Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Junchi írta:
Ayla írta:Én őszintén nem látom hol van ezzel a probléma.
A probléma leginkább ott kezdődik, hogy szemmel láthatóan bele sem kukkantottál a linkelt bejegyzésbe. A másik probléma pedig ott van, hogy ezek a beköpések egyáltalán nem értem, hogy mitől Shingeki no Kyojinosak.
Ezt nem is tagadom, hiszen nem láttam az SnK-t, gondoltam minek nézzek bele, nekem úgysem mond semmit :dirr: ezek szerint double win :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:Ó, és akkor még nem is hoztad fel a Narutós leképződését a jelenségnek, mint amilyen például ez a cikk is az, amiben olyan nagy nevek kerülnek elő ilyen formában, mint teszem azt a Berserk, az Akira, vagy a Dragon Ball.
"Great Art Like Naruto", köszi, megvolt a mai adag röhögésem is... :lol:
Ayla írta:Nem kell elolvasni.
Ez szerintem nem a legjobb érv, hasonló a "miért nézted végig, ha nem tetszett?"-hez, illetve a "majd akkor dumálj, ha legalább te is egy ilyet már letettél az asztalra!"-hoz. A sárdobálás persze valóban nem túl szép dolog, de ezek a fentiek meg annak az inverzei, ilyen "erről vagy jót, vagy semmit" mentalitás, ami már eleve kizárja, hogy bármit is kritikával illessünk, pedig ugye nem egyszer arra van szükség. :)

Btw, én egyébként SnK-fan vagyok, de megértem Junchi problémáját: ezek egyszerűen nem olyan mondatok, amikről egyből az SnK ugrik be az embernek. Pl. az "I will kill them! I will kill every last one of them! I will kill all the titans!" az lenne, hiszen mégis egy emlékezetes jelenethez kapcsolódik a sorozatból. Mégsem ez került fel pl. a listára, hanem az, hogy "We can still talk", meg "I did it!", amik nem hogy akármiben elhangozhatnának ennyi erővel, de még fanként sem tudom felidézni, hogy pontosan a sorozat mely jelenetéhez kapcsolódnak. (Na jó, az "I did it!"-et igen, de csak mert ott volt mellette a kép "segítségnek". XD) Szóval ez olyan, mintha mondjuk Star Wars-ból akarnál ilyen "idézetgyűjteményt" összeállítani és "Ez nem Hold...ez egy űrállomás!", meg "Tedd, vagy ne tedd...de ne próbáld!" helyett ilyeneket írnál bele, mint: "Vigyázz!", vagy "Te szemét mocsok!" XD Érted, ez utóbbiak mitől lennének "Star Wars" idézetek? XD Minden második filmben benne vannak. XD Na, a Shingekiről valami hasonló "listát" raktak itt össze a MAL-osok. XD
Junchi írta:(De lehet csak én nem látom annak a bejegyzésnek a valódi értelmét.)
Ha ez megnyugtat, én is értem, mitől gagyi, más kérdés, hogy én úgy alapból a MAL-tól nem várok már régóta semmi jót... XD Most csak bővültek egy ilyen gagyi listázós felülettel, ami engem leginkább a szintén elég béna, Facebookos likevadász oldalakra emlékeztet. XD (Ja, amúgy ne búsulj, rajtad kívül még Jim is igen csak rühelli az SnK-t, talán még jobban is, mint te, hiszen míg szerinted szimplán csak középszerű volt a cucc, addig őt rendesen fel is idegelte... XD)
Ayla írta:Ezt nem is tagadom, hiszen nem láttam az SnK-t, gondoltam minek nézzek bele, nekem úgysem mond semmit :dirr: ezek szerint double win :dirr:
Annyiból mondjuk kevésbé "win", hogy ehhez képest vehemensen védeni kezdted azt, amit ezek szerint különösebben meg sem néztél. ^^" (Mármint nem csak az animét, annyira a linket sem.) No offense... XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
Dodgers írta:Ó, és akkor még nem is hoztad fel a Narutós leképződését a jelenségnek, mint amilyen például ez a cikk is az, amiben olyan nagy nevek kerülnek elő ilyen formában, mint teszem azt a Berserk, az Akira, vagy a Dragon Ball.
"Great Art Like Naruto", köszi, megvolt a mai adag röhögésem is... :lol:
Ójaj. Mondjuk ha az lenne a manga átlagminősége, mint az a berakott színes ábra, akkor még azt mondanám, oké.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Lehet hülyén fog hangzani a kérdésem, de azért felteszem. Előfordult már veletek, hogy megcsömörlöttetek az animéktől? ^^" Igazából így tudnám legjobban leírni, amit érzek. Itt van egy csomó szezonos anime és már 3-4 résszel biztos le vagyok maradva, de lehet többel is. (Arról nem beszélve, hogy korábbi szezonokból se fejeztem be mindent.) Kettőt folyamatosan követek, azokat szeretem legjobban a szezonból. Helyette most teljesen rákaptam az élőszereplős sorozatokra, bepótoltam egy olyat, amit már szerintem 2-3 éve halogattam és folyamatosan kutatom az új darabokat, amik felkeltik az érdeklődésemet.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Lehet hülyén fog hangzani a kérdésem, de azért felteszem. Előfordult már veletek, hogy megcsömörlöttetek az animéktől? ^^" Igazából így tudnám legjobban leírni, amit érzek. Itt van egy csomó szezonos anime és már 3-4 résszel biztos le vagyok maradva, de lehet többel is. (Arról nem beszélve, hogy korábbi szezonokból se fejeztem be mindent.) Kettőt folyamatosan követek, azokat szeretem legjobban a szezonból. Helyette most teljesen rákaptam az élőszereplős sorozatokra, bepótoltam egy olyat, amit már szerintem 2-3 éve halogattam és folyamatosan kutatom az új darabokat, amik felkeltik az érdeklődésemet.
Hogyne! :) Én talán 1-2 éve voltam hasonló "korszakomban", akkor én is "váltottam" és anime helyett elkezdtem élőszereplős cuccokat, amcsi rajzfilmeket, stb. nézegetni, vagy éppen valami más hobbimba öltem a szabadidőmet, MMO, természet, ilyesmi. Aztán nemrég elkezdtem "visszatalálni" megint hozzájuk, újraindult a D.Gray-man manga, a MonMusu révén aktuális futó sorozatom is van, ami érdekel annyira, hogy folyamatosan kövessem, stb-stb. Egyébként mindenbe meg lehet csömörleni, ha az ember csak azt csinálja és ráadásul "fullba nyomja". Én pl. sosem voltam ez a "a szezon összes futó animéjébe bele kell néznem!" fajta. Amelyik a képek/leírás alapján szimpatikus (ez úgy jó, ha 2-3 sorozat a teljes kínálatból... ^^" XD), azt kezdem el nézni és ha úgy az első 2-3 epizódja meggyőző és még nem idegesít/nem alszom be rajta, akkor folytatom. :) Illetve az sem ritka, hogy a kevésbé ígéretes darabokat félreteszem addig, amíg végig ki nem jönnek és "egyben nyelem le", ami mégis kevesebb vesződség, mint hetente várni a részeket. XD Szóval én úgy tapasztaltam, hogy ezt az érzést egyrészt úgy lehet elkerülni, ha az ember "mérsékelten fogyasztja" a sorozatokat, így nem "telítődik a szervezete" (ez már olyan, mint valami étkezési tanácsadás, de tényleg ahhoz tudom hasonlítani XD), másrészt meg mivel a legérdekesebb hobbi is unalmassá válhat egy idő után, ha az ember "túltolja", ezért nem árt, ha több hobbija is van az embernek, hogy amikor az egyiket már nagyon unja és szinte munkának érzi kikapcsolódás helyett, akkor váltson egy másikra, amíg azt pihenteti. :) Emlékszem, egyszer pont paTKany "vádolt meg" itt engem azzal, hogy "szerintem te már nem is animézel, azért nem tudod, hogy mi van bennük!", de ez csak részben volt igaz, inkább úgy mondanám, hogy pont ebben a "félrerakós" korszakomban voltam épp. :) Szóval én ezt tudom tanácsolni, ha már nagyon unod az egészet, csinálj valami mást (majd addig írsz a fórum filmes/sorozatos részlegébe az animés helyett... XD) és amikor már azt a mást fogod unni, vissza lehet térni az animékhez. :D (Ja, jut eszembe: szeptember 19., új Doctor Who szezon, tökre nem reklám, áááá, dehogy... XDDDD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A dolog nem hangzik hülyén, az utóbbi két évben kb. én is kicsit jobban rákaptam az élőszereplősökre, mint az animékre. (pl. akartam egy negyedéve újra nézni az FMA:B-t, de 4-5 rész után megakadtam) Van ilyen, nem kell aggódni, nem halálos és van valószínűsége, hogy elmúlik. :v
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Van ilyen, nem kell aggódni, nem halálos és van valószínűsége, hogy elmúlik. :v
:lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rui-chan írta:Lehet hülyén fog hangzani a kérdésem, de azért felteszem. Előfordult már veletek, hogy megcsömörlöttetek az animéktől? ^^"
Ismerős az érzés ^_^ Nekem 2009-2012 között volt egy 4 éves kihagyásom, akkoriban más kötötte le a figyelmemet, időm se nagyon volt, meg valahogy úgy kicsit "telítődtem" velük. Ezekben az években annyiből állt az animus pályafutásom, hogy évente egyszer újranéztem a Dezsnyótot és az Evangéliumot, meg asszem egyszer a Code Geasst és a Love Hinát, aztán HELO. Aztán valahogy hiányozni kezdett, úgyhogy nekiültem a Shingekinek, és a KlK-nak, utána meg rákaptam újra. Majd ahogy kikerültem a jelenlegi munkahelyemre, ahol, mint már írtam, szinte semmit nem lehet csinálni, bepótoltam egy csomó cuccot a kimaradt évekből, de még mindig van bőven olyasmi ami szerepel a listámon, szal akármilyen gyorsan darálom őket, az idén még biztos kitartanak, de sztem tovább is,

A szezonos animékkel nekem az a bajom, hogy ha tetszik, akkor darálnám, de ugye egy hetet kell várni az újabb epizódra, az meg nekem sok, szal hacsak nem valami nagyon király cucc amire fullra rábuzulok (pl. Kiseiyuu) vagy valami nagyon szar röhögőmaterial (AgK, Ange), akkor inkább megvárom míg kijön az összes és egyben nyomom le. Most kivétel a Sidonia a volt, de annak az első szezonját és a 2 szez. 1-4 részét is fél nap alatt néztem meg, szal erre az alapra építkezett a dolog.

Sztem ezen minden animés átesik előbb-utóbb, főleg ha valami változás áll be az IRL életében (kevesebb idő egyetem-meló kezdete miatt, új munkahely, új barát/barátnő, stb...), aztán általában némi kihagyás után visszatalál a gyökerekhez (vagynem :dirr: ),
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy többen is mondták, ez egy olyan dolog, amin átesik minden animés előbb-utóbb. Nekem ez az időszakom 2008-2010 között volt, aztán 2010 végén, jött a PaSwG, és ezzel újra visszataláltam az animékhez. :D A poén, hogy azóta vagy kétszer annyi animét néztem meg, mint annak előtte. Persze ehhez a tényhez, az is erősen hozzájárul, hogy ezek java részét, néhány részes ovák, mozik teszik ki, amiket jobban lehet darálni. Még anno inkább a TV sorozatokra voltam ráállva, azokból is a hosszabbakra.

Az épp aktuális éves választék, már évek óta ne érdekel. Egy-két címtől eltekintve, a többségük rendszerint vagy abszolút hidegen hagy, vagy felkerül a "majd megnézem valamikor" listára. Helyettük inkább random válogatok, a még mindig szép hosszú plan to watch listámról. :mosoly:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Van ilyen, nem kell aggódni, nem halálos és van valószínűsége, hogy elmúlik. :v
Köszi, most megnyugodtam. :vigyor:
Surci írta:Sztem ezen minden animés átesik előbb-utóbb, főleg ha valami változás áll be az IRL életében (kevesebb idő egyetem-meló kezdete miatt, új munkahely, új barát/barátnő, stb...), aztán általában némi kihagyás után visszatalál a gyökerekhez (vagynem :dirr: ),
Ja, valószínű velem is hasonló a helyzet. Elég sok minden történt velem mostanság, szóval lehet meg se kéne lepődnöm, hogy most inkább másfelé szeretnék kacsintgatni. Ugye júniusig még félig diák voltam, de most már teljes állásban dolgozom egy ideje, ez is elég nagy váltás. A munkahelyemen tudják, hogy rajongok a japán kultúráért, de ott nem szoktam animékről beszélgetni, cserébe filmek és sorozatok annál inkább felbukkannak.

Amúgy lehet most tett be az, hogy 2012-től kezdve rákaptam arra, hogy 10-15 animét nézzek szezononként. Addig általában 4-5-öt néztem folyamatosan, aztán ha utólag valamiről még úgy gondoltam, hogy érdekel, akkor azt bepótoltam. Elképzelhető, hogy az is közrejátszott, szerettem volna minél több animét letudni, mert nem akartam a "csak 100-at látott" csoportba tartozni, akiket néha előszeretettel bélyegeztek meg ilyen-olyan téma kapcsán. Most már úgy vagyok vele, inkább válogatni fogok, ha innentől csak 2 animét nézek szezononként, akkor sem fog összedőlni a világ. :)

Addig is, élőszereplős sorozatok vigyázzatok, mert itt jövök! :D
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nálam ez 4 évvel ezelőtt történt meg, amikor elkezdtem az utolsó évet az egyetemen (akkor tűntem el innen a fórumról is). Időm sem volt, az anime sorozatok sem tudtak már újat mutatni, de én nagy visszatérést nem produkáltam, és szerintem már nem is fogok. Régen is (nagyon kevés kivétellel) csak egy szezonnyi, 12-13 részes animékbe kezdtem bele, de most már ezeknek is csak a címeit írogatom egy listára, hogy talán majd egyszer megnézem, de jelenleg nem kötnének le. Ez nem jelenti azt, hogy már egyáltalán nem érdekel a téma, egy-két havonta kezd hiányozni az animézés, akkor megnézek pár movie-t, néhány rövidfilmet, és utána megint pihi. Jól elvagyok így, jut időm másra is.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én jelenleg most mindentől meg vagyok csömörölve. :knife: Olyan kinek volt? :(
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jaja ez a nem animézés érzés párszor engemet is elfogott már. Először egy szakítás után nem néztem annyira animéket, helyette rászoktam az olyan drogokra mint Simpson család meg Family Guy. De aztán talán egy olyan két éve, de inkább éve rendesen elkezdtem a saját tempómban animézni ami szerintem még mindig messze van egy truefan tempójától, de azért az utóbbi időben rendesen haladtam. Persze a váltáshoz az is kellett, hogy a baráti köröm erősen motivált, hogy lessem az animéket. Megkel jegyeznem, hogy így egy kicsit izzadság szaga volt dolognak, de tettem amit tettem. Aztán úgy pont egy hónapig semmilyen animét nem néztem, még a latino oldalakra sem mentem rá, egész egyszerűen semmilyen szinten nem volt kedvem animézni meg úgy ezt az egészet csinálni. De szerencsémre eljutottam egy piacra ahol a szemem rögtön megakadt egy Totoro figurán és valami újból nagyon erősen fellángolt bennem :D

Mordályos nyúl
Ilyenen én is átmentem, de úgy gondolom előbb vagy utóbb mindenki átesik rajta, csak valakinek könnyebb mert olyan a természete, megint másokat a barátai segítenek át mindezeken. Ha egyik sincs meg mint esetemben akkor sincsen minden veszve, hisz lám még én is kitudtam jönni ebből a helyzetből. Szóval én csak biztatlak.

uhh asszem kicsit túl személyesre sikeredett a posztom
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Köszi, igyekszem majd én is! :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:Én jelenleg most mindentől meg vagyok csömörölve. :knife: Olyan kinek volt? :(
Nekem! Olyankor szoktam sörözni. Hetente vagy kéthetente egyszer legalább mindig rámjön a csömör, és mivel holnap szabadnap, úgy érzem, nem lesz ez másként ma este sem :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Olyankor szoktam sörözni.
Ha már a témánál vagyunk, én meg ma ebbe futottam bele: Májrák - a manga :lol: :twisted:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, rohantam haza mindig a suliból! :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nemrég láttam facebook-on, hogy az Őszi MondoCon-on megint lesz animés kerekasztal és ezúttal versenyt is hirdetnek. Egészen megtetszett a dolog, de most annyira nincs kedvem egy ilyen videó elkészítéséhez (lásd, amit fentebb írtam). Egy kicsit szeretném kihasználni, hogy két itteni tag is benne van a zsűriben, illetve a kerekasztal beszélgetésen is részt fog venni. ::^_^:: Ha nincs semmi megkötés, mármint beszélhetnek róla az illetékesek, akkor remélem Catrin és Junchi tud némi betekintést adni, hogy miként is működik ez az egész kritikusi verseny. Van egy olyan érzésem, hogy ezek közül se fog mindegyik napvilágot látni, de ne legyen igazam. (Az is tök jó volt, amikor Péter a MAR "titkairól" írt egy összefoglalót.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Beszéltünk itt már sok zavaró dologról, vaskalapos "ős-fanokon" át egészen az idegesítő, fiatal narutardokig, úgyhogy most egy újabb témát dobnék fel. XD Jó pár éve azt vettem észre YouTube-on, hogy nem kevés olyan anime OP/ED van fent, amit a fanok úgy töltenek fel, hogy "XY opening FULL", miközben valójában az csak "extended", tehát a single még nincs kinn belőle, hanem az egyszeri fan fogta a szám TV size változatát és egyszerűen valami 3-4 perces loop-ra rakta, vagy ha kissé igényesebb az illető, legalább megpróbálta úgy-ahogy összemixelni, mintha tényleg a teljes szám lenne. (Ez utóbbit ugye nem nehéz megcsinálni, az anime OP/ED-ek 90%-a dallamilag a következő "recepttel" írható le: "TV size kétszer, csak másodjára más szövegel, majd valami kis átkötő rész, végül TV size harmadjára is, plusz valami kis extra és vége a számnak". :dirr: XD) Ez csak engem idegesít baromira? Nincs annál rosszabb, mint amikor végre hallgatnám a szám teljes verzióját, majd a TV size másfél percének lemenése után veszem észre, hogy a szöveg teljesen ugyanaz a "második részben" is és a kedves feltöltő "átcseszett". Hogy ez a YouTube-on másokat is zavar, afelől nincs kétségem (a sok "this is the extended, not the full version, you retarded uploader!" és hasonló stílusú komment a videó alatt magáért beszél... :dirr: XDDD), viszont kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel?

Félreértés ne essék: nem azzal van bajom, ha valaki beleszerkesztget a számba, vagy akár magától csinál egy extended version-t belőle, csak akkor tényleg azt írja oda! Egy házilag tuningolt kocsiról sem állítja azt a jóérzésű ember, hogy az tökre ugyanaz, mint egy eredeti, gyártósorról frissen legurult Opel. Illetve ami még fura nekem ebben a dologban, hogy mintha csak úgy az utóbbi 3-5 évben jelentek volna meg ezek a "kamu full openingek". Azelőtt amire odaírták, hogy "full", az tényleg maga a single volt, amibe meg ők piszkáltak bele, az az "extended". Nem tudom, hogy egyes feltöltők a nézettségük növelése, vagy szimpla tudatlanság miatt rúgták fel ezeket a "szabályokat", de nagyon nem kellett volna. Persze most lehetne mondani, hogy azért könnyen ki lehet nyomozni, hogy 1-1 animéből mikor jelenik meg a dalok full verziója, illetve mit szórakozok én a YouTube-on, amikor le is tölthetem a gépemre az OP/ED-eket és ott annyiszor hallgatom meg őket és azt a verziót, ahányszor és amelyiket én akarom. Ez így is van, de:

1. Túl sok kedvenc anime számom van és kb. ebből a szempontból a YouTube-ot használom "tárhelynek", mivel luxusnak tartom, hogy a zenék is sok gigányi helyet foglaljanak a gépemen. Az kell a játékoknak, meg a konkrét BD-s anime sorozatoknak, amik általában szintén nem elégszenek meg 1-2 gigányi hellyel. :dirr: Természetesen a hatalmas nagy kedvenceket le is torrentezem, de amikor pl. csak úgy belém hasít, hogy "oké, akkor most hallgassunk mondjuk valami Fairy Tail / One Piece OP-dömpinget!", akkor nem fogok mindkét sorozatból 20 különböző OP-ot leszedni a gépemre. :dirr: Pontosan ilyesmire lenne jó a YouTube, ha a fenti emberek bele nem rondítanának a dolgokba.

2. Nem élek a Japán lemezkiadók honlapjainak hírfolyamára kötve, így sokszor lövésem nincs, hogy melyik dalból mikor jelenik meg a single. Persze a nagy kedvencek itt is kivételt képeznek, de pl. a nemrég nézett MonMusu OP-ről onnan tudtam meg, hogy kijött a full verziója, hogy a nálam sokkal nagyobb otaku haverom közölte velem. XD Ergo még a frissen nézett cuccoknak is csak akkor "vadászom le" a dalait, ha azok tényleg nagyon bejöttek. Ez szintén egy olyan dolog, hogy korábban úgymond "nem is kellett tudnom", mivel egyszerűen beírogattam úgy pár havonta, hogy "XY anime opening full version" a YT keresőjébe, aztán vagy kidobta, vagy nem és ebből tudtam, hogy megjelent-e már. Ez szintén tök jól működött egészen addig, amíg a fenti "önjelölt zeneszerzők" meg nem kavarták a dolgokat.

Illetve ha már úgyis a témánál vagyunk: a másik hasonlóan idegesítő és szintén nem olyan rég "szokásba jövő" feltöltői húzás, amikor a jogvédelem miatt egy dal hangmagasságát megváltoztatják, haveromat idézve "felpitchelik". Ezt megértem, mivel ellenkező esetben rászállnak az illetőre a jogvédők, három YT figyelmeztetés után pedig törlik az egész profilját, viszont megint azzal van gondom, hogy egy csomóan ezt nem írják oda. A rendesebbik felük legalább annyit odabök, hogy "Nightcore version", "karaoke version", ilyesmi, ha nem az "unedited" számról van szó, de a legtöbbjüknek gond nélkül van akkora vastag bőr a képén, hogy simán felrakják, hogy "XY anime opening 1", aztán csak annak tűnik fel, hogy valahogy más a számnak a hangmagassága, aki már egyszer hallotta eredetiben. (Ezt van, hogy annyira túlhúzzák, hogy pl. egy eredetileg nő által énekelt számból frankón olyan hangzású dal lesz, mintha férfi énekelné. :dirr: Vagy ugyanez igaz fordítva is, attól függően, hogy "mélyítik" vagy "magasítják" a számot.)

Na, most, hogy kipanaszkodtam magam, írjátok meg, hogy ti hogy vagytok ezekkel a dolgokkal? XD Vagy csak én használom ennyire napi szinten "rádiónak" a YouTube-ot és amúgy mindenki egyből tölti le a gépére az OP/ED-eket és csak röhög az egészen? XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Engem a full = extended dolog nem zavar, mert kb ebblől derül ki számomra, h még nincs kint a a valódi full, de addig is van mit hallgatnom. XD A felpitchelt verzió sokkal jobban idegel, mert nem ezt akartam hallgatni. (még ha amúgy értem az okát) btw felpitchelt verzió mért egyenlő azzal, hogy "nightcore", ezt sosem értettem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:btw felpitchelt verzió mért egyenlő azzal, hogy "nightcore", ezt sosem értettem.
Én ugyan nem vagyok egy zenei irányzat szakértő, de haverom állítása szerint ez egy ilyen műfajnév, pontosan a "chipmunkosított" dalokra. Urban Dictionary szerint:

"The type of music that started as a subgenre of trance and is still considered so by many people. Trance fans usually call is happy hardcore. However nightcore fans prefer to not be associated with trance and don't like the idea of naming a "nightcore" as anything else.

Nightcore is characterized by a sped-up melody (sometimes), fast rhythmic beat (usually), and ALWAYS higher than normal pitch. Almost all nightcore music are original songs nightcored (remixed into nightcore) by nightcore fans.

Very popular is a belief that nightcore is a nickname of a person who remixes the songs. In reality anyone who knows how to use a computer can nightcore a song and upload it on Youtube."

Persze simán el tudom képzelni, hogy egy Nightcore dal készítésének is vannak szabályai, amit a legtöbb feltöltő felrúg, elvégre akinek az extended is full, annak a felpitchelt is lehet nightcore. XD Tudod, jobban hangzik így, többen kattintanak rájuk... ^^" XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:(Ez utóbbit ugye nem nehéz megcsinálni, az anime OP/ED-ek 90%-a dallamilag a következő "recepttel" írható le: "TV size kétszer, csak másodjára más szövegel, majd valami kis átkötő rész, végül TV size harmadjára is, plusz valami kis extra és vége a számnak". :dirr: XD)
Yep, nem valami nagy a kreativitás a mainstream dalírásban. :/

Nekem meg az jut eszembe, amikor MIX-nek titulálnak valamit, ami csak egyszerűen "számok egymás után", semmi nincs keverve semmivel. Mondjuk én általában pont több számot keresek egymás után, szóval nem zavar, de simán megértem, ha valakit meg igen. A másik, ami beugrik, az ez a szépség, amit a másik topikba linkeltem.
Titkos írta:Azelőtt amire odaírták, hogy "full", az tényleg maga a single volt, amibe meg ők piszkáltak bele, az az "extended". Nem tudom, hogy egyes feltöltők a nézettségük növelése, vagy szimpla tudatlanság miatt rúgták fel ezeket a "szabályokat", de nagyon nem kellett volna.
Én simán el tudnám képzelni, hogy tudatlanságból fakad a dolog. Valahol olvastam, hogy "Az igazi Nightcore sem csak abból áll, hogy felgyorsítod a számot azt csá.", de mivel Gézukának ez a meggyőződése, ilyenekkel árasztja el a youtube-ot, Marika már csak ezeket látja.
Titkos írta:Természetesen a hatalmas nagy kedvenceket le is torrentezem
:dirr:
Titkos írta:Illetve ha már úgyis a témánál vagyunk: a másik hasonlóan idegesítő és szintén nem olyan rég "szokásba jövő" feltöltői húzás, amikor a jogvédelem miatt egy dal hangmagasságát megváltoztatják, haveromat idézve "felpitchelik". (...) a legtöbbjüknek gond nélkül van akkora vastag bőr a képén, hogy simán felrakják, hogy "XY anime opening 1"
Egyszer én is találtam egy ilyet, aminél hallgattam, és csak sejlett, hogy valami nem stimmel, de csak sokára esett le, hogy a mangmagasság és/vagy sebesség nem stimmelt. De nem találtam meg az eredetit... Azóta meg már elfelejtettem, melyikről van szó.
Random apropó, ahogy húgom felhívta rá a figyelmet, Beyoncé Halo című száma mennyivel jobb már 1.25X-ös gyorsításban. :D (Sajna a gyorsításos beállítással együtt nem tudom linkelni, de ott van a kis fogaskerékben). Igaz, nyugott-szerelmes-merengős szám lenne, de azért egy kis tempó nem árt neki. :D
Titkos írta:Vagy csak én használom ennyire napi szinten "rádiónak" a YouTube-ot és amúgy mindenki egyből tölti le a gépére az OP/ED-eket és csak röhög az egészen? XD
Én is annak használom, bár általában nem OP/ED számokat hallgatok, hanem mikor mihez van kedvem. Általában elcsábít a Watch it again funkció, néha meg csak hagyom, hogy automatikusan végigmenjen valami random lejátszási listán*, vagy szörfölgetek az oldalsávban.

*Néha az az érzésem, hogy ha ráengedem a lejátszást egy nem saját listára, akkor valahogy "eltéved" a sorozat, és átcsúszik egy másik listára. Legalábbis néha egészen WTF helyekre lyukadok ki - pl: nem, még mindig nem akartam Ed Sheeren-t hallagatni. :knife:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Beszéltünk itt már sok zavaró dologról, vaskalapos "ős-fanokon" át egészen az idegesítő, fiatal narutardokig, úgyhogy most egy újabb témát dobnék fel. XD Jó pár éve azt vettem észre YouTube-on, hogy nem kevés olyan anime OP/ED van fent, amit a fanok úgy töltenek fel, hogy "XY opening FULL", miközben valójában az csak "extended", tehát a single még nincs kinn belőle, hanem az egyszeri fan fogta a szám TV size változatát és egyszerűen valami 3-4 perces loop-ra rakta, vagy ha kissé igényesebb az illető, legalább megpróbálta úgy-ahogy összemixelni, mintha tényleg a teljes szám lenne. (Ez utóbbit ugye nem nehéz megcsinálni, az anime OP/ED-ek 90%-a dallamilag a következő "recepttel" írható le: "TV size kétszer, csak másodjára más szövegel, majd valami kis átkötő rész, végül TV size harmadjára is, plusz valami kis extra és vége a számnak". :dirr: XD) Ez csak engem idegesít baromira? Nincs annál rosszabb, mint amikor végre hallgatnám a szám teljes verzióját, majd a TV size másfél percének lemenése után veszem észre, hogy a szöveg teljesen ugyanaz a "második részben" is és a kedves feltöltő "átcseszett". Hogy ez a YouTube-on másokat is zavar, afelől nincs kétségem (a sok "this is the extended, not the full version, you retarded uploader!" és hasonló stílusú komment a videó alatt magáért beszél... :dirr: XDDD), viszont kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel?
Mostanában amúgy kezd elterjedni, hogy próbálják kevésbé megvezetni az embereket. Párszor előfordult, hogy FULLi-nak írják, ami jelzi, hogy ez csak extended verzió. Legalább is én elég nagy százalékban tapasztaltam azt, hogy ha így van jelezve, akkor semmiképpen nem hivatalos, teljes verzió. Persze előfordul olyan, amikor japán rádióból felveszik a dalt és azt feltöltik, akkor gyakran van duma az elején, amivel felvezetik az adott számot, de utána tényleg a hivatalos full verziót adják le. Már régóta nem idegeskedek ezen, mert ahogy írtad, a legtöbb opening vagy ending leírható egy bizonyos recepttel. Meg aztán manapság ilyen átlag szintipop számokat hoznak össze, ami lehet hogy párszor megragadja a figyelmemet és megtetszik, de egyre kevesebb olyan szám van, amit beszerzek magamnak. Ezért van az, hogy manapság sokkal több olyan számot hallgatok meg, ami nem éppen a stílusom, viszont mivel kilóg az átlagból, sokkal szívesebben kattintok rá.
Titkos írta:Túl sok kedvenc anime számom van és kb. ebből a szempontból a YouTube-ot használom "tárhelynek", mivel luxusnak tartom, hogy a zenék is sok gigányi helyet foglaljanak a gépemen. Az kell a játékoknak, meg a konkrét BD-s anime sorozatoknak, amik általában szintén nem elégszenek meg 1-2 gigányi hellyel. :dirr: Természetesen a hatalmas nagy kedvenceket le is torrentezem, de amikor pl. csak úgy belém hasít, hogy "oké, akkor most hallgassunk mondjuk valami Fairy Tail / One Piece OP-dömpinget!", akkor nem fogok mindkét sorozatból 20 különböző OP-ot leszedni a gépemre. :dirr: Pontosan ilyesmire lenne jó a YouTube, ha a fenti emberek bele nem rondítanának a dolgokba.
Itt folytatom, amit fentebb elkezdtem. Na szóval, szezononként nagyon eltérő, hogy mennyi OP és ED tetszik meg, van hogy majdnem mindegyik animének, amibe belenézek ilyen "must have" számai vannak, aztán előfordul ennek az ellenkezője is, vagyis csak 1-2 dalt válogatok ki magamnak. Jó példa erre a lassan befejeződő nyári szezon. Láttam, hogy összehoztak ilyen Top10 opening listát erre a szezonra, de nekem csak Top2 van, mert összesen ennyi tetszett meg annyira, hogy a számok teljes verzióját letöltsem a gépemre, majd a telefonomra. Amúgy néha nekem is eszembe jut, hogy valamit meghallgatnék és ha esetleg nincs meg a gépemen, akkor irány a YouTube. Ott pedig vannak ajánlások, szóval elképzelhető, hogy még vagy 1 órán keresztül maradok ott és kattintgatok a következő zenére.
Titkos írta:Illetve ha már úgyis a témánál vagyunk: a másik hasonlóan idegesítő és szintén nem olyan rég "szokásba jövő" feltöltői húzás, amikor a jogvédelem miatt egy dal hangmagasságát megváltoztatják, haveromat idézve "felpitchelik".
Ezen viszont ki tudok akadni, amikor felgyorsítják, vagy megváltoztatják a hangszínt. Néhány dalnak jól áll, de a többségnek nem, mert tök fura lesz tőle az egész. A női ének férfinek tűnik, vagy fordítva korántsem érdekel annyira, mert feldolgozásokat szoktam hallgatni és néha kellemesen meglepő eredmények születnek.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Így belegondolva én még nem nagyon futottam bele ilyen átverésekbe, talán a Gangsta opjaval jártam így, de mondjuk ott úgyis inkább az animáció az ami nekem jobban bejön semmint maga a szám.

amivel visszont én szoktam találkozni manapság egyre gyakrabban, hogy bizonyos számok kiváltképp ismert neverendinges op/ed-eket spanyolul tesznek fel és semmi sem figyelmezteti a szerencsétlen embert, hogy hoho ez nem az lesz amit szeretne. A másik ilyen poénkodás amit nem szeretek amikor valaki karaoke verzióba teszi fel a zeneileg a számot, csak az éneket veszik le, de ott sem szólnak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése