Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

A nightcoreal én úgy vagyok, hogy bár nincs bajom az elektronikus zenével, ám ez pont az a fajta, amiből 2 másodpercnél nem bírok többet elviselni. Az még hagyján, hogy mikor rákeresek egy számra, úgy kell kikeresnem az ilyen-olyan nightcore remixek közül, mert azokat hamarabb kidobja, mint az eredetit. Viszont amikor utána kéretlenül el is indítja, az eredeti szám lefutása után, na olyankor nézek nagyokat. :D

A "legjobb" persze az, amikor a Hatsune Miku verziót mixelik be nighcoreba, ami már alapból se semmi, de így aztán tényleg "igazi élmény" hallgatni. :vigyor:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Azt már megszoktam, hogy 4chanra járni egyfajta bűnös, perverz élvezet számomra, bár ezt az utóbbi időben erősen lekorlátoztam csak /a/-ra. Mondjuk előtte sem vittem túlzásba a többi board követését, szal /v/ mindig is egy fertő volt, /o/ alapból nem lenne rossz, de nem is jó, /sci/-n meg sokszor olyan banális ökörségek hangzanak el, hogy inkább hagytam a dolgot (bár ott lett igazán elegem, mikor az egyik threadben a gravitációt a Föld forgásából származtatták, lol).

Amiért viszont írok ide, az az, hogy szemmel láthatóan ez a site mindig is a telephelye lesz egyfajta masszív retardáltságnak, egyúttal remek képet kaphat az ember (utánaolvasás nélkül is), hogy mik is zajlanak az amerikai közoktatásban. (Vagy mik NEM zajlanak?) Szal nem to'om, de az, hogy a következő problémára nem vágják rá egyből a választ, az valahol azért nekem is fáj:

6/2(1+2) = ?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi, ezt egy amerikai ismerősöm linkelte az amerikai állapotokról, szóval el lehet képzelni...
http://www.alternet.org/education/human ... orld?sc=fb
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez most lehet nagyképűen fog hangzani, de arra, hogy a 4chan többnyire s*gghülye emberek gyűjtőhelye, engem nem egy rosszul megoldott matekpélda döbbentett rá, elég megnézni a közösséget, hogy mi megy ott általában: vagy valami ocsmányság, vagy pedig olyan "poénok", amik 10 éves kor fölött már szinte élvezhetetlenek. Pedig én is gyerekes tudok lenni, főleg, ha "olyan a légkör", de nézzük már meg, hogy ezeknek mi is az "öröksége", amit az internetre hagytak: pedómaci, trollface, stb. Semmi bajom a valóban vicces mémekkel, de ezek ilyen "két napig poén maximum" dolgok, amiken a 4channerek mégis évek óta röhögnek és láthatóan nem unják. (És akkor most azt még ide sem kevertem, amiről Surcival is beszéltünk a múltkor, hogy hihetetlen, hogy valakinek anime terén annyi legyen az igénye, hogy éveken át megkapja a maga szokásos 12 részes random hárem/fanservice gagyiságát. Na, az említett rétegnek pont a 4chan a "fészke". :dirr:) Szóval azért a jó minőségű humorhoz is kell némi intelligencia, hiszen fontos, hogy értsd a poént. Az, hogy ezeknek a humor csúcsa pl. az, hogy "höhö, rajzolok egy síró amorf fejet és mindig berakom majd, akárhányszor szóba kerül a magány, mint téma" (ugye a "forever alone" fejre gondolok most), az nálam majdnem egy szinten van azzal, mint amikor az unatkozó, 10 év körüli gyerek unalmában f*szt rajzol órán a padjára. A különbség az, hogy neki legalább annyi mentsége van, hogy "be van zárva" órán és próbálja szórakoztatni magát, 4channeréknél ez viszont egy szabadon választott "kikapcsolódási forma", szal érted... :dirr:

Nem véletlen, hogy egyik ismerősöm egyszer úgy fogalmazott, hogy "a Reddit az ún. "intellektuális 4chan"." Nem mondom, hogy oda is sűrűn járnék, de azért már néhány látogatásom alkalmával is nyilvánvalóvá vált, hogy a 4chanra jellemző "pöcegödör-feeling" ott jóval kevésbé van jelen, úgy is mondhatnám, hogy azért ott a normális beszélgetést nem ölik meg a teljesen infantilis poénok, illetve a "kommentálj csak valamilyen reakció-képpel, fogalmazni már munka!"-taktikát is mintha ritkábban alkalmaznák. Megjegyzem, engem leginkább azért zavar a 4chan, mert "fertőz". Fele ennyi gondom sem lenne velük, ha ellennének a maguk kis "gumiszobájában", de ezeket a debil baromságaikat már "szétszórták" az egész interneten és mostanra pl. már a Facebookon is általánosan elterjedt, hogy az ember ír valami komoly okfejtést, amire valamelyik "vicces gyerek" annyit reagál csak, hogy "tl;dr", vagy bevág valami 4chanról lopott reakció-képet.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Amerikai közoktatás: Azt aláírom, hogy már legendásan rossz a rendszer az USA-ban, de hát ennek nagyon sok oka van. Egyrészt a politikai térben úgy gondolják, hogy a közoktatással az állam túl lép saját határán és már nem is lesz semleges, ha ilyenre "szórja el" a keményen dolgozó amerikaiak adó centjeit. Szóval jó páran nem is pártolják, ezt az oktatási rendszert. Másrészt a közoktatásnak nagyon sok alternatívája van, kezdve a minőségi alapítványi iskoláktól, egészen a félelmetes légkörrel rendelkező egyházi sulikon át az otthon tanulásig. Tehát aki egy kicsi is tehetősebb az már eleve nem viszi a forrás hiányos állami sulikba a gyerekeit. Ezekből kijön, hogy egy rosszul finanszírozott rendszerbe, ahol a tanárok sincsenek túl becsülve leginkább olyan gyerekek kerülnek akiknek szűkös az anyagi keretük, így nem tudnak pl. külön órákra járni. Tehát nem csoda, hogy az amerikai oktatás olyan amilyen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes: amit te leírtál, az a magyar iskolákra hatványozottan igaz. Tehát ezen logika alapján az itthoni helyzetnek még rosszabbnak... hmmm... végülis simán lehet, hogy ha egy olyan statisztikát csinálnának itthon, mint a fentebb linkelt cikk első bekezdésében, nem lenne sokkal jobb az arány. ::hoo:: Bár talán az egyszarvúak nem kerülnének elő. Talán.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mordályos nyul írta:iskariotes: amit te leírtál, az a magyar iskolákra hatványozottan igaz. Tehát ezen logika alapján az itthoni helyzetnek még rosszabbnak...
Senki se ringassa magát hamis felsőbbrendűségi érzésbe, a magyar közoktatás színvonala már az origó alatt van a grafikonon. Idecitálhatom akár a legfrissebb PISA mérés ereményét ( http://www.koloknet.hu/iskola/ujabb-cso ... ar-diakok/ ), belemehetnénk Hoffman R. és társai ámokfutásának részleteibe (kötelező hittan, napi testnevelés óra=tornafüzet+tornadolgozat), az vízfejűség önsúlyától tehetetlen és dilettáns KLIK, KELLÓ szervezetek (nem)működésébe. De a legjobban azon látszik a magyar oktatási rendszer teljes kudarca, hogy melyik politikusok népszerűek a fiatalok körében. Ha valaki már huszonévesen fogékony erre a félfeudális állapotokat konzerválni akaró lózungra annak mélységesen és visszavonhatatlanul elrontották az oktatását.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:De a legjobban azon látszik a magyar oktatási rendszer teljes kudarca, hogy melyik politikusok népszerűek a fiatalok körében. Ha valaki már huszonévesen fogékony erre a félfeudális állapotokat konzerválni akaró lózungra annak mélységesen és visszavonhatatlanul elrontották az oktatását.
Távol álljon tőlem, hogy pont én vigyem el politikai irányba a témát (mert rühellem, mint a pestist XD), de azért azt halkan megjegyezném, hogy egy adott ember politikai hovatartozása szvsz sokkal inkább azon fog múlni, hogy otthon mit hall/lát, milyen társaságba jár (vagyis a baráti körében mely párt, illetve politikus a népszerű), a neten miket olvas, illetve talán a legfontosabb: hogy személyiségéhez melyik párt/politikus stílusa passzol a leginkább, melyiket érzi úgymond a "szívéhez közel állónak". (Most gondolom azt nem kell ecsetelnem, hogy szinte minden ember érzelmi alapon szokott szavazni, illetve szimpatizálni ezzel vagy azzal a párttal... XD) Persze ha akarja, ezt valamilyen irányba valóban tudja az iskola is befolyásolni, de kétlem, hogy pont az osztályfőnök "Mari nénire" fognak megszállottan hallgatni a diákok, amikor arról is született már egy kiló tanulmány, hogy mennyire nem nézik semmibe a tanárokat és nincs becsületük a diákok szemében. (Vagyis elsősorban nem annak a politikai tanácsát fogják megfogadni, akit finoman szólva sz*rba sem néznek.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A magyar közoktatás lerohadása kormányfüggetlen, lévén képtelenek egy olyan, nemzetközi sikeres példákon alapuló oktatáspolitikai koncepció kidolgozására, ami kizárólag eredményorientált, és független mindenféle politikai kurzustól. De ez elmondható a gazdaságpolitikától kezdve a külpolitikán keresztül a társadalompolitikáig.
paTKany írta:De a legjobban azon látszik a magyar oktatási rendszer teljes kudarca, hogy melyik politikusok népszerűek a fiatalok körében.
Hát ezen azért elég hangosan felröhögtem, bár valahol igaz lehet, hiszen ha ma egy fiatal bármilyen magyar politikussal is szimpatizál (oldaltól függetlenül), az azért van mert tényleg nincs elég tapasztalata vagy ismerete a világról. Persze azért egy tizen-huszonéves fiatalban benne van a tenni akarás és a fiatalkori tűz, aztán ezt szépen meg tudják lovagolni egyes demagóg politikusok - persze más kérdés, hogy más demagógok meg más társadalmi-és korcsoportokat lovagolnak meg hasonló eszközökkel.

Btw tapasztalat, hogy egy fiatalnak egy politikus akkor szimpatikus, ha hitelesnek találja. Nem véletlen hogy a mainstream politikai pártokból melyek teljesítenek a legjobban ebben a korcsoportban - függetlenül a programjuktól vagy bármiféle kommunikációs stílustól. Ezen felesleges siránkozni, akik eljátszották a hitelüket, magukra vessenek.

Belemehetünk ebbe jó mélyen is (részemről az oktatáspol és gazdpol részébe, a napi aktuálpolitikai bullshit nagyon nem érdekel), csak nemtom erre mennyire van itt igény.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A magyar közoktatás lerohadása kormányfüggetlen, lévén képtelenek egy olyan, nemzetközi sikeres példákon alapuló oktatáspolitikai koncepció kidolgozására, ami kizárólag eredményorientált, és független mindenféle politikai kurzustól. De ez elmondható a gazdaságpolitikától kezdve a külpolitikán keresztül a társadalompolitikáig.
Ez!
Surci írta:...hiszen ha ma egy fiatal bármilyen magyar politikussal is szimpatizál (oldaltól függetlenül), az azért van mert tényleg nincs elég tapasztalata vagy ismerete a világról. Persze azért egy tizen-huszonéves fiatalban benne van a tenni akarás és a fiatalkori tűz, aztán ezt szépen meg tudják lovagolni egyes demagóg politikusok - persze más kérdés, hogy más demagógok meg más társadalmi-és korcsoportokat lovagolnak meg hasonló eszközökkel.
Na igen, így már stimmel az összefüggés. XD
Surci írta:Btw tapasztalat, hogy egy fiatalnak egy politikus akkor szimpatikus, ha hitelesnek találja. Nem véletlen hogy a mainstream politikai pártokból melyek teljesítenek a legjobban ebben a korcsoportban - függetlenül a programjuktól vagy bármiféle kommunikációs stílustól. Ezen felesleges siránkozni, akik eljátszották a hitelüket, magukra vessenek.
Megjegyzem, nálam ez az életben magánembereknél is ugyanígy működik. 1-2 "botlás" persze belefér, de ha valakin azt látom, hogy sorban ígérget, de csak nem csinálja, amit mond, majd utána próbálja a bizonyítványát magyarázni, aztán ezt az egészet kezdi elölről, abban egyszerűen egy idő után már nem fogok bízni és lehetőség szerint kerülöm is a vele való együttműködést, elvégre ha valaki mindenkinek folyton csak hazudik, honnan legyek biztos benne, hogy nekem nem?
Surci írta:Belemehetünk ebbe jó mélyen is (részemről az oktatáspol és gazdpol részébe, a napi aktuálpolitikai bullshit nagyon nem érdekel), csak nemtom erre mennyire van itt igény.
Na ja, én is ezért lepődtem meg kicsit, hogy Junchi csak feltett egy "miért olyan hülyék a 4channerek?" kérdést, amire első körben az volt a válasz, hogy "azért, mert Amerikában nem a liberális értelmiség irányít" (mert az a cikk kb. arra próbál apellálni amellett, hogy a leírja a nyilvánvaló hülyeségeket az elején), majd amikor feljött az oktatás, azon belül a magyar oktatás témája, akkor meg egyből már ott tartottunk, hogy "a Zorbán, meg a Rózsája miatt ilyen szar!" (Mintha előtte valami élvonalban lettünk volna világszinten... :D) Persze felőlem is belemehetünk, ha a társaság úgy akarja, max én leszek az, aki "szemét módon" jót röhögök a túlfűtött, pártpropagandával bőven nyakon öntött dumákon. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

paTKany írta:
A mordályos nyul írta:iskariotes: amit te leírtál, az a magyar iskolákra hatványozottan igaz. Tehát ezen logika alapján az itthoni helyzetnek még rosszabbnak...
Senki se ringassa magát hamis felsőbbrendűségi érzésbe, a magyar közoktatás színvonala már az origó alatt van a grafikonon. Idecitálhatom akár a legfrissebb PISA mérés ereményét ( http://www.koloknet.hu/iskola/ujabb-cso ... ar-diakok/ ), belemehetnénk Hoffman R. és társai ámokfutásának részleteibe (kötelező hittan, napi testnevelés óra=tornafüzet+tornadolgozat), az vízfejűség önsúlyától tehetetlen és dilettáns KLIK, KELLÓ szervezetek (nem)működésébe. De a legjobban azon látszik a magyar oktatási rendszer teljes kudarca, hogy melyik politikusok népszerűek a fiatalok körében. Ha valaki már huszonévesen fogékony erre a félfeudális állapotokat konzerválni akaró lózungra annak mélységesen és visszavonhatatlanul elrontották az oktatását.
Igen-igen, miközben írtam a mondatot, leesett, hogy mi is a szitu, de gondoltam akkor már úgyhagyom a gondolatmenetet. ::japtoun:: Azt is mindig elfelejtem, hogy elég meredekre ássák a lejtőt a következő generációknak, és hogy mi még relatíve egész jól megúsztuk. :(
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

4chan-hoz kapcsolt cikkhez annyit, hogy tudom ajánlani Jhon Lukacstól magyarul is megjelent könyvét a Demokrácia és a populizmust. Bár mivel ez politikáról is szól lehet keveseket érdekelne.

Látom két alap állítás lett megfogalmazva:
1. Politika csinálás senkit sem érdekli és így maga a párt politizálást is szívesen kihagyná az életéből, az itt lévők.
2. Arról szemlátomás konszenzus van, hogy a jelenlegi magyar közoktatás állapota nem egyik és nem másik nap alatt lett ilyen, hanem sok évtizedes kőkemény munka kellett ehhez.

Fiatalok + politika kombó: A fiatalokat általában kevesen szólítják meg, kivált kép Európában. Mivel az aktív szavazók közül sok a nyugdíjas (ők elmennek szavazni), így érthető módon a pártok nekik üzenek. (Tavaly részt vettem egy önkormányzati kampányban érdekes módon nyugdíjasoknak külön nap volt és programok lettek szervezve amikor felvetettem, hogy legyen fiatalok napja úgy néztek rám mintha óhéberűl beszéltem volna hozzájuk.) Tehát érthető a nagy pártok az időseket akarják megnyerni ezért nem vagy csak alig küldenek üzeneteket a fiataloknak akik úgy érzik velük nem foglalkoznak így passzívak a politika iránt. Ha feltűnik vagy feltűnnek olyan csoportok akik mégis adnak valami üzenetet a fiatalabbaknak logikus, hogy oda fognak pártolni, hiszen azt érzik: jéé végre valaki aki a mi bajainkkal is foglalkozik.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Dehogy, engem érdekel a politika, hiszen alapvető befolyással van az életemre, hogy miket döntenek odafenn meg miket nem.
Az a baj, hogy tudom, hogy lehetne, valahogy, biztosan... de nem tudom, hogy mi kell ahhoz, hogy megváltozzon az általános helyzet, hogy a politika legyen az emberekért, ne fordítva, és az emberek érezzék, hogy van jelentőségük, hogy képesek változást előidézni, nem pedig csak jobbágyok a földesurak uradalmain. :? Évszázados, öröklődő huzalozást kellene átrendezni az emberek fejében, amivel szemben érthető módon nagy a mentális ellenállás, illetve a külső nyomás is ellene szól. De tudom, hogy valahogy lehetséges... :knife:
Akárhányszor verik az orrom a realitás kakijába, akkor is naív idealista maradok.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na, ki biztosítja a New York-i Comic Con-on az ingyen wifit? A LexCrop!
Well played, DC!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Öh, jó napot! :dirr:
Cruel Angel írta:Mennyire vagyok ezzel az információval lemaradva a világtól: A Crunchyroll hazánkba is streamel legálisan animét.
Catrin írta:Crunchyroll: ó, én nagy látogatója vagyok, ahogy sok másik oldalnak is.XD Szóval a magam szemszögéből eléggé köztudottnak véltem, bár annyira az sem lep meg, hogy sokan nem tudják...
WOAWOAWOA, WAIT. Csak nem vagy előfizető? Mostmár kíváncsi vagyok, melyikünk a nagyobb látogató. :D
Én tavaly tavasszal kezdtem, mert láttam, hogy van CR app a tévémen, és végtelenül kényelmesebb volt így. Most hogy meg azt dobták, vettem egy Chromecastet. A képminőség ég és föld. :) Sajnos magyar licensz csak kb. egy tucat teljes hosszúságú sorozatra van, de így is bevállaltam. VISZONT szeptember elején rátaláltam, hogy lehet a Geo IP-jüket átverni OpenWRT-n, így most már a teljes amerikai kínálatot élvezem. :rozsaszintancoloelefant: :banan:
Titkos írta:Szal az ilyen "Rainbow - Painbow", "Steins;Gate - Kőkapu" dolgok még okék, de pl. ezt meg egyszer scineram vitte túlzásba, aztán amikor már "A szellemlány kalandjai"-ból, meg még extrémebb magyar címekből kellett "visszafejtenünk", hogy ez utóbbi pl. a "Tasogare otome x amnesia" akarna lenni, akkor már azért többen mondták neki, hogy oké, hogy ezt ő élvezi, de ennyire ne vigye azért túlzásba, mert úgy már kevésbé poén, ha arra sem bírunk rájönni, hogy konkrétan épp melyik sorozatról ír. ^^"
Te meg nem reméld, hogy effelett elsiklottam. :argue:
Junchi írta:Asszem, hogy az animés társadalom egy fullretard ága ismét jeleskedett. MAL színvonala az utóbbi időkben erősen a béka segge felé tendál (köszönhetően az arckaparó "fejlesztéseiknek"), de ez a legújabb húzásuk, hogy mindenféle agyhalott blogbejegyzéseket spotlightoznak, az már túlontúl sok. Az egyik legfrissebb próbálkozásukat egyszerűen muszáj linkelnem, mert ez már nevettetően szánalmas: [url=http://myanimelist.net/featured/65]http://myanimelist.net/featured/65[/url
Legnagyobb ajándék volt az iMal app. Pár éve már fel se keresem az oldalukat, de az adatbázis eléggé átfogó és pontos. Úgyhogy ha végzek egy résszel, kinyitom a telót, nyomok egy +t és kész. Mindent a kanapéról. :)
Rui-chan írta:Lehet hülyén fog hangzani a kérdésem, de azért felteszem. Előfordult már veletek, hogy megcsömörlöttetek az animéktől? ^^"
Őszintén szólva még nem nagyon volt ilyen. Grand Slam time idején meg más miatt én is néha visszaesek lemaradok, aztán kapaszkodhatok vissza kicsit erőltetett menetben. De azért ez az öt év szerintem betonstabil volt veletek összevetve. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Már gyűlik az alapanyag egy Scientifically Accurate Aesop Fables epizódhoz, avagy a hangyák nem is szorgalmasak. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Te meg nem reméld, hogy effelett elsiklottam. :argue:
Ó, nem is reméltem. :wink: Ellenben örülök, hogy visszatértél, méghozzá ennyire energikusan. :D
A mordályos nyul írta:Már gyűlik az alapanyag egy Scientifically Accurate Aesop Fables epizódhoz, avagy a hangyák nem is szorgalmasak. :D
Úgy tűnik, a hangyák is ismerik a mondást: "úgy állj a munkához, hogy más is hozzáférjen!" :lol: Na, de viccen kívül: érdekes, alatta a kommentek meg kicsit továbbviszik a kérdést. :) Amúgy ja, lassan kezd leomlani az a tévhit/sztereotípia, hogy hangyáknál/méheknél mindenki egy sztahanovista jómunkásember, ahogy az is, hogy a királynő nélkül nem tudnak dönteni és agyatlan szolgák. (Illetve ott van még a a rovarok személyisége, amivel szintén nem túl régóta foglalkoznak, de eddig bodobácson, tücskön és hangyán már "működött" a dolog, szóval ebben is közrejátszhat. :))
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Szép napot az egybe gyülteknek!

Messzire vándoroltam mostanság az oldaltol....

Ki hogys mint mostanság?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Találkozzunk szombaton, és megbeszéljük. :wink: Esetleg vasárnap.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

"MAL újabb merénylete a jó ízlés ellen" című rovatunk mai számából: Új, ocsmány és kaotikus felhasználói layout.

Most már szent meggyőződésem, hogy ez a site a 13 évesek színvonalára szándékozott beállni, amihez több lépcsőfok is vezetett, de ezzel a mostani újításukkal végre teljes lett a kör. Nem baj, hogy 8 évig tök jól működött az előző, itt van ez a mostani, ami ilyen facebook-hányinger, az összes kötelező baromsággal egybekötve.

Egyetlen előnye van, hogy most már legalább 10 kedvenc animét lehet bejelölni.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

scineram írta:Találkozzunk szombaton, és megbeszéljük. :wink: Esetleg vasárnap.
Legmélyebb bocsánat kéréssel de el kell utasitsam eme meghívást minden egyes Connal az utobbi időben +100 évvel éreztem magammal idősebbnek. (lehet csak simán hülye vagy magamnak való vagyok) ::^_^::

Beszélgetni meg itt valószinű többet tudok veletek mint ott kint ahol meg se talállak titeket a tömegben.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak egy kérdés, nem lehet hogy a MAL azért van ilyen szinten mert az aktív felhasználók többsége, értek ez alatt azokat akik naponta belépnek, jelölnek plusz még valami egyéb tevékenységet is folytatnak pl. fórumozás, levelezés stb, azok többsége tini? Ha így van akkor leginkább csak őket kell kiszolgálni, a többi érettebb tag meg le van sajnálva. de az is lehet, hogy az egykori malgrafot próbálják valamilyen szinten feledtetni, de attól ők még nagyon távol állnak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ezt most találtam Addictson. "Érdekes" egy lista, azért szépen rávilágít az átlag japán animefogyasztó ízlésére is... Mondjuk azt nem látom kikötve, hogy hány évesek lennének ezek a gyerekek, de ha már nézetni kell velük valamit, akkor 10-13-nál nem hiszem hogy idősebbek. Namost ennek a korosztálynak Madokát meg Clannadot, Gintamát meg hasonlókat mutatni, hát... Eleve elég viccesen jött ki a Madoka, a Pokemon, a Doraemon meg a K-ON egy listán... :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A tegnapi DB topicos félnyavalygásom után ma végülis lett pár fórumozásra szánható időm, szóval pár random reaksön:

MAL új kinézete: Nem vágott haza, de több kedvencet lehet betenni eezaaaazzzz!!!! (Bár még nem gondoltam teljesen át, hogy az a tíz melyik tíz legyen). Amin még meglepődtem, hogy most már a stat adatoknál mutatja mennyit revaccsoltam eddig, ami nálam 100 körüli. :shock: Tudtam, hogy sok (szorgosan jelölgettem is), de azt nem, hogy már ennyire... XD Így belegondolva... reális.

Iskariotes: A malgráf "megszűnése" után rögtön áttették más címre, szóval ebben sem szűkölködhetünk. :D http://graph.anime.plus/

A mostanság addictsra sűrűn kikerülő sankakus és hasonló listák csak azért "jók", hogy meggyőződjünk az itthoni reakciók "minőségéről" (amiben semmi új nincs, de néha egész szórakoztató).


Szerk. most látom, hogy ez nekem szól:
scineram írta:WOAWOAWOA, WAIT. Csak nem vagy előfizető? Mostmár kíváncsi vagyok, melyikünk a nagyobb látogató. :D
Te! Én még nem fizettem elő, spúrkodom másra. :D
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

2015. október 24-én éjjel kigyulladt a pécsi Misina állatmenhely (a Nippon Expón nekik gyűjtött adományt az 501-es Légió a lövöldözős játékkal). Sajnos nagyon sok kölyökkutya elpusztult, és az anyagi kár is jelentős. Aki szeretne segíteni (nem feltétlenül pénzadománnyal, építőanyagokra is szükség lesz), csatlakozzon az alábbi csoporthoz, keddre ígérnek részletes információkat. Köszönünk bármilyen segítséget a Misina nevében is!

https://www.facebook.com/groups/721673917963015/
Válasz küldése