Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

óh, bashhu és ó dragonmas. Mióta a yahoo messengeremnek uninstall lett, azóta nem beszéltem vele :(
marci_attila jutott most még eszembe, ő tudom, hogy nekivágott a családos életnek de emlékeim szerint úgy, hogy jön ő még erre...
És én pont nem voltam akkor itt nagyon aktív amikor Sárkánybébi eltűnt. Vele mi történt?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Surci írta:Tudom hogy már megint a szokott oldfag duma, de az első időkben mi nem voltunk olyan szinten idióták. Vissza lehet nézni az akkori Aoi-s postokat, persze érződik a tinis hangnem és a fankodás, de nem voltak ilyen Ricsi-szenszely féle postmágusok, és a LOLIKKSZUDÉÉ-féle kommenteket is kerültük.
Ez valószínűleg annak tudható be, hogy akkoriban azért a fórumok, hasonlóak voltak, mint az offline klubok. Azaz ha nem tudtál viselkedni, és magadra haragítottad a többieket, szélsebesen kipenderítettek onnét. Később viszont a mainstremesedéssel, ez is megváltozott.

Az említett Ricsi például azért tehette meg azt, amit, mert amíg a régi, Danci féle Mondo volt, addig az ilyen hasznos hülyéknek, sok mindent elnéztek, mert lényegében belőlük éltek. Az, hogy amúgy mekkora hülyeségeket hordott össze, mindegy volt, amíg nézte a Narutót, vette az újságot, és grátisz gyanánt, szét trollkodott minden épkézláb kritikát. Utána meg már azért tehetett meg bármit, mert a Mondo+AS összeborulás után, megszűnt a moderáció. (Elvileg shearer lett volna a fórumfelelős, csak hogy szart sem csinált.)

Szóval igen, oldfagség ide vagy oda, a régi fórumoknak valóban meg volt az az előnyük, hogy a nagyon hülyéket, viszonylag hamar kiszórták.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:[...]Meg voltak még más viccesek is, és ha otthon leszek és el nem felejtem, előkeresem a régi archív logokat, mert tudtak azért alkotni a tisztelt kollégák :D
Köszi! :D (Éreztem én, hogy erre te leszel a megfelelő személy. :vigyor: ) Ja, amúgy a Bash.hu-t én alapból bírom (ahogy egyeseknek a 4chanra járni "guilty pleasure", nekem meg Bashra... XD) és én is jókat röhögök, amikor a random emberek random beszélgetéseinek tengerében néha 1-1 ismert animés arc dumája jön szembe. XD Speciel ez a nyulas is rémlik, hogy egyszer már minimum szembejött, de a csúcs eddig Bashon egy Megli-Mufurc beszélgetés volt, ahol nem tudom már melyikük kérdezte a másiktól egy szereplőnél, hogy "ez az offical neve?", mire a másik: "Hát a Biblia szerint ja..." XDDDDD (Ezt most iszonyú bénán meséltem, de az volt a poén, hogy valamelyik mangás karakter nevének romanizálásán ment a vita és a név bibliai eredetű volt, aztán az egyikük még mindig azt hitte, hogy a fordítási verziókról beszélnek, miközben a másik az eredeti nevét írta le. XD)

Amúgy ahogy így meséled, hasonló volt ez az Aoi IRC chat, mint Mangazinon a "chat topic". Kb. én az utóbbiba jártam az előbbi helyett és nekem meg ahhoz fűződnek nagyon kellemes élményeim, sőt, a legtöbb akkoriban ott chatelő arccal még ma is jóban vagyunk és legalább évi egyszer össze szoktunk jönni ilyen személyes "nagymeetre" hülyülni, meg megtárgyalni, hogy kivel mi van. :)

Btw, amúgy lehet én is írtam már, de a fandom nem csak azért "darabolódott fel", mert a fórumokat felváltotta a Facebook, meg ilyesmi, hanem mert míg korábban az animés egyén pl. a suliban az osztályon belül rendszerint egyedül volt a hobbijával és ösztönösen kereste az olyan helyeket, ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak, addig manapság már jóval ismertem ez az egész szubkult, így minimum 2-3 hasonló ember tuti lesz csak abban az osztályban, ahová ő is jár, ha pedig azokkal megbeszélheti, hogy épp mit nézett tegnap, akkor azzal neki ki is van elégítve az animeduma-igénye, dehogy fog ő még random emberekkel neten keresztül kapcsolatot kialakítani, az manapság amúgy sem menő... :dirr: :(
Surci írta:Ps. remélem maradhat itt ez a téma, vagy ha nem akkor a MOD most jelezze legyen szíves hogy melyik topicban folytathatjuk.
Ezt én is támogatom, szóval ha paTKanynak vagy valakinek megint csípi a szemét dolog, esetleg máris "személyi jogsértést" követtünk el egyik vagy másik postunkkal, inkább még most beszéljük meg a dolgot, ne az legyen, hogy három oldalnyi kellemes nosztalgiázgatás után "nostalgiafaggottry!" felkiáltással megint törlik az egészet.
Ayla írta:És én pont nem voltam akkor itt nagyon aktív amikor Sárkánybébi eltűnt. Vele mi történt?
Nekem teljesen úgy jött le, hogy valami vita során megsértődött az itteniekre. (Vagy lehet nem mindenkire, csak X vagy Y véletlenül pont megbántotta.) Persze a fene tudja, ezt igazából ő tudná elmondani. Ami furcsa, mert ez egyébként nem vall rá. Mintha az lett volna, hogy volt már pár rossz tapasztalata gyökér fanokkal AA-n, Usteamen, stb. és amikor itt elindult egy vita, inkább pár post után hagyta a fenébe és lelépett, mert úgy volt vele, hogy "ja, ezt máshol már tapasztaltam". Még halványan rémlik, hogy melyik vita volt az, de megint csak fura, mert annál én már durvábbakban is részt vettem és még azoknál sem reagáltam úgy, hogy "látom, ez a fórum is reménytelen, én léptem", mert az övé kb. így jött le nekem. ^^" Picit maradhatott volna még tovább, hogy több esélyt adjon nekünk, azért is fáj ez nekem picit, mert többek között anno én voltam az, aki ajánlotta neki ezt a helyet, mint alternatívát, hogy ha már a Mangazin fóruma hullaházzá változott, akkor próbáljon szerencsét itt, nem vagyunk itt sem túl sokan, de jó a társaság és általában mentes az ilyen "Ricsi-sensei" féle fazonoktól. Persze az is igaz, hogy azóta már neki is kevesebb ideje van már fórumozni, szal Mangazinra sem ír már olyan gyakran, mint korábban, pedig az volt a kedvenc törzshelye. ^^"
Péter írta:Szóval igen, oldfagség ide vagy oda, a régi fórumoknak valóban meg volt az az előnyük, hogy a nagyon hülyéket, viszonylag hamar kiszórták.
Igen, illetve az is belejátszhat ebbe, amit fentebb írtam itt, hogy mivel messze nem volt még "minden második ember" animés (oké, ma sem azok, de a régi helyzettel összehasonlítva már majdnem... XD), ezért a "hülyegyereknek" is jobban érdekében állt, hogy tudjon viselkedni, mivel azért mégsem akarta kirúgatni magát az egyetlen olyan felületről, ahol eltűrik a "japánmesés baromságait". Ma már ez kevésé áll fenn, hiszen ha Ricsi mondjuk ki is rúgatja magát minden netes felületről, még mindig ott lesz neki Jóska és Pista, a sulis legjobb barátai, akikkel akármikor megdumálhatják, hogy Naruto mekkora istenkirály. :dirr:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Igen, illetve az is belejátszhat ebbe, amit fentebb írtam itt, hogy mivel messze nem volt még "minden második ember" animés (oké, ma sem azok, de a régi helyzettel összehasonlítva már majdnem... XD), ezért a "hülyegyereknek" is jobban érdekében állt, hogy tudjon viselkedni, mivel azért mégsem akarta kirúgatni magát az egyetlen olyan felületről, ahol eltűrik a "japánmesés baromságait". Ma már ez kevésé áll fenn, hiszen ha Ricsi mondjuk ki is rúgatja magát minden netes felületről, még mindig ott lesz neki Jóska és Pista, a sulis legjobb barátai, akikkel akármikor megdumálhatják, hogy Naruto mekkora istenkirály. :dirr:
Többek között, ezért is rosszabb a mostani "face éra" mivel most már még annyira sem kell alkalmazkodni a másikhoz, mint anno. Lévén pár gombnyomással, bárki létre tudja hozni az N+1. Anime Imádók klubot, ahol írogathatja a saját hülyeségeit, és bármilyen kretén is legyen, 2-3 haverja biztos akad, akik bátorítják.

Ugyanez megy manapság YT-n, ahol még régen azért hozni kellett egy szintet ahhoz, hogy rajongóid legyenek, mint FreddyD esetében. Addig manapság már a legalja semmivel is össze lehet hozni 10.000 feliratkozót. Lásd ott van ugye az Éjjel-Nappal Debrecen "sztárja", a Magyar Youtube trash celebrityje, Molnár Krisztián. (Aki nem tudná ki ez, az képzeljen el egy 26 éves, 200 kilós munkanélkülit, akinek odáig terjed a tehetsége, hogy live videókat készít arról, ahogy részegen, party of onet játszik otthon.)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Péter írta: Lásd ott van ugye az Éjjel-Nappal Debrecen "sztárja", a Magyar Youtube trash celebrityje, Molnár Krisztián. (Aki nem tudná ki ez, az képzeljen el egy 26 éves, 200 kilós munkanélkülit, akinek odáig terjed a tehetsége, hogy live videókat készít arról, ahogy részegen, party of onet játszik otthon.)
Hát ezt elolvasni is rosszat tett az agyszintemnek... még jó, hogy nekem a magyar YT kimerül Szirmaiban és amíg volt a Dumaraguban. Oka van ennek, gyerekek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Többek között, ezért is rosszabb a mostani "face éra" mivel most már még annyira sem kell alkalmazkodni a másikhoz, mint anno. Lévén pár gombnyomással, bárki létre tudja hozni az N+1. Anime Imádók klubot, ahol írogathatja a saját hülyeségeit, és bármilyen kretén is legyen, 2-3 haverja biztos akad, akik bátorítják.
Igen. Jó példa erre mindenki kedvenc "vasutasa", de igazából nem-animés csoportokban is láttam már olyat, hogy amikor beszabadult egy hülye, akit eleinte türelemmel, majd később egyre idegesebben próbáltunk "okítani", akkor azt "természetesen" nem úgy reagálta le, hogy magába szállt volna és próbált volna ő is fejlődni, hanem helyette sértődötten "kivonult", majd rá öt percre nyitott saját csoportot (már a címben is helyesírási hibával...), mondván, hogy "oké, akkor ha ott nem kértek belőlem, majd itt megmutatom, milyen klafa vagyok!" Talán nem véletlen, hogy azóta sem hallottunk róla. :D
Péter írta:Ugyanez megy manapság YT-n, ahol még régen azért hozni kellett egy szintet ahhoz, hogy rajongóid legyenek, mint FreddyD esetében. Addig manapság már a legalja semmivel is össze lehet hozni 10.000 feliratkozót. Lásd ott van ugye az Éjjel-Nappal Debrecen "sztárja", a Magyar Youtube trash celebrityje, Molnár Krisztián. (Aki nem tudná ki ez, az képzeljen el egy 26 éves, 200 kilós munkanélkülit, akinek odáig terjed a tehetsége, hogy live videókat készít arról, ahogy részegen, party of onet játszik otthon.)
Jézusom, "Éjjel-Nappal Debrecen", ilyen van? ::jcrazy:: Sajnos helybéliként muszáj leszek legalább minimum belenézni, de már előre félek, az eredeti budapesti verzió is felér egy szellemi kútmérgezéssel... MK-hoz viszont már volt "szerencsém", őt valahogy úgy reagáltam le, hogy "...ez most komoly?" Amúgy a külseje egy dolog, nála durvább kinézetű fazonok is futottak már be "karriert" akár nemzetközileg is a YouTube-on, de azért ők mindig adtak is valamit cserébe, pl. ha mást nem, elmondta, hogy mit gondol az adott anime részről megnézés után, vagy ilyesmi. MK videóiban viszont mintha még történni sem nagyon történne semmi, de azért így is van annyi fanja, hogy ha jól rémlik, neki sikerült egyszer pl. összelobbizni magának annyi pénzt, hogy a fanok vegyék meg a gépébe az új alaplapot, mert hát ugye miért ne? :dirr:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Itt. :D Bár remélem, nem okoztam túl nagy csalódást azzal, hogy a DA-s feltöltéseimnek köze nincs az animéhez/mangához, ugyanis a saját rovaros fotóimat gyűjtöm ide. :) (Pontosabban az összes eddigi fotó kb. 10%-át, amiket úgymond eléggé "artistic"-nek ítéltem ahhoz, hogy fel merjek rakni a DeviantArt-ra. :lol: ) Ez a másik nagy hobbim az anime mellett és ha már a rajzoláshoz fakezem van, írni meg lusta vagyok (pláne angolul, pedig ugye Devin úgy lenne igazán értelme XD), akkor maradt nekem a fotózás, főleg, hogy ha amúgy is kijárok erdőre-mezőre "bogarászni", akkor nem kerül sokkal több plusz energiába lekapni közben ezt azt. :) Persze ha így is érdekel titeket a dolog, nyugodtan nézzetek szét, kommentáljatok, vegyetek fel "devi-havernak" (ha van ott ilyen, mert túl sokat még nem használtam XD), meg minden ilyesmi. :D (És a képek témája miatt ide ki kell írnom, hogy: "Ayla nyugalmának megzavarására alkalmas képsorok következnek", bár talán 1-2 színes bogár, vagy szép lepke még neki is be fog jönni, meg amúgy sincs még fenn túl sok kép. XD Ja igen, az előző postom félreérthető volt, azt a "90% feltöltést" én arra értettem, hogy leginkább mások feltöltéseit nézegetem, mert én azért még nem árasztottam el több tucat képpel a Devit. XD)
Már ott is vagyok :) Volt nekem is makrózós korszakom, még tán lesz is, azért nem adtam fel teljesen a fotózást... Szóval el is nézegetem őket, jó lesz ez. Be is watcholtalak.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ayla írta:Hát ezt elolvasni is rosszat tett az agyszintemnek... még jó, hogy nekem a magyar YT kimerül Szirmaiban és amíg volt a Dumaraguban. Oka van ennek, gyerekek.
Én inkább Dancsós voltam mindig is, de őt is csak addig bírtam, amíg szar magyar filmeket, meg politikai kampány videókat kritizált. A "szakszerűen" sorozatát például, egyáltalán nem tartom viccesnek.

MK videóiból, ha még eddig egyet se láttál, akkor őrizd is meg eme jó szokásod, mert valami minősíthetetlenek. Azért egy reakció videót belinkelnék, mert ott a srác, elég jól elmondja a lényeget, 8 és 13 perc között.
Titkos írta:Jézusom, "Éjjel-Nappal Debrecen", ilyen van? ::jcrazy:: Sajnos helybéliként muszáj leszek legalább minimum belenézni, de már előre félek, az eredeti budapesti verzió is felér egy szellemi kútmérgezéssel...
Félreértetted, olyan hogy Éjjel-Nappal Debrecen, mint külön műsor, szerencsére nincs. =) Ezt a minősítést MK kapta meg az után, hogy rendre összebalhézott, majd kibékült egy gyerekkel, ami a végén már odáig fajult, hogy ki került róla facebookra, valami kép, amin meztelenül van. (Az már csak mellékes, hogy előtte a srác már lehúzta 20.000 forinttal, meg hasonlók.)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ha már IRC szóbakerült, akkor jelzem, hogy az aoianime csatorna még mindig él és virul egy kis létszámú de igen kitartó csapattal. Amikor nagyon nincs mit csinálnom, én is be szoktam nézni. Lolis képek és egyéb NSFW dolgok természetesen még mindig nagy mennyiségben jelen vannak :). De mellette sok cuki cicás-egyéb kép, némi politika, geekség, random témák és sok egyéb "érdekesség" (vagy épp síri csend) várja a látogatókat :D. Főleg huszonsok és attól idősebb tagok maradtak ott mostanra. Szóval csupa kedves komoly dolgozó ember jár oda :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Már ott is vagyok :) Volt nekem is makrózós korszakom, még tán lesz is, azért nem adtam fel teljesen a fotózást... Szóval el is nézegetem őket, jó lesz ez. Be is watcholtalak.
Köszi! :) Mondjuk nem túl gyakoriak a frissítések, (főleg most nem, hogy ebben a dögmelegben még a házból sem megyek ki, ha lehetőségem van rá, nem hogy erdőn-mezőn hajkurásszam a "fotóalanyokat"), de azért igyekszem bizonyos időközönként foglalkozni az oldallal. :)
Péter írta:
Ayla írta:Hát ezt elolvasni is rosszat tett az agyszintemnek... még jó, hogy nekem a magyar YT kimerül Szirmaiban és amíg volt a Dumaraguban. Oka van ennek, gyerekek.
Én inkább Dancsós voltam mindig is, de őt is csak addig bírtam, amíg szar magyar filmeket, meg politikai kampány videókat kritizált. A "szakszerűen" sorozatát például, egyáltalán nem tartom viccesnek.
Én mindkettőt bírtam, de Szirmainak mintha már egy ideje nagyon a fejébe szállt volna ez az egész (mások is írták már neki, hogy "a műsorod egyre kevésbé szól filmekről és egyre inkább rólad"), Dancsó meg úgy látszik, kifogyott a szar magyar filmekből, mint alapanyagokból, mert áttért az ilyen Asylum B-filmek fikázására, azokban viszont szinte semmi "pláne" nincs, hiszen külföldi videósok közül már egy tucat másik szétcincálta őket előtte. (Pedig még mindig várok tőle egy Bakkerman-fikázást... :lol: Ha bejelenti, hogy neki az a film tetszett és nem találja rossznak, az lesz számomra az igazi csalódás benne. XD) Szóval nézni még nézem őket, de már mindkettőt jóval kisebb lelkesedéssel, ahhoz képest, amennyire az első 1-2 évükben rajongtam értük.
Péter írta:Félreértetted, olyan hogy Éjjel-Nappal Debrecen, mint külön műsor, szerencsére nincs. =) Ezt a minősítést MK kapta meg az után, hogy rendre összebalhézott, majd kibékült egy gyerekkel, ami a végén már odáig fajult, hogy ki került róla facebookra, valami kép, amin meztelenül van. (Az már csak mellékes, hogy előtte a srác már lehúzta 20.000 forinttal, meg hasonlók.)
Jaaa, vagy úgy! :D Szép ez is, de elsőre tényleg attól tartottam, hogy valaki esetleg az eredetiből "ihletet merítve" elkészítette az Éjjel-Nappal Budapest YouTube-os, "Tesco gazdaságos" változatát. ^^" De akkor miért "Debrecen"? MK is innen származik, vagy a másik srác volt debreceni?
Hikari írta:Ha már IRC szóbakerült, akkor jelzem, hogy az aoianime csatorna még mindig él és virul egy kis létszámú de igen kitartó csapattal. Amikor nagyon nincs mit csinálnom, én is be szoktam nézni. Lolis képek és egyéb NSFW dolgok természetesen még mindig nagy mennyiségben jelen vannak :). De mellette sok cuki cicás-egyéb kép, némi politika, geekség, random témák és sok egyéb "érdekesség" (vagy épp síri csend) várja a látogatókat :D. Főleg huszonsok és attól idősebb tagok maradtak ott mostanra. Szóval csupa kedves komoly dolgozó ember jár oda :)
Ezt jó hallani! :) Én elkönyveltem magamban, hogy ha a fórum látogatottsága is ennyire megcsappant, akkor az IRC chat valószínűleg már jóval előtte "meghalt", de akkor ezek szerint még az is tartja magát. :) Mondjuk járni nem fogok rá, de nem konkrétan ezzel a csatornával szemben van ellenérzésem, egyszerűen csak időm sincs ma már chatelni, meg az IRC-t igazából valahogy sosem csíptem. ^^" (Oké, én a legtöbb új programmal így vagyok, de pl. a torrenttel "kebelbarátok" lettünk azóta, pedig az elején még nagyon ellenszenves volt, ellenben az IRC-t valahogy így 10 év után sem sikerült megkedvelnem. ^^")
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:a csúcs eddig Bashon egy Megli-Mufurc beszélgetés volt, ahol nem tudom már melyikük kérdezte a másiktól egy szereplőnél, hogy "ez az offical neve?", mire a másik: "Hát a Biblia szerint ja..." XDDDDD
Erre gondolsz szerintem. Erre emléxem is, már rohadt régi... Anno véletlenül fenn voltam az egyetemi könyvtárból a csatin amikor ezt nyomták, és ha jól emlékszem a Maria-sama ga miteru volt a téma, Mufi meg eléggé beleélte magát a dologba :D
Titkos írta: Ja, amúgy a Bash.hu-t én alapból bírom (ahogy egyeseknek a 4chanra járni "guilty pleasure", nekem meg Bashra... XD)
Nekem is, csak nagy bánatomra már jópár éve nem frissült :(
Péter írta:az Éjjel-Nappal Debrecen "sztárja", a Magyar Youtube trash celebrityje, Molnár Krisztián.
LOL Molnár Krisztián XD Én mindig szívesen nézem a "produkcióit", és bár az alpári alja duma, amit részegen előad, nem vonz túlzottan, de azt semmiképp nem mulasztanám el, ha egyszer totál bekészülve leesne a székről. :D A múltkor már majdnem összejött, mert kiment valamiért (talán elfogyott a pálesz mellé a kísérő?), és amikor jött vissza, akkor sikerült majdnem a szék mellé ülnie, de az utolsó pillanatban azért meg tudott kapaszkodni az asztal sarkában. Francba. Mert ha egyszer onnan leesik, kizárt hogy vissza tudjon ülni, főleg olyan állapotban amiben ezeket a remek közvetítéseket nyomni szokta, csak kapálózna háton fekve mint egy felborult krumplibogár :D De a páleszesüveget azért így is leverte, így sajnos a buli sem tartott utána sokáig T_T.

Dancsót meg sose szerettem, nem volt vicces amit előad (nekem legalábbis). Most meg annyira fel van hájpolva, hogy csak nézek, ki ez a csávó és mit tett le az asztalra, mert ahogy olvasom mindenféle műsorokba hívják, és ráadásul szakértőnek meg zsűritagnak, mindezt azért mert összedobott pár "vicces" videót? Ahogy látom eléggé el is szállt a gyerek, pedig nem nagyon van mire. Tipikus netceleb, egy fokkal se jobb mint az ilyen Kim Kardashian-féle figyelemkurvák. Akkor már inkább Molnár Krisztián -_-
Hikari írta:Ha már IRC szóbakerült, akkor jelzem, hogy az aoianime csatorna még mindig él és virul egy kis létszámú de igen kitartó csapattal.
Na erre nem számítottam, én is azt hittem mint Titkos, hogy már régen bekakukkolt :D Melyik szerveren vagytok? Eltéről, extráról, sotéról és atw-ről nem tudok bejelentkezni, asszem ezeken volt régen. Benéznék kik járnak még fel.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Erre gondolsz szerintem. Erre emléxem is, már rohadt régi... Anno véletlenül fenn voltam az egyetemi könyvtárból a csatin amikor ezt nyomták, és ha jól emlékszem a Maria-sama ga miteru volt a téma, Mufi meg eléggé beleélte magát a dologba :D
Á, igen, ez lesz az, köszönöm! :D (Amúgy ha te Bashon belefutsz 1-1 ilyen animés beszélgetésbe, egyből mented a linkjét? XD Vagy hogy tudod ezeket így "zsebből kivágni"? XD)
Surci írta:Nekem is, csak nagy bánatomra már jópár éve nem frissült :(
Na igen, meg feltűnt, hogy nem annyira nagy az adatbázisuk, mert ha csak a randomot nyomogatom, akkor is elég sűrűn szembe szokott jönni 1-1 olyan beszélgetés, amire egyből ráismerek, hogy én ezt már olvastam korábban úgy kétszer-háromszor. Szerencsére viszont olyan gyakran azért nem megyek fel, ezt ilyen "hangulatjavítás végszükség esetére" módszernek szoktam használni, így még bőven maradt min röhögnöm. :D (Azért sem járok fel rá amúgy túl gyakran, mert nagyon könnyen ott ragad előtte az ember... XD)
Surci írta:LOL Molnár Krisztián XD Én mindig szívesen nézem a "produkcióit", és bár az alpári alja duma, amit részegen előad, nem vonz túlzottan, de azt semmiképp nem mulasztanám el, ha egyszer totál bekészülve leesne a székről. :D A múltkor már majdnem összejött, mert kiment valamiért (talán elfogyott a pálesz mellé a kísérő?), és amikor jött vissza, akkor sikerült majdnem a szék mellé ülnie, de az utolsó pillanatban azért meg tudott kapaszkodni az asztal sarkában. Francba. Mert ha egyszer onnan leesik, kizárt hogy vissza tudjon ülni, főleg olyan állapotban amiben ezeket a remek közvetítéseket nyomni szokta, csak kapálózna háton fekve mint egy felborult krumplibogár :D De a páleszesüveget azért így is leverte, így sajnos a buli sem tartott utána sokáig T_T.
Ja, hogy ez a "részeg party of one" nála nem valami egyszeri videó volt, hanem rendszeresen csinálja, mondhatni, ez az egyik fő profilja? :D
Surci írta:Dancsót meg sose szerettem, nem volt vicces amit előad (nekem legalábbis). Most meg annyira fel van hájpolva, hogy csak nézek, ki ez a csávó és mit tett le az asztalra, mert ahogy olvasom mindenféle műsorokba hívják, és ráadásul szakértőnek meg zsűritagnak, mindezt azért mert összedobott pár "vicces" videót? Ahogy látom eléggé el is szállt a gyerek, pedig nem nagyon van mire. Tipikus netceleb, egy fokkal se jobb mint az ilyen Kim Kardashian-féle figyelemkurvák. Akkor már inkább Molnár Krisztián -_-
Mondjuk azért Kimmel, meg Molnár Krisztiánnal nem említeném egy lapon, Dancsó azért ad (vagy legalábbis valaha adott XD) valamit a népszerűségért cserébe, még ha egyéni ízlés kérdése is, hogy ez kinek mennyire jön be. :) Egyébként ő (vagy akár Szirmai) még így is kispályások az amcsi "nagymesterekhez" képest (Nostalgia Critic, Angry Video Game Nerd, stb.), utóbbiaknak ugyanis annyira bejött ez a "pár vicces videó", hogy konkrétan ezt űzik állásszerűen, jókat keresnek rajta. :D Criticről konkrétan tudom, hogy amint észrevette még viszonylag korán, hogy "hé, ebből a videózásból annyi pénz befolyik nekem, hogy akár meg is tudnék belőle élni!", egyből dobbantott a régi munkahelyéről. XD Méghozzá tette ezt olyan módon, hogy azt tanítani kellene. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:ha te Bashon belefutsz 1-1 ilyen animés beszélgetésbe, egyből mented a linkjét? XD Vagy hogy tudod ezeket így "zsebből kivágni"? XD)
Onnan hogy emléxem egy jó részükre, meg a bash felső sávjában ott a kereső. Elég beírni hogy Megli, mufurc, stb... :vigyor:
Titkos írta:Ja, hogy ez a "részeg party of one" nála nem valami egyszeri videó volt, hanem rendszeresen csinálja, mondhatni, ez az egyik fő profilja?

EZ. Emellett volt még pár, magát rendesen lejárató videó, pl. szerelmi vallomások valami Annának (nem biztos hogy a benne használt hangnemmel kellene próbálkoznia, de ő tudja), vagy amikor megpróbált szökőárat generálni egy kerti medencében - aztán amilyen nyomi, a végén még a kamerát is eláztatta :D De amúgy a piálós one-man-show az alap specifikációja. Nem, viccesnek ez sem vicces, csak annyira szánalmas hogy már röhög az ember.
Titkos írta:Mondjuk azért Kimmel, meg Molnár Krisztiánnal nem említeném egy lapon, Dancsó azért ad (vagy legalábbis valaha adott XD) valamit a népszerűségért cserébe, még ha egyéni ízlés kérdése is, hogy ez kinek mennyire jön be. Egyébként ő (vagy akár Szirmai) még így is kispályások az amcsi "nagymesterekhez" képest (Nostalgia Critic, Angry Video Game Nerd, stb.)
Az utóbbi kettő munkásságát ismerem, és szvsz messze nem lehet egy lapon említeni őket se Szirmayval, se Dancsóval. Valahol azért érzem közelebb a párhuzamot Kimmel vagy a fenti Fat Buu-val, mert azért Nostalgia vagy Nerd azért tud minőségi kontentet produkálni, míg a fentiek csak sima figyelemkurvák - és ripacsok. Legszebben akkor vehető ez észre, hogy befutásuk után jellemzően leeresztenek, közben meg összeszednek egy csomó, jellemzően nem túl magas értelmi színvonalon álló fant, és ha esetleg nekik nem tetsző kritika érkezik a "munkásságukra", akkor ezt rögtön a személyük elleni támadásnak veszik. Persze a fanhordájuk meg uszul ezerrel, hogy be mertek szólni a "MESTERNEK". Nagyon szép példa volt erre,a mikor asszem a tavalyi Ki mit Tube-on egy Noémi nevű csaj (most függetlenül attól, hogy az ő produkciója mennyire értékelhető), a helyén kezelte Petike produkcióját, a fanjai, köztük a legnagyobb (szintén megérne egy misét) meg egyből ugrottak védeni a Mestert.

Na mindegy, lehet hogy nekem ilyen elcseszett a humorérzékem, de nekem már a MAR se volt vicces :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Én mindkettőt bírtam, de Szirmainak mintha már egy ideje nagyon a fejébe szállt volna ez az egész (mások is írták már neki, hogy "a műsorod egyre kevésbé szól filmekről és egyre inkább rólad"), Dancsó meg úgy látszik, kifogyott a szar magyar filmekből, mint alapanyagokból, mert áttért az ilyen Asylum B-filmek fikázására, azokban viszont szinte semmi "pláne" nincs, hiszen külföldi videósok közül már egy tucat másik szétcincálta őket előtte. (Pedig még mindig várok tőle egy Bakkerman-fikázást... :lol: Ha bejelenti, hogy neki az a film tetszett és nem találja rossznak, az lesz számomra az igazi csalódás benne. XD) Szóval nézni még nézem őket, de már mindkettőt jóval kisebb lelkesedéssel, ahhoz képest, amennyire az első 1-2 évükben rajongtam értük.
Igazság szerint, már mindkettőjüknek rég abba kellett volna hagyni. Ezért is volt jobb, például FreddyD, mert ő amellett, hogy hanyagolta a ripacskodást, és természetesen adta magát, azt is tudta, mikor kell abbahagyni. Mikor érezte, hogy kezd kiégni, és már nem csinálja olyan lelkesedéssel, mint annak előtte, akkor elköszönt, és elment.
Titkos írta:De akkor miért "Debrecen"? MK is innen származik, vagy a másik srác volt debreceni?
MK a Debreceni. A másik az ha jól tudom Pesti, de nem biztos.
Surci írta:LOL Molnár Krisztián XD Én mindig szívesen nézem a "produkcióit", és bár az alpári alja duma, amit részegen előad, nem vonz túlzottan, de azt semmiképp nem mulasztanám el, ha egyszer totál bekészülve leesne a székről. :D
MK videói, nálam abba a kategóriába tartoznak, amiket egyszerűen képtelen vagyok, 2-3 másodpercnél tovább elviselni. Eddig összesen két videóját láttam, a többi mind róla készült, ilyen-olyan paródiák voltak, amik persze mindig sokkal jobbak szoktak lenni, mint az eredeti. =)

A magam részéről, én egy felől csak elismerni tudom azokat, akiknek van elég türelmük, kitartásuk ahhoz, hogy MK 20-30 perces elmélkedéseit a nagy büdös semmiről, meg a másfél-két órás babaszós livejait végignézzék, majd abból kivagdossák a megfelelő részeket egy-egy paródiához. Másfelől viszont, értetlenül állok előtte, mert szerintem ez a gyerek, nem ér annyit, hogy órákat áldozzanak rá. Annyi más dolog van, amivel értelmesebben el lehet tölteni az időt. =)
Surci írta:
Titkos írta:Mondjuk azért Kimmel, meg Molnár Krisztiánnal nem említeném egy lapon, Dancsó azért ad (vagy legalábbis valaha adott XD) valamit a népszerűségért cserébe, még ha egyéni ízlés kérdése is, hogy ez kinek mennyire jön be. Egyébként ő (vagy akár Szirmai) még így is kispályások az amcsi "nagymesterekhez" képest (Nostalgia Critic, Angry Video Game Nerd, stb.)
Az utóbbi kettő munkásságát ismerem, és szvsz messze nem lehet egy lapon említeni őket se Szirmayval, se Dancsóval. Valahol azért érzem közelebb a párhuzamot Kimmel vagy a fenti Fat Buu-val, mert azért Nostalgia vagy Nerd azért tud minőségi kontentet produkálni, míg a fentiek csak sima figyelemkurvák - és ripacsok. Legszebben akkor vehető ez észre, hogy befutásuk után jellemzően leeresztenek, közben meg összeszednek egy csomó, jellemzően nem túl magas értelmi színvonalon álló fant, és ha esetleg nekik nem tetsző kritika érkezik a "munkásságukra", akkor ezt rögtön a személyük elleni támadásnak veszik. Persze a fanhordájuk meg uszul ezerrel, hogy be mertek szólni a "MESTERNEK". Nagyon szép példa volt erre,a mikor asszem a tavalyi Ki mit Tube-on egy Noémi nevű csaj (most függetlenül attól, hogy az ő produkciója mennyire értékelhető), a helyén kezelte Petike produkcióját, a fanjai, köztük a legnagyobb (szintén megérne egy misét) meg egyből ugrottak védeni a Mestert.
Én is azon az állásponton vagyok, hogy Dancsót és Szirmait, azért ne hasonlítgassuk már MK-hoz, mert még előbbi kettő, pályafutása első éveiben, tényleg letett valami értékelhetőt az asztalra, addig MK csak elvett onnét. Más téma, hogy mint mondtam, már mindkettőnek rég abba kellett volna hagyni. Tény, hogy a hírnévvel sajnos, megnőtt az arcuk, és a tartalmi kritikát is egyre inkább felváltja náluk, az öncélú ripacskodás.

A KimitTube esethez annyit, hogy Dancsó troll videója, szerintem azért volt jó, mert rámutatott arra, hogy egyrészt, milyen elképesztő hülyeségeket képesek feltölteni az emberek a youtubera. Másrészt, hogy közülük mennyien hiszik azt, hogy az tényleg ér is valamit, és versenyt lehet vele nyerni. Erre Noémi flegma reakciója, tényleg nem volt épp a legjobb, mert rajta kívül, szinte mindenki látta, hogy Dancsó csak trollkodni akart, egyébként meg tesz az egészre.

Tomcatnek, most függetlenül attól, hogy Dancsó a haverja, és ezért lehet rá azt mondani, hogy "bevédte", szintén igaza volt, Noémivel kapcsolatban.
Az a csaj ugyanis, tényleg azt hiszi magáról, hogy azért, mert őt, meg az elcseszett paint "művészetét" megfuttatta a Vodafone, ő már valaki, és az, amit ő csinál, az ér valamit.
Surci írta:Na mindegy, lehet hogy nekem ilyen elcseszett a humorérzékem, de nekem már a MAR se volt vicces :P
Őszintén? Én se, pedig az egyikben még benne is voltam. :vigyor: Volt szerencsém belülről látni az egész MAR-t, látni azokat a műveket is, amik végül bele se kerültek, a végső változatba. (Elárulom, Luggi amúgy keményen szelektált közöttük.) Lényeg, hogy amíg ott voltam, szomorúan tapasztaltam, hogy ez a magyar szinkron paródia dolog, még mindig nagyon messze áll, a hasonló felütésű külföldiektől.

Az a baj, hogy sokan még mindig olyan, gyakran 15 éves alapokhoz nyúlnak vissza, amik már 10 évvel ezelőtt is agyonhasználtak voltak. Gondolok itt olyanokra, mint a Narancs, Tetves, és Dugó, az Oroszlánkirály, vagy amikor a South Park moziban, Garrison órát tart. Ezekből máig rengeteg készül. Aztán ott van az az eset, amikor a 15 éves gyerek, vesz a Tescoban egy 500 forintos mikrofont, össze-vissza káromkodik, és azt hiszi, ez vicces. Ilyenből is rengeteget küldtek, például a MAR-ba, nyomtam is rájuk sűrűn, az 1 csillagot. :mosoly:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Meg voltak még más viccesek is, és ha otthon leszek és el nem felejtem, előkeresem a régi archív logokat, mert tudtak azért alkotni a tisztelt kollégák :D
Köszi, ezt továbbítottam az egyik illetékesnek, történetesen PuppZ kollégának. :vigyor:
Péter írta:Ugyanez megy manapság YT-n, ahol még régen azért hozni kellett egy szintet ahhoz, hogy rajongóid legyenek, mint FreddyD esetében. Addig manapság már a legalja semmivel is össze lehet hozni 10.000 feliratkozót. Lásd ott van ugye az Éjjel-Nappal Debrecen "sztárja", a Magyar Youtube trash celebrityje, Molnár Krisztián. (Aki nem tudná ki ez, az képzeljen el egy 26 éves, 200 kilós munkanélkülit, akinek odáig terjed a tehetsége, hogy live videókat készít arról, ahogy részegen, party of onet játszik otthon.)
Ilyenkor tényleg örülök, hogy ezekről az emberekről fogalmam sincs és nincs is nagyon kedvem bepótolni a "lemaradásomat". YT-n eleve kevés embert követek figyelemmel, a magyarokat pedig 1 kezemen meg tudnám számolni. FreddyD-t bírom, neki tényleg jó videói vannak, meg a Yogscast-hoz volt párszor szerencsém, ők is hoznak egy szintet, bár nem vagyok túl nagy fanjuk.
Titkos írta:Én mindkettőt bírtam, de Szirmainak mintha már egy ideje nagyon a fejébe szállt volna ez az egész (mások is írták már neki, hogy "a műsorod egyre kevésbé szól filmekről és egyre inkább rólad"), Dancsó meg úgy látszik, kifogyott a szar magyar filmekből, mint alapanyagokból, mert áttért az ilyen Asylum B-filmek fikázására, azokban viszont szinte semmi "pláne" nincs, hiszen külföldi videósok közül már egy tucat másik szétcincálta őket előtte. (Pedig még mindig várok tőle egy Bakkerman-fikázást... :lol: Ha bejelenti, hogy neki az a film tetszett és nem találja rossznak, az lesz számomra az igazi csalódás benne. XD) Szóval nézni még nézem őket, de már mindkettőt jóval kisebb lelkesedéssel, ahhoz képest, amennyire az első 1-2 évükben rajongtam értük.
Ezzel tökéletesen egyetértek, korábban nekem is bejött mindkét csávó, de manapság csak 1-2 videót nézek meg, ami valamennyire felkelti az érdeklődésemet. Hardcore fanjuk mondjuk sose voltam. Emlékszem egyszer HoldfényConra meghívták Szirmait, a főszínpadi előadásának megnézése helyett inkább mentem DDR-ezni és a barátnőmmel beszélgetni. :dirr: Dancsón meglepődtem, mert visszakerestem, hogy az elején milyen filmeket fikázott és tökre meglepődtem, hiszen főként magyar produkciókat találtam a kezdő korszakából. Az Asylum filmek pedig azoknak lehetnek "érdekesek", akik nem követik a nemzetközi csatornákat, mert teszem azt nem tudnak angolul. Dancsónak egyébként a videók alatti komment válogatása szokott néha bejönni, a kérdezz-felelek annyira nem. Szirmai még elmegy, de az ő videóinak a minősége is zuhanni kezdett.

Plusz én igazából úgy vagyok vele, hogy szubjektív kritikát szinte bárki meg tud fogalmazni ilyen-olyan stílusban, ők csak jókor voltak jó helyen. Fogalmam sincs hol olvastam (csak azt tudom, hogy valami külföldi oldal volt), de az írás lényegére jól emlékszem: a filmkritikusok is ugyan olyan emberek, mint az átlag filmnézők, viszont valamiért azt hiszik, hogy ők többet/jobban tudnak dolgokat. (Néha olyan részletek felett tudnak elsiklani, amik benne voltak a filmben és magyarázatot is adtak néhány dologra. Persze utána meg jön a nyafogás, hogy milyen már, mert x-y dolgot nem magyarázták meg. Holott benne volt, csak nem figyeltek oda. :-P ) Ezért nem adok már jó rég óta filmkritikákra, ha érdekel valami megnézem, ha nem, akkor hagyom. Az esetek 80%-ban úgyis mindig ellenkező véleménnyel voltam 1-1 filmről, mint amit a megmondóemberek felraktak a netre. XD
Péter írta:Tomcatnek, most függetlenül attól, hogy Dancsó a haverja, és ezért lehet rá azt mondani, hogy "bevédte", szintén igaza volt, Noémivel kapcsolatban.
Az a csaj ugyanis, tényleg azt hiszi magáról, hogy azért, mert őt, meg az elcseszett paint "művészetét" megfuttatta a Vodafone, ő már valaki, és az, amit ő csinál, az ér valamit.
Hű, most ebben a 2 napban többet tanultam a magyar "celebekről", mint az elmúlt 1 évben összesen! Bevallom, fogalmam sincs ki ez a csaj, illetve a Vodafone-os pályafutásáról se tudok semmit. ^^" Látszik mennyire tartok lépést az úgynevezett mainstream dolgokkal.

Egy ideje nem nézek tv-t, mert a netről mindent be tudok szerezni, ami érdekel, ráadásul idióta reklámok nélkül.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Az utóbbi kettő munkásságát ismerem, és szvsz messze nem lehet egy lapon említeni őket se Szirmayval, se Dancsóval. Valahol azért érzem közelebb a párhuzamot Kimmel vagy a fenti Fat Buu-val, mert azért Nostalgia vagy Nerd azért tud minőségi kontentet produkálni, míg a fentiek csak sima figyelemkurvák - és ripacsok.
Tény, hogy az "amcsi csapat" azért magasabb színvonalon mozog, de ebben nyilván az is benne van, hogy nekik jobban van miből "műsort szerkeszteni". :D (FreddyD mondta is anno, amikor abbahagyta a game videókat, hogy csinálná ő ezt szívesen tovább is, de mivel idehaza nem lehet olyan szinten, mint mondjuk a Nerd, aki ebből él, ezért ez mindig ilyen plusz marad, amit akkor csinálsz, amikor van rá időd és energiád a munkád, magánéleted és egyéb dolgok mellett. Úgy meg már teljesen érthető módon nem érte meg neki a "végtelenségig" csinálni.) Az meg, hogy ki mennyire ripacs, minőségi, figyelemkurva, stb-stb., azért valamennyire ízlés kérdése is, mert ahogy Critic is általában epizódonként egyszer legalább levágja a szokásos női sikítozását, ami aztán a túljátszás magasfoka, Nerdnél meg szintén megvan ez, csak ő nem visít, hanem irreálisan pipa fejet vág. XD
Surci írta:Legszebben akkor vehető ez észre, hogy befutásuk után jellemzően leeresztenek, közben meg összeszednek egy csomó, jellemzően nem túl magas értelmi színvonalon álló fant, és ha esetleg nekik nem tetsző kritika érkezik a "munkásságukra", akkor ezt rögtön a személyük elleni támadásnak veszik. Persze a fanhordájuk meg uszul ezerrel, hogy be mertek szólni a "MESTERNEK".
Na igen, a fanjaik már más tészta, azt a "személyi kultuszt" én sem nagyon csípem, ami nekik "köszönhetően" kialakult Dancsó és Szirmai köré. Érdekesség, hogy míg pl. Critic simán kiírja mindig, hogy "XY conon ott leszek, mint vendég, aki le akar pacsizni velem, ott megtalál majd.", addig a fenti kettő lassan nem is megy olyan rendezvényre, ami nem róluk szól, vagy legalábbis nem "kiemelt sztárvendégként" hívják meg őket. :dirr: Igazából ők ilyen "George Lucas utat" jártak be, az elején jók voltak, aztán a népszerűségük növekedésével csökkent a munkakedvük is. Most már szinte csak úgy "összedobnak" valamit, a hype miatt úgyis mindenki meg fogja nézni. Igazából Péterrel értek egyet, hogy lehet most már több értelme lenne mindkettőjüknek leköszönni, mielőtt végleg elsikkad a "műsoruk", ahogy ezt anno tette FreddyD is, csak hát ugye a népszerűség nagy úr...
Surci írta:Nagyon szép példa volt erre,a mikor asszem a tavalyi Ki mit Tube-on egy Noémi nevű csaj (most függetlenül attól, hogy az ő produkciója mennyire értékelhető), a helyén kezelte Petike produkcióját, a fanjai, köztük a legnagyobb (szintén megérne egy misét) meg egyből ugrottak védeni a Mestert.
Igazából szerintem ebben a helyzetben jogosan védték meg többen is, mert a csaj láthatóan totál nem volt képben, hogy azt a videót Dancsó sem szánta komoly "versenyműnek", csak beküldte "trollkodni", pont azért, amit Péter is ír, hogy rávilágítson arra, hogy mekkora egy röhej eleve ez a Ki Mit Tube és hogy jellemzően pont azok maradnak ki a dologból, akik még meg is érdemelnék, hogy nyerjenek. (Ez utóbbit asszem Tomcat szebben is megfogalmazza a videójában, de gondolom értitek. XD) Aki a helyén kezelte ezt a videót, az szerintem inkább Puzsér volt, aki trollkodós nevezős videóra trollkodós zsűri videóval válaszolt, rögtön kettővel is, egy lehúzóval, illetve egy nyalizóssal. :D Noémi ezzel szemben mit csinált? Felhúzta magát azon, hogy "idejön Dancsó 80.000 feliratkozóval és azt hiszi, hogy amiért népszerű, majd viccet csinál ebből a komoly és színvonalas (ROTFLOL!) versenyből? Na, én most jól végighúzom a sárban!" Gratula Noémi, kemény csaj vagy! :D
Surci írta:Na mindegy, lehet hogy nekem ilyen elcseszett a humorérzékem, de nekem már a MAR se volt vicces :P
Jó, azért ott a poénok többsége már szerintem is közel minősíthetetlen... XD Meg igazából az zavart, hogy amíg a Nerd-öt (FreddyD), vagy a Criticet (Szirmai & Dancsó) elég jól sikerült "átültetni magyarba", addig ez a MAR sorozat (ami ugye a magyar AMV Hell akarna lenni), még a sarkáig sem ér fel az amcsi eredetinek. Ezen már tényleg masszívan érződik, hogy jellemzően az általad is említett "nem túl magas értelmi színvonalú fanok" számára dobálják ezeket össze évről évre, ahol nem kell arra törekedniük, hogy bármi eredeti, vagy tényleg vicces klip legyen a videóban, mert elég, ha bedobnak egy pedobear-t vagy trollface-t és máris röhög mindenki. (Bár mintha ezt már pont veled egyszer kiveséztük volna, talán még az AMV topicban. XD)
Péter írta:MK a Debreceni.
Uhh, micsoda legendákkal élek én egy városban... :dirr:
Péter írta:Volt szerencsém belülről látni az egész MAR-t, látni azokat a műveket is, amik végül bele se kerültek, a végső változatba. (Elárulom, Luggi amúgy keményen szelektált közöttük.)
Akkor már csak megkérdezem (már ha nem "műhelytitok", vagy ilyesmi... :D), hogy azok között, amiket ő végül kivágott, volt bármi értékelhető (esetleg szándékosan olyan, aki a jól megszokott 4chan humor mellett próbálna valami eredetibb stílust hozni?), vagy azok még a bennmaradt videók mellé sem értek fel és Luggi tényleg próbálta a sok szar közül a "gyémántokat" kihalászni? Ezen igazából már az első 1-2 MAR óta gondolkodom, hogy most a teljes magyar fandom színvonala ennyire alacsony ebből a szempontból, vagy pedig Luggi és a "válogatók" humora ennyire szar? Nagyon nem mindegy. (Már csak azért sem, mert láttam én már olyan hasonló videót, amit konkrétan egyetlen ember vágott, szerkesztett és nem éreztem úgy, hogy annyival gagyibb lenne, mint a MAR, amin nem is tudom hányan dolgoznak és mindig úgy fel van hypolva, mintha legalábbis már előre elvinné "az év AMV-je" díjat.)
Péter írta:Az a baj, hogy sokan még mindig olyan, gyakran 15 éves alapokhoz nyúlnak vissza, amik már 10 évvel ezelőtt is agyonhasználtak voltak. Gondolok itt olyanokra, mint a Narancs, Tetves, és Dugó, az Oroszlánkirály, vagy amikor a South Park moziban, Garrison órát tart. Ezekből máig rengeteg készül. Aztán ott van az az eset, amikor a 15 éves gyerek, vesz a Tescoban egy 500 forintos mikrofont, össze-vissza káromkodik, és azt hiszi, ez vicces. Ilyenből is rengeteget küldtek, például a MAR-ba, nyomtam is rájuk sűrűn, az 1 csillagot. :mosoly:
Meg eleve el kéne már ezt felejteni, hogy mindig X szinkront kell rávágni Y szinkronra. Sokszor nem is szinkronsávokat kéne pakolászni, egyszerűen csak egy passzoló zenét választani az adott jelenet/anime/szereplő alá és már az is humoros lehetne. (Legalábbis annál humorosabb, mint amit általában csinálnak, hogy random karakter szájmozgására rávágnak valami Mónika Show-s b*zdmegoló cigányt és akkor ez már szerintük automatikusan vicces.) Őszinte leszek: egyszer haverokkal ilyen sörözős este során elkezdtük összeírni (még JÓVAL azelőtt, hogy a MAR egyáltalán létezett volna), hogy ha mi csinálnánk egy ilyen "magyar AMV Hell"-t, akkor miket raknánk bele. Mi eleve csak ilyen anime - zene kombókban gondolkodtunk és állítom, hogy így is nem egy ötletünk találóbb lett, mint egy MAR videó nagy része általában. Pedig mondom, ezt mi nem is gondoltuk komolyan, csak szimplán bírtuk az AMV Hell-t és poénból elkezdtük lapra írogatni, hogy milyen lenne a mi magyar változatunk "alfa verziója". :D (Most hirtelen ilyenek rémlenek, mint a "Vasba zárd a szíved" az FMA-s Al-ra, aztán "Rossz hold kelt fel, mikor kölyköd voltam" a Soul Eaterre, vagy a "Szexi tanárnéni" az Onegai Teacher-re. XD) Persze azt is értem, hogy a MAR miért nem ezekre helyezi a hangsúlyt: itt már gondolkodni is kell, mert ha pl. lövésed nincs, hogy mi az az Onegai Teacher, illetve mi a sztorija, ezen a fenti példán sem fogsz röhögni. Akkor már egyszerűbb elővenni mindig az évi szokásos hype animét (Naruto, SAO, Shingeki, stb.) és arra rávágni valami szinkront. Az anime miatt már alapból mindenki röhög majd rajta úgyis, mert "jé, ez a singeki, ezt ösmerem!".

Ja, egyébként mákotok van, megvan a txt fájl! XD Úgyhogy egy kis ízelítő:

Wolf's Rain - Akela: Ember embernek farkasa
Ranma 1/2 - Micsoda nő ez a férfi (de akármelyik ilyen genderbend animére működik... XD)
One Piece - Carpe Diem: Álomhajó
Agent Aika - Kislány vigyázz!
Porco Rosso - Charlie: Nézz, nézz az ég felé!
Itsudatte my Santa! - Kerozin: Számcsengő
Elfen Lied - Oroszlán Szonja: Tépj szét
Kimi Ga Nozomu Eien - Mond, te kit választanál? (szintén bármelyik háremcuccnál felhasználható... XD)
Magical Shopping Arcade Abenobashi - Sliders főcímzene (Ezt most direkt Péternek, ő biztosan érteni fogja... XD)
Yakitate Japan - Bakkerman zenéje (Pedig ez pl. stílusban még menne is Luggerékhez, csak sejtem mi lenne rá a válasz: "Ki ismeri ezt az animét?", Senki, és? :D A hype-ra mentek, vagy a poénokra?)
You're Under Arrest! - Rendőrakadémia főcímzene

Na, ez most tényleg csak ilyen "kivonat", a teljes lista ennek a sokszorosa és nem mondom, hogy nincs olyan, amit ma már nem raknék bele, ha megcsinálnám, mert így utólag gagyin hat (ezt azért mi jó tíz éve írtuk, azt vegyétek hozzá... XD), de még így is elég szomorú belegondolni, hogy hatodik vagy hanyadik résznél jár a MAR és kb. minden videójuk olyan, hogy 10 jelenetből 1 ilyen, mint ezek a fentiek, a többi "Maunika Show", meg hasonló blődségek. Vagy lehet nekem van "régimódi" humorom, de inkább tudnék egy ilyen fenti összeállításon röhögni. (Közben beugrott, hogy a Dirty Pair alá meg mennyire megy a Charlie angyalai zenéje, fel is írom szerintem... XD)
Rui-chan írta:Dancsón meglepődtem, mert visszakerestem, hogy az elején milyen filmeket fikázott és tökre meglepődtem, hiszen főként magyar produkciókat találtam a kezdő korszakából.
Igen, neki ez volt eleinte a fő profilja, mondhatjuk, hogy "ezzel lett híres". Na most az egy dolog, hogy magyar filmből nincs olyan sok, ezért nyilván nem lehet évekig úgy működtetni egy YouTube csatornát, hogy kizárólag ilyeneket elemzel, viszont ettől még nem érzem úgy, hogy már mindegyiken "végigment" volt, szóval mondom, példának okáért ott vannak a Szőke-Badár filmek, azokba speciel jókat "rúghatna". XD
Rui-chan írta:Plusz én igazából úgy vagyok vele, hogy szubjektív kritikát szinte bárki meg tud fogalmazni ilyen-olyan stílusban, ők csak jókor voltak jó helyen.
Igen, szóval igazából Surci "mit tett le ez az asztalra?" kérdésére valami olyasmi lenne a válasz, hogy "különösebben semmit, mindössze jókor volt jó helyen, van, hogy már ez is elég". XD
Rui-chan írta:Fogalmam sincs hol olvastam (csak azt tudom, hogy valami külföldi oldal volt), de az írás lényegére jól emlékszem: a filmkritikusok is ugyan olyan emberek, mint az átlag filmnézők, viszont valamiért azt hiszik, hogy ők többet/jobban tudnak dolgokat. (Néha olyan részletek felett tudnak elsiklani, amik benne voltak a filmben és magyarázatot is adtak néhány dologra. Persze utána meg jön a nyafogás, hogy milyen már, mert x-y dolgot nem magyarázták meg. Holott benne volt, csak nem figyeltek oda. ) Ezért nem adok már jó rég óta filmkritikákra, ha érdekel valami megnézem, ha nem, akkor hagyom. Az esetek 80%-ban úgyis mindig ellenkező véleménnyel voltam 1-1 filmről, mint amit a megmondóemberek felraktak a netre. XD
Én is valahogy így vagyok egyébként ezekkel. Megnézni megnézem/elolvasom őket, de lehetőleg csak a film után, vagy ha valamiért mégis "muszáj" a film előtt, igyekszem, hogy ne befolyásolja a véleményemet. Sajnos amúgy a Szirmai/Dancsó "személyi kultuszba" ez is beférkőzött, vagyis sok rajongójuk teljesen úgy áll hozzá, hogy "amelyik filmről a Geri/Peti azt mondja, hogy jó, az jó, amelyiket meg lehúzzák, azt már meg sem nézem!" (Nem véletlen, hogy pl. a sok GyU-fan szó szerint előre megkérte Szirmait, hogy még ha esetleg lesznek is bajai a Hobbittal, lehetőleg ne törölje fel vele teljesen a padlót, mert nekik ez nem esne jól. Persze ez meg a másik hülyeség, amikor a fan nem bírja elviselni, ha fansága tárgyát bántják, de ettől még tény, hogy kvázi ezek a vloggerek jelentős tömeget mozgatnak, akikre így vagy úgy, de hatást gyakorolnak és ezt a felelősséget nem lehet elmismásolni.)
Rui-chan írta:Hű, most ebben a 2 napban többet tanultam a magyar "celebekről", mint az elmúlt 1 évben összesen! Bevallom, fogalmam sincs ki ez a csaj, illetve a Vodafone-os pályafutásáról se tudok semmit. ^^" Látszik mennyire tartok lépést az úgynevezett mainstream dolgokkal.
Mondjuk speciel erről a Mondik Noémiről én a "Dancsós balhéja" előtt még csak nem is hallottam és gondolom nem vagyok ezzel egyedül. XD Mondhatjuk, hogy pont a Dancsónak való beszólása kb. nagyobb reklámot csinált neki, mint előzőleg akármelyik "Paint art"-ja, vagy reklámban való szereplése, vagy mit tudom én, micsoda... XD
Rui-chan írta:Egy ideje nem nézek tv-t, mert a netről mindent be tudok szerezni, ami érdekel, ráadásul idióta reklámok nélkül.
Dettó, de egyébként pont ezért mondom, hogy a vloggereket ma már nem nagyon lehet elhanyagolni, mert ők lesznek a jövő szórakoztatóiparosai. (Vagy máris azok? XD) Asszem pont Péter is írt erről, hogy ami nekünk anno mondjuk még Eminem, meg Britney Spears volt, az a mai tizenéveseknek már Szirmai, Dancsó és társaik. Ez mondjuk érthető, igazából az egyik ok, amiért szinte teljesen leszoktam a TV-ről, az az, hogy milyen már, hogy én akkor nézzem a filmet, amikor ők kiírják, hogy kezdődik, meg reklámokkal szakítsák meg? XD Letöltöm és akkor nézem, amikor én akarom, olyan megszakításokkal (már ha muszáj egyáltalán XD), amikor én akarom, stb. XD Ez van, az internet mindannyiunkat "elkényeztetett". XD Mondjuk média szakon az egyik tanárunk anno pont ezt ecsetelte, hogy szerinte ha a TV nem áll rá mondjuk arra, hogy pl. okostelefonon mi válasszuk ki, hogy melyik flimet nézzük a kínálatukból és mikor, akkor szépen "el fogja veszíteni a versenyt" és ebben van is valami szerintem.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Péter írta:MK videói, nálam abba a kategóriába tartoznak, amiket egyszerűen képtelen vagyok, 2-3 másodpercnél tovább elviselni.
Na azért én sem nonstop nyomom, annyi felesleges agysejtem nincs, de háttérben általában megy, és 10-20 percenként oda szoktam kattintani, főleg a vége felé, amikor már kész van :D De le nem maradok semmiről, a chatfalon úgyis írják ha volt valami extra, meg aztán vannak az általad említett összefoglalók is ugye :D
Péter írta:Tény, hogy a hírnévvel sajnos, megnőtt az arcuk, és a tartalmi kritikát is egyre inkább felváltja náluk, az öncélú ripacskodás.
Pont erre gondoltam én is. Mondjuk nekem eleve nem voltak viccesek már az elején sem, de mostanában a saját maguk promózásán kívül nem is akarnak más kontentet nyújtani - erre mondtam én, hogy mentalitásban nem sok különbség van köztük és MK között, max hogy Dancsóék nem szellemi fogyatékosok.
Péter írta:Erre Noémi flegma reakciója, tényleg nem volt épp a legjobb, mert rajta kívül, szinte mindenki látta, hogy Dancsó csak trollkodni akart, egyébként meg tesz az egészre. (...) Az csaj ugyanis, tényleg azt hiszi magáról, hogy azért, mert őt, meg az elcseszett paint "művészetét" megfuttatta a Vodafone, ő már valaki, és az, amit ő csinál, az ér valamit.
Ugyanolyan figyelemkurva mint Petike (vagy TC). Elvehetnék feleségül. Ennyi erővel Dancsó és Szirmay meg azt képzeli hogy ha baromkodnak az YT-csatornájukon, akkor ettől már érnek valamit. Mondom, pont emiatt vannak nálam ezek egy szinten Molnár Krisztiánnal, Ebben különbözik a figyelemkurva a többi, valamilyen okból publicitást kapott, egyébként komolyabb teljesítményt nyújtó jóembertől: hogy nem az számít neki, hogy amit csinál, jól csinálja, hanem csakis a nézettség. Hogy többen lájkolják, többen nézzék, esetleg meg lehessen élni ebből a magamutogatásból akár úgy is, hogy nem csinálunk végül már semmit. Eklatáns példája ennek TC és a Tolvajkergetők esete (nem véletlenül említettem meg). Az elején volt egy egészen vállalható kezdeményezés, amit fel is futtatott, és ez sokaknak tetszett is, támogatókat szereztek, soktízezres nézettségű YT-csatornát futtattak - csak aztán a videók kezdtek elmaradozni, a csoport fő profilja meg a tolvajok elfogása helyett a Facebookon való uszulás lett - jobb esetben, mert utána már jöttek a mindenféle erőszakos megoldások, nem véletlenül ül most Tomacsek a hűvösön, és tiltották le az FB-oldalukat.
Péter írta:Volt szerencsém belülről látni az egész MAR-t, látni azokat a műveket is, amik végül bele se kerültek, a végső változatba. (Elárulom, Luggi amúgy keményen szelektált közöttük.)
Nekem is az ugrott be mint Titkosnak: ha ezek a legjobbak, milyen lehetett a többi? :dirr:
Rui-chan írta:Köszi, ezt továbbítottam az egyik illetékesnek, történetesen PuppZ kollégának.
Ő még aktív animés? Amúgy ezer köszönet neki, amiért életem első mangáját, az I"s-t végigfordította.
Rui-chan írta:Egy ideje nem nézek tv-t, mert a netről mindent be tudok szerezni, ami érdekel, ráadásul idióta reklámok nélkül.
Dettó. Én 15 éve nem nézek tévét, mert annyira nem érdekel. Sok évvel azelőtt pakoltam ki a szobámból, minthogy netelérésem lett volna.
Titkos írta:Ja, egyébként mákotok van, megvan a txt fájl! XD Úgyhogy egy kis ízelítő:
Sokat elárul a MAR színvonaláról, hogy a fenti lista olvasásán önmagában kb. háromszor annyit röhögtem, mint a 7 MAR videó több mint 4 órás teljes hossza alatt. És ja, volt már szó róla, csak nem az AMV-topicban, hanem itt, és az is törölve lett -_-
Titkos írta: Igen, szóval igazából Surci "mit tett le ez az asztalra?" kérdésére valami olyasmi lenne a válasz, hogy "különösebben semmit, mindössze jókor volt jó helyen, van, hogy már ez is elég". XD
Nincs nekem bajom azzal ha valaki ebből akar élni, hülye lenne visszamenni kapálni ha ebből is teljesen jól megél, csak akkor nyomasson minőségi kontentet, és ne a kreált hírnevére feküdjön rá. Bár az hogy a fanjaiknak ennyi is elég, az leginkább őket minősíti.
Titkos írta:Dettó, de egyébként pont ezért mondom, hogy a vloggereket ma már nem nagyon lehet elhanyagolni, mert ők lesznek a jövő szórakoztatóiparosai.
Dehogynem, egyszerűen csak nem kell velük foglalkozni - vagy még inkább egyszerű szórakoztatónak kell tekinteni őket, és nem véleményvezérnek. Persze akinek az kell hogy előre megmondják a véleményét, az magára vessen. Ha valaki csak azért nem néz meg pl. egy filmet, mert xy hivatásos fikavlogger nem nyilatkozott róla kedvezően, hát megérdemli hogy ne is lássa. Legutóbb Critic JuraWorld videóját néztem, amin marha jól elszórakoztam, aztán meg a filmet, ami semmit nem veszített a szórakoztatófaktorból ettől függetlenül. Helyükön kell kezelni ezeket és kész. Ezért nem is szeretem az olyan szövegeket hogy "kivagyte hogy be mersz szólni a MESTERNEK" meg hasonlók. Egy Dancsó vagy Critic semmivel nem több mint bárki más - max a véleményét szórakoztatóbban adja elő.

Na mindegy, már úgyis túl sok szót vesztegettem a figyelemkurvákra. Elérték amit akartak: beszéltem róluk. I FAILED :(
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta:
Péter írta:Tomcatnek, most függetlenül attól, hogy Dancsó a haverja, és ezért lehet rá azt mondani, hogy "bevédte", szintén igaza volt, Noémivel kapcsolatban.
Az a csaj ugyanis, tényleg azt hiszi magáról, hogy azért, mert őt, meg az elcseszett paint "művészetét" megfuttatta a Vodafone, ő már valaki, és az, amit ő csinál, az ér valamit.
Hű, most ebben a 2 napban többet tanultam a magyar "celebekről", mint az elmúlt 1 évben összesen! Bevallom, fogalmam sincs ki ez a csaj, illetve a Vodafone-os pályafutásáról se tudok semmit. ^^" Látszik mennyire tartok lépést az úgynevezett mainstream dolgokkal.

Egy ideje nem nézek tv-t, mert a netről mindent be tudok szerezni, ami érdekel, ráadásul idióta reklámok nélkül.
Ez a "sokat tanultam most" effektus nálam is játszik, Szirmairól megy egy-két másik szelebritásról hallottam már, de a többi kimondottan erősen képviseli az "eszik-e vagy isszák" kategóriát, és a Szirmai munkásságával sem vagyok egyáltalán képben, nem hogy még a többiekével. Az is igaz mondjuk, hogy én TV-t már több éve kizárólag konzolozásra meg DVD/BD nézésre használok, de az ettől függetlenül is áll, hogy különösképpen sosem érdekelt hogy mi folyik itthon ha médiaszemélyiségekről van szó, pláne nem azután hogy én is ráálltam a "netről minden beszerezhető" életérzésre, szóval kis túlzással elment fölöttem az idő ilyen téren. És ha csak szigorúan a "mester" kategóriás véleményezőkön van a hangsúly, akkor sem rózsásabb a helyzet, mert itthonról szinte szó szerint senki ilyesféle munkásságát nem követem figyelemmel, és külföldről is csak talán egy vagy kettő olyan van akit figyelemmel szoktam kísérni, bár az inkább a játékokra vonatkozik mint filmekre (Nerd-öt bírtam egy ideig de utána leszoktam róla úgymond, a Nostalgia Critic meg túlságosan hiperaktív/ripacs ahhoz hogy lekössön). Mondjuk azt már jó ideje vallom, hogy lényegében semmi külömbség nincs a "mester" kategóriás véleményezők és az egyszeri ember között, legfeljebb annyi hogy az előbbinek lehetősége van kitűzőként viselni a titulust, amivel aztán vagy visszaél vagy nem. Ahhoz nem kell "megmondóembernek" meg "mesternek" lenni, hogy értelmesen és rendesen ki lehessen fejezni a véleményt, és bizony van olyan, hogy sokkal többet adok a "kisember" véleményére, mint az olyanéra aki esetleg elripacskodja vagy nem veszi komolyan a dolgot, vagy éppen akkora arccal adja elő magát, hogy az elvakultabb fanok kis túlzással egy külön védőréteget képeznek.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:
Péter írta:Volt szerencsém belülről látni az egész MAR-t, látni azokat a műveket is, amik végül bele se kerültek, a végső változatba. (Elárulom, Luggi amúgy keményen szelektált közöttük.)
Akkor már csak megkérdezem (már ha nem "műhelytitok", vagy ilyesmi... :D), hogy azok között, amiket ő végül kivágott, volt bármi értékelhető (esetleg szándékosan olyan, aki a jól megszokott 4chan humor mellett próbálna valami eredetibb stílust hozni?), vagy azok még a bennmaradt videók mellé sem értek fel és Luggi tényleg próbálta a sok szar közül a "gyémántokat" kihalászni? Ezen igazából már az első 1-2 MAR óta gondolkodom, hogy most a teljes magyar fandom színvonala ennyire alacsony ebből a szempontból, vagy pedig Luggi és a "válogatók" humora ennyire szar? Nagyon nem mindegy. (Már csak azért sem, mert láttam én már olyan hasonló videót, amit konkrétan egyetlen ember vágott, szerkesztett és nem éreztem úgy, hogy annyival gagyibb lenne, mint a MAR, amin nem is tudom hányan dolgoznak és mindig úgy fel van hypolva, mintha legalábbis már előre elvinné "az év AMV-je" díjat.)
Igen, ezekre én is kíváncsi lennék, mert tudom, hogy ami Conra kikerül, az erősen szelektált videókból áll össze. Régebben olvasgattam az AMVArt fórumát, ott azért írogattak bőven, hogy ki min javíthatna még. Eleve vannak bizonyos korlátozások, de a vicces az, hogy ezekből néhányat túlzásnak tartok, mert a tartalomra kéne fókuszálni, nem pedig a külsőségekre. Gondolok itt pl. a felbontásra, a fájl kiterjesztésére, stb. Oké, a fansub, meg egyebek idegesítőek tudnak lenni és elvonják a figyelmet, de a többi nem hiszem, hogy akkora tragédiát jelentene.
Titkos írta:Ja, egyébként mákotok van, megvan a txt fájl! XD Úgyhogy egy kis ízelítő:

Na, ez most tényleg csak ilyen "kivonat", a teljes lista ennek a sokszorosa és nem mondom, hogy nincs olyan, amit ma már nem raknék bele, ha megcsinálnám, mert így utólag gagyin hat (ezt azért mi jó tíz éve írtuk, azt vegyétek hozzá... XD), de még így is elég szomorú belegondolni, hogy hatodik vagy hanyadik résznél jár a MAR és kb. minden videójuk olyan, hogy 10 jelenetből 1 ilyen, mint ezek a fentiek, a többi "Maunika Show", meg hasonló blődségek. Vagy lehet nekem van "régimódi" humorom, de inkább tudnék egy ilyen fenti összeállításon röhögni. (Közben beugrott, hogy a Dirty Pair alá meg mennyire megy a Charlie angyalai zenéje, fel is írom szerintem... XD)
A Micsoda nő ez a férfit már felhasználták valamikor, erre tisztán emlékszem, arról viszont fogalmam sincs, hogy pontosan melyik MAR részben. Ahhoz meg most lusta vagyok, hogy végigpörgessek x számú videót. :dirr: Ezek amúgy tök jó ötletek, nekem anno az Angyalbőrben jutott eszembe, hogy milyen jó kis poénos videót lehetne ezzel a zenével készíteni, de amikor ez felötlött benne, még nem ismertem olyan katonás animét, amire rá lehetett volna illeszteni. Sajnos valaki megelőzött, ami nem baj, mert azon a kis részleten baromi jól szórakoztam. Az Elfen Lied és a Tépj szét kombót valakinek meg kéne csinálnia, az ütne rendesen. XDDD
A RuComix is nagyon jó, bár az meg tele van orosz dumával, amiből egy kukkot sem értek, de azokon is egy csomót röhögök, mert a zenés poénok átjönnek.
Titkos írta:Én is valahogy így vagyok egyébként ezekkel. Megnézni megnézem/elolvasom őket, de lehetőleg csak a film után, vagy ha valamiért mégis "muszáj" a film előtt, igyekszem, hogy ne befolyásolja a véleményemet. Sajnos amúgy a Szirmai/Dancsó "személyi kultuszba" ez is beférkőzött, vagyis sok rajongójuk teljesen úgy áll hozzá, hogy "amelyik filmről a Geri/Peti azt mondja, hogy jó, az jó, amelyiket meg lehúzzák, azt már meg sem nézem!" (Nem véletlen, hogy pl. a sok GyU-fan szó szerint előre megkérte Szirmait, hogy még ha esetleg lesznek is bajai a Hobbittal, lehetőleg ne törölje fel vele teljesen a padlót, mert nekik ez nem esne jól. Persze ez meg a másik hülyeség, amikor a fan nem bírja elviselni, ha fansága tárgyát bántják, de ettől még tény, hogy kvázi ezek a vloggerek jelentős tömeget mozgatnak, akikre így vagy úgy, de hatást gyakorolnak és ezt a felelősséget nem lehet elmismásolni.)
Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Korábban mindig a filmek előtt olvastam kritikákat, aztán rájöttem, hogy tök fölösleges, mert úgyis az én személyes véleményre fogok adni. Régebben mondjuk engem engem is lehetett olyan módon befolyásolni, hogy ha xy filmnek beszólt valami ismertebb ember, akkor inkább hallgattam róla, hogy nekem meg speciel bejött. Animéknék is volt ilyen, aztán szerencsére kinőttem belőle. :vigyor:
Surci írta:Ő még aktív animés? Amúgy ezer köszönet neki, amiért életem első mangáját, az I"s-t végigfordította.
Annyira aktív animésnek nem mondanám, de majd igyekszünk visszahozni őt, hogy jobban képben legyen a mostani sorozatokkal kapcsolatban is. Egyébként január óta ismerem személyesen PuppZ-t, Yaten vele jár. :) Mivel Yaten is az IRL animés bandához tartozik, akikkel lógni szoktam, bemutatta PuppZ-t nekünk, szóval már a kis csapat része.

(Amúgy ezt főleg Titkosnak mondom, mert ő ismeri jobban AnimeLand társaságot, egy kis változás állt be a felállásban. Yakumo és Yaten már nincsenek együtt. A bolt attól még továbbra is működik, lehet náluk rendelni és MondoConra is kijárunk. De ennyit erről, PM-ben esetleg írok részleteket ha kíváncsi vagy valamire.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Ő még aktív animés? Amúgy ezer köszönet neki, amiért életem első mangáját, az I"s-t végigfordította.
És tényleg! :D Köszi, nem rémlett, hol találkoztam már a nevével, aztán beugrott: a Mangazin aranykorában anno nem egy manga komplett fordítását köszönhettük neki, elsősorban valóban az I"s-t, illetve további Masakazu Katsura mangákat. Amúgy vicces, mert ha nekem nem is "életem első mangája" volt, de ha jól emlékszem, az első olyan, amit az elejétől a végéig elolvastam. :D Persze ez nem rajtam múlt, hanem leginkább azon, hogy melyikből mennyi volt akkoriban elérhető magyarul. XD Elolvastam én volna rögtön egy ültő helyemben pl. a teljes Tenchi Muyo, OMG, stb. mangákat is, ha azok már mind kijöttek volna addigra. XDDD Ennek azonban a legtöbbször az szabott gátat, hogy vagy még Japánban is futott a sorozat, vagy pedig a fordítók nem mindig sorban haladtak a fejezetekkel (pláne olyan mangáknál nem, amik amúgy is epizodikusabb történetvezetésűek voltak), hanem jellemzően össze-vissza kerültek fel chapterek, vagy azért, mert ők is így tudták épp beszerezni a japán/angol/német/egyéb forrásukból a fejezeteket, vagy pedig önkényeskedni kezdtek, hogy "tudom, hogy még 50 fejezet van hátra addig, amíg feltűnik a sztoriban az álomcsajom, de mivel úgyis azt olvassátok, amit én fordítok, ezért most rögtön ahhoz a részhez ugrunk, a "köztes" fejezeteket meg egyszer majd megcsinálom". :dirr: XD Persze így is tök jó volt az az oldal, mert örültünk, mint majom a farkának, hogy egyáltalán van valahol manga magyarul. Az angolt is úgy kellett különböző helyekről (pl. IRC, amit többek között ekkor utáltam meg... :dirr:) leszenvedni, nem voltak még ilyenek, mint online mangaolvasó oldalak... XD
Surci írta:Sokat elárul a MAR színvonaláról, hogy a fenti lista olvasásán önmagában kb. háromszor annyit röhögtem, mint a 7 MAR videó több mint 4 órás teljes hossza alatt.
Örülök, hogy tetszett, ezek szerint mégsem nekem van valami ritka elferdült humorom, vagy ilyesmi, hogy a sokadik MAR helyett inkább néznék valami hasonló AMV-t... XD
Surci írta:És ja, volt már szó róla, csak nem az AMV-topicban, hanem itt, és az is törölve lett -_-
Ehh... -___-
Surci írta:Nincs nekem bajom azzal ha valaki ebből akar élni, hülye lenne visszamenni kapálni ha ebből is teljesen jól megél, csak akkor nyomasson minőségi kontentet, és ne a kreált hírnevére feküdjön rá. Bár az hogy a fanjaiknak ennyi is elég, az leginkább őket minősíti.
Értem egyébként, hogy miért nem bírod őket, valószínűleg nálam az is belejátszhat ebbe az egészbe, hogy Szirmai és Dancsó felé még némileg toleráns vagyok, hogy láttam sokkal rosszabbakat is náluk, pl olyat, aki tényleg úgy nyomatta magát orrba-szájba, hogy közben szinte minden jobb érzésű ember azt tanácsolta neki, hogy "figyi, inkább le kéne állnod, mert ez már nekem ciki" (erre jó példák többek között Member "Animecritics" videói), vagy olyat, aki tényleg olyan videókkal szerzett magának egy rakat feliratkozót, hogy még az abban lévő tartalom sem a sajátja volt. (Utóbbira meg Ray William Johnson ugrik be, aki gyakorlatilag más videóit próbálja pár mondatban viccesen kommentálni, de valójában dögunalmas. Őt amúgy még Dancsó is említette valamelyik videójában, hogy "ha nincs semmi ötleted, lopjál anyagot mástól és kommentáld azt, ez is be fog jönni!" XDDD)
Surci írta:Dehogynem, egyszerűen csak nem kell velük foglalkozni - vagy még inkább egyszerű szórakoztatónak kell tekinteni őket, és nem véleményvezérnek. Persze akinek az kell hogy előre megmondják a véleményét, az magára vessen. Ha valaki csak azért nem néz meg pl. egy filmet, mert xy hivatásos fikavlogger nem nyilatkozott róla kedvezően, hát megérdemli hogy ne is lássa. Legutóbb Critic JuraWorld videóját néztem, amin marha jól elszórakoztam, aztán meg a filmet, ami semmit nem veszített a szórakoztatófaktorból ettől függetlenül. Helyükön kell kezelni ezeket és kész. Ezért nem is szeretem az olyan szövegeket hogy "kivagyte hogy be mersz szólni a MESTERNEK" meg hasonlók. Egy Dancsó vagy Critic semmivel nem több mint bárki más - max a véleményét szórakoztatóbban adja elő.
Ez igaz, szóval ahogy írtam, a "személyi kultusz" kezdetétől szoktak kezdődni a bajok is. Szirmainál amúgy én direkt úgy csinálom, hogy ha sanszos, hogy ugyanazt a filmet fogjuk nézni a héten, akkor én még igyekszem csütörtök-péntek magasságában letudni, így a szombati videójával már sehogyan sem befolyásolhat. XD
Surci írta:Na mindegy, már úgyis túl sok szót vesztegettem a figyelemkurvákra. Elérték amit akartak: beszéltem róluk. I FAILED :(
XDDDDD Mondjuk nem hiszem, hogy attól, hogy mit itt úgy 5-10 ember körében beszélünk róluk, bárhogyan is befolyásolnánk a népszerűségüket pozitív, vagy negatív irányba. XD (Vasutast is leoltottuk Péternél, de nem lett hirtelen +100 fanja, ahogy a meglévő 5 sem pártolt el emiatt mellőle... XDDDD Pedig ha valakinek, neki aztán tényleg nincs párja figyelemkurvaságban. XD)
Rui-chan írta:Igen, ezekre én is kíváncsi lennék, mert tudom, hogy ami Conra kikerül, az erősen szelektált videókból áll össze. Régebben olvasgattam az AMVArt fórumát, ott azért írogattak bőven, hogy ki min javíthatna még. Eleve vannak bizonyos korlátozások, de a vicces az, hogy ezekből néhányat túlzásnak tartok, mert a tartalomra kéne fókuszálni, nem pedig a külsőségekre. Gondolok itt pl. a felbontásra, a fájl kiterjesztésére, stb. Oké, a fansub, meg egyebek idegesítőek tudnak lenni és elvonják a figyelmet, de a többi nem hiszem, hogy akkora tragédiát jelentene.
Igen, egyrészt túl szigorúan veszik ezt a részét is és gondolom már emiatt is kirostálnak egy csomó olyan videót, amik amúgy teljesen jók lennének. De nem is ez a fő gond, mert ha pl. az AMV Hell már 10-15 éve is meg tudta oldani, hogy mondjuk mindenből fansubmentes verziót használjon, akkor ez valóban nem egy lehetetlen kérés. A fő gond viszont nem technikai, hanem ötlet-szinten mutatkozik. Nem tudom, hogy most nincs egy "normális" humorú emberük sem az egész csapatban, vagy pedig direkt gyúrnak erre az "olyan "alja" poénokat pakoljunk bele, hogy még az utolsó paraszt is értse és röhögjön rajta!" stílusra, de igazából ez mérgezi meg az egészet. Sokat érnek azzal, hogy technikailag kifogástalan a dolog, ha a tartalom "üres" vagy gagyi. Így kb. kapnak egy "Michael Bay" AMV-t, ami tök jól néz ki, minden robbanás a helyén van és a tizenkét éves vízfejű Pistike kedvenc nyári matiné filmje lesz, de attól még az egész egy hulladék. ^^" Ez is mintha ebben a szellemben készülne, pl. jellemző rájuk ez a "minden tavaszra ki kell hoznunk egy MAR részt!" izzadtságszagú sietség. (Sőt, ha jól rémlik, volt olyan, hogy egy évben több rész is megjelent.) Ezt is inkább csinálnák AMV Hellesen, ülnének össze egy valódi "nagyvideóra" (tehát ilyen másfél óra hosszúságúra), de azon akkor tényleg dolgozzon sok különböző ember és inkább csinálják több évig, de ha végül elkészül, az üssön, ne ilyen vérszegény gagyiság legyen.
Rui-chan írta:A Micsoda nő ez a férfit már felhasználták valamikor, erre tisztán emlékszem, arról viszont fogalmam sincs, hogy pontosan melyik MAR részben. Ahhoz meg most lusta vagyok, hogy végigpörgessek x számú videót. :dirr: Ezek amúgy tök jó ötletek, nekem anno az Angyalbőrben jutott eszembe, hogy milyen jó kis poénos videót lehetne ezzel a zenével készíteni, de amikor ez felötlött benne, még nem ismertem olyan katonás animét, amire rá lehetett volna illeszteni. Sajnos valaki megelőzött, ami nem baj, mert azon a kis részleten baromi jól szórakoztam. Az Elfen Lied és a Tépj szét kombót valakinek meg kéne csinálnia, az ütne rendesen. XDDD
Köszi! :) Igen, pár azért nyilván másoknak is eszébe juthat ezek közül, ugyanúgy, ahogy nekünk is beugrott, csak az a gond, hogy az ennyire eltalált zene - anime kombók még mindig ritka madárnak számítanak a MAR-on belül sajnos. (Most hirtelen ami beugrik belőle és imádtam, az az volt, amikor az FMA-s Edre vágták be, hogy "Hejj Jancsika Jancsika, mért nem nőttél nagyobbra?[...]Nőttél volna nagyobbra, lettél volna katona[...]" XDDD És ezt úgy, hogy először Edet, utána meg a hadsereg tagjait mutatták. XD Vagy hogy ne csak zenékkel jöjjek, pl. a Doctor House TV spotját rávágni a Soul Eateres Stein professzorra szintén telitalálat volt. XD De az a gond, hogy egy MAR-ban ilyenekből van 1-2 és ennyi. ^^" És közben ezekre meg jut 10 "Jó napot kívánok, Skywalker Lajos vagyok!" baromság...) Ja, amúgy az Angyalbőrben nekünk is fel lett írva, mi azt a Fullmetal Panic-ra terveztük (főleg úgy, hogy a Fumoffuban konkrétan van egy olyan epizód, amikor Sosuke a lúzereket képzi ki), de ahogy mondod, ez már szintén többször előjött azóta, az Angyalbőrben zenéjét valamelyik MAR-ban a So Ra No Wo To-ra vágták rá, Sosuke kiképzős jelenete alá meg nem tudom már melyik katonás vígjátékból raktak be hangot. (De asszem azt egyszer pont te linkelted, vagy legalábbis beszéltél róla. XD Az a: "Mama-mama tudod-e? Hogy férfit faragnak belőlem!" és ez volt a "menetelő daluk", vagy hogy hívják azt, amit mindig futás közben kell énekelni... XD)
Rui-chan írta:A RuComix is nagyon jó, bár az meg tele van orosz dumával, amiből egy kukkot sem értek, de azokon is egy csomót röhögök, mert a zenés poénok átjönnek.
Na, nekem meg eddig ez maradt ki, de akkor majd rákeresek, az oroszok jókat szoktak csinálni, az AccrossCon AMV versenyét is jellemzően valami tényleg ötletes/vicces darab szokta nyerni, nem csak az, aki technikailag ott van a szeren.
Rui-chan írta:Annyira aktív animésnek nem mondanám, de majd igyekszünk visszahozni őt, hogy jobban képben legyen a mostani sorozatokkal kapcsolatban is. Egyébként január óta ismerem személyesen PuppZ-t, Yaten vele jár. :) Mivel Yaten is az IRL animés bandához tartozik, akikkel lógni szoktam, bemutatta PuppZ-t nekünk, szóval már a kis csapat része.

(Amúgy ezt főleg Titkosnak mondom, mert ő ismeri jobban AnimeLand társaságot, egy kis változás állt be a felállásban. Yakumo és Yaten már nincsenek együtt. A bolt attól még továbbra is működik, lehet náluk rendelni és MondoConra is kijárunk. De ennyit erről, PM-ben esetleg írok részleteket ha kíváncsi vagy valamire.)
Meg is döbbentem most ezen rendesen, mert ha jól rémlik, ők kb. úgy 15 éve már minimum együtt voltak, aztán én a kis optimista fejemmel mindig azt hittem, hogy akik ennyi évet "lehúztak" már egymás mellett, azok már szinte mindent kibírnak, de sajnos mostanában sorozatban cáfolt rám az élet ezen a téren több ismerősömmel is... :( Amúgy persze, érdekelne, hogy mi történt, meg ilyesmi, de ezt inkább tényleg PM-ben írd és csak annyit, amennyi így haverként tartozik rám a magánéletükből. :) (Másfelől viszont így lehet, hogy egyszer még PuppZ-vel is összefutok majd valamelyik conon, mert mint kiderült, ha nem is személyesen, de így a netről már elég régóta ismerem, lásd itt a fenti Mangazinos sztorimat. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:elsősorban valóban az I"s-t, illetve további Masakazu Katsura mangákat.
Naigen, mert a Video Girl Ai-t és a DNA-t is ő fordította végig, amik nekem szintén az elsők között voltak. Lehet hogy elő is szedem őket nosztalgiából valamelyik héten :D
Titkos írta:(Vasutast is leoltottuk Péternél, de nem lett hirtelen +100 fanja, ahogy a meglévő 5 sem pártolt el emiatt mellőle... XDDDD Pedig ha valakinek, neki aztán tényleg nincs párja figyelemkurvaságban. XD)
LOL Kaller, az új "AMV"-jét láttátok már? Amúgy egyéb fejlemények is vannak, pont most láttam, további info a szokott helyen (azért linkelem, mert nemtom ki szokott még innen feljárni Péterhez, de nem éri meg kihagyni, mert sírvaröhögős az egész produkció XDDD :D :LOL: ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na, mivel többen is kérdeztétek, hogy volt ez a MAR dolog, ezért kicsit jobban belemegyek. :mosoly: Luggi jórészt tényleg korrekt módon járt el, és azokat szórta ki, amik vagy jól le lettek pontozva, vagy egyéb okokból nem feleltek meg, a kritikai követelményeknek. Mónika shows cigányok aranyköpései, szerencsére nem nagyon voltak, amiből viszont akkor rengeteg volt, az a Family Guy, mivel a Comedy Central, akkor kezdte el nálunk is adni. Persze abból is, rendre ugyanazokat a jeleneteket használták fel, amiket a külföldiek, már milliószor ellőttek, mint Stewie és Brian, öntétes vitája, vagy Peter, Surfin Bird ámokfutása.

Animéknél, megint csak nagyon hasonló volt a helyzet. Volt pár meglepetés köztük, de a többségük, természetesen Naruto volt. Azon kívül akadt még köztük szép számmal Bleach, Death Note, Soul Eater, FMA, szóval a szokásos, Animaxon milliószor leadott címek.

Szóval alapvetően rendben mentek a dolgok, más téma, hogy Luggi, a végleges változatra, csinált néhány érdekes vágást, így nem egy amúgy jó csattanó, ütős poén veszett el, és emiatt több videó is, jóval gyengébbnek hatott végül, mint amilyen eredetileg volt. Még egy apróság, a határidő lejárta után, lezárták a szavazásokat, majd zárolták a fórumot mindazok elől, akik csak ideiglenes hozzáférést kaptak, a nevezésük folytán. Viszont Luggi, előtte megígérte, hogy azok, akiknek bekerül végül valamelyik műve, a végső változatba, kapnak majd róla értesítést e-mailben. Ehhez képest, a fél társaság, nem kapott semmiféle értesítőt, és csak utólag tudta meg.
Titkos írta:Ja, egyébként mákotok van, megvan a txt fájl! XD Úgyhogy egy kis ízelítő:

Wolf's Rain - Akela: Ember embernek farkasa
Ranma 1/2 - Micsoda nő ez a férfi (de akármelyik ilyen genderbend animére működik... XD)
One Piece - Carpe Diem: Álomhajó
Agent Aika - Kislány vigyázz!
Porco Rosso - Charlie: Nézz, nézz az ég felé!
Itsudatte my Santa! - Kerozin: Számcsengő
Elfen Lied - Oroszlán Szonja: Tépj szét
Kimi Ga Nozomu Eien - Mond, te kit választanál? (szintén bármelyik háremcuccnál felhasználható... XD)
Magical Shopping Arcade Abenobashi - Sliders főcímzene (Ezt most direkt Péternek, ő biztosan érteni fogja... XD)
Yakitate Japan - Bakkerman zenéje (Pedig ez pl. stílusban még menne is Luggerékhez, csak sejtem mi lenne rá a válasz: "Ki ismeri ezt az animét?", Senki, és? :D A hype-ra mentek, vagy a poénokra?)
You're Under Arrest! - Rendőrakadémia főcímzene

Na, ez most tényleg csak ilyen "kivonat", a teljes lista ennek a sokszorosa és nem mondom, hogy nincs olyan, amit ma már nem raknék bele, ha megcsinálnám, mert így utólag gagyin hat (ezt azért mi jó tíz éve írtuk, azt vegyétek hozzá... XD), de még így is elég szomorú belegondolni, hogy hatodik vagy hanyadik résznél jár a MAR és kb. minden videójuk olyan, hogy 10 jelenetből 1 ilyen, mint ezek a fentiek, a többi "Maunika Show", meg hasonló blődségek. Vagy lehet nekem van "régimódi" humorom, de inkább tudnék egy ilyen fenti összeállításon röhögni. (Közben beugrott, hogy a Dirty Pair alá meg mennyire megy a Charlie angyalai zenéje, fel is írom szerintem... XD)
Akkor ezt most így megköszönném, mert némelyiken baromi jót nevettem. :vigyor: Ilyenekből tényleg nem sokat küldtek be, pedig ahogy mondod, bőven lenne benne potenciál. Úgy körülbelül, az összes beküldött videó 20%-át tették ki az olyanok, amik zenére voltak vágva. Viszont azok jó része is olyan volt, hogy csak egy dolog hiányzott belőlük, a fantázia. Volt például Hampster Dance, Narutóval, meg Captain törp valami lolis cuccal, de azok annyit is értek, 1 csillagot.

Persze itt is vannak érdekes esetek, egyik haverom ugyanis, a következő MAR-ba, amibe már én nem vettem részt, beküldött egy nagyon jó videót. Vegeta edzése alá volt bevágva, a Gyúrok című szám, a Fürgerókalábaktól, ami végül azért lett úgymond diszkvalifikálva, mert nem érte el, a 15 másodperces hosszt. :?
Surci írta:LOL Kaller, az új "AMV"-jét láttátok már? Amúgy egyéb fejlemények is vannak, pont most láttam, további info a szokott helyen (azért linkelem, mert nemtom ki szokott még innen feljárni Péterhez, de nem éri meg kihagyni, mert sírvaröhögős az egész produkció XDDD :D :LOL: ).
Ehhez annyit, hogy ezt inkább nálam tárgyaljuk ki, mert ha eddig nem húztuk ki Patinál a gyufát, akkor azzal, ha elkezdjük itt a Vasutast oltani, biztos ki fogjuk. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:LOL Kaller, az új "AMV"-jét láttátok már? Amúgy egyéb fejlemények is vannak, pont most láttam, további info a szokott helyen (azért linkelem, mert nemtom ki szokott még innen feljárni Péterhez, de nem éri meg kihagyni, mert sírvaröhögős az egész produkció XDDD :D :LOL: ).
Az "AMV"-jéről annyit, hogy rájöttem, mi kéne ennek: valami IHM paródia, pl. erre simán mehetne egy "Kanos vagyok, bébi!" átirat-dal, olyan Austin Powers stílusban. XD (Kaller még emlékeztet is rá fejre és legalább ugyanolyan sokat képzel magáról, mint a brit "szuperügynök"... XD) Ezen kívül semmi különös, ugyanolyan "stalker" videó egy cosplayes csajnak, mint amilyet már Enjinek is "ajándékozott" korábban, bár azért az rulez, hogy:

1. Lassan a különböző copyright szövegek a videó felét teszik ki időben...

2. "Bájos", hogy ennél a csajnál még többször meg is jegyezte, hogy sajnálja, hogy pipa rá, de reméli, hogy ezúttal érteni fogja a poént. Tehát valszeg már nem először zaklatja, a csaj pedig valószínűleg nyomatékosan közölte, hogy szerinte ez a "stalking" nagyon nem vicces, de persze most sem ért a szóból.

Az "egyéb fejleményekről" viszont köszi, hogy szóltál (most pár napig nem nagyon csekkoltam Péter blogját időhiány miatt, pedig amúgy szoktam nézni), majd ott reagálok is a dologra, mert ezzel a "Passióval" megint felül/alulmúlta magát a srác. XDDD (És valóban sírva röhögős! :D XD)
Péter írta:Na, mivel többen is kérdeztétek, hogy volt ez a MAR dolog, ezért kicsit jobban belemegyek. :mosoly: [...]
Akkor olyan 70-80%-ban jó munkát végzett, mert ahogy meséled, valóban a még ennél is szarabb produkciókat igyekezett kiszórni, viszont sajnos néha nem bírta megállni, hogy ne érezze úgy, hogy azért ő a "produkció ura" és megszaladt a keze vágáskor... ^^"
Péter írta:Még egy apróság, a határidő lejárta után, lezárták a szavazásokat, majd zárolták a fórumot mindazok elől, akik csak ideiglenes hozzáférést kaptak, a nevezésük folytán. Viszont Luggi, előtte megígérte, hogy azok, akiknek bekerül végül valamelyik műve, a végső változatba, kapnak majd róla értesítést e-mailben. Ehhez képest, a fél társaság, nem kapott semmiféle értesítőt, és csak utólag tudta meg.
Ja, ha jól emlékszem, te pl. első körben pont tőlem, mert akkoriban még "rosszabban voltunk", aztán így félig cikizve beírtam a blogodra valami olyasmit, hogy "Na, leszólod a cont, de azért az AMV-ddel nevezel rá?", mire meglepődve írtad, hogy ugyan valóban beküldtél videót a MAR-ra, de örülsz, hogy legalább tőlem megtudod, mert az illetékesek erről "elfelejtettek" szólni. :dirr: XD

Amúgy nem azért, hogy Luggit "badmouthingoljuk" (hogy van ez magyarul? XD), de ez a fenti engem arra emlékeztet, amikor a Mondóba keresett "társírókat". Ugye volt egy verseny, vagy ilyesmi, ami arról szólt, hogy kiírtak úgy 15-20 animecímet, hogy akinek kedve és ideje van, válasszon ki egyet közülük, aztán írjon róla cikket. Ha elég jónak találják, bekerül a Mondóba, sőt, ha valakit tényleg nagyon jónak találnak, azt akár a jövőben is megkeresik majd azzal, hogy szeretne-e héba-hóba, vagy akár rendszeresen cikkeket írni az újságba. Engem ez eleinte mindössze annyiban érdekelt, hogy volt legalább két olyan anime a listájukon, amikről úgy éreztem, hogy alulértékeltek, vagy legalábbis megérdemelnének némi "promót" a magyar fandomban, de mivel csak egyet lehetett választani, végül az Umineko mellett döntöttem. Ez a cikk be is került az újságba, én meg örültem, hiszen a célomat ezzel elértem. Utána viszont Lugger maga írt nekem mailt, hogy annyira tetszett nekik a cikk, hogy akár a jövőben is szeretnének "alkalmazni" engem, csak küldjek valami referenciát arról, hogy mégis milyen típusú animéket szoktam nézni, a legjobb egy MAL lista lenne. Mivel akkor már azért eléggé fel volt töltögetve a MAL-on a listám, úgy voltam vele, hogy oké, miért is ne, legyen az és átküldtem nekik. (Plusz még ha jól emlékszem, írtam valami olyasmit is, hogy igazából eléggé "random" az animeérdeklődésem, mert nem feltétlenül egy adott zsánerre vagyok ráállva, hanem mindig kell valami "plusz", ami megfog a cuccban, de ez vígjátéktól horroranimén akármelyik előjöhet.) Na és azóta teljes kuss van az ügyben. :dirr: Nem sértődtem meg, vagy ilyesmi, csak tényleg azért legalább annyit válaszolhattak volna, hogy most végülis mi volt a gond, kevesellték a látott animéket a listámon, vagy nem éppen azokat a címeket látták viszont, amikről ők cikkeket szerettek volna, vagy mi? XD Ez azért úgy érdekelt volna, bár valszeg már sosem fog kiderülni. XD
Péter írta:Akkor ezt most így megköszönném, mert némelyiken baromi jót nevettem. :vigyor: Ilyenekből tényleg nem sokat küldtek be, pedig ahogy mondod, bőven lenne benne potenciál. Úgy körülbelül, az összes beküldött videó 20%-át tették ki az olyanok, amik zenére voltak vágva. Viszont azok jó része is olyan volt, hogy csak egy dolog hiányzott belőlük, a fantázia. Volt például Hampster Dance, Narutóval, meg Captain törp valami lolis cuccal, de azok annyit is értek, 1 csillagot.
Örülök, hogy tetszett. :D Na igen, pedig mondom, ezt mi egy buli alatt írogattuk össze, páran már enyhén illuminált állapotban, szóval nem olyan nehéz ez, ha valaki komolyan ráfekszik a témára. XD
Péter írta:Persze itt is vannak érdekes esetek, egyik haverom ugyanis, a következő MAR-ba, amibe már én nem vettem részt, beküldött egy nagyon jó videót. Vegeta edzése alá volt bevágva, a Gyúrok című szám, a Fürgerókalábaktól, ami végül azért lett úgymond diszkvalifikálva, mert nem érte el, a 15 másodperces hosszt. :?
Amúgy rá láttam hasonlót, ha jól emlékszem, az IHM-től volt a "Fekve nyomok egy héten át", amikor a kapszulában edz, mert "várják" a robotokat. XD
Péter írta:Ehhez annyit, hogy ezt inkább nálam tárgyaljuk ki, mert ha eddig nem húztuk ki Patinál a gyufát, akkor azzal, ha elkezdjük itt a Vasutast oltani, biztos ki fogjuk. :vigyor:
Lugger már így is perelni fog itt a végén becsületsértésért, szóval ja, ezt szerintem is inkább majd "nálad" beszéljük meg... XDDD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Péter írta:Ehhez annyit, hogy ezt inkább nálam tárgyaljuk ki, mert ha eddig nem húztuk ki Patinál a gyufát, akkor azzal, ha elkezdjük itt a Vasutast oltani, biztos ki fogjuk.
Igen, ezért linkeltem a postot, és nemcsak a videót magát.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Személy szerint "imádom" az olyan figyelemhiányos kis szarkákat, akik bármire képesek, hogy minél többen felfigyeljenek rájuk, de azt nem veszik észre, milyen szánalmasan teszik. Mondik és a Vasutas tökéletes példa erre a folyamatra. Molnár Krisztiánról meg csak ennyit: https://youtu.be/p0wgybpbrOw. :D

A youtube amúgyis amolyan kétélű kard, mivel amint egyre jobban bejön a videózás az illetőnek, úgy kezd minél jobban elszállni magától, s ez negatív kihatással lesz a későbbi videóinak minőségére. Visor(aka. SpaceNinja88) példája tökéletesen szemlélteti ezt. Akkoriban kezdett videózni, mikor már FreddyD befutott név volt, s az első videóiban lényegében a Rossz PC Játékokat kopizta át egy az egybe Rossz Nintendo Játékok néven. Ez így tartott kb. 2008-2009 környékéig, amikoris megtalálta a saját stílusát. Tavalytól kezdődött az a periódus, hogy már annyira a ló túloldalára esett, aminek eredményeként a mai videói szinte nézhetetlenek. De ez ugyanúgy igaz Dancsóra is...
Válasz küldése