Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

alvaro írta:Azt kell mondjam nálunk a czégnél folyamatosan használják a szalagos tárolást a naponta keletkező elképesztő mennyiségű adat archiválásához,
Akkor rákérdeznék arra, amit rohadtul nem tanít nekünk senki: kb mekkora a tárkapacsitása van ezeknek a kazettáknak, és kb mennyi idő teljesen végigpörgetni őket?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

alvaro írta:
Kdanni írta:Archiváláshoz az is jó.
Azaz ez a tökéletes. ;)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:
alvaro írta:Azt kell mondjam nálunk a czégnél folyamatosan használják a szalagos tárolást a naponta keletkező elképesztő mennyiségű adat archiválásához,
Akkor rákérdeznék arra, amit rohadtul nem tanít nekünk senki: kb mekkora a tárkapacsitása van ezeknek a kazettáknak, és kb mennyi idő teljesen végigpörgetni őket?
Hátő... annyit tudok, hogy a librarykben főleg MEDIA5 típusú szalagok vannak, ezekről guglival azt tudom mondani, hogy 300 gugásak. Hogy mennyi idő végigprörgetni? Néha nagyon sokáig várunk egyre, míg beolvassa vagy kiírja, pl. negyed-fél órája ott kever az a nyomorult, de csak nem akarja befejezni... de ott akkor valami nem stimmel. Sajna nem tudok közelebbit mondani, nem látunk rájuk, sőt, fizikailag nincsenek is itt a meghajtók (hanem főleg Angliában). Sima áttekerésről meg még kevésbé van adatom, ezt még a gugli se mondta meg a türelmemen belül :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Azon töprengek vajon 3× gyorsabb lesz-e.
http://www.sankakucomplex.com/2013/01/1 ... dam-auris/
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

alvaro írta:Hátő...
Jajó, azt hittem közelebb vagy hozzájuk. Azért köszi!

Edit: Mai nai aww.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jól jönne egy Jenki elmebajok című rovat is...

http://hvg.hu/vilag/20130123_Oteves_ovi ... orfenyeget

Ez már nekem sok.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:Jól jönne egy Jenki elmebajok című rovat is...

http://hvg.hu/vilag/20130123_Oteves_ovi ... orfenyeget

Ez már nekem sok.
Ez már nekem is... Az a baj, hogy ott olyan szinten "államilag támogatott" az emberek folyamatos félelemben tartása, hogy nem csoda, ha már egy ilyen esettől is összecsinálják magukat, de ez még így is nevetséges.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mmhh ez engem Michael Moore: Kóla, Puska, Sült krumpli című mozijára emlékeztet, ahol bemutatta, hogy egy hat vagy hét éves kisfiút azért függesztettek fel mert a sült csirkecombját megfogta és azt mondta, hogy bumm-bumm.

Azért gondolom odaát manapság sok olyan esett történt ami megrázta a közvéleményt (Batman mozis lövöldözés, iskolai gyilkolászás, tűzoltók megölesse stb)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Paráznak mindentől miközben a NRA veri nyálát az ésszerű korlátozások miatt.

Ez olyan mint robbanó anyag fóbiám lenne, közben azért tartok 5 tucat TNT rudat a pincében a biztonság kedvéért...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szegény kislány, nem csodálkoznék, ha maradandó érzelmi károkat szenvedett volna. :S
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

:knife:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Jó ezt nem überi, de itt történt Magyarországon.
Most ősszel a gólya bulik időszakában a BME-ről a TEK vezetett el egy játékpisztolyos Luke Skywalkert.
Tehát nem csak az USA-ban paranoidok az emberek kicsit túlzottan is.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Olvastam arról, de ott nem volt egyértelmű a dolog vicc jellege. A pécsi történések után némileg megértettem.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jesszus, hát tiltsák be a fegyvertartást az USÁban és minden meg van oldva. Persze az első pár hétben brutális rablógyilkosságok történénnek tompa eszközökkel és baltával meg láncfűrésszel, de utána egészen értelmesebb lenne az életük.

Komolyan mondom az az ország egyre rosszabb, úgy ahogy van. Ha az EU kommunizmus kékben, akkor ők egyenesen dzsihád.

ja igen, még élek amúgy ^^ vizsgaidőszakban ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nekem Obama ezért is egy szimpatikus valaki, szigorítja a fegyverviseletet. Nagyon remélem, hogy sikerülni fog neki minden államban elérni valamit.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Azért azt ne felejtsük el ,hogy az ember egy alapvetően agresszív domináns faj aki teljes békében soha büdös életben nem lesz képes élni mert mindig van egy 5 % vérszomjas réteg aki még a játékokkal sem tudja csillapítani. Persze jelentős részük iskolázott ,alvó ragadozó de nem fog örökké a fenekükön ülni az összes békében ettől függetlenül bármennyire is korlátozzák a fegyver viseletet. "Meg ugye nem a fegyver öl hanem az ember".

Amcsiknál asszem a Légelhárító rakéta vásárlása tiltott a gépkarabélyok, páncéltörő gránátok vásárlása megyénkén ugyan eltérő de engedélyezett. Egy mondjuk kizárólag regisztrálás útján történő pisztoly,vadászpuska, automata pisztoly vásárlása lenne életszerű amit egy pszihés vizsgálat előz meg. A EU szabályozás szerintem túlzó mi meg a ló másik végén ülünk de ez van...

Ja ha már Obama :

http://image.hotdog.hu/user/Beedy/kepek ... ma_wow.jpg
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

OMG XDDD

(akartam kérdezni, hogy úristen-az-mind-a-skillbar, amikor leesett, hogy nekem sem sokkal kevesebb ^^")
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azért itthon se sok pszichológiai vizsgálat előzi meg a fegyvertartási engedély kiadását. :S Bár itthon általában "megoldják máshogy"...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

SB: A Supreme Comm-ben látnál munka közben ... :vigyor: nekem 2 képernyő se lenne elég.

Mordályos: hát igen szoszo nálunk van konyhakés, láncfűrész, katana, baseballütő, számszeríj meg "vadász baleset". Az eszköz változhat de csak a kivitelezés lesz más milyen a lényeg nem változik...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:A EU szabályozás szerintem túlzó mi meg a ló másik végén ülünk de ez van...
Mondjuk speciel én úgy vagyok vele, hogy igenis "szenvedjen meg" érte az, aki fegyvert akar venni és hússzor ellenőrizzék le, hogy tényleg nyomós indoka van-e rá. Az más kérdés, hogy valóban olyan a közbiztonság, hogy lassan mindenki bicskával/késsel/gázsprayvel mászkál, pusztán azért, hogy ha úgy adódik, meg tudja magát védeni, de ezek szerintem "épp elegek", nem hiányzik, hogy még stukker is lapuljon minden második ember zsebében.
Zseniális, lassan három éve röhögök rajta. :D (A másik hasonlóan rulez kép az a gif volt, amikor Bush-ra cipőt dobált valaki a nézők közül egyik felszólalásakor és megcsinálták WoW-osra, meg Pokémonosra is. XD Sajnos elvesztettem, vagy valamelyik mappa mélyén lapul a száz közül. ^^" XD)
Sárkánybaby írta:(akartam kérdezni, hogy úristen-az-mind-a-skillbar, amikor leesett, hogy nekem sem sokkal kevesebb ^^")
Várjál, az semmi! :D Csak egy alacsonyabb szintű kari skillbarján van ilyen "kevés" spell, magas szinten már inkább így fest a dolog. Szóval be lehet állítani az interface-nél, hogy még a képernyő jobb oldalára is kirakjon neked két "extra" skill bart, de az a vicc, hogy ha minden spellt ki akartál rakni rá, akkor a legutóbbi időkig még ez a három és fél sornyi bar is kevés volt hozzá. :dirr: Most ebben a legújabb pandás kiegészítőben csinálták meg végre, hogy sok spellt összevontak, esetleg párat "száműztek", mert már tényleg kezdett nagyon eldurvulni a helyzet. XD És akkor még vedd hozzá, hogy pár kiegészítővel korábban 1-1 spellnek volt vagy 4-5 "fokozata". Szóval volt pl. egy healing wave nevű gyógyító varázslat, amit úgy tíz szintenként "újratanulhattál" (és értelemszerűen minden szintnél egyre többet gyógyított), de nem felülírta ám a korábbi gyengébb spellt, hanem megkaptad "mellé". XD Oké, ez néha hasznos volt, mert ha tegyük fel alacsonyabb szintű karit akartál healelni, akkor nyilván nem a manazabáló max szintű karikat gyógyító spellt akarod rányomni, ha a kisebb is elég neki, viszont pár ilyen helyzettől eltekintve sosem értettem, hogy miért vártak vele az eggyel előző kiegészítőig, mire megcsinálták olyanra, hogy csak egy ilyen spellt kapsz és az a szintednek megfelelően gyógyít többet/kevesebbet.

Ja, egyébként ezt a képet én nem most csináltam, már korábban lementettem egy tök más dolog miatt: nézzétek a jobb alsó sarkot. A srácnak van egy Twilight Fiendling fajtájú petje és Edwardnak nevezte el. XD Nekem senki ne mondja, hogy ez véletlen. XDDDD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:
JimRaynor írta:A EU szabályozás szerintem túlzó mi meg a ló másik végén ülünk de ez van...
Mondjuk speciel én úgy vagyok vele, hogy igenis "szenvedjen meg" érte az, aki fegyvert akar venni és hússzor ellenőrizzék le, hogy tényleg nyomós indoka van-e rá. Az más kérdés, hogy valóban olyan a közbiztonság, hogy lassan mindenki bicskával/késsel/gázsprayvel mászkál, pusztán azért, hogy ha úgy adódik, meg tudja magát védeni, de ezek szerintem "épp elegek", nem hiányzik, hogy még stukker is lapuljon minden második ember zsebében.

Én sem úgy gondoltam hogy hozzuk vissza a vadnyugatot ahol mindenki 6 lövetűvel rohangál. :vigyor:
De mondjuk vegyük a legutóbbi büntettet, célpont egy öreg kisnyugdíjas öreg asszony volt, rendben vegyük alapúl a te szemszögedet. Tehát ma M.o. csak az viselhet éles fegyvert aki bizonyítja az életére veszélyes körülményeknek van kitéve.

Ezidáig rendben éles fegyver semmi akkor nézzük tovább -> gyenge fizikumnál az opciók a gázpisztoly, gáz spary, paprika spray és "sokkoló". Ezen önvédelmi eszközök közül egy elszánt támadóval szemben max a paprika spray okozhat komolyabb gondot az összes többi kutya riasztónak jó de ezzel is jól kell célozni és max 1m! kell lenni a támadótól. Ami megoldást jelentene az a TASER becenevén az impulzus pisztoly a 100000V-750000V feszültségével egy 150 kilós izom kolosszus is le lehet bénítani 2 sec alatt 3m méter hatótávból . Sajnálatos módon ezen eszköz birtoklása is 2 év felfüggesztett szabadság vesztéssel büntetendő pedig számtalan életet megmenthetne és nem lenne kevésbé hasznos a rendőrök számára sem akiknek már egy lebénult rablót kellene elszállítaniuk a tett helyszínéről...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De ez már megint olyan, hogy ha a TASER rossz kezekbe kerül...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:De ez már megint olyan, hogy ha a TASER rossz kezekbe kerül...
Hát ez már nehéz kérdés... Erre csak annyit tudok mondani hogy, a "legtöbb kardnak két éle van" . Másrészről nem tudom, nem én vagyok a megfelelő ember ,hogy ezt meg ítéljem de annyi biztos ,hogy a jelen helyzet több mint problémás...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ebben mind egyetérthetünk - sajnos. :(
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Ja, egyébként ezt a képet én nem most csináltam, már korábban lementettem egy tök más dolog miatt: nézzétek a jobb alsó sarkot. A srácnak van egy Twilight Fiendling fajtájú petje és Edwardnak nevezte el. XD Nekem senki ne mondja, hogy ez véletlen. XDDDD
Ez volt az első, amit megláttam. XD
Titkos írta: hogy ha minden spellt ki akartál rakni rá, akkor a legutóbbi időkig még ez a három és fél sornyi bar is kevés volt hozzá
L2-ben évek óta működik a "vonjunk össze skilleket" dolog, elsősorban a buff miatt. Voltak privát szerók, ahol voltak NPC bufferek, és a buffok max száma sem volt lekorlátozva, akkor így nézett ki egy buff sor (mit sor, mátrix!). Újabban, az új kasztok óta, kb ez a max, amit össze lehet hozni (ráadásul úgy, hogy az alsó sorból 5-öt másik karitól kap, csak mert a közelükben áll).
L2-ben a skilltanulás 3-4 szintenként történik, igazából kaszttól függ, de mindenesetre sűrűn. Annyi skillhez memória nem lenne elég, nem hogy skillbar... Ezért szoktam egyes MMOkban lesni, amikor nem skill-t szintezi, hanem ad egy másik, ugyanolyat, csak erősebbet (plö az Aion is ezt csinálja).
És a heal-re: L2-ben úgy nézünk ki, hogy elég széles skálája van a skilleknek, és ha az ember kiskarit healel (bár manapság az ilyen ritkán fordul elő), akkor mindegy mit nyom el, simán túlhealeli kétszer a pácienst, ráadásul komoly manaveszteség nélkül. Mondom ezt úgy, hogy L2-ben soha nem volt komolyabban mana poti (volt, drága volt a reci hozzá, macerás volt gyártani, én az elmúlt hat évben az official manapotival nagyon ritkán találkoztam, és még ritkábban használtam).
Meg van egy heal, ami nagyon penge, az adja a legtöbb HP-t, és az fogyasztja a legkevesebb manát (legalább is negyedik kaszt alatt), de kell hozzá egy speciális item, amit boltban lehet venni... helyenként méregdrágán.


Edit: ja, a fő témához hozzá sem szóltam.
Mondjuk minek, úgyis elmondtatok mindent helyettem is. :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése