Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Péter írta:A fic írás jó, csak sajna ahogy én tapasztaltam, a hazai animés körökben se sikerült máig kinőni a Mary Sue jelenséget, amiről hát van egy-két cifra emlékem (Marikonak ismerős lesz a téma XD).
Igyekeztem. Eleve olyan "szöget" választottam, hogy csak "eredeti" karakterek kerüljenek bele, de aztán is próbáltam egy koherens, realisztikus (már a választott világok mágikus-"tudományos" háttere szerint stabil, hihető) történetet kidolgozni, sőt, a főszereplő nem is maga oldja meg a fő problémát. Igen, azt hiszem, ez volt az egésznek a kiindulópontja, hogy beláttam, hogy szegény Homura egyedül - esélytelen. Igazából bosszant a sok következetlenség rengeteg történetben (animékben annyi van, hogy hajjaj!), szóval ennek akartam ellenállni foggal-körömmel.

szerk. Mondjuk nem írok sokat. De ezt tényleg komolyan vettem. Bele is raktam aláírásba, ne a levegőbe beszéljek...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

alvaro írta:...próbáltam egy koherens... történetet kidolgozni...
Ez! ^

A tisztességesen megírt fanfic szerintem ott kezdődik, hogy az írónak van egy sztoriötlete, esetleg egy történetvázlata is, tudja hogy honnan akar kiindulni és hová szeretne kilyukadni, és nem csak fogja a kedvenc szereplőit vagy a saját maga által kreált karaktereket és ír bele a nagyvilágba. Az ilyen sajnos régen is ritka volt, ma meg már szinte minden csak a shippingről szól, hogy kit kivel akarnak a fanok összepárosítani. Vagy régen is így volt, csak akkor még volt türelmem szemezgeti a sok szemét között az értékelhető darabok után? ^^'
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:...szerintem ott kezdődik, hogy az írónak van egy sztoriötlete, esetleg egy történetvázlata is, tudja hogy honnan akar kiindulni és hová szeretne kilyukadni...
Na ezért nincs még folytatás... van egy talicska ötletem, de magát a vázat kéne először összerakni.
Tudom, van az a jelenség, hogy a történet magát vezeti, és a karakterek néha olyan dolgokat tesznek, ami az írót is meglepi, de valahogy nem megy enélkül nekiállni.
A világ arcát is el kell képzelnem, amivé lesz a közben eltelt idő alatt. Mostanság úgyis a történelem nagy fordulópontján állunk, már az Inkubátorok és világszakadás nélkül is... ha mindezt összeöntjük, hát - valami biztos lesz belőle :drop:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az original storyknál elnézőbb vagyok, de a fanficeknél sokszor már az elég ahhoz, hogy tudjam Mary Sue lesz belőle, amikor egy olyan animénél, ami egyszerre 5-nél több karaktert vonultat fel csak a jó oldalon plusz az aktuális rosszak, oda teljesen fölöslegesen betesznek egy új karaktert, ráadásul miért ne alapon, rögtön az elején és a főszerepbe.

A másik amitől baromi gyorsan dobok egy ficet, az a Mariko által is fejtegetett shipping, pláne ha non-canon, vagyis alternatív párosítás, ami 90%-ban az.

Egyébként nem azzal van a gond, ha valaki bele szeretne tenni egy új karaktert, egy már meglévő világba, hisz ha jól csinálja, akkor a karakteren keresztül akár elviheti érdekes irányba is a storyt. Ehhez viszont eleve az kell, hogy a már meglévő karaktereket tudja kezelni, szerepeltetni, anélkül, hogy közben durván sértené a canont. Persze, el lehet térni a canontól, sőt egy jó, tartalmas storyhoz előbb-utóbb muszáj is lesz bizonyos fokig, de ennek meg kell adni a módját, szépen kell tudni adagolni, levezetni, úgy, hogy lehetőleg ne váltsunk műfajt. Ergo ahol mágia van, ott ne legyenek már egyik pillanatról a másikra lőfegyverek, meg cyber beültetések, az "milyen cool" alapon.

Szerintem ha már valaki új karaktert akar tenni a történetbe, akkor főleg a mainstream daraboknál, sokkal jobban jár, ha a karakterét az ellenséges oldalra helyezi el, onnét indítja, és onnét próbálja a cselekményt és a monológokat szépen úgy alakítani, hogy abból például érdekes konfliktusok, viszonyok kerekedjenek ki. Ha ez megy, már van egy jó alap, ahonnét aztán sokkal könnyebb lesz majd esetleg átvinni őt a jókhoz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

alvaro írta:Tudom, van az a jelenség, hogy a történet magát vezeti, és a karakterek néha olyan dolgokat tesznek, ami az írót is meglepi, de valahogy nem megy enélkül nekiállni.
Ehhez szerintem már tényleg kell tudni írni. Amatőr fanficíró szinten nem biztos, hogy jó ötlet, sőt eddigi tapasztalataim szerint általában nem vezet sok jóra.

Ami a saját szereplőket illeti szerintem addig nincs velük semmi baj, amíg a történet megkívánja a szerepeltetésüket. Én olvastam már olyan fanficet, ahol a főhőst leszámítva mindenki OC volt, és baromi szórakoztató volt az egész. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én már ezért nem írok animés ficet. Nekem most fut Merengőn egy Alice Csodaországban 2010 ficem Visszatérés Csodaországba címmel. Ott van egy új karim - már nem is csak egy, de ő a fő -, akire eddig mindenki azt mondta, hogy tökéletesen beleillik abba a világba. + kevés nálam a romantikus szál, inkább egy kaland-akció-dráma-fantasy sztorit hoztam össze.

Másik ilyen ficem címe Idegen (szintén Merengő), ami egy Sweeney Todd fanfic - gondolom mindenki tudja miről beszélek -, és itt is egy új karaktert hoztam be. A romantikus szálat meg úgy kivágtam, mintha ott sem lett volna. Mondjuk, a filmben sincs, tehát nehéz dolgom nem volt. ^^

Originalban meg fut a Vörös boríték, amire volt aki azt mondta, hogy kissé Orwell 1984 c. regényére hajaz, de nincs úgy kifejtve a dolog. Nincs is, mert a sztori a másik oldalon játszódik.

Ez egy kis reklám volt. Akit érdekel, keressen rám Merengőn. Andro néven futok. ^^
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kép

Boldog Nőnapot a fórumunk hölgy tagjainak. :D

Mert nagyon szeretünk titeket. :wink:

http://hvg.hu/nagyitas/20120308_nonap_nagyitas
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ViharTáncos 2012.03.08. 14:56-kor.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

JimRaynor írta:Boldog Nőnapot a fórumunk hölgy tagjainak. :D

Mert nagyon szeretünk titeket. :wink:
Ez így van :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Köszi Jim! Aranyos vagy! ^^
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mariko írta:Köszi Jim! Aranyos vagy! ^^
Szívesen. ::^_^::
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem vagyok Guardian olvasó, sőt inkább Top Gear véleményem van róla, de ez egy odabaszós reklám.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ez bakker óriási. Még a végén tényleg elhiszem, hogy ez így működik.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

scineram írta:Nem vagyok Guardian olvasó, sőt inkább Top Gear véleményem van róla, de ez egy odabaszós reklám.
Az emberek nagy részét oj könnyű irányítani mint a sakk bábut arrébb tenni a táblán ,csak ad meg nekik amit akarnak látszólag, alapoz a félelmükre a társadalmi beidegződésre és arra az illúzióra hogy a világ nyitott és szabad...

F@sz@ reklám . :D +1
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jim, honnan az avád? Nagyon szimpatikus. *__*
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Jim, honnan az avád? Nagyon szimpatikus. *__*
Ha tényleg tetszik a kitty of life :) akkor bemutatom neked zee kapitányt :D

http://romanticallyapocalyptic.com/art/01.jpg

Ahol az élet cicája megjelenik az itt van.

http://romanticallyapocalyptic.com/78
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ez a Kitty of Life egy mushi? :D

Nagyon megkapó egyébként :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Romantically Apocalyptic-ről már hallottam, de sajnos úgy tűnik, nem merültem bele eléggé a témába. :D Köszi!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Alvaro: Ezt nem tudom , újjászületni és életet teremteni viszont könnyedén képes inkább egyfajta pandora szelencéjének szebbik oldala.

Mordályos: Érdemes :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, tudom, minden jellegű vonatról lekéstem, de ez akkor is... áááá. XDDDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:Oké, tudom, minden jellegű vonatról lekéstem, de ez akkor is... áááá. XDDDDD
Miért nem egyből a 10 órás változatot linkelted? :vigyor:
http://www.youtube.com/watch?v=kfrIbA4KowU
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

fogalmam sincs mi a helyzet de gondoltam megjegyzem, hogy itt jártam és hiányzik a fórumozás... majd re.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Oké, tudom, minden jellegű vonatról lekéstem, de ez akkor is... áááá. XDDDDD
Nem késtél le, ma fejeztem be a Portal2-t :vigyor:

De a végcímdal Kyubey átirata se gyenge:

http://www.youtube.com/watch?v=ieNNFyf9Q78
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

http://www.splitreason.com/Product_Imag ... 64e9f0.jpg

Ezt amolyan szöveg nélkül...

Ezt nézzétek meg ha már ennél a szivárvány négy lábúnál tartunk beteg játék készült belőle. :D

http://2048gamers.com/game/skill/nyan-cat-lost-in-space
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem valamiért tisztára felhúzta az agyamat, mikor az Arriety amcsi trailerébe bevágták a Disney logót, és a Disney varázsszóval próbálják eladni. :evil:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

JimRaynor írta:
Ezt nézzétek meg ha már ennél a szivárvány négy lábúnál tartunk beteg játék készült belőle. :D

http://2048gamers.com/game/skill/nyan-cat-lost-in-space
nagyon addictive @_@
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése