Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

megvan az új, ez épp elég beteg.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

dani576 írta:megvan az új, ez épp elég beteg.
Ja látom tiszta ideggörcsben vagy!Hát öcsém ez a kép lehetne szótári illusztráció is a stresszes emberek címszó alatt!!! :vigyor:

Erről jut eszembe hamarosan hétvége és fűvágás hogy én ezt mennyire utálom ha ti is akkor szóljatok hol tudok beszerezni ilyet ja készletben kéne kettő az egyben!!! :D
http://www.youtube.com/watch?v=YxffKnPPKnI
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én láttam ilyet bauhaus-ban(nem tom jól írtam e).
nekem tök mind1 milyen képet raktok ki, a tietek azt csináltok vele amit akartok.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:én láttam ilyet bauhaus-ban(nem tom jól írtam e).
Úgy értettem hogy a kutya is legyen szériatartozék!!!! :vigyor:

Ja és még valami úgy néz ki az One Manga még nem állt le de írták hogy hó elején már biztos hogy omlik a bolt!!! :(
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

attól az idegrángásos Blackstar képtől énis epilepsziás rohamot kaptam, maradok inkább a gameknél és az egyszerűségnél.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

A mai napon szeretnék megemlékezni augusztus 6.-i Hiroshima-i atomtámadás áldozataira:
Arra a 242 ezer emberre akik Amerika kísérletező kedvének és az atombombába befektető "üzletemberek" unszolásának lettek áldozatai és amiért Amerika a mai napig nem kért bocsánatot!!! :mad:
Sokan mondhatják hogy sok ezer életet mentettek meg ezzel a két bombával mivel a háború "lerövidült" én ilyenkor megkérdezném tőlük mi lett volna ha az ő városukra dobták volna le?Akkor is ez lett volna a véleményük.
És akkor ebbe az egészbe még nem vettem bele a további 80 ezer áldozatot akik augusztus 8-án haltak meg Nagasaki-ban.

Egy néma fejhajtást mindenképpen megérdemelnek ezek az emberek hiszen ők is ugyanolyan civilek voltak mint legtöbbünk itt a fórumon és semmilyen bűnt nem követtek el, hiszen egy egész nemzetet nem lehet elítélni mivel a döntéseket nem a közemberek hanem a politikusok hozták!!!

Ú.I:És ne feledjétek napjainkban több ezer atombomba pihen egyes országok silóiban és vannak közük olyanok is akik nem ismerik be valójában mennyi töltettel rendelkeznek és még az atomsorompó egyezményhez sem csatlakoztak!!!
És sajnos addig nem is lesz egy nukleáris fegyverek nélküli világ amíg a szabály nem vonatkozik mindenkire egyaránt!!!!
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ Respect!
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Az egyik csatornán véletlenül ráakadtam erre a megemlékezésre és tisztelettel végigáltuk az egészet. szomorú látvány volt ahogy a légifelvételekről mutatták az atombomba pusztítását. félelmetes ézrzés fogott el, ahogy elképzeltem az emberek szenvedését, a sikolyokat, imára hajtott fejeket.... :cry:
magyar eseményként pedig meg kell említeni, hogy ma volt a megemlékezés egy lövöldözésben áldozatul esett 21 éves fiú és számos ugyanebben a lövöldözésben meghalt rendőr haláláért.

ide tart ez a világ, az emberek elpusztítják önmagukat, és ezt csak mi magunk állíthatjuk meg. de sajnos a kis embereknek nincs beleszólásuk a hatalmasok döntéseibe. ::jtears::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta: de sajnos a kis embereknek nincs beleszólásuk a hatalmasok döntéseibe. ::jtears::
Érdekes a demokrácia pont erről szólna!!!
De már több filozófus is megírta ,hogy ez az egyike a sok hibás államformának.A demokráciával azt hiszem pont az jelölte meg problémának ,hogy a hatalomféltök nem engedik a hatalomba az újakat!De azért még ott van a korrupció meg mi egymás is.

És emiatt mindig csúnya dolgokat mondok a Danone reklámban szereplő görög joghurtos nőnek!!!Főleg amikor azt mondja mi adtuk a világnak a demokráciát! (hosszú sípolás) :twisted:

Ú.I:Még mielőtt valaki Anarchistának nevezne a fentiek miatt elmondom gyűlöm azt is!!!
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Kicsit eltűnök, és az OffTopic átmegy depitopicba?

Am. sajnos igazatok van, változtatni kéne a világon, csak sajnos mi nem tudunk, akik tudnának meg magasról sz@rnak az olyanokra mint mi, elvégre ők jól élnek...
(az a görög joghurtos nő meg -cenzored-.)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Azért azzal ugye tisztában vagytok, hogy a görög demokrácia nem egészen úgy működött, mint a mai demokrácia, ott tényleg minden polgár közvetlenül beleszólhatott a közügyekbe. Persze míg mindez működőképes volt egy városállam esetében, addig egy több millió lakosú országnál, már nehézkesen menne.
Egyébként még mindig a demokrácia a legélhetőbb államforma, sokkal jobb mint mondjuk egy monarchia vagy egy totalitárius diktatúra, ahol a nép teljes egészében ki van szolgáltatva a vezető kénye-kedvének.

Amúgy meg a görögöket hibáztatni azért, mert a mai demokráciák korruptak, pont ugyanolyan baromság, mint mondjuk Marxt és Engelst tenni személyesen felelőssé a kommunizmus összes mocskosságáért.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:ott tényleg minden polgár közvetlenül beleszólhatott a közügyekbe
Nahh, igen, de a nők és a nem született athéniak nem számítottak polgároknak, úgyh eléggé lecsökkent az aktívan politizálók száma. :vigyor:
Mariko írta:Amúgy meg a görögöket hibáztatni azért, mert a mai demokráciák korruptak, pont ugyanolyan baromság, mint mondjuk Marxt és Engelst tenni személyesen felelőssé a kommunizmus összes mocskosságáért.
+1. Az alapötlet jó, csak az emberek nem tudják jól hasznosítani. :-P
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

To Mariko:
Örülök hogy a demokrácia vitája így felkeltette az érdeklődésedet bár a téma más sokkal fontosabb dologból indult ki örültem volna ha erre is írtál volna véleményt!
Akkor a demokráciáról a véleményem!
Nagyjából egyet értek veled de azért pont a görögök voltak azok akik elismerték hogy a demokrácia rossz így gondolom már akkoriban is voltak kisebb gondok igaz biztos nem olyan méretű problémák mint napjainkban de azt is tegyük hozzá napjaink demokráciái nem a nép képviseletéről hanem a kapitalizmus érdekeinek kielégítéséről szólnak!
Vagy ahogy Churchill mondta: "A demokrácia a kormányzat rossz formája, amely azonban még mindig jobb az összes többinél."
Röviden tudjuk hogy rossz de mégis beletörődünk!Ne érts félre még nem találtak ki jobbat tudom de akkor is nem kéne ódákat zengeni róla hogy ez milyen jó!Ez kb olyan mintha ez lenne a reklámszöveg:Ez a legjobb selejtes termék a piacon!

Remélem nem veszed rossz néven a kommentem de ahogy Zebra is mondta egyszer nekem egyik vitánk alkalmával ,hogy: "Milyen unalmas lenne a fórum ha csak egymás vállát veregetnénk!"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A demokrácia nem rossz, csak rosszul működik, ez azért nagy különbség. A probléma oka pedig, pont ugyanaz mint a többi államformánál, az emberi kapzsiság és hatalomvágy. Minden rendszert az emberi tényező ront meg, de szerintem még mindig a demokrácia a leműködőképesebb, hiszen itt legalább nem egy személy, vagy egy szűk réteg kezében összpontosul a hatalom.

Egyébként az egyetlen mindenki számára tökéletes rendszer az utópia a lenne, de arról meg ugye tudjuk, hogy megvalósíthatatlan, így kénytelenek vagyunk beérni egy rosszabb, de még élhető társadalmi renddel.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: zebra »

http://9gag.com/photo/12903_540.jpg

Amúgy alapvetően demokrácia-párti vagyok, hiszen én is a démosz tagja volnék, csak nehezményezem azt, ahogy ma ez zajlik. Sajnos, rajtam kívül sokan mások is, ezért az emberek apátiába menekülnek, ha szavazni kell, vagy azzal takaróznak, hogy "minek szavazzak, amikor mind rossz", vagy "ok, elmegyek, és rajzolok egy brokit a szavazólapra a jelöltek neve mellé". Így viszont tényleg nem fog változni semmi.

De inkább nem politizálok.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Mariko írta:A probléma oka pedig, pont ugyanaz mint a többi államformánál, az emberi kapzsiság és hatalomvágy.
Igen ebben egyetértünk de lehet ,hogy én fogalmaztam meg rosszul mert szerintem napjainkban nincs demokrácia csak:Timokrácia/Oligarchia/Demokrácia/Türranisz eltorzult egyvelege!
Mariko írta:hiszen itt legalább nem egy személy, vagy egy szűk réteg kezében összpontosul a hatalom.
Hát szerintem nem egészen így van mert aki már bejutott a képviseletben az általában ragaszkodik hogy ott is maradjon ergó megpróbálja ellehetetleníteni riválisait (kampány stb segítségével) És mivel ez nagyon gyakran bejön akkor légyegében hova jutunk szerintem oda hogy egy relatíve szűk réteg képvisel minket amihez tegyük hozzá hogy sok pártnak addig kellenek a szavazói ameddig lezajlanak a választások aztán a párt elkezd saját maga a nép beleszólása nélkül törvényeket alkotni.És ez abszolút nem népképviselet szerintem!!!Tudom nem tarthatnak mindenről népszavazást de én azt utálom lényegében ebben az egészben ,hogy a demokráciát a nép képviseletének tartják de a valóságban nem az röviden egy KÉPMUTATÁS!
Lehet ,hogy én vagyok egy kissé elfogult de a leírt eseteket mint tapasztalatból mondom!!!

De visszatérve jobban örültem volna ha inkább a pár kommentel ezelőtt említett Hiroshima-i és Nagasaki-i áldozatokra emlékeztünk volna nem pedig romlott világunk társadalmi rendjeiről folytatnánk jelentősnek tűnő lényegében értelmetlen vitát!


To Zebra:
Igen a kép nagyon találó!!! :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kashim írta:jobban örültem volna ha inkább a pár kommentel ezelőtt említett Hiroshima-i és Nagasaki-i áldozatokra emlékeztünk volna
Szörnyű, ami akkor történt.

(Viszont azt meg kell jegyeznem, hogy ezekkel a megemlékezésekkel pontosan az a bajom, mint az adó 1%-okkal, hogy ha egy célra adok, akkor megfordul a fejemben, hogy a többire miért nem? Miért pont neki adtam?)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Vita ide vagy oda a demokrácia és a társadalom rétegeinek elhelyezkedése nem változik! a politikusokról csak hozzátenném, hogy kashimnak igaza van: a nép csak a választásra jó nekik! aztán amikor egy hatalomra jutott a többi elkezdi őt kitúrni onnan miközben egymást is oltsák persze mindeköré más témát emelve ürügyként. Pl: az egészségügyben az egyiknek van egy ötlete, de a másik már csak azért is cáfolja (pusztán gyerekes makacsságból). én mondom a parlamentből óvoda lett!
ezek csak egymással vannak elfoglalva a nép érdekeit meg le se tojják.
a rivalizálás nem vezet semmire, ezt az egész világban és amúgy az életben is tapasztalhattuk. ebből kifolyólag a mi vitánk is értelmetlen, hiszen azzal nem váltjuk meg a világot, ha mindenki a maga igazát véli. persze a véleménnyilvánítás természetes, de nem kell azért összekapni.
én csak azt mondom, hogy a politika addig nem változik, amíg a nép javára nem történik összefogás, megegyezés.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

a következő két számmal szeretnék kedveskedni nektek:

http://www.youtube.com/watch?v=2nAPM6oTrF0
http://www.youtube.com/watch?v=9ksKIaKyhrg

már kint vannak egy ideje, de hátha még nem hallottátok őket.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nekem a soulja boytól a cranck that meg a kiss me thru the phone tetszett (ha jól írtam)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Na jó hagyjuk a politikát az mindig mocskos és max csak szétszakítja a barátokat úgyhogy most ezt lehúznám a :wc:
Inkább nézzük a tényt lassan meglesz az 1600-as fórumlétszám tudom ma még csak 1597-nél tartunk de ami késik nem múlik nektek mi a véleményetek erről?
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

kerek létszámú közösség, ráad 1600....
az anime ezt teszi az emberekkel, összehozza őket. :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

1600 szép nagy szám, de ha leveszed azokat akik csak régen jártak fel, és azokat, akik csak viccből regisztráltak, hogy benyöghessék, hogy ki a kedvencük nem maradunk olyan sokan...
(ráadásul én csak minimál szinten értek az animékhez, szóval csak felet érek)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én még nem vagyok túl tapasztalt animenéző és a többség animestyleról fogalmam sincs, szóval dettó mint dani.
egyébként észrevettétek, hogy csökkent az oldal aktivitása. kéne valami ami feldobja, de úgy tényleg igazán.
írhatnánk ötleteket mondjuk vmi új háttérhez. fontos, hogy ne konkrét animéből lévő figura legyen.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Igen srácok mindkettőtöknek igaza van 1600 szép nagy szám de tényleg sokan vannak akik regisztrálnak de még csak be sem mutatkoznak nem tudom miért nem vetik bele magukat a fórumba hiszen szerintem itt senki sem harap!!! ::^_^::
Igen mostanában szerintem is csökkent az aktivitás de mondjuk ElemenT azért feldobta most az életet a egyéb animés témák topicban de ezen kívül a régiekkel csak néha az újjakkal meg annál ritkábban találkozok!!!
Kéne valami ami 2010 nagy dobása lenne és felélesztené ezt a szundikáló fórumot!!! :?
Válasz küldése