Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jó, hát az is megvolt pár másodperc alatt. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Pedig a torrent klassz dolog, csak nem mindegy, hogy mire. Az aktuális cuccok nekem általában gyorsabban lejönnek torrentről, mint bármelyik fájlmegosztó portálról. A régebbi torrentek mondjuk egy idő után behalnak sajnos, és ekkor jönnek be nálam a képbe Megaupload és társai. ::^_^::

Remélem nem lesz semmi komolyabb ügy a dologból, és nem megy a többi fájlmegosztó is a Megaupload után, nem szeretném, ha a mangafordító csapatok visszamenekülnének az IRC-re. ^^'
Az egész post Quoted For Truth. Amúgy nem tudom, lehet én voltam béna hozzá, vagy csatornánként változtak a dolgok, de IRC-ről számomra mindig kínszenvedés volt mangát tölteni (animét meg sem próbáltam), pedig amúgy FTP-vel, torrenttel, direkt letöltéssel és a többi szokásos letöltési móddal nem volt semmi bajom. (Jó, az eMule spec kimaradt. XD) Pedig direkt letöltés után talán az IRC volt az első, amit megtanultam, de ami megmaradt belőle:

-Parancsok. Úgy éreztem magam mindig, mintha a DOS-ban lennék az 1990-es évek első felében, mivel itt minden csak begépelve működik, az olyat, hogy az egérrel kattintgatsz linkekre, elfelejtheted. (Jó, talán volt pár, de a fő parancsokat mindig úgy kellett begépelni, ez főleg akkor volt poén, ha valami kétsoros izéket kellett másolni, életemben annyit még nem CTRL-C + CTRL-D-ztem. :lol: )

-Döglassú. Egy mangakötet is úgy jött le, mint a csiga, el sem tudtam képzelni, hogy pl. ki az, aki itt áll neki mondjuk a két órás Ghost in the Shell filmet leszedni. (Mert igen, volt, aki azt is feltöltötte. XD) Erre meg már nem emlékszem, de vagy nem is engedett egy szálnál több helyről tölteni egyszerre, vagy annyira lassú volt az az egy is, hogy nem is próbálkoztam vele.

-Ugye a torrenten megszokta az ember, hogy elég sokan seedelnek egy fájlt (optimális esetben persze), illetve, hogy kényünk-kedvünk szerint meg lehet szakítani a letöltést, és később onnan folytatni, a cucc pedig jó eséllyel a végtelenségig fenn lesz a torrenten, max a seedelők fogynak el, de ahhoz is kell azért némi idő. XD Mindezt az IRC esetében el lehet felejteni, általában egyetlen emberről töltesz, ha őt épp felhívják a haverjai, hogy ugorjon le velük sörözni, akkor bizony megszakad a letöltésed, és folytatni sem tudod, mert a fickó, akiről eddig szedted, kijelentkezett, de ha meg is találod, újra kell kezdened a fájl töltését az elejéről. Ez főleg úgy fun, ha már 90% körül jársz, és több órába került, mire ide is eljutottál.

-Egész idő alatt úgy érzed magad, mint egy elit klub, ahonnan garantáltan ki leszel nézve. XD Csatornánként, és szobánként külön szabályok vannak, amik akár egy egész ablaknyi helyet is elfoglalnak, de muszáj őket végigolvasnod, mert egyes helyeken iszonyú idióta indokok miatt is azonnal képesek bannolni. :dirr:

-Kijelző nem létezik rá, hogy ki mikor lépett le (vagy ha van is, nem ugrálnak fel figyelmeztető ablakok, mint mondjuk MSN-en), így ha több lehetséges emberhez is csatlakozni szeretnél, akkor nyomkodhatod a "@find"-ot, hogy bent van -e még az illető (vagy melyik paranccsal kellett emberre keresni... XD), de persze ha meg túl sokat nyomod, akkor floodolásért kib*sznak. :dirr: XDDD Frankón be lehet szívatni magad rövid idő alatt is, vérnyomásemelő játéknak ideális. XD (És persze most feltételeztük, hogy egyáltalán engedélyezik a "@find" használatát, mert az is meg van ám szabva csatornánként/szobánként, hogy most kereshetsz is, vagy csak listázz, aztán akkor tippelgethetsz, hogy ha kijön 300 találat olyan szöveggel, hogy "Lot of manga and anime!", akkor vajon pont kinél lesz az, ami neked kell.)

