Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Utólag is boldog karácsonyt mindenkinek!
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Jaja, utólag is boldog karácsonyt!
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BÚÉK! :D
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Boldog új évet mindenkinek :) !
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

BÚÉK! ::jeye::
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Akkor ma is egy BÚÉK :drop:
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Boldog új évet! :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Boldog új évet!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Megkésve is búék.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Fogalmam sincs, milyen indíttatás által vezérelve (egyáltalán a tudatalattim melyik szektorából jött a gondolat), de az előbb felkerestem a Usteam fórumot. (Ezt most csak azért vetem külön ide, mert tudom, hogy innen - annak idején - többen is látogattuk a helyet.)

Kultúrsokk: "Wow, ez a hely még mindig létezik!" Persze vadul az inaktivitás peremén táncol. Ami életjelet találtam is, az többnyire Blackroninék One Piece-es postjai és nagyjából ennyi. Mondjuk annak idején én is többnyire a Bleach-es dolgok miatt jártam oda, mert az a thread igencsak aktív volt, ráadásul egy egész tűrhető társaságot verbuvált össze (már amennyire a nosztalgia által vezette színezett emlékeimben él). Visszaolvastam egy-két Bleach-es postomat, megmosolyogtató volt. : )

Whatever, napi nosztalgia pipa.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hehe, most hogy mondtad, én is benéztem már, hiszen anno egy darabig még postoltam is oda, csak pár hónap után világossá vált, hogy számomra túl weeb az a közeg, 4chan stílusban meg nem volt kedvem beszélgetéseket folytatni, így inkább hagytam a francba.

A Bleach topicból nekem igazából két dolog maradt meg:

1. A "kinek szebb a homokvára" fanboy-fakardozás, ami mindig akörül ment, hogy a heti Naruto, Bleach vagy One Piece fejezet volt-e gagyibb, illetve, hogy a "három nagyból" ki-ki szerint melyik az isten és melyik a szutyok. :lol:

2. Az, hogy a Bleachet/Narutot speciel annyira akarták utálni, hogy általában meg sem várták az aktuális heti fejezetet belőlük, hanem a hét eleje körüli, szöveges formában Jumptól kiszivárogtatott, 4chanra és egyéb helyekre felkerült infók alapján már felhergelték magukat, így mire kijött a pénteki fejezet, kellően "pártatlanul" foghattak bele annak olvasásába. XDDD (Side note: azért azt bírtam, ahogy pl. Chronus rendszeresen rámutatott arra, hogy már annyira elvakítja őket a düh, hogy szerencsétlen Bleach mangának, sőt, magának Kubónak olyan dolgokat rónak fel, amik bizony nem újkeletű dolgok és szinte már a manga eleje óta jelen voltak, csak anno még nem munkált bennük ekkora vérszomj. XD Mit tudom én, beírta pl. valaki, hogy: "Jajj igen, Kubo a spórolós-megúszós, akinél most már ilyen fél oldalak vannak teljesen üresen hagyva. XD", mire Chronus szó nélkül belinkelt vagy 2-3 képet a Soul Society arc környékéről, ami ugye még relatíve a sztori eleje és bizony már ott is bőven voltak ilyen "az oldal egyik felén ott egy karakter, a másik meg fehéren van hagyva" jellegű képek. XD De nem izgatta őket, hogy zsinórban rájuk cáfol, jövő héten újrakezdődött a rage valami más marginális baromság miat. XDDD)

Ja, illetve Offtopicon belül (úgy látom, minden fórumon az a legnépszerűbb topic mindig... XDDD) beleolvasgattam a relatíve frissebb postjaikba is, ott is volt pár érdekes élmény, pl. hogy végre így 30-valahány éves korukra levetkőzték ezt a 4chan-hülyegyerek mentalitást és már képesek nem-mémspeakben kommunikálni, meg nem minden postba beleszőni minimum egy szexuális utalást, stb. Cserébe van, ami meg úgy néz ki, sosem változik, pl. Moha öregedés-fóbiája, hogy 35 évesen már lassan azt nézi, melyik öregotthonba vonuljon be. XD Illetve amin meglepődtem: többen írtak ilyeneket, hogy "ja, fórumon még vagyok, de már alig animézek", vagy "manapság már inkább mangázok, mert az anime, mint műfaj, eléggé szarrá vált", szal ha valakitől, akkor pont tőlük ezt nem vártam volna, azt hittem, ők hős weebként az "animéből megyünk a sírba!" mentalitást fogják képviselni... XD

Na jó, leállok most már, mert megint én leszek a gonosz mod, aki más fórumokat és azok tagjait beszéli ki... XD
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2022.02.23. 11:37 Hehe, most hogy mondtad, én is benéztem már, hiszen anno egy darabig még postoltam is oda, csak pár hónap után világossá vált, hogy számomra túl weeb az a közeg, 4chan stílusban meg nem volt kedvem beszélgetéseket folytatni, így inkább hagytam a francba.

A Bleach topicból nekem igazából két dolog maradt meg:

1. A "kinek szebb a homokvára" fanboy-fakardozás, ami mindig akörül ment, hogy a heti Naruto, Bleach vagy One Piece fejezet volt-e gagyibb, illetve, hogy a "három nagyból" ki-ki szerint melyik az isten és melyik a szutyok. :lol:

2. Az, hogy a Bleachet/Narutot speciel annyira akarták utálni, hogy általában meg sem várták az aktuális heti fejezetet belőlük, hanem a hét eleje körüli, szöveges formában Jumptól kiszivárogtatott, 4chanra és egyéb helyekre felkerült infók alapján már felhergelték magukat, így mire kijött a pénteki fejezet, kellően "pártatlanul" foghattak bele annak olvasásába. XDDD (Side note: azért azt bírtam, ahogy pl. Chronus rendszeresen rámutatott arra, hogy már annyira elvakítja őket a düh, hogy szerencsétlen Bleach mangának, sőt, magának Kubónak olyan dolgokat rónak fel, amik bizony nem újkeletű dolgok és szinte már a manga eleje óta jelen voltak, csak anno még nem munkált bennük ekkora vérszomj. XD Mit tudom én, beírta pl. valaki, hogy: "Jajj igen, Kubo a spórolós-megúszós, akinél most már ilyen fél oldalak vannak teljesen üresen hagyva. XD", mire Chronus szó nélkül belinkelt vagy 2-3 képet a Soul Society arc környékéről, ami ugye még relatíve a sztori eleje és bizony már ott is bőven voltak ilyen "az oldal egyik felén ott egy karakter, a másik meg fehéren van hagyva" jellegű képek. XD De nem izgatta őket, hogy zsinórban rájuk cáfol, jövő héten újrakezdődött a rage valami más marginális baromság miat. XDDD)

Ja, illetve Offtopicon belül (úgy látom, minden fórumon az a legnépszerűbb topic mindig... XDDD) beleolvasgattam a relatíve frissebb postjaikba is, ott is volt pár érdekes élmény, pl. hogy végre így 30-valahány éves korukra levetkőzték ezt a 4chan-hülyegyerek mentalitást és már képesek nem-mémspeakben kommunikálni, meg nem minden postba beleszőni minimum egy szexuális utalást, stb. Cserébe van, ami meg úgy néz ki, sosem változik, pl. Moha öregedés-fóbiája, hogy 35 évesen már lassan azt nézi, melyik öregotthonba vonuljon be. XD Illetve amin meglepődtem: többen írtak ilyeneket, hogy "ja, fórumon még vagyok, de már alig animézek", vagy "manapság már inkább mangázok, mert az anime, mint műfaj, eléggé szarrá vált", szal ha valakitől, akkor pont tőlük ezt nem vártam volna, azt hittem, ők hős weebként az "animéből megyünk a sírba!" mentalitást fogják képviselni... XD

Na jó, leállok most már, mert megint én leszek a gonosz mod, aki más fórumokat és azok tagjait beszéli ki... XD
Azért a legdurvább 4channer korszakban se volt mindenki elvetemült, akkor is voltak "normálisabb" tagok, csak nem ők voltak a hangadók. Amúgy szerintem nem annyira az történt, hogy levetkőzték a 4chan-mentalitást, hanem hogy az ezen mentalitással rendelkezők idővel kikoptak a fórumról (és/vagy abbahagyták az animézést, de inkább előbbi).

A Bleach témájához annyit fűznék hozzá, hogy Chronus mindenkinél többet foglalkozott vele és mindenkinél komolyabban vette azt (szerintem néha már túlságosan is).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SaiyaGin írta: 2022.02.24. 19:04Azért a legdurvább 4channer korszakban se volt mindenki elvetemült, akkor is voltak "normálisabb" tagok, csak nem ők voltak a hangadók.
Persze, ez is igaz, csak ahogy írod, "nem ők voltak a hangadók", tehát azért 90%-ban stimmel, hogy ez a 4chan mémekkel kevert "frat boy culture" dívott ott. XD Aztán akinek ez nem tetszett, az vagy inkább hallgatott, vagy ha mégis kinyilvánította véleményét, akkor készülhetett, hogy letorkolás, vagy valami frappáns "beszólás" lesz a válasz. (Én pl. grafománként attól kaptam speciel rendszeresen agyfaszt, amikor ilyen fél oldalnyi szövegeket elintéztek annyival, hogy "LOL, tl;dr". Ja, hát én kérek elnézést, hogy valami elmés 4chan mémnél értelmesebb reakció is meg tud születni a szürkeállományomban mondjuk egy mangafejezet elolvasása után. :roll: )
SaiyaGin írta: 2022.02.24. 19:04Amúgy szerintem nem annyira az történt, hogy levetkőzték a 4chan-mentalitást, hanem hogy az ezen mentalitással rendelkezők idővel kikoptak a fórumról (és/vagy abbahagyták az animézést, de inkább előbbi).
Is-is, mert ahogy most felnéztem a fórumukra Junchi postja hatására, nem egy olyan fazon nevére ráismertem a még oda postolók közül, hogy: "Jé, ez anno a főhentai-gyerek volt! LOL, ez a másik meg a loliconcsászár! Ahhoz képest végre mintha értelmes felnőtt lett volna belőlük így félúton a 40 felé. :D" (Most direkt nem írtam neveket. XD)
SaiyaGin írta: 2022.02.24. 19:04A Bleach témájához annyit fűznék hozzá, hogy Chronus mindenkinél többet foglalkozott vele és mindenkinél komolyabban vette azt (szerintem néha már túlságosan is).
Tény, ő ilyen "fekete öves Bleach/Kubo-fan" volt, de ettől még poén volt látni, ahogy sokszor a többiek vádjait 1-2 linkkel egy perc alatt semmissé tudta tenni, ám azokból sosem szakadt ki még véletlenül sem valami "uhh, bocsi, ezt tényleg benéztük akkor ^^"", vagy hasonló, helyette már ott volt rögtön a másik "érvük", amolyan: "Na jó, ebben pont igazad volt Chronus, de akkor mi a helyzet ezzel a másik dologgal???", majd ha arra is jött a linkkel együtti cáfolat, akkor jött egy harmadik belekötés és ez így ment végtelen ciklusban, éveken át, fejezetről-fejezetre. :D Félreértés ne essék, én sem tartom Kubót valami mesterírónak, de Chronusnál már tényleg azt csodáltam sokszor, hogy egyáltalán bírja ezt türelemmel, cérnával, akármivel, ahelyett, hogy beírta volna, hogy: "Srácok, a hülye is látja, hogy itt az a "közvélekedés", hogy a Bleach egy hulladék, Kubo egy tehetségtelen kókler és ebben az sem zavar titeket, ha sokszor linkekkel cáfolom az aktuális heti kamuvádatokat, szóval én részemről kiszálltam, kellemes fröcsögést." Vagy valami ilyesmi. XD Megjegyzem, pl. Naruto, Fairy Tail és hasonló shounen mangák terén ugyanez a mentalitás uralkodott náluk, csak azoknak nem volt felkent védelmező fanboyuk, ezért ott akadálytalanul mehetett a köpködés az adott címre. XD Néha 1-2 fanboy beírt, azt "elintézték" hamar, aztán ment tovább a buli. XD Én csak azt nem értettem, hogy akkor ezek most hétről-hétre olvasnak minimum úgy 5-6 olyan címet, amit láthatóan gyűlölnek? :D Jó, oké, azt a heti 20-22 oldalt hamar végig lehet lapozni 1-1 mangafejezetnél, csak ezen sorozatoknál nem úgy éreztem náluk, hogy afféle "LOL, azért olvassuk, mert annyira szar, hogy már jó!"-nézet miatt nem bírnának leakadni róluk, hanem szimplán rühellik az adott címet, sőt, a mangakát is, aki írja/rajzolja. XD Jó, legyen meg az örömük, ha ez kell hozzá, csak ez már alapból fura volt, az meg pláne, amikor 1-1 címnél egyfajta "kaptártudat" szinten alakult ki mindig, hogy ez most "elismert művészi alkotás" vagy "gagyi szutyok" és 6-8-10 ember mondogatta pontosan ugyanazt a véleményt egyszerre, akinek meg ettől eltért a sajátja, azt elintézték annyival, hogy "Á, ez csak egy troll/szemét/hülye!" (Lásd pl. teszem azt a One Piece vagy a Berserk mangák esetében meg annak az inverze ment, ami egy Bleach vagy Naruto esetén: azok el voltak könyvelve mesterműnek, hibáikról nem nagyon beszéltek és a mangakákat is közel megváltói státuszba helyezték, tehát pl. míg Kubónak a legkisebb plothole-ja is egyből fel lett nagyítva, addig Miurát nem nagyon ekézték pl. azzal, amikor amiatt csúszott hónapokat 1-1 fejezet, mert ő éppen valami Idolmaster játékkal volt elfoglalva és ezt a rajongói képébe is vágta. Oda meg végképp isteni magasságokban volt náluk, emlékszem, még új szót is kreáltak: "A One Piece már nem is "epic", hanem "OPic!" :dirr: XD Plusz ezeknek a címeknek is megvolt a maga "túl komolyan veszem az egész franchise-t" rajongója, csak itt Chronus helyett Blackronin osztotta mindig az észt, ha jól emlékszem, illetve mivel szerencséjére ezeknél a címeknél az ő túltolt fanboykodása pont egybeesett a nagytöbbség véleményével, ezért neki nem kellett hétről-hétre olyan "linkharcokat" vívnia 4-5 emberrel, mint Chronusnak. XD)

És ezek csak nagyrészt a "read only" módban szerzett élményeim voltak, írni ritkán írtam oda, mert kb. kétszer próbáltam értelmesen beszélni mangákról/animékről, ami kicsit túlmutatott ezen a 4channer mémes-röhögős stíluson, ebből az egyik postomat szimplán annyival reagálták le, hogy biztos trollkodom és ők a hülyék, hogy egyáltalán reagálnak rám, hiszen a 4chan szabály kimondja, hogy "ne etesd a trollt!", a másik postom után pedig PM-ben kezdett "zaklatni" az egyikük és aziránt érdeklődött, hogy "mi bajom vele", mindezt annyiból vezette le, hogy kétszer is előfordult, hogy olyan animéről/mangáról nyilatkoztam öhm...mondjuk úgy, "kevéssé elismerően", ami neki nagy kedvence volt és ugye előjött belőle a tizenéves fanboy mentalitás, ami valahogy úgy néz ki, hogy: "Utálod a kedvenc animém/mangám! -> Tuti a személyemmel van bajod!" (Csak az a baj, hogy emlékeim szerint ez a fazon is bőven túl volt már ekkorra a tinikorszakán és konkrétan a 20-as éveit taposta... XD) Aztán 1-2 ilyen alkalom után én inkább jegeltem abbéli próbálkozásaimat, hogy bármilyen témáról is beszéljek velük, nem volt kedvem 20+-as embereknek elmagyarázni, hogy: "Ja, létezik olyan, hogy "más vélemény"."
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Napi random: hogy a fenébe sikerült az angol írásmódban danmei szót magyarban "tanmej"-ként romanizálni? Hogy az i-ből j lesz, az oké, azt értem, de hogy a d-ből hogy lett t...? :D Vagy ez valami olyasmi, mint japánban az "l vs r" hangok, hogy nem mindig egyértelmű, hogy melyiket mondják, amikor át kell írni? A Catrin-Risa-Annarancs trió hátha el tudja ezt majd nekem magyarázni. XD
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Itt a népszerű magyar átírás magyarázata. Én inkább maradok a pinyinnél... :sweat_smile:
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

annarancs írta: 2022.09.04. 17:20 Itt a népszerű magyar átírás magyarázata. Én inkább maradok a pinyinnél... :sweat_smile:
Ez alapján ha jól értem akkor kb. mi csináljuk jól. Ha én - nulla kínai ismerettel - megpróbálnék kiolvasni egy danmei átírást, akkor tuti köze nem lenne a valósághoz. A magyarral legalább jó indulattal valami közelítőt mondanék (mínusz intonáció, stb).
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

annarancs írta: 2022.09.04. 17:20 Itt a népszerű magyar átírás magyarázata. Én inkább maradok a pinyinnél... :sweat_smile:
A magyar kiadásoknál is a pinyin átírást alkalmazzák, aminek én nagyon örülök. Ha olyan kéne olvasnom, mint pl. Vej Vukszián, vagy Huá Cseng és társai, szerintem kiszaladnék a világból. Elég a japán és dél-koreai regények/mangák esetében látnom ilyen borzalmat, mint a magyar fonetikus átírás. Miért nem lehet ott pl. a Hepburnt használni?
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2022.09.06. 08:01 A magyar kiadásoknál is a pinyin átírást alkalmazzák, aminek én nagyon örülök. Ha olyan kéne olvasnom, mint pl. Vej Vukszián, vagy Huá Cseng és társai, szerintem kiszaladnék a világból. Elég a japán és dél-koreai regények/mangák esetében látnom ilyen borzalmat, mint a magyar fonetikus átírás. Miért nem lehet ott pl. a Hepburnt használni?
Ugye az alapvető probléma az átírásoknál, mint a Hepburn, h nem a magyar nyelvhez készültek, így a leírt betűk nem arra a hangra referálnak, mint mondjuk egy magyar ránézésre gondolná. Pl a Hepburn-nél maradva ha vki aki nem hallotta, miként beszél egy japán akkor az a-t vagy u-t simán a-nak meg u-nak olvassa, holott kiejtésben valójában a magyar á-hoz, meg ü-höz áll közelebb.
Engem nem feltétlen zavar a magyar fonetikus átírás. Én attól kapok agybajt mikor a különböző átírásokat mixelik. Aztán erre még egy lapáttal rátesz mikor az egyes szavak/helyszín- település nevek magyarosított változatát használják még mellé.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2022.09.06. 09:41
GentleRain írta: 2022.09.06. 08:01 A magyar kiadásoknál is a pinyin átírást alkalmazzák, aminek én nagyon örülök. Ha olyan kéne olvasnom, mint pl. Vej Vukszián, vagy Huá Cseng és társai, szerintem kiszaladnék a világból. Elég a japán és dél-koreai regények/mangák esetében látnom ilyen borzalmat, mint a magyar fonetikus átírás. Miért nem lehet ott pl. a Hepburnt használni?
Ugye az alapvető probléma az átírásoknál, mint a Hepburn, h nem a magyar nyelvhez készültek, így a leírt betűk nem arra a hangra referálnak, mint mondjuk egy magyar ránézésre gondolná. Pl a Hepburn-nél maradva ha vki aki nem hallotta, miként beszél egy japán akkor az a-t vagy u-t simán a-nak meg u-nak olvassa, holott kiejtésben valójában a magyar á-hoz, meg ü-höz áll közelebb.
Engem nem feltétlen zavar a magyar fonetikus átírás. Én attól kapok agybajt mikor a különböző átírásokat mixelik. Aztán erre még egy lapáttal rátesz mikor az egyes szavak/helyszín- település nevek magyarosított változatát használják még mellé.
De ennyi erővel, akkor a kínainál is használhatnák a magyar fonetikus átírást - volt rá sajnos példa -, de ma már érdekes módon ott a pinyin átírás a népszerű. Holott a kínai a világ legnehezebb nyelve, ahol egyetlen írásjelnek akár tucatnyi átirata és jelentése lehet. Oké, a kanjinál ugyanez áll fenn, de akkor sem értem a dolgot. A kínaiban is egy hangot lehet többnek érteni. Pl. a fonetikusan írt X és Sh is lehet S. Meg a Q hang is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Napi baromságok rovatunkból: Szóval belefutottam ma egy ilyen oldalba, hogy mywaifulist.moe (ami az impresszumot elnézve nem is olyan régi site), ahol az összes anime/manga karakter szerepel egyfajta adatbázisban, az ember meg kénye-kedve szerint claimelheti/trashelheti őket, mindezen érzelmeiről pedig listát is vezethet. Na most két dolog merült fel bennem szinte reflexből: 1) Mit keresnek itt a férfiszereplők? Mármint oké, a lányokra is gondoltak, hogy lehessen husbandózni, de akkor meg miért az a site neve, ami? 2) Mi ez, hogy waifu LIST? Na most lehet én járok (megint) totál rossz nyomon, de a waifunak, nem az lenne a lényege, hogy "az egyetlen és igaz", akibe a delikvens effektíve bele van zúgva? Nem igazán értem, hogy mégis hogyan függ ez az ősgondolat össze a listázás intézményével, szóval, ha valakinek van valami ötlete, dobja be bátran a közösbe.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.12.23. 19:10 2) Mi ez, hogy waifu LIST? Na most lehet én járok (megint) totál rossz nyomon, de a waifunak, nem az lenne a lényege, hogy "az egyetlen és igaz", akibe a delikvens effektíve bele van zúgva? Nem igazán értem, hogy mégis hogyan függ ez az ősgondolat össze a listázás intézményével
Nos ahogy nézem annak az oldalnak van egy FAQ-ja és ők így definiálják a Waifu/Husbando-t:
A fictional character which you have an affinity for.
Ez alapján a listázás értelmezhető. Amúgy én is általában ebben az értelmezésben láttam használni, viszont most már kíváncsiság végett rágoogleztam és hol így, hol az általad csak egyetlenként definiálják:
It is also forbidden to have more than one waifu, otherwise others of their own kind will try to force you to break up with one.
Mondjuk eddig nem esett le, h az angol wife szó átírásából (ワイフ) származik. :hammer:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:1) Mit keresnek itt a férfiszereplők? Mármint oké, a lányokra is gondoltak, hogy lehessen husbandózni, de akkor meg miért az a site neve, ami?
Ha már itt tartunk... :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2022.12.23. 19:10Napi baromságok rovatunkból: Szóval belefutottam ma egy ilyen oldalba, hogy mywaifulist.moe (ami az impresszumot elnézve nem is olyan régi site), ahol az összes anime/manga karakter szerepel egyfajta adatbázisban, az ember meg kénye-kedve szerint claimelheti/trashelheti őket, mindezen érzelmeiről pedig listát is vezethet.
Párszor én is feltévedtem erre a site-ra, legutóbb épp két napja, amikor azt jutott eszembe ellenőrizni, hogy Kumokónak vannak-e fanboyai. (Spoiler: Vannak, bár naná, hogy a legtöbb csak azután izgult rá, hogy majdnem-félmeztelen, szexi, fehérhajú csajjá változott, pedig a pók formája sokkal cukibb és halálibb volt. XD :P)
Junchi írta: 2022.12.23. 19:10Na most két dolog merült fel bennem szinte reflexből: 1) Mit keresnek itt a férfiszereplők? Mármint oké, a lányokra is gondoltak, hogy lehessen husbandózni, de akkor meg miért az a site neve, ami?
Figyelj, vannak azok a férfi karik, akiknek hetero férfi létemre sem mondanék nemet, ha megkérnék a kezem. :lol: (Példák, amik hirtelen beugranak: a Gankuból a Gróf, vagy Jonathan Joestar, stb. XDDD) Viccen kívül: ja, picit elbaszarintották az oldal nevét, csak gondolom a "waifu & hasubando list" nem hangzott volna annyira frappánsan, vagy nem tudom. XD
Junchi írta: 2022.12.23. 19:102) Mi ez, hogy waifu LIST? Na most lehet én járok (megint) totál rossz nyomon, de a waifunak, nem az lenne a lényege, hogy "az egyetlen és igaz", akibe a delikvens effektíve bele van zúgva? Nem igazán értem, hogy mégis hogyan függ ez az ősgondolat össze a listázás intézményével, szóval, ha valakinek van valami ötlete, dobja be bátran a közösbe.
Ez már gondolom a modern "trendekre" épül, ugye épp veled beszéltük PM-ben nem olyan rég (ja, arra sem reagáltam még, bocsi, majd talán jövő hónapban odaérek ^^" XD), hogy manapság az embereknek szezononként van 1-1 "waifujuk". Ami persze valóban aláássa az egész lényegét, hiszen eredetileg ez tényleg ilyen "best girl, aki minden girl fölött áll" szellemben indult, de persze az is igaz, hogy ha nekem kellene pl. kiválasztanom, hogy most az UY-s Lum, a Ranmás Shampoo, a Mai HiME-s Mai, stb.-e a "one true waifu", hát eléggé bajban lennék, mert mindegyiket kb. más miatt szeretem. (Mármint oké, nyilván Lum nyerne, már csak az egész animeiparra gyakorolt kulturális hatása miatt is, de azért na... XDDD) Értsd: minél több animét nézel, annál nehezebb csak egyetlen waifunál "megmaradni". (Ez a szemét szubkultúra "hűtlenségre" nevelt minket! :lol: ) Amúgy már oly' sokszor felemlegetett "Érsek"haveromon ezt a weeb-vonást is "élőben" néztem végig: sok évvel ezelőtt még ő ripakodott rám, amikor valamelyik másik sorozatból is "megjelöltem" egy waifut, hogy: "Dehát azt mondtad, hogy a te waifud XY, akkor hogy lehet, hogy most meg egy másikat mondasz???", kérdezem: "Miért, csak egy lehet?", mire ő: "Hogyne, hát pont az lenne az egész "waifuság" lényege!" Aztán fast forward 10 years later és a srácnak már kb. háromszor nagyobb "animés háreme" van, mint nekem és lassan tényleg kb. szezononként pickeli az újabb és újabb waifukat, ám önmagánál ezt nem érzi "jellemhibának", vagy "hűtlenségnek". :dirr: XD
annarancs írta: 2022.12.23. 22:14 Ha már itt tartunk... :lol:
Az Astolfót waifunak bejelölő fanboysereg a megmondhatója, hogy mennyire... :lol:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:Az Astolfót waifunak bejelölő fanboysereg a megmondhatója, hogy mennyire... :lol:
:lol: :lol: :lol:

Boldog karácsonyt mindenkinek! :D
Válasz küldése