves barátnője lekatinénizett, és akárhogy kértem ennek elhagyása vagy a tegezés is nehezére esett. Jó nem ez volt az első ilyen esetem, de tinivel igen, pedig még smink se volt rajtam, az ő tuscicaszemeivel ellentétben. Szóval loooool, jól szórakoztam. (Az plusz pláné, hogy uncsimnál még néha a kiskata játszott be, mert anyám pedig a nagykata... -.- szóval kontraszt élmények jee. :D)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Kati néni :D

Ha már lemaradtam a Boldog Karácsony dömpingről, akkor most élek egy másik klasszikussal (vagy klisével kinek mi tetszik jobban): Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta:Kati néni :D
Vigyorogjál csak, megkapod még te is, ne félj :thumb:

Ja, meg BÚÉK.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Boldog új évet mindenkinek! ::jcheers::
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Boldog új évet mindenkinek! ::jcheers::
Hasonlóan jókat.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

BÚÉÉÉÉK ::jsmile::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jaja, boldogságos évet nektek!

Ha már új év, karácsony után most is rám támadtak az érdekes élmények. Egyik barátunk mindig készít nekünk egy rakás kommentelt/szerkesztett, poénos képsorozatot az elmúlt évben termelt haverozós-fotóinkból. Hát kaptam az ívet rendesen a sok DB rámutalással és egyéb szépségek. De azt hiszem, ettől a giftől kaptam leginkább hülyét... :hammer:
alvaro írta:
iskariotes írta:Kati néni :D
Vigyorogjál csak, megkapod még te is, ne félj :thumb:
:LOL:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BÚÉK! :D
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Bújok én, bújok, de mindig megtalálnak.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyerekek, pár napja találtam ezt Addictson, és azóta figyelemmel kísérem a topicot. Érdekes, hogy az ottani színvonalhoz képest kivételesen milyen normális kommentek születnek (azért volt néhány vicces is, pl. "Dobozostej" nevezetű user, meg egy másik akinek a kedvenc animéje a Naruto és nem, kivételesen nem Tomo-chanról van szó :D . Szal gondoltam megkérdezem az itteni kommunát, volna-e kedvetek megcsinálni itt, Aoi-n? Persze nagyjából képben vagyunk egymás kedvenceivel, nyilván senkit nem fog meglepetésként érni alvaro kedvenc női karaktere vagy Titkos top mecha animéje (az az egy XDDD ), meg a kedvenc pároknak is van már topic, de azért bőven vannak benne olyan kérdések, amikről még nem esett itt szó. Az itteni brigádból csak Junchi és Catrin jár Addictsra, ők kaphatnak felmentést, vagy majd kopipasztázzák az ottani kommentjeiket. Meg remélem hogy az általában read-only módban lévő fórumereket is postolásra bírhatjuk ezzel a témával (Hikari, Jim, Péter, hahó! :D )

Szal várom a véleményeket, és ha benne vagytok, akkor később megnyitjuk a témát. Persze jan. 1.-én lett volna az igazi, de ezvan.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@surci: én magam részéről támogatom az ötletet
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem tudom, mennyi értelme lenne részt vennem, a felére nem tudok válaszolni. :/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én se tudok mindre válaszolni, de a 18.5-nél pl. körbevigyorogtam a fejem :thumb: Pedig van neki neme, nem is egy :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Szal várom a véleményeket, és ha benne vagytok, akkor később megnyitjuk a témát. Persze jan. 1.-én lett volna az igazi, de ezvan.
Nekem is tetszik az ötlet, igazából egyedül ezt a "kihívás" részét nem értem, szal ha én mondjuk nem naponta írok be egy választ, hanem első nap elküldöm a teljes kitöltött listát, az úgy már nem érvényes? XD Szal egyedül ezt a részét nem értem, hogy miért kell pont egy hónapig tartania egy kérdés/nap tempóban, de amúgy a "teszt" nagyon jó, jobban megismerjük egymás ízlését, meg legalább a saját lelkünkben is vájkálhatunk közben. XD (Pl. én emlékszem, hogy volt kedvenc animés idézetem, nem is egy, de most egyszerűen nem ugranak be. ^^" Ja de, egy már igen, de az szintén senkit nem fog meglepetésként érni... XD)

Edit: Ja, meg ha egymás jobb megismerése a cél, akkor is több értelme van egyben megnézni a kitöltött "űrlapot", mint egy hónapnyi postot átpörgetni, ha mondjuk épp csak Junchi kedvenc animés idézetét keresném, vagy ilyesmi. XD (Pl. most Addictson elkezdtem keresgélni Junchi és Catrin válaszait, de egyből rájöttem, hogy így napi leosztásban ez nem lesz egy könnyű menet. :dirr:)
Kép
Válasz küldése