Mondjuk nyilván az ilyen gondok legtöbbje abból adódik, hogy míg a torrent pl. eleve letöltésre lett tervezve, az IRC tudtommal eredetileg sima chatprogramnak indult, aztán rájöttek, hogy ilyen fájlküldésre is jó, de szerintem akkor már használjátok az MSN-t, ha havernak megvan valami, ami kell, és még úgy is gyorsabban átjön, pedig az sem egy hipersebesség. XD Nálam mindenesetre az utolsó eszköz, amit letöltésre használnék. Jöhetnek a kövek. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ez az ára, hogy "kölcsönadás" legyen, és ne a szerzői jogok megsértése. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: -Döglassú.
Lurkerről pár másodperc alatt lejött egy mangakötet. Nem volt sorbanállás, nagyon gyors volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta: -Döglassú.
Lurkerről pár másodperc alatt lejött egy mangakötet. Nem volt sorbanállás, nagyon gyors volt.
Tényleg, sorbanállással szívtál már, vagy eddig azt még megúsztad? Mert azt bírtam, hogy azt sem jelezte, hogy épp hanyadik vagyok, újra le kellett kérni mindig, aztán ha mákom volt, pont akkor frissítettem, amikor én következtem, ha viszont "elbambultam", akkor időtúllépés vagy hasonló miatt jól berakott tizensokadik helyre megint. :dirr:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ne sírj, mert lehet egyszer eljön majd az idő, hogy megint ircelünk.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na jó, azért ennyire szerintem nem gáz az IRC, legalábbis ahonnan én töltöttem eddig (főleg fanfordító csapatok csatornáiról), ott egy bottól töltesz, úgyhogy nem áll fenn a veszélye, hogy lelép a letöltés kellős közepén, és a sebességre se lehetett semmi panasz. Engem főleg a parancsok zavarnak, meg hogy az egésznek van egy "90-es évekből visszamaradt technológia" feelingje. ^^'
Az eMule egyébként szerintem jóval gázosabb. Na az tényleg tetű lassú, ráadásul nekem rendszeresen egyórás letöltés után szakadt meg, amikor már majdnem lejött a cuccos.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta: Engem főleg a parancsok zavarnak, meg hogy az egésznek van egy "90-es évekből visszamaradt technológia" feelingje. ^^'
Óóóó én azokat kifejezetten élvezem! Mondjuk gáz lenne, ha nem tenném.
Egyébként megsúgom a kedves társaságnak, hogy a parancssor messze nem "a 90-es évekből maradt vissza", ugyanis létezik a parancssoros Linux, és minő meglepetés, széles körben használják a Unix-ot, mint szervergépet parancssorosan. Az, hogy valami grafikus, nem jelenti azt, hogy mennyire jó, max csak egy felhasználók felé tett szivesség. És mielőtt Titkos szőrszálhasogatna azzal, hogy az IRC is lehetne felhasználóbarát: Ecsém, ha ennyi panacsot nem tudsz megjegyezni, nem való neked számítógép. XD
Mariko írta: Az eMule egyébként szerintem jóval gázosabb. Na az tényleg tetű lassú, ráadásul nekem rendszeresen egyórás letöltés után szakadt meg, amikor már majdnem lejött a cuccos.
AZ. Utálom. eMule-ról nekem ha összesen lejött 3-4 dolog, akkor azt mondom, hogy okés. Komolyan, még a StrongDC is jobb volt, bár attól is arcom martam néha.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Egyébként megsúgom a kedves társaságnak, hogy a parancssor messze nem "a 90-es évekből maradt vissza", ugyanis létezik a parancssoros Linux, és minő meglepetés, széles körben használják a Unix-ot, mint szervergépet parancssorosan.
Tisztában vagyok vele, de ezeket a szervereket képzett informatikusok kezelik, nem mezei felhasználók. A mai grafikus kezelőfelületű programok világában a laikusoknak a parancssor elavultnak tűnik és túl macerás is. ^^

BTW: Te ugye valamilyen informatikai irányba tanulsz? :vigyor:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:BTW: Te ugye valamilyen informatikai irányba tanulsz? :vigyor:
Yep, programtervező informatikát.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Egy korszak vége? A Mediafire mondjuk még nem dőlt be, de lehet, hogy az is csak idő kérdése.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Egyébként megsúgom a kedves társaságnak, hogy a parancssor messze nem "a 90-es évekből maradt vissza", ugyanis létezik a parancssoros Linux, és minő meglepetés, széles körben használják a Unix-ot, mint szervergépet parancssorosan. Az, hogy valami grafikus, nem jelenti azt, hogy mennyire jó, max csak egy felhasználók felé tett szivesség. És mielőtt Titkos szőrszálhasogatna azzal, hogy az IRC is lehetne felhasználóbarát: Ecsém, ha ennyi panacsot nem tudsz megjegyezni, nem való neked számítógép. XD
Jó, csak az a helyzet, hogy a felhasználók nagy részének ugye Winje van, az pedig elkényeztetett minket a grafikus felületével. :D XD Ha azt szoktuk meg, hogy 1-2 kattintás, és már megy is a dolog, akkor ezek után "visszalépésnek" érezzük a parancssoros irkálást. (Persze, nekem is a fejemben van még, hogy "arj *szóköz* x *szóköz* CTRL+ENTER, ENTER!", mert anno a Nortonban így csomagoltam ki a játékokat, de azért meg is őrülnék, ha ma is ez lenne a kicsomagolás, nem annyi, hogy "duplakatt a fájlra, aztán mindjárt jön a Winzip/Winrar és csinálja is". XD) Az IRC gondjaimat meg elég részletesen leírtam fentebb, nem az volt a gbajom, hogy azt a max öt parancsot ne tudtam volna megjegyezni, csak egyszerűen macerás volt, és pluszba még "szívatott" is. :dirr: Egyszerűen érződik, hogy azt rohadtul nem erre tervezték eredetileg.
Mariko írta:Tisztában vagyok vele, de ezeket a szervereket képzett informatikusok kezelik, nem mezei felhasználók. A mai grafikus kezelőfelületű programok világában a laikusoknak a parancssor elavultnak tűnik és túl macerás is. ^^
Ez. Btw, ha már Linux: nem véletlen, hogy ott is van most már grafikus kezelőfelület, és megfelelő beállításokkal már simán van olyan, mint egy Win, mivel ők is rájöttek, hogy hiába reklámozzák úgy magukat, hogy "ez ingyenes, és mennyivel stabilabb!", a kutyát nem fogja érdekelni a hardcore számtech geekeken kívül, amíg parancssorban kell benne szórakozni a legkisebb dolog futtatásakor is.
Mariko írta:BTW: Te ugye valamilyen informatikai irányba tanulsz? :vigyor:
Ja, nekem is feltűnt amúgy, hogy aki "leszólja" a számtech tudásom, arról mindig kiderül a végén, hogy vagy ezt tanulja, vagy ez a munkája, vagy ez a hobbija. Így persze, hogy nekik megy. :-P
Mariko írta:Egy korszak vége? A Mediafire mondjuk még nem dőlt be, de lehet, hogy az is csak idő kérdése.
Ehh. :( Bár bevallom, nekem most az egész internet hirtelen csak a második legnagyobb problémám lett, miután ezt a vidám hírt láttam ma.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Részemről torrent, már a sima régi bittorrent óta használom, és mára gyakorlatilag az elsődleges forrásom.

Feltöltő oldalakban sose bíztam, rapidsharet már akkor is utáltam, amikor még tized ennyire se volt felhasználóbarát (100megás limit, 1 óra várakozás minden fájl után ha nincs premium accod). Megaupload jó volt, de pár éve ők is elkezdték azt, hogy feltöltök valamit, minden oké, másnap nézem a linket és nem működik. =/ Viszont ami abszolút eltántorított ezektől a fájlmegosztóktól, azaz extra share okozta "meglepetés" volt. Kezdetben minden rendben ment, gyors, linkek mindig elérhetőek, egy 500 forintos SMS-ért prémium acc egy évig, aztán egyre többször fordult elő, hogy egyre több ideig nem volt elérhető a szerver, aztán egyszer csak se szó, se beszéd, megszűnt az egész.

E-Mulet nem szeretem, vagy 5-6 éve egyszer felraktam, de töröltem is le, DC++, BCDC egy ideig jók voltak, meg a LimeWire, de a torrentel ezekre se volt már szükségem. IRC nálam totál kimaradt. =)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A torrent tényleg jobb, ha van rendes seed, tehát gyakran csak az új és/vagy népszerű cuccok esetében működik. De ha én pl. magyar szinkronnal szeretnék valamit letölteni, akkor gyakrolatilag csak ezek a direktletöltős megoldások marad(ná)nak.
Titkos írta: Ehh. :( Bár bevallom, nekem most az egész internet hirtelen csak a második legnagyobb problémám lett, miután ezt a vidám hírt láttam ma.
Lehet hogy az újságíró sara, de én valahogy nem éreztem át az új mutációk készítésének fontosságát. :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:LimeWire
Ó, ilyenem nekem is volt. Akkoriban szinte kizárólag LimeWire-en töltöttem zenéket... egészen addig, amíg fel nem világosítottak, hogy ezzel gyak. nyitva hagyom a hátsó ajtót a számítógépemhez. ^^'
A mordályos nyul írta:Lehet hogy az újságíró sara, de én valahogy nem éreztem át az új mutációk készítésének fontosságát. :?
Hasonlóképpen érzek. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Ez. Btw, ha már Linux: nem véletlen, hogy ott is van most már grafikus kezelőfelület, és megfelelő beállításokkal már simán van olyan, mint egy Win, mivel ők is rájöttek, hogy hiába reklámozzák úgy magukat, hogy "ez ingyenes, és mennyivel stabilabb!", a kutyát nem fogja érdekelni a hardcore számtech geekeken kívül, amíg parancssorban kell benne szórakozni a legkisebb dolog futtatásakor is.
Ez most úgy hangzott, mintha a Linuxnak micsoda haszna lenne abból, hogy milyen sokan használják.
Egyébként a Linuxban nem csak az a jó, hogy milyen stabil, meg ilyen ingyen van, hanem hogy fogja a hardcore kocka, és felépíti rá azt az oprendszert, amit szeretne magának. Aztán kiteszi a netre, hátha mást érdekel, hátha másnak is hasznos. Ennyi. De kiforgatod a szavaim, én nem azt mondtam, hogy mennyire jó a parancssor... ugyan.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Egy korszak vége? A Mediafire mondjuk még nem dőlt be, de lehet, hogy az is csak idő kérdése.
Ha jól láttam, ez csak bizonyos amerikai IP-címekre vontakozik, de lehet rosszul értelmezem. Amúgy meg, letöltőoldalak mindig voltak, lesznek is. Ha ezek be is dőlnek, majd létrejönnek újak.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A fájlok törlése szerintem minket is érint, plusz a legtöbb fanfordító csapat amcsi illetőségű, és ha nincs feltöltés, akkor nincs letöltés sem. :(
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez igaz, de lesznek új oldalak. És tudod, kiskapuk mindig vannak.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még csábítóbb lesz japánul tanulni...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Még csábítóbb lesz japánul tanulni...
Hát... ja.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Még csábítóbb lesz japánul tanulni...
Mondd ezt annak, aki amit olvasna japánul, csak kínaiul találja. Kínaiul beszél itt valaki, ha már így itt tartunk?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még nem!
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jaj ne is mondd, akartam felvenni az idén is kínait, de bakker, úgy meg van variálva a dolog... A vége az lesz, hogy a kínai haverom veszem rá, hogy tanítson, hogyha jön Magyarországra (meg hozzon nekem egy erhut, ha Kínából jön, ezt a lelkére kell kötni XD).
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Hi Everyone!

egy 7vége erejéig visszatértem:) volt mit olvasnom, látom aktivitása a törzsvendégeknek nem csökkent^^
animéket úgy év eleje óta nem sűrűn nézek (suliéveleje)... a mirai nikki félbehagyása volt az utolsó előtti és a két nap alatt lepörgetett Git Sac 1-2. évad hdben maratoni segességgel a téli szünet alatt( meg újranéztem még a Hellsinget egy éjszaka,de az nem olyan lényeges) amit láttam, a lemaradásomat pedig sejtésem szerint nem tudom ilyen gyorsan behozni.

egyenlőre ennyi voltam:)
további jó pötyögést!

by:Haku
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése